Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szergej


szergej
tag

Pár napja a windows lefagy -> újraindítom kiírja a windows, hogy system 32\ntoskrnl.exe rossz, nem tud elindulni és hogy a windows cd-ről a repair funkció megoldhatja a problemot. Ekkor elmegyek a szomszéd sráchoz, backupolok, (vincsivel minden rendben), gondolom, majd otthon formázok mert már ráfér úgyis.
Előtte szétszedtem a gépem. Beraktam az új Silent Breeze 3amat, kis takarítás belül, a kábeleket elrendez, összerak.
MIkor beindítom, akkor megpróbálom, hátha bemegy a windowsba. DE a bios nem ismeri fel a hdd-t. Próbálgatom még, de nem akar. A kábelt rákötöm a DVD olvasóra az elsőre megvan. Ezután kipróbálok minden kábelt, minden kombinációt.
Ha a vinyót Slave re rakom, akkor befagy a biosz. egyszer bejön, hogy '' Iaxtor ''
bla bla , csupa szimbólummal utána (rosszul) és kiírja a biosz, hogy valami nem jó a meghajtókkal, nem emlékszem mit pontosan...sajnos.
Ekkor elviszem a haverhoz, ott elsőre kiírja a nevét hibásan, amit nekem sokadszorra de windowsa nem bootol be. Reset után biosza befagy.
Ezek után eddig már nem válaszolt. :O

- A vinyó most lett volna 2 éves, Maxtor Diamondmax 9 Plusz 120 GB
- Nem lett agyonhajtva (értsd gép nem sokat megy)
- A hőmérséklete nem ment 45 fok fölé
- Hordoztam, de soha nem lett megütve
- Most is ugyanazokat a hangokat adja ki szgép indításakor, mint vétel óta.
- Áramot kap.
- Aqoustic Managerrel le lett halkítva (az egyik topicból szedtem)
- Egy korábbi formázás óta HDD thermometer azt mondja, hogy nem támogatja a hömérsékletkiírását vagy mit, Evereszt sem tudja leolvasni, pedig SMART be van kapcsolva.
- Egyik partíciója 35 GB eddig 3-szor formásva NTFS, a másik meg 80 GB, eddig egyszer sem lett formázva

Guruk segítsenek, mert meg szeretném menteni az adatokat, ha mást nem, mert nekem sokat jelentenek.
Hallottam arról, hogy az elektronikát is szokták cserélni, ez megoldja a problémát?
(látszólag szemelyik chip nem égett el a lapon, de mechanikai hibája sztem nincs, mert nem csörög-kerreg).


Mindenképp vannem kell egy újat (patat), és nem tudom, hogy milyet. A Seagate vs Barracuda topicban nem derül ki melyik a jobb, de mind a kettő jó vétel.
A havernak Hitachi SATA 120 GB van, de az kegyetlül csúnya hangokat tud kiadni nagyonritkán, máskor olyan a hangja mint az enyém halkítva. A másik, hogy abból nincs 200 GB-os, azt szeretnek venni.

Ha valaki vette a fáradságot és elolvasta a kisebb bibliát, amit írtam és tud segíteni, vagy kilábalt hasonló helyzetből, az írjon valami hasznosat, esetleg vicceset, hogy derüljek. THX
:R

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#2) szergej válasza szergej (#1) üzenetére


szergej
tag

Az még beletartozik, hogy a válaszom időbe telhet
---damn Dial-up fos.--- :(((

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#3) liksoft válasza szergej (#2) üzenetére


liksoft
nagyúr

Rack-ben van? (azt írtad, hordozod) Ha igen, vedd ki és úgy próbáld meg. A rack rövid kábele nagyon sz.... Ha nem, meg lehet próbálni másik kártyával, de nem biztos, hogy el fog indulni, még akkor sem, ha a kártya volt a hibás. Ugyanis szériára azonosat kell rátenni. Nem elég típusra, firmware-re is azonosat kell találni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4) szergej válasza liksoft (#3) üzenetére


szergej
tag

nem rackben van/volt, amikor hordtam akkor sem.

UP! :(

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#5) net84


net84
őstag

Hello!
Próbáltad azóta betenni egy másik gépbe, amióta a tiedben a bios sem látja?
Kérdés: a másik gép látja-é?
Ha ott is kuka, akkor előferdül, hogy ''megsérült'' egy kicsit és nem tudja a bios beazonosítani.

Mentettünk egy olyan vinxóról adatot, ami félig halott volt. Hasonló tünetekkel... Rávettük a bios-t, hogy addig nem lépjen tovább, míg meg nincs a vinyó (slave-re volt kötve). Elindult, hűtöttük egy 12cm-es ventivel az elektrónikát. Lassan állt fel a rendszer, de utánna ráeresztettük a recovery-t és az adatok nagyrésze meglett...
Természetesen a vinyó selejt maradt.

Ezt a vinyót max adatmenteni tudod, nagy valószínüséggel helyrerakni nem. Hacsak nem indul el egy másik gépben és nem tudod megformázni az eészet, majd leszedni róla a partíciót és a saját gépedben feltelepíteni...

Read only...

(#6) szergej válasza net84 (#5) üzenetére


szergej
tag

fater gépe nagyon öreg, az még a 10 gigás vinyót is csak IDE drivenak ismeri fel, haver nem nagyon akarja, hogy nála kísérletezzek, mert zsír új a gépe és nem akarja, hogy valami baja legyen.
Kétszer próbáltuk nála, először kiírta a vinyót majdnem helyesen és a windows bootnál befagyott, másodszor már a biosza fagyott be.
Hogy érted azt, hogy rávettétek a bioszt, hogy ismerje fel? és hogy recovery?
nem tudom, nálam századszorra se ismeri fel se masteren se slaven se...

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#7) net84 válasza szergej (#6) üzenetére


net84
őstag

annyira élt a vinyó, hogy valamit látott a bios, hogy ott van. Volt valami gebasz az elektrónikán, és ezért lassan (kb. 15 percet várt mire megtalálta) felismerte.
Ez egy 40-es nyamnyung volt.

Adatokat is akarsz menteni a vinyóról? Ha nem, akkor hagyd a fenébe, valószínüleg (ha a motor felpörög, és indításkor a fej is elindul) elektrónika hibás. Kereshetsz hozzá egy ugyan ilyen, de jó elektrónkát... 50%esélyed van arra, hogy így el fog indulni és 50% arra, hogy még adatot is tudnál róla menteni...

Valami beugrott: nincs esetleg eldeformálódva valamelyik láb? Lehet, hogy az ér hozzá egy másik lábhoz, zárlatol és ezért haldoklik (vagy ez ölte meg)... Ilyenhez is volt szerencsém...

Read only...

(#8) szergej válasza net84 (#7) üzenetére


szergej
tag

én kapaszkodom bele mert egy 120 as az nem kevés, de a filmek, amiket épp ezen a nyáron akartam kifirkantani DVDre, azokat már gyűjtöm 2 éve és ezek
számítanak továbbá családi digifotók ... ez a legfontosabb.
felületi hiba nincs (semmi nincs szénné égve az elektronikán), a pinek rendben.
egyik napról a másikra lol.
fater egy ismerőse amolyan legvégső láncszem, ha már az emberek nem tudnak mit kezdeni monitorokkal, videókkal, egyebek, akkor hozzá küldik, de a komához legkorább csak hétfőn visszük el. majd holnap dugdosom, nyaggatom.

És ha már minden kötél szakad, akkor melyik fajta 160-200 as vinyót ajánlod.
Nekem a Western D a szimpi, de drága és nem lehet kapni. seagetről tapasztalat
0, samsung csendes, de vibrál(?), maxtor rakás fdsfjé . nem is ilyet akartam. :(((

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#9) Hmmz válasza szergej (#8) üzenetére


Hmmz
aktív tag

Én talán megtom nézni a winyód..de nem biztos hogy olcsó lesz....
meg tudok is helyette adni másikat ha érdekel..

amúgy meg magánvéleményként...én 5 éve csak maxtort használok...semmi baj nem volt semmivel...hőre és hurcibálásra(rack) érzékeny, de amúgy lehet ütni verni...Szerintem....
a többi is ugyanúgy megnyekken...

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#10) szergej válasza Hmmz (#9) üzenetére


szergej
tag

Konkrétum, ha nem titok, hogy mennyibe kerül a megnézés/javítás és az amit tudsz helyette adni. Gondolom új cucc. Egyébként nem volt eddig vele tényleg semmi bökkenő, csak kicsit felb@szott agyilag. Most egy 2 gbosrol lazulok, alig megy fel ra a windóz.
Szvsz a Samsung 200as 8mb patások jó árban vannak, 3 év garral 20000 felett.
ha csendes-rendes, akkor jó vétel.

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#11) Hmmz válasza szergej (#10) üzenetére


Hmmz
aktív tag

hááát igen.. el kell fogadjam hogy ha nekem döglene meg maxtorom én se vennék többet...:B
Újba csak maxtort tudnék adni..dx9-et garival...most hogy nézem, használtba is csak ilyet... 120GB

A megnézés javitás sok mindentől függ..pl ha már valaki belekukkantott/szétszedte akkor nem is vállalom....szal látatlanba nehéz bármit is mondani de az átlag olyan sacc/kb 50k, általában aki mentést kér az nem csak a jumper-t nem tudja beállitani, tehát valszeg nagyobb gond van :)

200-samsi meg hallomásból nem rossz, de 160-at ugyanebből ne vegyél...

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#12) liksoft válasza net84 (#5) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ügyes! Ha újra formázod, akkor elvész a FAT vagy az MFT táblaleírása. Így ezek után már csak találomra (FAT) vagy a kevéssé töredezett (NTFS) állományok menthetőek. Ez a legrosszabb amit ajánlhattál. Minden módosítás a drive adataiban olyan töredékeket írhat felül, ami nélkül a mentés olyan mint: négerek harca az alagútban éjszaka.

Kérlek, ilyent máskor soha senkinek NE ajánlj, mert az az ügyfél adatainak teljes megsemmisülését is okozhatja. :((( :((( :(((

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13) liksoft válasza szergej (#10) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mivel ez nem teljesen egyeztethető össze a fórum alapelveivel (reklám), de más már megtette és meg szokták tenni, így leírom. Most nyáron a vizsgálat ingyenes, a mentés már nem. Átlag nettó 50-150 között mozog. Viszont vállalunk elektro, mechanika, firmware és adminisztrációs hibásat is (teljes körű). Alapelvekhez hűen: hétfőn napközben hívj fel telefonon, megbeszéljük.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14) szergej válasza liksoft (#13) üzenetére


szergej
tag

bocsesz, majd előbb gondolkodom. :B

nekem adatra nincs ennyi zsetonom, ebből új gépet lehet venni.

OFF: miért nem mozognak a szmájlijaim, ez idegesít. úgytudom, gifek, aminek
mennie kéne, nem.(az ott fent pirulós szmájli remélem)

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#15) szergej


szergej
tag

tUPtudUP

[Szerkesztve]

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#16) VaZso válasza szergej (#15) üzenetére


VaZso
senior tag

Megnézted az IDE tüskék túloldalát is, a nyák felõl zárlat/érintkezési hiba ügyében? Van, amelyik vinyón ilyen ''felületszerelt'' forrasztás van. Elõfordulhat, hogy valamelyik láb elengedett. Érdemes nagyítóval, tüzetesen megnézni.

---

Egyébként én egy 120GB-os Seagate Barracuda vinyót használok a gépemben már hosszabb ideje. Nem nagyon melegszik (kb. kézmeleg, bár normálisan szellõzõ helyen van), hangja nem sok van, meg vagyok vele elégedve.

(#17) net84 válasza liksoft (#12) üzenetére


net84
őstag

Amit ajánlottam, azzal max a vinyó menthető és kelthető életre újra!!!! Nem pedig az adatok!
Sorry, ha nem voltam egyértelmű... !!!

Ezt a vinyót max adatmenteni tudod, nagy valószínüséggel helyrerakni nem. Hacsak nem indul el egy másik gépben és nem tudod megformázni az eészet, majd leszedni róla a partíciót és a saját gépedben feltelepíteni...

Nem kell morogni, igaz, hogy nem volt egyértelmű, de a formázási javaslat az csak és kizárólag a vinyó fizikai megmentésére volt javaslat!!!

Adatmentésre nem ajánlanék mást csak a Kürt-öt! Megbízatóak, kiválló szakembereik vannak, árban viszont kb megegyeznek a fentebb tett ajánlatokkal...

[Szerkesztve]

Read only...

(#18) net84 válasza liksoft (#12) üzenetére


net84
őstag

Egy kicsit elszáltnak és kioktatónak tünik ez a hozzászólásod!!! Nem kell egyből idiótának nézni!!! Nem most csöppentem bele a számítástechnikába sem. Sőt, ha már itt tartunk, nem egy mentésen vagyok túl én sem! Az első az egyik saját vinyóm volt. A 160-as vinyóm 100GB-os particióját gyalultam le 40 GB létfontosságú adattal (ráeresztettem egy xp telepítést, és a partíciók között a 100-at 10-nek néztem). Másnap aszisztáltam a saját adataim visszanyerésénél. Meg lett minden, sőt még több is!
Még 1x megkérlek, hogy nem morogj le egyből mindenkit, aki mond valamit, és esetleg te rosszul értelmezed.
Elismerem félreérthető volt, de ha jobban megnézed, enterrel el van választva, a szerkesztés szabályai szerint ez pedig új bekezdést jelent!!!

Bocs a topicnyitótól az OFF-ért!

Read only...

(#19) Loretto


Loretto
veterán

Csillapodjunk...

Soirée...

(#20) net84 válasza Loretto (#19) üzenetére


net84
őstag

sorry! Kicsit erős volt a reakcióm, csak erősnek tűnt a kolléga válasz!
Még1szer bocs!

Read only...

(#21) liksoft válasza net84 (#18) üzenetére


liksoft
nagyúr

Először is bocsi, ha kicsit erősebbnek tűnt a fogalmazásom. Csak félig szólt Neked. A többi az őrült ''ifjú titánoknak'', akik mindenkinél okosabbnak érzik magukat.

Itt is felhívom Mindenki figyelmét arra, hogy visszaírás esetén az adataival játszik mindenki. De ezt másik adatmentéssel foglalkozó vállalkozás lelkes és becsületes szakembere tőlem teljesen függetlenül is megfogalmazta már. Bővebben: link

Mégegyszer elnézést, ha kicsit erős volt, kifejezetten csak az adatok védelme miatt fogalmaztam így, és nem állt szándékomban senkit sem megbántani.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#22) mr_ricsi válasza net84 (#17) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Hacsak nem indul el egy másik gépben és nem tudod megformázni az eészet, majd leszedni róla a partíciót''

Örülök, hogy végülis szeretitek egymást, de én akkor sem értem, hogy a ''leszedni róla a particiót'' az a partició eltávolítását jelenti-e, vagy a teljes partició lementését? (Előbbi esetben miért kellene előtte formázni, utóbbinál meg aztán főként miért kellene?)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#23) net84 válasza mr_ricsi (#22) üzenetére


net84
őstag

azt jelenti, hogy törlöd, igaz kicsit/vagy nagyon hülyén fogalmaztam meg... Azért célszerű leszedni, mert akkor a saját gépében újra meg tudná formázni... Nekünk ez eddig bevált (márahol eddgi eljutottunk)...

liksoft: semmi gond, remélem nincs harag és sorry még1szer

Read only...

(#24) Hmmz válasza Loretto (#19) üzenetére


Hmmz
aktív tag

ezek mindehol ottvannak, neméreznek szánalmat, éhséget, könyörületet, nem is alszanak, csak gyarapitják a szókintsüket..jól vigyázzatok ..;]

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#25) szergej


szergej
tag

Pinek rendben mindenfelől, próbáltam még párszor beindítani és nem válaszol.
Ma hétfő van és a maxtor már annál van akitől megvettem, az noszogatja, mert elvileg nem csak eladó, hanem szervízes is.
Az lehet, hogy flasheli a vinyó biosszát, vagy hasonló, mert valami ilyennel próbálkozik. van neki biosza? ezt még nem hallottam. majd remélem jó hírekkel jelentkezik a koma, majd akkor megkérdezem mit tett és leírom ide. ha nem,
akkor veszek vinyót.

kérdés: melyik lesz a gyorsabb, ha raidbe kötök két vinyót, vagy ha veszek 512 ram mellé még 512t (egy átlagos júzernek)


nem problem, ha offoltok, legalább van min szórakozni, nem rossz értelemben.
de veszekedés helyett inkább mondjátok meg mitől nem mozognak a szmájlijaim
:((( régen mozogtak. operát használok, de internet exben sem megy.

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#26) liksoft válasza Hmmz (#24) üzenetére


liksoft
nagyúr

stŐm égah eljyessirassukalis áálanndoann baly van.

Szerk: off

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27) szergej


szergej
tag

UP! :)) még mindig nem mozognak :((( :F UP!

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#28) liksoft válasza szergej (#27) üzenetére


liksoft
nagyúr

A Te winyód éppen mentésen van. Ugyanakkor a RAID érdekel, hogy másnak installálnád. Ha RAID0-ban gondolkodsz, akkor felejtsed el, hiszen a meghibásodás esélye valamivel a duplája fölé nő. Inkább RAM, ha a biztonság fontos. Ha csak a sebesség és minden fontos adat rögtön mentésre (archiválásra) is kerül, akkor érdemes csak a RAID-en gondolkodni. Bármelyiket is választod, a hűtésre figyelj. Rengeteg gondtól tudsz megszabadulni.

Nem piszkálni akartalak, de pont a Te mostani helyzeted a legjobb példa a biztonság figyelembe vételére. Egyedül CSAK ezért említettem.

A winyóknak firmware-e van. Önálló mikroszámítógépek, így programjuk és adataik is vannak. A program vezérli az egészet a fordulatszámtól az alaplapi kommunikáción át az írás és olvasásig mindenhol. De hogy hol hibás a felület, azt a gyári tesztek során adatként helyezik a lemezre. Ha a firmware bármelyik pontja hibás (nem olvasható) a winyó nem jelentkezik be. Viszont firmware író berendezést nem fogsz találni a ''sarki fűszeresnél''. Csak a gyártók és nem mindegyik adatmentő cég rendelkezik ilyennel az egész világon.

Sajnos a Maxtoroknál sokszor nem az elektro, hanem a fejszerelvény (pontosabban fej) megy tönkre. Ez az alkatrész nem csereszabatos a gyártó részéről, vagyis egy mechanikai mentésnél nagyon megszenved bárki a többfejes Maxtorokkal (még a KÜRT is). Ha a műszerész nem boldogult, és úgy gondolod, hogy egy telefont azért megér (az ugye nem több 10ezer ft) hívj fel nyugodtan.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#29) szergej válasza liksoft (#28) üzenetére


szergej
tag

Köszönöm, te nagyon sokat segítesz. Remélem, hogy nem kerül hozzád a vinyóm mert addigra már quakezek rajta, de addig is alternetív megoldást kell találnom. Ez nem feltétlen a RAID 0 (csak megkérdeztem) és pl nem nyitok új topicot
''raid vagy 1Giga ram?''
címszó alatt, inkább itt kérdem > nem gonoszkodás :)

1. Raidre nincs zseton úgyse
2. Hogy hozzád elvigyem a cumót =pénz+külföldi vaok és csak sulira lesz új vízumom :((( (haverokkal megoldható, de macérás na)

Azért kösz, hogy a valamennyire a szíveden viseled a sorsom. :R

A vinyóból a Seagate a nyerő, mert mindenkinek tartós, a Samsung olcsóbb, de gyorsabb elvileg, >>>tartósság a nyerő a gyorsaságot a memre bízom slussz.

Seagateből a barracuda 4et dícsérik, vagy az új szériát azt még nem tudom ?
régen is seagatet akartam, de vásárlási lázamban a Maxtor lett az ''ász''
:o LoL

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#30) Adamka


Adamka
csendes tag

Senki ne menjen a DarkComp fedőnevű tanyára. A legtrógerebb emberek. Ilyen nincs. 5 hete adtam oda a 160Gb Maxtor vinyómat, ami még garanciális volt. Az egyik IC fej picit meghalt (leégett). Azt mondták 2 hét. Hivok őket sehol semmi. Így telt-múlt az idő és végülis ma hivom őket. 5 perc után megértettem vele hogy nem Samsung hanem Maxtor a winyó. Mondta jó kicserélik. Elmegyek a tanyára 13:00-re látom EBÉDSZÜNET 14:30-ig már leesett az állam. Mind1 nem baj. Aztán bemegyek. És BUMM ! Ja a Maxtort nem cseréljük ki bocsi. AZTA K***A. Valamint bunkók az eladók, kicsi a hely és xarok a cuccok. Elnézést ha megsértettem valakinek az elképzelését, tapasztalatait. Amúgy Miskolcon : INFOBOX ( Ifi házzal szemben.) Valamint CHIPLAND ( volt Béke mozival szemben) ezek a BEST helyek.

Hát ennyi lett volna.

Most várom a szakvélemémnyt, hogy mehessek a biztósítóhoz.


Ádám

(#31) szergej válasza Adamka (#30) üzenetére


szergej
tag

Arra nem járok de kösz. Ha pesti helyekről is van ellenreklám azt mailben el küldhetitek, de a jó helyekről is.

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#32) Hmmz válasza szergej (#25) üzenetére


Hmmz
aktív tag

Nekem speciel maxtor raid van 2*512 rammal :B ....már vagy 5 éve....
egy átlagos usernél a raid0 többet gyorsít, igaz csak nagyon picivel viszont cserébe jóval kockázatosabb is.
a kockázati tényezőket lehet persze csökkenteni egy jó táppal, szünetmentessel, túlfesz védővel, hdd hütéssel, ''gyakori'' hdd cserével, stb...
de mindezek ellenére simán behalhat az egész, % ide vagy oda

Ergo: egy redundáns, független eszközre történő mentés mindennél többet jelent ha baj van..

mihez használod amúgy a gépet? ha online játszol pl.: akkor sztem inkább VGA-ra költsd a pénzed, ne ram-ra vagy raid-re

Amúgy meg minél többet gyakjátok a mostani winyódat annál valószinübb hogy azok után még a szakértő sem fog róla leszedni egy büdös bitet sem...;]
(persze ha enyém lenne lehet én is csiszatolnám, de azért ezt ^^ nem árt tudni)

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#33) Realradical


Realradical
őstag

Helló!Szintén vinyógond...Másoltunk egy 60 gb maxtorra 17 gigát egyben. átment minden...reboot után (felismeri a BIOS lazán semmi gond) nem tudott rendszert állítani róla a gép... másik vinyó mellett is próbáltam...windowson belül nem írja ki a vinyó infóit ha ráklikkelek azt írja nincs formázva... van vkinek valami tippje...elég rendberakni bár jó lenne ha meglenne a cucc is róla persze...

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#34) Hmmz válasza Realradical (#33) üzenetére


Hmmz
aktív tag

sajátgép/kezelés/lemezkezelés mit ír róla pontosan másik win alatt?

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#35) Realradical


Realradical
őstag

Működő hiba nélküli vinyónak észleli...

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#36) Ziog


Ziog
aktív tag

Hali mindenkinek!

Végigolvastam az összes hozzászólást. Hát nem semmik vagytok.

Ami azt illeti én is túl vagyok egy két visszamentésen és wincsi újraélesztésen.

Visszamentéshez én a Get Data Back nevű progit használom. Jó NTFS és FAT fájlrendszerekhez is. Szerintem Realradical problémáját ezzel a progival meg lehet oldani.

szergej problémája kicsit bonyolultnak hangzik. Arra egy HDD Regenerator nevű progit tudnék ajánlani. Nem biztos, hogy megoldja a problémát, de egy próbát megér szerintem.

Viszont nekem is lenne egy problémám.

Van egy 120 GB-os Samsungom. Mp3-ak és filmekkel főként, de még egyéb dfolgokkal is megtömve. Rackbe használom és eléggé sokat hurcipáltam. Nem volt vele semmi gondom egészen mostanáig. Most egyszerre nem akar működni. BIOS látja, windows is látja a partíciókat, de tallózni nem lehet rajtuk.

Ha van valakinek valami ötlete, hogy mit is lehetne vele tenni, az írjon.

Előre is köszi!

(#37) liksoft válasza Ziog (#36) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ötletem sincs. Ez így kevés info. A logikailag ''meghibbant'' cuccokba bele KELL nézni. A szilvalekvár pedig azért van, hogy használjuk. Utána tudnék ajánlani csak bármit.

Nem lehet, hogy hibás érintkezés miatt rossz helyre írt (kontakt hiba miatt hibás címzés)?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#38) Ziog válasza liksoft (#37) üzenetére


Ziog
aktív tag

Ez lehett, hogy valós probléma.

Mert mielőtt ''meghalt'' zenét hallgattam és egyszerre csak elhallgatott és kiírt, hogy futtasak egy chkdsk.exe-t, mert valamilyen fájl indexbejegyzésében hiba van.

Már máskor is írt ki ilyet, de eddig meg tudta oldani problémát a chkdsk, csak egy két indexbejezést kellett javítani rajta.

(#39) liksoft válasza Ziog (#38) üzenetére


liksoft
nagyúr

A fiók kis kábele sz@r. Tedd fel direktbe, és GDB. (Kedvenced) Hátha így leszedi amit még le lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#40) Ziog válasza liksoft (#39) üzenetére


Ziog
aktív tag

Fel raktam direktbe is, de ne változott semmi.

A GDB kedvencem igen. Szerintem jó ki progi.

Úgy szeretném valahogy működésre bírni, hogy ne kelljen recovery progit használni.

Ugyanis nincs feles 120 GB-m :(:(:(:(:(:(:(

(#41) Hmmz válasza Ziog (#40) üzenetére


Hmmz
aktív tag

LoL
Aranyat Sárból mi?
Belőled tuti felsővezető lesz...:C

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#42) liksoft válasza Ziog (#40) üzenetére


liksoft
nagyúr

Na így felejtsd el.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43) Ziog


Ziog
aktív tag

Na akkor, ha már ilyen nagyon jók vagytok hozzám.

Lenne még egy wincsi gondom.

Egy 40 GB-s Western Digitallal. BIOS látja, de utánna semmi. Nem kellene róla semmi, csak annyi, hogy menjen.

Valami ötlet?

(#44) Balu77


Balu77
őstag

Adatmentéshez javaslom a Stellar programjait. Azzal igen jó eséllyel lehet visszahozni a cuccokat, de semmi sem biztos!

izé

(#45) Realradical


Realradical
őstag

Kösz a tippet megpróbálom...

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#46) Balu77


Balu77
őstag

http://www.stellarinfo.com/disk-recovery.htm
Itt megtalálod, ami kell... :C

izé

(#47) szergej válasza Ziog (#36) üzenetére


szergej
tag

Sajnos az a progi, a HDD regenerator nem segít azokon a disceken, amelyeket nem ismer fel a rendszer, ha jól olvastam, de kösz.
Ha visszakapom a discemet és rossz lesz, de bebootol, akkor lefuttatom rajta.
Holnap talán többet mondanak a Maxtoromról.

A leendő vinyóm Seagate 200 GB lesz, esetleg Samsung (dettó), de a Sega
szimpibb, halkabb(?) és nincs sok panasz rá. (rohadt sok olvasgatás után huh.) :)
+ ahol fater dolgozik, ott minden szervergépben Barracuda van. :C


Vélemény ?

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#48) Ziog válasza szergej (#47) üzenetére


Ziog
aktív tag

Nem kell, hogy bebootoljom a rendzser, ugyanis a HDD Regerator egy floppyt csinál magának, nem win alól fut, így elég az is ha felismeri a rendszer.

(#49) Realradical


Realradical
őstag

Ezek a progik a túlmelegedés miatt kinyúlt winyókat is tudják kezelni?

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#50) liksoft válasza Realradical (#49) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha arra gondolsz, hogy a meleg miatt megfőtt és tönkre ment fejet is kezelik, akkor el kell, hogy szomorítsalak. Sajnos ezek a mai progik nem képesek kicserélni a fejet :( , újra szabályozni a mechanikát és felírni rá a gyári szervot. Ezek nélkül meg kezelhetetlen a felület.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.