Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Ziog válasza Realradical (#49) üzenetére


Ziog
aktív tag

Csak az előttem szólóhoz tudok csatlakozni.

(#52) szergej válasza Ziog (#51) üzenetére


szergej
tag

Nem tudom mit csináltak a srácok a vinyómmal, de film mappát (40 gb) leszedték róla. :C
Most már remélem lovon vaok, legalább a filmjeimet kiírhatokm biztonságos DVDre. :D

Az elmúlt napokban arcképeim


:((( > :( > :O > :( > :C > :D > remélem ilyen is leszek :DD:DD:DD

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#53) Balu77


Balu77
őstag

Hát igen, ezek a mai progik már nem tudnak annyi mindent...
Néha még 1 olyan trükköt be lehet dobni, hogy hűtőben -10 fokra lenyomni és utána amíg nem melegszik fel látja a rendszer és lehet gyors menteni, de ritkán jött be ez a trükk...

izé

(#54) Balu77


Balu77
őstag

Majd elfelejtettem, a hűtős trükknél célszerű folpakkba tekerni minnél kissebb légrésekkel hogy a lecsapódó pára ne okozhasson kárt...

izé

(#55) szergej


szergej
tag

Mostmár :DD ilyen boldog vagyok.
A vincsim itt van mellettem szétszedve (elektronika része). Jó munkásember megállapította szétszedés előtt, hogy ha ráteszi a pata kábelt és mozgatja rajta
mindenféle hülye pózba a kábelt, akkor problem nincs.
Tehát pinproblem, csak nem az, amelyik a kábellel érintkezik, annak semmi baja,
hanem, ha az elektronikát leszedi az ember, akkor a hátlapján vannak ilyen érintkező pinek, valszeg az egyik olyan lesz a bűnös. Picit görbítek rajtuk, ha működik, akkor nagyon király ekkor leszek :DD:DD:DD boldog.

Az én esetem egy új hibalehetőség, amit könnyű lehet orvoslni és remélem valakinek segítettem/segítek, akinek ilyen problem áll fenn.


Köszönöm nektek a segítségeket. peace


:R :R :R :R :R :R :R


Még mindig nem tudom miért nem mozognak a qrva szmájlik. 5let?

[Szerkesztve]

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#56) Ziog


Ziog
aktív tag

Nos azt hiszem be kell ruháznom egy új wincsire.

SATA kéne 200 GB. Ki mit tud ajánlani?

Seagate vagy Samsung eléggé szimpi, de most hogy kicsit megfittyent a Samsungom inkább a Seagate fele hajlok.

(#57) szergej válasza Ziog (#56) üzenetére


szergej
tag

Seagate +1szavazat :C

Bővebben: link

ez nem sata de majdnem :)

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#58) szergej válasza Ziog (#56) üzenetére


szergej
tag

Ha megvetted, akkor írd meg légyszi, hogy hangra melyik a hangtalanabb.
Na ezt jól megmondtam.

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#59) szergej válasza Ziog (#56) üzenetére


szergej
tag

Huha persze nem én veszem a winchestert, a te döntésed ezt elfelejtettem bocs.
;)

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#60) szergej


szergej
tag

Lelkes újonc lettem hurrá, persze lehetnék senior is, mert mindig prohardveren
nyomulok már majdnem 3 éve, csak nem pofázok bele a dolgokba. :))

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#61) Ziog


Ziog
aktív tag

Egyenlőre még nem tudok info-val szolgálni. Egyik wincsiről sem.


És ami a legnagyobb baj, hogy most még nagyon lóvém sincs. :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

De mihelyst lesz. Elkezdem az aktív keresést és információ halmazok begyűjtését.

Ezek után konklúziót levonva fogom megvenni a wincsimet.

(#62) DanielKaiser


DanielKaiser
csendes tag

Sziasztok!
Nekem is lenne egy problémám 1 SATA Samsung (120gb)-os vinyóval. 2003. decemberében vettük sulinetre és eddig rendben működött. Viszont 1 hete elkezdett furcsa dolgokat művelni: Minden ok nélkül kattog (mintha az olvasófely lenne az) lekapcsolja magát majd vissza, természetesen futó winfos alatt ami azért kellemetlen játék közben.
1 teljes formatra is sor került, de semmilyen pozitív javulást nem tapasztaltam.

5let?

Ez a vinyó az AlienComputersben lett véve és nem tudom, hogy gari mennyi lehet rajta, mivel még sulinetes is. A papirjain nem találtam erre vonatkozó infót :( Lehetséges hogy 2-3 év garit kaptam volna rá és érdems visszavinnem vagy hagyjam a fenébe?

Thx.

Az emberiség olyan, mint a krumpli. A java a föld alatt van.

(#63) szergej válasza DanielKaiser (#62) üzenetére


szergej
tag

Először mindent próbálj meg, pl ha én is leszedem az elkrtonikát a
vinyómról az elején, akkor megspórolok pár napot, mert csak a pinek
görbültek el picit és nem adtak kontaktot. De mostmár műkszik hála az
égnek. :C

Szvsz neked a molex csatival lehet a probémád, mert azok aztán tudnak
szarok lenni és nem csatlakozni rendesen, a ház és vinyó vibrációiból kifolyólag
mozognak és nem adnak áramot néha a vincsinek.

Ez egy feltevés, de sógornak is ez volt, átdugta egy másik csatiba és cső. :)

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#64) WillChi válasza szergej (#63) üzenetére


WillChi
senior tag

Valóban, itt a PH!-n már többen leírták ezt a hibát. Egy próbát megér.

Mod.: Én azért még a winyó hőmérsékletére is vetnék egy-két sanda pillantást.

[Szerkesztve]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#65) liksoft válasza WillChi (#64) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ez a típus parkolópályás, és képes megtapadni a fej. Ha ezután elindul, deformálódott karral dolgozik, ami ugyebár nem egészséges. De itt valószínűleg tényleg a meleg vagy a tápfesz lehet az alapvető gond.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#66) DanielKaiser válasza WillChi (#64) üzenetére


DanielKaiser
csendes tag

Köszi! :)

Igazatok lehet, mert azt vettem észre hogy amíg nem melelgszik be a vinyó addig tökéletesen müxik, de ha sokat van használva, akkor már el kezd ''rosszalkodni''.

Akkor veszek csatlakozókat. Ha nem segít akkor vmi ventivel hűtöm, ha az se segít akkor írok megint :)

Még 1x köszi.

Az emberiség olyan, mint a krumpli. A java a föld alatt van.

(#67) WillChi válasza DanielKaiser (#66) üzenetére


WillChi
senior tag

OK, de ha rendbejön, akkor azt is írd meg, hogy pontosan mi volt a hiba oka (bár, a túlmelegedés a legvalószínűbb). Én is 2 db 8cm-es ventivel hűtöm a winyóimat. :)

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#68) mr_ricsi válasza DanielKaiser (#62) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem érdemes szórakozni a vinyóval, mert hibás!

Először ellenőrizd le, hogy még garis-e.
Ezt itt, a Maxtornál tudod megtenni:
Bővebben: link

A vinyód elején (a csatlakozókkal átellenes oldalon) van egy matrica, azon van a vinyód gyáriszáma. Azt kell beírni a linkelt utáni lapon.

Ha még garis, akkor írd meg ide, aztán leírjuk, hogyan lehet kicseréltetni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#69) liksoft válasza mr_ricsi (#68) üzenetére


liksoft
nagyúr

Főnökúr! A hibás winyó Samsung. Nem Maxtor. Én még nem hallottam, hogy a Maxtor cseréli a Samsungot is. Tényleg így van vagy átfutottál fölötte?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#70) DanielKaiser


DanielKaiser
csendes tag

Nah itt vagyok.

Ha minden igaz akkor nem a vinyó szar hanem csak a molex-sata átalakító kábel. Havernál az ő csatijával tökéletsen működött az enyémmel hol igen, hol nem. Szvsz ez lesz a probléma. Most egy kicsit megfeszítgettem a molex csatit hogy szorosabb legyen és így jónak tűnik. Remélem most már így is marad. Ha nem, megyek venni egy ilyet csak most lusta vagyok :)

Az emberiség olyan, mint a krumpli. A java a föld alatt van.

(#71) szeva000 válasza mr_ricsi (#68) üzenetére


szeva000
addikt

Nekem van egy 120-as SATA maxtorom,valami mechanikai hibás lehet,mert azért még megy,de néha kattan össza vissza és lefagy minden.Leálláskor meg úgy szól,mint egy traktor.
Megnéztem,2006 júniusig garis lenne elvileg.
Hogyan működne így a csere???

(#72) liksoft válasza szeva000 (#71) üzenetére


liksoft
nagyúr

A Maxtor oldaláról letölthető a tesztprogi ( POWERMAX ). Ha ez hibaüzenetet ad a drive-ra, akkor azzal a hibakóddal együtt kell küldeni. Ha hibátlanul lefut, akkor tudomásom szerint nem fogadják gariba. Így érdemes először tesztelni, majd ha hibás, akkor a garit intézni.

Bővebben: link Pinya hozzászólásait keresd, és nézd meg Mr Ricsi linkjén ábrázolt csomagolást.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#73) Balu77


Balu77
őstag

A Powermax-hoz annyit hozzátennék hogy sajnos Nforce3 és 4, VIA KT600, KT800 alaplapokon nem támogatott. Ez pontosan le van írva a maxtor oldalán...

[Szerkesztve]

izé

(#74) mr_ricsi válasza liksoft (#69) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''A hibás winyó Samsung. Nem Maxtor.''

A francba, tényleg! :B Ezt jól félre olvastam... A kattogásról egyből Maxtorrra gondoltam...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#75) szeva000


szeva000
addikt

sok kín után a powermax kidobott 2kódot.(de989e65 és de989e75).
De még röhejes módon néha gondol egyet a vinyó és jó lesz.De később megint annyi.
Akkor most már keresnék egy emberkét,aki segítene,hogy mit is töltsek ki a maxtor oldalán pontosan.

(#76) mr_ricsi válasza szeva000 (#75) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Elindulsz innen, és értelemszerűen:
Bővebben: link

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#77) adamhun86


adamhun86
csendes tag

Hali mindenki!

nekem is lenne egy problemam.

80gb-s dmp9, 2 particioval, egyik 10gb masik 70gb korul.

eppen windowst telepitettem, a 10gb-s particiot formazta a gep, amikor valami lecsapta a biztositekot es a gep kikapcsolt(biztosan nem sült meg a cucc mert tulfeszultseg ellen vedve van). utana egy masik vinyora feltettem a windozt meg mindent ami kell es most probaltam bedugni ezt a felig leformatalt vinyot de nem ismeri fel(ez nem lepett meg:( ). hogyan tudnam rabirni a gepet hogy ismerje fel ezt a vinyot? (bios sem latja). otletek?
formazni nem szeretnem, mert a masik particion ami lehet hogy szinten serult sok adat van ami fontos. ha egyszer mar felismerte a gep utana sztem meg lehet menteni mindent, GetDataBack progit mar hasznaltam(es az latja is mind a 80gb-t akkor is ha nincs rajta particio) azzal leszednek rola midnet aztan leformaznam az egesz vinyot. szoval ez a tervem es a problemam valaki tudna segiteni?
:F
Adam

(#78) mr_ricsi válasza adamhun86 (#77) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''otletek?''

Master-slave jumperelés?
(Amikor formáztad, még Master lehetett, most -ha jól értem- másik mellé akarod rakni, azaz valószínűleg Slave-re kellene áttenni.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#79) adamhun86


adamhun86
csendes tag

koszi a gyors valaszt!

mar probaltam ezeket de most csakazertis kiprobaltam meg1x: nem muxott
most a gepben a 2 masteren van egy sata vinyo meg egy cd iro
a biosban erre vonatkozoan minde Auto-ra van allitva, a slave-eken nincs semmi(illetve nem ismeri fel)
a vinyot slave-re es cable select-re is jumpereltem, es a kozepso(szürke) csatlakozos adat kabelre kotottem(ha jol tudom CS-nel az lenne a slave es a kabel vege meg a master)

asszem ennyi
koszi
Adam

(#80) mr_ricsi válasza adamhun86 (#79) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''most a gepben a 2 masteren van egy sata vinyo meg egy cd iro''
SATA vinyó hogyan lehet Master vagy Slave, amikor nincs is rajta jumper, és egyedül van a kábelen?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#81) adamhun86


adamhun86
csendes tag

a bios-ban azt irja ki...szal csak azert irtam...meg nagyon nem is ertek hozza de azert mindig tanul az ember.
kis fejlemeny: ha berakok egy masik hdd-t akkor az akarhol lehet(master vagy slave) mindig arrol akar bootolni...es persze nem tud mert nincs rajta oprendszer.(''boot failure please insert disk... balblabal'')
a bios-hoz nem nagyon ertek, talan valami regebbivel meg boldogulnek, de ezen az alaplapon(abit ic7-g) mindenfele beallitas lehet ami befolyasolja a hdd-k mukodeset (onchip ide device, serial ata controller, onboard pci device). legalabbis laikuskent en igy gondolom es a user manual is ezeket irja. most ezt szeretnem megoldni (tobb hdd-vel is mukodjon a masina) aztan majd tovabblepek a felig leformazott hdd ugyehez....valaki tud segiteni?:F

(#82) szergej


szergej
tag

Hát ez lol, nem tudok tanácsot adni, biosznak látnia kéne.
A formatálás csak az adatokra vonatkozik, vagy nem?




Az én kérdésem az, hogy egy összecsavart, hajtogatott ParalelATA
kábel okozhat-e bármilyen problémát a meghajtónak, vagy adatáramlásnak.
A RoundaATA is ugyanaz nem? akkor összehajtogathatom a paralelt?

Már olvastam itt PH-n, hogy valaki szétvágta és összecsavarta és vagy összehajtogatta.

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#83) Ziog válasza adamhun86 (#81) üzenetére


Ziog
aktív tag

Hali!

Hát nem túl egyszrű a problémád. Egyenlőre csak a BIOS kérdésben tudok valamit szólani. Általában az alaplapok az IDE kábeleken keresik a bootos wincsiket, így ha SATA-n van a rendszer akkor azt külön kell állítani a BIOS-ban, hogy arról bootoljon. Nekem AN7-es alaplapom van, gondolom mivel Abit Abit nagy változás nem lehet a BIOS-ban. Van egy olyan opció az Advanced BIOS Feauresnél, hogy Hard Disk Boot Priority ott kell beállítani a megfelelő wincsit és akkor arról fog BOOT-olni.

Hogy a Biossal hogyan tudnád felismertetni arra sajna nincs ötletem, de majd még töröm a fejem :))

Próbáld meg esetleg valaki másnál, hogy ott felismeri-e.

(#84) Ziog válasza szergej (#82) üzenetére


Ziog
aktív tag

Nekem egy kicsit meg vannak hajtogatva, mert máshogy nem férnének el, de semmi hibát nem tapasztalok. Az a lényeg, hogy ne nagyon hajtogasd, mert akkor lehet, hogy eltörik a szigetelésen belül és azt megforrasztani nem egyszerű

(#85) szergej válasza Ziog (#84) üzenetére


szergej
tag

Én nem szakadásra gondolok, hanem valami interferenciára vagy vmi, mert fater
éllandóan azzal nyaggat, hogy igy baja lesz meg ilyenek.:U

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#86) adamhun86


adamhun86
csendes tag

hmm koszi, par dolgot kiprobaltam(kb 4ora forumolvasas es faq olvasas utan)
szoval eloszor is a Sata 1-2 es a sata 3-4 kulon vezerlon van, nekem ebbol mindketto be volt kapcsolva, foloslegesen. szoval ha kikapcsolom a 3-4-et akkor bebootol a sata 1-rol. es itt a bios-ban az ''integrated blabla->OnChip IDE device->OnChip Serial ata'' menupontnal lehet a mode-okat allitgatni: Enhanced, Combined, Sata only, es Disabled(lehet van Auto is). Nos nekem ezekbol az Enhanced kene, mert az abit website szerint akkor 2hdd mehet az IDE 1-re 2 az IDE 2-re, es a sata 1 es sata 2-re 1-1.(osszesen hat hdd) es akkor most itt van a problemam(de legalabb elorebb vagyok valamivel).
3 eszkoznel tobbet nem kepes felismerni, egy hdd lehet az IDE 1-en 1 hdd lehet az IDE 2-n es a sata 1-en van az egyetlen rendszer satas vinyom. (illetve meg lenne a 4. a sata 2 de arra nincs mit kotnom). magyarul minden kabelre 1 eszkozt kothetek(az IDE-re 2-t lehetne). ha az IDE 1 kabelre felteszek 2 hdd-t akkor egyiket sem ismeri fel. szoval ez a helyzet, remelem eleg ertheto:) en az enhanced mode-ot szeretnem hasznalni ugy ahogy az meg van almodva a legtobb hdd rakotesi lehetoseggel. szerintem valamilyen opciót kellene engedelyezni a bios-ban csak nemtom hol es melyiket. es mi a pci bus master es mit csinal? nah talan mara ennyi, csak 100x inditottam ujra a gepet...

Adam

(#87) Johnsones


Johnsones
tag

Csatlakozom az előttem szólóhoz....működik ez az út és semmi gond vele.
Persze csak a végső esetben szoktam ezt csinálni.

Bővebben: link

A csomagolásra figyeljetek, mert ha nem az általuk előírt cuccban küldöd vissza akkor ugrik a cucc.
:Y

[Szerkesztve]

(#88) szeva000


szeva000
addikt

Valaki leírná pontosan,hogy miben is küldte vissza a maxtor vinyóját?Számlát vissza kell küldeni?

(#89) nomac


nomac
tag

Hi all!
Légyszíves mondjatok pár hdd diagnostic progit ,ami univerzális és teljes
felületellenörzést is tud végezni!!!!!!
Már csak 1.5 napom maradt h bebizonyítsam az igazam a kékhalnál és lejár a csere!:O:O
S.O.S.

(#90) szeva000 válasza nomac (#89) üzenetére


szeva000
addikt

De milyen típusú a vinyód?
A maxtornak is van gyári ellenőrző progija,meg szinte minden gyártónak

(#91) Johnsones válasza szeva000 (#88) üzenetére


Johnsones
tag

A számla nem kell. Csak az RMA papírt kell ráragasztanod.
Elég jól végigvezet az egész folyamaton, de csak akkor állj neki ha tudsz angolul.

itt megnézheted, hogy hogyan és miben kell betenni a vinyót.

Bővebben: link

(#92) Ziog


Ziog
aktív tag

Megint itt vagyok.

Még nem vettem wincsit, de szerintem hamarosan meglesz.

Megnéztem a régi Samsungomat a HD Tune nevű progival, meg elvittem egy haverhoz is.
Havernál valami SMART-os hibát rinyált. Nálam nem írja ezt a hibát.

HD Tune progi Reallocated Sector Count-nál ír valami hibát.

(#93) liksoft válasza Ziog (#92) üzenetére


liksoft
nagyúr

Minden winyó életében lesz olyan pont, amikor nehezen olvasható szektorhoz ér. Akkor azt saját maga lecseréli egy hibátlanra. Így kifelé állandóan hibátlant mutat. Ez önmagában nem gond. Ilyenkor célszerű azért ellenőrizni a csatlakozókat, kábeleket, tápegységet. Lehet, hogy ezek hibája miatt történt a szektorcsere. A gond akkor van, ha egyre sűrűbben jelentkezik. Akkor valószínűleg közelít a winyó halála. Érdemes figyelni, mert ez lavinaszerű folyamat lehet. Gyorsan célszerű menteni azt, amiről még nincs mentés. De gyors csatornára, tehát winyóra. Lemezre pörkölni utána is ráér az ember. De akkor már biztonságban van a cucc.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#94) Ziog válasza liksoft (#93) üzenetére


Ziog
aktív tag

Akkor ezt a wincsit már felejtsem is el?

(#95) liksoft válasza Ziog (#94) üzenetére


liksoft
nagyúr

Olvasd el mégegyszer. Nem mondtam, hogy kuka, de azt sem, hogy jó. Leírtam a folyamatot, hibalehetőségeket. Ezeket elemezd ki a Te helyzetedre. Ne várj egyértelmű választ, Neked kell gondolkodnod! Mi csak tapasztalatot, ötleteket, tehát segítséget tudunk adni hozzá, de mivel nincs a kezünkben, nem nekünk, hanem Neked kell döntened.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#96) Ziog válasza liksoft (#95) üzenetére


Ziog
aktív tag

Oksi ezt vágom, de előbb utóbb kuka a vége nem?

(#97) liksoft válasza Ziog (#96) üzenetére


liksoft
nagyúr

Előbb-utóbb igen. Nekünk is, embereknek, meg mindennek.

Ugye nem azt várod, hogy látatlanba megmondjam még hány órát tudod teljes biztonsággal használni? Akkor jós lennék, nem műszerész.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#98) cabal


cabal
tag

Sziasztok!

Nekem is lenne egy kis vinyó gondom.
A hibajelenség: használom-használom, aztán hirtelen hallom, hogy leáll. Néha újra felpörög pár percre és csak utána áll le végleg. Van amikor órákig elmegy a hibajelenség előtt, van amikor fél-egy óra kell csak.
Vincsi gond vagy alaplap? Vagy tápkábel?

''A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.'' /Hofi/

(#99) liksoft válasza cabal (#98) üzenetére


liksoft
nagyúr

Először nézd meg a tápkábelt. Lehet, hogy a bios vagy az oprendszer állítja le ha nincs használatban? Ha egyik se, akkor pontos típust kérek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#100) cabal válasza liksoft (#99) üzenetére


cabal
tag

Tápkábelt átcseréltem, de produkálja továbbra is. A BIOS vagy oprendszer téma volt az első, amit megnéztem, de miután kikapcsoltam minden energiatakarékossági beállítást, utaána is jelentkezett a probléma.
A vinyó egy 60 GB-os IBM hdd. Pontosabban:
IBM Deskstar 120GXP (Vancouver)
IC35L060AVVA07-0

Ez segít?

Köszi.

''A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.'' /Hofi/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.