Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ricardo


Ricardo
félisten

Túltolták az alkut, nem jött be.

(#2) joey04


joey04
titán

gagyi szifonba gagyi kijelző. nem tudom miért kell életben tartani ezt a szériát, annyival nem olcsóbb, és már nem is kicsi. gondolom cook előtt megjelent a dollár jel.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3) LosBlancosRM válasza joey04 (#2) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

De legalább nem lesz fakó. ;]

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#4) Graphics válasza joey04 (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De ha a Samsung szállította volna, akkor is gagyi szifonba gagyi kijelző lett volna?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) joey04 válasza LosBlancosRM (#3) üzenetére


joey04
titán

szeretne a boe olyan fakó szart csinálni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#6) Ricardo


Ricardo
félisten

Az a félelmetes, hogy 5 dollárért (tudom sokmillió telefon sokmilliós szorzó) képesek egy megbízható partner helyett egy olyan céggel dolgoztatni, akik már megpróbálták őket hülyére venni.

Kispadra került a BOE

"Másrészt pedig a BOE állítólag olyan változtatásokat eszközölt az Apple által tervezett OLED panelen, például a vékonyréteg-tranzisztor áramköri szélességének bővítésével, melyeket a megrendelő észrevett. "

[ Szerkesztve ]

(#7) Hallosz válasza Ricardo (#6) üzenetére


Hallosz
senior tag

Most miért mondod ezt? Mindenki tudja, hogy a technológia fegyelem nagyon erős arrafelé :C

Mert lakni, muszáj.

(#8) Elit3Zotya válasza joey04 (#5) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Ha megnézem a csúcs Samsung kijelzőt(s24 ultra) és a csúcs boe kijelzőt (x7 ultra), akkor specifikációkban, sokkal jobbat nyújt a boe.(minőségben is jobbnak tűnik, olvasom a 24 ultra topikot)
Az más kérdés, hogy élőben milyenek egymás mellett, mert mióta nem fakó a Samsung kijelzője, nem láttam milyen, de nagyon jónak tűnik.

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#9) Hallosz válasza Elit3Zotya (#8) üzenetére


Hallosz
senior tag

S24+ Nos, igen ott van a kijelző a toppon. :R

Mert lakni, muszáj.

(#10) joey04 válasza Elit3Zotya (#8) üzenetére


joey04
titán

x7 ultra még nem volt nálam, de a vivot, oppot meg a szifont szerintem agyonveri az s24 ultra kijelzője. nagyon hiányzik :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#11) janeszgol


janeszgol
félisten

A BOE is nagyon jo kijelzoket gyart. De feltorekvoben az alcatel is, illetve van meg kinai ceg, akik feltorekvoben vannak es sokat fejlodtek minosegben.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#12) Elit3Zotya válasza joey04 (#10) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Mikor én néztem megjelenésekor a 24 ultrát kirakva, akkor az x7 ultra simán szebb volt. :K
De akkor még fakó volt a kijelző a Samsungon és ugye manuális fényerőben sem volt jobb.
Frissítéssel láttam ezek mind megoldódtak a 24 ultra esetében, az új gorilla üveg ami jobbnak tűnt, de ez gondolom kinti fényben jobban kijött volna, bár fóliával nem tudom ebből mennyi maranda meg.

#11janeszgol

Tlc a 13 ultrában nagyon szép volt, csak a manuális fényerő volt gyenge.
A legjobb betekintési szöget abban láttam eddig, abban torzult a legkevésbé a szín.
A 14 ultrában növeltek a fényerőn is, de amíg a samsungon van csak ez az új gorilla üveg, addig ez egy nagy fegyver tény szerintem, de mondom nem tom mennyire marad meg a hatása, ha felkerül egy fólia.

[ Szerkesztve ]

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#13) jeni


jeni
félisten

Hiába az,hogy az Apple szeretné csökkenteni a gyártási költségeket ha ez a végtermék árában nem lesz jelen,nem lesznek annyival olcsóbbak sem!
Ez arra megy a gyártó részéről,hogy még többet kasszírozzanak.

(#14) joey04 válasza jeni (#13) üzenetére


joey04
titán

ezzel nem mondtál újdonságot. :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15) LosBlancosRM válasza Elit3Zotya (#12) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Ezt a fakó marhaságot hihetetlen, hogy nem tudjátok elengedni(felfogni, hogy nem volt az). :N Amúgy meg biztos jó a BOE, azért bukott meg az Apple minőség tesztjén. Nem csak a specifikációkat kell olvasni, mert abban gyakran hazudnak.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#16) Elit3Zotya válasza LosBlancosRM (#15) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Ezt a fakó marhaságot hihetetlen, hogy nem tudjátok elengedni(felfogni, hogy nem volt az).

Akkor a frissítés után is maradt fakó és nem változott.? :DDD
Egyébként meg, de változott, külön csúszka jelent meg, hogy mennyire szeretnéd állítani a színerősséget.
Még videón keresztül is átjön mennyi a változás.

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#17) jeni válasza joey04 (#14) üzenetére


jeni
félisten

csak nem kéne az Apple-nek nagy dobra vernie,hogy törekszik arra,hogy olcsón emberi barát áron adja ki a belépő mobiljait.

(#18) jeni válasza Elit3Zotya (#16) üzenetére


jeni
félisten

ez jelen van a sima S24 és a S24 Plusban is mint különbség a S23 mérten? vagy csak kizárólag az S24 Ultra-n van csak?

(#19) joey04 válasza Elit3Zotya (#16) üzenetére


joey04
titán

Én frissítés után is "fakó" módban használtam :)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#20) joey04 válasza jeni (#17) üzenetére


joey04
titán

Azt teszi?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#21) doooo válasza Elit3Zotya (#8) üzenetére


doooo
veterán

Az, hogy ráírnak egy nevetséges nit-számot a papírra, nem jelenti azt, hogy jobb. Már csak azért is, mert valós mérések alapján nyilvánvaló, hogy szó sincs itt BOE-elsőségről. És amúgy is folyamatosan elhasalnak az Apple minőségellenőrzésein. Ezt nem lehet kimagyarázni sehogy sem. Az meg az Apple hülyesége, hogy mindezek ellenére is játssza a fillérb@szót, ahelyett, hogy továbbra is ugyanúgy hagyatkozna a Samsungra meg (kisebb mértékben) az LG-re, mint eddig. A 15-ös széria is maximálisan a Samsungra hagyatkozik [link].

(#22) Elit3Zotya válasza doooo (#21) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Olvasd el még egyszer mit írtam és próbáld meg értelmezni is. :R
Annyit írtam, hogy specifikációk alapján veri rommá, ami tény.
pl jobb a szemvédelme, 12bit, jobb pontszerű hdr fényerő..stb.
Az meg hogy vannak bajok az ultra kijelzőjével, a tulajok állítják jópáran, gondolom te is követed a topikot, ha ők hazudnak, akkor én is. :U

#18jeni
Ha jelen is volt, már biztosan ott is javították, csak egy szoftveres baki volt, ami mondjuk elég durva, hogy így kiadták.

[ Szerkesztve ]

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#23) Cranberries válasza joey04 (#2) üzenetére


Cranberries
aktív tag

Nem cook, hanem Cook. És nem előtte jelent meg a dollár jel, hanem a befektetők előtt.

(#24) joey04 válasza Cranberries (#23) üzenetére


joey04
titán

ez egy forum. akar meg igy is lehet irni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#25) LosBlancosRM válasza Elit3Zotya (#16) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Szerintem csak trollkodásra használod a fakó szót, nem hiszem, hogy ennyire ne tudnád a jelentését. Nem mindenki szeretne Candy Shopot a kijelzőjén. Persze akinek mindig csak a specifikációk számítanak ahelyett, hogy a saját szemének hinne, annak kár magyarázni.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#26) joelke HU


joelke HU
senior tag

Ha hitelesek a pletykák, akkor pont az veszik el, ami szerintem az SE széria előnye volt, ami a kompakt méret. Ha még a 13 mini formájában jelenne meg... De így? Főleg mire befut a sima 13 vagy 14 ára pont annyit esik, hogy ez nemigen lesz megérős.

Motorola G51

(#27) Elit3Zotya válasza LosBlancosRM (#25) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Én csak azt a megnevezést használtam, ami elterjedt a topikban.
Ha trollkodnék, ahogy te szoktad, akkor azt sem írnám oda, hogy van javítás, mi értelme lenne? :U
A specifikációk alapján jobb, de írtam, hogy az más kérdés, hogy valójában élőben milyen.
Vagy is nem az számít csak, hogy mit írnak a specik, de ezt gondolom direkt figyelmen kívül hagytad.
Nyugodj meg szerzek egyet a későbbiekben, mert szerintem nagyon jó, majd saját elfogulatlan tapasztalataimat megosztom mindenkivel.
Tudom tudom, vagy jót vagy semmit.. :DDD

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#30) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Huuuuu de örülünk..... 5 dolcsival olcsóbb lesz a telo.
Jah nem. Ez a zsebben marad. :D

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#31) nji


nji
aktív tag

Nekem is SE 2020 van és iPhone 13 mini. Az új SE-t a kis méret miatt vártam, de mivel 6,1" lesz így inkább sima 15 vagy 16 lesz legközelebb.

(#32) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

Jó hogy megmarad ez a széria.
Relatív olcsó és jó minőségű telefon Apple berken belül. :K
Céges telefonnak például kiváló lehet, mint minden SE.
A 13 Mini méret viszont jobb lenne nekem, de náluk vannak a statisztikai adatok. Az életciklusára tervezve már lehetséges nem lenne igény az 5.4-re”. :)

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#33) adamklark


adamklark
senior tag

Úgy tűnik hogy mostanában az Apple háza táján problémák vannak. Túl sok lett a kapzsiság?

(#34) janeszgol válasza adamklark (#33) üzenetére


janeszgol
félisten

Vagy inkább az van, hogy a SE le van szarva a gyártó szemében. Az i15 széria 90%-ban Samsung panel van és amiben nincs az is Afrikába került. Gondlom az i16 széria összes tagja is Samsung panellel fog jönni. Arra kell a zseton.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#35) judas13 válasza adamklark (#33) üzenetére


judas13
addikt

A kapzsiságot összekötni az Apple-el, ez már tényleg hihetetlen, sőt egyenesen felháborító!:D

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#36) adamklark válasza judas13 (#35) üzenetére


adamklark
senior tag

Hogy is képzeltem :C

(#37) Zsolt,72 válasza LurkerSheik (#32) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Jó hogy megmarad ez a széria.
Relatív olcsó és jó minőségű telefon Apple berken belül.

Egyetértek veled.

A 13 Mini méret viszont jobb lenne nekem

A kezdeti időkben ez is volt a pletykák szerint az egyik lehetséges alany, szerintem praktikus is lett volna, de a döntéshozók inkább a TízR, majd 14 irány felé mozdultak. Az idő majd megmutatja… :)

 iPhone 15

(#38) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Nem követem napra készen a dolgokat, de nem úgy volt/van, hogy az Apple az LG-vel kötött jó pár éve valamiféle stratégiai szerződést, sőt még csomó pénzt is adott nekik, hogy ők gyártsák nekik az összes OLED kijelzőt??

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#39) Luck Dragon válasza tibaimp (#38) üzenetére

Szerintem , te erre emlékszel . [link]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#40) tibaimp válasza Luck Dragon (#39) üzenetére


tibaimp
nagyúr

:U Nem vitatom! Telefon kijelzőről akkor nem is volt szó, ezek szerint?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#41) Luck Dragon válasza tibaimp (#40) üzenetére

Régen 14-es szériánál volt egy készlet Építési elképzelés . [link]

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#42) tibaimp válasza Luck Dragon (#41) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen, ez lesz az, közben én is utána néztem. Köszi :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#43) lolal


lolal
senior tag

Ennek így ebben a méretben és formulában semmi értelme nincsen. Az SE pont azért volt sok embernél favorit, mert picike kompakt méretben nyújtót egy megbízhatóan magas színvonalat, hagyományos arculattal, de mégis új komponensekkel és funkciókkal.
A 2022 SE3 nagyon nagyon jól ellett találva. A kamerára fért volna rá egy optika csere a hátlapon és előlapon, ezenkívül +2GB RAM és esetleg egy új kijelző technológia ebbe a házikóba és ennyi. De ez így minek ? Akkor ott egy korábbi i14 - 15 ki itt a piac... ?

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#44) tibaimp válasza lolal (#43) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az utolsó mondatoddal totál egyetértek.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#45) badacsony


badacsony
őstag

Metal dummy confirms that iPhone SE 4's design will be based on the iPhone 14.

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#46) lolal válasza badacsony (#45) üzenetére


lolal
senior tag

hát akkor ennek valóban semmi értelme. Aki szeretné még beszerezheti az SE 2022-t de innentől kezdve az SE szerintem halálra van ítélve. :B

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#47) Neck válasza Elit3Zotya (#16) üzenetére


Neck
veterán

Tehát nem a kijelző volt fakó, hanem a szoftveres beállítás. :K

Lolal: azért nem értitek, mert nincs meg nektek az az infó, hogy számos multicég választ iPhone-okat céges telefonnak, viszont mindig szükség lesz egy "olcsó" telefonra, amit az egyszerű irodista kolléga kap meg.

Na ez mindig az iPhone SE.

Rengeteg telefont értékesít így az Apple, minden generációból.

Az egyszerű irodista kolléga még örülni is fog, hogy nem egérmozin kell nézni az e-maileket meg a céges MS Teams hívásokat.

Gy.k.: nekem is így van iPhone-om a magán Android mellett.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#48) Luck Dragon válasza badacsony (#45) üzenetére

Csak erőltetik ezt az egy kamerás megoldást . :N

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#49) Ricardo válasza Luck Dragon (#48) üzenetére


Ricardo
félisten

Olcsóbb.
A kijelzős hír után már szinte boritékolható volt, hogy kamerában is a legolcsóbb megoldást választják.
Ez a legolcsóbb iPhone, de a marzs ezen sem lehet túl kicsi.
Nincs más mint a gyártás olcsósítása.
Nem véletlenül húzták az utolsó pillanatig az amoled kijelző bevezetés is. Ugyanez van a a kamerákkal is.
Hiába jönnek a kritikák, hogy ma már az alap modellben is vicc, ahogy kapták az amoled hiánya kapcsán is anno, még nem érte el a küszöböt a dolog.
Majd ha már annyira ciki lesz, hogy az amúgy zseniális marketing gépezetük nem tudja sehogy meggyőzni a fanokat sem hogy ez bőven elég bele, akkor majd tesznek bele többet.
Az SE vonal, mindig a szükséges minimumokról szólt.

[ Szerkesztve ]

(#50) Luck Dragon válasza Ricardo (#49) üzenetére

Igen ezt értem és tudom , csak számomra még mindig elég viccesnek tűnik az egész.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.