Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hobizoli


hobizoli
nagyúr

:DD

Egy ''egyszeru'' logikai feladvanyrol lenne szo, en ezt regebben egy fenymasolt lapon kaptam, most ugy gondoltam en is tovabbadom, ime egy kep:



Remelem ertheto...

A feladat:

Az M jelu mozdonnyal felcserelni A-val es B-vel jelzett vagonokat ugy, hogy a muvelet vegen a mozdony vissza tudjon allni a kepen lathato kiindulasi helyere.


A vagonokat barhol, barmennyiszer fel es le lehet csatolni a mozdonyra/rol, a szerelveny sorrendje lehet MAB, MBA, AMB, BMA, ABM, BAM is, de nincs semmilyen egyeb segitseg, tehat: daru, forgozsamoly, vaganyepito munkascsapat....egyszoval semmi. A vagonok maguktol nem gurulnak sehova, elmozditani csak a mozdonnyal lehet oket.

A ''a'' jelu, 15m-s vaganyszakaszon csak az egyik vagon es a mozdony lehet egyszerre, a ''b'' jelu, 5m-s vaganyszakaszon csak az egyik vagon fer el, a ''c'' jelun pedig elfer egyszerre mind a harom...

A valton athaladassal remelem mindenki tisztaban van, azaz nem lehet befordulni rajta, hanem at kell menni es aztan toltani

A PH! IRC-n is megfordulokat megkernem, hogy hagyjak meg a megoldast azoknak, akik meg nem ismerik...thnx

Az IRC-n a szamos ''versenyzo'' kozul mindossze ketten oldottak meg, nevszeint stevee_tm:C, es Den:C, a tobbiek egy ido mulva feladtak:Y;]:O:U:F...


A megoldas johet email-ben (is) :C:DD:))



hobizoli

[Szerkesztve]

több drón kell ;P

(#2) Alvin_ti4200 válasza hobizoli (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Jajj Istenem, már megint kezded?:D Én a talin se jöttem rá, igaz nem nagyon mélyedtem bele:))

(#3) bdav válasza hobizoli (#1) üzenetére


bdav
őstag

mod2 :)

tehát. mozdony betolja A vagont a c végre, majd B vagont a b végre. ezután megkerüli az egészet, tehát a vég felöl közeliti b véget, felkapcsolja B vagont, majd valahol utközben lekapcsolja. körbemegy még1x, betolja B vagont a végre, majd váltás, és vissza A eredeti helye felé, ahol lekapcs. utána felszedi A -t bevontatja B helyére, és b végen kersztül váltás után visszatér a kiindulási pozicioba.

remélem most mindent elolvastam rendesen :)

[Szerkesztve]

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#4) VladimirR válasza hobizoli (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

mozdon is elfer b-n, vagy az nagyobb, mint a vagon?

(#5) hobizoli válasza VladimirR (#4) üzenetére


hobizoli
nagyúr

''A ''a'' jelu, 15m-s vaganyszakaszon csak az egyik vagon es a mozdony lehet egyszerre, a ''b'' jelu, 5m-s vaganyszakaszon csak az egyik vagon fer el, a ''c'' jelun pedig elfer egyszerre mind a harom...''

M=10m
A=5m
B=5m

a=15m
b=5m
c=25m

:U:F:O


hobizoli

[Szerkesztve]

több drón kell ;P

(#6) bdav válasza bdav (#3) üzenetére


bdav
őstag

hát mégsem :( ha a mozdony nem fér el b-n akkor gáz van :)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#7) hobizoli válasza bdav (#3) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nem jo...:U

A ''b'' szakaszon nem fer at a mozdony, mert az csak 5m, a mozdony meg 10m...



hobizoli

több drón kell ;P

(#8) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Aki ugy gondolja, hogy jo, inkabb email-ben irja meg, hogy a kesobbikben is gondolkodhassanak rajta....thnx



hobizoli

több drón kell ;P

(#9) MaUser válasza hobizoli (#1) üzenetére


MaUser
addikt

Mail ment.

[Szerkesztve]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#10) ReFleXx válasza hobizoli (#8) üzenetére


ReFleXx
addikt

Azert is, addig nem fexem le amig meg nem oldom.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#11) bdav


bdav
őstag

mail ment innen is :) talán sikerült :)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#12) atus válasza hobizoli (#1) üzenetére


atus
senior tag

ejj, ezzel ennyi időt elpazaroltam... :O

azért a mail ment

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#13) ReFleXx válasza ReFleXx (#10) üzenetére


ReFleXx
addikt

Asszem sikerult. :DD

Mail, ment.

[Szerkesztve]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#14) Vertic


Vertic
aktív tag

Mail ment :) ehh baszki, sokkal egyszerűbb lett volna hosszabb parkolópályát építeni :DDD

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#15) hobizoli válasza atus (#12) üzenetére


hobizoli
nagyúr

:C


hobizoli

több drón kell ;P

(#16) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Eddig 3 helyes megoldas szuletett, mail ment :C



hobizoli

több drón kell ;P

(#17) hobizoli válasza ReFleXx (#13) üzenetére


hobizoli
nagyúr

:C


hobizoli

több drón kell ;P

(#18) hobizoli válasza bdav (#11) üzenetére


hobizoli
nagyúr

:C


hobizoli

több drón kell ;P

(#19) [w] válasza hobizoli (#16) üzenetére


[w]
őstag

hobi, el tudnád küldeni a képek e-mailben? (vagy akárki más)
proxyn nem jön át az uw.hu, viszont ''felcsigázott'' a feladat :DDD

cmdr PETER W. VOLKOV

(#20) hobizoli válasza Vertic (#14) üzenetére


hobizoli
nagyúr

:C


hobizoli

több drón kell ;P

(#21) hobizoli válasza [w] (#19) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Kepet elkuldtem email-ban



hobizoli

több drón kell ;P

(#22) ReFleXx válasza hobizoli (#1) üzenetére


ReFleXx
addikt

Egyebkent vasutasok elonyben :DD

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#23) Damage válasza hobizoli (#1) üzenetére


Damage
senior tag

Mail ment!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#24) hobizoli válasza Damage (#23) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Khm...Te vmit nagyon felreerthettel... :O:U




hobizoli

több drón kell ;P

(#25) Cruz


Cruz
aktív tag

Szia!

Mail ment egy megoldási kísérlettel...
:D

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#26) hobizoli válasza Cruz (#25) üzenetére


hobizoli
nagyúr

:C



hobizoli

több drón kell ;P

(#27) Damage válasza hobizoli (#24) üzenetére


Damage
senior tag

Az lehetséges. Akkor magyarázd meg légyszíves, hogy kell értelmezni azt a rajzot? Az MAB szakasz (vagyis a mozdony és a két vagon) nem egy háromszöget zárnak közre? Ha igen, akkor hogy lehetséges, hogy egy 10 méter hosszú mozdony és két 5 méteres vagon egy háromszöget zárjanak be? :F

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#28) bdav válasza Damage (#27) üzenetére


bdav
őstag

MAB nem szakaszhosszok, hanem a mozdony, illetve a kocsik hosszai. ezek ismeretlen hosszú vágányszakaszokon állnak

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#29) Damage válasza bdav (#28) üzenetére


Damage
senior tag

Rendben, így korrekt! A rajzból és a feladatból nem derült ki egyértelműen, hogy az A és a B vagonok nem egy a vagon hosszával megegyező sínen állnak. Én úgy értelmeztem, hogy az A jelű 5 méteres vagon, egy 5 méteres sínszakaszon áll. És az M jelű mozdony egy 10 méteres szakaszon. Vagyis a mozdony egyik vége az ''a'' sín kezdeténél, a mozdony másik vége a ''b'' sín kezdeténél van. Pontosításra szorul a rajz, vagy a feladat :D

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#30) hobizoli válasza Damage (#27) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hmm....''A feladat: Az M jelu mozdonnyal felcserelni A-val es B-vel jelzett vagonokat...''

:U:O



hobizoli

több drón kell ;P

(#31) hobizoli válasza Damage (#29) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Vagy nem feluletesen kell elolvasni...:O



hobizoli

több drón kell ;P

(#32) Damage válasza hobizoli (#31) üzenetére


Damage
senior tag

:F
Teljesen elolvastam a feladatot és nem felületesen. Add oda néhány embernek csak a képet és kérdezd meg tőlük, hogy az a vonal, amin az ''A'' jel elhelyezkedik, hány méter hosszú. Biztos vagyok benne, hogy 10ből 9en rávágják, hogy 5 méter. Én abból indultam ki, hogy 5 méteres, mert a feladatból ez derül ki. Semmi utalás nincs rá, hogy hosszabb ennél. Persze a feladatot enélkül is meg lehet oldani, max gyakorlatban lehetetlen. Nekem egyből az tűnt fel, hogy a mozdony és a két vagon ugyanolyan hosszú és egy háromszöget zárnak be. Ezt nem kell kötekedésnek venni, de oda írhattad volna, hogy ezek a szakaszok hosszabbak, mint a mozdony és a vagonok. Különben nem egyértelmű.
Neki sem álltam a feladatnak, mert ez volt ami legelőször szemet szúrt, de akkor most elképzelem, hogy ezek a szakaszok hosszabbak és megoldom úgy (is) :D

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#33) hobizoli válasza Damage (#32) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Mondom olvasd el rendesen, lejjebb le van irva mi micsoda a rajzon... :O



hobizoli

több drón kell ;P

(#34) Tarka válasza hobizoli (#1) üzenetére


Tarka
tag

Rá kell dobni egy atomot és akkor utána mindenki el fog férni...bármerre:P
na jó ez abból ered h ezekhez a feladatokhoz fikarcnyi tehetségem sincs, úgyhogy grat azoknak akiknek türelmük&eszük van ezekhez a példákhoz!:)

''...avégből születtünk erre a világra, hogy lopjuk a napot....nehogy elhigyjék az ellenkezőjét....'' [I] Kurt Vonnegut [/I]

(#35) Damage válasza hobizoli (#33) üzenetére


Damage
senior tag

Elküldtem a következő mail-t! Üdv!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#36) tomcs


tomcs
őstag

na nekem is megvan.. mit le7 nyerni? :)

(#37) hobizoli válasza tomcs (#36) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nemzeti szinu vallveregetest :C



hobizoli

több drón kell ;P

(#38) Mag válasza hobizoli (#37) üzenetére


Mag
senior tag

Hány jo megoldás van ?

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#39) bdav válasza Mag (#38) üzenetére


bdav
őstag

egy biztos :D mondjuk engem is érdekel meg lehet-e oldani másképp is :) örültem annak az egynek is épp eléggé :D

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#40) heihachi


heihachi
addikt

Ha a kis b szakaszra kitolok egy kocsit (A vagy B), akkor azt arról a szakaszról utána fel tudom venni, ahonnan eredetileg B indul?

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#41) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Eddig 6db jo megoldas erkezett. :C



hobizoli

több drón kell ;P

(#42) hobizoli válasza heihachi (#40) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Igen


hobizoli

több drón kell ;P

(#43) bdav válasza heihachi (#40) üzenetére


bdav
őstag

igen. b szakaszrol is bármelyik iránybol felkapcsolható a kocsi

mod: lassulok :)

[Szerkesztve]

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#44) Mag válasza hobizoli (#42) üzenetére


Mag
senior tag

küldtem mailt , jo lett?

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#45) hobizoli válasza Mag (#44) üzenetére


hobizoli
nagyúr

:C


hobizoli

több drón kell ;P

(#46) Damage válasza hobizoli (#45) üzenetére


Damage
senior tag

Az én mail-emre nem reagáltál?! :F

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#47) hobizoli válasza Damage (#46) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Egyik megoldas sem jo, mert vagonok nem csereltek helyet...nincs A helyen B illetve B helyen A vagon

1. Mindenki megerette ennyibol is, de akkor csak kulon neked: a nem jelezett szakaszok hossza nagyobb a szerelveny legnagyobb hosszanal, igy azokkal nem kell foglalkozni.

2. ''A vagonokat barhol, barmennyiszer fel- es le lehet csatolni a mozdonyra/rol...'', azaz kanyarban is.




hobizoli

több drón kell ;P

(#48) Damage válasza hobizoli (#47) üzenetére


Damage
senior tag

A második levélben írottak totál az én hibám, ezt elismerem. Azt tényleg keményen benéztem!

Kicsit óvatosabban fogalmazz légyszíves, nem szeretem az ilyen cinikus megjegyzéseket! :(( És továbbra is azt mondom, hogy amíg nincs benne az alapfeladatban, hogy a mozdony és a vagonok eredeti helyén a sínpár milyen hosszú, addig akár úgy is értelmezhető a rajz alapján, hogy megegyezik a mozdony és a vagonok hosszával!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#49) concret_hp


concret_hp
addikt

csak úgy lehet hogy mindig mozgatjuk mind3 kocsit vagy lehet akár csak a M vagy M+A/B utóbbi esetben szvsz tök alap a feladat előbbi esetben nem eccerű.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#50) Vertic válasza concret_hp (#49) üzenetére


Vertic
aktív tag

hogy mivan? az M jelű mozdonynak van motorja csak, tehát magától csak az tud mozogni. Az A és B jelű vagonokat meg lehet vele tolni, vagy húzni lehet őket, de azok maguktól nem tudnak mozdulni.

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.