Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15328) King Unique válasza Chieftec (#15327) üzenetére


King Unique
titán

Értem én, ne aggódj... :)

Nyilván a sokszori csatlakoztatástól valóban kophatnak valamennyire az érintkezők, viszont egy 2,5" külső HDD-t eleve használat után leválaszt, félrerak az ember. Ezt pedig kibírják, én is több éve használok 2,5" USB 3.0 Micro-B csatis külső vinyókat és nincs probléma ilyen téren.
Persze, lehet gépre dugva is hagyni, csak mivel ezeken nincs kikapcsológomb, így az állandó felpörgetés/ leállítás se jó annyira a vinyónak hosszú távon, mivel USB-portról táplálva ez benne van.
Ha folyamatosan rá van dugva, akkor még figyelni kell arra is, h ne feszüljön bele a kábel, mert volt aki beletörte...az a nagyobbik baj.

így már világos remélem, 5-6 év műlva meg úgyis veszel még 1 db külső HDD-t, ha nem többet, mert 500 GB tárhelyet, hamar ki lehet ám nőni.

[ Szerkesztve ]

(#15332) King Unique válasza Gedeon31 (#15330) üzenetére


King Unique
titán

1. Ha nincs gond a partícióval, akkor általában nem kell, használható ugyanúgy tovább a külső HDD házban.

2. Cserélni tudod benne a HDD-ket, ezt nem is értem mért kérdezted, hiszen pont erre való, h szabadon lehessen benne variálni őket.

Jók a Rapid-Case rackek, az egyik legjobbak a piacon, de szimpla USB 2.0 verziót, már nem nagyon érdemes venni :N , az USB 3.0 típus sem sokkal drágább [link].

(#15329) robotos05: akkor vsz chip inkompatibilitás lesz, 8.1 meg gyárilag tartalmazz az USB 3.0 drivert, tehát azzal se lehet gond. Bár azt meg kell jegyezni, h egyes gépházaknál az előlapi USB-portok néha több szempontból is instabilabbak, mint a hátlapiak, tehát az is lehet a hiba forrása.

(#15334) King Unique válasza Pr3no (#15333) üzenetére


King Unique
titán

#14831 - a 2,5" (gondolom akkora kellene) linkekben találsz ezt-azt, egybe gyári külső és külön külső rack + HDD variációban is.

[ Szerkesztve ]

(#15337) King Unique válasza droetker (#15336) üzenetére


King Unique
titán

Médialejátszó mellé jó szinte majdnem bármilyen 3,5" külső HDD, így a My Book is meg fog felelni. :K
Amit érdemes mérlegelni és fentebbi vastagon szedett link 3,5" részét megnézni:

• gyári külső HDD: (pl. My Book)

Pro
- extrák: gyári szoftverek (backup, AES 256 hardveres titkosítás, diagnosztika)
- gyárilag beállított alvó mód és biztonságos leválasztás utáni HDD kikapcsolás
- ismert gyártó chipje ---> kompatibilitás vmivel jobb az operációs rendszerrel és xy külső eszközökkel (TV, lejátszó stb.)

Kontra
- műanyag ház --->jobban melegszik
- nem szétszedhető (garanciavesztés...), hardveres titkosítás esetén a merevlemez másik házban nem olvasható

• külső mobil rack + HDD (pl. a Sharkoon Rapid-Case + xy HDD)

Pro
- alumínium ház ---> jobb hőelvezetés
- szétszedhető, cserélhető benne a HDD
- külön összetevőnként (rack + HDD) vásárolva bizonyos esetben előnyösebb ár és garancia

Kontra
- nem jellemzőek az extrák
- alvó mód és leállítás chip függő, nem mindig van beállítva (firmware frissítést/ flashelést igényel)
- noname rackek kompatibilitása kevésbé jó, de a jobbak esetében nem szokott probléma lenni.

[ Szerkesztve ]

(#15341) King Unique válasza 75kokoko75 (#15339) üzenetére


King Unique
titán

Pedig fel kéne, mappákat megjeleníteni stb.
Kérdés milyen fájlrendszerű partíció, nincs-e titkosítva, milyen oprendszerű gépen és rackbe téve próbáltad, USB porton kersztül kap e elég áramot a rack stb. :F
Ha nincs rajta semmi fontos adat és nem hardver hiba, akkor meg akár lehet a partíciót törölni és újrainicializálni és formázni azon a gépen, mert az a biztos stabil felismerés/ kezelés terén.

[ Szerkesztve ]

(#15344) King Unique válasza AMD Power (#15343) üzenetére


King Unique
titán

Másik topikot elnézve, 3,5 colos megoldás kéne, azt tudom mondani és ajánlani, amit a fenti hsz-be írtam [link]. Pl. egy WD My Book, v külön megvenni a külső házat és hozzá a HDD-t. A 3,5" Expansion ára valóban jó, de ha fontosabb adatok is lesznek rjta, akkor érdemes vmi minőségibbet, megbízhatóbbat választani.

(#15342) 75kokoko75: akkor linuxos partíció volt a gond, mert Windows (ha az alatt próbáltad) az ext4 fájlrendszert és partíciót nem képes olvasni. Illetve kérdés most milyen rendszer alá lesz rakva, ha Windows, akkor, ha a lemezkezelőben látszik és lehet vele mit kezdeni, ott kéne újraparticionálni. Ha nem, akkor meg külső programokkal (Esasus, Minitool, Aomei), v akát Linux alatt, de utóbbi nem tudom megfelelőre csinálja-e az NTFS-t, partíció eltolást stb...?

(#15347) King Unique válasza 75kokoko75 (#15346) üzenetére


King Unique
titán

Mondtam, h először a Windows lemezkezelőjében nézd meg, ott megjelenik-e az adott partíció és lehet-e vele vmit kezdeni. Ha igen, akkor célszerű ott újrainicializálni, létrehozni a partíciót.
Ha nem enged vele semmit csinálni, akkor meg lehet próbálni parancssorból a a "clean" opciót, de csak kellő körültekintéssel [link].
Ha nem, akkor érdemes külső programokkal megcsinálni, mint amilyen a magyar nyelvű Aomei. Ha felismerte a lemezt, akkor az adott partíción (de csak azon!!!) kattintasz és partíció törlése. Utána Unallocated (nem lefoglalt) fog megjelenni, majd partíció létrehozása --->címke, betűjel, fájlrendszer (NTFS) stb. tetszőlegesen beállítható [link]. Formázásnál elég a gyors és az Érvényesít gombbal hajt végre minden műveletet .

Van az Aomei-ben sima formázási és konvertálás NTFS-re lehetőség is, nem tudom utóbbiakat engedi-e, de jobb tiszta lappal kezdve újra létrehozni.

[ Szerkesztve ]

(#15353) King Unique válasza 75kokoko75 (#15351) üzenetére


King Unique
titán

Igen, külső vinyókat mindig a "Merevlemez-meghajtók" között jeleníti meg :K , pendrive-okat, memórikártyákat teszi a "Cserélhető adathordozós eszközök" közé a Windows a fájlkezelőben.

(#15350) zolee1999: ez mindig lutri, mert külső HDD-k elsődlegesen PC és notebook használatra valók, egyéb külső eszközökkel (TV, PS, médialejátszó, router stb.) a működés mindig kérdéses... :F
Amúgy kezelni szokták őket, régen a FAT32 fájlrendszer volt megjelölve feltételként, de topik összefogalójában is említik multimédia résznél [link]. Tessék ott érdeklődni ez ügyben!
Más kérdés, h mai gyári külső HDD-k többnyire NTFS-re formázottak és Windows FAT32 esetében nem enged 32 GB-nál nagyobb partíciót létrehozni, igaz külső progikkal (Easus, MiniTool, Aomei) lehet trükközni.

(#15352) kabalthenbk: WD-k gyárilag NTFS-re vannak formázva, azt nem volt jó, mért volt szükség exFAT-ra :F
Én utóbbit max pendrive-on használtam eddig, külső vinyón még nem, így nem tudom jogosultság kezelés terén milyen buktatói lehetnek Windows alatt.
Ha még mappákat/ fájlokat átnevezni, törölni, módosítani nem enged, az gyakori eset, arra való a saját tulajdonba vétel, de hogy szimplán egy új helyre másolni se enged, azt nem értem.... Első körben az egész meghajtó, v a célzott mappák saját tulajdonba vételét javasolnám: jobb kilkk --->tulajdonságok ---> biztonság [Win8 alatt], de Win7 esetében is hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#15355) King Unique válasza 75kokoko75 (#15354) üzenetére


King Unique
titán

Amúgy, ha már itt tartunk, engedte Windows-os lemezkezelő is újraparticionálni a vinyót, v Aomei-ben csináltad ??

(#15357) King Unique válasza nofi (#15356) üzenetére


King Unique
titán

Utólag jutott eszembe, h az csak NTFS fájlrendszer esetén működik. De ezt a jogosultság dolgot továbbra nem értem, mért nem engedi...
Az exFAT-nak egyszerű home felhasználásra tényleg semmi értelme, ha csak célirányosan nincs olyan eszköz, amihez az kéne, illetve az NTFS 16 TB-os korlátja is elég lesz még egy jó darabig.
Rakd vissza, az a biztos megoldás :K

(#15361) King Unique


King Unique
titán

stateman & JayZ mindkettőtöknek a fentebbi (#15337) hsz-t és a link 2,5" részét tudom javasolni, illetve ha külön venni a racket hozzá, akkor még a Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja.

@ stateman: kicsit nem ártana pontosítani, mert az, h 500 GB, az kevés infó...de vsz fentiek alapján találsz megfelelőt.

@ JayZ: WD most is jó, a My Passport Ultra ajánlott :K . Samsung M3 se rossz és az ára is kedvező. Elég hasonló mind2, tudnak hardveres titkosítást, 3 év gari stb., WD bejáratottabb.

TESZTEK:

2,5" külső mobil rack + HDD

• Hitachi Travelstar 5K1000 1 TB + RaidSonic ICY BOX IB-268StU3-B [link]

• WD Scorpio Blue 500/ 640 GB + LC-POWER LC-25U3-Becrux külső mobil rack [link], [link]

2,5" gyári külső HDD

• WD Elements Portable 500 GB [link]
• WD My Passport Ultra 1 TB [link]

[ Szerkesztve ]

(#15363) King Unique válasza csucsotke (#15362) üzenetére


King Unique
titán

Ezek közül egyik se :N , ha erről az oldalról nézzük, mind2 egy műanyag kis "vacak".
Ha vmi strapabíróbb kéne külsőleg, akkor Silicon Power Armor, Transcend, Adata Durable modellek háza táján érdemes körülnézni.
A drágábbak közül, Buffalo, Freecom, Lacie Rugged modellek jöhetnek szóba.

Egyébként WD-hez is lehet venni spec. ütésálló tokot: Nomad.
Vagy külön venni külső házat + HDD-t, ott egy masszív aluház jó ilyen szempontból, de leejtést nem bírják, azt max a fenti ütésállók és azok is csak párszor/ néhányszor...

[ Szerkesztve ]

(#15365) King Unique válasza csucsotke (#15364) üzenetére


King Unique
titán

Minden műanyag házas melegszik, főleg most nyári hónapokban, nem csak a gumírozott, szilikon védőborítású ütésállók, de azért nem szokott olyan vészes lenni. 2,5"-oknál eleve a zárt burkolat miatt is van ez, pl. a 3,5" WD My Book is műanyag, de azon legalább vannak szellőzőrácsok. Ha hőelvezetés a lényeg, akkor eleve jobb az alumínium házas.
Igen, gyári kompakt külsőkbe van, amelyiken NYÁK-ra integrált USB csatlakozó van és nem külön SATA-USB átalakító egység, ilyen az elsőnek említett My Passport és Samsung M3 portable is...viszont eleve csak úgy nem szokott tönkremenni egyik se, de ha vki ettől tart, akkor alapból érdemes külön venni a házat és hozzá a HDD-t.
Mert a gyári megoldások szétszedése nem mindig egyszerű, alapból garanciavesztéssel és adott esetben a burkolat roncsolásával járhat.

A felsorolt háromból egy aluházas Toshiba (Stor.E Slim/ Alu 2S) nem lenne rossz választás. Az NH13-nak csak a fedlapja fém, a Seagate Backup Plus Sim viszont elvileg már aluházas.
Egyébként mind3 külön SATA-USB átalakítós, legalábbis hosszméretekből mindenképpen ez következik.

[ Szerkesztve ]

(#15367) King Unique válasza Eduardo89 (#15366) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván Y kábel terén a lényeg a plusz USB-portból nyert áramellátás.
Ebben az esetben szinte ugyanott vagy, ha a külső vinyó kábelének gazdaoldali (gép felőli) Type A portjára rádugod ezt,, mintha gyári USB2-es Mini-B Y kábelt használnál. :K

(#15371) King Unique válasza XGalapagosiX (#15369) üzenetére


King Unique
titán

Nekem maga a leírás is kicsit kétértelmű, most csak sima adattár HDD-ként volt használva eSATA porton, v oprendszert is futtattál róla :F
Még nem találkoztam ilyen hibával, igaz főleg USB 3.0-át használok...nem tudom a monitor csíkozódásának mi köze külső vinyóhoz, ilyet akkor tudnék elképzelni, ha oprendszert futtatnál róla.
Lehet eSATA kábel hibás, v esetleg külső rack tápegysége tán zárlatos és ha egy hálózati aljtatba/ elosztóba vannak dugva monitorral, akkor az okozza a csíkozódást, nem tudom pontosan... :F
A rendszer lassulás is fura, lehet ahhoz is köze van fentinek, v gép nem megfelelően kezeli eSATA kapcsolatot, driver probléma, BIOS-ban vmi el van állítva.

HDD probléma (nem adatmentés) topikot tudom inkább javasolni ez ügyben, hátha ott többet tudnak.

[ Szerkesztve ]

(#15374) King Unique válasza G@ben (#15373) üzenetére


King Unique
titán

HA majd jársz vmikor a jövőben USB 3.0 portos gép közelében, akkor egy ilyen teszt, majd jöhetne, mint amit feljebb a kollega készített [link] + a hozzá adott Drive Manager program működéséről, titkosítás stb.

Melegedés 4x°C-ra mondhatni természetes, főleg a zárt műanyag burkolat miatt, hangja meg egy 2,5" notivinyónak tényleg nincs, főleg nem külső házban, max a égebbiek volt egy kicsi.

(#15376) King Unique válasza G@ben (#15375) üzenetére


King Unique
titán

Ha a jövőben nem veszel új gépet, de ki akarod majd használni USB3 sávszélességét és van szabad PCIe bővítőhely az alaplapodon, akkor egy USB 3.0 PCIe bővítőkártya se túl drága [link].

(#15379) King Unique válasza sony309 (#15378) üzenetére


King Unique
titán

Egy korábbi hsz-t tudok ajánlani [link], ott is 3,5" lett elsődlegesen megemlítve.

(#15381) King Unique válasza sony309 (#15380) üzenetére


King Unique
titán

Ha gyári külső megoldás kell, akkor igen, ha külön veszed rack + HDD-t, akkor pl. a Sharkoon RC + WD Red megoldás.

(#15384) King Unique válasza 66zio (#15383) üzenetére


King Unique
titán

Gyakorlatilag azt tudom javasolni, mint az előtted szólónak, ezt a linket. Ennek a 2,5" részét, mert ekkora méretben nem érdemes nagy, külső tápos 3,5"-ost venni (nincs is nagyon).

(#15388) King Unique válasza balees (#15386) üzenetére


King Unique
titán

Nem rosszak a Samsungok és az M3 az egyik legjobb ár-érték arányú külső vinyó.
További előny ekkora méretben az új, vékonyabb 3 tányéros HDD, mert a konkurencia termékeiben mind 4 tányéros, vastagabb vinyó van. a hozzá adott szoftveres pakk is kiemelkedő, titkosítás stb. funkciókkal.
Talán egy WD My Passport kiforrottabb, de mint mondtam ez se rossz, bár korábban uez S2 és M2 Portbale néven futott és azokkal voltak kisebb-nagyobb gondok....ez az új M3 nem tudom mennyivel jobb ilyen téren??

(#15390) King Unique válasza TBMC (#15389) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Ezen link 2,5" részét tudnám ajánlani
Mint másik topikban mondtam, a WD My Passportoknál és Samsung M3 Portable modelleknél ezt lehet állítani, illetve talán még pár gyártó mellékel ilyen programot, de a legtöbb gyári külsőnél alapból be van kapcsolva a "sleep mode", kb. 10 percre állítva.
Másik megoldás, külön venni a házat és a HDD-t, ahhoz Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja-ban találsz választ. Amelyik rack ASMedia chipes, annál lehet firmware frissítés/ flashelés előtt az MP Tool-ban ezt állítani [link]. Viszont nem is biztos, h kéne, mert újabban sok ilyen racknél ki is van kapcsolva gyárilag. :)
az utolsó oldalt megpörgetve, meg találsz teszteket és erre vonatkozó infókat.

Ugye csak akkor áll le, ha nincs aktív, írás olvasás a lemezen, így letöltést is ott lehet hagyni több órára, mivel ott van, ha meg nem használja az ember és pl. noti akksiról megy, akkor nagyon is jól jöhet a leállítás.
Nem hiba, ez a HDD standby funkció, normális működés, de ha, vmi olyan munka folyik arról a külső vinyóról, aminél probléma a leállás, akkor nyilván érthető a kérésed. Illetve ott van pluszba a HDS-módszer is.

(#15393) King Unique válasza donceleger8 (#15391) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Első körben max sebesség terén ezt tudom mondani [link]
Másodszor, ha tele van a külső HDD, v a másik (gép) vinyó, esetleg utóbbi töredezett, akkor ez együttesen okozza az ingadozást, illetve Windowsnál maga a vírusírtó is visszafoghatja a fájlátvitel sebességét. Fájlméret is meghaározó ilyen, csak nagyméretű fájlok másolása gyors, apró, v vegyes fájloké 3.0--án is lassabb. Meg kéne próbálkozni szintetikus tesztekkel, illetve gyakorlati adatmozgatással, ahogy fentebb kollega is tette [link], h lássuk mit tud USB 3.0-án.
Sajnos USB sebessége ingadozó, külső vinyók is szűzen (üresen, v alig telepakolva) a leggyorsabbak.
Windows 7 esetén USB 3.drivert is érdemes frissen tartani.

Ui.: ha már nekiállsz tesztelni, akkor egy a fentihez hasonló, v legjobb, ha pontosan ugyanolyan tesztet berakhatsz ide is, ha van rá időd!

[ Szerkesztve ]

(#15395) King Unique válasza csizi90 (#15394) üzenetére


King Unique
titán

Azt azért leírhatnád mégis mekkora kéne, 2,5"/ 3,5", v esetleg jó dokkoló is :F

2,5"-osban én Fantech kínálatában láttam ilyet [link], de relatíve drága [link], dokkolóba is van LAN interfészes, pl. a Sharkoon, de az csak USB2-es [link]. Ebay-en is akad 3,5"-osba olcsóbb, de az is csak USB 2.0-ás [link]...

Amúgy tényleg egy olcsóbb NAS ház lenne a legjobb választás, ha ki akarod használni a spec hálózati képességeket (v akkor nem tudom mért kell pont LAN-os sima keret), de az, h USB 3.0 + Gibabit Ethernet stb, az 10k-ból nem fog összejönni, max használtan...érdemes itt talán hardveraprón is rákérdezni.

(#15400) King Unique válasza kacsaesokos (#15398) üzenetére


King Unique
titán

Macbooknál is a feliratot kellett főleg megfizetni, nem? :D
És igen, javarészt ezért drágábbak a for Mac külső vinyók vinyók is, de persze aluház, gyári HFS+ fájlrendszer, FireWire 800, Thunderbolt szintén megdobja az árárt, főleg utóbbi rohadt módon.
"For Mac" modellt gyártók: Freecom, G-Technoligy, Lacie, OWC , Toshiba, Verbatim, Western Digital
..
1.Kérdés: pontosan milyen Macbookhoz kéne :F , mert, ha pl. régebbi 2011-es modell, azon nincs USB 3.0, így a fenti 2 csatlakozós külső vinyók közül érdemes választani. Ha újabb, akkor azokon van USB 3.0 és gyakorlatilag bármilyen 2,5" külső vinyó megfelelne, sőt NTFS se gond, mert az OS X Fuse programmal írható is.

2.Kérdés: megérik-e a felárat a fentiek, mert pl. a My Passport Air, egész pofás, aluházas, gyárilag HFS+ fájlrendszerre formázott stb., illetve csak Mac-en fogos használni, v Windows-on is :F Igaz van free driver Windows alá is HFS+ kezelésre [link]

Tehát fentiek tükrében, ha megérik a plusz pénzt az extrák, akkor veszel külön Mac modell, ha nem, akkor megteszi a sima Windows-hoz való is, pl. a My Passport Ultra (amit vagy NTFS driverrel használsz, v átformázod HFS+-ra).

Harmadik megoldás, külön megvenni a HDD-t (500 GB , 1 TB, 2 TB) + a külső házat, Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja-ban érdeklődve.

[ Szerkesztve ]

(#15401) King Unique válasza pecze (#15397) üzenetére


King Unique
titán

Ilyet se hallottam még, h vki csatlakozó villáját törte bele a hálózati aljzatba, illetve polaritást biztosan nem tudom, a többi adat stimmel... Modding és elektronikai kérdések topikban kérdezd meg.

(#15403) King Unique válasza kacsaesokos (#15402) üzenetére


King Unique
titán

Pont azért kérdeztem, milyen Mac, mert ha csak USB2 van rajta, akkor az tetű lassú lesz...egy FW800, Thunderbolt jobb lenne, csak drága ugye.
exFAT-ot kezeli Mac és Win is, csak vigyázz vele, mert előfordulhaznak olyan gondok, ami fentebb is volt vkinél [link]

(#15406) King Unique válasza Kabel15 (#15405) üzenetére


King Unique
titán

Van USB 3.0 hosszabbító is [link], egy ilyen USB 3.0 A - A, apa-anya 1,8 m kábel megfelelne neked is. Van rövidebb és hosszabb, 3 m-es is, de USB3-nál a javasolt max kábelhossz 3 m, afelett gyengül a jel, tehát ilyen+WD kábele már meghaladná...

AM-AF - A Male - A Female = A apa - A anya

Másik megoldás, a közvetlen USB 3.0 A-microB kábel, mert ugye Passporton is Micro-B aljzat van.

Tehát, ha szeretnéd megtartani az USB 3.0 sebességet, akkor a 2 közül kell venned valamelyiket, mert sima USB 2.0 kábellel használva, nyilván csak annak sávszélességén fognak vándorolni a bitek.

[ Szerkesztve ]

(#15409) King Unique válasza Kopi700 (#15408) üzenetére


King Unique
titán

Ha Bitlockert használsz, akkor jelszó beállítás után generál egy helyreállítási azonosítót és kulcsot (ezt kéri nem, mert a sima jelszót azt tudod?), ami később esetleges módosításokhoz, v jelszó elfelejtése esetén kellhet. Az nincs meg, v azt is a külső HDD-re mentetted, illetve jó jelszót adtál meg :F
Én próbáltam XP-s gépen is, jelszó ellenében megnyitni megtudja az is (vsz vmi frissítés függvénye), de másolni nem enged rá, illetve másik gépeken is elérhető volt a tartalma és jelszó ellenében visszafejtés is simán ment.

Nem tudom nálad mi a hiba oka, de egyelőre passzolom... Esetleg vmelyik Windows topikban kérdezd meg, v tőle, aki nemrég Bitlockert tesztelt, v google...
amúgy meg azonosítót, a titkosított adathordozón tárolni olyan, mint bankkártya mellett a PIN kódot.... :U

[ Szerkesztve ]

(#15411) King Unique válasza aviator (#15410) üzenetére


King Unique
titán

A kérdés elsőnek, milyen OS-t bootolnál róla, BIOS-ban megfelelőek-e a beállítások (AHCI, boot sorrend stb.) stb. :F
Oprendszer bootolása külső vinyóról mindig is macerás volt (nem is arra való elsődlegesen), főleg Windows....Linuxok könnyeben rábírhatóak.
Itt és másik 2 rack topikban is főleg gyári külső HDD és külső rackek terén van tapasztalat, dokkoló más eset, előjöhetnek fura problémák...

[ Szerkesztve ]

(#15415) King Unique válasza aviator (#15413) üzenetére


King Unique
titán

Ahhoz nem tudok hozzászólni, eSATAn még nem próbáltam... :N szal Windows továbbra is macerás, de USB-n elvileg a Windows To Go működik [link], adott lemezkezelőben is létre lehet hozni ilyen külső meghajtót [link]-

(#15420) King Unique válasza Lenry (#15419) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom....én 3,5" külső vinyóknál 5 A-es táppal meg nem is találkoztam, a legtöbb szabványos tényleg max 1,5-2 A, esetleg 3 A, de az már ritkább. Biztos, h ez az utángyártott ehhez való és szabványos?
Elvileg akkora áramot vesz fel a vinyó, amekkorára szüksége van és leginkább a gyengébb táp szokott problémát okozni, de ennél nem tudom biztosan...

[ Szerkesztve ]

(#15422) King Unique válasza XGalapagosiX (#15421) üzenetére


King Unique
titán

Maga a gyártó nem ismeretlen, elég sokféle racket gyárt a Fantech és mondhatni jókat. :K

ASM 2105 chip kevésbé elterjedt, egyes fórumok szerint az ASM1051 továbbfejlesztett változata, előbbi A0, utóbbi A1 revision.
Akadt olyan aki, Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja-ban ilyet fogott ki, általában probléma nélkül működött és HDS is kezelte, de előfordult olyan, akinél USB2-nek ismerte fel a rendszer, pl. Linux.
Illetve firmware frissítés a 1051-es chipnél a legzökkenőmentesebb, a 1053-ashoz még nincs firmware és MPTool se szereti, 2105 nem tudom milyen ilyen téren.

Ha célirányosan kell eSATA is az USB 3.0 mellé, akkor jó választás ez a rack :K , ára se rossz [link], ha csak USB 3.0 kell, akkor Sharkoon Rapid-Case (ASM 1051/ 1053 chipes újabban) a sláger [link].

[ Szerkesztve ]

(#15427) King Unique válasza .:Koska:. (#15426) üzenetére


King Unique
titán

Érdemes komolyan venni az ilyen HDS figyelmeztetéseket, mert vsz nem véletlenül írja.
Még nem annyira kritikus a helyzet, de nem is jó :N , HDS-ben rövid és vagy részletes öntesztet kéne futtatni [link] , h az dob-e hibát (pl. fejegység). Esetleg Passporthoz adott Drive Utilities programban is van tesztelő opció.

De mielőtt bárminek is nekiállnál, előtte mentsd le róla az adatokat egy másik vinyóra, mert ez tönkremehet és utólagos adatmentés nagyon drága!!

Illetve itt az a kérdés, h anyukád megfelelően használta-e, pl. ügyelt mindig a biztonságos leválasztásra oprendszerben, nem ejtette-e le stb., vagy ha ez a része OK, akkor nem-e a Passport volt gyári hibás (lehet, mivel alig volt használva értékek alapján) :F
Elvileg van rá 2.3 év gari, ilyenkor adatok lementése után, vissza kell vinni, aztán jó esetben cserélik.

Ui.: Van, ahol kukacoskodnak és nem fogadják el HDS értékelését (v csak 0 %-nál, de az már kuka), hanem csak gyári WD progi félét, tehát azzal is nézd meg

[ Szerkesztve ]

(#15430) King Unique válasza R3DD7 (#15428) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Igazából egyik se annyira jó választás :N , ha mégis e kettő közül muszáj választani, akkor inkább a Samsung.
Ha a Seagate 7200 RPM, akkor gyorsabb USB 3.0-án., cache ilyen téren másodlagos szempont.
Seagate esetében a megbízhatóság az egyik fő kérdés, mert ez az alsó kategóriás Expansion sorozat se épp erről híres, illetve D3 Station korábban M3 Statnion néven futott és annál is vegyes volt a tapasztalat.
WD My Book-ot tudnám ajánlani, v külön megvenni a vinyót és hozzá a racket, az a legbiztosabb megoldás 3,5" külső vinyóknál [link].
Igaz WD, v egy Sharkoon RC + WD Red megoldás drágább, de jobb is egyben. :K

Sebesség meg főleg HDD fordulatszám és adatsűrűség, gép konfiguráció, valamint interfész függvénye, de mivel USB3 adott és főbb paraméterek vinyóknál is megegyeznek (5400 RPM, 1 TB/ platter), így nagyjából egységes a legtöbbnél azonos kategóriában a teljesítmény. Persze 7200-as gyorsabb vmivel, de melegedés miatt kevésbé ajánlott külső vinyónak.
Illetve, h elérd a lenti értékeket, a másik, gépben lévő merevlemeznek is tudnia kell ekkora sebességet, illetve fájlméret is befolyásolja, vmint idővel, ahogyan megtelik adatokkal a meghajtó, úgy lesz egy lassabb...

Tesztek

• WD My Book 2 TB (WD20EZRX, 5400 RPM, 1 TB/ platter) @ USB 3.0 [link]

• Sharkoon Rapid-Case USB 3.0 + WD Red 2 TB (WD20EFRX, 5400 RPM, 1 TB/ platter) @ USB 3.0 [link]

• Seagate Expansion 2 TB (STBV2000200, 7200 RPM, 1 TB/ platter) @ USB 3.0 [link]

• Samsung D3 Sation 2 TB (ST2000DM001, 5400 RPM, 1 TB/ platter) @ USB 3.0 [link]

[ Szerkesztve ]

(#15433) King Unique válasza muszor (#15431) üzenetére


King Unique
titán

NEM :N
Itt először azt kéne megnézni, h szintetikus teszteken mit tud USB 3.0 porton, mert azért az 1 TB-os Elements-nek is ilyen értékeket kéne produkálnia, mint feljebb az 500-as kollegánál [link].
Ha Win7-et használsz, ott nem árt a legfrissebb USB3 drivert feltenni [gyártó oldaláról], valamint átnézni BIOS beállításokat, engedélyezve van-e USB3. Ki kéne próbálni a gépen másik USB3, valamint USB2 portokon is, h ott is ennyire gyatra-e az átviteli sebesség.
Illetve HD Sentinel által is rá kéne nézni, mert ez a 0,1 MB/s sebesség abszurd, akkor szokott így belassulni egy vinyó, ha döglődik.

[ Szerkesztve ]

(#15441) King Unique válasza R3DD7 (#15435) üzenetére


King Unique
titán

Expansion miben tudna többet, hiszen fapados, D3 szoftveres kínálata egyértelműen jobb (backup, titkosítás, diagnosztika) :F Hasonló a My Book is.
Lebeszélni erővel nem akarlak egyikről se, ha annyira a teljesítményre akarod kihegyezni, veheted a 7200 RPM-es Expansiont, de ott a megbízhatóság, melegedés lesz a fő kérdés...ilyen vinyóhoz inkább egy külső alumínium rack javasolt, v egy aktív hűtéses.
De szerintem elég bőven az 5400-as is, USB 3.0-án gyorsak azok is.

Amúgy amire még érdemes figyelni, h mind3 USB 3.0 Micro-B csatlakozós, ami kicsit sérülékenyebb, mint a standard B típusú, ami a Sharkoon RC-n is van.

USB 2.0/ 3.0 csatlakozók összehasonlítása

(#15437) muszor: HDS alatt csak állapot megtekintését értettem, SMART tábla stb., h maga a vinyó + a gépbe lévő jó-e. (pl.tesztben lévő screenshotok)
Leírás alapján, akkor lehet driver probléma lesz, v alaplap ezen része rossz.

(#15443) King Unique válasza R3DD7 (#15442) üzenetére


King Unique
titán

Ja, innen nézve, akar annak is nevezhető a + sebesség.
Szoftveres téren WD és Samsung körülbelül egy szinten van, előbbié talán kicsit jobb, ez jóformán a max, amit ilyen téren tud egy külső HDD, de persze akadnak további extrák, mint az USB turbo driver (Turbo PC) [link], ami szintén dobhat a sebességen, v a DDR chache [link] cache csak akkor számít iagzán, ha relatíve nagy, mint ennél, pl. 1 GB.

(#15431) muszor: tehát megoldódott a rejtély, hogy nem 100kbyte/mp, hanem 100 000 kbyte/mp --->100 MB/s nálad, ami teljesen jó. :K

[ Szerkesztve ]

(#15448) King Unique válasza muszor (#15447) üzenetére


King Unique
titán

Tesztelés nem csak ezért, hanem inkább bemutató jelleggel kellett volna ide, egyfajta szemléltetésnek a leendő vásárlóknak.
De, mivel kiderült, h szó sincs semmilyen USB3 driver és egyéb hibáról, csak pusztán figyelmetlen voltál és nem megfelelően értelmezted a számokat, innen nézve valóban felesleges... :D

(#15446) XGalapagosiX: 1 TB méretben szinte mindegyik WD külső vinyóban a 9,5 mm-es Scorpio Blue van (WD10JPVT/ WD10JPVX). De a lényeg a fordulatszám és az adattányérok adatsűrűsége, egy 5400 RPM és 500 GB/ platter 2,5" külső vinyó kb. mind ennyit tud, ami a fenti tesztben is mérve lett. Sőt más gyártók hasonló termékei is ekörül teljesítenek. Ennél valóban csak a 7200-as és/ vagy 667 GB-os tányérokkal szerelt 2,5"-osok gyorsabbak.

(#15450) King Unique válasza hugeboy (#15449) üzenetére


King Unique
titán

Azért egy kis pontosítás nem ártana, fizikális méret (2,5" vs 3,5"), csatlakozó típus (USB 2/3 vs eSATA vs FireWire/ Thunderbolt) :F

Alapban ezt [link], Mac fronton meg ezt tudom javasolni [link].

(#15453) King Unique válasza Sari (#15451) üzenetére


King Unique
titán

Ebből a 3-ból My Passport Ultra :K , v a pont előtted lévő #15450 hsz 2,5" linkjeiben említett megoldások.

(#15452) djyuri: tehát külső 3,5" USB-s mobil rackbe van téve? Nem lehet, h azzal van a gond, tápegysége nem jó (zárlatos), de lehet maga a HDD nem teljesen ép (HD Sentinel?) :F
Illetve TV-n csak lejátszásra volt használva, mert ha felvettél rá vele, akkor az olyan fájlrendszer kreál rá, amit utána PC nem tud olvasni?

(#15457) King Unique válasza djyuri (#15455) üzenetére


King Unique
titán

Azt kéne megnézni, h eszközkezelőben, lemezkezelőben látszik-e ilyenkor, mert lehet utóbbiban csak, az adott partíción jobb-klikkel betűjelent kell neki adni :F
Ha ott se látszik, és nem lett TV-n felvétel csinálva/ formázás, akkor passz....

(#15456) Pszihonaranc: neked is azt tudom mondani, mint az előző kérdezőnek [link]

[ Szerkesztve ]

(#15459) King Unique válasza doc (#15458) üzenetére


King Unique
titán

Igen, az ára az valóban jó, viszont megbízhatóság terén fontos a benne lévő HDD. Az vsz Seagate, v vmilyen korábbi átcímkézett Samsung, azt meg nem tudom, h mennyire azok?
Az általánosan ajánlott My Book-ban amúgy Caviar Green van, de amit különösen ajánlgatnak winchester topikban is, az a Red sorozat, illetve újabban a Purple.
Vmint előnyösebb a az alumínium ház melegedés végett, ez a D3 műanyag, igaz van rajta pár szellőzőnyílás. Továbbá ezen Micro-B csatlakozó van, szerintem USB 3.0-nál, főleg 3,5" házakon strapabíróbb a standard B típusú [link]
Aztán kérdés, kell-e vmi szoftveres extra, pl. auto backup, hardveres titkosítás, üresjárati készenléti idő állítás stb., mert ezeket tudja a Samsung, meg az általában javasolt My Book is :F
>>> kis adalék <<<

Tehát, ha megbízhatóság az első és nem kellenek extrák, akkor egy Sharkoon Rapid-Case U3 [link] + 3 TB WD Red / Purple lenne a legjobb választás. :K

[ Szerkesztve ]

(#15461) King Unique válasza doc (#15460) üzenetére


King Unique
titán

Elements az valóban sz@r, mint Seagate-nél az Expansion, ezek az alsó kategóriás termékek itt is kevésbé megbízhatóak.
Csatlakozó aljzat csak azért fontos, mert volt aki sokat feszegette és beletörte a Micro-B típusút...

Red spec. 24/7-es NAS vinyó, Purple meg spec videórendszerekbe való, szinten srapabíró. Viszont tökéletes külső adattárnak is mind2, illetve mivel egyre több a selejtes HDD az általános szegmensben, aki igazán jót akar, mondhatni muszáj innen válogatnia. Ezek mechanikailag is jobban össze vannak rakva.
Eddig a Red volt a sláger, de állítólag, már annál is megy lejjebb a színvonal, jönnek elvétve a gyengébb minőségű db-ok és vinyó szakik ezt az új Purple sorozatot ajánlják.

(#15463) King Unique válasza doc (#15462) üzenetére


King Unique
titán

Annyit bőven kibírnak, illetve ez a 2 ezen a téren is strapabíróbb. :K
A leállítás-felpörgés egyébként HD Sentinelben is korlátozható: [link]
Ezzel van összefüggésben a fejparkolás is, ami mind2-nél csekélyebb mértékű, mint pl. a Green esetében.
Igaz, ez átállítható a wdidle3 programmal [link], illetve új Red-hez is kiadtak hasonlót [link], mivel a régi modellek még nem, de az újak már ott is szaporábban parkolnak.
De piros és lila bírják a strapát, tehát nem hiszem, h ez akkora gondot okozna náluk :N , illetve az említett wdidle program jó mindegyikhez szinte és a SMART load/Unload utility is nemcsak Red-nél működik.

[ Szerkesztve ]

(#15466) King Unique válasza Pszihonaranc (#15465) üzenetére


King Unique
titán

Ha vinyón akarsz spórolni, v van szabad ilyen célra, akkor természetesen létezik 3,5" mobil rack, HDD dokkoló, de azok nagyobbak, külső táposak stb....laptop mellé a 2,5" megoldás egyértelműen kényelmesebb.
Igen, gyári modellekbe ajánlottak a My Passport Ultrák (5400 RPM) :K , de gyáriakból nagyon sokféle van, ha spec ütésálló, v éppen aluházas kell, akkor akad más alternatíva is. Valamint ott a külön vinyó + rack kombó, de linkekben sok minden le van írva.

(#15464) djyuri: erre nem tudok mit mondani, főleg úgy, h TV-n meg hibátlanul működik... :N
Elvileg diskpart módszerrel parancssorból le lehetne tötlni partíciót és újrainicializálni Windows alatt, de akkor mindent legyalul róla, tartalma meg kéne gondolom...

[ Szerkesztve ]

(#15471) King Unique válasza Pszihonaranc (#15469) üzenetére


King Unique
titán

Eleve kicsit logikátlan a kérdés, mert minek akarsz összehasonlítani 3,5" megoldásokat egy 2,5"-ossal ilyen formán, ezt előre el kell dönteni, melyik kéne a 2 közül.... :F
Ráadásul Green eleve nem ajánlott, a Caviar Blue modellek is csak 500 GB-ig igazán megbízhatóak + az még ráadásul 7200 RPM, ami külső rackbe kevésbé ajánlott. Ebben a méretkategóriában 2 TB alatt jóformán nem is annyira érdemes venni.

Inkább azon kéne elgondolkodni, h ha nem kell semmi szoftveres extra, amit pl. a My Passport tud, akkor jobb lenne egy 2,5" fémházas mobil rack + abba egy notivinyó. Ha meg 3,5" megoldás kell, akkor WD-knél inkább a Red sorozat ajánlott.
Linkek, topikok, meg pár hsz-el feljebb...

[ Szerkesztve ]

(#15474) King Unique válasza @matthew@ (#15473) üzenetére


King Unique
titán

Ennek megállapításához mért nem néztél rá HD Sentinellel, tettél be ide egy SMART tábla screenshotot :F
Nem rosszak a Toshibák, winchester topikban van persze, aki szidja, más meg dícséri, változó.
Ha tényleg alig volt használva és HDS szerint sincs gond vele, akkor megfelelhet a célnak.
Rack ügyben meg Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja-ban érdemes nézelődni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.