Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18777) King Unique válasza TeebyKay (#18775) üzenetére


King Unique
titán

Tehát van betűjele is, látszólag minden ok. Milyen oprendszer, nem mókolt, frissítések fent vannak, más USB-s eszköz (pendrive) sem választható le? De jóformán mindegy is, mert ilyen egyedi szoftveres / hardveres gondokkal nem nagyon lehet mit kezdeni. Ha már egy pendrive sem jelenik meg biztonságosan leválaszthatóként, akkor az OS specifikus probléma, amivel annak topikjában kell érdeklődni.

(#18776) MikaVejneGI: azt mondtad csak csipog és fel sem pörög, de ezek szerint mégis. A lemez állapota is fontos, hogy vannak-e rajta gyenge / hibás szektorok a linkelt diagnosztikai program szerint? Ha igen, akkor még kevésbé érdemes otthon nyúzni. A másik fórumtárs is hiába készített róla lemezképet, mégsem volt használható. A hasonló eset kapcsán említett topikban az adott szakik hivatalosan adatmentéssel foglalkoznak, akár náluk is lehet érdeklődni ez ügyben.

[ Szerkesztve ]

(#18779) King Unique válasza TeebyKay (#18778) üzenetére


King Unique
titán

Szóval Win10... fórumtársnál a betűjel hozzárendelése megoldotta, de ha nálad az ok, akkor nekem sincs sok ötletem. Aztán ki tudja, hogy a felrakott chipset driver valóban teljesen ok-e? Mert nálam pont az okozott problémát laptopon, amit a WU automatikusan leszedett. Felraktam helyette a Win8.1-hez valót és azzal már rendben működött. Illetve, ha restart nem használ neki, akkor lehet megpróbálnám gépházból eltávolítani [link]. Ez teljesen törli az eszközillesztőt is, majd újraindítás után csatlakoztatva újratelepíti azt.

Ennyit tudtam segíteni. Mivel a Win10-nél még elég sok a panasz, így nem meglepő az ilyen hiba sem. Lehet ez is egy bug, amire nem nagyon van megoldás, max valami MS frissítés / új driver / új build. Amúgy én 10240 és 10586-os build alatt nem tapasztaltam ilyen hibát, de vsz adott hardveres / szoftveres környezettől függő.

[ Szerkesztve ]

(#18784) King Unique válasza lecterdoctor (#18781) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

A WD 2,5" külső merevlemezei általánosan jónak mondhatóak és nyilván megfelelőek ez említett felhasználási célra. De ahogyan más gyártók termékeinél, úgy ezeknél sem garantálható a 100%-os megbízhatóság és hibamentesség. Illetve használat közben is vigyázni kell rá, mert elég lehet neki egy kis esés ahhoz, hogy tönkremenjen. Lásd fórumtárs esete [link]. Továbbá a garanciaidőre érdemes még odafigyelni és olyan helyen kell megvenni, ahol biztosítják a hivatalossal megegyezőt (3 év). A fentebb említett helyen elvileg ez is stimmel.
Ha azonban jobban bele akarsz mélyedni a témába, akkor az összefoglalóban akadnak egyéb típusok és megoldások is.

[ Szerkesztve ]

(#18786) King Unique válasza TayRol (#18785) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Ha kifejezetten a külső hatásoknak jobban ellenálló 2,5" külső merevlemez kell, akkor a népszerűbbek közül kb. az alábbi gyártók termékei jöhetnek szóba [link] + az összefoglaló ajánlójában is van ilyen kategória.

Ütésálló kivitelben a Transcend elég jónak mondható, ha azonban a cseppállóság / vízállóság is kritérium, akkor pl. Adata | Silicon Power egyes modelljei lehetnek ennek megfelelőek. Korábban az Armor A80 itt a fórumon is népszerű volt [link], illetve az 1 TB-os változatról a topikban is készült teszt. Amúgy ez egy elég strapabíró darab, tele van az internet különféle videókkal, amiken elég komoly igénybevételeknek vetik alá [videó]... ;]
Illetve az újabb modellekből még az A60 | A65 | A85 felel meg igazán az általad említett feltételeknek. Nekem utóbbi tetszik különösen, viszont az ilyen + funkcióknak megkérik az árát és az SP modelljei amúgy sem tartoznak a legolcsóbbak közé... de a többi gyártó ehhez hasonló termékei sem igazán. Bár innen nézve talán még a fentebb említett Adata (és Transcend) cuccai valamivel kedvezőbb áron érhetőek el. Ha rákeresel, akkor pl. a HD710 | HD710M | HD720 még viszonylag olcsónak mondhatóak.

Valamint a külső házas megoldásnál is van lehetőség strapabíró rack beszerzésére, pl. az LC-Power és RaidSonic kínálatában. De azért a fentebb említett gyári külső kivitelűek talán kedvezőbbek védelem téren, köszönhetően a speciális kialakításnak és a különféle teszteléseknek.

További információkkal és tesztekkel kapcsolatban pedig a TechPowerUp oldalát tudnám ajánlani. Ott kategóriákra és gyártókra lebontva lehet átfogó teszteket találni.

[ Szerkesztve ]

(#18790) King Unique válasza Cool Face (#18788) üzenetére


King Unique
titán

Hi,

Én személy szerint nem használok ilyen célra 2,5" külső vinyót és az érintett topikokban a többség is inkább csak sima adattárolásra használja PC-n, notebookon, esetleg filmnézésre TV-n, médialejátszón. Ha 24/7 üzemben lenne járatva, akkor lehet ideálisabb lenne egy strapabíróbb merevlemez, mint pl. a WD10JFCX. Igaz ez drágább, illetve eredetileg NAS / RAID üzemre van optimalizálva. Valamint 2 esetleges probléma is még felmerülhet:

1. Áramellátás
Azért egy ilyen kis mini PC általában elég karcsú ilyen téren... ahhoz, hogy normálisan meghajtson egy 2,5" külső HDD-t, ahhoz vsz USB Y kábel kéne. De lehet még az sem lenne elég és aktív USB hubot, vagy külső tápadaptert kéne használni. Utóbbi meg eleve az olyan típusoknál oldható meg, amelyeken van USB DC Power bemenet [link].

2. Melegedés
Folyamatos használatnál melegedni fog a benne lévő merevlemez. Ha tartósan magas hőmérsékleten üzemel, az nyilván nem tesz jót neki. A My Passport Ultra műanyagházas, ami nem a legkedvezőbb hőelvezetéssel bír. Ilyen téren pedig egyértelműen jobbak az alumínium külső házak, amiknek van külön topikja.

Tehát a fenti dolgokat figyelembe lehet venni, de azt nem állítom, hogy egyáltalán nem működőképes és nem használható az említett célra egy 2,5" külső merevlemez.

[ Szerkesztve ]

(#18791) King Unique válasza Frod (#18789) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Az összefoglalót, illetve a vásárlási szempontokat és az azokhoz társított ajánlásokat tudnám javasolni. Egyébként mindkét általad nézett modell jónak mondható és megfelel a célra, de eleve különbözőek, különféle előnyei lehetnek egyiknek a másikkal szemben. Ha kifejezetten ütésálló / ütés -és vízálló külső vinyó kell, akkor a HD720 jó választás lehet. Vagy esetleg más, a fentebb tárgyalt típusok közül valamelyik [link]. Ha ez nem fontos, hanem inkább a szoftveres körítés, kiforrottabb gyártó stb., akkor megint lehet tovább kategorizálni.

(#18794) King Unique válasza Cool Face (#18792) üzenetére


King Unique
titán

10-15 év...? :Y Manapság a tervezett elavulás korában jó, ha a garanciaidőig kihúzza egy belső / külső merevlemez hiba nélkül. Persze vannak kivételek és a megfelelő használat is sokat számíthat. Amúgy, ha ez számít, akkor folyamatos üzemben a HGST Travelstar 5K1000 notivinyók 1,5 év után kezdtek szektorhibákat termelni [link].

(#18793) Surda-: ha nincs a gépeden és nem is lesz USB 3.0, max akkor érdemes esetleg USB 2.0 gyári külső merevlemezt venni. Vagy jóformán még akkor sem... ugyanis manapság már szinte alig / semmi árkülönbség nincs a két típus között. Sőt, az is előfordul, hogy éppen a USB 2.0-ás kerül többe... Ha Transcend, akkor 25M3 | 25H3, amik egyáltalán nem drágábbak, mint a 25M2. Illetve további típusok kapcsán pedig ott az összefoglaló.

Árak: 25M2 | 25M3 | 25H3

[ Szerkesztve ]

(#18797) King Unique válasza Frod (#18795) üzenetére


King Unique
titán

Nem könnyű így sem ajánlani egyet... :N Max például B., C., esetleg D. csoportra lehet szűkíteni a kört. Megbízhatóság és hibamentesség pedig eleve nem garantálható egyiknél sem, de a hosszabb garanciaidőt mindenképpen érdemes előnyben részesíteni.

Ha nem akarsz nagyon belemélyedni, akkor a WD My Passport Ultra / Samsung M3 Portable jó választás lehet és 3 év garancia van rájuk hivatalosan. De nem minden helyen adnak annyit, tehát erre is figyelni kell vásárláskor. Valamint ezt a két típust általában sokan veszik és többnyire pozitívak a tapasztalatok. Igaz mindkettő integrált USB aljzatos, ami kontra, de nem feltétlenül szokott emiatt probléma lenni. Ha esetleg utóbbi mégis elbizonytalanít, akkor a D. kategóriát is érdemes megfontolni a Toshibák kivitelével, mert azoknál szintén integrált USB van. Amúgy nem hülyeség ám az ütésálló sem, mert elég ezeknek már egy kis esés ahhoz, hogy tönkremenjenek [link].

A puffer mérete ilyen külső adattáraknál főleg adattárolási célra eleve másodlagos. A sebességet úgyis a merevlemez fordulatszáma és adatsűrűsége határozza meg, valamint maga a külső interfész (USB 3.0). A nagyobb cache max oprendszer | programok futtatásánál számít. Továbbá másolásnál akkor gyorsít számottevően, ha eleve nagy —► Buffalo MiniStation DDR.

(#18796) Surda-: a Transcendek jónak számítanak, de ha másfajta is érdekel, akkor olvasgasd az összefoglalót. Amúgy ilyen ütésállókba még pl. az SP is jónak mondható, de azok drágábbak. Az Adata, ami leginkább olcsó és azokra is 3 év garancia van.

[ Szerkesztve ]

(#18799) King Unique válasza Frod (#18798) üzenetére


King Unique
titán

OK, végül is jó választás a WD My Passport Ultra.

Amúgy Samsung külső merevlemezeknél a 2,5" típusoknál van integrált USB aljzat. A 3,5" modellekben normál SATA csatlakozós HDD szokott lenni. Nekem is van egy Story Station, amit szétszedtem és onnan tudom. Tehát utóbbinál áttehető másik külső házba a merevlemez, de a 2,5"-os típusoknál már nem.

Erről az Eminent külső házról majd lehet még kérdezek.

[ Szerkesztve ]

(#18801) King Unique válasza Cool Face (#18800) üzenetére


King Unique
titán

Egy Red lehet tovább bírná, de amivel példálóztam, az ugye egy másik notebook merevlemez volt. Aminél még azt sem mondanám, hogy egyszeri és annyira egyedi eset lenne, mert nála aszem több darab is ezt produkálta ilyen felhasználás mellett. És ugye a legtöbb külső merevlemezben ilyen consumer HDD-k vannak, amiknél 24/7-es üzemben vsz más típusok sem feltétlen bírnak sokkal többet hiba nélkül.
A normál üzemmód, alkalmankénti használatbavétel megint más és annál általában hosszabb ideig működhet problémamentesen. Persze ez sincs kőbe vésve, mert akad példa az ellenkezőjére is.

[ Szerkesztve ]

(#18803) King Unique válasza galaxys80 (#18802) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem max használtam egy régebbi modellt hardveraprón, vagy másutt.
Új termékeknél ekkorát már nem nagyon, ugyanis 2,5" méretben 500 GB, 3,5" méretben 1 / 2 TB alatt már nem készítenek külső merevlemezeket a gyártók. Illetve, ha külön veszel például újan egy 2,5" notebook merevlemezt + hozzá egy külső házat, akkor ez esetben sem érdemes már 500 GB alatt vásárolni: 250 GB | 250 GB | 500 GB | 1 TB.

[ Szerkesztve ]

(#18807) King Unique válasza rosszfiu18 (#18806) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

"külső vinyó olvasóba" - belső / külső mobil rack, vagy mire gondolsz?
Azért ilyenkor jó volna ám tudni a HDD pontos típusát és egyebeket. Mit mutat a Windows lemezkezelője, mert lehet csak meghajtóbetűjel hozzárendelése szükséges [link]? Illetve vannak olyan külső házak, amelyek nem kezelik jól a máshol inicializált és formázott HDD-ket, főleg GPT partícióstílus esetén. Ahhoz, hogy abba téve is megfelelően működjön, szükség lehet a merevlemez ottani újrapartícionálására. Adatok lementése után a 3-as számú megoldást tudom ajánlani [link].

Aztán vannak még olyan notebook merevlemezek, amelyeknél beépített titkosítás van és vsz azért nem használható / nem férhető hozzá a tartalma máshol. Ha más nem megy, akkor meg vissza kell tenni a notiba és ott lementeni az adatok róla.

[ Szerkesztve ]

(#18808) King Unique válasza atos (#18805) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

TV-nél általában azt szokták többen megemlíteni, hogy több fejparkolást csinált a külső merevlemez, mint PC-n használva. Aztán, ha mindig rá van dugva, akkor vsz leállások / indulások száma is növekszik. Hiszen a készülék bekapcsolásakor felpörgetni, inaktivitásban leállítja, aztán esetleg megint felpörgeti stb. Mindkét említett paraméter értéke azonban véges és nem szabályozható külső programokkal úgy, mint egy PC és asztali operációs rendszer esetén. De, hogy pontosan meddig fogja bírni a külső HDD így használva, mennyire van / nincs negatív hatással az élettartamára ez hosszabb távon, azt passzolom...?

Nyilván érdemes időnként PC-re / notebookra is csatlakoztatni és ellenőrizni az állapotát egy HDS programmal. Valamint fontos még USB-n a stabil áramellátásra odafigyelni és a megfelelő portba csatlakoztatva használni [link], [link]. Továbbá, hogy ne sérüljön a fájlrendszer és a rajta lévő adatok, érdemes a TV menüjében a megfelelő opcióval szabályosan leválasztani.

[ Szerkesztve ]

(#18811) King Unique válasza t72killer (#18809) üzenetére


King Unique
titán

Azért azt meg kell említeni, hogy a 2,5" 4 TB-os külső merevlemezek még drágák és 3,5" méretben jobb ár-érték arányú megoldásokat lehet találni ekkora, vagy akár nagyobb tárolókapacitásban. Viszont, ha fontos a mobilitás és a magasabb ár sem akadály, akkor természetesen előbbi megoldás is ok.

Az adott listához sokat nem tudok hozzáfűzni, mert ekkora tárkapacitású modellekkel itt a fórumon és a topikban még nem nagyon van tapasztalat. A belseje vsz mindegyiknek Spinpoint M10P, ami pontosabban lehet éppen az ST4000LM016. Bár utóbbi nem biztos. Továbbá a Samsung M3 / P3 Portable esetén integrált USB aljzatos merevlemez van.
Tehát összességében ezek között a fő különbség maga a külső burkolat, szoftveres körítés és esetleg az USB 3.0 chip. Ennyi erővel mondhatnám azt is, hogy válaszd azt, amelyik szimpatikusabb és / vagy több rá a garancia! Valamint tovább szűkíti a listát, hogy itthon nem mindegyik kapható, illetve akad köztük elég drága is.
Árak: Lacie ; Samsung ; Seagate ; Seagate

A témában még a korábbi cikkemet tudnám ajánlani, amit nemrég frissítettem:

Nagy tárolókapacitású (2-4 TB) 2,5" külső merevlemezek

[ Szerkesztve ]

(#18816) King Unique válasza embe (#18815) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Nem igazán lehet ilyen sorrendet felállítani, mivel mindegyik másban erős. Az összefoglalóban lévő vásárlási szempontok és azokhoz társított ajánlások is pont ez alapján lettek felépítve. Az Adata például ütés -és vízálló, de ezen kategóriában akadnak más lehetőségek is [link]. A HD710-zel van tapasztalat, bár ami azt illeti, kicsit vegyes [link].
A másik kettőnél a szoftveres körítés kiemelkedő, különösen a Samsung esetén. Utóbbit a kedvező ára miatt elég sokan veszik, általában pozitív visszajelzésekkel. Egy átfogó teszt is készült róla [link]. De azért az integrált USB aljzat ott figyel kontraként.
A Verbatim külső merevlemezekről viszont már nincs ennyi infó, de egyébként azok sem rosszak. Van olyan külföldi oldal, vagy éppen honi IT-s magazin, ahol bizonyos esetekben ez egyes Store 'n' Go modelleket hozták ki tesztgyőztesként.

Továbbá érdemes még a garanciaidőre is odafigyelni! Az Adata és Samsung külső HDD-kre alapból 3 év (gyári) garancia van, a Verbatim pedig 2 évet ad. Viszont nem minden bolt és webshop adja meg a hivatalosat, tehát célszerű olyan helyen vásárolni, ahol ez is ok.

[ Szerkesztve ]

(#18818) King Unique válasza t72killer (#18812) üzenetére


King Unique
titán

OK, ez nyilván érthető. Jómagam is inkább a 2,5"-os típusokat preferálom. Csak arra akartam célozni korábban, hogy amennyibe egy 2,5" 4 TB-os kerül, azért már 3,5" 6 TB-os külső HDD-t lehet venni [link].

Az USB chip a stabil működés és a kompatibilitás miatt fontos. Voltak olyan esetek, amikor egyes noname vezérlőket nem kezelt a HDS. Vagy éppen az alaplapi + külső ház USB 3.0 vezérlője + az OS együttműködése nem volt tökéletes, állandóan eldobálta a kapcsolatot stb. Ilyen volt például a Fresco Logic alaplapi USB 3.0 vezérlő és WD külső merevlemezek esete [link], [link].
Viszont általában gyári külső winchestereknél nem szoktak akkora problémák lenni az USB chip miatt. A legtöbben rendszerint ASMedia, Initio, JMicron, VIA vezérlő szokott lenni, amik ~ jónak mondhatónak. Elvétve előfordul Fujitsu chip is, valamint a WD-k egyes modelljeiben szokott lenni Symwave a hardveres titkosítás miatt [link].

A stabil áramellátás inkább a gazdagéptől és annak USB portjaitól függ. Előbbi terén egy PC, notebook általában ok szokott lenni, hacsak nem az alaplap és / vagy tápegység hibás. Az olyan egyéb eszközök problémásabbak inkább, mint például TV, médialejátszó, mini PC, router és társai. Egy normál PC-n a hátlapi USB 2.0 portok is már stabilnak mondhatóak áramleadás terén és egy 2,5" 5400 RPM külső vinyót rendesen meghajtanak. Más esetekben esetleg szükség lehet USB Y kábelre. Az USB 3.0 port pedig eleve ok, azon még egy 2,5" 7200-as típus is normálisan használható.
Tehát az "egészséges áramellátás" nagyban függ a gazdagéptől, azon lévő USB portok típusától. Ha nincs semmi gond a géppel és a port vélhetőn tudja a névleges értékeket, akkor felesleges méregetni. Persze, ha valaki annyira biztosra akar menni, akkor beszerezhet ilyen célra különféle kütyüket. Egyik fórumtárs korábban ilyennel csinált méréseket. Illetve hasonlókat lehet vásárolni olyan nemzetközi webáruházakban is, mint pl. az eBay. Viszont azt meg kell említeni, hogy az efféle USB-s mérőeszközök nem feltétlenül adnak minden esetben 100%-osan pontos értékeket, de nagyjából elfogadhatóak szoktak lenni a mérési eredmények.

A gyártók által használt marketing töltetű kifejezéseknek pedig nem feltétlen kell a kelleténél nagyobb jelentőséget tulajdonítani. Amelyik eleve kiemelkedik a mezőnyből, annál úgyis látszik a prémium dizájn, szoftveres extrák és egyéb extra funkciók alapján, hogy nem piskóta. Viszont ugyanakkor a belseje általában mindegyiknek valami olcsó, konzumer HDD szokott lenni és nem igazán pakolnak beléjük drága, enterprise kategóriás merevlemezeket.

(#18819) King Unique


King Unique
titán

Újdonság!

Ha már prémium kategória, akkor nemrég megjelentek a Toshiba 2,5" Canvio sorozatának legújabb modelljei:

Toshiba Canvio Premium | Toshiba Canvio Premium for Mac

A gyártó általi felsőkategóriás minősítést erősíti a kiváló minőségű alumínium ház, bónusz szoftverek és azok extra funkciói, hordozótok, USB 3.0 (USB 3.1 Gen 1) Type-C aljzat, 1 TB / 2 TB / 3 TB tárolókapacitás és 3 év gyártói garancia. Az itthoni megjelenésről és az árakról sok információ még nincsen, de ezen cikk alapján általánosan április közepére lehet számítani és 66 Ł (~26.000 Ft) körül lesz az 1 TB-os modell ára. Tehát nem a legolcsóbb, de akinek egy prémium kategóriás 2,5" külső HDD kell és hajlandó a felárat megfizetni, annak az új Toshiba jó választás lehet. Bár kontraként felhozható, hogy sanszos ennél a típusnál is az integrált USB aljzat [link], mivel manapság a többi 2,5" Toshiba modellnél is gyakorta találkozni ilyen megoldással.

Hasonló, alumínium házas és USB-C csatlakozós exkluzív 2,5" külső merevlemezt a Lacie is nemrég piacra dobott Porsche Design Mobile Drive néven. Az új modell 1 TB / 2 TB / 4 TB tárolókapacitással érhető el. Viszont, mivel ezen gyártó amúgy is prémium kategóriás és általában híres dizájnerek tervezik a termékeiket, így rendszerint az árak is ennek megfelelően alakulnak.

Továbbá a Fantec kínálatában is van Type-C csatlakozós 2,5" külső merevlemez. Az ALU-25U31 modelleken viszont már USB 3.1 Gen 2 interfész van, ami teljes értékű USB 3.1-nek tekinthető. A szabvány sebessége viszont a sima HDD belsős megoldásoknál nem, hanem csak az SSD alapú változatoknál használható ki. Illetve azokkal sem teljesen, mivel maga a SATA3 interfész fogja limitálni. Tehát a teljes adatátviteli sebesség eléréséhez mindenképpen egy gyorsabb belső interfész (pl. M.2 | PCIe), illetve RAID alapú megoldás szükséges. Ilyet készített nemrég a fentebb említett francia gyártó, ahol a LaCie Chromé belsejében 2 db M.2 SATA SSD foglal helyet RAID 0-ba kötve.

[ Szerkesztve ]

(#18821) King Unique válasza junior11 (#18820) üzenetére


King Unique
titán

Igen és vsz az áruk is ilyen szép lesz. :) Amúgy az új Toshiba külső vinyók ígéretesnek tűnnek és reméljük az itthoni áruk is elfogadható lesz.

[ Szerkesztve ]

(#18824) King Unique válasza junior11 (#18822) üzenetére


King Unique
titán

Igen, az Alu és a Slim is tetszetős. De ez a Canvio Premium még inkább és az USB-C is pozitívum. Bár utóbbinál nagyobbat ütne, ha USB 3.1 Gen 2 lenne. Viszont HDD-nél tényleg nincs sok értelme, vsz ezért sem erőltetik a gyártók. Illetve az USB 3.0 is kihajtható 450 MB/s sebességig [teszt] és bizony az elvileg 2x olyan gyors USB 3.1-es külső házak sem tudnak sokkal többet SATA3 alapon [teszt].

[ Szerkesztve ]

(#18826) King Unique válasza t72killer (#18825) üzenetére


King Unique
titán

Majd lesz, ha a többi merevlemez gyártója is fejleszt ilyen téren. 2,5" 4 TB-os HDD-t jelenleg csak a Seagate (Samsung) tud felmutatni. A WD és a Toshiba meg nyilván a saját merevlemezeit teszi a külső vinyóiba is. A Hitachi pedig leragadt 1 TB-nál... Amúgy ezek a 4 TB-os mobil külső HDD-k is elég vaskosak. Ha nem is a tégla, de a féltégla feeling azért megvan ezeknél is. :D

[ Szerkesztve ]

(#18828) King Unique válasza t72killer (#18827) üzenetére


King Unique
titán

Külső méretekre gondoltam elsősorban. Nézd meg az alábbi teszteket [link] | [link], hogy ott a normál méretű modellekhez képest mennyivel vaskosabbak. Például ezen a képen jól látszik. Bár az igazi féltégla jelzőt az SP külső vinyóira lehetne inkább ráaggatni [link]. Volt már a kezemben A80, illetve más modell is és fizikális méretre eddig ezek voltak szinte a legnagyobb 2,5" külső merevlemezek, amikkel találkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#18830) King Unique válasza Livius (#18829) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Milyen külső HDD-ről van szó pontosan, milyen típusú aljzattal és kábellel, mi a donor meghajtó, hol / mi van odaforrasztva?

Használni elvileg lehet vele, hiszen maga az USB szabvány visszafelé kompatibilis. Viszont az USB 1.0 / 1.1 már elég régi és külső merevlemezek sem nagyon voltak ilyen interfésszel. Illetve, ha USB 1.x kábellel használod az USB 2.0 eszközt, akkor az adatátviteli sebesség is az előbbi szabvány értékeire fog redukálódni. Annál a 1,5 - 12 Mbit/s = 0,1875 - 1,5 MB/s pedig baromi lassú...

[ Szerkesztve ]

(#18833) King Unique válasza somasz (#18831) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Több 2,5" külső HDD gyártója is integrált USB aljzatot alkalmaz [link], ami ez esetben nyilván problémás lehet. Bár azt hozzá kell tenni, hogy általában magától csak úgy nem szokott letörni, illetve elengedni a forrasztás a PCB-n. Ahhoz általában (durván) meg kell feszegetni a kábelt az aljzatban, tehát benne van a user error is.

Ilyenkor 3 lehetőség van:

1. Újraforrasztás (szakszerűen).

2. Beszerezni donor célra egy ugyanilyen külső meghajtót és arról átépíteni kompletten a PCB-t. Illetve lehet, hogy külön az elektronika is kapható. A neten számos videó található ez ügyben, illetve egyik fórumtárs már csinált ilyet otthon eredményesen [link], [link]. Persze ebbe is csak saját felelősségre ajánlott belevágni!

3. Elvinni (adatmentő) szakemberhez, aki megcsinálja, szükség esetén adatokat lementi róla stb. Ha nem értünk hozzá, akkor mindenképpen ezen utolsó megoldás javasolt az otthoni kísérletezgetés helyett!

[ Szerkesztve ]

(#18835) King Unique válasza Zsolt_Nagy (#18834) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Ilyen kérdésekre elsősorban az összefoglaló átnézését tudnám javasolni, ott vannak 2,5" | 3,5" méretben is különféle megoldások feltüntetve. A kinézett 3,5" WD külső HDD-ről készült a topikban egy teszt, a belseje a hírhedt Green, ami újabban már Blue. Általánosan a My Book ajánlott, de ilyen célú használatra megfelelhet ez az alapmodell is.

WD Elements Desktop 3 TB teszt

[ Szerkesztve ]

(#18839) King Unique válasza junior11 (#18836) üzenetére


King Unique
titán

A gyártó oldalán is fent van, hogy mi a különbség [link]. Tehát leginkább a szoftveres körítés és a hardveres titkosítás. A belsejük az ugyanaz, 2 - 6 TB méretig WD Blue (Green). A 8 TB-os My Book modellekben viszont az új hélium alapú Red | Purple lehet [link]. Továbbá az Elements sorozatok esetén általában több probléma szokott lenni, de manapság már ez sem törvényszerű. A régebbi, USB 2.0-ás Elements Desktop volt ilyen téren elég vegyes, de az USB 3.0 változatnál nem hallani különösebb panaszokat. Igaz utóbbival a tapasztalat is kevesebb.

(#18837) mobal: a 2,5" (külső) HGST merevlemezek viszonylag jónak mondhatóak, bár én a túlzott fejparkolásukat nem preferálom annyira. Igaz, az még mindig jobb egy fokkal, mint egyes 2,5" WD-k gyakori motorleállítása. Persze, ha nagyon megszaporodna, akkor HDS által mindkettő kordában tartható [link], [link]. De ezen beállításokat csak szükség esetén javasolt alkalmazni! Az 500 GB-os Touro Mobile-ról korábban készült egy teszt.

Hitachi Touro Mobile 2.5" 500GB usb3.0 külső HDD

Amúgy az 500 GB-os változatok ár-érték aránya nem a legjobb és az 1 TB-os sem sokkal drágább: 500 GB | 1 TB.

[ Szerkesztve ]

(#18840) King Unique válasza Werkly (#18838) üzenetére


King Unique
titán

Azért azt nem ártana tudni, hogy pontosan milyen Medion külső HDD-ről van szó?
A leállítás oka, hogy a külső merevlemez támogatja az alvó módot (firmware). Gyártótól és adott modelltől függően általában 10 - 30 perc közötti értéket szoktak beállítani. A jobban felszerelt típusokhoz programot is mellékelnek ennek állítására: Samsung | Verbatim | WD. Illetve PID: 55AA azonosítós, ASMedia vezérlős külső merevlemez házaknál is van lehetőség különféle értékek megadására [link].

Az adott OS energiagazdálkodási beállításai viszont befolyásolhatják / felülírhatják a kikapcsolásig eltelt időtartamot. Windows esetén is van lehetőség ezt módosítani [link]. Viszont kizárólag csak a gyári értékkel megegyező, vagy annál kisebb érték beállítása esetén működik. Tehát, ha nálad a külső HDD gyári értéke 20 perc, akkor a következőképpen alakul:

• soha —► külső házban 20 perc után leáll a merevlemez
• 1 perc —► külső házban 1 perc után leáll a merevlemez
• 5 perc —► külső házban 5 perc után leáll a merevlemez
• 10 perc —► külső házban 10 perc után leáll a merevlemez
• 15 perc —► külső házban 15 perc után leáll a merevlemez
• 20 perc —► külső házban 20 perc után leáll a merevlemez
• 30 perc —► külső házban 20 perc után leáll a merevlemez

Továbbá, ha nincs lehetőség szoftveresen / firmware szinten beállítani a kívánt értéket és például tiltani akarjuk az alvó módot, akkor azt legegyszerűbb HDS segítségével megoldani (Lemezek leállásának akadályozása).

[ Szerkesztve ]

(#18844) King Unique válasza Khaosz55 (#18842) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Ilyen kérdésekre az összefoglaló átnézését tudnám javasolni, hiszen pont ezt a célt szolgálja. A D3 Station ára valóban nagyon kedvező, de a tapasztalatok már vegyesek vele kapcsolatban: [link], [link], [link]. Persze ez alapján nem feltétlenül lehet az összeset általánosítani, lehet éppen olyat fogsz ki, aminél nem lesz semmi probléma.

A WD Elements Portable is megfelel a célra, de adott esetben a + 1 év garancia és a bónusz szoftverek miatt jobb választás lehet a My Passport Ultra. Amúgy, ha csak 1-2 TB kell, akkor az manapság 2,5" méretben sem számít extrának. 3,5" megoldásokat 2 TB, illetve leginkább afeletti tárolókapacitásnál érdemes venni.

[ Szerkesztve ]

(#18846) King Unique válasza Khaosz55 (#18845) üzenetére


King Unique
titán

A mellékelt szoftverek használata csak opcionális és van hozzá magyar nyelvű felhasználói útmutató is. Azért akad benne néhány hasznos beállítási lehetőség, mint pl. a fentebb is említett alvó mód időértékének állítása. Amúgy árban sincs nagy különbség a kettő között és talán 2-3 db ezrest megér a + 1 év garancia és a szoftveres extrák.

WD Elements Portable 2 TB | WD My Passport Ultra 2 TB

Persze nem kötelező utóbbit venni, csak célszerű az említett okok miatt. Ha nem akarsz rá pluszba költeni, akkor jó lehet az Elements is. Illetve hasonló szoftveres felszereltséggel és hivatalosan 3 év garanciával a Samsung M3 Portable van még jó áron.
Akadnak persze más megoldások is, ha az összefoglalóban megnézed. Továbbá annyit meg kell még említeni, hogy az imént felsoroltaknál kontraként felhozható az integrált USB aljzat. Persze ez sem jelent feltétlenül problémát, de azért jó tudni és számításba venni.

[ Szerkesztve ]

(#18848) King Unique válasza Cool Face (#18847) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Megfelelhet a célra, de ezt inkább a topikjában kéne megtárgyalni. Már csak azért is, mert látom ott is feltetted a kérdést.

(#18851) King Unique válasza smallmer (#18850) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Mindkét megoldásnak megvannak a maga előnyei és hátrányai, amik az összefoglalóban is fel vannak tüntetve [link]. Illetve szöveges formában is megtalálható [link]. Továbbá ott vannak a vásárlási szempontok, azok alapján felállított kategóriák, ami szerintem kellően szájbarágós. Viszont azt már neked kellene eldöntened, hogy ezekből pontosan mi az, ami fontos és mi az, ami nem? Utána majd lehet tovább szűkíteni a kört.

Nemrég viszont érdeklődtél már ezen topikban hasonló ügyben [link] és akkor úgy volt, hogy a Toshiba lesz a befutó. Azzal a döntéssel mi lett? Illetve korábban külső házat is akartál venni mini PC-hez [link], de az szintén nem volt megemlítve, hogy végül melyikre esett a választás.

Amúgy 30 ezerért már 2,5" 2 TB-os megoldásokat is lehet venni, például a #18846-ban említett Samsung is elég kedvező áron van. Illetve egy ST2000LM003 + olcsó külső ház kombó is még nagyjából beleférhet a keretbe.

[ Szerkesztve ]

(#18853) King Unique válasza smallmer (#18852) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Minőség terén maga a kivitelezés, burkolat anyaga stb. is meghatározó, viszont az átlagnál jobbat meg kell fizetni, főleg a gyári kompakt kivitelű megoldásoknál. Illetve pont ilyen prémium kategóriás és minőségi cuccokat például a Lacie készít. A sebesség leginkább a benne lévő merevlemeztől, illetve annak fordulatszámától és adatsűrűségétől függ. Viszont ilyen téren a legtöbb 2,5" típus általában megegyezik, mivel a többségük 5400 RPM | 500 GB / lemez. Ennél valamivel gyorsabbak csak a 7200 RPM | DDR cache | 667 - 800 GB / lemez adatsűrűségű modellek lehetnek. A korábban említett ST2000LM003 már 667 GB-os tányérokat tartalmaz, ezért kicsit gyorsabb az átlagnál (teszt).

1. Samsung M3 Portable (1 TB) —► topik teszt | Cdrinfo teszt | topik információk

2. WD My Passport Ultra (1 TB) —► topik teszt | TechPowerUp tesztek | topik információk

3. WD My Passport Ultra Metal Edition (1 TB) —► TechPowerUp tesztek | topik információk | Szinte ugyanaz, mint a My Passport Ultra, csak a burkolata fém. Pontosabban csak a teteje és az oldala, az alja már műanyag. Viszont a hővezető képessége nem igazán jobb, mint a műanyagházasnak [link], [link].

4. Asus Zendisk AS400 (1 TB) —► logout teszt | topik információk | Előfordul ST1000LM024 belsővel is: [link].

5. Toshiba Canvio Slim (1 TB) —► TechPowerUp tesztek | topik információk | új modellek

6. Toshiba Canvio Alu (1 TB) —► TechPowerUp tesztek | topik információk | új modellek

7. Buffalo MiniStation Safe (1 TB) —► DailyReviews teszt | TechPowerUp tesztek | topik információk | Egyéb ütésálló termékek: [link].

8. Lacie Porsche Design (1 TB) —► TechPowerUp tesztek | topik információk

9. 2,5" külső mobil rack + merevlemez —► Kínálat szűkítése: [link]. | Egyéb, olcsóbb 2,5" merevlemezek: [link].

+ Mellékelt szoftverek funkciói, használata:
Tessék elolvasni a gyártói oldalakon lévő információkat és felhasználói útmutatókat!

Pl.: Buffalo Tools | Lacie Privat Public | Samsung Drive Manager | NTI Backup Now EZ (Toshiba) | WD SmartWare / WD Backup, WD Drive Utilities, WD Security, WD Quick View

1, 2, 3, 5, 6 —► Ezeknél jellemző az integrált USB aljzat [link]. Azonban nem feltétlen jelent problémát, maximum akkor, ha az USB aljzat letörik a PCB-ről, vagy elszáll az USB chip / - áramkör. Előbbihez általában erős feszegetés (user error) kell, utóbbi pedig nem törvényszerű. Például a népszerű WD My Passport modellek is sokaknál beváltak és korántsem mindenki fut bele ilyen problémába. Ettől függetlenül persze még lehet vele számolni.
Hogy pontosan melyiket kellene választani, azt a fenti információk és az összefoglalóban taglalt vásárlási szempontok, azok alapján felállított kategóriák, valamint egyéni igények alapján el lehet dönteni. Viszont ezeket már mindenkinek magának kell elolvasni, mérlegelni és meghozni a döntést. :)

[ Szerkesztve ]

(#18855) King Unique válasza smallmer (#18854) üzenetére


King Unique
titán

Webshopokban jelenleg nem találni, de előfordulhat, hogy később még elérhető lesz. A cikkben említett áruházban is meg lehetne nézni, hátha árulják még. Illetve nemrég hardveraprón volt egy [link], de az elkelt.

(#18857) King Unique válasza smallmer (#18856) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Az 500 GB-osról pont most raktak fel tesztet a korábban említett oldalra [link]. Az alapján ST500LM012 van benne, ami a normál Spinpoint M8 sorozat. Ha integrált USB-s lenne, akkor ST500LM014 kéne legyen, azaz Spinpoint M8U
Tehát szerintem nem integrált USB-s és vsz a nagyobb tárolókapacitásúak sem. :N A tesztek alapján a többi modell sem és az SP-nél amúgy sem jellemző különösebben.

Akkor ez az SP A85 lesz a befutó? Nem tartozik a legolcsóbbak közé [link], de amúgy jónak néz ki és a 3 év garancia is előnyös.

[ Szerkesztve ]

(#18859) King Unique válasza smallmer (#18858) üzenetére


King Unique
titán

A Silicon Power külső vinyói szerintem nem rosszak és alapból drágábbak is a többi, hasonló terméknél. Valamint ez az A85 is komolyabb darabnak néz ki.
Az említett háromból én az SP és WD modellekre szavaznék, mert a Buffalo kapcsán eleve kevés az infó és nekem a MiniStation Safe amúgy sem tetszik annyira. Bár az is igaz, hogy én ~ 30k körül már inkább vennék 2,5" 2 TB-os külső HDD-t. Sebesség terén alap esetben nem nagyon lehetnek számottevő különbségek köztük, mivel 1 TB méretben mindháromban 5400 RPM | 500 GB / lemez paraméterekkel bíró merevlemez van. E tekintetben csak azok gyorsabbak, amiket fentebb is említettem [link]. Egyéb esetben max. akkor, ha van valamilyen szoftveres tuning. Ilyen téren a Buffalo esetén mellékelnek egy TurboPC szoftvert, ami megnövelheti az adatátviteli sebességet. A teszt alapján dob rajta egy kicsit. De egy hasonló program az Asus Zendisk AS400-nál leginkább csak USB 2.0-án volt hatásos.

Ha A85 lesz, akkor arról majd egy beszámolót / tesztet szívesen olvasnánk itt a topikban. :R

[ Szerkesztve ]

(#18861) King Unique válasza smallmer (#18860) üzenetére


King Unique
titán

Attól, hogy nincs róla sok infó, vagy nekem nem tetszik, attól még nem feltétlen kell elvetni. De te döntöd el.
Hogy melyiket venném, e téren továbbra is csak magamat tudom ismételni (összefoglaló —►szempontok, kategóriák). Ha ebből a háromból a 2 TB-os verziót kéne, akkor leginkább az A85 tetszene, de az elég drága lenne ekkora méretben. Amúgy, ha nem kéne spéci szoftver, ütésállóság és egyéb extra, akkor biztosan a külső házas megoldást választanám. 2 TB méretben az ST2000LM003 amúgy is nagy favoritom mostanában és egy jó külső házzal ütős kombináció lehet.

[ Szerkesztve ]

(#18864) King Unique válasza zsebibali (#18863) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Magának a külső meghajtónak a nevét nyilván Windows fájlkezelőben is át lehet írni tetszőlegesen, mint egy pendrive-nál. De azokat az egyedi azonosítókat, amik eszközkezelőben és tálcán leválasztásnál megjelennek, már nehezen. Ilyet pl. olyan külső házaknál lehet, amiken frissíthető a firmware. Egy ASMedia chipes külső mobil rack esetén megadható egyedi gyártó -és eszközazonosító is [link].

Aztán, hogy egyes TV, médialejátszó, set-top box, router és társai a fentiek közül melyiket és hogyan jelenítik meg, az már más téma. Legjobb lenne a TV topikjában érdeklődni ez ügyben, hátha van ötletük.
Amúgy nálam egyes készülékek kiírják a meghajtó nevét (amit adtam neki), de csak pár karakterig...tehát ez sem az igazi. Ezeken a külső eszközökön eleve lutri néhány dolog és alapból egy PC, notebook + desktop OS kombón való használat tekintendő alapértelmezettnek és javasoltnak.

[ Szerkesztve ]

(#18866) King Unique válasza zsebibali (#18865) üzenetére


King Unique
titán

Tehát JMicron chipes mind a kettő. Ahhoz is van elvileg firmware tool, amiben beállíthatók egyedi azonosítók [link]. A gyártók általában nem nagyon szoktak firmware frissítési lehetőségeket biztosítani a gyári kompakt és külső házas kivitelekhez sem. Kompakt kivitelben a WD-knél van ilyen lehetőség, de ott kb. semmi nem állítható be külön [link]. Külső házaknál általában nem hivatalos (nem gyártótól való) megoldások vannak, de ott is inkább ASMedia kapcsán van tapasztalat az érintett topik(ok)ban is [link].

De nem ajánlanám megpiszkálni, mert esetedben azt sem tudjuk milyen chipek vannak bennük és azokhoz milyen firmware való! Illetve egy balul elsült művelet, magát az eszközt is tönkreteheti!

Tehát, ha jól működik mindkét külső HDD és nincs velük egyéb problémád, akkor nem érdemes szórakozni az azonosítók átírásával. Annyit nem ér ez az egész... :N

[ Szerkesztve ]

(#18868) King Unique válasza Surda- (#18867) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Az említett célra alkalmas nyilván mind a kettő, de a többi típus is. Az alapján kell dönteni, hogy milyen funkciók és tulajdonságok megléte szükséges / fontosabb. Az adott szempontok az összefoglalóban vannak részletezve. Illetve a 2,5" téma kapcsán adaléknak még ez a hozzászólás is jól jöhet [link].

(#18870) King Unique válasza Surda- (#18869) üzenetére


King Unique
titán

Ilyen hosszú időtartamú hibamentes működés nem garantálható egyiknél sem. :N Ennyi idő alatt már bőven veszel majd több külső HDD/SSD-t és fizikálisan több helyre mented a fontos adataidat. Ez a legbiztosabb megoldás.

Ha a kiválasztásnál legfontosabb a külső, fizikális védelem, akkor vegyél ütésállót. Mert ugye elég az ilyen 2,5" külső merevlemezeknek egy kis esés kemény felületre ahhoz, hogy tönkremenjenek [link]. A kinézett Transcend 25M3 nyilván megfelel a követelménynek.

[ Szerkesztve ]

(#18872) King Unique válasza Surda- (#18871) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem arra gondolt, hogy egy RAID alapú külső ház, amiben 2, vagy több HDD van. Az jó adatbiztonság terén, mert a megfelelő beállításokkal, ha egyik HDD tönkremegy, akkor a másikon még megvan ugyanaz az adat. Viszont az ilyen megoldások eleve drágábbak és ennél is egy fizikális eszközön van minden. Adatmentő szakik (otthonra) több, különálló fizikális alapú tárolóra való mentést javasolnak általában. Az a biztos.

[ Szerkesztve ]

(#18874) King Unique válasza Surda- (#18873) üzenetére


King Unique
titán

A "Rugged" megnevezés a strapabíró kivitelre utal, vagyis ez is ütésálló, illetve pontosabban ütésálló | cseppálló | nyomásálló [link]. De ekkora felárral a feleakkora tárolókapacitás nem igazán éri meg. Amúgy van kétlemezes, RAID változat is belőle [link], de az elég drága [link]. Ennyit vsz nem akarsz rákölteni... :N Sőt, ennyiért már vehetsz majdnem 2 db, 4 TB-os mobil külső vinyót, ha elolvasod ezt a logout cikket.

[ Szerkesztve ]

(#18876) King Unique válasza Surda- (#18875) üzenetére


King Unique
titán

Eddig ütésállót akartál venni, de ha a WD kell, akkor felőlem legyen. A hardveres titkosítás USB chip szinten titkosítja az adatokat és adnak hozzá programot, amivel lejelszavazható a meghajtó. Ennek vannak előnyei, meg lehetnek bizonyos esetekben hátrányai is. Utóbbi kapcsán előfordul, hogy körülményesebb lehet az adatmentés az ilyen meghajtókról pont a titkosítás miatt. Persze nem törvényszerű, hogy arra sor kerül.

Külföldi árakat passzolom, de van WD Store, ahol az 1 TB My Passport Ultra most akciósan 60 $ (~16k). De, ha kint veszed meg, akkor szükség esetén a garanciát is ott kell intézni. Ha visszajössz, akkor itthon max az RMA ügyintézés jöhet szóba ez esetben.

[ Szerkesztve ]

(#18879) King Unique válasza Surda- (#18878) üzenetére


King Unique
titán

Fent van a WD oldalán [link]. Az új sorozatnál kicsit megújult a dizájn, a szoftveres pakk, van már 3 TB-os tárolókapacitású is belőle, valamint ezekre talán több helyen adják meg a 3 év garanciát. Amúgy kb. ugyanaz, mint a régi. Továbbá, ha már garancia, akkor érdemes arra is odafigyelni [link].

(#18881) King Unique válasza Surda- (#18880) üzenetére


King Unique
titán

Lehetnek kivételek, de többen tapasztalták már, hogy az újra inkább megadták a 3 évet. Meg aztán, ahol megadják, ott is érdemes előtte e-mailben / telefonon / személyesen érdeklődni, hogy tényleg annyi-e? Illetve bolti / gyári garanciáról van szó, 3 év alatt végig ők intézik a cserét stb.? Mert volt már példa érdekes esetekre...
De, ha a régit jelenleg kedvezőbb feltételekkel tudod megvenni, akkor választhatod azt is. Bár a modellszámokat érdemes előtte csekkolni, mert van olyan hely, ahol pl. rossz képet tesznek be az adott termékről.

[ Szerkesztve ]

(#18883) King Unique válasza Surda- (#18882) üzenetére


King Unique
titán

Mondtam, hogy ott a gyártó oldala és azon a modellszámok: régi | új. Azok alapján már egyértelműen be lehet azonosítani, mert a webshopokba feltöltött kép és xy megnevezés / paraméter nem mindig stimmel.
Azon korábban én is csodálkoztam, hogy egyazon típusú terméknél mért van szín alapján eltérés a garanciaidőben? Holott a színnek ehhez egyáltalán semmi köze nincsen. De nekem is azt mondták a korábban linkelt topikban, hogy nyilván az eltérő forrásból való beszerzés az oka.

[ Szerkesztve ]

(#18887) King Unique válasza Surda- (#18886) üzenetére


King Unique
titán

A Transcend esetén csak fájl | mappa szinten lehet titkosítani a mellékelt Transcend Elite programmal. Olvasnivaló: [link], [link].
Az egész drive-ot aszem nem tudja azonnal lejelszavazni, mint a WD. Illetve a WD-nél további előny, hogy ugyan az USB chip a háttérben folyamatosan titkosít (hardveresen), de a jelszókérés tetszőlegesen deaktiválható | aktiválható a tartalom törlése nélkül. Ez olyan esetben lehet kifejezetten hasznos, amikor olyan operációs rendszeren | eszközön kell használni, ami nem tudja ezt kezelni (pl. Linux, TV stb.).
Továbbá minden OS-ben van általában beépített titkosítás. Tehát, ha pl. Windowst használsz és 8.1/ 10 esetén legalább Pro kiadást, akkor ott a BitLocker. Win7-ben is van természetesen, de ott csak az Ultimate | Enterprise kiadások támogatják. A BitLocker és a hasonló programok (pl. VeraCrypt) hátránya viszont, hogy sokáig eltart (néhány óra) míg lekódolják a meghajtót. Bár előbbi előnye a WD programjához hasonlóan, hogy utólag kikapcsolható és visszafejthető a titkosítás a tartalom törlése nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#18891) King Unique válasza Surda- (#18889) üzenetére


King Unique
titán

Én leginkább akkor venném a WD-t, ha célirányosan szükségem lenne a szoftveres pakkjára és annak tudására. Amúgy nekem az ütésálló Transcend szimpatikusabb és az nem is integrált aljzatos. Illetve, ha a hővezetést, nemsokára érkező nyári meleget nézem, akkor külső házas megoldást vennék. Igaz az nem ütésálló, de max. veszek hozzá egy hordozótokot és abban tartom.

Amúgy meg szerintem ilyen felhasználásra [link] kb. ugyan mindegy... Évente 1x előveszed, az vsz nem fog a sok üzemtől tönkremenni, túlmelegedni, de talán még leesni sem, hacsak a szekrény fel nem dől. :D

(#18893) King Unique válasza bb0t (#18892) üzenetére


King Unique
titán

Ott az összefoglaló, illetve ez a cikk a kérdésre válaszként. Van több javaslat és megoldás, viszont azt mindenkinek a saját igényei alapján kell eldönteni, hogy számára melyik a jobb választás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.