Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) westlake válasza burgatshow (#1299) üzenetére


westlake
félisten

bevallom, hogy azert is tettem a dc opteront egy chieftec szerver hazba, hogy ne lehessen vele konnyen elszaladni :D
egyebkent meg nem feltetelezem en senkirol, hogy le akarna nyulni..

[Szerkesztve]

Play nice!

(#1302) Szenty válasza Kalandor (#1294) üzenetére


Szenty
tag

A lassú töltögetés okára csak részben jöttünk rá Wigyorival: debuggoltuk a switchet, és arra jutottunk, hogy valamiért azokon a portokon (portfüggetlen volt egyébként), ahol 60K/sec-cel tudott valaki tölteni másoktól, szokatlanul nagy volt a csomagütközés (collosion). Viszont ha a helyi szerverre mentem fel, akkor a sebesség mindjárt 600K/sec-re felugrott. (Megjegyzendő, hogy addig a szerverig csak 10 mbit van.) És még az is érdekes, hogy mások gyorsan tudtak az illetőktől másolni, nem csak 60K/sec-kel.

Konklúzió: vagy a protokollal van gond (mert a fenti szervert ftp-n tudtam gyorsan elérni), vagy pedig bizonyos hálókártyák nem igazán szeretik egymást. (Érdekes, integrált gigabites kártyáról van szó, tehát nem valami noname sz*rról.)

Mindenesetre Wigyori lementette a laptopjára a loggolt forgalmat, majd megpróbál kiokoskodni valamit. (Kár, hogy nem próbáltuk meg másik hálókártyával, illetve másik protokollal (windows-os fájlmegosztás helyett FTP szerver pl)).

Egyébként az FTP szerverek használatának lenne előnye a szimpla windows-os fájlmegosztással szemben:
- Szükség esetén korlátozható sávszélesség (hogy a töltögetetés ne szaggassa be a játékot)
- Folytatható

u.i.: emberek, senki más nem készített képeket? Még egyetlen fájlt sem töltött fel senki 11 óra óta a megadott FTP accountra!

(#1303) westlake válasza Szenty (#1302) üzenetére


westlake
félisten

nem kell azon gondolkozni hogy miert volt lassu a halozat..
egyszeruen minden olyan jatekbol kell ket peldany, amivel jatszunk..
szerintem elegge be tudja a netet lassitani az, ha mindenki 2-3 gigas iso-kat masolgat..
sot, en meg pont kernem is, hogy egy mod van ra akkor feleslegesen ne masolgasson senki ilyen sokat.. ha valakiknek a havi warez adagra van szukseguk a masik vinyojarol, akkor igenis tegyenek meg annyit, hogy atrakjak egyik gepbol a masikba az adathordozot..

[Szerkesztve]

Play nice!

(#1304) Szenty válasza westlake (#1300) üzenetére


Szenty
tag

Erre azt hiszem az UT classic dedikált szerverének minimális hardverigénye a válasz: pentium II, 64 mb ram. (128mb ajánlott)

Persze a dedikált szerverek mindig nagyon ki vannak gyúrva CPU használatra. Emléxem, az 1200-as Athlonomon elfutott egy bf1942, és egy BFVietnam szerver 20-20 bottal, és még nem zabálták meg a 100% cpu-t. Igaz, ami igaz, az linuxon futott. :)

Kéne szerezni egy viszonylag jó gépet (az 1200-as Athlon TB-öm is megtette volna, csak már elajándékoztam); szerintem linux alatt jobb teljesítményt nyújtana minden dedikált szerver.

(#1305) Szenty válasza westlake (#1303) üzenetére


Szenty
tag

Nem, itt nem erről volt szó:
A akart másolni B-től (vagy C-től, bárkitől) egy akármilyen fájlt, és csak 40-60K/sec-kel jött. Még tőlem is ennyivel jött, pedig én nem másoltam semmit, és tőlem se vittek semmit.

Mondom, itt valami egyéb gáz volt, ezt Wigyori is elátámsztja.

(#1306) westlake válasza Szenty (#1304) üzenetére


westlake
félisten

szeritnem azert 2*2500mhz (amd) es 4 giga memoria meg windows alatt is elvinne a nekunk kello szervermennyiseget.. (meg az is lehet, hogy mellette valaki jatszon rajta ;) )
az volt a gond, hogy nem volt benne jo vidkari.. legkozelebb lesz benne es majd elore a rendelkezesetekre bocsajtom, hogy legyen ido mindent beallitani rajta
viszek hozza egy monitort is ;)

[Szerkesztve]

Play nice!

(#1307) Szenty válasza westlake (#1306) üzenetére


Szenty
tag

Nézd, ha dedikált módban futtatsz valamit (márpedig cod2 is tud ilyet), akkor _nem_ kell hozzá még direct3d-s kártya sem.

(#1308) Winner_hun válasza westlake (#1293) üzenetére


Winner_hun
félisten

mandínerből;]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1309) _calogero válasza Szenty (#1290) üzenetére


_calogero
tag

nem tudok aludni... :(((
na én ma rákérdeztem: 10 000Ft/óra az ebédlő :O
magyarázat: fűtés + villany + takarítási költségek :(
hát ez van...

(#1310) Szenty válasza _calogero (#1309) üzenetére


Szenty
tag

:Y :Y :Y :Y

(#1313) Sir Maxwell


Sir Maxwell
csendes tag

na reggelt:)
megnéztem egy csokor képet, vannak érdekesek rolam:DD
szenty, én is feltolom délután az ftp-re, de képenként, vagy rarba toljam?:)
8 megapixelesek, szal a 22 kép 77 mega:))
kövi lanra is 100 hogy megyek, de oda viszek magammal egy franciaágyat^^
meg előtte igyekszem kialudni magam:)
na lépek egyetemre, majd du jövök, és feltolom a képeket

(#1314) Sir Maxwell


Sir Maxwell
csendes tag

ja még annyit, hogy ut2k4 szerver valoban érdekes volt, mert bezártam mindent, aztán 1 ora mulva mentünk ut-zni, és még mindig ott volt a szerver...
be sem laggolt nekem cseppet sem, aztán futo alk.nál megtaláltam, és nekem is 0%ot evett a procimból
szal jol van optimalizálva:)

(#1315) Sir Maxwell


Sir Maxwell
csendes tag

ja amugy szentynek külön hála a fuvarért, pont elértem a vonatot, igaz 150 ujpesti drukkerrel utaztam együtt:D(fradista vokˇˇ)
elaludni nem mertem laptop miatt, majd mikor azok leszálltak, már nyugisabb voltam
uccso 10 percre elaludtam, aztán mikor magamhoz tértem láttam hogy csont üres azegész vonat:D
még jo hogy laptopomat végig fogtam^^

(#1316) Szenty válasza Sir Maxwell (#1313) üzenetére


Szenty
tag

Egy zip fájlba tedd légyszi a képeket!

[Szerkesztve]

(#1317) westlake válasza Kalandor (#1312) üzenetére


westlake
félisten

van egy 4 portos kvm-em is ;)
es a felso korhatar a 16 ev

Play nice!

(#1318) I_Am válasza Kalandor (#1312) üzenetére


I_Am
veterán

Tornaterem iskolában? Vagy művház esetleg? (körbekérdezzek ismerősöknél polgármesteriben?) Kábelezésben és előkészületekben szívesen segítek és ha jó időben lesz a LAN, akkor lehet 2 dual 2.8-as Xeon-al + 200 GB SCSI-val be tudok szállni. Kábel van itthon (mint mindíg) pár kilóméter.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1321) I_Am válasza Kalandor (#1320) üzenetére


I_Am
veterán

Tornaterem, öltözökkel, wc-kkel. Alvási lehetőségnek pedig vagy öltözök, vagy még pár terem. Első körben erre gondoltam. Másodikban a Kispesti Művelődési Otthonra. Ott is van nagyterem, kisterem (méreteket megkérdezem) árakról pedig akkor érdeklődök és írom.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1323) I_Am válasza Kalandor (#1322) üzenetére


I_Am
veterán

Igen, de mint tudod nekem van protekcióm oda ... :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1324) vakarcs


vakarcs
aktív tag

en csak annyit tudok mondani, h naon elveztem az egeszet, es szivesen segitettem pakolni is a vegen....

Szentynek kulon koszonet a fuvarert!

a kovetkezore is szivesen megyek... foleg, ha az mar ilyen nagy volumenu lesz :))
az egyetlen dolog amit sajnaltam, h tobb szobaban voltunk es nem egy hatalmas helyen volt mindenki... kivancsi lettem volna egy ket emberre meg... de igy is jo volt... remelem a lanpartysok kozul sokan jonnek majd PH taborba is... es iszunk egy hatalmasat nyaron....

csokozon mindenkinek :D

eladó a világ :)

(#1325) westlake válasza I_Am (#1323) üzenetére


westlake
félisten

jah... neked 2x annyit kene fizetni, mint kalandornak :DDD

Play nice!

(#1326) I_Am válasza westlake (#1325) üzenetére


I_Am
veterán

Hááá' perszeeee, mert fele nekem járna a hely megszervezéséért. :DDD

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1327) westlake válasza vakarcs (#1324) üzenetére


westlake
félisten

egy elonye biztos lesz az egy teremben valo linkelesnek.. megpedig az, hogy mindenki hallhatja majd: diszkokiralynoooo :DDD

[Szerkesztve]

Play nice!

(#1328) Szenty válasza Kalandor (#1319) üzenetére


Szenty
tag

A felelőssévállalással kapcsolatban: miért nem 18 év a minimum korhatár?

(#1329) vakarcs válasza westlake (#1327) üzenetére


vakarcs
aktív tag

nem igazan ertem, h mirol beszelesz :F :U de biztos ugy van.... :R :))

eladó a világ :)

(#1330) Szenty válasza vakarcs (#1329) üzenetére


Szenty
tag

Jobb is, hogy nem tudod :( :DD

(#1331) Guruka


Guruka
senior tag

Hmm, a végén már 1000 fős partynál fogunk tartani?;)

Szerintem ennek a kis partynak is megvan az előnye, nekem jobban tetszik ez így. :U

(#1333) Guruka válasza Kalandor (#1332) üzenetére


Guruka
senior tag

Kisérőt is elfogadható szerintem.

(#1334) SAMYka válasza Kalandor (#1332) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Ha úgy alakul az időpont és a helyszín akkor én is tudok esetleg segíteni ezzel-azzal. (pár méter hosszabító vagy 100-150m, helyszín kialakítása stb)
Esetleg ha serverre van szükség szerintem az enyim elvisz egyszerre egy ut dedikált szervret meg egy cod-ot.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#1335) oettinger01 válasza Solad (#1279) üzenetére


oettinger01
őstag

ja, nem bír a passzív hűtésem ezzel a kazánnal és ha a ház venti szabályzói alapon mennek akkor figyelmeztet a rendszer, hogy csavarjak neki oda ;)

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#1336) oettinger01 válasza westlake (#1291) üzenetére


oettinger01
őstag

én benne vagyok! :DDD

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#1337) westlake válasza Kalandor (#1332) üzenetére


westlake
félisten

mondjuk eleg rosszul hangzik ez a nyilatkozatos dolog, de 100 embernel tenyleg nehez figyelni a fiatalokra.. viszont nem hinnem, hogy lennenek olyanok akik duhajkodnak es ezzel azt kockaztatjak, hogy tobbet az eletben nem johetnek ph! lanra.. szernitem eleg, ha a 16 ev alattiakert valaki felelosseget vallal..

[Szerkesztve]

Play nice!

(#1338) _calogero válasza oettinger01 (#1336) üzenetére


_calogero
tag

Ja!!
Legyen március 5-én az Arénában és akkor este a Kalandor által felvetett háttérzene Chris Rea lenne! :DDD
Na, mit szóltok?? :F :DD
This is the rooooad to Hell.....

PS.: Chris Rea utolsó világkörüli turnéja ez, állítólag ez után már csak 1-2 pubban fog csak néha fellépni, tehát aki akar egy legendát élőben látni, az most utoljára még megteheti!

(#1339) Guruka válasza _calogero (#1338) üzenetére


Guruka
senior tag

Nem hiszem, hogy olyan korán lesz. ;)

(#1340) _calogero válasza Guruka (#1339) üzenetére


_calogero
tag

Fene...
Pedig fizethettünk volna neki 1-2 Borsodit, majd nyomhattunk volna egy mindenki Chris Rea ellen az Omaha Beach-en party-t! :DDD

(#1341) Sir Maxwell


Sir Maxwell
csendes tag

hát 100 fős lan sztem sok egy kcisit, de hát ha igy akarjátok akkor legyen:)
én az ilyen 40-50 fős maxot kedvelem^^
szenty: rarba teszem a képeket ha nem gáz, zipet nem használtam vagy 3 éve:)

(#1342) Guruka válasza Kalandor (#1312) üzenetére


Guruka
senior tag

Viszont ami szerintem előnyös lenne még, hogy megadott időpontokban a megadott játékkal játszanánk, bár ez 100 embernél nem tudom, hogy hogyan kivitelezhető. ;)

Elképzelhető, hogy addigra beújjítok egy plussz gépet otthonra, kell egy file szerver. :D
(Intel P4 820 CPU, 2GB RAM, 4x250GB HDD.. stb. )

[Szerkesztve]

(#1343) Szenty válasza Sir Maxwell (#1341) üzenetére


Szenty
tag

Nem probléma, csak töltsd fel mielőbb! :) :R

(#1346) Szenty válasza Kalandor (#1345) üzenetére


Szenty
tag

Ha engem kérdezel, nekem nagyon tetszik a dolog, és a szervezéssel kapcsolatban amiben csak tudlak, támogatlak.

A dedikált szerverekkel kapcsolatban pedig annyit, hogy kéne valaki, aki ért a konzolos konfiguráláshoz (értsd: a kick, ban parancsok megfelelő ismerete, és gyors használata :DD ). Olyan, akinek nem okoz problémát a főbb műveletek parancssoros végrehajtása.

Én anno a Jedi Knight 2-ben voltam nagyon ott, de valószínűleg a CoD:UO-ba, és az UnrealTournament Classic-ba szívesen beleásnám magam, és szívesen elvállalnám ezt a feladatot.

[Szerkesztve]

(#1347) westlake válasza Szenty (#1346) üzenetére


westlake
félisten

szerintem nem kell ilyennel torodni... az emberek nagyresze ugy sem kockaztatja meg, hogy egy lanparty-n csiteljen.. pl. (atosz biztos nagyon szivesen betori a pajkos csikokat :D )
inkabb a palyavaltas, egyeb parancsokat kell betanulni ;)

[Szerkesztve]

Play nice!

(#1348) Szenty válasza westlake (#1347) üzenetére


Szenty
tag

Én egyszer már kickeltem ember BF-ben, mert rendszeresen leTK-zott, csak hogy előbb érjen a járműhöz. :U Nem vagyok szívbajos. ;]

Utána meg jött vinnyogva, hogy mire jó a kick, most 10 percig nem tud visszacsatlakozni..

[Szerkesztve]

(#1349) Szenty válasza westlake (#1347) üzenetére


Szenty
tag

Az agressziót meg tessék távol tartani a lanparty-tól. Ha Atosz nem tudja kordában tartani az indulatait, én nem engedem be többet. Ez játék. Nem lehet problémákat megoldani úgy, hogy az érzelmek vezérelnek. :((

[Szerkesztve]

(#1350) Guruka válasza Kalandor (#1344) üzenetére


Guruka
senior tag

Nem, de spórolok, és ezt már tervezem otthonra pár éve. ;)
Najó, nem pont ilyen gépet terveztem. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.