Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15867) Tibee86


Tibee86
veterán

Üdv!
Szeretnék venni egy 1 TB-os külső HDD-t, főként filmek tárolására, TV-re kötve erről nézém a filmeket/sorozatokat.
Egyelőre a WD My Passport Ultra 1TB 2,5"-ot néztem ki, nem tudom mennyire jó választás, vagy esetleg tudnátok jobbat javasolni?
Köszi!

(#15869) King Unique válasza Tibee86 (#15867) üzenetére


King Unique
titán

Jó lehet a My Passport Ultra is, de kifejezetten TV-s célra, a fullos kompatibilitás miatt ennyi erővel vehetnéd, a fentebb is említett Adata HC500-ast, ami direkt erre lett kifejlesztve.

(#15868) madle: WD Purple az más, az csak natúr 3,5" HDD, ahhoz még egy külső rack is kell.

(#15871) Buster17


Buster17
addikt

Hali!

Olyan problémám van hogy van egy WD elements merevlemezem ami eddig a TV-vel volt összekötve ahol tökéletesen működik.
Gépre való összekötés viszont nem működik. Sikeresen felismerte de sajátgépben nem látható. Ráraktam egy másik gépre ott is ez a helyzet, de ott a hdd sentinel tökéletes látja is.

Most azon gondolkodok, hogy rádugtam egy ugyan ilyen merevlemezt a tv-re és az első mappa Drive1 névvel kezdődik és azon belül van a program files stb mappák, ugye bár ez a Drive1 mappa gépen nem látszik, de biztos köze valamihez. A "rossz" vinyón nincs ilyen nevű mappa, valószínűleg a TV-n keresztül letörölhették és azért nem látja egyik gép sem? Ilyenkor mik a teendők?

(#15899) Barcelona95


Barcelona95
tag

Sziasztok!

Venni szeretnék egy 500 GB-os külső HDD-t, leginkább adathordozásra, de alkalmanként TV-re kötve filmezéshez is szeretném használni.

Milyen lehetséges alternatívák vannak?
Személy szerint a WD Elements Portable-vel szemezek, de bármilyen más lehetőséget meghallgatok.

Szeretek élni - és ez sok időt elvesz.

(#15900) madle válasza Barcelona95 (#15899) üzenetére


madle
őstag

Szerintem inkább WD My Passport. Most vettem egy 1TB-osat, nagyon jó!! 3.0!

(#15903) Barcelona95 válasza madle (#15900) üzenetére


Barcelona95
tag

A WD honlapján csak a My Passport Ultra-t találom, az mennyiben különbözik a sima My Passport-tól?

Szeretek élni - és ez sok időt elvesz.

(#15904) madle válasza Barcelona95 (#15903) üzenetére


madle
őstag

Nem tudom, hogy mi a különbség, szerintem az egy régebbi széria lehet, én gyakorlatilag azt vettem meg, My Passport Ultra. Jobb minőségű vinyó van benne mint az Element-ben ha jól tudom, Azt hiszem WD Blue. Meg ehhez több minden jár, de ezt az oldalon látod is ha összehasonlítod a többi szériával.

(#15906) King Unique válasza Barcelona95 (#15903) üzenetére


King Unique
titán

Volt sima My Passport is (3 generáció), de az kifutott sorozat...most az Ultra és Ultra Metal modellek vannak "csak".

Összehasonlítás: [link], [link]

Kolléga tanácsát megfogadhatod, inkább My Passport Ultra, v esetleg a fémházas Metal, de az 1 TB+.

(#15901) TeeJay: lehet, ha ASM1051 chip van benne [link]. De az a baj, h az új rackekben már 1053/1153E chipek vannak, amikhez még nincs firmware... Ha vezérlőchip nem támogatja ezen funkciót, illetve firmware-ben nincs beállítva, akkor az a registry módosítás nem ér semmit.
Ok, nézd meg a rack topikban, illetve pár napon belül be lesz majd rakva egy, a fentiekhez hasonló átfogó teszt a Chieftec CEB-7025S rackről.

(#15902) kimayi1: igen eSATA csak adatot továbbít, adat+ táp = eSATAp, v más néven hibrid eSATA (EUHP). Tehát ilyen aljzat kell gépen is.

[ Szerkesztve ]

(#15907) mcs


mcs
veterán

Sziasztok!

WD My Passport Ultra mennyire számít strapabíró cuccnak? Most vettem jóárasítva 11500ért 500 gigásat, mert képtelen voltam kihagyni a lehetőséget. :DDD
Kis aranyos, mert 110k-val tudok rá írni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#15913) Barcelona95 válasza King Unique (#15906) üzenetére


Barcelona95
tag

Köszönöm a segítséget, akkor a My Passport Ultra lesz a kiválasztott. :D

Szeretek élni - és ez sok időt elvesz.

(#15916) zsero


zsero
aktív tag

Valakinek el tudná mondani hogy mi a helyzet most a 2 vs. 3. év garival a WD My Passport Ultra szériánál?

A webáruházak fele 2 másik fele 3 évvel hirdeti. iPonnak írtam, mert a kék 3 év volt a többi 2, és azt válaszolták hogy az összes 2 évvel van. De vannak kisebb boltok akik 3-mal kínálják. Ez megbízható garancia?

A Metal mindenhol 3 évvel van, de annyit szerintem nem ér meg. Tudtok ajánlani olyan megbízható garanciális boltot, ahol 3 évvel adják a simát?

[ Szerkesztve ]

(#15918) King Unique válasza pendre54 (#15915) üzenetére


King Unique
titán

Én annyira nem preferálom gyártóknál az ilyen alap, fapados modelleket, mert egyrészt semmi extra révén ennyi erővel meg lehetne venni külön a HDD-t és hozzá a házat. Másrészt ezeknél néha kicsit nagyobb a selejt kockázata, de Expansion Portable esetében pozitívum, h nem Seagate, hanem Samsung vinyó van benne, ami megbízhatóbb [Spinpoint M8/ ST1000LM014]
Tehát ennyi pénzért akár meg lehet venni ezt is, a célnak megfelel. :K
Azonban, kicsit drágábban egy aluházas Seagate Backup Plus Slim, valamint My Passport Ultra és Samsung M3 Portable is szóba jöhet, utóbbira mindenhol megadják a 3 év garit.

(#15916) zsero: hivatalosan 3 év garancia jár rá, dobozán és WD oldalán is a táblázatban annyi van feltüntetve a sima Ultra és a Metal esetében is [link]. Korábban voltak "sima" My Passportok, azokra volt 2 év gari, amikor megjelent az Ultra, ami prémium terméknek számított, már akkor is 3 évvel kínálták.
Az, h adott bolt/ webshop honnan szerzi be, a nagyker épp mennyi garanciát biztosít hozzá, v adott helyen épp csak bolti garanciát adnak, az más kérdés.... :U, de hivatalosan 3 év járna rá.
Illetve, ha bolt nem is adja meg, de WD mindenképpen, gyártói oldalon regisztrálva is leellenőrizhető, illetve szükség esetén, egy RMA ügyintézésnél mindenképpen a 3 éves időtartam számít.

(#15921) f4cg80


f4cg80
tag

Üdv mindenkinek!

A napokban vettem egy 4TB-os WD Elements usb3.0-s külső merevlemezt,leginkább médialejátszásra használnám,azonban akadt vele egy problémám: sem a samsung tv (ue40h5000),sem a Panasonic házimozi (SC-BTT460) nem ismeri fel. Laptopokon kiválóan működik,NTFS-re van formázva a hdd,tudna nekem valaki segíteni,hogy hogyan tudnám működésre bírni usb-s lejátszáshoz? Eddig 2tb-os verzióval semmi baja sem volt a lejátszóknak.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#15922) King Unique válasza f4cg80 (#15921) üzenetére


King Unique
titán

Biztos, h WD Elements Desktop az, mert 4 TB+ csak My Book esetében van??

2 dolog lehet:
a.) TV nem ismeri fel külső vinyó vezérlőchipjét.
b.) TV nem tud kezelni 2 TB-nál nagyobb partíciót

Szerintem, mivel WD kompatibilitása jó szokott lenni, valamint legtöbb TV, médialejátszó esetében 2 TB a partíciókezelés limit, így vsz b. eset jöhet szóba. NTFS fájlrendszert meg nyilván már minden újabb ismeri.
Esetleg meg lehet próbálni 2 x 2 TB-os felosztást, mivel gyári külső vinyó, így USB vezérlő lehet MBR-nek emulálja kifelé, talán más eszköz is felismeri. De alapból ekkora merevlemezhez már GPT kell, abban, ha kétfelé osztod is, sok multimédia eszköz nem ismer mást, csak az MBR-t... Ha meg MBR-ként akarnád újrapartícionálni, ott 2,2 TB a teljes partíció megengedett mérete...

[ Szerkesztve ]

(#15923) Fluor


Fluor
csendes tag

Hali! Másfél éves 1TB-os my passport-nak sok az 5900 load/unload cycle count? 110 nap működési idő. TV-hez van használva, műsorfelvételhez. Köszi!

(#15928) King Unique válasza oleee (#15925) üzenetére


King Unique
titán

A 2,5" vs 3,5" kérdést eleve előre el kell dönteni. Utóbbi nagyobb, külön külső tápot igényel. A 2,5" kisebb mérete lévén praktikusabb lehet bizonyos helyzetekben, de az USB tápellátás meg instabil néha, 3.0 javasolt a stabil áramellátáshoz. Persze 2.0-ban is elmennek az 5400-asok, de ott előfordulhat bizonyos gépeken, h 1 port nem, hanem 2 kell a stabil működéshez —►USB DV/ Y kábel használata.

Alapvetően kétféle (2,5") megoldás közül lehet választani: kiválasztási szempontok

a.) kompakt gyári külső merevlemez:
WD My Passport Ultra, esetleg fémházas Ultra Metal, Samsung M3 Portable, Transcend 25M3/ 25H3 stb., amik szóba jöhetnek.
Samsung elég olcsó, viszonylag jó is, de egy WD kiforrottabb, Transcendek ütésállóak stb., az alapján célszerű választani, milyen funkciók megléte a fontos, garancia és egyebek. Adaták is még elég olcsón vannak, 3 év garival, a legújabb HC500-as fémháza és full TV-s kompatibilitása miatt lehet jó választás.

b.) külön külső rack + HDD:
15 mm: IB-250StU3+BH15/ Delock 42477 + WD20NPVX / MQ01ABB200
9,5 mm: LC-25U3 Becrux / Delock 42486 / Raidsonic IB 268StU3 B / IB-273StU3 + ST2000LM003

[ Szerkesztve ]

(#15951) King Unique válasza benzingoz (#15950) üzenetére


King Unique
titán

1 vagy 1,5 TB, mert azt el kéne dönteni pontosan?
Alapból azt tudom javasolni neked is, mint a másik kérdezőnek 2 TB-os kategóriában [link], nyilván az 1/ 1,5 TB-os típusokkal.
Mivel 1,5 TB-ost nem minden gyártó kínál, hanem soknál csak 500 GB/ 1 TB/ 2 TB van, így 1,5 TB méretben jó választás az M3 Portable és szinte a legolcsóbb is. :K
Van még ekkora méretben WD Elements Portable [link], de az se nem jobb, se nem olcsóbb....külön megvéve a vinyót, pl. Travelstar 5K1500 szintén nincs jó áron.

elég lett volna 1 helyen megkérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#15957) madle válasza csabsz13 (#15956) üzenetére


madle
őstag

Szerintem 1TB-osra gondoltál, én a helyedben felmennék a WD honlapjára és összehasonlítanám az ott kapható külső palettát. Szerintem vegyél egy WD My Passport Ultrat. Nemrég vettem tökéletesen meg vagyok elégedbe vele. Jár hozzá kellő garancia, Jó minőségű Blue HDD van benne, halk, szép, és gyors is.

Jár mellé Dropbox backup, illetve Le tudod zárni jelszavas védelemmel. Szerintem árban a legjobb választás! eMag-on vettem 20.990. Lehet azóta már nincs ott, de máshol biztosan kapsz!

Esetleg még ennek a Metal kiadását. De a WD honlapján úgy is láthatod.

(#15969) King Unique válasza Dinter (#15968) üzenetére


King Unique
titán

Igen vsz az, 8/8.1 is, csak webshopoknál sokszor hiányosan, h hibásan írogatják oda az adatokat... :D
Egyébként gyártói oldal is említi [link], de Windowsnál amúgy sem szokott ilyen téren gond lenni.
Jó darab az Samsung M3, mehet. :K De egy WD My Passport Ultra se rossz, sőt, v a fémházas Metal nagyon pofás, igaz az drágább.

[ Szerkesztve ]

(#15975) King Unique válasza Something_ (#15971) üzenetére


King Unique
titán

A legkisebbek az 1,8"-os típusok, viszont azoknál 250/320 GB a max tárhely és több modellt már nem gyártanak [link], [link].
A normál 2,5" kategóriában a nagy átlagnál vmivel kisebbek, főleg hosszméretben, a fenti linkben is szereplő WD My Passport Ultra és Samsung M3 Portable külső vinyók. Vékony, de hosszabb kialakítású még az Adata HE720, Seagate Backup Plus Slim, Toshiba Canvio Slim külső merevlemezei. Esetleg Asus is szóba jöhet még.

Ajándékba lesz vkinek, csajnak, h fontos a kicsi & slim méret?

(#15974) ZsoZso78: akkor igen csak jó ár érte, ha megadják 3 év garit is, akkor mehet.

[ Szerkesztve ]

(#15978) nfsu17


nfsu17
veterán

Sziasztok!

Western Digital 2TB 2,5" My Passport Ultra Black USB 3.0 WDBMWV0020BBK

Ez jónak számít "külsős" berkekben?
A topikban leírtak alapján jó cucc.

Egy média playerhez lenne csatlakoztatva (ami csak USB2-t tud), naponta pár óránál többet nem menne (tehát nincs NAS, nincs torrent), nagy igénybevétele nem lenne.
Egy 2,5"-os LG (WD belsős) 320GB-os külső (egy szál USB-ről megy) hdd-t váltana le.
Ezt kezeli most a Dune.

Kérdés az, hogy elég-e ennek a 2TB-osnak az az áramerősség, amit a Dune kiad usb-n.
Meg még az is kérdés, hogy ez intelliparkos-e, vagy egyáltalán jó-e az, ha esetleg ilyen felhasználáshoz intelliparkos-e a cucc.

(#15979) King Unique válasza nfsu17 (#15978) üzenetére


King Unique
titán

Jónak. :K Esetleg ezek is szóba jöhetnek [link]
USB3 visszafelé kompatibilis, így USB2-es cuccok is kezelik. Bár spec külső eszközöknél (TV, médialejátszó stb.) egyes gyártók csak a 2.0-ás cuccokkal garantálják a teljes körű kompatibilitást, de általában nem szokott 3.0 külső vinyókkal se gond lenni.
Mivel a legtöbb 2,5" 2 TB-os vinyó 3-4 adattányéros, ez van, hogy kicsit nagyobb indítóáramot igényel a felpörgéshez, de ha egy normál 2 tányéros stabilan elmegy az adott eszközön, akkor vsz ez is el fog. Illetve teljesítmény, fordulatszám is lényeges, az 5400 RPM-es cuccok azért menni szoktak, 7200-asoknál probléma ez főleg. Ha lejátszón van több USB-port, akkor legrosszabb esetben egy Y kábel megoldja a plusz áramellátást.
Igen, intelliparkos, 2,5" WD Green van benne, minden notivinyó fejparkolós, talán a Samsungok kevésbé intenzíven csinálják. Bár akad, ami alig parkol, pl. a 2,5" WD Red, de abban csak 1 TB a max és ahhoz külön racket kell venni, mert nem rakja gyárilag egyik gyártó se kompakt külső vinyókba. Viszont kicsit túl van lihegve ez az egész, mert ha bele is rak néhány, v több 10k-t, az még simán elmegy, gyártó is 600.000 értékig vállal rá garanciát. Külső, főleg alkalmankénti használattal, ennyit nem fog elérni, nekem is van több éves Passportom és még a 100k-t sem érte el, sőt.

[ Szerkesztve ]

(#15984) madle válasza runes (#15982) üzenetére


madle
őstag

WD My Passport Ultrat vennék a helyedben.

(#15985) King Unique válasza runes (#15982) üzenetére


King Unique
titán

Nem rosszak ezek a Seagate-ek se annyira, Samsung vinyó van a belsejükben (ST1000LM024), a Backup Plus modellek tartoznak a jobbak közé, szoftveres extrákkal stb. A Slim meg úgy tudom aluházas.
De, amit kolléga is mondott, egy My Passport Ultra azért kicsit kiforrottabb, v ott a fenti hsz linkekben "szóba jöhetnek" ajánlások.

(#15983) Mankó: oksa. :K Melyik pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#15986) nfsu17 válasza King Unique (#15979) üzenetére


nfsu17
veterán

Köszönöm a bőséges tájékoztatást.
Végül ezt rendeltem meg:
Western Digital 1TB 2,5" My Passport Ultra Black USB 3.0 WDBZFP0010BBK

(#15995) madle válasza Vasinger! (#15994) üzenetére


madle
őstag

Pont fentebb beszéltünk erről a HDD-ről, hogy gyakorlatilag nincs vele probléma, Samsung vinyó van benne ahogy kollégák említették.

De, ha már rászánod azt a pénzt, megbízhatóbb egy Western Digital, nézz fel az oldalukra, össze tudod hasonlítani, például nekem a My Passport Ultra van. 3.0-ás csatlakozós, halk(WD Blue 1TB 2,5" van a házban) kicsi kompakt, szép.

Nem vagyok Western Digital értékesítő, hogy mindenkinek ezt ajánlom, csak szimplán nekem annyira megtetszett és olyan mértékben elégedett vagyok vele, hogy bátran merem ajánlani mindenkinek.

(#15997) madle válasza Gedeon31 (#15996) üzenetére


madle
őstag

a My Passport Ultrara 3 év Garancia van ha jól emlékszem. És sok féle szolgáltatás jár mellé, jelszavas védelem, Backup stb. De gondolom azt a hölgy úgy sem használná, a leírtak alapján.

(#15999) King Unique válasza Vasinger! (#15992) üzenetére


King Unique
titán

Jó az ajánlott My Passport Ultra és máshol is lehet venni, nem csak ott, ahol olcsóbb.
Csajoknak általában az ilyen kicsi, vékony cuccok jönnek be, amire egyik hsz-ben akadnak alternatívák [link].
Nem rossz a Touro Mobile se (Travelstar 5K1000 az 5400-as belseje, 500 GB teszt), de szoftveres körítés terén eleve nem tud annyit, mint WD és utóbbi amúgy is kiforrottabb. Illetve kinézete is kicsit puritán. Szebb sokkal a Touro S, ami aluházas, több színben is elérhető, csak elég drága...[arany], [piros]

Meg aztán megbízhatóság egy dolog, ha eleve nem vigyáz rá, v nem figyel oda bizonyos dolgokra (megfelelő leválasztás, ne ejtse le, ne törje bele USB csatlakozót stb.), akkor hamar kinyírhatja....és mivel sokukat ez kevésbé érdekli, így alapból necces ez a része a dolognak. Nagyon sokan pendrive-okat se választják le, csak kihúzzák, aztán kész, v éppen meggörbíti a csatlakozóját, hány embernél láttam ilyet, sok csajnál is... Na szóval ez a "nemleválasztás" külső vinyóknál eleve nem ajánlott, tehát ajándék mellé nem árt majd egy kis útmutatás is és akkor garantálható a hosszú élettartam. ;)

[ Szerkesztve ]

(#16007) King Unique válasza madle (#16006) üzenetére


King Unique
titán

Bizonyos HDD-kben is van vmi alapszintű rázkódásvédelem, de némely külső vinyóban is, pl. a My Passport Ultráknál is említ vmit a gyártó oldal. Illetve a notivinyók gyakori fejparkolása is ezt a célt szolgálja.
De eleve a komolyabb esések elviseléséhez, speciális, ütésálló burkolat kell [SP Armor sorozat], [Transcend], [Adata Durable széria] + vannak beépített gyorsulásérzékelő és egyéb fícsörök, pl. az új Adata HC500-asnál is.
+ külső védőtok, ami sokat jelent védelem terén, Passportokhoz is lehet(ett) speciális gyárit venni, Nomad néven.

(#16019) zsoca875 válasza King Unique (#16018) üzenetére


zsoca875
csendes tag

Köszönöm, nos akkor vagy WD My passport lesz, vagy Samu M3 portable, ezt még nem döntöttem el, viszont ahogy látom a Samura legtöbb helyen csak 2 év gari van, míg a WD-re 3 év. Szóval, asszem így meg is van.

:K

(#16023) atomanti19


atomanti19
aktív tag

Sziasztok!

Külső vinyót szeretnék venni, az igényeimnek körülbelül megfelel a WD My Passport Ultra 1TB 2,5".
Nincs esetleg hosszabb garis eszköz? Ha esetleg akad azt választanám, egyéb esetben marad a WD.

Üdv!

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#16024) madle válasza #75128832 (#16021) üzenetére


madle
őstag

Persze, általában mindenkinek a My Passport Ultrat mondjuk itt, nekem is például az van, ha elég az 500GB-os az kb 4-5 ezer forinttal olcsóbb mint a terrás, úgy számolj. De szerintem jobban megéri megvenni a nagyobbat, nem tudhatod. Mindenesetre ez egy nagyon jó döntés.

(#16048) 1stVikman


1stVikman
senior tag

Sziasztok!
Én is ajándékba vennék egy 1TB-os WD-t asszonynak. Szerintem ritkán lenne használva, fényképeit, zenéit meg filmeket tárolna rajta. 500GB is elég lenne, de nem sokkal kerül többe a "dupla" tárhely, emiatt a nagyobb van tervben. Utánaolvasva a dolognak a Samsung M3 portable, WD Elements, és WD My passport ultra van még az opciók között. WD felé húz a szívem, de bizonytalan vagyok, melyiket vegyem.
Szoftveres extrák nem kellenek, titkosítani biztosan nem fog, emaitt az Elements inkább a befutó.
Amennyire én látom mindegyikben ugyanaz a WD Scorpio Blue van, a My passport csak az extra szoftverek és a hardveres titkosítás miatt kerül többe (ezek meg nem kellenek).
Találtam egy érdekes sebesség tesztet is: [link]
A kérdésem: van-e ténylegesen valami bizonyítható előnye a My passportnak az Elements-szel szemben, ami miatt megérné +2EFt-tal többet költeni rá?

(#16051) King Unique válasza 1stVikman (#16048) üzenetére


King Unique
titán

WD My Passport Ultra vs. Elements Portable || összehasonlítás ||

Tehát paraméterek alapján, azért van. Ott vannak a tesztek is, mivel ugyanazok a Scorpio Blue vinyók vannak bennük, ezért sebességre is egyformák. Amit te néztél, youtube-os tesztet, ott azért volt lassabb a My Passport, mert az egy régebbi modell volt, nem az Ultra. A régiben 3 x 334 GB-os adattányérok vannak (vastagabb is emiatt), az újban már 2 x 500 GB-osak, ahogy az új Elements-ben is. Nagyobb adatsűrűség = sebességnövekedés.

[ Szerkesztve ]

(#16053) madle válasza 1stVikman (#16052) üzenetére


madle
őstag

A fehér csomagolású az Elements, az más. A My passport az amit Te keresel. Hidd el megéri, már ha azt nézed egy nagyobb fájlt(filmet) sokkal gyorsabban felmásol és tudod vinni TV-re vagy akárhova. Szóval semmi olyan nincs benne, ami felesleges lenne. Meg gyébként is, ilyen áron mozog szinte mind, akkor miért ne vennéd meg ezt, ami megbízható is. De mindnképp olyan helyen vedd ahol jelzik a garanciát hozzá. Írták itt előbb, hogy van ahol nem adnak rá csak 2 évet, pedig 3 év a gyári garanciája.

(#16054) King Unique válasza 1stVikman (#16052) üzenetére


King Unique
titán

Igen, pont a szütyő a kétfajta dobozolás közt a különbség, a fehérhez (with pouch) jár, a kékhez már nem, legalábbis így tudom. Amúgy természetesen ugyanaz a My Passport Ultra van mindkettőben.
Nyilván user függő is, kit mit használ ki, hogyan használja. De, mint a fenti linkben is utaltam rá, a kettő között a megbízhatóság is eltérő, mert Elements esetében vmivel több szokott lenni a selejt.
Képeket meg gyártói oldalán lehet jól lecsekkolni [link]

(#16055) 1stVikman válasza King Unique (#16054) üzenetére


1stVikman
senior tag

Ok, köszi!
Aqua-ban venném, de ott csak 2 évet adnak a My passport ultra-ra. Jelenleg 23500 Ft körül mozog náluk.
A sima Elements meg 21500 Ft, szintén 2 év a gari. Lehet veszek egy piros ultra-t, elvégre karácsony lesz. Vagy ha az olcsóbbat veszem, akkor külön egy tartót mellé, és ugyanott vagyok: [link]
A héten el kéne döntenem, hogy meglegyen karácsonyig. :)

(#16056) King Unique válasza 1stVikman (#16055) üzenetére


King Unique
titán

Annak nekem is utána kell néznem, h pontosan hogyan alakulnak a modellszámok és dobozok kiszerelései, v netán újabban csak ezt a kéket lehet-e egyes helyeken rendelni...?
Elementsnél elmondtam mi az esetleges "kockázat". A +1 év gari miatt is megéri a Passport, illetve, ha bolt nem is adja meg rá (ki tudja honnan szerzik be...), attól még a gyártói 3 éves garancia ugyanúgy érvényes. Az a kis szütyő meg nyilván max por ellen véd, annyit ér, mint szarnak a pofon.... :D Eleve érdemes hozzá vmilyen normális hordozótokot venni, akár egy Case Logicot, akár WD esetében egy gyárit. :K

(#16062) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Sziasztok!
Tudtok ebben segíteni melyik a legjobb választás?
1. Western Digital My Passport Ultra 1TB
2. Seagate Backup Plus Slim 1TB
3. Seagate Backup Plus Portable
4. Transcend StoreJet 25H3P 1TB

A megbízhatóság a legfontosabb szempont.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#16067) nfsu17 válasza King Unique (#16066) üzenetére


nfsu17
veterán

nekem pl. ezt az új my passport ultrát a media playerem 30 perc után lekapcsolja.
teljesen. nem pörög semmi. a led is csak villog rajta.
na most az az érdekes, hogy a menüjében nem találtam ilyet a gépnek, hogy hdd lekapcsolása x idő után.
ha a hdd agyában ez benne van, akkor benne van, de a lényeg, hogy ha 30 percig nem nyúl hozzá a player, akkor leáll a pörgés, és a másik hdd-t lehet használni anélkül, hogy ez felébredne.
tehát ez vagy eszköz függő, vagy hdd

mellesleg közel 3,5 éve egy STB-on lóg egy 2,5"-os, és nem látnám, hogy baja lenne.

[ Szerkesztve ]

(#16069) ra^ven


ra^ven
senior tag

Egy gyors segítségre lenne szükségem.
Mai nap vettem egy WD my passportot, és meg tudná valaki mondani, hogy a bánatba lehet ezt biztonságosan leválasztani? :DDD
A szokásos móddal jobb klikk usb háttértár kiadás nem megy.
Azt írja az eszközt wd my passport 0820 usb device nem lehet leállítani, mert valamilyen program használja.
Már feladatkezelőben mindent kilőttem de mégis.

Előre is köszi.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#16082) King Unique válasza beloadjoker (#16077) üzenetére


King Unique
titán

Üresjáratban kikapcsolás=alvó mód és biztonságos leválasztás utáni HDD leállítás, főként USB vezérlőchip és firmware függő. Külső vinyóknál ez a gyári beállítás, h kb. 5-15 perc után alvóba megy, de csak inaktív állapotban, ha nincs írás/ olvasás.
Ezen módosítani kizárólag firmware flasheléssel/ frissítéssel lehet, vagy ha a gyártó ad ennek állításához külön kis programot, mint pl. a Samsung M3 Portable és WD My Passportok esetében. Ennél a Maxell külső vinyónál nem látok semmi ilyesmit a gyártó oldalán és úgy tudom nem is nagyon mellékelnek hozzájuk semmi extra programot.
Esetleg meg lehet nézni HDS progival, h mi a VID/ PID azonosítója [link] és az alapján beazonosítani a chipet. Ha ASMedia, akkor a ASM1051-esnél lehet állítani az Idle Timer értékét [link].
Illetve lehet próbálkozni vezérlőpult energiagazdálkodásnál az USB szelektív felfüggesztés beállítása, esetleg BIOS beállításoknál, de nem sokat ér, mert alapvetően a külső vinyó vezérlése + OS együttműködése határozza ezt meg.
Tehát ilyen igény esetén, előbb kellett volna mérlegelni, kérdezni, mint vásárolni.

(#16079) kripo: mind3 rendszer totál új, partícionálatlan meghajtót lát, HDD felpörög :F
Windows alatt még RAW esetén fizetős adatmentő progikkal ki lehet menteni a tartalmát, de ha a meglévő partíciót sem ismeri fel valamilyen formában, az cinkes...
Ha utóbbi eset és/ vagy HDD el sem indul, akkor marad a szakember.
HDD probléma (nem adatmentés) és Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikokat tudom még ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#16096) King Unique válasza csabi94 (#16095) üzenetére


King Unique
titán

Eleve a winchesterek azért bírják a folyamatos írást, olvasást, ha ilyen kismértékű ráadásul, az kétlem, h annyira ártana neki. Inkább a sok mechanikus mozgás (indulás-leállás, fejparkolás) az, amiknek száma hosszútávon limitált az élettartamra nézve.
Ez a leállás (alvó mód) meg eleve csak inaktív állapotban szokott előfordulni, sok gyártónál ez a normális energiatakarékossági okokból. Vagy Macen talán, használat közben is leállítja??
Szal, ha nincs írás/olvasás a lemezen, akkor megy alvóba, de ennyi erővel megnyit róla az ember egy zenét / filmet lejátszásra, v benyom rá egy letöltést.
Amúgy milyen program ez, mert ugye HDS nincs OS X-re, csak alternatívái [link], ez vmi más??

Na meg, fentebb kollegának is mondtam, h ilyen igény esetén eleve olyat kellett volna venni, aminél lehet állítani az üresjárati kikapcsolás időhosszát... A Samsungokhoz adott Drive Manager csak Windows only, ahogy láttam, de a WD My Passport Ultrákhoz való szoftvereknek van Maces változata is [link].

(#16103) noco79 válasza noco79 (#16085) üzenetére


noco79
tag

na beszéltem ma a szervizzel és elvileg kérhetek mást tipust is nem muszáj azt amik ők ajánlanak......
úgyhogy megrendeltem egy WD My Passportot fémházasat,de az ünnepek miatt majd csak januárban lesz meg :)

(#16111) ra^ven


ra^ven
senior tag

Üdv!

Olvastam itt az ajánlások között a WD mypassport ultra-ról , elementsről és a Samu M3-ról.
My passport volt a kezemben nemrég, de ha nincs szükségem az auto backup programra, mert csak időközönkénti kép/video lementésére használom, elég lenne a Samu M3 is, vagy ebben is van ilyen program?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#16126) King Unique válasza korpicschess (#16122) üzenetére


King Unique
titán

Csodás hírek, infók... :D
Igen, Samsungot már x éve felvásárolta a Seagate és itthoni szervízben sem foglalkoznak már HDD alapú termékekkel.
Hivatalos gyártói oldal, leírás egy dolog, itthon mégis eltérhet ez, az....pl. a My Passport Ultrákra is 3 évet ír a WD, mégis itthon több helyütt is csak 2-vel adják...

(#16132) korpicschess válasza korpicschess (#16131) üzenetére


korpicschess
veterán

Téves volt az infó, csak 1 év van rá... Töröltettem is a rendelést. Közben akciós lett:
WD Elements 1,5 TB, meg is rendeltem.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#16140) King Unique válasza korpicschess (#16132) üzenetére


King Unique
titán

Ezek szerint, akkor csak az alap, a törvényben kötelezően előírt 12 hónap garancia van rá...
1,5 TB Elements viszonylag jó áron van, de mivel annál se írták oda, vsz arra is csak 1 év. Amúgy WD 2,5" külsőknél csak a My Passportok 3 év garisak, az Elementsre csak 2 év gyártói gari van.

[ Szerkesztve ]

(#16152) korpicschess válasza King Unique (#16149) üzenetére


korpicschess
veterán

Nekem egy 3,5"-os WD Elements csatolóra van rákötve egy WD Black, de melegszik, mint az állat, pedig már le is vettem a házat, hogy ne legyen körülötte semmi. Tipp?
Való igaz, hogy inkább belső vinyónak lenne ez való...

A MM kijavította végre az oldalát, azthiszem megrendelem a 1,5 TB-os WD Elements-et (immáron másodjára...), ha nincs nagy ellenvetés rá. Valszeg 1 év a garancia.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#16153) korpicschess válasza korpicschess (#16152) üzenetére


korpicschess
veterán

Visszaolvasva kicsit elbizonytalanodtam, nagy WD Elements-el már szívtam... Viszont a Samsung M3 is műanyag, csak 1 TB és még drágább is, ráadásnak az is 1 év gari.
Maxell 2 év gari, ugyanannyiba kerül, de csak 1 TB.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.