Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lujo


Lujo
csendes tag

Vettem egy Chieftech tápot redesen müködik semmi gond a müködésével, egyedül az hogy nagyon melegszik, föleg a tetején lehet érezni. Tudtok valamilyen tanácsot adni mi lehet a gond, ha egyáltalán van vele gond. Akinek van ilyen tápja kérem irjon.

(#2) Sipi válasza Lujo (#1) üzenetére


Sipi
addikt

A tápból kilógó kéteres (talán fekete-sárga) vezetéket rádugtad az alaplap PWR-FAN csatlakozójára? Mert enélkül nem érzékeli a tápventi sebességét. Korábban nekem is elég meleg volt, bár szerintem nem vészes, de miután bedugtam a zsineget, érezhetően kisebb lett a hőmérséklete. A zaj pedig nem nőtt. (Igaz, a GeForce-om ventije olyan zajos, hogy amellett úgysem hallanám. :) )

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#3) _gerisoft_ válasza Lujo (#1) üzenetére


_gerisoft_
tag

Nekem a Thermaltake 420W-os dupla ventis tápom melegedett... és most is azt csinálja.. de ki mondta, hogy munka közben hidegnek kéne lennie? :) Egyébként nyáron engem is nagyon zavart... most így télen nem gáz.. viszont mire beköszönt újra a meleg, meg kell javítani a ház szallőzését.. szerintem az segíteni fog.

''Két dolog biztos: a halál és az adatvesztés. Szerinted most melyik volt?''

(#4) Aram válasza Lujo (#1) üzenetére


Aram
tag

Nem tudom, hogy mekkora teljesítményt vesz fel a tápod a hálózatból, de annak igen komoly részét hő formájában fogja leadni. Ne aggódj, minden Chieftec-ből csak úgy dől a meleg. Ez normális. Örülj, hogy nem marad a gépben :)

Üdv!

Aram

Ez a felirat 20byte!

(#5) burgatshow válasza Aram (#4) üzenetére


burgatshow
veterán

Pontosan. Nekem egy 360W van és netezés közben szinte hideg levegőt fúj játék alatt meg nem tudom ott tartani a kezem a venti elött.

Ne aggódj. Chieftec nem pedig vargáné és társa.

(#6) Poohy


Poohy
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is melegszik a Chieftec tápom, de csak ha ki van kapcsolva a gép, viszont akkor eléggé forró lesz (érzésem szerint kb 40 fokos).
Mi okozza, okozhatja?
S ha ez probléma, hová vihetem, ugyanis a kisker, ahonnan vettem, bezárt.

(#7) Gh0sT válasza Poohy (#6) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nekem is ez van... Nálam is meleg ha ki van kapcsolva. Itt a fórumon azt mondta valaki, hogy ez normális jelenség.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#8) Poohy válasza Gh0sT (#7) üzenetére


Poohy
csendes tag

Thx,

Azóta megnéztem más fórumokat is, ott is azt írták, h ez telejesen normális.
Mindenestre veszek egy kapcsolós elosztót, és azzal áramtalanítom majd a gépem.
Így nyugodtabb lesz a lelkem :-D


(#9) _gerisoft_ válasza Poohy (#8) üzenetére


_gerisoft_
tag

Ezért kell venni Tt tápot. Az csak akkor melegszik, ha dolgozik..

''Két dolog biztos: a halál és az adatvesztés. Szerinted most melyik volt?''

(#10) Calogero


Calogero
addikt

Chieftec 420-as (PFC nelkuli valtozat) tapom van, es kikapcsolt allapotba is csak langyosnak mondanam. A 360-202es model volt elotte az tenleg meleg volt.

Tt tap en ugy tudom egyaz egybe Chieftec csak at van cimkezve. (De lehet hogy tevedek)
En lattam mindket tapot es azon csak a cimke volt kulonbozo
(mindket tap 420as volt)

[Szerkesztve]

(#11) _gerisoft_ válasza Calogero (#10) üzenetére


_gerisoft_
tag

Nekem is ezt mondták a Magic-ben... a képek alapján tényleg csak a cimke különbözik.. akkor lehet, hogy az enyém is melegszik?! Héló! Pedig meg mertem volna esküdni, hogy az enyém nem melegszik.. de majd egyszer nagy odafigyeléssel nézem meg és beszámolok..

''Két dolog biztos: a halál és az adatvesztés. Szerinted most melyik volt?''

(#12) fügike


fügike
senior tag

Nekem 360-202-es Ct van, és egyáltalán nem melegszik. Legalábbis most nem, igaz, a ház nyitva van.

Boci-boci tarka!:D

(#13) _Volkovy_ válasza Poohy (#8) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Ha már hármunknak(nekem is)ezt produkálja,akkor nem lehet ugyanolyan hibás..Imho semmi baja a tápoknak.:)

(#14) Attyo válasza Sipi (#2) üzenetére


Attyo
tag

Nekem Tt 420-as tápom van. A kábel rá van dugva az alaplapra, de a VIA HWM azt írja ki, hogy 0 (nulla) a fordulatszáma. Pedig pörög a venti. Mondjuk az alaplapom nem igazán mér 2570 alatti fordulatszámot. Az alatt nullát ír ki.

[Szerkesztve]

(#15) tony


tony
csendes tag

CHIEFTEC HPC-360-102...
Rendesen MELEG!
Nanáá.../ha megy minden egyszerre pl. CD irás ''röptiben''-2db CDROM-és még dolgozik a vinyo is,esetleg futtatsz vmilyen 3D- progit is megy 2db rendszerhütö plusz a sallangok a teljesitményfelvétel eléri a: 271,97W-ot! /nálam/
Ennyit vesz föl a rendszer.Ahhoz hogy ezt el tudja látni a táp 87%-os hatásfokkal számolva 312,5W KELL.
Namármost: 312,5 böl 271,97=40,53
Azaz 40,53W-ot kell eldisszipálni a tápnak.EZ AZÉRT NEM KEVÉS!(a procim vesz föl alapban 57W-ot)
Hát Melegedjen...az a dóga.
/azért jo lenne tudni mi van a gépedben/

[Szerkesztve]

(#16) Calogero válasza _gerisoft_ (#11) üzenetére


Calogero
addikt

Chieftec 420-as (PFC nelkuli valtozat) tapom van, es kikapcsolt allapotba is csak langyosnak mondanam.

Nem azt mondtam hogy a 420Wattos tap meleg hanem hogy a 360Wattos tapom volt az.


De ez igy van jol mivel en nem szoktam aramtalanitani a gepet ha kikapcsolom, es mivel ezek ATX tapok igy a gep kikapcsolas a utan is vesznek fel aramot.

(#17) shtml válasza Poohy (#6) üzenetére


shtml
őstag

Teljesen normális. Ha nem a főkapcsolóval áramtalanítasz, hanem az előlapi ATX kapcsolóval kapcsolod ki a gépet, akkor a táp biztosítja a standby feszültséget az alaplapnak. Ekkor disszipál is a táp, mivel azonban a ventilátor nem forog, a hő jobban megreked odabenn.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#18) anulu válasza tony (#15) üzenetére


anulu
félisten

mivel mérted le, hogy mennyit vesz fel? nekem 420-as van (Ct), még full terhelés mellett is alig langyos. ezexerint lehet, hogy alig kell ledisszipálnia hőt, mert ki van terhelve?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#19) VladimirR


VladimirR
nagyúr

tapokrol illik tudni, hogy melegszenek (tobbek kozott ezert van bennuk hutoborda, es hutoventillator), ez teljesen normalis

kikapcsolt allapotban azert erezni melegebbnek, mert a tap akkor is mukodik (pl vilagit az eger, es az nem megy az ps/2 5 voltja nelkul), viszont a tap hutoventillatorja nem forog, mivel ilyenkor sokkal kisebb teljasitmenyen megy a tap, aminek kielegito a passziv hutes is (kezmeleg aramkor a budos eletben nem fog elfustolni)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.