Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3951) Lackooo84 válasza ftc (#3950) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Amit az illesztő majd felír.

The Truth is out there...

(#3952) n00n válasza thomasrc (#3949) üzenetére


n00n
őstag

Hmm, nem tudom, nem tapasztalok ilyet. Bár mint írtam én az Astgimia-sat használom.

(#3953) Krogoth


Krogoth
senior tag

Hali.

Mindkét szememre ugyan olyan lencse kell egyedül a tengelyben van eltérés. Az egyik 160, a másik 180as.
Szerintetek vehetek 170est mindkét szememre?

(#3954) Lackooo84 válasza Krogoth (#3953) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Persze, csak nem fogsz velük jól látni... :C

The Truth is out there...

(#3955) Krogoth válasza Lackooo84 (#3954) üzenetére


Krogoth
senior tag

Jogos, bármilyen lencsét vehetek, nincs fizikai akadálya :D

Akkor maradok a különböző lencséknél, köszi :)

(#3956) Kovbob


Kovbob
senior tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni lencse váltásban. Air Optix Night and Dayről szeretnék váltani BioView Monthly-ra. A mostaninak az átmérője 13,8 görbülete 8,6. Az újnak átmérője 14, görbülete 8,7 lenne. Ezek alapján az adatok alapján tehetnék vele egy próbát? Természetesen ellenőriztetném is szemésszel, csak abban az esetben ha már az adatok alapján biztos, hogy nem lesz jó a szememre, akkor nem is vesződnék a rendelgetéssel. Előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#3957) veze válasza Kovbob (#3956) üzenetére


veze
őstag

az illesztő meg fogja ,mondani hogy biztos jó lesz e a szemedre vagy sem , és akkor nem kell veszödnöd a rendeléssel, ahogy mondod.
ennyire egyszerű a dolog :K

(#3958) Kovbob válasza veze (#3957) üzenetére


Kovbob
senior tag

Ja igen, azt elfelejtettem, hogy a meló miatt nehezen tudok eljutni végre időben az illesztőhöz, mivel pont addig vannak nyitva, amikor én is végzek, most meg pont akciósak is lennének ezek a lencsék :D Persze max lecsúszok az akcióról, csak nem lenne baj, ha még az is össze jönne.

[ Szerkesztve ]

(#3959) CyberPunk666 válasza Kovbob (#3958) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Azonos specifikációjú lencsék közül is lehet, hogy az egyik illeszkedik, a másik pedig nem.
Illesztő nélkül semmilyen márka vagy típusváltás nem ajánlott.

(#3960) Kovbob válasza CyberPunk666 (#3959) üzenetére


Kovbob
senior tag

Köszönöm. Szerencsére ma sikerült eljutnom az optikába, és segítettek. De egyébként azt írtam is, hogy nem illesztő nélkül akarok váltani, csak ki akartam szűrni hogy egyáltalán érdemes lehet-e próbálkozni vele és utána kiderül a vizsgálatnál, hogy jó lesz-e a szememre. Viszont ha a adatok alapján biztos nem jó, akkor megpróbálni se érdemes :D

[ Szerkesztve ]

(#3961) CyberPunk666 válasza Kovbob (#3960) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

De ez nem így működik.
Lehet egy picit eltérő a mostanidtól jó, és azonos is lehet rossz.

Az illesztő tud neked rendelni próbalencsét, ingyen.

(#3962) Kovbob válasza CyberPunk666 (#3961) üzenetére


Kovbob
senior tag

Nem tud sajnos mert nem forgalmazzák ezt. Nem is ismerték még. De egyébként már sikerült velük beszélnem mondták megér egy próbát és majd kiderül az ellenőrzésnél, hogy áll a szememen.

[ Szerkesztve ]

(#3964) veze válasza n00n (#3963) üzenetére


veze
őstag

magyar link, MAGYAR forumba valo, van?

[ Szerkesztve ]

(#3965) Norbika88


Norbika88
senior tag

Sziasztok!

Napi kontaktlencsét keresek: D14.2 BC 8.9 -1.75 Dioptriával.
Eddig ilyen havi lencsét használtam.
Reggel fél 5-kor bekerül és egész nap a szemem van, sokszor cseppenteni sincs időm, légkondis helyiségben dolgozok. Így elég sokszor eltörik a havi lencsém, ezért gondolkoztam napi lencsére váltáson. Vagy esetleg egy jobb havi lencsét venni?

Köszönöm.

(#3966) ferkoboy válasza Norbika88 (#3965) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Azért ez egy hagyományos hirdogél lencse, amit eddig használtál (havi). Minden paraméterében van nála jobb alternatívád havi lencsében is. Érdemes felkeresned egy illesztőt!
Napira váltásnál is kéretik azt legalább az elején illesztővel konzultálva/felpróbálva/rajtad látva megtenni!

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#3967) ferkoboy válasza n00n (#3963) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Durva, meg az is, hogy erre lehet kereslet.... Majd az idő megmondja, van e/lesz e ennek létjogosultsága. Azért minden KL lencse gyártó hirdeti, hogy egy UV-szűrős KontaktLencse nem helyettesít egy jófajta napszemüveget.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#3968) Norbika88 válasza ferkoboy (#3966) üzenetére


Norbika88
senior tag

Nagy nehezen találtam a paramétereimhez lencsét. Talán jobb minőségű, legalábbis cégnél nálunk minden mérő műszer Zeiss optika :D

(#3969) ferkoboy válasza Norbika88 (#3968) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Amit találtál Zeiss-től, az is ugyanúgy egy hidrogél (hagyományos alapanyagú) lencse, aminek nem túl combos az oxigén-áteresztő képessége. Napi max. 8 óra viseléshez még ok.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#3970) thomasrc


thomasrc
tag

Air Optix for Astigmatism mellé most úgy látom, hogy bejött az Air Optix plus HydraGlyde for Astigmatism fantázianevű lencse is. A kérdésem, hogy a két lencse ugyanaz, csak más folyadékba áztatják őket vagy van valami különbség is közöttük? Ha jól tudom, akkor a HydraGlyde az csak a nedvesítőmátrix neve, ami pl. az új AOSeptben is van. Kell mennem illesztőhöz, ha váltanék az új változatra?

[ Szerkesztve ]

(#3971) totalZ válasza thomasrc (#3970) üzenetére


totalZ
csendes tag

Én úgy tudom, hogy ugyanaz a két lencse, hasonlóan váltottam én is a simáról a HydraGlyde-osra.

(#3972) envagyok


envagyok
veterán

Itthon melyik a legjobb áru lencse webshop?
Eddig német ebay-ről rendeltem, de most 1 héten belül kellene napi lencse.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3973) thomasrc válasza totalZ (#3971) üzenetére


thomasrc
tag

Köszi a választ. Váltás után tapasztaltál esetleg valami negatívumot vagy pozitívumot?

(#3974) totalZ válasza thomasrc (#3973) üzenetére


totalZ
csendes tag

Nagy különbséget nem tapasztalok 12-14 órás viselésig, az "extrém" helyzeteknél viszont jobb volt Hydro Glide-os. Például amikor egy-egy "bulis" estén akár 20 órát bent vannak a lencsék, ennél nekem még akkor sem szárad ki a szemem. A sima Air Optix-nál azért ilyenkor mindig magammal vittem a műkönnyet.

[ Szerkesztve ]

(#3975) Krogoth válasza envagyok (#3972) üzenetére


Krogoth
senior tag

alensa.hu

(#3976) rolii92i


rolii92i
tag

Hali,
Systane szemcseppekről szeretnék némi infót begyűjteni arra vonatkozóan mennyire érdemes/lehet őket olyan módon - lencseviselés közben is csepegtetve - használni mint a Systane Ultrát.
- Hydration
- Balance
- Gel Drops
Ők lennének azok.
Előre is köszönöm szépen a választ :R

(#3977) ferkoboy válasza rolii92i (#3976) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Hydratálás használható ugyanúgy.
Balance ill. GelDrops csak lencse nélkül, 15 perc várakozást követően lehet be-/visszatenni a lencséket.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#3978) rolii92i válasza ferkoboy (#3977) üzenetére


rolii92i
tag

Köszönöm szépen,mindenképpen ki fogom próbálni a Hydratálást,ahogyan elnézem ma már egészen korrekt áron hozzá is lehet jutni.
Más, a szemvizsgálati lapon a mért adatoknál lévő gépi 01,50-es cylinder értékem pluszosnak tekinthető?
Tehát konkrét előjelek nincsenek a lapon,a dioptria/sph/ előtt egy nagy M mint gondolom mínusz segíti még a tájékozódást.

(#3979) ferkoboy válasza rolii92i (#3978) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Ami nem minusz, az plusz. :)
De erre válaszolni...aki kitöltötte. az bizonyosan tud. Így látatlanban csak sejteni vélem.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#3980) SaGa59


SaGa59
őstag

Kérdésem lenne a tapasztalt sorstársakhoz. ‛96–2004 között már volt kontaktlencsém, kezdetben kemény, majd két év után lágy. Amikor beköszöntött az „öregszem” effektus és kénytelen voltam napi 10-16 órában szemüveget is hordani a kontaktlencsével, monitor távra, úgy döntöttem, ennek nincs értelme, maradtam a szemüvegnél. Idén nyáron, elunva a hat év megszakítással ötven évnyi szemüveges létet, elmentem lézeresékhez, hogy tudnak-e kezdeni a felemás, nagy dioptria különbségű rövidlátásommal és az egyre előrehaladottabb öregszeműséggel valamit. Pikk-pakk megállapították, hogy a monovisiont nem tolerálom (pedig de, ezt ötven éve gyakorlom, hisz a nagy különbség miatt csak a kontaktencsés korban volt egyszerre mindkét szemem egyformán használatban, az egyikre mindig gyengébbet kaptam, mint optimális), ezért nem vállalják, mert az volt a feltételem, hogy ennyi pénzért nem akarok napközben szemüveget, sem az utcán, sem a monitor előtt, legfeljebb ha nagyon közelre…
Gondoltam egyet, elmentem egy optometristához, akivel nagy szerencsém volt és zokszó nélkül belement minden hülye ötletembe, így összehozunk egy olyan kombinációt, ami kontaktlencsével, monovision felállásban a harminc centinél nagyobb távokra kielégítő eredményt ad, csak akkor kell egy nagyító, ha egy ellenállásról akarom leolvasni az adatokat, vagy egy gyógyszeres dobozról a 4 pt méretű ismertetőt.
A lencsék Air Optix plus Hydraglide és ugyanennek az astigmatism változata, a folyadék természetesen Opti-Free Puremoist.
A kérdésem: a fenti szilikon hydrogél lencse mit szólna az Aosept plus hydraglide folyadékhoz. Anno ennek valami elődjét használtam és azért szerettem, mert nem kellett dörgölgetni, öblítgetni a lencsét, kivettem, beleraktam a tartóba, folyadékot neki, kivárni a hat-hét órát, azalatt a bubik meg a hiperol megteszi a magáét, a lencse szépen megtisztul. Csak nem tudom, hogy ezeknek a modern lencséknek nem okoz-e valami kárt. Tudna ebben valaki valami gyakorlati tapasztalatot mondani?
Köszönöm.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.