Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82628) #94529552 válasza wolf13 (#82623) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem nem a tv lesz a ludas, az összefoglalóban nézd meg huncutka DLNA leírását, és sztem ugyanaz a gond kidboy-nál is, amiről megy itt a diskurzus. Melyik DLNA fut nálad, mert van serviio topik is[link], meg az UMS is rém egyszerű program.

(#82630) frankstork


frankstork
aktív tag

Hát olvasgatok, nem értem ezt a dlna mizériát, vagy én csinálok rosszul valamit... Én feltettem a smartshare-t aztán csókolom 3d 4d minden megy, hébe hóba nem látja a magyar nyelvet, meg figyelni kell hogy túl sok minden ne legyen hozzáadva (50 fájl kb.) és 3. éve gond nélkül megy minden. Vagy valamiről lemaradtam?
Szerk. Ja látom, nem pc-ről megy a megosztás. Akkor nem szóltam. :))

[ Szerkesztve ]

(#82631) #94529552 válasza wolf13 (#82629) üzenetére


#94529552
törölt tag

Akkor ez más probléma lesz, de ehhez a témához már nem tudok szólni, talán Nas vagy másik topik témája.
A tévét ki tudod próbálni PC-vel, és ha az működik DLNA-val, mint mindannyiunknak, onnan kezdve máshol kell keresni a hibát. De mintha mások már írták volna, hogy ilyesmivel filmeznek.

(#82664) radio


radio
csendes tag

Pár napja érkezett meg az lg 49uh6207 és elég meggyőző. Korábban kérdeztem itt a fórumon, hogy mi a helyzet a dlna 4k lejátszással az új LG tévéknél, na hát jelentem, ezt a tévét a feltételezés is sérti, h ne játszana le bármit, ami 4k a nasról.
Hiába hangzik el megint a fórumon, hogy az olcsó 4k egy rakás hulladék meg kínszenvedés, nálam ez a tv tökéletes választásnak bizonyult. Aki látta a képét, mindenki nyugtázta, hogy ez bizony teljesen rendben van. Úgyhogy legyen meg itt a fórumon ellenpontként az én véleményem is, egy átlag usernek ez a tv tökéletesen bevált.

Üdv.

(#82666) v.tom válasza radio (#82664) üzenetére


v.tom
őstag

Én is alá tudom támasztani. pár napos a 6207-em, de eddig meg vagyok vele elégedve. Én is DLNA-n keresztül nézek minden tartalmat.
Érdekes módon a profibb DLNA szerverek nem működtek kifogástalanul, pl. UMS 6.6.0 nem boldogult mindennel, és hibát írt a tv. Ugyanez a 4k tartalom USB driveon, vagy az LG saját SmartShare alkalmazásával hibátlanul ment 100mbit-es hálózaton keresztül.

Mivel hivatalosan ehhez a TV-hez nem jó a Magic Remote, ezért egyelőre jobb híján az Lg TV Plus appal irányítom, az esetek nagy részében ezzel sincs gond (bár eléggé nehézkes használni alkalmanként, és az iOS verzió elavultnak is tűnik).

Plusz kérdés a Spotify használóknak: tegnap kiírta az app, hogy hamarosan elavul, és nem lesz elérhető. Erről tudtok valamit, lesz valami helyette?

[ Szerkesztve ]

(#82690) Szoszo94


Szoszo94
őstag

LG 49UH6207 és DLNA

Megpróbáltam leterhelni annyira, amennyire csak lehet - ezen Sample segítségével.

Felbontás : 3840x2160
Méret : 724 MB
Formátum : MP4
Kodek : HEVC
Bitráta : 73,1 Mb/s
Bitmélység : 10 bits
Framerate : 59.940 fps

A routerre van kötve egy 2,5"-os HDD (7200rpm), többek közt a TV is az 5GHz-es sávon tanyázik. Gond nélkül vitte a TV a kisfilmet, HDR-el, illetve próbaként a PC-n is ugyan úgy elindítottam egyszerre a kisfilmeket - itt már talán a HDD-nek volt sok, mert a vége fele egy picit lemaradt a PC, volt egy akadás.

Viszont ki lehet jelenteni, hogy gond nélkül fog bármilyen 4K HDR filmet lejátszani DLNA-n ez a típus, ahogy azt eddig is tette nálam, ráadásul wifiről. A linkelt sample pedig gyönyörű :K Monitorom nem HDR képes, így elég szépen kijött a különbség a két megjelenítő közt.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#82693) Darkness válasza Szoszo94 (#82692) üzenetére


Darkness
aktív tag

azért ez kicsit lehetne bővebben? :)
nem mindenkinek ugyan akkora a szobája. :)
én 2.4 GHz toltam át a UHD 4K filmeket, míg nem volt bekábelezve a szoba. de semmi akadás nem volt. tecső 4K videóit néztem teszt képen, meg a DLNA server a gépről a videókat... igaz csak 3 - 4 m a távolság.

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#82778) huncutka1029 válasza petey (#82775) üzenetére


huncutka1029
addikt

Azért az 530 nál ne felejtsd el, hogy nem smart, nincs DLNA támogatás, és összesen 1 HDMI, és 1 USB 2.0 csatit fogsz rajta találni.
Inkább fogj össze a családban valakivel, és vegyetek egy 630 vagy feletti modellt, szerintem. :K

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#82868) vkrisz válasza Tutu7030 (#82805) üzenetére


vkrisz
csendes tag

Elárulnád, hogy hogy lehet? Én nagyon sokat olvasgattam, de SMB megosztásról való lejátszásra nem találtam megoldást, maradt a DLNA vagy a Plex.

(#82989) huncutka1029 válasza TigerCat (#82988) üzenetére


huncutka1029
addikt

Szia válaszokat lentebb beírom
1. A csatlakoztatott hangprojektor ugye változtatja a hangját, ha a TV-n állítom a hangerőt? Nem akarok két távirányítóval bíbelődni... Ezzel egyidejűleg ki lehet kapcsolni a TV saját hangkeltőit? Igen kezeli,legaláb is magic remote esetében. Azok univerzális távirányítóként automatikusan kapcsolják a hangprojektort is. A tv beállításainál ki lehet kapcsolni ilyenkor a saját hangszórót.

2. Kizárólag filmet nézni, zenét hallgatni használom majd, klasszikus előfizetés nélkül. Azonban a tartalmat külső vinyóról juttatnám el rá. Támogat 2-3 TB-os meghajtókat is? Igen, kezel, több particiós HDD-t is De 1TB felett mindenképpen külső tápos HDD kell. De NAS jobb lenne DLNA klienssel. Hivatalosan 2TB-ig támogatott az usb HDD, de nagyobbat is kezel általában.

3. A zenék rendesen albumokban vannak, előadókkal, borítókkal, metaadatokkal. Ezt is szépen kezeli? Előadót, dalcímet megjelenít, de a beépített médialejátszó nem egy "wurlitzer" Alap dolgokat tud, de azt szépen kezeli
4. A netezés milyen lehet egy ilyen készüléken? Használható? Billentyűzetet és egeret tudok rá kötni? Netezés kb olyan mint egy alsó kategóriás telefonon. FB, fórumozás, megy rajta, YT , böngészőn keresztül is megy, de a felugró ablakos, adfly-os javas oldalak hamar kiakaszthatják. Billentyűzetet, egeret kezel. Logitech k270,K400 Rapoo ajánlott, de a gagyikat is lég jól lekezeli. Viszont vannak alkalmazások, Pl YT app, amiben nem használható csak a "virtuális billentyűzet."
5. Online lehet filmet nézni? Sorozatbaráton nézek egy régi sorozatot amit máshol nem találtam meg, az jó lenne ha menne... Igen lehet nézni, De csak a nem Flashplayer alapú oldalakon. Ezt ugyanis nem támogatja a tv.

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#83052) Julot


Julot
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!

Tegnap délután a kisfiam bedobta a 1,5 éves LG 43UH7707.-es TV.-nk kijelzőjét,ami természetesen kuka.
Az hiszem ilyenre a garancia nem érvésnyes, és bár vettünk rá +3 év garanciát tartok tőle az sem.
Így is úgy is vennem kell egy új TV.-t.

Két verzió közül választanék, de nem tudom mit érdemes manapság venni.

Kérlek bennetekem mindkét esetre ajánljatok típust! Ha lehet már a 2017.-es modellek közül!

1., 43" FULL HD, extra: dlna képes, magic remote, felső-közép kategória
2., 43" UHD, extra: dlna képes, HDR, magic remote. Ha lehet ne belépő modellt.

Egyéb alternatívákat is szívesen veszek,mindenre nyitott vagyok!

Köszönöm!
Üdv.:
Julot

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#83120) #94529552 válasza makoss (#83115) üzenetére


#94529552
törölt tag

Van ott még 100 db unboxing videó is, persze óvatosan kell kiemelni a kijelzőt, alányúlva és a másik kézzel felül fogva, 55-öst már ketten illik kivenni. Így nem kell félni( a farkastól, nem esz meg, csak megkóstol, ;] )
Serviio csak akkor kell, ha hálózatos lejátszást akarsz,
itt a topikja, és olyan módon, ahogy a Téma összefoglalóban huncutka is írja DLNA. Tallózás, megosztás, stb. UMS még egyszerűbb, azt csak megnyitod, és egy mozdulattal betallózod a filmeket tartalmazó mappádat, és már látod is a tévéről a smart menüben Fénykép és Video menüpontban.

A másik, hogy a gépedről indítod a filmet(a megjelenítők között kiválasztod a tévédet), a tévén pedig a bemenetek közt a HDMI-t, de itt is le van írva, legalább a madVR (nem kötelező)-ig mindent úgy csinálsz, ahogy írják. HDMI-nél nincs szükséged Serviio és hasonló progira.

[ Szerkesztve ]

(#83228) xigris


xigris
őstag

Sziasztok! tv vásárlás előtt állok 43" a max ami befér.ebbe a méretbe fullhd vagy 4k a jobb?
A keret 150-160k lenne rá,mi az ajánlott?
Leginkább film(dlna fontos) s tv nézésre lenne használva. :R

(#83256) TA68 válasza makoss (#83255) üzenetére


TA68
senior tag

Egy Zyxel NAS326 NAS-ról DLNA-n keresztül, az UH7707 saját lejátszójával.

(#83297) #94529552 válasza krakki88 (#83292) üzenetére


#94529552
törölt tag

Most csak a PC képét szeretnéd kitenni a tévére? Win10-zel nekem már sikerült, és nem a legjobb a minőség, és késlekedés is volt, de megint nem megy, és nem is kínlódok vele, mert nem sok mindenre jó. Inkább HDMI kábelt használok, vagy DLNA vezetékkel, vagy vezeték nélkül, wifin. Ezekről van az összefoglalóban is leírás, és itt a jobb oldali sávban a webos3 kezeléséről is videós segítség.

acura nsx Szintén az összefoglalót, vagy a jobb oldalon lévő videókat mondanám: LG webOS 3.0 - Szoftver frissítés

(#83359) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Ide írok már háátha válaszol olyan aki már próbálta, Serviio topikja "belassult" ilyen téren, valaki próbált már 4K videót lejátszani/átküldeni Led tévére valamilyen DLNA progival? (Plex, serviio, stb) :R
Én kicsit kételkedek ebben...
Van aki Nas-sal csinálja, de ajánlottak már switch eszközt a TV és a router közzé dugni.
Na most a Nas annyira nem villanyoz fel mivel a távoli elérésben is ott vérzik el, hogy minden tartalom ami azon van ugyanúgy letöltendő mint minden más ami a neten van (kép, mp3, videó stb) kivéve otthon. Szerintem csak a 4K miatt luxus. (szerintem)
A switch szintén csak a 4K miatt tulzás, de ha valaki elmondaná nekem mi a leg megbízhatóbb megoldás 4K filmet PC-ről Led tévére küldeni azt megköszönném! :R
Az 5 méteres HDMI kábelt még nem próbáltam, félek, hogy az is pénzkidobás mint a 10 méteres :B

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#83360) Szoszo94 válasza makoss (#83359) üzenetére


Szoszo94
őstag

Tessék. Legközelebb keresőt illik használni, mert nem csak tőlem vannak tapasztalatok itt :)
Természetesen Win alól is meg lehet osztani mappákat úgy, hogy DLNA lássa a TV.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#83389) Szoszo94 válasza makoss (#83375) üzenetére


Szoszo94
őstag

A sample-t le kell tölteni :K Jobb sávban ott a DOWNLOAD felirat.

Nem kell semmit sehova dugni, oszd meg a vinyót a hálózatra és látnia kell a tévének. Összefoglalóban ott a how to, de neten is hamar meg lehet találni. Windows (verzió) hálózati megosztás DLNA.
Ha jól rémlik én is az összefoglaló alapján csináltam és osztottam meg a gépet is, ami már igazából nem is kéne a külső vinyó+router miatt, csak négy hete nem voltam otthon, hogy kikaocsoljam :DDD

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#83418) VargaT


VargaT
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném kérni a szakik segítségét.
Most vettem egy 49LH630V-t emag-ról.
Pontos típusszáma 49LH630V-ZJ.BEEGLJP
Gyártási idő 2017 március

Képe alapján erős a gyanúm, hogy ez nem IPS.
De a nagyobb baj, hogy a MOZGÁSMEGJELENÍTÉSE EGY NAGY NULLA!
Irritálóan villódzik a mozgás minden forrásból (USB, DLNA, TV HDMI beltéri egységtől) és minden képmódban.
1080p és kisebb anyagokkal is próbáltam. Beállításokat is nyomkodtam már oda-vissza.
Olyan, mintha ebben az automata TruMotion egyáltalán nem működne. :(

Ez normális?

(#83419) littleNorbi


littleNorbi
aktív tag

Sziasztok. Most szereztem be egy LG 43UH661V TV-t és egyszerűen nem találom rajta a DLNA funkciót. Serviio-t használok e célra, de nem látja, vagy csak én nem találom. A régi TV-m is be van üzemelve LG 32LN570R, azon gond nélkül működik most is. Van erre valami megoldás?

(#83432) #94529552 válasza VargaT (#83430) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mint Vond is írja, néha belassul a menü(ha gyorsat akarsz, akkor a 4 magos UHD, pl. 49UH6-os széria) a 2 magos proci miatt[link], de pl. én webos1-es tévémen érdekes módon nem áll le a film lejátszás, se DLNA, se pendrive alatt. Esetleg próbáld meg előbb a kép beállításokat megnyitni(a linken van ilyen részletes[link]), és bezárni, majd csak aztán elindítani a lejátszást, és ezután a beállításokat[link]. A paneleket korábban megtárgyaltuk, és a G jelölés ips lesz, asszem neki is pont ilyen, de mi az ami miatt mást gondolsz bele?
Klara_ Ez komoly, D jelű LH630V? Az akkor va panel.

[ Szerkesztve ]

(#83493) Szoszo94 válasza Lacmaster (#83492) üzenetére


Szoszo94
őstag

DLNA? Külső vinyó?

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#83662) Klara_


Klara_
őstag

Az idei UJ/LJ szeria is csak 4x-es sebesseggel birja tekeri a tartalmat DLNA-n etetve, az USB / egyeb bemenetes 16x-hoz kepest?

(#83809) mandleee


mandleee
tag

Szeretnék beruházni egy új tv-re. Kritériumok, filmnézés, DLNA, HBO GO, jövőben PS4 Pron szeretnék játszani, méretben 55colt szeretnék, később külső hangprojektorral. Szeretném ha friss WebOS lenne rajta, ugyanis ezért esett a fő választásom az LG-re, mert neki van a legértelmesebb és relatíve gyorsabb operációs rendszere. Kb. 3,5-4 méterről nézném, közelebb sajnos nincs lehetőség, valamint nagyobb tv-nek nincsen helye. 4K-s felbontás számomra nem fontos, elég lenne a fullhd, de már minden 4K-s szinte.

Amik között szemezgetek a LG 55UJ7507 és az LG 55SJ850V, esetleg egy régebbi OLED-es modell, te ott nem nagyon van elérhető áron jelenleg.

Kinézett modellek eddig

Nekem valahogy szimpatikusabb a 7507, az SJ850V-ről nem olvastam túl jókat a ph-es teszt alatti kommentek között. Élőben a 7507-et tudtam megnézni számomra eddig ő a befutó, az SJ850V is tetszett, de valahogy nem érzem benne azt a pluszt, ami megérne +50 ezret. OLED-től sem zárkózom, de 55EG910V ívelt annyira nem szimpatikus, sajnos élőben nem volt alkalmam megnézni.

Nem sürgős a vétel, ahogy nézem, kb. mindig van valami akció, de ha éppen a kiszemelt tv-s jó akcióban érhető el, akkor lehet, hogy vennék egyet. Pl. Black Fridaykor, vagy karácsonykor, vagy karácsony után. :)

Esetleg tudtok ajánlani valamit más modellt, ami még szóba jöhet? Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#83874) #94529552 válasza 13128814 (#83873) üzenetére


#94529552
törölt tag

DLNA kell neked. Program telepít(UMS, Serviio, stb.), mappát megoszt, tévén megkeres és lejátszik. Részletes ismertető a fenti Téma Összefoglalóban, vagy pl. a hsz-ekből a keresővel.

[ Szerkesztve ]

(#84031) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Sziasztok!

Meg lehet valahogyan oldani, hogy dvd vagy blue-ray filmet a pc-ről a tv-re továbbítsam? Ahogy keresgéltem a neten ez ügyben úgy vettem ki, hogy ezek nem kompatibilisek a DLNA-val.
Amikor mkv-t játszok le, akkor simán működik a dolog. A smartshare progival próbáltam a dolgot.

A választ előre is köszönöm!

(#84121) Szoszo94 válasza petrusz82 (#84031) üzenetére


Szoszo94
őstag

DLNA
BD alatt a műsoros filmeket érted, amik több mappából állnak és egy rakat fájlból? Én azt is le tudom játszani, kicsit trükközve, menü nélkül:
A Stream mappában a legnagyobb méretű fájl maga a film, azt kell megkeresni, ennyi a trükk. Persze DLNA-n szoktam így kivitelezni, úgyhogy ez a módszer működik :K

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#84122) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

DLNA-n keresztül nézném a filmeket, de kiírja hogy instabil a hálózat. Erre valami megoldás van? Nem találtam semmi megoldást rá. Gigabites hálózat van a lakásban azzal tuti nincs gond.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#84123) #94529552 válasza iceQ! (#84122) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szia!

Mi alapján csináltad? Téma Összefoglaló , vagy a kereső: DLNA?

[ Szerkesztve ]

(#84267) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok 2 tv-t nézegetek ismerősömnek. olyan 170 lenne a határ, de ha megéri a felárat lehet lehetne 180-190 is, de ez a top.

LG 49UJ635V
vagy
LG 49UJ670V

Megéri a felárat a drágább modell? Itt nézegetem az összehasonlításokat.

Csatlakozók (-1 HDMI), PMI (1600 vs 1900), valamint az olcsóbb nem tud DLNA-t és valami Local Dimming-et, bármi is legyen az.

Még esetleg ajánlhattok akár más modelleket is, én hirtelen ezt találtam. Méret minimum ez kellene, ha nagyobb az sem gond.

Köszönöm!

(#84274) #94529552 válasza pityaa23 (#84267) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ne ott nézd, mert ott sok a téves infó, mindegyik smart-ban van DLNA, viszont a Local Dimming csak bizonyos mérettől tartalmazzák egyes típusok, és más mérettől függő tétel is van. Ha lenyitod itt a Téma Összefoglalót,(a DLNA jelentése is megtalálható ott) görgess a végére, az már pontosabb, vagy a gyártó honlapja is jobb.
Gazdaságos megoldás a 2016-os szériából a 49UH610V(most lett 155k). vagy a magasabb szintű 49UH664V, ami a mostani 49UJ670V-hez hasonlítható, de jobb árban(175k).

fireproof Az ismertebb és népszerű formátumokat biztosan kezeli, mint minden LG. Az elődje ilyen volt, szerintem hasonló formátumtámogatása van ennek is. De nem tudod ki próbálni? De 99k sok érte, annyiból már 32LJ610V-t érdemes venni.

(#84348) iceQ!


iceQ!
addikt

Ki milyen DLNA appot használ megosztásra? ( WIndows-ra érdekel leginkább)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#84436) Szoszo94 válasza Szoszo94 (#84435) üzenetére


Szoszo94
őstag

Közben találtam egy ilyet:
"Az alkalmazások többségénél alapvetően vezeték nélküli képátvitellel sima tükrözés történik (Miracast/WiDi), ha viszont az adott szoftver támogatja, akkor az LG TV Plus DLNA tartalommegosztásra vált – a Kodi esetében például ez nem opció, de a Samsung saját telefonos képnézegetőjével működik ez a fícsör is."

Na majd párom Z5C-jén ránézek, az tutira tudja a miracast-et :K

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#84497) basaja válasza #94529552 (#84493) üzenetére


basaja
senior tag

A 701 nem tudja a DLNA-t? Tehát nem tudok a tv-re médiát küldeni? Bocs, ha láma a kérdés, de éppen ezt a készüléket nézegettem...

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#84498) #94529552 válasza basaja (#84497) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az árukereső hibásan írja, még szép, hogy tudja. Miracast, WiFi Direct, DLNA et WiDi. Minden UHD és a smart FHD-k is tudják.

(#84508) TA68 válasza Imy (#84507) üzenetére


TA68
senior tag

A DLNA megosztás is be van állítva a routeren?

(#84587) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Sziasztok!

Vettem egy 43UJ6307-et.
"Szép a képje" meg minden, de a wi-fi keresztüli film lejátszás kicsit kicsapta a biztosítékot nálam. Egyetlen egy kérdésem van:
2017-ben nincs olyan megoldás, hogy a PC-n néhány kattintás után lejátsszon a TV bármilyen videó formátumot?
Itt szenvedek a Windows Media Player-rel, de ez mkv-t nem enged a műsortárba bemásolni, át kell nevezzem a kiterjesztést pl.: avi-ra, hogy vigye.
Nem akarok mindenféle 3rd party DLNA szerver alkalmazásokat telepíteni. Csak van valami egyszerűbb megoldás. :F

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#84588) Imy válasza vzsryl (#84587) üzenetére


Imy
veterán

Nálam a router DLNA szerverként megy, és nincs vele ilyen problémám, ugyanaz a TV.

(#84607) iceQ! válasza TA68 (#84602) üzenetére


iceQ!
addikt

Pontosabban 3.3.3. Most akkor erre nem is lesz 3.5? Mindegy, most a DLNA érdekelne a legjobban... :)

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#84611) #94529552 válasza vzsryl (#84606) üzenetére


#94529552
törölt tag

Miről beszélsz? Ez egyáltalán nem kényelmetlen, szinte mindenki így használja, aki hálózatról akar filmezni.

Semmit se kell átnevezni. DLNA a megoldás. Ott van az összefoglalóban huncutka leírása, sztem eddig mindenkinek sikerült megoldani ahhoz hasonlóan a hálózatos filmezést. Serviio vagy bármely más szerver progit felraksz a gépedre, majd abba betallózod a (előzőleg megosztott) filmes mappádat, és kész. A tévén a Home/Smart menüből a Fénykép és video alkalmazásban kiválasztod a filmet és már nézheted is. Vagy a gépeden megkeresed a filmet, jobb klikk>lejátszás a tévén, és már indul is. Az összes tévén így működik, ez a praktikus, és tök egyszerű. Vagy a külső lejátszó, de azt is menedzselni kell először. Azért van TruMotion, mert sokan használják, hasznos dolog.
tompyka Küldd vissza. Két hete láttam én is egy 43" UH63xx tévét, és gyanús volt, hogy tényleg nem ips, vagy valami hibás panel. Mi van a hátulján a típuszámnál? Ez alapján azonosítsd be, kivéve, hogy az utolsó "G" az ips, csak elírták, mert tn paneles tv nincs.

(#84751) #94529552 válasza szemese (#84745) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mit akarnál kivetíteni, esetleg DLNA-val filmezni?A Téma összefoglalót átnézted?
vzsryl Jobb oldalt a webos videók közt nem találtál semmit erre?

(#84779) vzsryl válasza TA68 (#84777) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ha a film nézés pöccre megy DLNA-val, akkor is előfordulhat, hogy a router gátolja a telefon és a TV közti kapcsolódást?

(#84776) Pumma: asszonynak is ugyanilyen telefonja van, és nincs több TV-nk. :D

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#84786) TA68 válasza vzsryl (#84779) üzenetére


TA68
senior tag

A routerben ki kell kapcsolni az AP isolation opciót, mert meggátolja, hogy a wifi-re kapcsolt eszközök lássák egymást. Az AP isolation akkor hasznos, ha mondjuk a szomszédjával wifi-n osztozik valaki a neten és nem szeretné, ha a szomszéd látná a wifi hálózatára kapcsolt eszközeit.
Természetesen ez nem befolyásolja a DLNA lejátszást, ha a PC (DLNA szerver, NAS) kábellel csatlakozik a routerre.
Sok szolgáltató routerében alapértelmezésben be van kapcsolva az AP isolation.

(#84944) #94529552 válasza Imy (#84943) üzenetére


#94529552
törölt tag

DLNA, wifivel filmezéshez? Ha a WIDI érdekel, egyszer már nekem is sikerült, de nem jött be, ezért nem erőltetem, mert elég nehézkes dolog.
A képi beállításokhoz van sok hsz[link].

(#85004) Imy


Imy
veterán

DLNA megosztást kb 2-3 hete beállítottam a routeremen, és megnéztem egy filmet. Ma néznék egy másikat, és nem látja... :W Mi a fene lehet ezzel a hülye TV-vel? Néha eljátsza, hogy telefonnal sem megy a távvezérlés.... LG 43UH6207 webos 3.5

(#85008) #94529552 válasza Imy (#85004) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mivel kb. mindenkinél működik a DLNA, ezért a saját rendszeredben keresném a hibát először is. Router, ip cím, net/wifi sebesség vagy túlterheltség, stb., ezt mi innen nem tudhatjuk. Vagy próbáld másik filmet, hátha azzal van gond. 1080p film, Plex? stb,
Huncutka leírását is olvasd el az összefoglalóból, és talán próbáld ki Lan vezetékkel is. Van akinek másik szerver program kellett. Ha UMS nem megy, akkor Serviio, vagy más. Van a tévédben ilyen is.

(#85009) Szoszo94 válasza Imy (#85004) üzenetére


Szoszo94
őstag

49UH6207

Tökéletes a DLNA, igaz, én routerre kötött HDD-ről nézem, a miniDLNA is azon fut. 4K-s magas bitrátájú filmeket is lazán megeszi, úgyhogy a probléma a hálózat beállításaiban van nálad ahogy írták is :K

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#85025) Imy válasza Szoszo94 (#85009) üzenetére


Imy
veterán

Eddig ment, most nem megy... A DLNA megosztás isbe van kapcsolva a routeren. :W

(#85216) kmaro válasza senki66 (#85212) üzenetére


kmaro
csendes tag

Szia ips direct led rgb nekem xbox one van csak 1 alkalmazast hasznalunk youtube mind a tv mind a xbox ez hibatlan en meg telon is ritkan netezek mert kicsik a betuk ebol akad a helyes iras hibaim. Nem probaltam arra ott a toshiba l50b notebokkom.

De itt van bemásolom amit tud :

https://www.displayspecifications.com/en/model/430aa3f

Usb 2.0 usb 3.0 van rajta mindent meg rag
A dlna vagy mi nem hasznalom mert digi net 1000 van egy 20-40gb hd adat 4k max 20p lent van de akkor nagy a gaz ha 20p
En csak hd filmet toltok le ha mar 4k tvm van.
A fekete az adaptiv hater vilagotassal erheted el ez be alitja a haterfenyt stb ez egy uj cucc lehet de a tuti a ips es ips kozott is van kulombseg.

Meg egy kis plusz:
EX600: Kiváló 4K HDR-képek és rugalmas „Switch” design (65, 55, 49 és 40 hüvelyk)
• 4K UHD LED TV 1300 Hz-es BMR-rel - továbbfejlesztett 4K panel a kiváló képminőségért és a kristálytiszta mozgóképekért
• High Dynamic Range (HDR) - készüljön fel a valóban élethű képekre, amelyek úgy tárják Ön elé a látványt, ahogyan saját szemével is látja a világot
• Adaptív háttérvilágítás-sötétítés - élvezze a mély sötéteket felvonultató jeleneteket és a magas kontrasztot a folyamatosan optimalizált háttérvilágítással
• Switch Design - életstílusához rugalmasan alkalmazkodó harmonikus megjelenés az egyedien állítható állvánnyal*1
• My Home Screen 2.0 - felhasználóbarát kezelőfelület sokoldalú multimédia-lejátszóval

(#85250) Luck Dragon

Sziasztok, melyik LG tévé készülék ajánlott kétszázezer alatt? Lényegében egy kikötés van a DLNA. Köszönöm.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.