Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20701) Loituma69


Loituma69
őstag

22.000ft- ért tápot venni, ehhez csak gratulálni tudok!

(#20702) Dyno válasza Loituma69 (#20701) üzenetére


Dyno
veterán

Neked kényszered van ide beírogatni hülyeségeket?Válasz gombot meg tanult már meg használni, meg ne csak 1 hsz.-t olvass el.....

(#20703) 14adam válasza Loituma69 (#20701) üzenetére


14adam
addikt

Ne itt gyüjtögessél hsz-t.Inkább valami értelmes dolgot irnál be.Nempedig a hülyeségeidet.

(#20704) RaiDani


RaiDani
tag

Sziasztok!
Szerintetek elég lesz a 350-es FSP ha veszek egy HD 4830-at? :)
Konfig:
ASUS M2N-MX
AMD Athlon X2 5200+@3.16Ghz
2X1GB Kingmax 888Mhz
SAMSUNG HD250HJ
SAMSUNG HD402LJ
ASUS DRW-1814BLT
Köszi előre is :R

(#20705) Dyno válasza RaiDani (#20704) üzenetére


Dyno
veterán

Igen elég, bár lehet kicsit hangosabb lesz, de nem annyira elviselhetetlenül.

(#20706) stol válasza spidersoft (#20690) üzenetére


stol
addikt

Hi!

Mivel nem ismered a táp felépítését, adott terhelésnél fellpő diszipációját, így abszolute nem javaslom a venti cseréjét.
A táp szabályozza a venti fordulatszámát. A PNR egyik dlga, amiben különbözik a PNF-től, hogy kisebbek a bordái, így azonos menyiségű hő eldiszipálásához nagyobb légáram szükséges. Javaslom egy cserét 300 PNF-re, az halkabb valamicskével.

(#20707) RaiDani válasza Dyno (#20705) üzenetére


RaiDani
tag

Köszi a választ!!! :) :R :R

(#20708) stol válasza 14adam (#20692) üzenetére


stol
addikt

Ezen kijelentésedet műszakilag megindokolnád? Hogyan vizsgáltad felül a táp hűtermelését és annak elvezetéséhez szükséges légáramát? Tisztában vagy vele, hogy a szikraként kipattant ötleteid vagyon és életvédelmi szempontból megkérdőjelezhetőek?! :U

(#20709) stol válasza Loituma69 (#20701) üzenetére


stol
addikt

Inkább tápot, mint ahelyett 2 VGA-t és porig égetni a lakást :K
Igez,.... légzsák se kötelező az autóba... Pedig elmegy anélkül is sokáig... Csak a betonfalnál más az érzés a vezetőülésben :DDD

(#20710) stol válasza RaiDani (#20704) üzenetére


stol
addikt

Ha PNF, akkor lazán, ha PNR, akkor necces, ha CRG, akkor..... csere :D

(#20711) Dyno válasza stol (#20710) üzenetére


Dyno
veterán

CRG gyenge vagy csak hangos lenne?

(#20712) Loituma69 válasza Dyno (#20702) üzenetére


Loituma69
őstag

A tápokkal foglalkozz ne velem!
14adam te is a tápokkal foglalkozz meg amire gondolok.......ami veled egykorú!

[ Szerkesztve ]

(#20713) Loituma69 válasza stol (#20709) üzenetére


Loituma69
őstag

aszhatod a légzsákot betonfalnál, mert ha nem abba halsz bele, hogy nekicsattansz a betonnak akkor a légzsák folyt meg! :D
Bátraké a jövő! :)
Ti hány lakástűzről tudtok amit pc táp okozott? Pedig tuti a magyarországi pc 80% olcsó noname táp van. Lassan beleültetitek a bogarata fülembe, hogy tápot cseréljek. Amíg nem olvastam a forumot halál nyugalommal használtam a venticserés tápomat nyárony 40 fok melegben. Most meg a 20 fokos lakásban rettegek a tápleégéstől jajjj.

[ Szerkesztve ]

(#20714) nyunyu válasza Loituma69 (#20713) üzenetére


nyunyu
félisten

Ti hány lakástűzről tudtok amit pc táp okozott?

MediaMarkt/Saturn pl. megkoveteli a az ott demozasra kiallitott szamitogepek beszallitotol a felelossegbiztositast gep altal okozott elektromos tuz esetere, anelkul at sem veszi a rendszert, mert asszem a nemeteknel mar leegett egy komplett uzletuk egy szar tap miatt...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#20715) Skizz válasza stol (#20710) üzenetére


Skizz
addikt

Mi a különbség a PNF meg a CRG között? Tudtommal csak a szekunder borda lett kisebb az utóbbiban...

(#20716) Skizz válasza Loituma69 (#20712) üzenetére


Skizz
addikt

Talán ha konkrétan megneveznéd, hogy mi bajod a 22 ezer forintos tápokkal, akkor nem esne neked mindenki... de ahogy látom te sem tudod, indoklás helyett csak cinikus megjegyzéseket ejtesz. Menjél a homokozóba kisfiú.

(#20717) stol válasza Loituma69 (#20713) üzenetére


stol
addikt

Teljesen nem vagy tisztába vele, de szinte napi rendszerességgel csinálunk biztosítós szakvéleméneket és a villámkár kategriába sorolható táppukkanás után következik a vagyoni kárral járó meghibásodás is. Értem ezalatt az egyszerű tápkiégéstől a függöny begyúlásán át, a majd teljes lakástűzig.
Demagógnak tűnhet, de én ezen nem lepődöm már meg.

Lehet, hogy a betonfalnak ütközésnél légzsák nélkül 90% az elhalálozás, avval meg 60%.
Ez is sok, de ott van az a 30% reménysugár. Teszemazt, ha valakinek egy vinyónyi családi fotó száll szét egy szar táp miatt. Születésnapok, esküvők, gyermekszületések, megyanyi meg nem ismételhető adat, azt te hogyan magyaráznád meg a tulajnak? Széttárod a kezed, hogy "igen, ilyen fost adtam el,..." vagy nyugtatod avval magad, hogy te megtettél minden tőled telhetőt, innentől már az ELMÜ felelőssége, hogy miért nem építette ki rendesen a vilámvédelmet és a tulajé, hogy miért nem húzta ki a gépét.

A mi szakmánk egy felelősségteljes szakma. Minden tettünkért felelősséggel tartozunk épúgy, mint a gáz vagy villanyszerelők.

Pontosan az ilyen hozzáállás miatt történik meganyi baleset. Mert az ilyen ember nem nézi a beépített alkatrészek minőségét, veszi a legócsóbbat. Csak teszemazt, egy folyamatirányító számítógépnél lehet nem lenne az megengedhető.

Kérlek szállj magadba és elmélkedj el soraimon. :(((

[ Szerkesztve ]

(#20718) spidersoft válasza stol (#20706) üzenetére


spidersoft
senior tag

Üdv,

Jelenleg le van fagyva a táp fara, vashideg, és a kiáramló levegő is hideg, mintha nem is lenne mit hűtenie. Ettől nagyobb terhelése ennek a gépnek nem lesz, még a winyót is ki akarom cserélni 2.5" 5400RPM-esre. Jelenleg úgy 50W körül eszik a gépház idle (persze tápveszteségestül). Persze most le van véve a gép oldala és az alaplap és a winyó hője szabadon mehet ahova akar, elég keveset csíp meg belőle sztem a táp... ráadásnak ez pléhház, tele lyukkal, szal még felrakott oldallal se a tápon keresztül távozik a házon belül termelt hő jelentős része. :) No majd ha kész lesz a hangszigetelt háza és belekerül minden, akkor meglátom, hogy egy kisebb fordulatú, ugyanolyan méretű venti elbírna-e a hűtéssel. Ha akkor is hideg levegőt fúj a saját ventijével, akkor még valszeg nem okozna neki gondot. Persze számít a lapátok kialakítása is, de az is lehet, hogy ez a beépített venti se szállít (jelentősen) több levegőt, mint a scythe... majd még a jelenlegi venti típusára rákeresek, hátha valahol van megadva légmennyiség.

ellenben ha ez a PNR szabályozza a ventisebességet, akkor lehet mégsem lehet lecserélni a ventit, mert ha lekötöm a vezérelt vezetékről a sajátját és stabil 12V-ról üzemeltetem a halkabbat, akkor észreveszi és rossz néven veszi, hogy üresbe lóg a drót :)

Jó lenne, ha valahol lenne valami névleges zajszint erre a tápra megadva, de sehol nem találtam... talán a benne lévő ventire kéne rákeresni? Akkor könnyebb lenne összevetni a többi táppal, hogy valójában mennyivel zajosabb, és érdemes-e cserélni -- igazából ha már meg kellett vennem nemigen van kedvem mégegy tápra beruházni, pláne ha tizenezrekbe kerül...

(#20719) stol válasza Skizz (#20715) üzenetére


stol
addikt

Igen... Továbbá a primerköri puffer...
Ezzel csökken a maximálisan kivehető teljesítmény. Igaz ez nem befolyásolja a ráírt dolgokat,de sokkalta kevesebb tartalék van ezekben a tápokban. PNR, CRG már nem az AZ FSP, mint a régi ill. mostani PNF sorozat.

(#20720) Foglalt név válasza Loituma69 (#20713) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ezt a hozzáállást mellőzd kérlek. Valamint megkérnék mindenkit, hogy az ilyen provokációkra ne reagáljanak és maradjunk inkább a témánál. Előre is köszönöm.

(#20721) Skizz válasza stol (#20719) üzenetére


Skizz
addikt

Vágom. És a PNF-ek gyártását végleg abbahagyták? Egyébként meg mi értelme van a CRG-nek, occsósítás power?

(#20722) nyunyu válasza Skizz (#20721) üzenetére


nyunyu
félisten

JT-ben meg kaphato 350PNF ~5+fa korul.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#20723) Dyno válasza stol (#20719) üzenetére


Dyno
veterán

De mi a különbség közöttük?Engem nagyon érdekelne hiszen a másik gépemet egy CRG-450 viszi(400-PNF).

(#20724) stol válasza Dyno (#20723) üzenetére


stol
addikt

Olvass a sorok között.... Kevesebb a tartalék, ami......
Fog úgy fel ezt, mint egy 1,3literes 100LE-s és egy 2literes 100LE-s autómotort.
Papíron mindkettő 100LE, de a 2.0-ás sokkal jobban kiautózható is lehet.

(#20725) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Szeretnék egy jó Chieftec tápot ami hosszú távon, stabilan, megbízhatóan, és nem elhanyagolható szempontként, lehetőleg csendesen megoldja gépem áramellátását .

Chieftec Super Seriesből szeretnék választani, CFT-500-A12S, vagy a CFT-560-A12S példányt .

Ajánlható az általam választott szerkezet ?

Ez vajon milyen belsővel szerelt, és mekkora zajjal működik ?

Keresek egy megbízható nem túl drága, beszerzési forrást is .

Ahogy széjjel tekintettem a piacon, úgy tűnik, hogy nem egyszerű beszerezni, mert a szerintem forgalmazók (nemtomijjé) "elferdítik" a gyári típusjelzéseket . :W

Itt egy példa a jelenségre; hirdetik a terméket mint "Cikkszám:DT560A12", és a jelen jobbik esetben méltóztatnak megemlíteni, hogy "Gyártói cikkszám: CFT-560A-12S" . :F

A kereső egy marék találatot ad így; "CFT-500-A12S/GPS-500AB-A" . Miért keverik össze a két típust ?

A "CFT" Sper series, a "GPS" pedig Smart series . Nekem nem mindegy ?

Máshol meg csak DT500A2-ként van említve ami a Chieftec honlapján szereplő termékek között nem is szerepel . :F

Akkor mi ez, honnan szedték azt a Chieftec terméket, ami a Chieftec honlapon azonosíthatatlan ?

Hogy tudok én PöLö on-line rendelés esetén úgy választani, vásárolni, hogy a tápegység tutira a Chieftec Super Series -ből legyen, burkolatán a CFT-500-A12S, vagy a CFT-560-A12S típusjelzéssel ? :F

Üdv.

Astra

[ Szerkesztve ]

(#20726) Dyno válasza stol (#20724) üzenetére


Dyno
veterán

Értem, azt különben én is észre vettem. hogy olyan csifi hangja van néha szörnyen hangos tud lenni, de hát ez van én is elvoltam keseredve hogy nem PNF, egyik jó barátomnak még április körül vettük az övé még PNF, de sokkal halkabb ja és 2A-el erősebb a 12V ágon.

(#20727) Dyno válasza AstraCDX (#20725) üzenetére


Dyno
veterán

Az 500W-osban AcBel Polytech bél van, az 560W-os ban pedig Sirtec bél.Ha annyira Csifit akarsz akkor itt van egy Super Series-ből van ez is és ez CWT beles.Bár én a helyedbe nem vennék Csifit illetve attól függ mennyit szánsz rá.JA és amit linkeltem már Moduláris is és 6 év garis.

(#20728) nyunyu válasza AstraCDX (#20725) üzenetére


nyunyu
félisten

DT500A2 gondolom a Delta belu GPS500 akarmi akar lenni...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#20729) Loituma69 válasza stol (#20717) üzenetére


Loituma69
őstag

Renben vegyük komolyra a témát! Te múszerész vagy és főként tápok javításával foglalkozól, van tapasztalatod melyik gyártó tápja megbízható melyik nem, milyen hibákat okozhat egy rossz táp, akár többszázezer forintos pc-ben, vagy ahogy írtad leéghet akár a lákás is tehát nem játék ez a dolog. Na már most egy átlag magyar be megy a boltba megveszi 100.000ft ért a gagyi táppal szerelt pc-t, kié a felelősség ha netán kivágja a táp a videokártyát alaplapot procit vagy leég egyszerűen az egész gép? Kié a felelőség? A gyártóé a vevőé az eladóé a fogyasztó védelem embereié stb..... Egy vevő mit tehet? fizet? MInt benfentest kérdezlek. Nem tartóm jó megoldásnak, hogy egy forumon kell félig műszerésszé válni annak aki nyugodtak akar aludni a táp miatt! Tény jó hogy van ilyen fórum, de mégegyszer kérdem én mit tehet egy egyszerű vevő aki otthon csak gépezni akar és rásózzák a gagyit? Hova fordúljon miért nincs minőségellenőrzés miért lehet eladni olyat ami szó szerint életveszélyes? Én személy szerint azóta foglalkozom pc vel mióta kijöttek az első 386 gépek, ez nem ma volt, szerencse nem szerencse ez idő alatt 1 táp halt meg nálam az is a vásárnál más napján, de nem vitt magával semmit csak maga a táp halt meg. / chieftek 450w ez volt a tettes) Garanciába cserélték. De mi van akkor ha vitt volna magával más hardvert is a gépembe azt ki fizeti ki?
Nyílván van valami statisztikátok a tápok gyártói minőségéről megbizhatóságáról és a rossz gyagyi veszélyes tápokrol gyártokról, nem lehetne ezt a listát a fogyasztó védelem megfelelő embereihez eljuttatni, hogy egyszerűen betiltsák a minőségen aluli tápok forgalmazását?
Jelenlegi gépem közel 300.000 ft értékű igen csak lefehérednék ha a táp miatt meghalna a gépem!
Röviden ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#20730) Foglalt név válasza Loituma69 (#20729) üzenetére


Foglalt név
addikt

Mivel ár szerint diverzifikált a piac, éppen ezért nem is csak egy szabvány létezik. Nincsenek minőségen aluli tápok. Olyan tápok vannak, melyeknek kisebb a hibatűrésük(alacsonyabb szintű szabványnak felelnek meg), azonban, mivel a magyar piac meglehetősen árérzékeny(, hogy tőled ídézzek: "22.000ft- ért tápot venni, ehhez csak gratulálni tudok!"), ezért a minőség nem elsődleges szempont.
A tápok világában is igaz, hogy a minőséget meg kell fizetni. A lehetőség mindenkinek adott. Azt viszont nehezen tudom elképzelni, hogy hirtelen minden 15eFt alatti tápot betiltsunk a magyar piacon :U

(#20731) spidersoft válasza Loituma69 (#20729) üzenetére


spidersoft
senior tag

OFF
Akit érdekel, hogy elszáll-e a gépe, vagy hogy fél év múlva mennyire fog zörögni neki az szvsz ne a (mellesleg gagyitápos) juronikszos hájendhypadupagéjmer konfigot vegye, hanem menjen be a márkás cégekhez géjmer gépet venni. Ugyan nem sokat értek hozzá, de a rakott gépeknek mindig az a problémája, hogy nincsenek összepróbálva benne az alkatrészek, míg egy Dell, Tulip (van még ilyen?) HP, stb. gépnél az összeállított konfigokat általában hardveresen és szoftveresen tesztelik, jó esetben különféle környezetekben is (hideg, meleg, por, stb). Valahol ez is okozza, hogy drágábbak.

Mivel alkatrészekből épített gépekről van szó, én azt várnám inkább el, hogy az eladó tartsa szem előtt, hogy biztonságos alkatrészeket áruljon, és értsen hozzá, hogy mi jó mi mellett, és mi nem. Sokan értenek hozzá és nem érdeklik őket, csak árulják. A másik probléma, hogy olyan cégeknek is van saját konfigja (juroniksz és barátai), akik nem a minőségre, hanem a behúzóakciókra megy rá. Jó, áruljon a juroniksz gépet, de ne sajátot, hanem olyat, amit egy megbízható cég állított össze.

Sztem kevés user van, aki 4500Ft-ért minden áron (állítólag megbízhatatlan) mercury tápot szeretne venni 5000Ft-os (állítólag megbízható) FSP helyett... Ha a gépe életéről van szó, akkor 500Ft nem nagy plusz még egy 60.000-es config esetén se. Csak ez vagy nincs elmondva neki (nem érdekli az eladót), vagy rá van kényszerítve (mosógépboltos config).

ennyit az offról. ezer bocsánat.
ON

(#20732) stol válasza Loituma69 (#20729) üzenetére


stol
addikt

Értékelem a kérdéseket! A probléma elég ingoványos. Egészen a dolgot az iskoláig lehetne visszavezetni, aholis olyan emberek tanítják az "informatikát?" akik maguk sincsenek tisztában a dolgokkal. Legjobb esetben csak 10évvel le vannak maradva, legrosszabb esetben pusztán elméleti síkon "értenek" a számítógépekhez. Az alapvető probléma ez tehát, hogy eleve hiányos tudást szereznek a növendékek az iskolapadban. És gyakori eset, hogy a diák többet tud a tanáránál.
A második nagy probléma, hogy egy ECDL vizsgával elmehet bárni PC-Szervizesnek. Ezt tartom a legnagyobb felelőtlenségnek a szakmában. Az esetek többségében 1/2-1év alatt beletanul a szakmába, ha igazán érdekli a dolog, de alapvetően továbbra is csak "user módban" látja a gépet és nem, mint egy elektronikai alkatrészt. Nem érti annak működését, csak rutinból dugdossa a csatikat. Ez vonatkozik a MO.-i PC-Szervizek 60-70%-ra, s talán nem túlzó amit írok. Tehát kijelenthetjük, hogy sok boltban nem is tudatosan sózzák a gagyit a userre. Abszolute nincsenek tudatában annak, hogy mi gagyi, vagy mi nem.
Ezzel szemben van az elektoműszerész, aki nem user-oldalról látja a pc-t. Ált nem is érdekli ez a része, ill. csak a kellő sw-ek feltelepítéséig. Az elektroműszerész, vagy manapság mérnökinformatikus látja a "vasat", tudja mi miért van és hogyan működik. Talán a műszerész lát legjobban a dolgok mélyére, de ez most más kérdés. Egy kezemen meg tudom számolni, a hozzánk hasonló boltokat akár miskolcon, aholis pl. egy alaplap/táp kondizást, vagy felületszerelt alkatrész cseréjét elvégzik. Megjegyzem, miskolcon ~20PC szaküzlet van.
A mi boltunkban, ill. az előző munkahelyeimen tudatosan adjuk el az alkatrészeket a vevőnek, bár ebből kifolyólag néha ügyfélvesztésünk is szokott lenni, mivel xy nem érti meg, hogy xy alkatrész egy iparihulladék és megsértődik :)
Tehát, amíg a boltok nagytöbbségében ECDL vizsgás "szakemberek" dolgoznak, hígnak tekinthető a szakmánk.
Egy PC-Szervizes munka kiírásánál szerintem minimum lenne az eketroműszerész+informatikai végzettség.

Sokszor az anyagi kárnál sokkal nagyobb probléma, az okozott "mentális" kár. Azaz, személyes pótolhatatlan dokumentumok elvesztése. Ha ilyenkor a vevő adatmentést kér és netán felfedezni véli, hogy xy. alkatrész gyengesége miatt ment tönkre az xyhw, akkor fogyasztóvédelmi eljárás keretében mind az adatmentés, mind az okozott "mentális" kárt ráverheti a cégre.
Rossz minőségű árak importja.... Talán ez a legingoványosabb része a dolognak.
Itt szögezzük le, hogy a fogyvédelem és kermi két különálló szerv. Más-más tevékenységi körrel.
Amíg a KERMI egy számítógépház és táp kombónál nem azt vizsgálja, hogy a címkén szereplő adatoknak megfelel-e a táp; vagyon/életvédelmi szempontból is biztonságos a készülék; HANEM onnan közelíti meg a dolgot, hogy a rejtett előlap lebillenő ajtaját a Herpeszes Pisti le tudja-e nyelni, valamint előlapjának megfelelő rádiuszú lekerekítése van-e; valamint a tápegység a hálózatra mekkora zajmenyiséget terhel vissza, úgyérzem, ezen vita teljesen értelmét vesztette.
Nem tagadom, márkás tápoknál is elég gyakori az elhalálozás. Ám, míg a szutyok kategóriánál 80% a gyakoriság, hogy járulékos alkatrészkárosodás következett be, addig normális tápnál 5% ez a statisztika, ami borzasztó nagy különbség!

Első blikkre vacsi közben ennyi jutott eszembe :DDD

(#20733) nyunyu válasza spidersoft (#20731) üzenetére


nyunyu
félisten

a rakott gépeknek mindig az a problémája, hogy nincsenek összepróbálva benne az alkatrészek, míg egy Dell, Tulip (van még ilyen?) HP, stb. gépnél az összeállított konfigokat általában hardveresen és szoftveresen tesztelik, jó esetben különféle környezetekben is (hideg, meleg, por, stb). Valahol ez is okozza, hogy drágábbak.

Mi mar nem foglalkozunk egyedi gepekkel, mert nem erunk ra alkatreszert futkozni+legozni.
Inkabb megvesszuk a komplett FuSi/Acer/HP/Dell gepet keszen, aztan betoljuk ugyfel irodajaba, aztan igy a garival sem mi szopunk.

Pl. most vettunk akciosan ujracsomagolt HP Pavilion S3230-akat, teljesen jo vetel volt 57+faert. :DDD
Igaz, olasz billzetet adtak az aranyos minigephez, legfeljebb kap helyette az ugyfel egy magyar Logitechet.

Egyebkent meg se neztem, milyen 180W tap van benne gyarilag, elotelepitett Vista repul, downgrade XP-re, aztan hetfon tesszuk is le ugyfelnek.
(Vistat erosen nem szeressuk uzleti kornyezetbe...)

Ha ugyanezt uj alkatreszekbol kellett volna osszelegoznom, csak az alaplap+proci+ram+vinyo+DVD+haz tobbe kerulne, az olyan aprosagokrol, mint TV tuner, WiFi kartya, memoriakartya olvaso, JOGTISZTA Win nem is beszelve...
Ezzel meg csak egy Win reinstall a dolgom, legozni sem kell.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#20734) zolee3000


zolee3000
tag

Sziasztok!

Bocs az off-ért, de szerintem itt van a legnagyobb esélye, h. választ kapok a kérdésemre. Szóval: a PC-m és a perifériák jórésze (a modemet is ideértve) egy közös elosztóra (túlfeszültségvédőre) van kötve, ami ki-be kapcsolható. Általában ha a gépet kikapcsolom ezt is ki szoktam, tehát teljesen áramtalanítok. Ugye ezzel (mármint az áramellátás ki-be kapcsolásával) nem ártok az egyes elektromos eszközöknek?
Másik hasonló kérdésem, hogy a tápomnak (btw. Corsair HX520) is van külön on/off kapcsolója. Gondolom ehhez nem kell nyúlkálni, a táp lehet mindig bekapcsolt állapotban, ugye?
A válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#20735) venember83 válasza zolee3000 (#20734) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, így megvéded a külső hatásoktól, többet ennél nem nagyon tehetsz.

(#20736) sazabi válasza stol (#20610) üzenetére


sazabi
aktív tag

elnézést kérek, tényleg nem olvastam komolyabban vissza.
nem tetszik ez a lekezelő stílus..így csak egy bunkó flamelésnek tűnt amit írtál..még1x bocs..
ja és ez vonatkozik a többi emberre is aki így válaszolt: Dyno, lsc, diegho...
Nem jön át a jótanács/jószándék, ha 10 évesekhez méltóan írkáltok.
Nektek meg köszönöm a normális, válaszokat:Traxx, 14adam
na akkor én most kihátrálok innen, látom nagyon belterjes a topic :(
ja és, hogy megmaradjon a béke, a tápot is visszaviszem a boltba és veszek egy fspt :U
ha valaki még hozzászólna ehhez a témához, tegye azt pü-ben. csúnya az ennyi off így egymás után.

az 1.hszbe belekerülhetne a HKC valamilyen formában..!

[ Szerkesztve ]

(#20737) Dyno válasza stol (#20732) üzenetére


Dyno
veterán

Jó ilyet látni, egy olyan embertől aki benne van a szakmában és tisztán látja, hogy mennyi a szakmában lévő igazán hozzáértő ember, én mint "user", de nagyon lelkes rajongással a tápok felé.....hihetetlen kellemetlenül tudtam magamat érezni amikor egy barátom 450Mercury-ja nem vitte rendesen a gépét, mondtam vegyél egy 350-es FSP-PNF-t erre haver áá az csak 350W, mondom neki de még sok is elprobáltam magyarázni neki amit megtanltam, de nem értette meg vagy nem is akarta :( , bementünk egy boltba(vízzel kapcsolatos a neve csak ennyit mondok) és akkor barátom mondja hogy tápot szeretne, volt náluk az FSP 6,5K volt, meg volt 570W-os Thrust Dual Fan 8K-ért, én mondtam hogy az FSP-t vinnénk erre haver neki áll kérdezősködni persze a kis zselés hajú eladó egyből mosolyogva hát ez 350W az meg 570W, ég és föld -mondta.Én közbe vágtam és mondtam hogy megbízhatatlan és erősebb a kis 350-es FSP, erre kiröhögött az eladó :( , mindenesetre haver megvette és azóta is használja 1éve, már azóra tönkre ment 2vinyója, de én már nem törödök vele.....bocsi a nagyon offért, de nekem is volt egy történetem ami még ide is illik és elmeséltem, mert ez engem megrázott egy kicsit és egyben ideggel töltött el a dolog. :(

(#20738) diegho válasza stol (#20732) üzenetére


diegho
nagyúr

Az újrakondizás stb. szerintem nem létkérdés egy számtech szaküzletben. Nekem is mérnöki diplomám van, számtekboltban nyomon, mert ezt szeretem csinálni, de abszolút nem érdekel ez a forrasztósdi és stb, mert egyszerűen nem éri meg foglalkozni vele, túl sok időt elvesz és teljesen leköt 1 embert, ráadásul alig lehet érte elkérni pénzt, szóval én úgy látom ez nem létszükséglet. Az viszont tény, hogy a boltok több, mint 75%-ában olyan ember ül, akinek fogalma sincs, hogy mi az ami alapból kuka és mi az ami normális, ráadásul ez van a nagykerekben is. Múltkor bementem nagykerbe és azzal fogadott az eladó, hogy hú van náluk jó minőségű táp, láttam-e őket? No az egyik HKC volt a másik meg Xilence. Mondtam neki, hogy előbbi egy rakás szar, utóbbiról nem sokat tudok, de nem igazán nézek ki belőle normális belsőt. Na most kérdem én, amikor bemegy egy kicsit tájékozatlanabb boltos áruért és már a nagykerben istenítik neki a szart, akkor hogy a fenébe fog a user normális cuccokat kapni? Nem csak a kiskerekkel van itt a baj, hanem a nagykerekben ülő érettségit és semmi mást végzett udvari bolondokkal is, akikről az ember azt gondolná, hogy tényleg értenek hozzá és bízik bennük.

(#20739) Loituma69 válasza stol (#20732) üzenetére


Loituma69
őstag

Köszönöm a választ!
Egy 5 ös vagy 10 listát ide biggyeszthetnél a tapasztalatod szerinti legjobb tápokról! Ami a kezeid között volt.
Tény egy eszköz gép vagy bármi minőségét a szervíz tudja legjobban, nem pedig az eladó!

(#20740) AstraCDX válasza Dyno (#20727) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Hali !

Köszi a reakciót, és a javaslatot, de légyszi írjál már érveket is, a véleményesdhez ! :R

Amikor Chieftec CFT-650-14CS-t ajánlottad, mi szólt mellette a CFT-500-A12S, CFT-560-A12S-el szemben ?

Egyébként milyen, és mekkora különbség van a Delta, AcBel Polytech, Channel Well Tech, Sirtec fejlesztésű tápegységek között ?

Úgy érzem el akarsz tántorítani a Chieftec táp választásától . Miért ?

OK . Semmi gond csak kérlek írj érveket ami a Chiftec ellen szól, illetve javasolj egy jobb másik márkát szintén érvekkel .

Ami érdekel; a legcsendesebb, megbízható, 500-600W kategória.

Ez a moduláris dolog féligmeddig nekem is tetszik, de kissé aggódva kérdem; nem hordoz magában felesleges meghibásodási lehetőséget ?

Köszi !

Üdv.

Astra

(#20741) Dyno válasza AstraCDX (#20740) üzenetére


Dyno
veterán

Szia.

De igen a modularitás még egy dolog amiben kijöhet a hiba pl:kontakt hiba, igaz ez nagyon ritkán fordul elő.

A CFT-500-A12S-t azért nem ajánlom mert elég drága erejéhez képest 12V ágon , ami ugye nekünk számít ert erről kajálna 90%-ban a mai gépek, mindössze ezen ágon 380W-ot tud leadni.Ezeket az infókat innen mondom->itt mindegyik táp adatlapja megtalálható. Az 560-ra már itt volt panasz meg azsem egy igazi erő bajnok, főleg mert 2 ágán elég gyengécske.

Azért ajánlottam a CFT-650-14CS-t mert, azért ő már mégiscsak 654W-ot tud a 12V ágon.Továbá a két táp elen még az szól, hogy egy Enermax PRO82+ 425W-os vagy egy Corsair VX450 ami 15-16K-s árat képviselik, megverik az általad említett tápokat, hangban, erőben.

A Delta bél tapasztalatból mondva, megbízható, de nem éppen erejéről híres ezt láthatod a linkelt oldalnál.Nekem is volt egy ilyen GPS-550AB_A tápom, elég hangos volt már kisebb terhelésnél.

Fentebb javasoltam két tápot én igazábol ezekből választanák, akármilyen CPU-VGA(nem SLI, CF) párosítással megközdenek halkan és "méltoságosan". :DDD

(#20742) sto1911


sto1911
veterán

Melyiket? Szempont: zajszint, meg vigyen egy E6550, 8800GT-s, P35 DS3, 2x1GB Ram, 2 HDD, 1 ODD gepet max. terheles alatt is, ne sipoljon. (az sem baj, ha nagyobb gepbe is jo lenne :) )

Chieftec DT450A2aktivPFC ATX2 12cm
FSP SAGA 450 Passive PFC Retail 12cm

Keret 13k, uh mas markat is ajanlhattok.

(#20743) shteer válasza sto1911 (#20742) üzenetére


shteer
titán

ebben a kategóriában: Gigabyte SUPERB 460W - 10,5k

..szerintem jónak tűnik

(#20744) AstraCDX válasza Dyno (#20741) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Szia !

Így a számadatokat áttekintve valóban felejtős a CFT-500-A12S, és a CFT-560-A12S is .

Az Enermax, és Corsair ajánlatokat még megvizuálom .

De maradva még egy kicsit a Chieftecnél, CFT-650-14CS, CFT-650-14C e kettő közt mi különbség lehet ?

A CFT-650-14CS Super series, a CFT-650-14C Turbo series .

Vajon itt a "Super", és a "Turbo" már csak parasztvakítás, vagy hordoz is valamit magában ?

Az egyéb adataik szinte teljesen megegyeznek, és árban sincs nagy különbség köztük .

Üdv.

Astra

(#20745) Dyno válasza AstraCDX (#20744) üzenetére


Dyno
veterán

Annyi hogy a Supernak 75% a hatásfoka, a Turbonak pedig 80+%.

(#20746) sto1911 válasza shteer (#20743) üzenetére


sto1911
veterán

Koszi az ajanlast! De! Amit talaltam rola itt PH-n cikket, ez az alapjan egy 400W-os FSP. Jelenleg nekem is 400-as FSP SAGA+ PNF tapom van, de ha megterhelem a gepet, akkor sipol (pl. jatek kozben)

Igy az lenne a fontos, hogy az ilyen nagy terhelest is birja, feltehetoleg a PCI csatin is.

[ Szerkesztve ]

(#20747) Gr3GoRi


Gr3GoRi
tag

Hali all!
Szeretném lecserélni a 350-es FSP tápomat mert crossfire-re akarok váltani.
Kinéztem magamnak [ezt]. Mi a véleményetek erről a tápról? Én annyira nem vagyok otthon a táp témában, de erről a tápról általában jókat írtak..

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B550 Aorus ​Pro v2 // R7 5800X // Patriot Viper Steel 4400 CL19

(#20748) Dyno válasza Gr3GoRi (#20747) üzenetére


Dyno
veterán

Aránytalanul drága, inkább Corsair HX-520.

(#20749) henesa


henesa
aktív tag

Hali mien lehet egy 'Deer'gyártmányú táp 500w os 10.000 huf nemis naon ócsó de nem is egetverő sztetek megkockáztassam 12 cm es ventivel állitolag halk is DE sose hallotam erről a névről ha valaki tud róla jót vagy rosszat jelezné elöre is THX

Gamertag: CoverlessAtol72 By xbox one

(#20750) shteer válasza henesa (#20749) üzenetére


shteer
titán

megnemvenném :) a bevált márkák/típusok miért nem jók?
öngyilkos típus vagy? :DDD

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.