Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50685) ubyegon2 válasza spammer (#50682) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi, ezt nem ismertem, igaz nem is volt honnan. :)
Én mindig azt hittem, hogy a KDE jó volt úgy, ahogy volt. Most akkor megnyitok egy viszonylag kis ablakban valamit és a menüjét feldobja felső panelnek? Biztosan van akinek tetszik, mivel az Unity is tetszik pár embernek.

(#52814) ubyegon2 válasza ampulla (#52813) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

117 MB ? :Y Mit akarsz, legalább nem kell mindig kattintani egyet a panelon, ha használni akarod! Felrakja a fél KDE-t? De jó, hogy dobtam az imént a kde- előtag miatt. ;]

Végül is egyet mindenképpen kell pluszban kattintanod, kicsit arréb mozdítod az egeret és nem a program ablakában nyomod a pluszt.

Nekem jó ez a pár kb-os kis segédprogram is. :)

[ Szerkesztve ]

(#55041) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#55040) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

No ez jó hír, akkor jön az új leírás is! :C

Lassan időt szakítok újra a Chakrára, már hiányzik, igaz legutóbb eléggé problémamentes volt a telepítése, úgy meg nem annyira kigyere.

Van most egy KDE-s Mint fenn, de valahogy nem tetszik a panel működése, nem ugrik fel kattintásra a nyitott program, ha ráegerezek, csak kirakja a panel közepére és még arra is kell egyet kattannom, nincs képernyővédő beállító, így néha suspendből visszatérve érdekes képet ad vissza. Ha csak azt tudná a KDE, mint a Cinnamon alapfelállásban, már jó lenne. :U

(#55044) ubyegon2 válasza Flowtation (#55042) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez a panelen rámegyek aeros dolog megvan Cinnamonon is, de én arra gondolok, hogy nyitott program lemegy bezárás helyett a panel jobb szélére és azt egy kattintással megnyitom. Cinnamonnal kinyílik a program, KDE-nél a panel közepére ugrik a megnyitható szélesebb valami. Például a Messenger alapból lenn van jobb oldalon:

(#55043) cigam

Létezik a linux tree-hez hasonló asztal/ablakkezelő fa? Még nem láttam ilyet.

vagy mélyebben összecsiszolják, +segítenek a fejlesztésben?

Biztosra a KDE Neont-t mondanám, ha már a KDE fejlesztői csinálták.

[ Szerkesztve ]

(#55051) ubyegon2 válasza Dave™ (#55045) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Bocs, most látom, nem írtam, hogy ez a Cinnamon panelja, csak mutattam, mire gondolok.
KDE-s Mint a Toshibára került kipróbálásra, kíváncsi voltam öreg laptopon hogy megy. Asztalin majd kipróbálok pár KDE-s disztrót, de ha a panelre rakott programok működnének, egész jól ellennék vele. No meg, ha megtalálnám, hol a képernyővédő beállíthatósága.

(#55046) CPT.Pirk Az órát én húztam át középre.

(#55050) Flowtation Ahogy mondod, a lemenő programok és az ott levők is csak jobb gombbal nyithatóak, míg Cinnamonban egy kattintással feljön. Ha már készenlétben vannak, ez a normális mód. ;)

[ Szerkesztve ]

(#55233) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#55230) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi, ez hasznos infó! Volt a laptopon egy friss KDE verzió, csak a HDD-t kidobtam belőle, most van 6 üres hely az SSD-n, lehet felrakok újra egy KDE Mint-et, úgy alapból tetszett, csak az a paneles kezelés nem volt használható, a már nyitott programok felnyitása egy kattra. Hoppa! Valami applet-et ígértél is még ehhez, hogy jól működjön! :U

(#55231) BoB Nem baj, Gnome-ot nem használtam eddig sem, Cinnamon, Mate, XFCE, KDE bőven elég. Kár, hogy a Unity halott, az se lesz már kedvencem..... :(

[ Szerkesztve ]

(#55264) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Most még érdekesebb a Mint KDE, mert mióta a Chakrát felraktam, azóta simán bootol és feláll a wifi is. Úgy hagytam ott, hogy mindig felugrott a kisablak. No nem érdekes.

Abban segítsetek, hogy ha beállítok induló programokat, azt hol tudom időzíteni a boot utánra? Ha hamarabb indul a messenger, mint, ahogy netet lát, csak egy üres ablakkal van ott. Az auto induló programok beállításánál nincs másodperc beállítási lehetőség. Azt ne mondjátok, hogy ilyen sincs a KDE-nél, mert azt már megszokom, hogy a nyitott, de panelre levitt alkalmazást nem tudja megnyitni, csak egy széles radiogombot dob a panelre, de az időzítés az viszont alapvető a netkapcsolat bevárása miatt!

(#55335) ubyegon2 válasza Csavargoo8 (#55334) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Alapvetően tetszik, de van némi problémám, ami valószínűleg még a telepítés idejéből származik.

Mi ez a probléma, mert azt nem írtad?

Mit nem tudsz beállítani Cinnamon alatt? Szinte csak böngészésre, fájlkezelésre, fényképek rendezésére és videó nézésre használom.

Én KDE alatt a legalapvetőbb dolgokat nem tudom megoldani, egyébként az alapdolgokon túl, szénné lehet gui-ból konfigolni, az biztos. Fura, hogy még XFCE-nél is egy kattintással újra megnyílik a panelen csücsülő nyitott program, Cinnamonon is, de KDE-n a panel az csak dísznek van. :U

Csak 64 bitest rakjál fel, a 32bit már egyébként is kifutóban van, de 4GB-nál már egyértelműen nem az kell.

Ha eddig ment a Cinnamonnal, akkor rakj fel 18.2-t, amivel szeretnéd, minden elmegy rajta.

A rendszer miről fut amúgy? Csak az 1 TB-os tárolót említetted....

[ Szerkesztve ]

(#55345) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#55343) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

&Dave™

Sorry, de én szigorúan a kérdező preferenciái alapján mondtam el laikus véleményemet, az a rengeteg dolog, ami felsorolásra került, az pont nem szükséges a kollégának! ;) - böngészés, -médiatartalom

Egyébként írtam is, hogy teljesen jó nekem is a KDE, egyedül ezt a paneles dolgot nem lehet beállítani sehogy, nem kell egyből arcidegzsábát kapni, amiért dísznek neveztem a panelt! (értsd úgy, hogy dísz, mert szép)

Ja igen, Kapitány, ha a többi DE alatt nem kell külön semmit állítani ebben a programban, mégis.......mert azért gondolhattad volna, hogy ha két DE alatt beállitom azt az x opciót, akkor pár hét alatt már KDE-nél is eszembe jutott volna. :P

Mindegy, lényegében a kolléga kérdésére a válasz, totál értelmetlen KDE-t használnia, de Cinnamont is.

Egyébként a Nemo-val nincs gond, nem mint ha használnám ezeket a funkciókat, de a terminalos dolgot pont Kapitánynak linkeltem anno. Gyakorlatilag ugyanott vagyunk, ti a Cinnamonos dolgokat nem tudjátok kezelni én meg a KDE-s dolgokat.

Az erőforrás zabálás meg gépfüggő is meg disztró/verzió függő is, nálam a Toshiba Satellite laptopon ugyanannyit eszik a KDE, mint a Cinnamon. A kérdező gépe ennél is gyengébb....

[ Szerkesztve ]

(#55355) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#55350) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A panel pinnel kapcsolatban, majd melóhelyen megnézed a frissítéskezelő ikonját, hogy egy kattra felugrik-e? Nekem nem, így nem a messenger kliens gondja ez mégsem.

Abban tudnátok segíteni, hogyan kell az autó induló programokat késleltetni? Sehol nem találom ezt a beállítást és ha nincs beállítva a messenger késleltetésre, akkor csak üres ablakkal indul, mert nem kap időben netet!

Ez itt indulás után ugyanannyit mutat, nincs kedvem most 3 órát várni:

Cinnamoné több kicsit:

Chakra egész jó:

Elég szignifikáns a különbség a három KDE között az Arch klónok javára.

Azt azért tegyük hozzá, hogy ezek a system-ablakok annyit érnek, mint halottnak a csók, mert egy autó sem fogyaszt sokat álló helyben. Használatkor meg ezek a DE-ek is erőforrás zabálók.

A FF telepitése is elég sok dolgot húz magával Chakra-n:

[ Szerkesztve ]

(#56982) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#56980) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Pl. hogy a fáj kezelőjében F3-ra nyílik új tab, F4-re meg terminál, ami követi amit a tabokon csinálsz. Nagyon nagyon hasznos dolgok, ezeket napi szinten használom a munkában.

Deja vu-m van, mert ezt már egyszer megbeszéltük, képekkel mutattam be neked, hogy ugyanezt a Nemo is tudja. A nagyon nagyon hasznos dolgokban akkor semmi különbség.

Mint ahogy azt is körüljártuk mennyire béna a KDE, hogy egy egyszerű megnyitott, a panel jobb alsó oldalra lerakott programot nem képes egy kattintással megnyitni, csak jobb gombos menüből lehet újra aktiválni. Super, meg szénné lehet konfigolni, de a legegyszerűbb dolgokban viszont meg sem közelíti a Cinnamont. Bocsi, de ez van. A Cinnamon nem tud annyit, viszont a kezelhetősége ezerszer jobb, ha nem akarom mondjuk a mobilommal meg a TV-vel meg a hűtővel is összekötni a KDE connect használatával. :P

Egyszerű, könnyen kezelhető a Cinnamon, rendkívül jól konfigolható, de nehezebben kezelhető és a legalapabb dolgokban kicsit butább a KDE. Azon nem érdemes vitázni, látványra melyik milyen, mert szerintem mindkettő jól néz ki, ha beállítod, ahogy tetszik. Sokan jönnek azal, hogy a Mint zöld-szürke színe mennyire nem tetszik nekik, de erre nem lehet mit mondani. Nem win, hogy ne lehessen nagyon könnyedén testre szabni.

(#56977) King Unique

Kb ugyanezeket ellenőrzöd Linux alatt is. ;)

(#56981) Dave™

A 18.3 Cinnamonjával közel azonos az erőforrás igény, ahogy néztem, hogy az okosok szavaival éljek, nincs szignifikáns különbség. Az utóbbi pár verzióval mindkettő sokat javult. Plasma előtt a KDE elég nagyevő volt.

[ Szerkesztve ]

(#56985) ubyegon2 válasza #21078528 (#56984) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Uhm....de legalább Linuxon belül maradunk.....nem hiányzik most a Winről olvasni! ;]
Amúgy meg nem ér kibicelni!

(#56983) CPT.Pirk

OK, akkor előkeressem a régi, már lerágott csontokat? naná......nem baj, ha szenilizálódsz, megesik mással is! :D

Át is bootolok a friss 18.3 KDE-re, hátha csoda történt és már kezelhető paneleket, műveleti ikonokat találok.

[ Szerkesztve ]

(#56987) ubyegon2 válasza BoB (#56986) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Speciel a qbittorrenttel működik, de a programok többségével meg nem. A Cinnamonnál minden panelre lerakott programmal működik. Úgy látszik ezt a múltkor sem értetted meg. :D
A múltkor talán a Messengerrel példálóztam....mindkét esetben a programon belül lehet állítani ezt az opciót, de csak az egyiknél működik.

Igazából a lényegesebb most az volt, amit a Kapitány kiemelt a fájlkezelő szuperségénél, arra írtam, hogy azt a Nemo is tudja, igaz én csak képpel illusztráltam, nem vagyok ilyen ügyi, hogy gif-fel csináltam volna. :Y Persze úgy könnyebb a Cinnamonról elmondani, hogy nem tud annyit, mint a KDE, ha nem ismerjük! :P Nem? De.

Amúgy ez a gif KDE 3-mal készült, mert igen csúf a dolog! Valamivel szebbet is ki lehetne hozni már plasma-ból.......

Különben sejtettem, hogy előkerülsz, ha a Cinnamon szót megemlítem. :DD

[ Szerkesztve ]

(#58308) ubyegon2 válasza Cifu (#58305) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Valamit elkavarhattál, de ezt nézd (most ugyan nem KDE alatt vagyok)

Az ablak jobb szélén mozgasd a kurzort addig, amíg nem egyirányú nyilat látsz, hanem átvált kétirányúra és akkor megfogod és előhúzza a rejtett jobb panelt.

HA nem jön elő, akkor a másik 3 oldallal is csináld meg, mert nem csak baloldalon lehet a kijelző rész.

[ Szerkesztve ]

(#59795) ubyegon2 válasza Frawly (#59792) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Hivatalosan a Fedora is rolling. OK, legyen, nem számít, végül is a RHEL communitys tesztdisztrójaként miért ne lehetne az. (persze nem az, de egye fene)

Rábeszéltél, holnaptól rollingra állítom a Debiant és Cinnamonnal! :D

A KDE egyébként annyira beállít a Mint-en most, hogy kifejezetten tetszik, nagyon smooth az egész rendszer, a betűk, a kinézete. Észre sem vettem reggel, hogy 10 perc után nem bootoltam vissza Cinnamonra. Addig tartott, amíg rá nem kattintottam a Messenger ikonjára a panel jobb alsó részén, ahová lerakja magát. Mindig elfelejtem, hogy annyira azért nem egyszerű egy tray-en lévő program felhozatala..... :(((

Marad a buta Cinnamon, ami viszont nekem mindent tud, amit szeretnék és, hogy mennyire nem oltják le a villanyt! Bár sajnálom a Mint KDE-t, de jobb lesz azt az erőforrást is a Cinnamonra fordítani. Hátha a plasma 6-ban már a tray-re kattintás is megoldódik és akkor újragondolom. Tényleg sajnálom, mert kevés memóriával nagyon pörgős és nagyon szép lett a KDE, de ez az egy dolog úgy fel tud idegesíteni.......

A laptopra felraktam az új Ubuntu Mate verziót, természetesen az Arch klónok kernel panic-kal nem bootolnak. :O

[ Szerkesztve ]

(#63687) ubyegon2 válasza Frawly (#63685) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Egyre inkább elképedek, mennyi minden nincs alapból azon a super KDE-n! Legalábbis a panel/tálca részen egy nagy nulla a DE a Cinnamonhoz képest, itt teljeskörű billentyűzet kezelő applet van. ;]

Ezek mind előjönnek, ha a kis zászlócskára kattintok(igazából csak most látszik, mert ha egy nyelv van, akkor nincs látható ikonja)

[ Szerkesztve ]

(#63689) ubyegon2 válasza Frawly (#63688) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kicsit ironizáltam, de KDE-n is az lehet, hogy egyetlen nyelv van beállítva, ilyenkor nem látszik a panelapplet ikonja, legalábbis jobb DE-knél.... Az OK, hogy az applet csak előhívja a rendszerbeállítások elemeit, de a kolléga pont rapido módban akarja a váltást. Amit imént leírtál neki, az egy Mint install ideje kb. ;)

Az amúgy nem lep meg, hogy a kolléga sem talál semmit a KDE Rendszerbeállításaiban, nekem az mindig olyannak tűnik, mint ha nem is akarnák, hogy bárki túl könnyen rájuk találjon. Ezt most nem poenból mondom, szívtam vele eleget, teljesen összetartozó dolgokat abszolút más kategóriákban találni meg, de olyan megnevezéssel, hogy ......

Amiatt nem használok KDE-t egyébként, mert a panelt rendkívüli módon elhanyagolják, mint ha csak úgy lenne az is, nekem meg egy asztali rendszer egyik legfontosabb alapja.

[ Szerkesztve ]

(#64435) ubyegon2 válasza -Ben- (#64434) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

lightdm nincs? Én mindent azzal használok, igaz alapból is az települ, a Debian 9 alá is.

(#64433) cigam

Fordítási remekelés! Amúgy látod, hogy oda van írva, a jobb oldali opció épp a kihagyás ellentéte. A 19-ben is így van már. :D

Az ablakok gyorslistáját valóban lecserélték erre a gyüjtős megoldásúra, ha megnyitsz valamiből ötöt, akkor is egy fül marad, csak odaír egy kis 5-öst a sarokba. Még csak felraktam, ennyi tűnt fel hirtelen. A panelkezelésből most már magasan a legjobb DE. Nem a KDE-hez viszonyítom persze, mert az panelkezelésből nulla.

[ Szerkesztve ]

(#65682) ubyegon2 válasza csixy (#65681) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azt értem, mit értettél DE alatt, de mi bajod a Cinnamonnal? A 4. verzió már a KDE panel pinjét is átvette, sokan vágytak rá úgy látszik. :U
Ez Slax nálad már önsanyarg lassan. 😁

(#66645) ubyegon2 válasza Zsolty20 (#66644) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Dehogyis. Csak amikor kérdezted, mi a javaslatom, írtam, hogy ne akarj Windowst, kiegészítem, ne akarj OSX-et se. Sok DE van, amivel el lehet érni hasonló kinézetet. A Cinnamon nem ez. A mostani igen jól összeszedett páros, ilyenekkel el...... Szóval ha mégsem tetszik a Cinnamon, akkor használj mást, ezt írom, a Cinnamon kifejezetten egy klasszikus paneles, menüs szerkezetre van kitalálva.

Ott a Manjaro, attól mindeki hanyatesett már, hogy az összes felületre elkészítették, bezzeg a Mint....még a KDE-t is dobta. :( Mit szűrsz le ebből?

[ Szerkesztve ]

(#69941) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#69939) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Cinnamon testreszabhatóság 150%

-átlag usernek szükséges testreszabhatóság 95%
-átlag usernek szükségtelen 55%

-testreszabhatóság könnyűsége 9

KDE tertreszabhatóság 250%

-átlag usernek szükséges testreszabhatóság 40%
-átlag usernek szükségtelen 210%

-testreszabhatóság könnyűsége 4

(az alap egy átlag Gnome felület 60%-osan Tweakelve!)

Sajnos a Cinnamon a 4.x verziótól egyre inkább vesz át apróbb elemeket, KDE-nél ez nincs így, ezért a régi hiányosságok még mindig meglehetnek, például totál fapad panel beállíthatóság.

Kérdem én, mi nem elég egy átlag usernek a Cinnamonban? Most az alapot inkább nem hasonlítanám össze, bár ez Cinnamon esetén, bár KDE esetén sem mindegy, mivel van összedolgozva.

(#69940) samujózsi

Mi a cél? Ha használni akarja valaki, rakja fel rendesen és használja, erre ott a Mint Cinnamon, nem kell virtual marhaság. Számtalan antitálentum gépére raktam már utóbbi 5 évben, ez erre van kitalálva.
Tanulni viszont nem jó sem ez sem az Ubuntu. Debian is egyre inkább desktoposodik, de az még mindig nagyon jó, ha tanulni akarsz. Normál telepítéssel, virtual nem való erre a célra sem, az arra, jó, hogy megnézegesse a mandinka nokedli, hogy tetszik-e neki a desktop felülete.

szerintem

[ Szerkesztve ]

(#69978) ubyegon2 válasza szucstom (#69975) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nekem a KDE panellel csak bajom volt eddig, ebben a topikban is rákerestem a KDE panel szavakra.

pedig zárolva van a panel

Amúgy ha nem zárolod, akkor lehet megőrzi a változásokat. Amúgy a Rendszerbeállításokat bujjad csak még ezerrel, mert annyira zseniálisan szétszórták az opciókat, hogy bármit bárhol meg lehet találni, de mint mondtam, a KDE szénné konfigolható, csak kell hozzá némi kitartás. Akinek ilyesmire csak 5 perce van, az Cinnamont használ. :D

(#69981) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#69979) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nekem is Manjaro gyanús amúgy, mert kb egy hete olvastam hasonlót pont Manjaro panelről.....

Ezeket nézegettem még a kollégának, csak már nem lehetett szerkeszteni:
Nem ismerem ez a Spectatle screenshot kezelést ezért ilyen a kép, de ami jobb oldalon van, azokkal is variálhatsz. Ez nem teljes KDE, csak a Cinnamonra húzott plasma, így hirtelen nem is tudtam, mit kell felrakni a képkészítéshez:

De akkor ez se kavarhat be. De mint mondtam, ez nem Manjaro, hanem Linux Mint Cinnamon mellé felrakott plasma, gyakorlatilag KDE nélkül. Átváltva viszont már teljesértékű DE-ként működik, megtartva a kedvenc programjaimat, Synaptic meg hasonlók.

[ Szerkesztve ]

(#69984) ubyegon2 válasza karamblo (#69980) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezt a blogot nézd át, itt még írják, hogyan lehet felrakni.

Itt is írta nemrég growler ft, de nem találtam.

(#69983) CPT.Pirk

Gondoltam, hogy az nem befolyásolja a Panel beállításai, de amúgy a Rendszerbeállítások között nem találtam kifejezetten panel-lel foglalkozó részt.

(#69982) szucstom

Lehet, hogy feleslege, Manjaro meg csak előre néz, legalábbis ami bugot eddig találtam pár éve és bosszantott, azok ma is megvannak. Mikor a KDE-t emlegetem, talán nem is azt kéne.
Manjaroval kapcsolatos bug blogom már 10 oldalas lenne, ha lenne.....

[ Szerkesztve ]

(#69988) ubyegon2 válasza szucstom (#69986) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Vagy 3. megoldás, hogy KDE-n kedvelt Latte dock-ot rakod fel, a panelt meg leszeded.

(#71211) ubyegon2 válasza Storms (#71209) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha szeretsz megoldani és itt a topikban kérdéseket feltenni, akkor neked a Manjaro való, ha csak azt akarod, hogy felrakod a disztrót és nem akarsz topikozni, akkor Mint-et használj. Amikor működik, mindkettő szuper rendszer. Persze gépfüggő, nekem szerintem már sosem lesz működő Manjaro-m, nem is értem, miért b*sztatnak, ha azt írom, örök kezdő vagyok. :Y

Átlag felhasználónak amúgy a Cinnamon beállítási lehetőségei is bőven túlmegy az igényeken, a KDE meg aztán bőven, viszont az tényleg szénné konfigolható, max a nagyon egyszerű beállításokra nem gondol senki. A panel például nagyon mostohagyerek náluk. Próbálgasd, amennyit csak gondolsz, úgy találod meg majd Te is a megfelelőt.

[ Szerkesztve ]

(#73585) ubyegon2 válasza csixy (#73583) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Gondolom ez az áldozat, ahogy látom, HD Graphics 620 van benne, igaz itt nem írják. Ezt pár éve rengeteg IGP-s gépbe szerelték, nem hiszem, hogy gondod lenne vele. Sokan szidják az újabb HP-ket, nekem az Elitebook sorozat a kedvencem. Mint Cinnamon is szereti az Intel IGP-ket, pár szokásos beállítás kell a Firefoxon, a kompozitor alapból jó hozzá, de majd meglátod, kell-e még valamit kutyulni. openGL és font rendering szerintem jó neki.

ezt itt olvastam, talán vagy-vagy, de gondolom jót tesz:

about:config
gfx.xrender.enabled -> true
gfx.webrender.enabled -> true

Használd egészséggel....ja és ezt egy darabig ne flexeld!

Erre már nem fogok Hidas Billi féle oprendszert tenni.

:D b+ erre már csak itthon jöttem rá, mi a ragya lehet vajon! Gates zavarhatott meg, nekem így hídnak fordítva szokatlan.....

Ja és egy jó tanács, ha megjelenik a Mint 20, Te még egy pár hétig csak ismerkedj a 4.4.8-as Cinnamonnal, én felraktam minap a 4.6.2-est, de nem nagyon vettem észre változásokat. Nem is nézegettem sokáig, mivel tovább KDE-sedett, most a panelen eltünő bezárt program miatt ki is lőttem a disztrót. Aki eddig sírt, hogy megszünt a KDE kiadás, lassan örülhet én meg sírni fogok, lassan értem, miért nem kell KDE kiadás.

[ Szerkesztve ]

(#74231) ubyegon2 válasza FoxiestFox (#74230) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nagyon röviden, a DE az egy teljes asztali kezelőfelület, ami tartalmazza az ablakkezelőt és különböző asztalkezeléshez szükséges programokat, többnyire szervesen együttműködve a default fájlkezelővel (pld. Cinnamon+Nemo) Elég komoly rendszerigényük van, rendkívül jól testreszabhatók, effektezhetők.....

DE a Gnome3, Cinnamon, Mate, XFCE, KDE, LXDE, etc.

a WM pedig egy ablakkezelő, ehhez sok mindent fel kell még rakni, hogy a kényelmes kezelhetőséget elérjük. (pld. nem tartalmaznak panelt, azt is külön fel kell rakni) Konfig fájlokat kell szerkeszteni, ha be akarjuk állítgatni rendesen. Ha egy disztró alapból ilyennel érkezik, akkor az default elég jól be van konfigolva, például az Openboxos Bunsenlabs. Ha külön rakod fel, akkor neked kell ezekkel bíbelődni, nem annyira egyszerű belőni ezeket.

WM a Openbox, különböző xWM néven futó alkalmazások, rengeteg van belőlük, minimalista userek ezeket használják, roppant kis rendszerigényük van.

[ Szerkesztve ]

(#85635) ubyegon2 válasza tordaitibi (#85634) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

& (#85633) Warton

A fényerőszabályozás csak példa volt, erre épp írtam is, hogy a kétujjas tapipad KDE-n is működik(gondolom ugyanígy a középső egérgomb is), szóval nem kell semmi extra ehhez, viszont általánosságban idegesítő, hogy minden egyes beállításnál rá kell nyomni az alkalmazás gombra. Persze nyilván elkényelmesedtem, mert a Cinnamon elkényeztetett, ott minden váltó opció azonnal végrehajtódik, nincs is alkalmazás gomb. Mert minek is, 21. századi asztali felületekről beszélünk! Nem? De! :) Az már külön vicces, hogy ha valami beállítás csúszkával van megoldva, ott sem változik semmi, csak egy külön gomb lenyomásával...na ne vicceljünk már! :N

KDE Brighty panel kisalkalmazás

Ez sem kell, mivel működik az Energiabeállítások panelappon görgetve is! KDE-n is próbáltam, ugyanúgy megy, mint Cinnamonon.

[ Szerkesztve ]

(#90812) ubyegon2 válasza natë (#90811) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

HD Graphics 530-cal nem kéne darabosnak lennie, a 8570p-ben HD Graphics 4000-es IGP van, mégis minden rendesen fut. Valami hiányzik ott nálad. CPU sem gyenge, szóval ez nem egy gyenge gép átlag home user használatra. Telepítéskor egyébként bepipáltad a 3.party appok telepítését?

Az Ablakgombok panelapp simán eltávolítható és akkor nem rak le minden egyes megnyitott programot panelre.

Beraktam helyette az Ablakmenü panelapp-ot, de az nem az igazi, egy ikont tesz ki az épp aktív ablakról, oda helyezed a panelen, ahová akarod...de az XFCE az nem Cinnamon vagy KDE, ahol jóval több variációs lehetőséged van.

Most kipróbálva az XFCE-t, elég kinlódás a kezelése a Cinnamonhoz képest.

Cinnamonon itt is lehet még állítási opció...

Valami kompozitáló beállítás is volt régebben, de nem találom...vagyis csak ennyit találok...

[ Szerkesztve ]

(#91159) ubyegon2 válasza tordaitibi (#91158) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igen, ilyen volt minap régebbi Mint Cinnamonon is, mikor teszteltem az nVdia kártyával a halakat! Meg is lepődtem, mert egyszer csak valami pirosan elkezdett villogni a panelen! Gondolom valamikor kíváncsiságból raktam a panelre, mert amúgy ezt a watch -n1 terminalos megoldást preferálom, ha látnom kell a hőfokokat vagy a venti RPM-jét.

Azért meg kell jegyeznem, elég bénán néz ki nálad ez a KDE paneles app, nem akarnád beállítani középre? :N

Most találtam egy Szenzorfigyelő panelapp-ot is, ezen a gépen persze csak egy ablakon mutat valamit meg felrakott az app egy Xsensor-t is, gondolom ez annak a panelappja...szóval vannak megoldások.

Aham megvan, itt lehet kijelölni, mely értékeket mutassa a kis kockákban...

Van leírása is amúgy, nem tudom minek szenvedek itt a screenshotokkal...

https://cinnamon-spices.linuxmint.com/applets/view/337

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.