Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#344) Kapanyél válasza bogarfull27 (#342) üzenetére


Kapanyél
őstag

Low Energy - a folyamatosan kapcsolódó eszközökhöz fejlesztették ki.

Tapasztalataim a LEM5-tel:

PRO
- minőségi kialakítás
- AMOLED kijelző, használható fényerővel
- teljes értékű Android
- sok watch face (ingyenes ClockSkin maker)
- jobb a töltője, mint a többi kínainak (egész hátlapot fedi, nem csak az érintkezőket)
- GPS (sport trackerként és WAZE-val tökéletes)
- fordításra bekapcsol a kijelző néhány másodpercre
- 3G mobilnet / GSM telefonálás lehetősége
- hangszórója jó
- mikrofonja érzékeny
- a hozzá adott telefonos szoftverrel részletesen beállítható, miről menjen át értesítés
- automatikusan figyelmeztet mindkét eszközön, ha elhagyod valamelyiket

CON
- a szíj nem cserélhető (könnyen, mert benne van két drót antenna), de legalább jobb az átlagos műbőröknél
- szíjat nem lehet utánrendelni
- a töltő dokkoló bár jobb, mint a többi kínaié, nem fogja körbe az óratokot, ezért könnyen elmozdul
- nem lehet vezérelni vele a telefont (nincs hívás indítás és -elutasítás, vagy egyéb telefon baszkura (némítás, SMS küldés, stb.)
- az akkuja gyenge, de használható (8-10-12 órát kibír karon, ha nem használod, amúgy 1-2 óra a max SoT)
- nincs multitouch (nincs kétujjas nagyítás, meg húzás)
- az alsó gomb nem programozható át
- nincs a gyári launcher-ben task váltó, vagy futó programok megtekinthetősége
- nem lehet a gyári launcher-ben átrendezni a parancsikonokat, nem lehet kitenni a gyakran használtakat (csak ha telepítesz egy lebegő eszköztárat mondjuk)
- lépésszámláló nem annyira pontos, pedig digitális giroszkópos, mint bármelyik telefonban lévő
- pulzusmérő nem pontos, főleg magasabb értékek esetén, azaz sport közben/után
- pulzusmérő nem kompatibilis semmivel (ergo az adatait nem tudod fölhasználni semmilyen programban, még a saját trackerében sem)

Jelenleg órának, telefonos értesítőnek, fitness trackernek (futás), navigációra és egyéb apróságokra (számológép, Shazam, Kore-Kodi távirányítás) használom.
Endomondo-val tökéletes, fut a háttérben szépen, jól rögzíti az útvonalat. Mellé telepítettem egy vibrálni is képes metronóm appot, amivel tudom diktálni is a tempót. Így már nem kell magammal vinnem a telefont.
Rendeltem hozzá egy rendes pulzusmérőt, azt BT-on csatlakoztatom majd hozzá, amit felismer és támogat az Endomondo is, így teljes lesz az öröm! :)

Szeretem a rengeteg jó watchface-t, minden napra jut egy-két jó, amivel nem lehet megunni.
Van hozzá egy direkt ilyen órákhoz készült launcher is (Eric's Launcher), de én csak az új beta-t próbáltam, az szar volt. Azzal testre szabható a menü, benyeli a legtöbb watch face formátumot, kezeli a widgeteket, stb.
De szerintem a millió és egy launcher meg side dock program közül biztosan lehet találni olyat, amivel durván jól átalakítható a felület.

Szerintem megéri az árát nagyon, ha van időd és kedved, affinitásod foglalkozni vele kicsit többet is. Tehát nem egy jó out of the box eszköz, az tény. Ha nem ezt veszed, akkor
- Android Wear órát drágábban
- Gear S3-at sokkal drágábban
- Gear Fit 2-t drágábban
- vagy egy minőségi fitnesz karpántot, ami rendesen méri a pulzust (optikai szenzorral szerintem semmivel nem lehet csuklón)

A többi nem támogatott a fitness tracker szoftverek által.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.