Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) qdak


qdak
addikt

szeretnék meggyözödni h a dobozos tej elvileg tele tartósitoval v a házi tej jobb??
káros e a dobozos??
ugy hallotam h a cola oldja csontokat, magyobb az esély a törésre aki colát iszik.
és mi van az E-k kel???
tudja valaki h melyik káros v mit csinál?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#2) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Üdv!

Itt egy oldal, ahol az E-kről tájékozódhatsz: [link]
A kóla valóban sok mindent old, de szvsz a csontoddal nem lehet probléma, hisz nem érintkezik vele...
A light kólák károsabbak, van bennük aszpartám nevű okosság, ami nem egy szép anyag.

(#3) Drizzt válasza qdak (#1) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Közvetlenül a kóla nem kerül a csontodba, de lehet, hogy gyengíti közvetve, az orvosi topicban volt már erről szó.

I am having fun staying poor.

(#4) qdak válasza (Kolombusz) (#2) üzenetére


qdak
addikt

aszpartám az micsoda mit csinál?
tejekröl vélemény?
kösz a linket

édesanyámat érdekli a téma ( engem is ) neki köszönhetö a topik :)
ezt mindig megnézi: E-412=
Guargumi/-enyv/-gyanta

Szerep: Hordozóanyagok, Stabilizálószerek, Térfogatnövelők, Tömegnövelők

Hatás: allergén

A mérgező guar (gyomnövény) magvaiból nyerik, melyek különböző káros anyagokat tartalmaznak. Mivel tökéletes tiszításuk gazdaságtalan, a kereskedelmi forgalomban lévő guar-gumi körülbelül tíz százalékban engedélyezetten tartalmazhatja a gyomnövény Egyéb kísérőanyagait is. Allergiát okozó anyag.


[Szerkesztve]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#5) sgergi válasza qdak (#1) üzenetére


sgergi
veterán

A szénsavas üditők a fogzománcot puhítják fel, ezért nem ajánlott pl. fogyasztás után fogat mosni.

(#6) dabadab válasza qdak (#1) üzenetére


dabadab
titán

Egyik tej sincs tele tartositoval, sot, egyaltalan nincs benne semmi tejen kivul.

A sor tutira karos. Ezentul akkor nem fogsz inni? :)

DRM is theft

(#7) sgergi válasza qdak (#4) üzenetére


sgergi
veterán

Az előzőekben linket oldalon a keresőbe írd be a E 951-et.

[Szerkesztve]

(#8) (Kolombusz) válasza qdak (#4) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

[link] - aszpartámról

A tartós tej meg azért tartós, mert hőkezelték és nem azért, mert tartósítószer van benne. ;)

(#9) qdak válasza dabadab (#6) üzenetére


qdak
addikt

de a dobozos is tiszta 100% os tej????

sgergi az pont elég gáz :( végulis a fog is csont v rosszul tudom?

daa-raa nem tudom de azt mondják az ismeröseim h mű tej, mert ök a házit isszák én meg csak a dobozost de azt sokat.

[Szerkesztve]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#10) #65675776 válasza qdak (#9) üzenetére


#65675776
törölt tag

Miért mi lenne még benne?

(#11) qdak válasza sgergi (#7) üzenetére


qdak
addikt

ez kb olyan mint egy könnyu drog, csak gondolom kevés van benne

daa-raa nem tudom de azt mondják az ismeröseim h mű tej, mert ök a házit isszák én meg csak a dobozost de azt sokat.

(Kolombusz) ez jóhir h tisztább

[Szerkesztve]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#12) (Kolombusz) válasza qdak (#9) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

A dobozos tej, az tisztább, mint a házitej. ;)

Wazz, amúgy ezeket mind kiguglizhatnád. :D

(#13) #65675776 válasza qdak (#11) üzenetére


#65675776
törölt tag

A dobozos tej normál tej. Csak le van fölözve, és a pasztőrözés miatt a káros mikroorganizmusok döntő többsége is elpusztul benne.

(#14) djtoomi válasza (Kolombusz) (#12) üzenetére


djtoomi
addikt

Hagyjad már,topicnyitási kényszere van,meg hsz gyjtő kényszere. :P :U

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#15) dabadab válasza qdak (#11) üzenetére


dabadab
titán

Ez nem ''konnyudrog'', hanem mesterseges edesitoszer, cukor helyett.
(Ha S. Norbit kerdezed, o persze meg fogja neked mondani, hogy a cukor az kemenydrog :D )

DRM is theft

(#16) qdak válasza djtoomi (#14) üzenetére


qdak
addikt

nincs is [link] + kérdeztem de legalábbmegkérdeztem :D

a cukor drog????

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#17) qdak


qdak
addikt

és mért jo hogy tele raknak bizonyos ételt/italt E-k el ???
pl: ott van anyu szörpje tök jó és nincs tele minden szarral meg pár év után is iható akkor ezeknek mért kell tele lenniuk??

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#18) raver


raver
aktív tag

A tej hasonló körűlmények között készűl mint a különböző felvágottak.

Nekem dolgozik ismerősöm tejüzemben, és tejházban ( fejés után oda kerűl a tej ). Mondott érdekes dolgokat.

Egyik haver meg azóta nem eszik semilyen felvágottat (párizsi meg ilyenek ) mióta suli keretén belűl elmentek egy húsüzembe.

A felvágottat előtte sem szerettem, a tejet pedíg mai napíg is iszom.

#17: Anyud szörpje menyibe kerűl?

[Szerkesztve]

(#19) #65675776 válasza raver (#18) üzenetére


#65675776
törölt tag

Spec én is dolgoztam tejüzemben, de semmi olyasmit nem tapasztaltam, amire Te utalsz. Maga a tej, az tej.

És én is tudok ám érdekeset mondani. Néhány éve volt egy hír, miszerint veszett tehenet találtak a hajdúságban [link]. Nos a gazda bizony gondolkodás nélkül továbbra is árulta a tejet piacon is, és simán belekeverte a tejiparhoz szállított tejbe is! Tudott róla, hogy veszett a tehén, szóval nem véletlenről van szó. Több mint 300m³ nem lehet véletlen, legalább ennyi tejet fertőzött meg az a ''becsületes és tisztességes'' gazda. Szóval a piaci tej egyáltalán nem biztos, hogy egészséges. Lepasztőrözve (UHT) ez a tej már teljesen ártalmatlan veszettség szempontjából. Mindenesetre az ilyen gazdát minimum tarkónlőném.

(#20) raver válasza #65675776 (#19) üzenetére


raver
aktív tag

Volt olyan is hogy a kádakból ( ahol hűtik a tejet ) leengedés után 3 dölött patkány kerűlt elő. Az egyik már egész ''szép'' állapotban volt.

Nem azt mondom hogy a tej tartalmaz minden undorító dolgot. Bízom abban hogy csomagolás előtt azért rendesen kezelik az ilyen esetek miatt.
De akkor is elég undorító ez a patkányos cucc.
Ettől függetlenűl még nagy tej ivónak vallom magam.

A házi tejet meg sosem tudtam meginni. valahogy nekem nagyon nem ízlik.

(#21) biker válasza #65675776 (#19) üzenetére


biker
nagyúr

nem volt sose gyanús, hogy többször annyi tej kerül ki a gyárból, mint ami bekerül?
akkor nem sokat dolgozhattál tűzközelben :)

megy abba rendesen víz hígításra. csak nem írják rá.

ami viszont döbbenetes szégyene, ezek a reggeli italok, joghurt italok, meg hasonlók, amik símán savóból, meg tejporból (újabb szebb nevükön permeátumból) készülnek.

én konzervgyárban dolgoztam, jó volt nézni, hogy egy 270literes cutterbe belekrül vagy 20 kiló máj a májkrémnél...
többit inkább nem mesélem, bár ekkor még nem pakoltuk tele a konzerveket E-kkel, csak szójával, meg bőrkével :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#22) raver válasza biker (#21) üzenetére


raver
aktív tag

Persze hogy van a tejben víz. Az üzemben nem tudom hogy kerül-e bele, de a fejések után biztosan, mivel azzal mossák át.
Sőt mondok dúrvábbat. Vegyszeres vízzel történik mindez.

(#23) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Sziasztok!
Nem szeretném az észt osztani, de mivel Én is dolgoztam tejüzemben, ezért leírom a tapasztalataimat:
A tejnek több fokozata van, amit nagyrészt a zsír %-a jelent.
Tehát a valódi tej az az, amit közvetlenül a kistermelőktől veszünk meg. Fel kell forralni fogyasztás előtt, mert ez úgy van, ahogy lefejték. Nem tudom pontosan, de úgy 3.6% körül van a zsírtartalma.

- Amikor az üzembe érkezik a tej, és bekerül a silóba, először pasztőrözik. Ebből készül a 3.5%-os és 3.6%-os dobozos tej. Ebben még csak tej van. Kimegy a termelés, és átállnak a következő ''fokozatra'':

- Tesznek hozzá tejport és vizet, amíg belövik 2.8%-os zsírtartalmúra. Ez a legelterjedtebb fajta tej.

- Utána még tovább hígítják a fenti módszerrel, egészen 1.4%-ig. Ez a ''Light'' tej.

- Utána előhozzák az olyan termékeket, aminek már csak egy-két napos szavatossági idejük van (Persze, lejártat nem használnak fel), ezeket az üzletek már nem veszik át, de még jók. Hozzákeverik a maradékhoz, tesznek bele kakaóport, tejport, és kész a finom kakaó.

- Legvégül pedig van olyan, hogy 0.1%-os tej. Erről azt kell tudni, hogy tejérzékenyek számára készült, ami azt jelenti, hogy tejet az életében nem látott. Csak zsírszegény tejporból és vízből keverik ki.

Ui.: A fentiek kizárólag személyes tapasztalatok, ha valahol máshogyan csinálják, vagy hogy ha valamit nem jól tudok, javítsatok ki nyugodtan, nem vagyok egy nagy szakértő.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#24) raver válasza Vistaboy (#23) üzenetére


raver
aktív tag

Mit értesz kistermelő alatt? Mert ma már Józsibácsitól egyik üzem sem vesz tejet ( ha jól tudom.

Javítás: Az üzemekbe tuti hogy nem olyan állapotban viszik a tejet, ahogy az a tehénból kijött.

(#25) #65675776 válasza biker (#21) üzenetére


#65675776
törölt tag

Magát a tejet nem hígítják. A többszörös mennyiség pedig az ''italok'' miatt lehetséges. Azok valóban legalább 38%-ban vízből vannak. Emellett a joghurtokba kerül pl lekvár. A vaj- és sajtkrémekbe mindenféle adalékanyagok (a kakaóital mellett ez a két mosléktermék, amibe bármit bele lehet keverni ami nem változtatja meg a színét és állagát, és jelentősen az ízét sem).

Miért szégyen? A savót akár ki is önthetnék, szennyezve a kötrnyezetet. A tejpor pedig nem azonos a permeátporral.

Magyarázza már el nekem valaki végre, hogy mi értelme lenne először leporítani a tejet, majd vízzel felhígítani? Mitől lenne ez olyan hű de olcsó technológia??? :F

Egyébként sem tudom miért hígítanák. A zsírtartalmat fölözéssel állítják be, ha alacsony, akkor pedig tejszín bekeverésével. Ha vizet adnának hozzá, akkor kellene bele emulgeálószer is, amit kötelező feltüntetni a csomagoláson. De nincs rajta ilyesmi. Az ellenőrzés pedig azért elég komoly.


raver: Ez nem sima tejet kibocsájtó technológia, ott nincs miért hűteni a tejet. Az hűtve jön a tartálykocsiból, úgy kerül silóba, felmelegítésre pedig csak pasztőrözéskor kerül, aminek a végén vissza is van hűtve. A dobozba így kerül, mindenféle kád beiktatása nélkül. Túró és sajtgyártásnál használnak kádakat.

Az, hogy hogyan kerül már az üzembe a tej, az nem a tejipari cég sara, hanem a termelőé.

[Szerkesztve]

(#26) Vistaboy válasza raver (#24) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nálunk járkálnak egy kisbusszal, Házi Tejet akartam írni, csak már nem tudtam módosítani. Az az igazi tej szerintem. Nem mondtam hogy az üzembe Józsi bácsi szállítja be... :DDD

Ui.: Ahogy mondtam, csak azt írtam le, amire emlékszem, ennek már bő tíz éve... :U Ha valamit rosszul tudok, javítsatok ki.

Ui.: daa-raa: Köszi, ezt nem tudtam. Nekem laikusként a hígításról egyből a víz jutott az eszembe... :B

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#27) raver válasza #65675776 (#25) üzenetére


raver
aktív tag

Nem biztos hogy kádnak nevezik. Egyszer láttam:
Bocira ráaggatják a fejógépet ami egy szép kisz csőlabirintusra kapcsolódik. A csövek másik végén van egy gép sok-sok gombbal. Ezeket nyomkodják össze vissza. A csivekből meg tobb nagy ''kád''-ba tolják a tejet ami kevergeti is.

És ha a gép az mondja hogy már megfelelő hőmérsékletű, és atisztaságú a tej, akkor ezekbő a ''kádakból'' atszivatyúzzák a tartájkocsiba, ami viszi a tejüzembe.

A két szememmel láttam, hogy így működik. A gépet kezelő emberke még mondta is hogy a csöveken keresztűl miért nyom át a gép csivacsot, meg mi a vegyszer neve, meg melyik csőből hova megy a cucc.

(#28) #65675776 válasza raver (#27) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ja, hogy ez még a tejgazdaságban van? Akkor elbeszéltünk egymás mellett. Viszont a tej az úgy kerül a piacra is, nem tér el a dobozos tejtől ebből a szempontból. Éppen az ilyesmi miatt biztonságosabb sokkalta a pasztőrözött tej, és ezért kell felforralni a házitejet is fogyasztás előtt.

Az utolsó bekezdés pontosan mit is jelentene? Mintha lenne benne néhány helyesírási hiba.

(#29) raver válasza #65675776 (#28) üzenetére


raver
aktív tag

Én már az elején is mondtam, hogy a tejüzemet nem ismerem belűlről. Onnan csak ismerősön keresztűl kaptam az infót. :B
Igen a tejgazdaságban van.

Helyesírással sosem voltam tegező viszonyban. :O

Szóval van egy gép ami irányítja a tej útját, elvégzi az átmosást és eközben belövi a megfeleő hömérsékletet.
Ez a gép méri és nyomatja a megfelelő menyiségű vegyszert is. Aztán ezt a vegyszert vízzel mossák ki a tejből ( több - kevesebb sikerrel ).

(#30) #65675776 válasza raver (#29) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez a ''mosás'' azért érdekelne részletesebben. Bár gyanítom inkább közvetlen pasztőrözésről van szó.

(#31) raver válasza #65675776 (#30) üzenetére


raver
aktív tag

Ez úgy történik, hogy a csövekben lévő tejhez hozzáadják a vegyszert.Azt keringetik egy darabíg egy kissebb tartály közbeiktatásával ahol hűtik + keverik. a tartályból ismét megy a csövekbe, ahol előszőr egy szivacsot tesznek a csövekbe és azt ismét átnyomják a rendszeren. Ezután ugyanezt vízzel, és ismét szivaccsal is megismétlik.

Persze mindez előtt a gép megtisztítja a tejet a vértől meg azt hiszem ( nem biztos ) de valamennyi zsírtól is.

(#32) Baboon válasza raver (#31) üzenetére


Baboon
senior tag

Mitől? vértől? mit keres a tejben vér? :D Reméljük nem levágott tőgyekből préselik ki a tejet ami mellé egy kis vér is társul :D

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#33) qdak válasza biker (#21) üzenetére


qdak
addikt

ami viszont döbbenetes szégyene, ezek a reggeli italok, joghurt italok, meg hasonlók, amik símán savóból, meg tejporból (újabb szebb nevükön permeátumból) készülnek.

na én is inkább valami ilyesmire számitottam, házi tejet én sem iszok mert az ize mindig fura, mellesleg gumicsizmával taposnak benne :F

még 1 kérdés mit csinálhatnak az utca végi abc ben hogy ha: félbevágott parizert stbt veszunk olyan az ize mintha mosogato vizet ennénk, egyszeruen ehetetlen, és ez csomoszor volt most már ott nem is veszunk szalámit. mit csinálhatnak éjjelre vele???

[Szerkesztve]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#34) concret_hp válasza Vistaboy (#23) üzenetére


concret_hp
addikt

az 1.4%-os tejben ezek szerint fele tej fele víz? nem a zsírt szedik ki valahogy és abból készül pl. a vaj meg túró meg hasonlók? :U (mondjuk lehet hülyeséget beszélek)

szerk: Vistaboy pingvines képpel :C

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#35) qdak


qdak
addikt

tej tartály:[kép]
[kép]Tej feldolgozás

A tej, tejtermék készítés, higiéniás szempontból az egyik legigényesebb folyamat. Az összes, termékkel érintkezo részegységnek, sima felületu, könnyen tisztítható, nagy ellenálló képességu rozsdamentes acélból kell készülni. A termék eltarthatóságának további feltétele a megfelelo homérsékleten tartás, ami a készülékek egyrészének hoszigetelését, huthetoségét vonja maga után.
A tej-, sajt-, túró-, tejszín-, joghurt-, kefir-, és tejfölgyártás során használatos gyártmányainkból a következoket emeljük ki:

o Tejfogadó állomások;

o Tejtartályok (hoszigetelt, keveroszerkezettel, hutopalásttal ellátott változatban is);

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#36) concret_hp válasza qdak (#35) üzenetére


concret_hp
addikt

tudod mi az hogy link? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#37) #65675776 válasza concret_hp (#34) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem beszélsz hülyeséget, a teljes tejből valóban fölözéssel készülnek az alacsonyabb zsírtartalmú tejek. A fölözéskor keletkezik a tejszín, amiből készül pl a vaj. A túró viszont teljes tejből.

Legalábbis normális helyeken így szokás.

(#38) Winner_hun válasza djtoomi (#14) üzenetére


Winner_hun
félisten

bagoj mondja;]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#39) Vandit.


Vandit.
addikt

Kóla és víz :U

A vízről:


Az emberek 55-65%-a krónikusan vízhiányos.

Az emberek 37%-ánál a szomjúságérzet annyira gyenge, hogy gyakran
összetévesztik az éhségérzettel, ezért akkor is esznek, amikor csak
egy pohár vizet kellene inniuk - sokan ezért híznak el.

A Washingtoni Egyetem felmérése szerint egy pohár víz maradandóan

csökkentette a diétázók 100%-ának éhségérzetét.



A nappali fáradtság elsőszámú okozója a vízhiány.


Folyamatban lévő tanulmányok kimutatják, hogy a hát- és izületi
fájdalmakban szenvedők 80%-ánál naponta 8-10 pohár víz csökkenti
a fájdalmakat.

Már 2% folyadékvesztés megzavarhatja a rövid távú
emlékezetet, nehézségeket okozhat az alapműveletek elvégzésénél, és
összpontosítási zavarokat egy képernyő vagy egy kinyomtatott oldal
felfogásánál.

Naponta 5 pohár víz elfogyasztása 45%-kal csökkenti a vastagbélrák
veszélyét, a mellrákét 79%-kal és 50%-kal kevesebb a rizikó a
hólyagrákra.



Tényleg annyi vizet iszol, mint amennyi szükséges lenne?
Általában 8-10 pohár víz minden nap elengedhetetlen.


A Coláról:




Az USA több államában a rendőrség baleseti helyszínelői 2 gallon
kb. 7 liter) Cola-t visznek magukkal, hogy a baleseteknél az
úttestre folyt vért azzal távolítsák el.

Ha egy steak-et egy tálba tesznek és Cola-val leöntik, két nap
alatt feloldódik.

A WC-kagyló tisztítása: önts bele egy dobozos Cola-t a kagylóba
és hagyd ezt az igazi(?) csodaszert(?) egy óráig hatni, utána
öblítsd le. A kagyló maradéktalanul tiszta lesz.

Rozsdafoltok eltávolítása egy krómozott felületről: dörzsöld be a
felületet egy Cola-ba áztatott alumíniumfóliával.

Az autóakkumulátor pólusairól könnyedén eltávolíthatod a
korróziót, ha egy doboz Cola-t ráöntesz. Figyeld, ahogy pezseg.

Egy berozsdásodott csavart könnyen meglazíthatsz, ha egy pár
percig egy Cola-ba áztatott rongyot teszel rá.

Ha kenőanyagokat akarsz eltávolítani egy szövetből, önts bele a
mosógépbe a mosószer mellé egy doboz Cola-t, és futtasd le a
programot.


Eltávolítja a szélvédő szennyeződéseit is.





A Cola aktív hatóanyaga a foszforsav, melynek pH értéke 2,8.
Egy vasszöget négy nap alatt old fel. A foszforsav kioldja a
csontokban lévő kalciumot és hozzájárul a csontritkulás
kialakulásához.

A Coca-Cola szirupot koncentrált formában szállító tartálykocsikat

különösen korrodáló, veszélyes anyagokat jelző táblával kell
ellátni.

A Cola-t már 20 éve használják a teherautók motorterének
tisztítására!

Szóval, mit szeretnél inkább, egy pohár tiszta vizet, vagy egy
Cola-t?

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#40) qdak válasza concret_hp (#36) üzenetére


qdak
addikt

igen de nem akartam az egész oldalt belinkelni, csak a kép + szöveg a tejröl

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#41) concret_hp válasza Vandit. (#39) üzenetére


concret_hp
addikt

volt (van) egy sorozat a mythbusters asszem a nat geon megy (ment nemtom) itthon. abban is foglalkoztak a kólával.

minthogy alapjában véve savas kémhatású így a felsorolásban található dolgok nagyrésze nem meglepő. emlékeim szerint viszont a húst nem oldotta fel, és a vért si csak mértékkel szedte fel az útról. a rozsdamentesítés viszont frankón müxik :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#42) qdak válasza Vandit. (#39) üzenetére


qdak
addikt

A foszforsav kioldja a
csontokban lévő kalciumot és hozzájárul a csontritkulás
kialakulásához. ez jo

és ha én tejet iszok viz hejett az jo ???

nemrég láttam 1 filmet a mac is kajárol mikor egy ember csak azt ette az is durva vol
cimét valaki tudja?

szatocs étel és ital után sem ajánlott fogat mosni ???

[Szerkesztve]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#43) szatocs válasza sgergi (#5) üzenetére


szatocs
őstag

Közvetlenül egyik étel és ital után sem ajánlott fogat mosni, mivel minden okoz valamilyen savasságot-lúgosságot a szájban, tehát minden kihat a fogra.

=== Szatocs ===

(#44) szatocs válasza qdak (#1) üzenetére


szatocs
őstag

A tejről én azt tudom, hogy egyik sem valami jó. A boltiban semmi tej sincs, a tehén tejet pedig nem embereknek találták ki - hanem bocinak ugyebár.

A tej azt mondják, hogy nyákosítja is a beleket, így gátolhatja-lassíthatja az anyagok felszívódását.

=== Szatocs ===

(#45) szatocs válasza qdak (#17) üzenetére


szatocs
őstag

Mert minden ízt, állagot és mást tudnak helyettesíteni valamilyen E anyaggal, így sokkal nagyobb mennyiségben, sokkal több ideig eltárolható anyagot kapnak, amit szépen áron alul is el tudnak adni, mert az ember úgy sem nézi, hogy mi van benne, amit lát a szem, amit ízlel a nyelv, amit érez az orr, azt mindet el is hiszi, hogy jó.

Nem neked jó, hanem a cégeknek.

=== Szatocs ===

(#46) Vandit. válasza szatocs (#44) üzenetére


Vandit.
addikt

nyákosítja is a beleket, így gátolhatja-lassíthatja az anyagok felszívódását.

Ez pontosan így van

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#47) szatocs válasza #65675776 (#25) üzenetére


szatocs
őstag

Miért gondolod, hogy ami por, az valaha tej volt. Egy kis ügyesen kezelt vegytechnika, keverés, hígítás, nem kell minden egyes % - ának tejporból készülnie, de sokat rakhatnak hozzá. Ettől függetlenül az ilyen LIDL - ös förtelmektől még azt is kinézem, hogy olyanokat is árul, ami full por alapú.

=== Szatocs ===

(#48) szatocs válasza Vandit. (#39) üzenetére


szatocs
őstag

Ezt meg honnan szerezted, annyira ismerős:)

=== Szatocs ===

(#49) szatocs válasza qdak (#42) üzenetére


szatocs
őstag

Közvetlenül 1, de inkább 2 órával nem. Gondolj bele. Eszel pl. egy almát, jó kis savas ízt érzel a szádban. Ettem én már olyan almát, amelyik után 2 napig enni is alig tudtam, olyan savas volt, hogy eddig éreztem a hatsát. És gondolj az őszilére pl. Az után is jellegzetes savas íz marad. De ekkor még egy szem szénsavat sem látott a fogad.

A Super Size Me című filmnek van egy extra része, amelyikben a mekis meg más egyéb kajákat hasonlítgatnak össze x időközönként. Nagyon érdekes, tanulságos. Apropó tartósítószer: Állítólag olyan sok tartósítószert eszünk meg életünk során, hogy szabályosan mumifikálódunk, és alig akar megindulni a bomlás.

Nem kellett sokáig keresni:
[link]


[Szerkesztve]

=== Szatocs ===

(#50) qdak válasza szatocs (#49) üzenetére


qdak
addikt

az okés h jo ize van tök jo is, de pl az alma savassága nem roncsolja 1-2 óráig a fogakat?

még 1 kérdés mit csinálhatnak az utca végi abc ben hogy ha: félbevágott parizert stbt veszunk olyan az ize mintha mosogato vizet ennénk, egyszeruen ehetetlen, és ez csomoszor volt most már ott nem is veszunk szalámit. mit csinálhatnak éjjelre vele???

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.