Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3901) kircipeti válasza cellpeti (#3897) üzenetére


kircipeti
senior tag

Nekem csak siman a hatara fordulva fetrengett eloszor a poraztol. Hatarban seta kozben neha-neha raraktam, futottam vele, igy szokta meg. A nyakorv felrakas/levetel is problemas volt eleinte, de mar megszokta, ha babralom.

Labragas nem csak ilyen bolhaszas alapon van, hogy a metszofogaival vegigragja viszonylag gyorsan, majd lenyalja? Mert ez normalis sztem.

Orulj neki, hogy bajlodik a csonttal, addig sem rag szet mast :DD olyat ne adjal neki, ami szilankosra torik.
Azt nem tudom, hogy mire erted, hogy nem ragadja meg a jatekot, szepen kap utana a videon is. Ha van otthon kiszuperalt farmeranyag, akkor azzal remekul lehet vele jatszani.

Azt mibol gondolod, hogy fogerositesre van szuksege? Lehet kapni mindenfele vitamint kolykoknek, de nagyon nem mindegy, hogy mivel eteted emellett. Ha premium tappal, akkor amelle nem kell semmit adni neki. Ha gyengebb tappal vagy hazikajaval, akkor amelle szoktak adni csonterositot, ott viszont figyelni kell, hogy nehogy tulzasba vigyed, mert azzal pont az ellentetest hatast ered el, mint amit szeretnel.

Szerk: sztem egy kicsit husi a csajszi :)

[ Szerkesztve ]

(#3902) Kidus válasza cellpeti (#3897) üzenetére


Kidus
őstag

Csont felejtos.
Azert nem eroteljes a harapasa mert kolyok, kolyokfogakkal, aki jatszik.
Lavet tenyleg jo, en is adtam anno.
Porazt meg tedd a nyakadba ha csak jatszotok akkor is, szokja meg hogy ott van. Neha kezedbe is veheted, de hagyd vele a kutyat, lokdoss vagy dobalj neki jatekot kozben.
Majd kialakul.

Assuming Control

(#3903) cellpeti válasza kircipeti (#3901) üzenetére


cellpeti
veterán

Értelek,figyelek rá.

Kidus:

Te most melyik csontra érted,hogy felejtős? Megpróbálom amit ajánlasz. Azzal már próbálkoztunk,hogy rátettünk egy gumicsontot a pórázra és akkor azzal játszon...

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3904) niyabinghi válasza Lauda (#3877) üzenetére


niyabinghi
tag

Viccelsz? :N
Mondjuk a fiatalabbik szukám hat testvérének fél éves korukra egytől egyig volt szájkosaruk. :N Nekem ez furcsa, mert nehogymá' a (hétkilós) kutya terrorizáljon.. ;]

(#3905) niyabinghi válasza szöSsZI (#3883) üzenetére


niyabinghi
tag

Fojtót csak abban az esetben ha tudod vagy valaki megmutatja, hogy kell használni, különben nem sokat ér.

(#3906) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Brúnó vasárnap volt egy éves, a képek is tegnap előttiek:) Voltunk a Dunán:


Jujj, ez vizes!




Túrom a vizet!




Tudok úszni!




Hol van már a part?




Soha többet úszni, túl vizes leszek tőle!




Bár ha játékról van szó akkor egye fene!




A mély vízben is tudok ugrálni!




Ez már egy fél fa.




Majd én hazavezetlek!




Menjünk már!

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3907) cellpeti válasza Winner_hun (#3906) üzenetére


cellpeti
veterán

Aranyos blöki! Jók a képek is! :C :DD

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3908) kircipeti válasza Winner_hun (#3906) üzenetére


kircipeti
senior tag

Boldog szulinapot neki!

En meg felek levinni a Dunara, majd ha jobb idok lesznek.

(#3909) cellpeti válasza Winner_hun (#3906) üzenetére


cellpeti
veterán

Brúnó jó "munkásember"(biztos ezelőtt fanyűvő volt :U )

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3910) Winner_hun válasza cellpeti (#3909) üzenetére


Winner_hun
félisten

Dehogy, csak gazdijára talált, asztalos lennék:B:D

Még nyári kép: nem elég neki az egy darab fa, viszi az egész vödörrel:

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3911) cellpeti válasza Winner_hun (#3910) üzenetére


cellpeti
veterán

Láttam! Szép dolgokat csinálsz!

Az én bernim meg pörög ezerrel. :DD Tegnap labdáztunk,szegényke kicsit sokat futott. A végére nagyon elfáradt a lady :C

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3912) niyabinghi válasza Winner_hun (#3906) üzenetére


niyabinghi
tag

Király képek! Na látod, hogy megy ez a kutya a vízbe! :C

(#3913) niyabinghi válasza cellpeti (#3911) üzenetére


niyabinghi
tag

Így két és fél óra alvás után, "friss" aggyal asszem beugrott valami. Lehet, hogy meg kellene próbálni akkor rátenni a pórázt az ebre, amikor menthetetlenül fáradt, nincs ereje nagyon tüntetni, aztán otthagyni barátkozni vele, nem nyasztatni. Akkor minden mindegy neki, de az biztosan megmarad, hogy nem bánt a póráz. Később visszamész, tutujgatod, jutalomfalat, ünneplés.. Hátha.

(#3914) Borify Péter


Borify Péter
aktív tag

az én kutyám sem tűri meg a pórázt
már 7 éves,nem tudom hozzá lehetne e szoktatni valahogy
pedig jó lenne,mert igencsak meghízott,nem ártana neki,ha mindennap elvinném sétálni

(#3915) Winner_hun válasza niyabinghi (#3912) üzenetére


Winner_hun
félisten

Addig hogy megy addig oké, az úszás várom már. Mert eddig 2x úszott, azért mert elfogyott a talaj a lába alól. Bár nem tudom hogy hozta össze, olyan óvatosan megy a vízben.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3916) cellpeti válasza Winner_hun (#3915) üzenetére


cellpeti
veterán

Bár nem tudom hogy hozta össze, olyan óvatosan megy a vízben.

:DD

Na volt itt kutyatenyésztő ismerősőm. Azt mondja nincs semmi a kutyussal,csak valszeg nagyon ingerszegény környezetbe volt és ezért szinte semmi nem érdekli. :(

Ma találkozó volt az utcán,hozta a tenyésztő a kutyáit,hátha megindul az enyém...és sikert hozott,elment valameddig,majd igen felbátorodott és kb egy nála 2x nagyobb goldennek(szuka) leugatta a szőrét,majd a golden hátsó farkával kezdett gamelni. :))
Ekkor jött a másik szomszéd a németjuhászával(szuka),mivel igen heves vérmérsékletű volt a németjuhász ezért csak kapun keresztül ment a randi,de szagolgatták egymást,semmi különös nem volt, hála istennek. kb 10 - 12 ember beszélgetett 3 kutya ugatott. Alig nézhettek minket bolodnak! :DDD

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3917) Winner_hun válasza cellpeti (#3916) üzenetére


Winner_hun
félisten

:)

Ma is voltunk lent a dunán, valami kisebb fajta kutyával volt ott valaki, na az ő kutyája egyből úszott a vízben a bedobott fadarab után. Az enyém várta a vízben, amikor a lába még leért, amikor a másik kutya elég közel ért akkor a kutyám kivette a szájából a botot és elhozta, mint aki jól végezte dolgát. Megoldja ő ha akarja...:D:D A másik kutya tulaja is vigyorgott az eseten:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3919) cellpeti válasza ,,no name" (#3918) üzenetére


cellpeti
veterán

Westy?

:U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3920) niyabinghi válasza Winner_hun (#3915) üzenetére


niyabinghi
tag

Persze, mert nem szokta meg a vizet. Minél gyakrabban találkozik a vele, annál inkább természetes lesz neki a dolog. Egy-két hét intenzív pancsival teljesen be lehet buzítani vízileg. :D Aztán nehogy úgy járj, mint én, az enyémek teljesen átmennek nemnormálisba a legkisebb pocsolya láttán. ;]

(#3921) Winner_hun válasza niyabinghi (#3920) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem tudom hogy a Duna miatt-e, de kicsit hígult a széklete...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3922) Borify Péter


Borify Péter
aktív tag

nem lehet valahogy a kutyákat leszoktatni a horkolásról?
az őrületbe kerget:DD

(#3923) niyabinghi válasza Winner_hun (#3921) üzenetére


niyabinghi
tag

Simán lehet. De amikor az ergyák jól megszívják a púpjukat tengervízből a nyaralás első napján.. És ezt minden alkalommal ám, nem tanulnak belőle. Aztán csak egy ugrás a sugár. :Y :DD

(#3924) niyabinghi válasza Borify Péter (#3922) üzenetére


niyabinghi
tag

Erre mondják, hogy aki álmos, az alszik.. :)

(#3925) Borify Péter válasza niyabinghi (#3924) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

a horkolás embernél sem egészséges
kutyákra is igaz lenne ez?

(#3926) niyabinghi válasza Borify Péter (#3925) üzenetére


niyabinghi
tag

Szerintem inkább jellemző ez a kis nyomottorrú kollégákra, úgyhogy tudjatök. :N
Az enyémek nem horkolnak. Amúgy is ha alszom, tőlem kitörhet a harmadik viláháború, fel nem ébredek.. Ordíthat a zene, ugathatnak a kutyák két centire a fejemtől, én édesdeden szunyókálok. :)

(#3927) Borify Péter válasza niyabinghi (#3926) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

hát nem tudom..lehet túlaggódom
de egyre jobban horkol
asszem a túlsúlya miatt parázok:S
már 40kiló kb
és tegyük hozzá,hogy egy alacsony,rövidlábú kutya

(#3928) Bibby válasza Borify Péter (#3927) üzenetére


Bibby
addikt

És a túlsúlyát nem ti okoztátok? :U

Nem parázni kell, hanem tenni ellene.
Ha nagyon horkol vidd el orvoshoz hogy megnézze a légutai, de néha minden kutya horkol.

Ελευθερια η θανατος

(#3929) niyabinghi válasza Borify Péter (#3927) üzenetére


niyabinghi
tag

Bibby megelőzött a válaszban. Baj nem lehet abból ha doki látja bizonyos rendszerességgel a kutyát. Sőt. Főleg ha öregszik (mármint a kutya, nem a doki :DDD ). Mennyit mozgatjátok az ebet?

(#3930) cellpeti válasza niyabinghi (#3929) üzenetére


cellpeti
veterán

Persze a kutyának se árt,ha látja az öregedő dokit.

:U :B

Vettünk a blökinek disznófület. Most épp azon rágódik,persze csak akkor,ha épp lustálkodás közben van kedve rágódni. :))

Ma voltunk "sétálni". Csak úgy tudtam elvinni,hogy mindig előbbre és előbbre rúgtam neki a teniszlabdát. Akkor sikerült elmennünk a másik utcába(kb 200m).
Az a helyzet,hogy arra megy még amerre ő akar. Az a vicc benne,hogy pórázzal nem igazán mozog,de ha rajta van és nem fogja senki,akkor meg megy és jön,ahova hívom. De ha én vezetem, na meg,ha megelőzöm,azt már egyenesen sértésnek veszi. Meg mikor futok utánna papucsba,mindig hátranéz és megijed! :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3931) niyabinghi válasza cellpeti (#3930) üzenetére


niyabinghi
tag

Alakul már, látod. Nemsokára már teniszlabda sem kell, rájön, hogy jó dolog a séta és hamarosan magától viszi a pórázt. Így tovább, türelem és minden rendben lesz. :)

(#3933) cellpeti válasza ,,no name" (#3932) üzenetére


cellpeti
veterán

Aranyos,de én jobban szeretem a nagytestű jó és szép kiállású kutyákat! :U :DD

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3935) Borify Péter válasza ,,no name" (#3918) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

jajj istenem
gyönyörű kis szőrpamacs:) :C

(#3936) cellpeti


cellpeti
veterán

Az elmúlt egy hét alapján,és ez alatt végzett kisérletek alapján bátran kijelenthetem,hogy Molly a következőket eszi meg és kapható a dolgokra:

- sós és mákos kréker
- héjas földimogyóró
- kanizsai sör
- házi pálinka(persze igen kis mértékben,mivel az arany árával vetekszik eme nedű :DDD )
- házi fehér/vörös bor
- parizer(alap)
- disznófül
- sárgarépa
- nyers krumpli
- uborka
- papucs és minden cipő mi elemelhető :P
- póráz :U

Tesztek alapján egyenlőre ennyi! :C

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3937) Winner_hun válasza cellpeti (#3936) üzenetére


Winner_hun
félisten

Krumplit ne adjatok neki. Kipucolja a kutyát (gyorsan átmegy rajta, viszi ki a vitaminokat, semmit nem használ fel belőle)
Csokit se (bár az itt még nem volt) mert belehalhat.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3938) cellpeti válasza Winner_hun (#3937) üzenetére


cellpeti
veterán

Értelek!

Hadd kérdezzem meg krumplit miért ne? Abba nem keményítő van? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3939) Winner_hun válasza cellpeti (#3938) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kipucolja a kutyát (gyorsan átmegy rajta, viszi ki a vitaminokat, semmit nem használ fel belőle)

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3940) cellpeti válasza Winner_hun (#3939) üzenetére


cellpeti
veterán

Ezt értettem! Indoklásra gondoltam,kicsit anatómiás beütéssel!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3941) kircipeti


kircipeti
senior tag

Setaltattam ma unokatesom hatalmas nemetjuhaszat (~50kg), oket nagyon huzkoralta. Raraktam jol a fojtot (eddig forditva volt), megragadtam egy borporazt es 5perc utan olyan volt, mint a kisangyal. Regen volt jaratva suliba, de csak komolytalanul.

Gonzo egy torekeny viragszal hozza kepest :)) de imadom mindkettojuket.

(#3943) Bibby válasza ,,no name" (#3942) üzenetére


Bibby
addikt

Miért hagyod hogy rágja? :U Amúgy meg ez a két kilós méregzsák szétrágja? :Y

Ελευθερια η θανατος

(#3944) cellpeti


cellpeti
veterán

Mondja már el nekem valaki,hogyan kell használni a fojtó nyakörvet? És miért jó a szöges?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3945) Lauda válasza ,,no name" (#3942) üzenetére


Lauda
félisten

Mi az, hogy szétrágja? Miért hagyod neki? :U

Winner_hun:
A házipálesz (kár a kutyába, ide nekem :DDD ), a sör és a bor mellett pont a krumplit szúrtad ki.... :C

kircipeti: Roni is hasonló kaliber lehet, át is fogok térni az egysoros fojtóra, míg meg nem tanulja a rendet. A szöges fojtó befelé fordítva sem érdekli már különösebben, olyan brutál lett. :Y :DDD Valahogy pedig meg kell zaboláznom az erejét. :DD

(#3946) kircipeti válasza cellpeti (#3944) üzenetére


kircipeti
senior tag

Itt irtam valamit es az ebben linkelt hsz-ben is.

A lenyeg roviden, hogy a legjobb, ha valaki megmutatja.
Nem roviden: a fojto csuszo resze legyen a nyakan felul, egeszen a fule toveben. Borporazt hasznalni hozza! Poraz a jobb kezben, kutya baloldalon szorosan a labadnal. Kiadod a "lab" vagy "labhoz" parancsszot es bal labbal megindulsz. Ha a kutya nem jon melletted, akkor ujra parancsszo, ostorcsapasszeruen belerantasz, hogy visszakeruljon a labadhoz es megdicsered. A lenyeg, hogy ne feszuljon a poraz seta kozben. Persze az egeszet jobb ugy kezdeni, hogy elotte leulteted, de errol mar irtam a fenti hsz-ekben.

Lauda egysorost Roninak is! Neked meg hazipaleszt :DD

(#3947) Lauda válasza kircipeti (#3946) üzenetére


Lauda
félisten

Az lesz neki szvsz, csak még vennem kell egyet, mert az nincs még itthon. Muszáj kicsit lecsippantanom, mert kúva nagy erő van bent és a szögessel is húz néha akkorát, hogy full be vagyok durranva bicepszre meg alkarra már a séta elején..... :DD Köszi, de ha van egy kis felesleg Jéger az is jöhet.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3948) Winner_hun válasza Lauda (#3945) üzenetére


Winner_hun
félisten

:P
Nem hiszem hogy a feltüntetett alkoholokból többet adnának neki mint a krumpliból. Ennyi;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3949) Lauda válasza Winner_hun (#3948) üzenetére


Lauda
félisten

Néztem a vizes képeket, szupik lettek, jó egészséget mindkettőtöknek! ;) Csak megszereti a vizet előbb-utóbb, hord le gyakrabban, ha meleg lesz még jól is fog neki esni a hűsítő. Roni is vizezi már magát rendesen. :D

,,no name": Fajtatiszta. ;)

(#3950) Winner_hun válasza Lauda (#3949) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha lesz időm és alkalmas időjárás akkor megyünk. Bár lehetne közelebb is a Duna.. de legalább van hova menni:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.