Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Logitech szerviz

Hozzászólások

(#801) Spirit válasza d.beni (#800) üzenetére


Spirit
őstag

Attól függ, valószínűleg a sajátodat kapod vissza összelegózva egy másik döglöttből.

(#802) Mate


Mate
nagyúr

Mint mindig, most se megy zökkenőmentesen a gariztatás.

Elküldtem egy korábban már általuk kicserélt billentyűzetet gariztatni. Nem volt hozzá papírom, így meg is írtam nekik a korábbi RMA számot és leírtam, hogy nincs papír. Elfogadták, másnap el is vitte a futár.

Kb. 1 hét után kinyitották végre a csomagot és megállapították, hogy nincs benne semmilyen papír. Felfüggesztették a javítást és automata email-t küldtek, hogy küldjem el nekik a papírokat. Megírtam megint, hogy nincs semmilyen papír.

Elfogadták és feloldották a felfüggesztést.

Gondoltam most már 1 héten belül megleszünk, de nem....

Pár napra rá felfüggesztették megint, mondván a hiba nem jelentkezik. Írjam le megint a hibát.
Leírtam, elvileg letesztelték még egyszer.
Kb. 1 hét után beléptem megnézni, hogy mégis hol tart a dolog. Továbbra is felfüggesztve van a dolog "A leírt hiba nem jelentkezett" szöveggel.

Még mindig semmi info, egy árva emailt nem küldtek, hogy ilyenkor mégis mi van, mire várok már lassan 3 hete....

(#803) Zoli133


Zoli133
őstag

Sziasztok,
A Logitech M310-es egerem (MK520 szett egere) görgője katt-ra nem csinál semmit/rendesen megy/dupla kattal válaszol. 1,5 Éves az egér, most néztem meg A4Team 1 évet vállalt, de a Logi hivatalosan 3 év gyártói garival adja a terméket. (Honlap szerint.)
Jól sejtem, hogy számlával, ha közvetlen a Logitech felé fordulok érvényesíthető a gari?

(Remélem jó helyen vagyok, ezt találtam megfelelőnek)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#804) ConnorG válasza Zoli133 (#803) üzenetére


ConnorG
csendes tag

Biztos kicserelik, vagy elkuldenek a FIXIT-hez :)

(#805) Zoli133 válasza ConnorG (#804) üzenetére


Zoli133
őstag

Köszönöm a választ. :R

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#806) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok, gondoltam itt kérdezek rá: rendelt valaki már a logitech hivatalos oldalán keresztül bármit is? A tárgy egy illuiminated billentyűzet, ahol lehet választani UK english kiosztást (ami ugye gyk. olyan, mint a magyar, csak az ékezetek nincsenek feliratozva). KÉP.

Ez azt jelenti,hogy tuti olyat küldenek? Megnéztem más UK Logitech store-ban is, és a billentyűzet melletti szám tök más, hiába ugyanazt a layoutot választom. MAgyar store-ban válaszva: 920-001165, míg angliaiban 920-001165. Ez csak annyi,hogy régiónként eltér a szám, és nem kell félni?

Valamint, ha mégis "rosszat" hoznak, hogy élhetek a 8 napos elállással, nem tudja valaki? Hisz ugye külföldről hozza UPS-es futár a Logitech valamelyik kinti lerakatából.

Köszönöm előre is a segítséget.

(#807) Mate válasza icecave (#806) üzenetére


Mate
nagyúr

A billentyűzet magyar kiosztással nem érhető el. Így igen, neked UK verzió kell.
Simán magyar oldalról rendeld meg és kész. A számokkal ne törődj, bár nem is igazán értem mi a probléma.

"MAgyar store-ban válaszva: 920-001165, míg angliaiban 920-001165."

Vagy velem van baj, vagy tök ugyan az mind a két számsor.

Egyébként jól meggondoltad ezt a billentyűzetet?

Kis ideig volt nálam egy ilyen és ennyit szerintem messze nem ér. Bár nekem alapból nagy fekete pont volt a PgUp, PgDown, End és Home gombok hiánya.

(#808) icecave válasza Mate (#807) üzenetére


icecave
nagyúr

Még nem, eddig K750 volt, de világítósat szeretnék, mert fontos. Valamit HALK-at. Eddig a Giga k8100-at ajánlották, hogy halk és világít, de nagy maga a billentyűzet és a gombok sem szigetesek, nem tudom, megszoknám-e. Szóval vennék és bármi mást is, ami halk és világít, akár UK kiosztással is (US-t nem tudnám megszokni).

Elírtam a számokat, és Magyarországon is a boltok a 920-001165-öset árulják, és US kiosztás (hiába UK-nek választod a Logitech oldalon is).

Amit viszont szintén UK englishnek választasz az angol store-ban, az 920-005694-es és az tényleg UK kiosztás.

Erre jön még az,hogy ha a számok nem számítanak, valahol mégis el van írva.

Page up és down-t észre sem vettem,hogy nincs, akkor rápislogok még egyszer. K800 az irtó gagyi, azt semmi pénzért nem vennék, felét sem éri a 30k-nak, amiért árulják.

[link] Most nézem, ott a page up és down, home és end is. Ez pont US kiosztás első blikkre, de ebből a szempontból az most mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#809) Black Dragon válasza icecave (#808) üzenetére


Black Dragon
addikt

Én UK kiosztással kértem a K800-amat, és azzal is küldték. Én ajánlom, hogy inkább az angol oldalról rendeld, meg kedvezménnyel együtt ott olcsóbban jössz ki, mint itthon, de még kedvezmény nélkül is. Nem fognak más kiosztást küldeni, ha azt választod, akkor olyat küldenek, ez biztos.:)

(#810) icecave válasza Black Dragon (#809) üzenetére


icecave
nagyúr

Kedvezmény? Milyenre gondolsz, kérek oszd meg velem az infót.

K800 sajnos nem jön be, MK520 volt egyik munkatársamnak, mivel sokat használjuk, kikopott, kifényesedett, feladták a gombok, irtó gagyi volt, stb. A K800 gyk. ennek a világítós verziója, legalábbis ezt szűrtem le, MM-os tapizás után érzetre. K740 jó választás lenne, UK kiosztással. Bár 10k-val több, mint a giga, de legalább laptoposabbak a billentyűk.

(#811) Black Dragon válasza icecave (#810) üzenetére


Black Dragon
addikt

A fényesedést aláírom, de nagyon kényelmes rajta gépelni, és a gombok már elég sok használat után is még működnek. Nyilván nem a legjobb bill, de nekem az igényeimet ellátja.

Regisztrálj egy logitech terméket az oldalukon, és amint kitöltöd a szükséges infókat, küldenek 10 vagy 15% kedvezményt, nem tudom most mennyit adnak. Aztán amikor kosárba rakod a kiválasztott terméket, ott tudod beírni a kapott kódot. Nyugodtan hasonlítsd majd össze mennyi lenne az angol és a magyar oldalon.:K

(#812) icecave válasza Black Dragon (#811) üzenetére


icecave
nagyúr

Köszönöm, adott is. Akkor még azt kell kiderítenem, hogy vajon az elállást hogy lehet gyakorolni, "vész" esetére.

(#813) Angelo69 válasza Black Dragon (#811) üzenetére


Angelo69
senior tag

A vicc az egeszben, hogy a K800-as létezik magyar kiosztassal, csak a hivatalos oldalon nem lehetett soha sem rendelni. :N

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#814) Black Dragon válasza Angelo69 (#813) üzenetére


Black Dragon
addikt

Azt én is láttam, csodálkoztam is, de szerencsére nekem UK kiosztással kellett. De az volt még a vicces, hogy talán az iPonnál vettem a billentyűt, és az angol kiosztásúra 2 évet, a magyar kiosztásúra csak 1 év garanciát adtak. :N

(#815) Fancy-boy válasza Angelo69 (#813) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Én úgy tudom régebben lehetett rendelni magyar kiosztásban.
Aztán leálltak vele, tehát már nem gyártják.
Legalábbis pár hónapja ezt az infót mondták a Logitechnél.

[ Szerkesztve ]

(#816) Mate válasza icecave (#810) üzenetére


Mate
nagyúr

Nekem MK520-ak vannak. Szerintem nincs vele komolyabb gond. Kényelmes vele gépelni, sokáig bírják az elemek.

A maga 9-11.000-el árával nem egy rossz vétel.

Az általad kinézett billentyűzet 30k körül van, így nehéz összehasonlítani a kettőt.

Ahogy nézem a billentyűzeteket a K800 gyakorlatilag egy az egyben egy MK520-as, csak van háttérvilágítása.
32.000-ot biztosan nem ér, még 14-et sem.

A sima illuminated billentyűzet vezetékes és szintén nem egy nagy szám.

A k810 pedig mérete miatt eléggé korlátozott képességekkel van felvértezve.

Jelenleg ezt a hármat dobta ki logitech oldala.

Személy szerint egyiket se ajánlanám.

A háttérvilágítás mennyire fontos?

Illetve mennyire fontos a vezeték nélküliség? Világítás miatt nem ajánlom, hamar lemeríti a kicsikét.

Ha meg kábeles, vannak alternatívák.

[ Szerkesztve ]

(#817) icecave válasza Mate (#816) üzenetére


icecave
nagyúr

Eléggé fontos és a halk működés is.

Ha lemondok a magyar kiosztásról, akkor ott a Razer Deathstalker UK layout (ami gyk. Magyar,csak az ékezeres felfestések nncsenek meg).

A Giga az egyetlen, ami halk, magyar, világít, cserébe nem szigetes és nagy. Razer meg szgetes, halk, de csak UK felfestés :D

K800 és 810 vic kategória, ami az árat és az azért kapott minőséget jelenti. K740 sem ér annyit, de UK layout van és annyiba jönne ki,mint a Razer, szintén UK. Szóval vagy 14ért a giga, vagy 22-ért a Razer/Logitech. Eddig ennyire jutottam.

Szerk: nem kell wirelessnek lenni,sőt. A legfontosabb a halk és világít. Meg a magyar, vagy UK layout. US az nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#818) Fancy-boy válasza icecave (#817) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Én ezt ajánlanám neked:

[link]

Halk, vezetékes, világítós, elegáns
Fujitsu KB910

Viszont magyar kiosztásban nincsen belőle, de úgy látom az neked nem annyira fontos.

[ Szerkesztve ]

(#819) Mate válasza icecave (#817) üzenetére


Mate
nagyúr

Sharkoon Nightwriter vagy Logitech g105? Nem nézted őket?

(#820) fila válasza icecave (#817) üzenetére


fila
senior tag

Edigitalon kuponnal minden logitech termék 20%-os kedvezménnyel és ingyenes szállítással van.

A kedvezménnyel már vannak jó áru dolgok.

[ Szerkesztve ]

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#821) icecave válasza Fancy-boy (#818) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem fontos, de NE legyen US layout...

Ami lehet, az magyar, UK és GER esetleg. Nézegettem a fujit, de csak US layoutosban találtam, az semmiképp sem kell.

mate3553: Sharkoont néztem, abból UK-t nem találtam,de GER-t igen, ez még jó lehet, de egy videót sem találok a gépelés hangjáról, így nem merem bevállalni. G105: Ez már a nagyon nagy gombos, ilyet nem akarok.

Mindenképp kompromisszumot kell kötnöm, ezzel tisztában vagyok. Írnék még,de "elviszem" a logitech szervíz topikot nagyon OFF-ba és kapok a fejemre.

Mindenesetre köszönöm a tanácsokat, mindennek utána nézek, mivel járnék a legjobban, mert billentyűzetet nem 2 napra vesz az ember.

(#822) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Jók lennének a logitech billentyűzetei, ha lenne magyar kiosztású verziójuk.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#823) Mate válasza Tigerclaw (#822) üzenetére


Mate
nagyúr

Meg ha elfelejtenék végre a FixIT-et. Közel egy hónap után visszaküldték a billentyűzetet, mondván semmi baja...

(#824) Mate


Mate
nagyúr

Na úgy látszik jó pár év után végleg szakítok Logitech-el.

Ezúttal az MK520-am hibásodott meg, amit el is küldtem FixIT-nek. Nem részletezném milyen bonyodalmak voltak, a lényeg, hogy közel 1 hónap után kaptam vissza javítás nélkül. Írtam Logitech-nek, hogy mit tudnánk tenni az ügy érdekében, mert már baromi unalmas a dolog. Írták, hogy elszállítják ők bevizsgáltatni, de miután ez is alsó hangon 2 hét mondtam, hogy hagyjunk inkább a fenébe. Bevágom a szemetesbe és veszek valami mást.

Az áraik ellenére jó pár éven keresztül csak tőlük vettem cuccokat. Mert megbízható, jó termékeket gyártottak és ha véletlenül valami probléma lett volna akkor is 1 nap alatt el lehetett intézni a garanciáztatást.

Most meg rendszeresen vannak problémák a termékeikkel és a garanciáztatás is 1 hónap.....

Konkurens cégeknél 30-40%-al olcsóbban megkaphatóak a termékek és semmivel se megbízhatatlanabbak. Ott legalább ha tönkre megy 2 év után kivágom a szemetesbe és veszek egy újat.

(#825) d.beni válasza Mate (#824) üzenetére


d.beni
aktív tag

ez rosszul hangzik...
remélem nekem nem egy honap lesz...
pénteken érkezett meg fixit hez az egerem, és azota semmi hir, pedig én azthittem a héten vissza is kapom....

(#826) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Eladtam a k750-es billem. Az új vevőnél nem párosodik a setpointtala billenyűzet. Nem értjük mi lehet, a gépe a receivert látja, és a bill bekapcsoláskor villan, meg amikor nyomogatja a solar gombot akkor is. Mégis, mikor setpoint programmal rámegy,hogy "új eszköz párosítása" és írja,hogy kapcsolja ki-be a bill-t, semmi nem történik. Volt átdugás másik usb-be, reboot egyek, minden. Nálam tökéletesen ment. Valakinek valami ötlet esetleg? Ja, itthon direkt kitöröltem a performance egeremet, és simán egy off-on kapcsolással meg is találta, mikor az "új eszköz csatlakoztatására" mentem. Sőt, laptopomon nincs is semmi Logi szoftver, csak bedugtam receivert, telepitettem a win saját szoftját és egyből ment az egér. Nála viszont a bill nem akar sehogysem.

Egyelőre abban maradtunk, elviszi egy barátjához, hogy másik gépen megy-e, mert azt mondta, hogy xbox360 receivert is meg kellett "hekkelnie" hogy menjen (xbox360 controller fo windows receivert).

[ Szerkesztve ]

(#827) Black Dragon válasza icecave (#826) üzenetére


Black Dragon
addikt

Hát ez elég érdekes, én is csak bedugtam a recievert, feltelepítette az alap windows felismerő szoftverét, és működött is a billt. Amikor felraktam direkt a reciever szoftverét, hogy ott is hozzá tudjam adni a billentyűt nekem se látta, de nem is érdekelt, ment anélkül is, csak kíváncsi lennék, hogy hogyan is működne ez több eszközzel, ha ne lát még 1-et sem...

(#828) icecave válasza Black Dragon (#827) üzenetére


icecave
nagyúr

Kipróbálja máshol akkor, és ha ott jó, akkor rak egy új win-t mást nem tehet,ha az sem jó, akkor inkább visszaboltoljuk, hisz lehet pont kifogtam a sokból egy vevőt, akinél nem megy a bill. sehogy sem. Ő sem tehet róla én sem.

(#829) Mate válasza icecave (#828) üzenetére


Mate
nagyúr

Nálunk f710-ek viselkednek furcsán. Tesóm gépén ha rádugjuk látszólag felismeri, de ennek ellenére nem működik.

(#830) Spirit válasza d.beni (#825) üzenetére


Spirit
őstag

Javíthatatlan, normálisan szétszedhetetlen webkamerát küldtem be 1,5 hete, a bevizsgálás annyi lenne, hogy bedugja és nézi a szép csíkokat. Azóta nem sikerült a dobozomat kinyitni...

(#831) icecave válasza Mate (#829) üzenetére


icecave
nagyúr

Másik gépben sem megy, szóval visszaküldi, és garanciáztatom edigitalban. Látszik,hogy az elemfedelet levettem visszatettem, de mivel csavarhúzót mutat a doboz, hogy azzal kell kiszedni, így erre nem hivatkozhatnak,hogy "jajj, ön ehhez hozzányúlt", hisz csak kivettem akkut, meg visszatettem, de nem lett jó továbbra sem (illetve nem én,hanem a vevő,de az mindegy).

(#832) Mate válasza icecave (#831) üzenetére


Mate
nagyúr

A gond ott van, hogy legtöbb cég visszadobja gariztatást, hogy neked kell intézned.

Spirit: Ismerős.

(#833) icecave válasza Mate (#832) üzenetére


icecave
nagyúr

Miért dobja vissza? Megteheti? Edigital csak nem szórakozik ilyennel.. Ha igen, akkor iFixit, vagy kinek kell írni? Olvastam már itt,hogy a tapasztalatok nem túl jók... akkor pedig szívni fogok. Bár ezzel sokat nem tudnak csinálni,csak cserélni, meg se nyekken, de majd ha visszakapom, tesztelem én is.

(#834) Mate válasza icecave (#833) üzenetére


Mate
nagyúr

Régen úgy ment a garanciáztatás, hogy Fogtad visszavitted ahol vetted és a kiskereskedő visszavitte nagykernek aki pillanatok alatt elintézte a dolgot, vissza kiskernek és vissza hozzád.

Most már megpróbálják megjavítani a dolgokat, amit a tulajdonosnak kell igényelnie, vagyis neked. Elvileg a kiskereskedő nem tud mit csinálni. Én egy kis számtech boltba járok, ismerem őket már több mint 10 éve. Mindenben segítenek, de sajnos ebben nem tudtak. Visszavittem nekik a cuccot, de FixIT tőlük nem vitte el a cuccot.

Úgyhogy egyszerűbb ha egyből FixIT kft.-t keresed a problémáddal, vagy közvetlenül logitech-nek írsz.

(#835) d.beni válasza Mate (#834) üzenetére


d.beni
aktív tag

nekem 1éve már volt gondom egy logitech egérrel, és akkor is már fixit volt.
de akkor nem várattak a szervizeléssel mint most.
1hét alatt megfordult a cucc...
mondjuk még nincs náluk egy hete ugyhogy nem tudom most mennyi ideig fog tartani, csak gondolom hogy tovább a forumozok tapasztalatai alapján..
de majd irok ha már van valami infom!

[ Szerkesztve ]

(#836) poli27 válasza Mate (#834) üzenetére


poli27
veterán

Meg felhívtad őket, és elmondtad a problémádat, azt postáztak egy újat! pár nap és megvolt a gari....

(#837) PuffySite


PuffySite
tag

Na, eddig bírta az új mikrokapcsoló, amit kb fél éve raktak az akkor 2 hetes, garanciában már cserélt szar egerembe.. :W :W (ez a két szmájli is egy akart lenni, de ó miért is kattintana csak egyet..)

Már kedvem nincs újra cseszekedni a fixitel.. :(

(#838) Mate válasza PuffySite (#837) üzenetére


Mate
nagyúr

Logitech ide nézhetne a fórumra, hogy lássa mi megy itt. Még nem találkoztam olyan emberrel, aki hosszú távon elégedett lett volna FixIT-el.

(#839) icecave válasza Mate (#838) üzenetére


icecave
nagyúr

Szép kilátások akkor a K750-em garanciáztatására. Bár Edigital szerintem nem küld el, ha meg igen, kereshetem egyből a logitech-et, vagy ők meg megírják,hogy menjek a Fixithez szintén?

(#840) Mate válasza icecave (#839) üzenetére


Mate
nagyúr

Szerintem logitech átküld fixIT-hez, de volt már rá példa, hogy ők intézték. Nem tudom mitől függ.

(#841) Fancy-boy válasza icecave (#839) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Én úgy tudom, hogy csak a vásárlás helyéig vagy köteles visszavinni a terméket, hiába van szervizhálózata, nem küldhetnek el. Maximum így lassabb lesz a dolog.

(#842) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Vajon a TK820-ból mikor lesz mac verzió?

A szervízre visszatérve nem csak az lenne fontos, hogy a szervíz jó legyen, hanem az is hogy ne romoljon el. Én is küszködök már egy ideje egy VX Nano egérrel és eddig azt hittem, hogy OS gond, de lecsekkoltam a fórumokban és más is küszködik azzal, hogy gyakran duplán kattint, sima kattintás helyett. Állítólag ez típushiba. Ráadásul már nem garanciás.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#843) ConnorG válasza Tigerclaw (#842) üzenetére


ConnorG
csendes tag

En felhivnam a magyar szamot, csalodtam mar kellemeset az ugyfelszolgalatban.
A szervizre ez nem mondhato el, de az ugyfelszolgalat akkor is segitett :)

(#844) ngabor2


ngabor2
nagyúr

az az egér, vagy a gép/bluetooth baja, hogy egy idő után nem hajlandó működni? a gép egy Fujitsu Lifebook LH532, az egér pedig egy z855, amit v470-nek ismer fel a windows 8.

(#845) Spirit


Spirit
őstag

A fixittől kapott "cseretermék" ugye teljesen bontatlan, új terméket takar?

(#846) d.beni válasza Spirit (#845) üzenetére


d.beni
aktív tag

szerintem igen!
nekem most lett kész az egerem, és nekem az van irva hogy "javitva"
amugy 2,5 hét alatt javitották meg!
ha holnap ideér!
és amugy igazad volt összelegozták másik döglöttbül az egeremet, nem adtak ujjat :D

[ Szerkesztve ]

(#847) Spirit válasza d.beni (#846) üzenetére


Spirit
őstag

Részvétem. Másfelől nem volt igazam, mert cserélik a C920 kamerámat. Remélem újat küldenek, mert nem 9 hónapra választottam 25k-s webcam-et.

(#848) d.beni válasza Spirit (#847) üzenetére


d.beni
aktív tag

biztos ujat kapsz!
nekem is már egyszer adtak ujjat, és nekem is cseretermék volt odairva, mondjuk nekem azt is odairták hogy a termék javitása nem lehetséges!

(#849) Spirit válasza d.beni (#848) üzenetére


Spirit
őstag

Most érkezett meg a futár, brutálisan túlbiztosított csomagolásban érkezett egy teljesen bontatlan termék és még működik is. Oltári szerencsém volt, hogy nem kezdték el javítgatni. Az egyetlen negatívum az, hogy 3 hetembe került az eddig "megszokott" 4-5 naphoz képest.
Sok szerencsét Nektek is!

(#850) d.beni válasza Spirit (#849) üzenetére


d.beni
aktív tag

nekem is ma jött meg!
megjavitották ugyhogy király :)
nekem is 3hetembe került sajnos, de most legalább jól müködik! :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Logitech szerviz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.