Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#104) zsiga667 válasza raver (#29) üzenetére


zsiga667
addikt

Tudom hogy másféléves post, de akkora címeres faszság hogy reagálnom kell rá.
Ötödéves agrármérnök-hallgató vagyok, az évek során több hónapot töltöttem több tejelőmarha-gazdaságban, szóval van egy kevés közöm a témához.

Úgy néz ki a fejés, hogy beáll a tehén a helyére, az operátor (magyarul melós :D) lemossa a tőgyét, tiszta langyos vízzel (semmi vegyszer, szigorúan tilos), kézzel gyors próbafejést végez hogy nem véres/gennyes/akármis-e a tej (ilyen esetben a tejét nem fejik bele a többi közé, hanem a fejés végén, a rendszerről lekötött géppel történik a fejése, ami megy is egyből a csatornába), majd rárakja a fejőgépet, onnantól a többit meg a teljesen zárt láncú gép végzi. A tej módosítatlanul, mindenféle vegyszer, víz és egyéb adalékok nélkül kerül a zárt hűtőtartályba, ahonnan egyenesen a tejfeldolgozó tartálykocsijába szivattyúzzák át.

Amire te gondolsz, vagy amivel kevered, az a fejés végi automata mosóprogram, ami valóban vegyszerrel történik, de ebből kevesebb vegyszer kerül a tejedbe mint amennyi otthon a mosogatás után a poharadban marad...

qdak : Láttál már fogkrémreklámot, ugye? Na mit eszik benne a fogorvosbácsi? Granny Smith-t ( = "zöldalma"), ami hasonlóan savas mint a kóla... Nagyon egyszerű a megoldás, fogat kell mosni miután cukros-savas dolgokat eszel/iszol.

Nem emlékszem már hogy ki írta, de szóbakerült hogy a kóla milyen rossz a csontjainknak, hiszen 2,7-es a pH-ja (és még a csirkecsontot is oldja, jujj), a gyomorsavé meg 1-2 körüli. Kérdem én, hogy jut el a 2,7-es pH-jú kóla az emésztőrendszeredből a csontjaidig úgy hogy közben át kell mennie a nagyon szigorúan pH 7,35 és 7,45 között tartott véreden (ha ezen a tartományon kívül kerül, abba rövid úton illik belehalni)? És a jelentősen erősebb gyomorsav mért nem tudja ugyanezt a mutatványt előadni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.