Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) buresz8


buresz8
tag

Üdv!

Sehol nem találtam ennek a kérdésnek megfelelő topikot, így remélem nem gond, hogy ide írok.
A következő a problémám:
Adott egy transzformátor, amelyről kisfeszültségen megtáplálunk egy ~250m-re lévő elektromos elosztót. Az elosztó teljesítménye 400V/230V 1250kW.
Mekkora kábel(ek) kellenek ennek a megtáplálására:

Amit én számoltam feszültségesés gyanánt:
16db 240mm2-es kábel. (ekkora a legnagyobb a kiválasztott típusból)
Ez nekem iszonyatosan irreálisnak tűnik, hogy ennyi kábel kellene. Hol lehet a gond?
Esetleg a transzformátortól érkező kábeleknél máshogyan kell a feszültségesét számítani? Egyáltalán hány százalékot szabad ilyenkor megengedni?

Erről lenne szó, ha valaki tudna segíteni, magyarázni az szuper lenne :D

(#2) csemberlen válasza buresz8 (#1) üzenetére


csemberlen
őstag

saccra 5 db 240-es elég lehet, de gondolom azóta már megoldódott.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#3) #90088192 válasza buresz8 (#1) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ha erdekel leirom reszleteiben, ha meg szukseges. Alltalaban 1% amit erdemes tartani feszultsegeses szempontjabol, a tobbi meg a hallozat tobbi reszen fog esni ami ugye a maradek 4%. Ha kell elkuldom a tablazatot is amiben le van irva a 3 fazisu feszultsegese keresztmetszetre kivetitve, homerseklet fuggvenyeben, illetve a max megengedett aramerosseg is adott vezetokeresztmetszettre illetve szigetelestipusra.
NEKEM
AS 3008 van meg ami a kabel szelekcio Ausztral korulmenyek figyelembevetelevel(homerseklet) de van hozza korrekcios tablazat kulonbozo kornyezeti homerseklethez.
Ha kell elkuldom PDF-ben abbol mindent ki tudsz molyolni

(#4) #90088192 válasza #90088192 (#3) üzenetére


#90088192
törölt tag

Kulonben leellenoriztem sacc per kb jo amit irtal :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.