Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Logitech G1 és G3 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) rauschie


rauschie
senior tag

Hello mindenki!

Mivel eme két okos kis rágcsálónak még nem volt topikja kaptam az alkalmon és csináltam nekik.

tulajdonságaik:

G1:
4 gomb, 800dpis ledes optika, melyet az mx510ből külcsönöztek, max 15G gyorsulás, 12bit, alapból 125hzes usb frissitési frekvencia ami 250 hzen stabilan müködik, de 500on is elindul, 5,8 megapixel/sec képfeldolgozás, 80 gramm

teszt: [link]


G3:
6 gomb, 800-1600-2000dpis változtatható felbontású lézeres optika, max 20G gyorsulás, 16bit, 500hz frissitési frekvencia, 6,4 megapixel/sec képfeldolgozás.

teszt: [link]

(#2) balesz^ válasza rauschie (#1) üzenetére


balesz^
tag

UP :)

(#3) balesz^ válasza balesz^ (#2) üzenetére


balesz^
tag

Hát ilyen aktivitás mellett nemtudom meddig fog élni ez a topic :)

(#4) trassher


trassher
addikt

UP! a jó kis topiknak!

Redmi Note 7

(#5) rauschie válasza trassher (#4) üzenetére


rauschie
senior tag

kösz az upokat, tuttam hogy nincs sok g1 tulaj, dehát lesz ami lesz...

(#6) Remington válasza rauschie (#5) üzenetére


Remington
őstag

Írjál tapasztalatokat plz! Jó ez az egér? Fogása ilyenek..kábel jó könnyű?

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#7) rauschie válasza Remington (#6) üzenetére


rauschie
senior tag

helló.
fogását nekem szoknom kellett, ha megnézed a fotókat akkor láthatod, hogy a gombok nem fedik teljes szélességében az egeret, én eleinte sokszor arra a kis elválasztórészre nyomtam.
most, h megszoktam nagyon kényelmes, hosszutávon is, a legjobb amit próbáltam az mx5..asok és a g5,7 urán, mert nekem annyira nem jön be a szimmetrikus forma.
az optika.
mx510től lett kölcsönözve, nekem bejütt nagyon.
nem vagyok semmiben túl hc, de nekem nem csinált semmi galibát, halálpontos volt.
én nem éreztem ez és a g5 közt semmit optikában, de én 'optikai paraszt vagyok', ez az első optikai egerem, bár már próbáltam copperheadet, mx518at, g5öt is.

számomra a legnagyobb probléma az volt, hogy a kábel eleinte ilyan merev, mint egy vasuti sin, de mostmár kicsit megdolgoztam és a hangszóró rápakolása után ez a kellemetlenség is megyszünni látszik.
probléma volt még (nekem) a gombok fényes boritása, állandóan kapargatnom kell, mert az ujjamtól összedzsuvásodik, szinte bünnek éreztem eleinte hozzányulni.
összesseégben 4/5ös értékelést adnék neki, ár/értéket is belekalkulálva, feltéve h nem 9ezerért vesszük, ahogy egyes helyeken láttam.

(#8) kovsol


kovsol
titán

G3 (518)

ilyet írtál az első hozzászólásban erről még nem hallottam

May the Force be with you!

(#9) rauschie válasza kovsol (#8) üzenetére


rauschie
senior tag

énse, de a bácsi azt monta a g5/7 topicba...:D

(#10) Remington válasza rauschie (#7) üzenetére


Remington
őstag

Amit írsz az elég biztató így lehet benevezek egyre. Én se vagyok túl hc, most is egy 400 dpi-s Samsunggal nyomulok de jó lenne már upgradelni. :)
Lenne még egy kérdésem: a gombjai ugye nem koszolódnak? Mert a mostaninak kicsit érdes a felülete és ha kicsit is koszos a kezem azonnal meglátszik rajta és nincs kedvem folyton takarítgatni. :)) Amúgy mennyiért vetted?

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#11) rauschie válasza Remington (#10) üzenetére


rauschie
senior tag

gomb koszolódik, de csak olyan szinten, h ujjammal letörlöm néha.
bruttó 7200ért jutottam hozzá.

(#12) kovsol válasza rauschie (#11) üzenetére


kovsol
titán

az elég kellemes ár még és az is jó hogy balkezeseknek is jó

de ha bejön az mx518 formája akkor azt is érdemes lehet brutto 10k ért már kapni

May the Force be with you!

(#13) Kokkantas


Kokkantas
aktív tag

Az MX510-nek is a fényes brítása összeszedi a kezemről a koszt és takarítani kell, mert ha nem teszem akkor lehet látni hogy holvannak az ujjaim.

Nekem néha ''töri'' a kezemet az 510. Nemtom miért de néha negyon kényelmetlen.

(#14) rauschie


rauschie
senior tag

up

(#15) kovsol válasza rauschie (#14) üzenetére


kovsol
titán

harver topicnak nem szokás az up
és amugy is 2 up/nap a szokás

May the Force be with you!

(#16) rauschie válasza kovsol (#15) üzenetére


rauschie
senior tag

harver??? azmi???
mind1 erről nem tuttam.
a napi 2 up az nem fejenként van? :F
mind1, ön az őstag :DDD

(#17) kovsol válasza rauschie (#16) üzenetére


kovsol
titán

hardver akart lenni sry

nem 2 up / topic

May the Force be with you!

(#18) rauschie


rauschie
senior tag

naaa több aktivitást!
javaslatokat kérnék 1 normálisabb cimre!
ez vhogy nem jött össze...

(#19) nahat válasza rauschie (#18) üzenetére


nahat
tag

Hát figy. Akkor szokott pörögni egy topic, ha a termékkel esetleg sok a galiba és segítséget kérnek az emberek:) A g1-nek láthatóan semmi baja sincsen, szóval nyugodtan hátradőlhetsz, jól választottál.

''Ha egy cápa a kezedből eszik, a lábadból is fog...''

(#20) balesz^ válasza kovsol (#8) üzenetére


balesz^
tag

Na mutatok egyet neked is :) [link]

(#21) balesz^ válasza rauschie (#18) üzenetére


balesz^
tag

Szerintem simán ''Logitech G1 és G3'' elég lenne.

(#22) rauschie válasza balesz^ (#21) üzenetére


rauschie
senior tag

optikai G esetleg?
ezért irtam 1ébként mellé az optikai egyéb halandzyát, mert eddig kb 2 g1 tulajt ha láttam, ezértsem akartam neki első körben topicot, de ha már igy alakult...

(#23) kovsol válasza balesz^ (#20) üzenetére


kovsol
titán

de ugyan az az mx518 átcimkézve ? :D
az eredeti csomagolása jobban tetszik

logitech oldalon nem láttam amugy g3 -t

[Szerkesztve]

May the Force be with you!

(#24) rauschie válasza kovsol (#23) üzenetére


rauschie
senior tag

logitech oldalon g1 sincs...
lehet hogy román maffiózók találták ki és átfestett mx 300akat árulnak a népnek módositott g5 dobozban, crackelt setpointtal g1 néven... :))

(#25) kovsol válasza rauschie (#24) üzenetére


kovsol
titán

:U g1 kinézete nem is hasonlit az mx300 ra :F

May the Force be with you!

(#26) rauschie válasza kovsol (#25) üzenetére


rauschie
senior tag

szerintem azért némi hasonlóság fölfedezhető:DDD
mx300:[link]
G1:[link]

[Szerkesztve]

(#27) kovsol válasza rauschie (#26) üzenetére


kovsol
titán

sry mx310 lebegett a szemem elött

May the Force be with you!

(#28) rauschie válasza kovsol (#27) üzenetére


rauschie
senior tag

elnézve
irjatok, pang a topic!

ha továbbra is marad ez az aktivitás asszem töröltetem a modikkal.... :((( :(

(#29) kovsol válasza rauschie (#28) üzenetére


kovsol
titán

én írnák ezerrel :D de nem ilyen egerem van hanem MX518

May the Force be with you!

(#30) kamikaze boci válasza rauschie (#24) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Van azért:
[link]

G1: a jó öreg MX510-ből ismert s2020-as, ami jó kis chip volt a maga idejében, de nem lehet egy lapon említeni a 3070-essel. Jobb, mint egy IME4.0, egy A4 Tech SWOP80, de rosszabb (leaglábbis a szenzor szerint !), mint a Krait, az X-es A4 Tech-ek egy része stb. Mivel az S2020-as csak a Logié volt, egy optikai egér vagy a 3070-nel készült és akkor bizony ráírják a ''gamer'' szót, vagy nem, és akkor valamelyik gagyi távolkeleti szenzor hajtja (OM0) esetleg régi agilent, pl. a 2051-es. Amit ebből a nyakatekert mondatból ki akarok hozni: ha egy egér dobozán azt látod, hogy gamer egér, akkor jobb a G1-nél, ha nem akkor rosszabb (kivéve a gyevi bírót, és ismét mondom: szenzor szempontjából!).

Az MX518/ G3-mat meg ismerjük, klafa (nem láttam még hivatalosan G3-nak nevezni, de ez meg lehet hogy azért van, mert néha egeres oldalak helyett a szánit nézem, attól meg nem leszek okosabb).

[Szerkesztve]

egyéb állatfajták

(#31) rauschie válasza kamikaze boci (#30) üzenetére


rauschie
senior tag

köszönjük a tartalmas hozzászülást! :R
krait vanmár magyarba?

(#36) rauschie


rauschie
senior tag

felfelé

(#37) Tottu


Tottu
senior tag

Most tervezek egy egeret venni, de nem tudok dönteni. Az első kinézett egerem egy MX310-es volt de annak a minimum ára 5500FT lenne amit betudok szerezni. (Nekem kell hozzá a pk, mert sajna nem BP.-i vagyok, és így már 6500FT-t lenne ami 1 kicsit sok már). Tegnap egy másik topikban ajánlották a G1-t (4800FT) ill. a G3-t.
Melyiket érdemes megvenni?A G3-nak kb mennyi lesz az ára?

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#38) Tottu


Tottu
senior tag

cUP!

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#39) rauschie válasza Tottu (#37) üzenetére


rauschie
senior tag

a g3 sztem 12ezer alatt nem lesz elsőre..
g1em volt, 7200ért vettem, újonnan azóta se láttam olcsóbban, sztem 4800ért csapj le rá, nagyon jó egérnek tartom, feltéve hogy nem várunk tőle csodákat.

(#40) Tottu válasza rauschie (#39) üzenetére


Tottu
senior tag

És szerintem melyik a jobb MX310 vagy G1?

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#41) rauschie válasza Tottu (#40) üzenetére


rauschie
senior tag

mx 310em nem volt, g1 sztem nagyon jó, hosszu távon nagyon kényelmes, szal sztem g1, de kérdezzmeg mx310 tulajokat, mi teccett nekik benne aztán gyere vissza vele ide, aztán reagálok rájuk.

(#42) FR33


FR33
aktív tag

Sok egér volt már kezeim között ...
Időrendi sorrendben :
ms 1.1 , mx 310 , ms 4.0 , ms 3.0 , mx 510 / 518 , razer , G1 ...

A g1 kitünö egér , könnyü, kicsi , kényelmes ...Szvsz jobb mint mx300 és mx 310 sokkal , a G3 -at pedig már nagyon várom. Ez az egér azoknak is jó akik hozzávannak szokva a kétkezes egérhez , legjobban mx300hoz hasonlit .
És hát pontos célzáshoz nem is kell más : könnyü legyen, kényelmes , nem pedig 3443 gombos vasdarab.
:R

[Szerkesztve]

(#43) rauschie válasza FR33 (#42) üzenetére


rauschie
senior tag

ámen:D

(#44) Tottu


Tottu
senior tag

Tegnap meg is rendeltem egy G1-t :U Hétfőn postázzák... Reménykedem hogy Szerdán már ki is próbálhatom :)
Eddig egy A4Tech egeret használtam (golyós), de a görgő kezdi magát megadni. Remélem azé a G1 jobb lesz 1 kicsivel :P

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#45) rauschie válasza Tottu (#44) üzenetére


rauschie
senior tag

jéééééé!
énis golyós a4techről váltottam g1re és hiddel, 1 ''picivel'' jobb :DDD :DDD :DDD

(#46) Tottu válasza rauschie (#45) üzenetére


Tottu
senior tag

Megjött az egér! Nem a csalódtam benne, meg van az a ''kicsi'' különbség a két egér között pozitív irányba :)

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#47) rauschie válasza Tottu (#46) üzenetére


rauschie
senior tag

örülök az újabb elégedett g1 tulajnak :) :C

(#48) Tottu válasza rauschie (#47) üzenetére


Tottu
senior tag

Egyenlőre még elég fura, mert még soha nem használtam optikai egeret, de majdcsak hozzászokok ;)

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#49) rauschie válasza Tottu (#48) üzenetére


rauschie
senior tag

előtte énse, nekem azzal volt eleinte problémám hogy sokszor arra a kis részre nyomtam ami az egér bal szélén(jobbkézzel használva) még nem gomb.

hiddel, 3 nap mulva lese tudod tenni ;)

(#50) fabika


fabika
tag

hello
Én is egy g1-t néztem ki magamnak, de az érdekelne, hogy milyen egérpadon mükszik jól és melyiken rosszul?


[Szerkesztve]

Visszabeszél, mint nyugdíjas a tv-nek.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Logitech G1 és G3 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.