Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) k.kristof válasza pethYeti (#2198) üzenetére


k.kristof
őstag

A Szukits kiadta az összes Robot-Birodalom-Alapítvány regényt öt kötetben, kronológiai sorredben. De az Alapítvány trilógia is jó kezdésnek, utána Az Alapítvány pereme és az Alapítvány és Föld jön történetileg.

leslieke: szomorúan hallom, pedig nagyon szemeztem a könyvvel az Alexandrában múlt héten.

[ Szerkesztve ]

(#2202) pethYeti válasza k.kristof (#2201) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi!

És ebben benne van az Én a robot története is? Mert lehet majd akkor inkább ennek kezdek neki.

(#2203) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Erről mit tudtok?
Frey, James - Johnson-Shelton, Nils
Endgame 1. The Calling (Végjáték - Toborzás)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#2204) Gyuri16 válasza pethYeti (#2202) üzenetére


Gyuri16
senior tag

igen, benne van az En a robot is. Ami amugy nem egy regeny, hanem egy novellaskotet. Azon kivul benne vannak tovabbi robotos regenyek is.

En mondjuk azt ajanlanam, hogy eloszor olvass par regenyt tole, mondjuk az Alapitvany trilogiat, aztan robotos tortenetekbol parat (pl az En a robot jo kezdesnek). Alapitvany alapmu es nagyon jo. Folytatasai/elozmenyei viszont nekem annyira mar nem tetszettek. Nekem megvannak a Szukits fele nagy Asimov konyvek, es egy rajongonak nagyon jo, viszont van rengeteg mas jo szerzo is. Persze nem akarlak lebeszelni a nagy Asimov gyujtemenyrol, csak ha most ismerkedsz a mufajjal, nem biztos, hogy jo leragadni egy szerzonel honapokra. Ha megtetszik akkor viszont johetnek sorban, pro tip: mivel meg vannak szamozva, konnyen ki lehet adni rokonoknak, hogy a kovetkezo unnepre mit kersz ajandekba (nalam igy volt :) ).

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#2205) pethYeti válasza Gyuri16 (#2204) üzenetére


pethYeti
addikt

Hálás köszi a részletes válaszért. :R

(#2206) kuruczz


kuruczz
tag

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!!!
Adott 1 db 14 éves igen unatkozó leányzó, aki azzal lépett a szobába, hogy mondjunk egy krimit, amit olvashat...
Mondtam erre, hogy ne már!
Szerintetek mit KELLENE, és lehet olvasni 14 évesen?
Tapasztalat, élmény??? Köszi

(#2207) metal01 válasza kuruczz (#2206) üzenetére


metal01
őstag

Érdekes kérdés :) 14 évesen annyira azért ne olvasson még véres krimiket. Adj a kezébe egy Neil Gaiman kötetet. Pl. az Óceán az út végén címűt, vagy a Coraline-t. Ez utóbbiból készült animációs film is. 3D-ben is. Eléggé odavág. Tetszeni fog neki valószínű :)

Szerk.: Ha pedig nagyon krimit szeretne akkor Leslie L. Lawrence / Lőrinc L. László pl. Mostanában nem remekel nagyon, de vannak jó kis krimijei. A gonosz és a fekete hercegnő, Sziget a ködben, A nagy mészárlás, A kicsik stb...

[ Szerkesztve ]

(#2208) gerii válasza kuruczz (#2206) üzenetére


gerii
addikt

(#2209) dodopek válasza kuruczz (#2206) üzenetére


dodopek
addikt

Szerintem inkább valami klasszikus. Poirot, vagy Marple. Igaz, hogy ezekben van gyilok, de nem annyira részletese, mint egy mai krimiben.
Szerintem..

(#2210) koncsik válasza kuruczz (#2206) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Tintin képregények? Madaras tecsoban van pár 2k helyett 600 huf körül, az unikornis titkából egész jó ipad kalandjáték is van, Játékhegyi is rendezett belőle 2011-ben egész estés animációt.
Ha jobban belegondolok, ez inkább Indiana Jones jr. francia kiadása...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#2211) Coccolino_O válasza gerii (#2208) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Ezt nem is tudom már, hogy hány éve olvastam. Talán ez volt az első, olvasott ifjúsági regényeim egyike. Meg persze a Darren Shan. :)

(#2212) gerii válasza Coccolino_O (#2211) üzenetére


gerii
addikt

Nekem is talán az első nem "kötelező olvasmány"-om volt.

(#2213) leslieke válasza kuruczz (#2206) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Lawrence jó választás 14 évesen.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2214) leslieke válasza metal01 (#2207) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Simán lehet LLL-t olvasni 14 évesen. Én a vérfarkas éjszakáját 12 évesen olvastam.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2215) Melack válasza kuruczz (#2206) üzenetére


Melack
veterán

Skandináv krimik pl jók lehetnek, annyira nem véresek. De ha krimi kell, akkor Forsyth. Mondjuk az inkább politikai, de ha szereti az összefüggéseket átlátni, akkor imádni fogja.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#2216) metal01 válasza leslieke (#2214) üzenetére


metal01
őstag

Lawrence-t imádtam tizenéves koromban. Neil Gaiman pedig groteszk mesevilágával még most 34 évesen is le tud nyűgözni. :)

(#2217) kuruczz


kuruczz
tag

Mindenkinek köszi!
Mondjuk reméltem, hogy azt mondjátok, hogy pöttyös könyvek... hát úgy látszik nehéz elfogadni, hogy felnőnek a gyerekek... Továbbítom!

(#2218) Tim82 válasza kuruczz (#2206) üzenetére


Tim82
nagyúr

Adj a kezébe magyarul megjelent Scott Westerfeld könyveket.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2219) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Bán Mór - Isten katonái 1456 a nándorfehérvári diadal bemutatója. Történelmi regényeket kedvelőknek ajánlott olvasmány.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2220) #42007296


#42007296
törölt tag

Charles Bukowski - Forró vízi zene - én ezt tudom ajánlani , szuper könyv...azért tettem linkbe mert itt van néhány idézet kedvcsinálónak.
Figyelem, nem gyerekkönyv!

(#2221) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Robert A. Heinlein: Ajtó a Nyárba érdekes történet, ahogy az időutazást és az abból keletkező paradoxonokat bemutatja.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2222) perempe válasza perempe (#2139) üzenetére


perempe
addikt

[link]
The Complete Opera Book (Kobbé)

* Brahms: 4. szimfónia *

(#2223) bambano válasza kuruczz (#2206) üzenetére


bambano
titán

Rejtő Jenőt.
Fiúk kizárva! sorozatot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2224) mark! válasza kuruczz (#2206) üzenetére


mark!
őstag

Vagy Rejtőt vagy megkockáztatom az Agatha-könyveket. Habár az nembiztos.

>

(#2225) gbors


gbors
nagyúr

egyetemista koromban nagy kedvencem volt, most újra a kezembe került:
Wolfgang Jeschke - A teremtés utolsó napja

meglehetősen egyedi mese az időutazás katonai alkalmazásáról, poroszos alapossággal körüljárva a fontosabb kérdéseket, és meglepő módon igen jó, bár sírva röhögős humorral lazán átszőve.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2226) dodopek válasza gbors (#2225) üzenetére


dodopek
addikt

+1

(#2227) kuruczz válasza mark! (#2224) üzenetére


kuruczz
tag

Az Agatha C.-ről most tiltottuk le... (Nyáron a Légy jó mindhalálig volt a kötelező, (szóval szerintem A.C. túlzás kissé :F) de a kisasszonyt nem érdekelte...) Szóval szeretnék irányt mutatni, nem elvárásokat teljesíteni. Ebben a korban Vernét olvastam, meg Jókait, de Ő egyszerűen megoldja azzal, hogy nem érdekli. A hasonló megoldást elkerülendő szeretnék valami értelmeset a kezébe adni, Rejtő nincs ellenemre. Még egyszer: 14 éves, nyolcadikos lányról van szó, aki leéget, mikor kiderül mennyire kevéssé olvasott. Nagypapa szerint nem szabad elvenni a gyerekkorát, szerintem meg ami most nem megy a fejébe, mert nem érdekli, az később sem fog. Egyszerűen a tapasztalatotokat, véleményeteket várom, mert azt gondolom az ember azzá válik, amit beenged az életébe, viszont szülőként azt vallom, hogy az a feladatom, hogy megállapítsak bizonyos határvonalakat addig, amíg gyerek, hogy ne kelljen felnőttként szégyenkeznem mellette (arról nem is beszélve, hogy emberként neki se)...
Köszi

(#2228) Tim82 válasza kuruczz (#2227) üzenetére


Tim82
nagyúr

A Scott Westerfeld-könyveket korábban sem viccből ajánlottam. Szerintem bejöhet neki.

Leviatán

Behemót

Érzésem szerint kifejezetten az ő korosztályára szabta a szerző a regénysorozatot, olvastatja magát, feltámaszthat némi történelmi érdeklődést (mert gyakorlatilag egy alternatív valóságban zajló első világháború idején játszódik). Igaz, nem "klasszikus", bár úgy tudom, egészen jónak értékelik.

Hozzáteszem, én csak az első kötetet, a Leviatánt olvastam, nekem pont az volt a bajom vele, ami miatt most ajánlottam - nem igazán felnőtteknek, hanem kamaszoknak írt könyv.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2229) doc válasza kuruczz (#2227) üzenetére


doc
nagyúr

Jokait csak akkor ha kinozni akarod...
(tudom hogy az engem megelozo korosztaly imadta, de engem es a kortarsaimat (kozelebb vagyok mar a 40-hez mint a 30-hoz) jellemzoen baromi rossz tapasztalatokkal gazdagitotta)
inkabb valami YA regeny, azzal legalabb megszereti az olvasast, aztan onnantol ugyis el tudja majd donteni hogy mit akar olvasni :)

(#2230) kuruczz válasza Tim82 (#2228) üzenetére


kuruczz
tag

Próbáltam is, a fülszövegig jutott.
Lehet az az igazán nagy baj, hogy:
1. én hímnemű vagyok, így az agyam is más srófra jár,
2. 40+ vagyok, így szakadék tátong kettőnk között, vagy inkább az egykor-én és az én között.
3. Elvakít az a semmitmondó (nekem műanyagnak tartott) kapcsolatrendszer, melyet ápolnak, jellemzően virtuálisan (de lehet, hogy őket igazolja a jövő, és lesz virtuális olimpia egyszer műanyag éremmel).
4. Nem tudom eldönteni, hogy azzá lettem amivé a szüleim által kezembe adott olvasmányok tettek, vagy azért adták a kezembe, mert valamit sejtettek bennem.
5. Legfőképp pedig azt nem tudom, hogy a nem érdekel mögött a lustaság vagy a tényleges érdeklődés hiánya van.

Doc: A lényegre tapintottál rá, a cél megszerettetni vele az olvasást, a mikéntjét keresem.
Konkrétabban?

[ Szerkesztve ]

(#2231) gbors válasza kuruczz (#2227) üzenetére


gbors
nagyúr

nálam a gyerekek 10 évesek múltak, AC-t most még nem adnék nekik, de 2 év múlva akár már igen - én is még általános iskolás voltam, amikor kezdtem, sőt, Sherlock Holmes-t is olvastam akkoriban. Rejtő teljesen jó ötlet, ill. nálunk az egyik lány most ismerkedik a Galaxis Útikalauzzal, amit ugye nem kell bemutatni (bár értelmesnek nem feltétlen mondanám).
Tolkien Hobbitjához jó apropó lehet a mozis feldolgozás, hátha attól vonzóbb.

Verne-t akkor tudnám jó szívvel ajánlani, ha fiú lenne, Jókait pedig akkor sem - nagyon terjengős, nem könnyű befogadni. a klasszikusok közül esetleg Mikszáth válhat be az ízes stílusával és a fanyar humorával.

hirtelen ennyi jutott eszembe - majd írd meg a fejleményeket :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2232) doc válasza kuruczz (#2230) üzenetére


doc
nagyúr

Nem vagyok igazan otthon YA-ban, kicsit kinottem belole :D
amit en olvastam az pl. a Divergent-sorozat (az elso reszebol mar van film, borzalmasan bugyuta forditassal, a cime Beavatott), ha a film tetszett neki a kezebe lehet nyomni a masodik es harmadik reszt konyv formajaban
A masodik es harmadik kotetrol alkotott velemenyemet valoszinuleg erosen befolyasolta hogy nem en vagyok a celkozonseg :)

(#2233) elessar válasza kuruczz (#2230) üzenetére


elessar
tag

Ha régi Csíkos és Pöttyös könyvek nem jönnek be, Vavyan Fablét, J. Goldenlanét, LLL-t ajánlom. Utóbbitól a Báthory Orsi-történeteket.

(#2234) kuruczz


kuruczz
tag

Köszi mindenkinek!
Konzultálok életem másik felével, az eredményről majd referálok...

(#2235) Coccolino_O válasza kuruczz (#2227) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Szerintem már abban a korban van, hogy a Darren Shan-t olvashatná nyugodt szívvel. Amúgy tele van a piac ifjúsági regényekkel, de tényleg.... Kicsit már divat is lett, hogy úgy mondjam. ;]

(#2236) k.kristof válasza Coccolino_O (#2235) üzenetére


k.kristof
őstag

Darren Shant én is ajánlom, körülbelül abban a korban olvastam én is. Mondjuk én már előtte is folyamatosan olvastam, nem kellett megszerettetni velem a könyveket.

(#2237) bambano válasza elessar (#2233) üzenetére


bambano
titán

több hsz-re:
az a baj ezzel a gondolattal, hogyha szépirodalmat akar apu tolni, abba fable nem fér bele. egyébként is fable-ben kicsit sok a szex meg az erőszak egy 14 évesnek.

amit meg olvasna, az apunál leégés kategória. micsoda gagyi könyvek, egy darab vámpír sincs bennük :)

Jókainak is vannak olvasható könyvei, csak nem sok. Az És mégis mozog a föld, az Egy magyar nábob, a Kárpáthy Zoltán elmegy olvashatóság szempontjából.

viszont hiába erőlteted a szépirodalmat, a kölök nem fogja olvasni, mert sem nem érdekli, sem nem talál benne semmit, ami neki tetszene. Szerinted hogy fognak rá nézni a kortársai, ha a Csitvári krónikát kezdi elemezgetni? Az ő korában már az is nagy dolog, hogy bármit akar olvasni, majd nézz szét a logouton, mikor veri a mellét érettségi előtt az okostojás, hogy 18 éves korára 5 darab könyvet elolvasott, ő a király.

Ha már mindenáron sok betűt akarsz a kezébe adni, akkor Harry Potter. A régi ifjúsági könyvek között volt a delfin sorozat, azt érdemes. ilyen egyenkinézetük volt.

az meg, hogy leéget a gyereked téged, csak a poros öreg sznob társaságban fordul elő. különben is azt a 2-3 évet még kibírod, amikor egyáltalán hajlandó lesz veled elmenni bárhova is, utána meg már nem fog "leégetni", mert nem fogod látni :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2238) kuruczz válasza bambano (#2237) üzenetére


kuruczz
tag

viszont hiába erőlteted a szépirodalmat, a kölök nem fogja olvasni, mert sem nem érdekli, sem nem talál benne semmit, ami neki tetszene. Szerinted hogy fognak rá nézni a kortársai, ha a Csitvári krónikát kezdi elemezgetni? - mondjuk számomra ez nem túl meggyőző. Azért én szeretnék harcolni a kortárs viselkedésminta ellen, nem pedig belesimulni. Nem versenylovat szeretnék belőle, de egy érdelkődő embert igen. A példa sem nyugtat meg különösebben... és ellenpéldának azért vannak értelmes és még talán olvasott tizenévesek is. De mindenképp megfontolom, miket írtál.

(#2239) leslieke válasza kuruczz (#2238) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az olvasást sem szabad erőltetni, mert még kevésbé akar majd olvasni bármit is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2240) kuruczz válasza leslieke (#2239) üzenetére


kuruczz
tag

Lehet, hogy hülye kérdés, de hova pozícionálod az olvasást? Mert számomra azért több puszta időtöltésnél. Bár a sportot és egy hangszert is lehet így nézni, meg akár az egész életet. Majd a munkát sem fogom eröltetni, jól elleszünk itthon úgy 20-30 évig, azután majd küszködik vele más, mert őt nem tanította meg senki.
Még egyszer: én ném azt akarom, hogy órákat olvasson, hanem azt, hogy fedezze fel az olvasás ízét, és ebben kértem a segítségeteket, amit köszönök is. De továbbra is küzdeni fogok az ellen, hogy az olvasás arra legyen alternatíva, hogy az éppen mással foglalkozó facebook-társakat pótolja.

(#2241) leslieke válasza kuruczz (#2240) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nálam nagyon fontos helyen van az olvasás, ha visszaolvasol, láthatod, hogy rengeteg könyvről írtam már itt pozitív vagy épp negatív véleményt, és ez csak a töredéke annak, amit már eddig olvastam.

A nem szabad erőltetni-vel arra akartam célozni, ha nem akar a gyerek, akkor nem is fog olvasni, te hiába szeretnéd ezt. Ezt saját tapasztalatból tudom. Keresztfiam (szintén 14 éves) a kötelezőket se nagyon akarta elolvasni, de mivel kötelező volt, elolvasta. Vittem neki mindenféle könyvet, de egy se érdekelte igazán, pár éve néhány Geronimo Stilton könyvet elolvasott, mikor az osztályában épp ezt olvastak a többiek is. Azóta sem ez, sem más nem érdekli igazán. Ellenben több, mint 5 éve gitározik és a horgászat lett a másik hobbija.
Keresztlányom (11 éves) pont a fordítottja, amióta megtanult olvasni, azóta olvas könyveket, neki mondani vagy ajánlani se kellett. Legutóbb pl. a Hűvösvölgyi suli sorozatot: [link].

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2242) gbors válasza leslieke (#2241) üzenetére


gbors
nagyúr

ha nem akar a gyerek, akkor nem is fog olvasni, te hiába szeretnéd ezt

hatalmi szóval valóban nem fog menni - viszont ha kvázi utat építesz neki az olvasáshoz, kedvet csinálsz hozzá, eléred, hogy ő maga akarja, akkor jó eséllyel igen. az ilyesmi jellemzően elég sok időt igényel, de az olvasást tartjuk annyira fontos dolognak, hogy ne sajnáljuk rá.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2243) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Én rengeteget olvasok, 8 éves fiam is olvas már a klotyon is. Este még követeli a mesélést, de magának is olvasgat. Az 5 éves teljesen más természet, de ő is elolvas már 1-2 szót és úgy tesz, mintha olvasni tudna rendesen (emlékezetből "olvassa" a kívülről tudott kedvenceit). Ha kólát iszok, ők is azt akarnak inni... Nem vagyok biztos benne, hogy ez mindenkinél így működne, nekünk szerencsénk volt.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#2244) mark! válasza kuruczz (#2230) üzenetére


mark!
őstag

Esetleg Harry Potter? Azt mindenkineo szeretni kell :D

>

(#2245) leslieke válasza mark! (#2244) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Biztos látta a filmeket, akkor meg már minek elolvasni. ;] :P

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2246) mark! válasza leslieke (#2245) üzenetére


mark!
őstag

Figyelj, énis láttam mindet 1-7-ig. Utánna megkaptam a könyveket. Most megint elkezdtem szünetben újraolvasni ( nálam az egész sorozat 3hét), minden egyes újraolvasásnál valamire rájövök, észreveszek valamit. Ha minimum (!) 10szer elolvasod, akkor mondhatod azt, hogy tudom már hogy Harryt a filmben miért pont Radcliffe alakította.

>

(#2247) leslieke válasza mark! (#2246) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Engem a HP filmek és a könyvek is hidegen hagynak.
De amúgy igazad van, 14 éves gyereknek a HP könyvek ideálisak lehetnek.
Újraolvasni pedig csak az igazán jó könyveket szoktam. Kevés ilyen van.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2248) doc válasza mark! (#2246) üzenetére


doc
nagyúr

en lattam a filmeket (pontosabban az elso 2-3-at, a tobbi nagy reszet ataludtam), es nem jott meg az ingerem a konyvekhez (pedig ismeros aki olvasta oket nagyon jokat mondott roluk)

(#2249) mark!


mark!
őstag

Nekem Rowling képzelete, az ahogyan elképzeli a varázsvilágot. Amikor először olvastam volt hogy éjszaka nem aludtam, azt olvastam. Szerintem egy korombéli gyereknek,(12,13,14 évesnek) tudnia kell a 21.század egyik legtöbb díját nyert könyvéről. Ha én nem olvastam volna őket, nem is tudom mi lenne most velem. Most ahogy nézelődtem a polcomon eszembe jutott: Egy Ropi Naplója. Szerintem most az is alap. Vagy annak a lányos verziója: Egy zizi naplója. De ha ezeket olvasta, könyvesboltokban (pl. Alexandrában nekem is segítettek) segítenek megtalálni a neki való könyveket.

>

(#2250) leslieke válasza mark! (#2249) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az Egy Ropi Naplója. és az Egy zizi naplója biztos jó választás lánynak, keresztlányom is olvassa ezeket.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.