Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szergej


szergej
tag

Pár napja a windows lefagy -> újraindítom kiírja a windows, hogy system 32\ntoskrnl.exe rossz, nem tud elindulni és hogy a windows cd-ről a repair funkció megoldhatja a problemot. Ekkor elmegyek a szomszéd sráchoz, backupolok, (vincsivel minden rendben), gondolom, majd otthon formázok mert már ráfér úgyis.
Előtte szétszedtem a gépem. Beraktam az új Silent Breeze 3amat, kis takarítás belül, a kábeleket elrendez, összerak.
MIkor beindítom, akkor megpróbálom, hátha bemegy a windowsba. DE a bios nem ismeri fel a hdd-t. Próbálgatom még, de nem akar. A kábelt rákötöm a DVD olvasóra az elsőre megvan. Ezután kipróbálok minden kábelt, minden kombinációt.
Ha a vinyót Slave re rakom, akkor befagy a biosz. egyszer bejön, hogy '' Iaxtor ''
bla bla , csupa szimbólummal utána (rosszul) és kiírja a biosz, hogy valami nem jó a meghajtókkal, nem emlékszem mit pontosan...sajnos.
Ekkor elviszem a haverhoz, ott elsőre kiírja a nevét hibásan, amit nekem sokadszorra de windowsa nem bootol be. Reset után biosza befagy.
Ezek után eddig már nem válaszolt. :O

- A vinyó most lett volna 2 éves, Maxtor Diamondmax 9 Plusz 120 GB
- Nem lett agyonhajtva (értsd gép nem sokat megy)
- A hőmérséklete nem ment 45 fok fölé
- Hordoztam, de soha nem lett megütve
- Most is ugyanazokat a hangokat adja ki szgép indításakor, mint vétel óta.
- Áramot kap.
- Aqoustic Managerrel le lett halkítva (az egyik topicból szedtem)
- Egy korábbi formázás óta HDD thermometer azt mondja, hogy nem támogatja a hömérsékletkiírását vagy mit, Evereszt sem tudja leolvasni, pedig SMART be van kapcsolva.
- Egyik partíciója 35 GB eddig 3-szor formásva NTFS, a másik meg 80 GB, eddig egyszer sem lett formázva

Guruk segítsenek, mert meg szeretném menteni az adatokat, ha mást nem, mert nekem sokat jelentenek.
Hallottam arról, hogy az elektronikát is szokták cserélni, ez megoldja a problémát?
(látszólag szemelyik chip nem égett el a lapon, de mechanikai hibája sztem nincs, mert nem csörög-kerreg).


Mindenképp vannem kell egy újat (patat), és nem tudom, hogy milyet. A Seagate vs Barracuda topicban nem derül ki melyik a jobb, de mind a kettő jó vétel.
A havernak Hitachi SATA 120 GB van, de az kegyetlül csúnya hangokat tud kiadni nagyonritkán, máskor olyan a hangja mint az enyém halkítva. A másik, hogy abból nincs 200 GB-os, azt szeretnek venni.

Ha valaki vette a fáradságot és elolvasta a kisebb bibliát, amit írtam és tud segíteni, vagy kilábalt hasonló helyzetből, az írjon valami hasznosat, esetleg vicceset, hogy derüljek. THX
:R

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.