Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Lg gsa-h20l

Hozzászólások

(#1) torrente74


torrente74
tag

Üdv mindenkinek.
H20L tulajdonosok! Mi a tapasztalatotok erről az íróról?

Leszbikusok nem léteznek, csak nők akik nem találkoztak még Chuck Noris-szal!

(#2) éN79 válasza torrente74 (#1) üzenetére


éN79
addikt

Bár már vagy két hete megvan, túl sokat még nem írtam vele.
A mechanikája a Samsungomhoz viszonytva lehelletnyivel hangosabb, de jóval az elviselhető szinten belül marad.
Kb. 3 lemezt írtam meg vele eddig, semmi baja nem volt (az előző LG.m /4120B/ szintúgy zokszó nélkül viselkedett mésfél évig, úgyhogy ennél is hasonlóra számítok).

LS lemezt még nem írtam vele, de amint megtörtént, jelzem az eredményt.
Az ára miatt meg kitűnő vétel szvsz.

(#3) torrente74 válasza éN79 (#2) üzenetére


torrente74
tag

a pioneerem mellett kicsit lassúnak találom! gondolok itt dvd grebbelésre, vagy amikor berakom a lemezt a drive-ba a pio sokkal hamarabb beolvassa. én irtam már vele LS lemezt philips-et. gond nélkül ment minden.

Leszbikusok nem léteznek, csak nők akik nem találkoztak még Chuck Noris-szal!

(#4) Kasza08


Kasza08
őstag

hello nekem 1 hete van meg kb. de a philips-el jobban megvoltam elégedve. ma írtam vele 16x-os sebességgel 1 dvd-t de 20 perc volt. nem tommér van ez? :F

(#5) slaci007 válasza Kasza08 (#4) üzenetére


slaci007
senior tag

Ezért nem szabad LG-t venni,az írt lemez valoszínű nem szerepelt a firmwarebe,a firmware frissítés pedig nem erőssége az LG-nek. :F

Tungsram 1896-2022

(#6) torrente74 válasza Kasza08 (#4) üzenetére


torrente74
tag

Milyen lemezre írtál?

Leszbikusok nem léteznek, csak nők akik nem találkoztak még Chuck Noris-szal!

(#7) torrente74 válasza slaci007 (#5) üzenetére


torrente74
tag

Van benne igazad ami a firmet illeti.De már van hozzá frissítés, az 1.01 firm sokat javít a nyersanyag felismerésében. De ha belegondolsz Verba vagy TDK esetében nem lehet gond.Ezektől a lemezektől rosszabra írni meg minek?

Leszbikusok nem léteznek, csak nők akik nem találkoztak még Chuck Noris-szal!

(#8) éN79 válasza torrente74 (#3) üzenetére


éN79
addikt

LS-t immáron kipróbáltam. Remekül működött, főleg ahhoz viszonyítva, hogy a Samsung LS írom nem volt éppen a helyzet magaslatán, ha 2x akartam ugyanazt az LS réteget pökölni. Ilynekor tutira elforgatta a lemezt, pedig nem is tapiztam sehol, ahol érzékeny lenne rá.

(#9) torrente74 válasza éN79 (#8) üzenetére


torrente74
tag

Hanyas firm van az íródon?

Leszbikusok nem léteznek, csak nők akik nem találkoztak még Chuck Noris-szal!

(#10) éN79 válasza torrente74 (#9) üzenetére


éN79
addikt

1.00 , még nem frissítettem, van valami látványos javulás új firm-el v. csak a lemeztámogatás javult ismét?

(#11) torrente74 válasza éN79 (#10) üzenetére


torrente74
tag

Úgy tudom, hogy csak a lemeztámogatás javult.

Leszbikusok nem léteznek, csak nők akik nem találkoztak még Chuck Noris-szal!

(#12) PPeter válasza éN79 (#10) üzenetére


PPeter
addikt

Ha a lemeztámogatás javulása nem elegendő indok a frissítéshez, akkor milyen indok kellene hozzá? :) Szerintem frissítsd minél előbb.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#13) éN79 válasza PPeter (#12) üzenetére


éN79
addikt

Természetesen elég indok, és frissíteni is fogom, csak amíg a mostani, meglévő Philips és Verbatim lemezeim nem fogynak el, és gyakorlatilag tökéletesen kezeli őket, addig nem láttam túl sok értelmét, azon túl, hogy tisztában vagyok vele, hogy nem árt.

(#14) PPeter válasza éN79 (#13) üzenetére


PPeter
addikt

''Ami nem romlott el, azt nem javítgatjuk''. :)

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#15) éN79 válasza PPeter (#14) üzenetére


éN79
addikt

Na jó, bevallom töredelmesem hogy a tűzfalam v. a spyware elleni progim miatt a firmware frissítésem kudarcba fordult egy-két próbálkozás után.
Értem én a célzást, hogy tuti nem véletlenül adják ki a gyártók a frissítéseket, és egyet is értek veled. Ennyi.

(#16) PPeter válasza éN79 (#15) üzenetére


PPeter
addikt

Én meg azért írtam, hogy ''Ami működik, azt nem javítgatjuk'', mert ha valóban semmi gondod nincs vele, akkor nem kell csakazértis frissíteni. ;)

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#17) éN79 válasza PPeter (#16) üzenetére


éN79
addikt

Most már mindegy. Tűzfal ideiglenesen kikapcs, és trermészetesen tökéletesen és nagyo-nagyon egyszerűen frissítette magát. Magam is meglepődtem.
Úgyhogy köszönöm! :R :C

(#18) SilverC


SilverC
csendes tag

Segítsetek! Honnan lehet letölteni az új firmware-t a H20L-hez?

(#19) torrente74 válasza SilverC (#18) üzenetére


torrente74
tag

Innen is letudod tölteni. [link]

Leszbikusok nem léteznek, csak nők akik nem találkoztak még Chuck Noris-szal!

(#20) MY2K


MY2K
aktív tag

Itt is van belőle [link] ;)

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#21) torrente74 válasza MY2K (#20) üzenetére


torrente74
tag

ott is ;)

Leszbikusok nem léteznek, csak nők akik nem találkoztak még Chuck Noris-szal!

(#22) krixkrax


krixkrax
tag

Bocs a lama kerdesert, de meg soha nem irtam DVDt, CDvel teljesen megvoltam.
A topicnak megfelelo irom van, a boxban levo Nerot telepitettem, mert feltetelezem az en igenyeimnek ez is meg fog felelni.
oprsz win2000, anyag TDK DVD+R, SS 4.7GB 16x

Osszeallitottam a compilationt, adat DVD, multisession.

Egetes kezdetekor pedig azt mondja, hogy multisession write once disk-et gyartana, ami azt jelente, hogy XP elotti oprszek es bizonyos olvasok csak az elso sessiont latnak. :((
Ez a DVD szabvany sajatossaga, vagy vmit at lehetne meg allitani vagy masik programot hasznalni, hogy olyan multisession diskem legyen, amin minden tovabbi nelkul latnek minden sessiont (ahogy CDn megszokott). Egyaltalan a 'write once disk' arra utal, hogy nem RW, vagy ez a CDnel megszokott 'disk at once' (a 'track at once' parja)?

Valoszinu nagyon alap kerdes, de egy valaszt azert megkoszonnek, egy gyors kereses a neten nem adott egyertelmu valaszt.

(#23) Rudiaszarvas válasza krixkrax (#22) üzenetére


Rudiaszarvas
tag

Sziasztok!

Nekem is kérdésem lenne!
Win98-as rendszerbe lehet-e építeni ien írót és tudok-e vele írni? Ha nem, akkor van-e rá megoldás...van hozzá v.milyen win98-as driver?
Mert nem találok!!
Segítségeteket előre is köszi!!!!

(#24) ollie válasza Rudiaszarvas (#23) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem értem, miért ne lehet vele írni win98 alatt? Szerinted winxp előtt nem volt cd írás? Feltelepítesz egy íróprogramot , oszt csókolom.

***

(#25) Rudiaszarvas válasza ollie (#24) üzenetére


Rudiaszarvas
tag

Ok...közbe én is rájöttem...csak nem mindegy miet..mert nem minden CD-író progi kezeli ezt a típust..mert ugye ez új..és a régiek nem kezelik....
De azért köszike! :R

(#26) Toomi


Toomi
csendes tag

Udv. Nekem sok tapasztalatom nincs az iroval, eddig kb 3 dvd-t irtam vele. Viszont nekem nincs hozza cd-m, szoval nagyon halas lennek ha valaki valahogy el tudna juttatni hozzam egy masolatot. (feltolteni vhova vagy ilyesmi) gazabol csak a Nero kellene rola. Vagy igy hirtelen eleg lenne az is hogy hanyas Nero van a cd-n. Elore is kossz a segitseget.

Yo porkolest, Toomi

(#27) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Sziasztok!

Két hónapja használom az említett modellt, OEM kiszerelésben. Két héttel ezelőttig nem is volt vele semmi probléma, gyönyörűen írt és olvasott. Akkor azonban ráfrissítettem az 1.01-es firmware-t... :( Azóta ''éppen csak'' a LS Verbatim lemezeket nem hajlandó megírni, minden mást igen. Abból is csak magát az adatot nem írja a lemezre, de az LS ábrákat rárajzolja. :F Még szerencse, hogy ott figyel mellette egy 108-as Pio író a gépben. :C Viszont így jobb is, mert a Pio legalább engedi 4x - 8x - 10x is írni a lemezt, LG-nél 16x a legkissebb sebesség. :((( Még megírom a lemezeket, amik a dobozban maradtak, aztán veszek egy újabb dobozzal és kipróbálom, hogy azzal is hibázik-e? Ha igen, akkor visszadobom szervízre a boltba, ahol vettem, ha nem, akkor szerencsére csak hibás lemezszéria volt, amit bekaptam. :D

Más tapasztalatok esetleg ezzel a lemeztípussal?

Üdv.: R.

[Szerkesztve]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#28) Toomi válasza *Ropi* (#27) üzenetére


Toomi
csendes tag

Szia!

Igazabol a firmware-s dologhoz nincs otletem, viszont meg tudnad mondani hogy hanyas neroval rajzolod az LS lemezeket? Igazabol en meg nem probaltam LS lemezt irni vele, elotte volt egy samsungom azt eladtam mert sz@r volt, es most vettem ezt viszont azt nemtudom h ennek hanyas Nero kellene. LS lemezekbol egyebkent nekem Philips van 8x-os es minuszos.

Udv, Toomi

(#29) AtHoS válasza Toomi (#28) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Valamelyik 6os verzió van melléadva, de a legújabbat letöltheted a Nero oldaláról (6.6.1.4)

LS íráshoz innen szedd le a meghajtókat: [link]
Telepítsd fel és ezután már látják a Lightscribes progik az íródat.

read-only mode on the forum

(#30) Toomi válasza AtHoS (#29) üzenetére


Toomi
csendes tag

Kosz, a segitseget, a hetes neroba is van LS tamogates? mert ami nekem volt ls-es samsung az bizony csak a 6.6.1.4-el ment.

Udv, Toomi

(#31) AtHoS válasza Toomi (#30) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Van a 7-esben is, de úgy tudom, hogy csak a Premium verzió támogatja. Na meg érdemes mindjárt 7.2.7.0 verziót leszedni belőle, mert sok hibát javítottak mire ezt kiadták.

read-only mode on the forum

(#32) smartwizard


smartwizard
csendes tag

Üdv, Everyone!

Nagy lelkiválságban vagyok, mert a DJ-zés, és a hallott hírek miatt nagy Pioneer rajongó vagyok, viszont van egy LG combo drive-om, ami 3 éve hibátlanul ír/olvas.

Időközben megfordult nálam egy samsung (TSST) TS-H552 kétréteg-képes DVD író.
Akkoriban még 20.xxx forintért vettem, és ezt most azzal a csúnya ténnyel hálálta meg, hogy az utolsó két hetében 6 lemezt elrontott (másfél-két éves kb) és az egyik ilyen után elkezdte oly módon növelni a vérnyomásomat, hogy bármilyen lemezt teszek bele (floppyt nem próbáltam még, de nem várnék mást), nem hajlandó felismerni. Csak a szép üres optikai-meghajtó ikont bámulhatom a Sajátgép mappámban.
Teljesen humánus módon, kalapács nélkül kiszereltem, és az együtt töltött szép idők emlékére feltemettem szegényt egy polcra. Nade mit tegyek a helyére?

Sok jót hallok a pioneer DVR-111D -ről, és a HardwareOC ( [link] ) is kicsit lehúzza GSA-H20L jelzésű barátunkat, viszont milyen jó is volna a LightScribe, és a DVD-RAM írás, mint plusz lehetőség... Árban a Pio lejjebb lenne (8-9k), de csak nejlonos kiadás, a H20L dobozosa most kicsit több (10-11k)

Főleg azokat kérdezem, akiknek van/volt Pio írója is, vagy a mostani LG elődje, a GSA-4166:

Megéri a tapasztalatok alapján a több formátum, és a Lightscribe miatt egy Pioneer DVR-111D-vel szemben Topic-címadó üdvöskénket venni, vagy ha a nagy megbízhatóság nálam fontos szempont lenne, akkor maradjak Nozomu Matsumoto (Pioneer alapítója 1938) örököseinek agyondicsért beépíthető korongozóműhelyénél, a DVR-111D-nél?

Válaszaitokat előre is köszi!

(#33) *Ropi* válasza Toomi (#28) üzenetére


*Ropi*
félisten

Folyamatosan frissítem a Neromat, most a 7.5.0.2 van fent. Az LS_host-ot is mindig frissítem, az most a 1.4.109.1. Elvileg lefele kompatíbilisnek kellene lennie...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#34) wwenigma válasza smartwizard (#32) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Dobozos LG GSA-4166B tulaj vagyok, sztem pio 111D labdába se rúghat mellette... direkt irtam kisbetűvel :))

Komolyan. Megbizhatóság terén semmivel sincs szégyenkeznivalója, és ha jól emléxem cdfreakson volt egy teszt, ahol egy Verbatim médiát ezzel az íróval írtak hibamentesre! Nem tévedés, nulla (0,zéró) PI hiba (asszem ;) )

teszt: [link]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#35) *Ropi* válasza smartwizard (#32) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én az LG-t azért vettem, mert megírja az átlagosnál hosszabb (90 és 99 perces) lemezeket is, ellentétben a Pioval. Nomeg persze ott a Lightscribe funkciója is... ;) Viszont a Pionak sokkal szebb az írásképe (legalábbis a 108-nak). Nem tudom, a 111-es milyen?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#36) *Ropi* válasza wwenigma (#34) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor visszaprivatizálom páromtól a 4166-ost, mert megkapta az enyémet, amikor megvettem a H20L-t. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#37) AtHoS válasza wwenigma (#34) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Konkrétan melyik tesztre is gondolsz azon belül, mert átnéztem (kíváncsiságból, mert a józan paraszti ész ellentmond a 0 PI hibának), de nem találtam az általad említett 0 PI hibás tesztet.

Egész jól szerepelt a teszten a drive, de az is kiderült, hogy nem minden lemezt szeret, ahogy más típusú drive-oknak is megvan a maguk mumusa.

Egyébként meg véleményem szerint mindkét meghajtót (HL20, Pio111D) meg kell venni és szinte minden lemezre lesz egy megfelelő minőségű írást produkáló író :)

Szerintem valamit nagyon benéztél :F
Egy Verbatim lemez a tesztből. Egyedül csomagolt DVD-R példány. Ahogy láttam ez sikerült a legjobban Verbatim-ból, de ezen is PI: 40127darab, PI failures: 73darab vagyis nem 0!!!! :
[kép]

Verbatim hengeres DVD-R:
[kép]

Verbatime hengeres DVD+R:
[kép]

Gondolom ezt a részt is olvastad a cikkben:
''Maybe this became too technical, and you are wondering what to look for in KProbe reports?

Use this as a guideline for good discs:
PI (Parity Inner): No larger areas on the disc should exceed 280 PI-8 errors, do not worry too much about high single spikes that exceed 280.
PIF (Parity Inner Failures): No larger areas on the disc should exceed 4 PIF-1 errors, do not worry too much about high single spikes that exceed 4.

And as always, lower is better

And look at the reading curve, if it looks clean with no dips it should be good, a small slowdown near the end is accepted.
''

read-only mode on the forum

(#38) PPeter válasza wwenigma (#34) üzenetére


PPeter
addikt

Akkor rosszul hiszed. Nulla (0, zéró) PI hibát tartalmazó lemez nincs.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#39) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Hali! Egyik haverom frissítette ennek a típusnak (LG gsa-h20l) a firmware-jét, de valami hiba történt közbe és azóta fel se ismeri a gép a meghajtót.... Mit lehet ilyenkor tenni?

Aki tudja a választ kérem segítsen!

[Szerkesztve]

(#40) AtHoS válasza =Mentor= (#39) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam a BenQ frissítője elinduláskor azt írja, ha valami probléma adódik menetközben (reset, áramszünet, stb...), akkor újraindítás után indítsam el mégegyszer.

Lehet ez haverodnál is bejön

[Szerkesztve]

read-only mode on the forum

(#41) james008bond


james008bond
őstag

H20L és Asus 1608ps3 / újabban fw frissítés után Pioneer 111L :D / íróim vannak, korábban LG4040B és LG 4166 voltak ill vannak is. Szerintem LG mérföldekkel jobb, írásban, csendességben, lemezfelismerésben. Egyedül grabberelésben lassabb, viszont több olyan gyári lemezt, melyen meghasalt az Asus/Pio, LG ha lassan is de tökéletesen beolvasta. Na erről ennyit!

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#42) #00809728


#00809728
törölt tag

Szasztok!

Kollégám verba ls verba gyári cd-t vett.Egyszerüen nem látja az iró.Másik lemezt berakott simán jó.
Vadi uj az író is.Fireware esetleg?Hol találok hozzá?
Bocsika megvan

[Szerkesztve]

(#43) #00809728 válasza #00809728 (#42) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szasztok!

Bocsika storno a kérdés.Tehát a lemezre ráírta a cuccot és jó is lett.
Verba 52* lemez ls
Maga az ls ráégetéssel van gond ''lemez közepén valami kodot nem beolvasni'' esetleg valami infó??? :R

(#44) empé


empé
csendes tag

Lehet vkinek még jól jön az infó most néztem,hogy a Nero csak 6.6.0.8-tól felfelé támogatja a lightscribe-ot.....(nekem persze 6.6.0.3.-volt,de sebaj jöhet a 7-es...)

Van másnak is rossz tapasztalata az 1.1-es firm-el?

[Szerkesztve]

(#45) #00809728


#00809728
törölt tag

Nos közben megoldodott a probléma mondjuk elég érdekesen.Tehát cd verba megírta de nem akart képet égetni mindig azt írta ki valami kod hiányzik.
Dvd lemezt ugyancsak verba simán zokszó nélkül megírta+ képt ráégette.
Majd betette ujra a cd-t s azt már felísmerte és rákarcolta ami neki kelett.
Érdekes. :B

(#46) Toomi


Toomi
csendes tag

Van valakin ek tapasztalata ezzl az íróval + benq dvd-kkel? Kb az 5. dvdfilmet próbálom és egyiket sem olvassa be. Megírni szépen megírja, jó is de vissza már nem olvassa. Ötletek?

(#47) PPeter válasza Toomi (#46) üzenetére


PPeter
addikt

Pontosan milyen lemezek ezek és milyen firmware van az íróban? Ha bekapcsolod az írás utáni visszaellenőrzést, az sem megy végig közvetlenül az írást követően?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#48) Toomi válasza PPeter (#47) üzenetére


Toomi
csendes tag

az iroban 1.01-es firmware van akkor frissitettem mikor nem olvasta be az első ilyen lemezt, de utána sem működött..A lemezeket 25ösével vettem hengerben kb 80ft/db áron és adtak hozzá egy dvd-rw-t amit szintén nem olvas vissza az író. Az írás után még végigmegy rajt az ellenőrzés. Az érdekesség hogy ezeket a filmeket a lakásban lévő 3 dologból (asztali, ASUS DRW-1604P, LG H20L) egyik sem olvassa, ellenben kb öt ismerősöm nézte végig előtte a filmet. Egyébként a DVDDecrypter filerendszer hibát dob rá.

Udv, Toomi

(#49) *Ropi* válasza Toomi (#48) üzenetére


*Ropi*
félisten

Milyen programmal írtad meg a lemezeket? Neroval? Ha PC-be teszed, akkor adatként látja, hogy van rajta valami, vagy üresnek / hibásnak látja a lemezt?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#50) Toomi válasza Toomi (#48) üzenetére


Toomi
csendes tag

Van amelyik lemezt NeroLinuxal van amelyiket 6os neroval de van amelyiket 7essel írtam. Viszont itt a következő: Aeon Flux. Asztali lejátsza, gép felismeri hogy dvd de nem tudja lejátszani. Ezt is jópáran nézték már mielőtt hozzámkerült. Ötletek?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Lg gsa-h20l
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.