Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Loretto


Loretto
veterán

voltak.vannak.lesznek.
ami érdekelne hogy mindig a kutya hibás?vagy a gazdája?esetleg az áldozat.talán kicsit szomorú hangvételú lesz ,de sztem lehet erről is értekezni.

Soirée...

(#2) PWR


PWR
aktív tag

ma egy kis pincsi tamadott meg :DD :DD :DD
nem vicc :DDD

Üdv

(#3) Matr x


Matr x
aktív tag

A morál rossz.

Vezetők, kutyatartók, politikusok....

Ezen, a fejekben kell komolyan változni valaminek, addig semmi se lesz jobb.

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#4) Loretto válasza PWR (#2) üzenetére


Loretto
veterán

azért talán nincs egy súlyban a kettő

Soirée...

(#5) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

Hát,én kicsit elfogult vagyok a témában,mivel rettenetesen utálom a kutyákat.Mivel ahol régen laktunk,a külvárosban,mindenkinek kertes ház,meg kutya.És állandóan kinn kóboroltak a dögök,200 M-re laktunk a sulitól,és néha nem mertem hazamenni.Rohadt dögök,sokszor futottam az életemért.Brrr,elaltatnám az összeset...A gazdák is f@szok,kerget a rohadt dögjük,5 perc után rászólnak hogy nyughass,meg mondják nekem hogy mennyek oda,és simogassam meg,''olyan aranyos''.:((
Nehéz gyerekkorom volt...:)

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#6) Loretto válasza Matr x (#3) üzenetére


Loretto
veterán

mire gondolsz?

Soirée...

(#7) Loretto válasza MUŁĐER (#5) üzenetére


Loretto
veterán

nem szélsőséges az eseted?vagy ez igy van a családi házas könyékeken?

[Szerkesztve]

Soirée...

(#8) TheVeryGuest válasza PWR (#2) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Persze, mindig a tacskó és a palota pincsi a legagresszívabb. Nem tudom miért ilyen idegbetegek ezek a kis kutyák. Nekimennek a bicikliseknek is. Mondjuk a mi kutyánk is nekiment, de az legalább le is szedte őket, nem csak őrjöngve ugatott.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#9) MUŁĐER válasza Loretto (#7) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Mondjuk szar környéken laktunk...De én csak erről tudok nyilatkozni.De amióta benn lakunk a városban,minden gondom megszűnt!;)

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#10) Loretto válasza TheVeryGuest (#8) üzenetére


Loretto
veterán

tény a tacskot én is utálom.

Soirée...

(#11) Matr x válasza Loretto (#6) üzenetére


Matr x
aktív tag

Pont a reggel volt a tévében (egyébként sose nézem, de reggel valahogy, és pont erről volt szó), hogy a kutyának ez az alap támadóösztöne, ami a vérében van.

A támadottat, mint áldozatot látja.

És a kutyákat be kell zárni. A városban, meg nem kell egy nagyobb állatot tartani, mint amilyeneket próbálnak. Egy macska elég, talán még sok is a panelba.

Erre a sok állatbarátnak mondott a nagytestű kutyákat rendezi be oda. És sétáltatni kellene. És ekkor mennek úgy, ahogy tudnak, van hogy póráz-szájkosár nélkül. És elszabadul a kutya. És ekkor támad. A gazdi hogy avtkozzon közbe? Meg egy ekkora vadállatot meg se lehet fogni...




És nemcsak a kutyatartók ilyenek. Szinte mindenki. Nem pont így, de hasonlóképp viselkedik jópár ember.

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#12) gabranek válasza Loretto (#1) üzenetére


gabranek
aktív tag

regebben kb 5 evig reggelenkent ujsagot hordtam biciklivel :)
volt nehany kalandom kutyakkal. raadasul az eleg kulvarosi resz volt, sok orkutya, 1 haznal pibullokat tenyesztettek, stb.

viszont 5 ev alatt egyszer sem mart meg kutya, parszor kozel volt, de megusztam :)

田中れいな

(#13) Jarlaxle


Jarlaxle
senior tag

Azt én sem tudom megérteni hogy a 8. kerületben minek kell kutyát tartani! A Fazekasba járok és minden nap azzal tellik hogy póráz nélkül járkáló kutyákat és kutyasz@rt kerülgetek. És nem hogy felszednék a ''gazdik'' a kakit hanem csak úgy ott hagyják! Ez a kerület elég szégyen Bp számára.:((( Sokszor látni olyan felhízlalt kutyákat amik már nem is tudnak nagyon járni hanem vonszolják magukat és csak úgy a járda közepére pottyantanak. No comment...:(

(#14) Loretto válasza gabranek (#12) üzenetére


Loretto
veterán

na igen.de nem lehet csak a kutyákra.nekem volt 2 évig boxerem és mint 1 angyal.melletem levő srácnal bullterrierje volt.de nem hiszitek el ilyen félős kutyát még nem látta.mha vki kicsit nagyobb rössel ment felé akkor hasalt kuporodot.

Soirée...

(#15) Jarlaxle


Jarlaxle
senior tag

Egyébként nekem is volt már kutyás kalandom: egyszer bicajoztam (18. kerben lakok) és egy elszabadult németjuhász elszabadult a gazdájától és elkezdett engem. Épp hogy megúsztam!:o Amikor visszapillantottam a kutya gazdáját láttam röhögni(!) rajtam. Nagyon dühös lettem, megcsodálhatta a középső ujjamat!!!!:D

(#16) Loretto válasza Jarlaxle (#13) üzenetére


Loretto
veterán

ezt én sem értem.de csak a járdára?

Soirée...

(#17) sequator


sequator
senior tag

az állat olyan lesz amilyennek neveli a gazdája, nekem nagyon sok kutyám van/volt és egyik sem bántott senkit soha(mondjuk nem is kóboroltak az utcán)

az a baj, h a híradások mindig a kutyát hozzák ki fenevadnak, pedig általában vagy a gazdája tehet a balesetről, vagy az áldozat

Sautia

sequator

(#18) Jarlaxle válasza Loretto (#16) üzenetére


Jarlaxle
senior tag

Nem csak a járdára. Például a Horváth Mihály tér tele van kutyakakival.:(

(#19) acer_ válasza Loretto (#1) üzenetére


acer_
aktív tag

az a véleményem, mint muldernek. Régebben panelban laktunk, és ott a lépcsőházban szabadon volt egy pár kutya. Én meg mit se tudva erről (lehettem vagy 4 éves) elindultam lefelé a lépcsőházban. Hát, az egyik nagy dög ugy megkergetett, hogy ihajj... na, azóta minden kutyát utálok...

(ja, mi is már beköltöztünk a ''belvárosba''... - mulder: én a füredi utcában laktam.. arra kifelé a laktanya felé..)

(#20) MUŁĐER válasza acer_ (#19) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Én meg a Körtönye utcában,kinn a Cserben,a világ vége,rohadt messze volt a belváros,utáltam ott lakni,meg elég rossz emlékeim vannak arról a házról...
Akárki akármit mond,belvárosban lakni király!Közel van minden,meg hát imádom a nyüzsit ami a városban van!:)

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#21) dnacrew


dnacrew
tag

Bírom a doggykat csak vannak olyanok amelyikek megbutulnak. Én azokat a kutyákat amelyik ha csak elmész a kerítése melett és dühében ott örjöng amíg el nem mész már 50m-re azokat azonnal elaltatnám. Meg azokat is amelyik már egyszer megtámadott valakit. Ezért biztos kapok a fejemre kutyabarátoktól de nekem senki ne mondja hogy egy 60kg-os kutya megindul (póráz és szájkosár nélkül az esetek 85%-ban) akkor annak kiabálhat a gazdi hogy ''Gyere ide!!!''.

Na meg akkor is megijed az ember ha felé fut egy németjuhász de lehet, hogy csak odajön gamelni. És jön a szöveg hogy az ember olyat csinált félelmében hogy megtámadta. Na ettől kapok hülyét. Ez nem szafari, had menjek már nyugodtan az utcán. :)

Ettől függetlenül a legnagyobb baj, hogy olyanok is tartanak kutyát akinek nincs elég ideje vagy helye rá. Mert amelyik kutyával foglalkoznak az jól fog viselkedni.

GO Normális Kutya Gazdik !!! :C

[Szerkesztve]

Resist TCPA and Microsoft! Support Open-Source and Scene!

(#22) Loretto


Loretto
veterán

ami zavar hogy 1-2 két rossz élmény miatt az emberek az egész kutyafajt utalják.
lenne egy kérdésem a kutyafaj ellenesekhez.AZ EMBEREKET NEM KELLENE ELATATNI, MERT AZOKAT NEM ÖSZTÖNÖK HAJTJÁK AMIKOR KINYIRJÁK MEG STB EGYMÁST?

Soirée...

(#23) dnacrew válasza Loretto (#22) üzenetére


dnacrew
tag

dehogynem, ugyanúgy. Aki ölt annak harangoztak, ez lenne a normális. Ki mondta, hogy nem?

Resist TCPA and Microsoft! Support Open-Source and Scene!

(#24) MUŁĐER válasza Loretto (#22) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Dehogynem!Altassuk el az ösztönembereket is!
SZVSZ
Szerintem a kutya nagyon hülye állatfaj,nemtom miért istenítik annyian.BRRR.Amúgy nekem nem egy rossz élményem volt velük,hanem 12 éven keresztül egyfojtában!

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#25) dnacrew válasza Loretto (#22) üzenetére


dnacrew
tag

Ha én is csak az ösztöneimre hallgatnék akkor már vagy sitten vagy 6 láb mélyen lennék. De tudom hogy mit lehet és mit nem. Ha ezt tudja a doggy is akkor nincs gond.

Resist TCPA and Microsoft! Support Open-Source and Scene!

(#26) Jarlaxle válasza Loretto (#22) üzenetére


Jarlaxle
senior tag

Én soha nem tudtam megutálni még a legugatósabb kutyát is mert olyankor mindig eszembe jutnak a szeretett kutyáim akiket sajnos el kellett altatni mert a sors úgy akarta (válás,költözés társas házba).:O:(:O Sajnos igazad van abban amit az emberekről írtál!:(((

(#27) Loretto


Loretto
veterán

persze szerencsétlen állatokra sokkal könyebben rá lehet huzni a halálos ítéletet.

Soirée...

(#28) sequator válasza MUŁĐER (#24) üzenetére


sequator
senior tag

a kutya nem hülye, csak a gazdája hülyíti el,
mert hát kitől tanul a kutya?
hát persze, hogy a falkavezértől(gazdi), de ha a gazdi sülthülye a kutyákhoz, és fogalma sincs róla, hogyan nevelje, akkor ne csodálkozzon senki, h a kutyája is idegbeteg, agresszív állat lesz, aztán meg jól megtámad valakit

sztem az ilyen gazdákat kéne lelőni(elaltatni)

Sautia

sequator

(#29) rog válasza Loretto (#22) üzenetére


rog
addikt

van ahol elaltatják az ilyen embereket. ami szerintem elég szomorú dolog is.
inkább a kutyákat se kéne.

(#30) Loretto válasza rog (#29) üzenetére


Loretto
veterán

de ami feltünt hogy nemcsak a harci kutyák vetemednek ilyenre.szoval nem lehet ezt fajtára szükíteni.

Soirée...

(#31) MUŁĐER válasza sequator (#28) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Kiemeltem hogy SZVSZ.Persze én irracionálisan utálom a kutyákat,tudom hogy elvakult vagyok ebben a dologban,de nekem így jó.:)
Az igaz hogy a gazdákon sok múlik,itt látszik hogy az ember is egy hülye állat.Persze nem mind.Csak sokan.:O

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#32) rog válasza Loretto (#30) üzenetére


rog
addikt

mit?

(#33) Loretto válasza rog (#32) üzenetére


Loretto
veterán

jaaj.bocs de pörög a munka.hát hogy csak harci támad emberre.kuvasz nekem nem ez a kategoria(ugy ez most a legfrisseb ilyen hir kuvasz kontra mama)

Soirée...

(#34) rog válasza Loretto (#33) üzenetére


rog
addikt

aha...
akkor biztos nem nekem akartad írni, csak pörög a munka :)

(#35) Loretto válasza rog (#34) üzenetére


Loretto
veterán

most már pihi.:))

Soirée...

(#36) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Rakás kutyánk volt már, kertesház, kutyás környék, néha mikor megyek haza előttem rohangásznak a Rottweiler-ek (nekünk is az van), de még soha semmi probléma nem volt. Amúgy nekem az a véleményem, hogy ok nélkül egy állat nem kezd el vérengzeni.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#37) Loretto válasza Agyzuzo (#36) üzenetére


Loretto
veterán

azért ezt nem lehet kijelenteni.vannak fajok (talán a dobik)amik megkattannak ha nincs velük foglalkozva illetva vmi nagy trauma éri a kutyit.pl uj gazdihoz kerül.

Soirée...

(#38) dnacrew


dnacrew
tag

Persze csak ezzel nem lehet védekezni, hogy oka volt rá... :)

''Nekem is okom volt rá, tehát ártatlan vagyok a fegyveres bankrablás vádjában...'' - védőbeszéd :C

Resist TCPA and Microsoft! Support Open-Source and Scene!

(#39) Loretto válasza dnacrew (#38) üzenetére


Loretto
veterán

igazad lehet.

Soirée...

(#40) gabranek válasza Loretto (#33) üzenetére


gabranek
aktív tag

a kuvasz kifejezetten munkakutya, vad es kiszamithatatlan termeszete van (nemhiaba oket hasznaltak a hegyekben a juhnyajak vedelmere). persze sokat szamit hogyan nevelik a kutyat, ha szeretettel bannak vele, akkor valszeg kisebb az eselye hogy bekattan.

szerk.: de a kuvasz nem csaladi kutya. ahol 1 ilyen orzi a hazat, ott 2x-is meggondolnam hogy akar a gazdaval is bemenjek.

[Szerkesztve]

田中れいな

(#41) Loretto válasza gabranek (#40) üzenetére


Loretto
veterán

nem tudok állást foglalni nincs kuvaszos ismerősőm. de megérteni nem lehet ezt az esetet?elvileg mit látott a kutya?piszkálta a mama bottal.erre ő?1értelmű hogy védte.vagy nem?

Soirée...

(#42) gabranek válasza Loretto (#41) üzenetére


gabranek
aktív tag

nem tudok erdemileg hozzaszolni, nem ismerem az esetet, de ha tenyleg piszkalta a kutyat akkor ne csodalkozzon ha visszatamad (plane ha az allat territoriuman tortent a dolog)

田中れいな

(#43) _thomas_


_thomas_
tag

mikor postás voltam akkor azt csináltam, hogy amelyik kutya megkergetett azt visszakergettem:DD
letámasztottam a kis kempingem és usgyi utána.
bejött. amelyik meglátott az vonyítva ugrott az ólba:C

www.ironic-software.com

(#44) MUŁĐER válasza gabranek (#40) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Kuvasz tényleg elég ''őrült'' dög.Láttam már egypár idegbeteget!:o

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#45) tildy válasza MUŁĐER (#44) üzenetére


tildy
nagyúr

Mert par gazda ''belterjesen'' szaporitotta.Sok kuvasz egy ido utan emiatt megvakul es behulyul...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#46) Jarlaxle válasza _thomas_ (#43) üzenetére


Jarlaxle
senior tag

Yooóó ötlet!:D Egyszer reggel egy ordításra ébredek, kinézek az ablakon és a postást látom verekedni a szomszéd kutyával.:D A seggénél egy jó nagy harapásnyommal.

(#47) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Utálom a brutál kutyákat is,meg azokat a gazdákat is akik pl egy aranyos kis pitbullt vérengző döggé nevelnek..
Milánóban ülök a padon a parkban,odajön hozzám egy kiskutya,megsimogatom,ilyesmi,vakargatom a hasát,amikor a gazdája rászól hogy menjen vissza.Persze nem ment:)Nagy nehezen csak visszatántorgott szegény kutyus,én pedig megkérdeztem a gazdit hogy milyen idős ez a blöki.Azt mondta 6 hetes.Na és,mondom milyen fajta?Kitaláltátok,pitbull volt.:D
Azóta nekem senki se mondja hogy a pitbull veszett agresszív dög alapból.

(#48) Yaye válasza gabranek (#12) üzenetére


Yaye
őstag

Hát én gyalog hordtam az újságot, és nem úsztam meg, kétszer is elkaptak :) Szerencsére nem a ''földre döntöm, marcangolom'' receptet követték, csak úgy jól odakaptak, úgyhogy vérzett ugyan, de a farmert szerencsére nem szakította át egyik sem. Egyik egy kis porbafingó puli volt, másik németjuhász. A puli gazdája, egy balf*sz öregasszony ott állt fél méterre, és mikor már javában a lábamat fogtam, közölte, hogy ne féljek, nem harap, különben meg azért kutya hogy ugasson. Na annak az öreglánynak onnantól jó messzire le kellett mennie az újságért :DDD
Ettől függetlenül én nem félek a kutyáktól és nem is utálom őket. A kutyától nem lehet elvárni, hogy úgy uralkodjon az ösztönein, mint egy ember. A gazda feladata, hogy résen legyen és kordában tartsa ha kijön belőle a ragadozó. Az áldozatok részben igenis felelősek, de nem tehetnek róla. Bizonyos viselkedésminták ösztönösen kiváltják a támadást. Pl fejvesztett menekülés. A kutyák állítólag megérzik a gyenge, rettegő egyedeket és zsákmányként kezelik. Ezzel a gazdának kéne tisztában lenni és óvintézkedésekkel élni ez ellen. Póráz, szájkosár, stb. A támadást elkövető kutya gazdáját kéne nagyon-nagyon súlyosan büntetni, nem a kutyát.

Én a belvárosban lakom, egy körfolyosós ház 3. emeletén. Tavaly purcant ki a szomszédék bazinagy kutyája, ami naphosszat egy darab kötélre kötve vonyított a körfolyosón. Soha nem örülök egy állat pusztulásának, de ez az eset kivétel volt. Erre nem szereztek most egy másik, hasonlóan nagy dögöt? Ugyanúgy sínylődni fog, mint az előző. Én az ilyeneknek hatóságilag tiltanám be a kutyatartást.

Röviden összefoglalva ezt a sok maszlagot: a kutyatartás felelősség. Ez sokaknak nem jut el a csökött agyáig, és sajnos nem is verik bele a törvény szigorával.

(#49) _thomas_ válasza Jarlaxle (#46) üzenetére


_thomas_
tag

az mondjuk igaz, hogy kuvaszokra, pitbullokra, dobermannokra nem teszteltem...
de kisebb dögöknél bejött.:C

www.ironic-software.com

(#50) gabranek válasza _thomas_ (#43) üzenetére


gabranek
aktív tag

egyszer ujsagpenzt szedtem, ugyanabban az utcaban, tolem kb 100 m-re postas haver is melozott. egyszercsak nagy kiabalast hallok: vigyazzon!. az 1ik hazbol elszabadult a ket kuvasz es irany a postas. na en embert meg nem lattam akkorat ugrani. a srac helybol atugrotta a 1,5-2 m magas keritest, postas taskaval a vallan.
ahol en alltam szerencsere nyitva volt a kapu, csak be kellett lepnem. mert a ket allat persze utana engem vett celba :)

田中れいな

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.