Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1284) gergo7311 válasza DeFranco (#1283) üzenetére


gergo7311
csendes tag

A Toldysport nem a legjobb választás. Az első volt pótolni a hiányzó golyóskosarat a kormányrúdban, majd a gagyi, kemény műanyag markolatokat lecserélni puha, habszivacs markolatokra, valamint SKF ipari csapágyakat tenni a kerekekbe az "ABEC 9" helyett ami amúgy is csak "ABEC 7" volt... Mégegyszer nem vennék Toldysport rolit. Röhej, de pl. az Auchan-os Cup's roller (200 mm kerekekkel) sokkal jobb, igényesebb roller. Ennyit erről.

A Kugoo S1 hez meg csak annyit, hogy az egész egy full gány valami. Meg kell csak nézni, össze van gányolva és kész, szerintetek mennyire lesz tartós? :) Semennyire. Abból a pénzből vehetsz egy igazi Xootr MG rolit 300 (!) kiló teherbírással. Örök élet meg egy nap! Pont attól jó hogy emberi erővel kell hajtani.

Xootr MG roli: (97.000 Ft) : https://www.xootr-roller.hu/mg-felnott-roller/

Ezeket az elektromos bóvlikat meg el kel felejteni, mert előbb-utóbb tönkremegy a vezérlés, az akku, és a váza röhejesen gyenge, és az összeszerelése, minősége... hagyjuk!

Gergő-Budapest

(#1315) gergo7311 válasza Domonkos (#1310) üzenetére


gergo7311
csendes tag

Szerintem a Xootr MG rollert járd jobban körül. Örök élet meg egy nap és 300 Kg a terhelhetősége. A többi szerintem felejtős, főleg ha HOSSZÚ távra tervezel!

Gergő-Budapest

(#1683) Domonkos válasza Domonkos (#1310) üzenetére


Domonkos
Ármester

Vegul xootr mg lett.
Roviden: 2 hete van meg es boven hozza azt a minoseget, amit elvartam tole. Messze a legjobb roller, amit eddig probaltam. Nem is nagyon tudok egyik reszebe sem belekotni. Talan annyi, hogy egy picit alacsony, igy szeret itt-ott fennakadni, de nem nehez raerezni, hogy mikor kell megemelni az elejet. Meg meg az, hogy esoben a csatornafedeleken elegge el ki tudja tolni az orrat, ugyhogy azokon finoman kell menni, de ez talan nem is annyira egyedi problema.
A kormany amugy nagyon stabil menet kozben, siman lehet telefonalas kozben is hajtani, egy kezzel iranyitani. A rugozas hianya nem hatrany, de azert vannak olyan utcak, ahol nem szivesen megyek vele.
Amiota megvan, azota nem is BKV-ztam. :) Napi atlag 7-8km-t megyek vele es hatalmas elvezet. Eddig fel sem tunt, hogy mennyire nyomaszto a buszozas es metrozas. Mar majdnem megszerettem miatta munkaba jarni. :D
Koszi mindenkinek aki ajanlotta! Nekem nagyon bejott. :)) :))

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#1762) gergo7311


gergo7311
csendes tag

Én is beizzítom a Yedoo rollerem:) A következő darab egy Xootr MG lesz. Üdv mindenkinek!

Gergő-Budapest

(#1768) gergo7311 válasza freelanced (#1766) üzenetére


gergo7311
csendes tag

A Dechatlonos rollerek nem rosszak, bár az IGAZI felnőt roller egy Xootr MG, 360 (!) Kg terhelhetőséggel, magnézium vázzal, stb.

Gergő-Budapest

(#3351) gergo7311


gergo7311
csendes tag

Jövőhéten megjön a Xootr MG rollerem. Voltam kipróbálni, iszonyat könnyen, jól gurul. 363 Kg a teherbírása, így tutira nem esik szét. Oké... lábbal kell hajtani:) de tartós jószág, az egyszer biztos.

Gergő-Budapest

(#3838) gergo7311


gergo7311
csendes tag

Végre megjött a Xootr MG rollerem. Igaz ezt lábbal kell hajtani, de nem ázik be és tartós, erős darab. A csapágyazása kiváló és valóban egy mozdulattal össze lehet csukni. Kicsomagolom és megyek ki is próbálom:)

Gergő-Budapest

(#3976) gergo7311 válasza SkiDev (#3973) üzenetére


gergo7311
csendes tag

Xootr MG, nekem is ilyen van. 363 kg-ig bírja a súlyt, a gyártás során 1 Tonnával tesztelik. Ráadásul NAGYON jól, könnyen gurul.

Gergő-Budapest

(#3979) gergo7311 válasza SkiDev (#3977) üzenetére


gergo7311
csendes tag

190 cm magas vagyok és nekem is teljesen kényelmes, max. -ig kihúzott kormánnyal. Nem kell görnyedni rajta, valamint a fellépő (deck) is full kényelmes. (Xootr MG)

Gergő-Budapest

(#4000) gergo7311 válasza Memmaao (#3989) üzenetére


gergo7311
csendes tag

Akkor már Xootr MG rolit vegyél. 140 kilómmal nem izzadok le rajta és tényleg bírja a súlyt, a strapát.

Gergő-Budapest

(#4427) gergo7311


gergo7311
csendes tag

Ezért vettem inkább egy Xootr MG rolit... Gondoltam, hogy az e-rolikat erősen korlátozni fogják. Ez magyarország... Mondjuk, annak mákja van aki kisvárosban közlekedik e-rolival, ott nincs tömeg, tumultus, túlzsúfolt keskeny járdák, stb. az emberek is türelmesebbek általában, de pest minden téren káosz.

Gergő-Budapest

(#4459) gergo7311 válasza kotibor (#4456) üzenetére


gergo7311
csendes tag

A lábbal hajtós rollereket preferálom én is, pedig lusta vagyok nagyon :) Jelenleg egy Xootr MG és egy Yedoo Mezeq rolim van.

Gergő-Budapest

(#4460) kotibor válasza gergo7311 (#4459) üzenetére


kotibor
tag

Akkor pontosan tudod miről beszélek, előbbi masszív, sima utakra, alacsony padlós, utóbbi meg mindenhova ahova a másik nem :).

Xootr MG-nél a széles és alacsony padló egyedülálló, a SwiftyONE pedig összehajtható, masszív és mindenhova jó. Megemlíteném hazai oldalról a Boardy-t, aki nem járta, rúgta :-) végig ezeket, azoknak nehéz leírni.

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#4461) gergo7311 válasza kotibor (#4460) üzenetére


gergo7311
csendes tag

A Boardy-t én is kipróbálnám, jól bírja a hazai utakat :)
A Xootr MG nagyon jól és könnyen gurul, kényelmes még a 190 cm magasságomhoz is.

Gergő-Budapest

(#4947) DigitXT válasza joergie (#4944) üzenetére


DigitXT
félisten

Szerintem a nyitó HSZ-ed magában kimeríti a trollkodás fogalmát, mivel van egy
jelen lévő közösség, akik adott témában megnyilvánulnak, erre berobbansz úgy,
hogy nem írsz ide évek óta, de meg akarod mondani, hogy akkor mi se írjunk!:D

Jópofa, tényleg! Az, hogy évekkel ezelőtt "kis roller topik" volt, ma NEM számít:
2 évvel ezelőtt is (már) az elektromos rollerekkel kapcsolatban írtál, ill, egyetlen
"szakmai" HSZ-ed az volt, hogy akkor te vettél Oxelot. És azóta a néma csend.
Semmi tapasztalat vele kapcsolatban (semmi pozitívum, negatívum két év alatt).

Kettős mérce akkor lenne, ha én azt mondanám, hogy te nem kérdezhetsz itt...
Vagy arra buzdítanálak, hogy "váljál ki te innen", mert zavarsz: szó nincs erről...
Ha simán feltetted volna a kérdésed, biztos lett volna, aki megválaszolja (idővel).

De hát muszáj volt ÚGY kérdezni, ahogy. Aztán megsértődni, mert hülyeségnek
gondolják egyesek... (Én ebben a kérdésben amúgy nem foglaltam állást. Még.)

Tudod mit: hülyeség!:K Ha akkora igény van roller témában másra (lehetséges),
akkor a legegyszerűbb ezt kideríteni úgy, hogy nyitsz egy topikot, és oda várod
a kizárólag lábbal hajtós rollerekkel foglalkozókat. Mert szerinted ez így helyes!

Tedd meg, senki nem tiltott le erről. Mások szerint meg elfér egy témában, pont
te vagy az, aki szerint nem, így menjen el a többség. Még jó, hogy nem fosod a
HSZ-eket, mivel ha ilyen stílusban fosnád mindenhova, több topikban állna a bál.

Szerk: ne csak OFF-oljak, íme keresőkifejezés, fasza lábbal hajtósra: Xootr MG
Megjegyzem, nincs tapasztalatom vele, én a Hudora Big Wheel-t szemeltem ki...
(Aztán az élet úgy hozta, hogy azt sose vettem, ellenben egy Kugoo-t meg igen.)

[ Szerkesztve ]

(#4956) gergo7311 válasza joergie (#4938) üzenetére


gergo7311
csendes tag

Nekem egy Xootr MG van (lábbal hajtós) megmondom őszintén, bár nem leszek itt népszerű, egy elektromosért sem adnám oda. Igaz, nem volt olcsó, anno 95.000 Ft -ért vettem, de nem zörög, bírja az extrém terhelést (140 Kg cuccokkal együtt) és iszonyat könnyen gurul, nem fáradsz el rajta, nem esik szét. Pikpak csukható-nyitható! Ha tudsz Xootr rolit vegyél. A többi lábbal hajtós, sajnos mind mind kompromisszumokkal teli cucc.

Gergő-Budapest

(#6525) kotibor válasza Bobrooney (#6523) üzenetére


kotibor
tag

- Xootr MG-t használtan vettem, pár dolgot megcsináltam rajta (előző tulaj elhanyagolta), viszont mivel nagyon nem a hirdetés szerinti állapotban kaptam meg, visszakaptam a pénzem. Tükör sima felületen nagyon jól megy, de nem átlagos magyar utakra való.
- A boardy-ból egy XXL nagyon bejött, egy hétre kipróbálhattam, pár dolgot alakítanék rajta, de amúgy az egyik legjobb amivel mentem! Egyszerűen szuper, fék atom, kényelmes, könnyen gurul minden felületen.
- Ami jelenleg is van, az egy swifty one roller, egy ilyen [link] , a mechanika, a mérnöki munka miatt bejön, és nincs sok ebből Mo-on. Kormányt megemeltem, új markolata van, finomítottam ezen is kicsit.

[ Szerkesztve ]

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.