Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10893) cocus007 válasza King Unique (#10891) üzenetére


cocus007
tag

de azért jobb a Toshiba mint 1 Intenso nem? pl Intenso Memory Station 500GB, jó tudom az csak USB2es, de biztos van más cuccuk is.
MP3 lejátszóm volt Intenso: az első fél év után meghalt, visszaküldtem azt kaptam 1 még rosszabbat, tehát ez a márka nálam valahogy kilőve...

fesii: most már 19ért van aqua-ba, de pl ebay-en olcsóbban hozzá lehet jutni,csak nemtom mennyire érdemes ilyet kínából hozatni,még ha ott is gyártják

[ Szerkesztve ]

(#12206) erikke17


erikke17
őstag

Üdv, vettem egy Intenso Memory Station 320GB USB-s merevelemezt, FAT32-es formázhatom NTFS-re nyugodtan? :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#12221) erikke17 válasza King Unique (#12220) üzenetére


erikke17
őstag

Igen már átnéztem fórumot ezzel kapcsolatban meg azt is néztem Teejay tag csinált. Meg MS is amit közzétett róla.
Egy 2.5" Intenso Memory Station 320GB vinyó, minap kérdeztem róla NTFS-el kapcsolatba. Jobbára adatok tárolására lenne használva, családi képek stb...
Amúgy W764bit.

Rendben akkor megbuherálom, videót is találtam róla YouTue-on, pofonegyszerűnek tűnik.. :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#12305) BonFire


BonFire
veterán

Most nézem, hogy amit kinéztem, az 1 TB Hitachi Touro Mobil vinyót már sehol nem forgalmazzák. Mire megvettem volna, kifogyott. Pedig nagyon tetszett. Nézem még mi van ilyen olcsó árkategóriában.

Intenso Memory Case 1 TB
Western Digital Element SE 1 TB – Ez a WE jobb márka (nak tűnik), de nem tudom, hogy ez is 2.5-ös vagy nagyobb, mert ha nagyobb, akkor kell hozzá külön tápellátás? :F Ezt nem írják sehol a specifikációkba. Csak a tévére lenne kötve, onnan kéne „leszíjja” az áramot, mint a pen.

Valakinek vannak ez irányú tapasztalatai? Egyáltalán honnan lehet megállapítani, hogy egy HDD megelégszik a tévé tájával, vagy több kell neki? Miért nem írják le ezeket?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#13463) meke11


meke11
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy külső merevlemezt, a kiszemelt eszköz egy INTENSO Memory Center, gyári oldal.

Pro és kontra érveket szeretnék az eszközről.

Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#14133) Panthera


Panthera
őstag

Vélemény erről? Meg szabad venni?
INTENSO Memory Board 750GB

(#16350) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

sziasztok ma vettem egy külső 2,5" HDD-t, mert sűrgősen kellett,
ami az érdekessége, hogy 1,75TB-os, azt hogy :F
ez a bele, de nem igazán értem, hogy mekkora tányérokból jön ez így össze :F
Intenso Memory Drive USB 3.0 1.75TB a cucc neve
ezt produkálja amúgy:

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#18995) winfos


winfos
tag

Sziasztok!

Adott egy intenso memory safe külső hdd.

A problémám az vele hogy Windows 10 alatt nem akar menni.

Rádugom, felismeri, be kell ütni ugye a kódot, majd ez után leáll és ennyi.

Win 7 alatt rádug, kód beüt és jó is, működik.

Leírása szerint win 10 alatt is kéne működjön.

Ötlet?

ui.: több win 10 gépne próbáltam és sehol nem megy, de win 7 gépeken meg hibátlan

köszi

(#19643) nrbx


nrbx
tag

Hello, van egy kb 3-4 eves Intenso Memory Box 1TB tipusu kulso merevlemezem (Seagate 7200.12 van a belsejeben). Ezt csak biztosagi mentesekre, archivalasra hasznaltam.

Ebben szeretnem kicserelni a lemezt egy 3TB-s WD RED-re. Elkepzelheto, hogy nem fog benne mukodni? Nyilvan nem hiszem, hogy van valakinek ezzel a konkret kombinacioval tapasztalata, inkabb az erdekelne, hogy jellemzoen mukodnek-e ezek a hazak mas lemezzel is, vagy jellemzoen nem, illetve gond lehet, hogy a vezerlo nem tamogat nagyobb HDD-ket... Van valami program, amivel meg tudom nezni, milyen vezerlo van benne?

A lemezt egyebkent mar kivettem belole, most a gep belsejeben van, gond nelkul felismerte a Windows. CDM-mel teszteltem, de kb. 80 MB/sec-et tudott maximum. Ennel azert talan tobbet kellene hoznia. Lehet, hogy csak azert tudott ekkora atviteli sebesseget produkalni, mert kb. 85%-ra tele van?

Ha eleve kulso HDD-t vennek, mit javasolnatok ekkora meretben?

(#19848) tassyu válasza justaview (#19847) üzenetére


tassyu
tag

Nemrég külső HDD keresgélésbe kezdtem én is. Végül mást vettem a multikban "akciózott" verbatim store n go és wd elements helyett.
Mivel itt nagyon kevés információ van róla -megjegyzem érdemtelenül- megosztom biztos vagyk benne, akad még akit érdekel.

Ez pedig az Intenso egyik terméke, a Memory Case.
Ez egy német gyártó, és biztosan kijelenthető, hogy elektronikai termékek gyártásában felveszi a versenyt a kínai, indonéz, stb. eszközökkel. Merevlemezt kevesen gyártanak, így itt a "doboz" értékelhető, mert úgysem saját HDD lakik benne.

A választott típus Intenso Memory Case 500GB, fehér típus. Német fórumokon olvastam, hogy a ház burkolata a "zongora fényezés" miatt könnyen újnyomossá válik. Ezért is választottam fehéret.
Viszont ha az ember odafigyel rá, nagyon esztétikus, szép burkolat ez a merevlemeznek.

Az USB csatlakozó nem a HDD alaplapjára integrált, hanem normál lemez+Sata-USB átalakító van benne.
A lemez típusa Seagate ST500LM012 /régi nevén Samsung HN-M500MBB/.
Az ára 14600Ft volt szállítással együtt, ami jeleneleg nagyon baráti.

Jól működik, remélem sokáig így is marad.

(#24100) King Unique válasza laychi (#24099) üzenetére


King Unique
titán

A (részben) fémházas kivitel pont hogy extra és feláras a gyárilag készre szerelt 2,5"-os külső merevlemezeknél, lásd pl. Lacie Mobile Drive, Seagate One Touch, Toshiba Canvio Flex és WD My Passport Ultra sorozatok, illetve a Toshiba és WD kiesik, mivel azok ugye integrált USB-sek.

A nem kell semmi extra = alapszintű, műanyag házas, nem ütésálló és cseppálló / vízálló, Type-C helyett Micro-B fizikai interfészes, stb. sorozatok, ami nem integrált USB-s kivitelben és 5 TB-os tárolókapacitásig pl. az ADATA HV (pl. HV300, HV320) sorozatai, valamint az Intenso Memory Case, a Seagate Basic és Seagate Expansion, + esetleg a Verbatim Store 'n' Go USB 3.0, stb.

A garanciaidő szintén nem mindegy, a basic sorozatoknál pár kivételével általában 1-2 év szokott lenni, a 3 éves gyártói garancia meg pl. az ADATA, Transcend, Silicon Power, egyes Toshiba és WD, stb. 2,5"-os külső merevlemezeknél jellemző.

[ Szerkesztve ]

(#24359) egykori


egykori
őstag

Klónozási problémám akadt.
Tegnap Macrium Reflect Free programmal klónoztam az 1TB-os 2,5" Intenso Memory Board külső HDD-t ugyanilyen 2Tb-osra. Ez egy routerre kötött filmnézésre használt USB-s háttértároló (FAT32). Több órán keresztül tartott, ami talán érthető a 800 GB anyag átvitele miatt, de a végeredmény lelombozó volt: nem egészen 400 GB ment át. Ma másolom a kimaradtakat. A klónozás abban a tekintetben jól sikerült, hogy a médialejátszó nem kifogásolta, hogy egy másik eszközről kapja az anyagot, tehát semmit sem kellett mókolni.
Ezt végül is azért írtam le, hogy megkérdezzem, mit ronthattam el - vagy esetleg semmit, csak van egy mennyiségi korlát, ami miatt ez lett a végeredmény - okulva egy későbbi ilyen művelet esetére.
Köszönet!

(#24512) King Unique válasza Mia-ú (#24510) üzenetére


King Unique
titán

Így javasolt megadni legközelebb, hogy pontosan milyen külső merevlemez kell, ahol a rendelkezésre álló anyagi keret nem derült ki a leírtakból, holott az eleve fontos és behatárolhatja, hogy mik jöhetnek szóba.
Ha 2,5"-os gyárilag készre szerelt külső merevlemez kell 4-5 TB-os tárolókapacitással, akkor lásd egy másik esetnél, valamint az alábbi blogbejegyzésben leírtakat, az ott linkelt példákat.
Ha minél olcsóbb 2,5"-os 5 TB-os külső merevlemez kell, akkor jelenleg az Intenso Memory Case és a Seagate Basic kb. a legolcsóbbak, a többi általában drágább, lásd a már linkelt blogbejegyzésben.
Igen, a fémházasnak tűnő 5 TB-os WD_BLACK P10 Game Drive az árukereső találatai alapján az említett webáruházban valóban elég jó árban van és simán megérhet annyit, máshol jóval drágább.
Az előbbi WD külső merevlemeznél az USB 3.2 Gen 1 = USB 3.0 (5 Gb/s), vagyis ilyen szempontból nem gyorsabb, mint egy USB 3.0 jelölésű. + Itt a szűk keresztmetszet amúgy is a külső házban lévő HDD adatátviteli sebessége, mert maga az USB 3.X szabvány maximuma egylemezes kivitelben (1 db meghajtó) eleve csak SSD-vel használható ki, érhető el (bővebben).
A "mi a különbség" kérdésre válaszként lásd a korábbi összehasonlításokat. Példák: [link], [link], [link], [link], [link].
A "ne legyen túl lassú" nem feltétlen reális elvárás, mivel a 2,5"-os belső és külső merevlemezek manapság kb. mind SMR eljárást használnak, ami velejárója lehet a(z) (átmeneti) belassulás írásnál, bár akad olyan is az egyes beszámolók alapján, ami kevésbé lassul be (példa).
A "bírja a strapát" lehet ugye maga a külső házban lévő HDD, valamint a külső háznak a benne lévő HDD védelme érdekében a külső hatásokkal szembeni nagyobb ellenállás is, ahol az utóbbi célra vannak ütésálló, vízálló, stb. külső merevlemezek (példák). De ugye ez már extrának számít, ellenben ha a leírtak alapján nem kell semmi extra, akkor elvileg ilyen külső merevlemezek sem.
Nem, nem fontos annyira a cache mérete, sőt inkább csak másodlagos, + az adatátviteli sebesség szempontjából eleve a már említett SMR a lényeg.
A megbízhatóság, tartósság, hosszú idejű adattárolás témában többször volt szó itt arról, hogy eleve összetett dolog és több tényező függvénye lehet, ami egy korábbi esetnél bővebben ki lett fejtve. Ahol a lényeg, hogy mindig legyenek naprakész biztonsági másolatok több tárolóeszközön a fontos fájlokról, akár a 3-2-1 mentési stratégia szerint, stb. Azaz ilyen szempontból nyilván előnyösebb 2 db külső HDD-n tárolni a fontos adatokat, mint 1 db külső HDD-n.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.