Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Bazsy33 válasza D@ny7 (#250) üzenetére


Bazsy33
csendes tag

Szia

Nálunk juropnet volt tejel mézel folyó kánaán amedig felnem vásárolta kanászúr azota egy kalap szar a net ,elvileg tavaszal átveszi a telekom reméljük itt a környéken lesz érdemi változás.
Kanászék szarok ne várj tölük jót!

[ Szerkesztve ]

(#252) NTonee válasza Bazsy33 (#251) üzenetére


NTonee
veterán

most én leszek a rossz, a károgó, de gondolkodjunk kicsit logikusan...
Győrből (és környékéről) kivonul a telekom és átveszi a kalányos. Itt meg megvetetik a kalányossal a juropot, hogy aztán átvegyék telekomék? Szerintem lófütty se lesz itt, nem hogy telekom. :(

(#253) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Egyébként ez engem is meglepett hogy kivonul a Telekom az ország egyik legfejlettebb régiójából... de vajon miért? Én is egyre kevésbé hiszek abban hogy ezek után itt lesz Telekom belőle. Mondjuk lekopogom amióta javították a hidegben elmenő feltöltési sebességem azóta gyakorlatilag tökéletes a net nálam, és a sebesség is megvan az esetek nagy részében.

(#254) D@ny7 válasza NTonee (#252) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Köszönti Önöket a KalászNet Kft., a lakóhelyén kiépített hálózat új szolgáltatója, amely a korábban megküldött tájékoztatásnak megfelelően a Magyar Telekom Nyrt. –vel kötött szerződés értelmében 2018. február 1. nappal átveszi a Magyar Telekom digitális kábeltelevízió szolgáltatását és adott esetben vezetékes internet és/vagy telefon szolgáltatását, ezzel együtt ügyfeleit Győr, Győrújfalu, Vámosszabadi, Kaposvár, Kadarkút, Gige, Csököly, Jákó, Rinyakovácsi, Mezőcsokonya, Somogysárd, Kiskorpád, Kaposfő, Mosonmagyaróvár, Dunakiliti, Pécs, Tata és Naszály településeken.

Ami meg a lényeg hogy a Kalásznet kft a Magyar Telekom csoport tagja.
Tehát lényegében Telekom más néven. (biztos megvan az okuk rá, hogy más néven adják a szolgáltatásukat, véleményem szerint a monopolhelyzet elkerülése miatt van, de ez csak tipp)
És aki nem tudná a Vidanet is szinte Magyar Telekom, mivel a társaság többségi tulajdonosa a Magyar Telekom. Lényegében Győrben a Telekomon kívűl nincs más, csak 3 szolgáltató név alatt fut, így papíron nincs egyeduralma. De javítsatok ki ha tévedek.

(#255) NTonee válasza D@ny7 (#254) üzenetére


NTonee
veterán

Az, hogy kalányosék a telekom csoporthoz tartoznak, azzal tisztában voltunk eddig is. Ettől függetlenül a két cég nem ugyanaz és hát sajnos nem ugyanaz a szolgáltatási színvonal sem. A mi környékünkön elindult egy olyan szóbeszéd, hogy kalányosék csak ideiglenesen vették át a korábbi juropnet szolgáltatótól az üzemeltetést és tavasszal továbbadja a telekomnak. Én ezt vontam kétségbe abban a hozzászólásban.

[ Szerkesztve ]

(#256) D@ny7 válasza NTonee (#255) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Igaz valóban nem ugyanaz "jogilag", meg más szempotnból is (minőség, színvonal stb..), de ha a végeredményben a pénz ugyanazon tulajdnosi körhöz vándorol, akkor madjnem mindegy.

Ahogy én látom azt a részleget adta át a Telekom amit nem igen akar fejleszteni vagy költséges a karbantartása, esetleg kevés az előfizető ezen technológián (pl: kábeltv).

Szerintem nem csak ideiglenesen veszi át, annak semmi értelme nem lenne.
Talán pénzügyi dolgok lehetnek a háttérben , ha mégis igaz a szóbeszéd.
Gondolok itt pl EU pályázatokra. Magyar Telekom néven már lehet nem kaphat pénzt, de ha azt mondja hogy ez Kalásznet lett, lehet azon a néven meg kaphat pályázati pénzt, és máris tud fejleszteni, aztán ha kész visszaveszi. De ez megint csak tipp. Részemről ez nem is érdekelne, mind1 milyen néven csak legyen normális szolgáltatás elfogadható áron!

Az egészbe persze az a szomorú hogy minden ilyen műveletet az előfizető sínyli meg.

(#257) D@ny7 válasza D@ny7 (#250) üzenetére


D@ny7
aktív tag

3 hét után sikerült elhárítani a hibát.
Remélhetőleg jó is marad!
Az hogy kinél volt a hiba valójában az nem derült ki.

(#258) Lacass


Lacass
csendes tag

Ma ismét hozza a formáját a Kalásznet,mert a net az hol van hol nincs mint a mesében! ( Dorog)

...: Lacass

(#259) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Esetleg valakinek van valami infója arról, hogy Kalásznet területen (Pest megye, Komárom-Esztergom Megye) a korábban pletykált Telekom-os előfizetési lehetőség elérhető lesz-e?
Lassan lejár a hűségem a Juropnál/Kalásznál és ha lehet akkor ugye kipróbálnám a Telekomot.

Más:
Ha mégsem sikerülne váltani Telekomra, akkor lehet a TV-t is beköttetném a Kalásznettől. Kábeltévé milyen, mennyire jó a szolgáltatás? Érdemes azt a pénzt kiadni érte?
Jelenleg műholdas van, de nem feltétlen akarnám megtartani.

Gondolkodtam Netflixen mint alternatíva, vagy más online adáson, de 100/10-es net sem biztos hogy elég lenne hozzá a napi feladataim mellé. Bár online tv hálózatra gyakorolt leterheltségében nincs tapasztalatom.

Arról esetleg van pletyka, hogy a Kalásznál 100/10-es netnél lesz-e "combosabb"?

Előre is köszönöm a válaszokat :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#260) Gabesz77 válasza Tanisz (#259) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Sajnos semmi információ jelenleg, senki nem tud (vagy ha tud is, nem mond) semmit. Legalábbis felénk, Táton, síri csend van.
A tv adás minőségével nekem semmi bajom, néha vannak érdekes dolgok szolgáltatási oldalról (ld pár hozzászólással feljebb), de a képminőség szerintem jobb, mint pl az esztergomi Telekom iptv-é.
Netflixre nekem simán elég a 100/10-es internet, egyszer sem akadt meg.

[ Szerkesztve ]

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#261) Tanisz válasza Gabesz77 (#260) üzenetére


Tanisz
senior tag

Köszi az infót. Bár az kicsit "kitolás" náluk, ahogy láttam, hogyha azt akarom hogy minden elérhető legyen HD-ban (amelyik csatornának ugye van HD adása) akkor azért külön kell fizetni 1500 HUF-ot.

Azt esetleg nézted, hogy Netflix mennyi sávszélességet csíp le?
Csak azért kérdezem, mert ha pl valaki nézné a Netflixet én pedig dolgoznék mellette (gyakran fontos a sávszélesség hozzá), akkor mennyi "szufla" marad a 100/10-ből?

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#262) Gabesz77 válasza Tanisz (#261) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Igen, mondjuk ebben jobb a Telekom, hogy nincsenek ilyen külön fizetős csomagok. Elég pofátlan dolog manapság...
Uhh, ezt sajnos nem tudom, azt se tudom, hogy kell ilyet megnézni. Hétköznapi használóként annyit tudok, hogy simán működik a Netflix úgy, hogy az Xbox és a laptop közben tölt le, plusz vagy 6 telefon wifin lóg. Ha ez jelent bármit is.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#263) Tanisz válasza Gabesz77 (#262) üzenetére


Tanisz
senior tag

Nagyon szépen köszönöm az infókat :C :R

Hát erősen elgondolkozom, hogy beköttessem-e a kábeltévét. Túl sokat nem nézzük a TV-t, a jelenleg műholdasat sem :D
Kár hogy olyat nem lehet csinálni, hogy kb 10 csatornára fizet elő az ember. Kb annyi amit néha nézni szoktunk :D

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#264) Gabesz77


Gabesz77
senior tag

Tegnap más ügyből kifolyólag beszéltem a Telekommal, s ha már így alakult, kapva az alkalmon, rákérdeztem a hölgyre, hogy tud-e valamit erről a Kalásznet-Telekom átvételről. Az a helyzet, hogy semmit nem tud, sőt, még említette is, hogy furcsa számára, hiszen pont most vett át a Kalász a Telekomtól szolgáltatási területet.
Azt hozzátette, hogy természetesen semmi nem biztos, a háttérben lehet bármilyen egyezkedés, de jelenleg ezen a környéken csak sat tv-s szolgáltatásuk van.
Kb. egy hónapja néztem, akkor még elérhetőnek írta a honlap a vezetékes internet és iptv elérhetőséget a címünkön, most már nem elérhető. Ahogy feljebb is írták fórumtársak, kb lófütty lesz ebből.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#265) Tanisz válasza Gabesz77 (#264) üzenetére


Tanisz
senior tag

Köszi az infót.

Jaja, anno én is telefonon érdeklődtem, lentebb is írtam.
Azóta én megléptem azt is, hogy itt leadtam "igényemet" a 250-es netre :D
Max visszaírnak, hogy menjek a sunyiba :D

Na meg írtam a Kalásznetnek, hogy lesz-e közeljövőben bővítés esetleg 150/15 vagy 200/20-ra vagy hasonló.
Nekem a munkám miatt gyakran van szükségem a gyors le és feltöltésre.

Kíváncsi vagyok, hogy mit reagálnak :)
Ha megtudok valami infót, megírom.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#266) Gabesz77 válasza Tanisz (#265) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Felhívtam a Kalászt pár hete, hogy a Spíler tv várható-e náluk? Nézzem a honlapot, ha bármi lesz, ott jelzik. Ok, de várható a közeljövőben? Nézzem a honlapot. Köszönöm, ettől okosabb lettem.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#267) Tanisz válasza Gabesz77 (#266) üzenetére


Tanisz
senior tag

:W :(((
Tipikus ügyfélszolgálat :D
Részvétem :DDD

Én sem számítok semmi extra infóra, de hátha. A remény hal meg utoljára :D

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#268) Tanisz


Tanisz
senior tag

Ahogy ígértem jelentkezem:

A Kalásznet válaszolt, érdeklődtem, hogy mikor jár le a hűségem, amit még anno a Juropnál kötöttem és nem-e történt változás, valamint ha lejár van-e valami "szankció" :D
Valamint érdeklődtem, hogy lesz-e 100/10-es netnél nagyobb csomagjuk:

Szerződésével kapcsolatos levelére az alábbiakról tájékoztatjuk.

A korábban Jurop Telekomnál kötött, majd a Kalásznet által átvett szolgáltatáshoz tartozó hűségszerződése 2018.xx.xx-én jár le.

A lejáratot követően sem a szolgáltatásban, sem havidíjban nem történik változás.

Technikai okok miatt a közeljövőben nem tudunk biztosítani a jelenleg elérhető 100/10M internet csomagnál magasabb paraméterekkel rendelkező szolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#269) Gabesz77 válasza Tanisz (#268) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Ebből nekem az jön le, hogy nem lesz itt semmilyen telekomos átvétel.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#270) Tanisz válasza Gabesz77 (#269) üzenetére


Tanisz
senior tag

Hát mivel itt van már április közepe és se híre se hamva semminek sem.
Gondolom nem lesz Telekomos átállási lehetőség.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#271) jupp008 válasza Tanisz (#270) üzenetére


jupp008
senior tag

Szerelő volt nálunk nem rég, kérdeztük tud e erről vmit, de csak a vállát vonogatta, hogy nekik sem mondanak semmi konkrétat.

(#272) Gabesz77 válasza jupp008 (#271) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Nálam is volt, kértem egy második kártyát a tévébe, azt hozta. (Vicces, hogy február elején az esztergomi irodájukban nem adtak, arra hivatkozva, hogy márciustól átveszi a Telekom, és mindent lecserélnek úgyis.) Normális arc volt, de neki sem volt semmi infója. Várják a hívást, ennyit tudott mondani. Amúgy nekem volt (bal)szerencsém Telekom iptv-hez Esztergomban, hát nem voltam megelégedve vele, ez a digitális kábeltv szerintem sokkal jobb. A Kalásszal az a baj, hogy nem akarnak csatornákat bővíteni, ha beleraknák a Spíler tévét, plusz pár értelmesebb hd csatornát, meg lennék velük elégedve.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#273) Tanisz válasza Gabesz77 (#272) üzenetére


Tanisz
senior tag

Az IPTV megoldás nekem sem tetszik.
Nekem nem volt soha, korábban UPC-s voltam, de barátoknál az volt és volt módom kipróbálni. Nagyon nem bejövős.

A röhej az, hogy nálunk P.jaszfalun bent van a UPC is, csak épp a mi utcankba nem húztak be a kábelt. Kb 95%-os a falu lefedettsége. Hozzánk kb 200m kábelt kellen húzni, hogy 10 házat ellássanak, de beruházási költségre hivatkozva nem teszik meg, mikor érdeklődtem a cégnél.
Biztos bonyolultabb annal, hogy megoldjak a kábelezést, de azért dühítő egy kissé, hogy 200m -re az utca elején van UPC nálunk meg nincs. Pedig váltottam volna.
Engem főként a net sávszélesség miatt érdekelne, a kábeltv annyira nem mozgatja a fantáziám, alig nézünk TV-t.

A Kalásznál/Jurópnal most járt le a hűségem. Várok 1-2 hónapot aztán meglátjuk mi lesz. Ha lesz telekom lehet kipróbálom, bár erősen kétlem, hogy bármi is lesz ebből, mint azt is, hogy a UPC eljön az utcánkba :(

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#274) jupp008 válasza Gabesz77 (#272) üzenetére


jupp008
senior tag

Jelenleg én is úgy vagyok, hogy a TV abszolút nem fontos, nem nagyon nézzük ... illetve de, de jobbára csak azt amit a netről töltünk le. Szóval az egyetlen fontos dolog számomra az a net megbízhatósáaga. Amikor a Kalásznet átvette akkor voltak ugye problémák és kimaradások, de lekopogom mostanában azért nincs semmi probléma és stabil is a 100 Mbit csomag.

[ Szerkesztve ]

(#275) NTonee válasza jupp008 (#274) üzenetére


NTonee
veterán

Elkiabáltad. Épp most szállt el a tv és internet. Péntek este. Tuti nem is kopogtad le. :D

(#276) NTonee válasza NTonee (#275) üzenetére


NTonee
veterán

Durván 1 órányi teljes szolgáltatás kiesés volt. Persze üfszolg sincs, hogy legalább lenne kinek bejelenteni, vagy morogni valakivel.

[ Szerkesztve ]

(#277) Gabesz77 válasza NTonee (#276) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Ennek a cégnek az ügyfélszolgálata is vicces... Van HBO-m náluk, gondoltam regisztrálok a HBOGo-ra. Az első hölgy össze-vissza magyarázott minden, amikor a kódot kértem, gőze nem volt semmiről. Később egy másik hölgy felvilágosított, hogy a Kalásznetnek nincs szerződése HBOGo-ra... Arra a kérdésre, hogy miért és lesz-e valamikor, nem kaptam választ. :D

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#278) Tanisz


Tanisz
senior tag

Észrevettem egy kis érdekességet.

Jelenleg nálunk P. jászfalun elérhető a UPC, kb 1 éve, igaz pont nálunk nem, de a falu 90%-igen.

Az utca elején tudom, hogy van UPC, megnéztem (lehet 120-240-500-as netet is rendleni tőlük).
Na mondom, megnézem a Telekom-ot is.
Meglepődtem, erre a címre lehet Telekomos netet rendelni (igaz csak 50 és 100-as netet), viszont 100ast olcsóbban mint a Kalásztól, hűségidő nélkül 5100 HUF, hűséggel 6000 HUF, csomagban pedig 3344/3135 HUF.

Természetesen hozzánk nem lehet rendelni, hiába van az utca eleje 50m-re :D

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#279) Gabesz77


Gabesz77
senior tag

Pont egy hónapja kérdeztem meg a Telekomot sat tv ügyben, most kaptam választ:
"Köszönjük a megkeresését.

SAT TV telepítését az ország bármely pontján el tudjuk végezni, ahol rálátás van a műholdra és nem áll műemlékvédelem alatt az épület. Mivel a megadott címen a koax kábelen nyújtott stabilabb (időjárástól nem függő) IPTV szolgáltatást biztosítjuk, így azt tudná igénybe venni. A műholdas TV-t csak ott telepítjük, ahol más szolgáltatás nem áll rendelkezésre."
A honlapon természetesen nincs erre lehetőség, szóval vagy nagyon benézett, vagy tud valamit az ügyintéző.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#280) Tanisz válasza Gabesz77 (#279) üzenetére


Tanisz
senior tag

Hmmm...fura. Lehet érdemes lenne telefonon is érdeklődni :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#281) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Hajnali karbantartás óta megint nincs feltöltési sebesség és megint lent van 29 környékén a feltöltési adóteljesítmény.... hihetetlen hogy ezt képtelenek beállítani. :D

(#282) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Van egy kis infóm.
Nem konkrét sajnos, de legalább megerősítés.

Tegnap volt nálunk a Telekom-os szaki (Kalásznet megbízásából). Modemcsere, kábelezés...stb.

Kicsit puhatolóztam.
Azt mondta, hogy lesz Telekomos szolgáltatás a Kalásznet területén. Folyamatban van az átállás Kalászról -Telekom-ra, nekik is ez van kiadva stratégiának.
IPTV szolgáltatással.
Folyamatos az átállas, lesz technológiai fejlesztés is (sávszél bővítés).
Konkrét dátumot nem mondott, de az biztos, hogy meg fog történni előbb-utóbb.

Tudom nem sok infó, de egy kis "reményt" hátha ad :)

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#283) Gabesz77 válasza Tanisz (#282) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Sajnos akkor sokminden nem változott, mert már februártól ezt mondogatták. :)
Március elsejétől, majd valamikor áprilisban, utána pedig, hogy júniusban kezdik Annavölgyön. Tapasztalt bárki környékbeli ott valamit?

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#284) Roland-87 válasza Gabesz77 (#283) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Igen a múltkor volt éjjel leállás, ügyködtek valamit de csak sima karbantartás lehetett, azóta rosszabbak a jelszintek és a ping is a duplája de egyéb változásról nem tudok :D

(#285) Gabesz77 válasza Roland-87 (#284) üzenetére


Gabesz77
senior tag

😆 Meg se lepődök.
A bajom a sport csatornákkal lesz, most, hogy a Spíler mindent megszerzett, nem fogom látni a számomra érdekes meccseket. :(

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#286) Tanisz válasza Gabesz77 (#283) üzenetére


Tanisz
senior tag

Sajna, több infóm nincs, csak hogy lesz :)
Ha jól vettem ki a szerelő szavaiból, akkor a 10es mentén haladnak, mert mondta, hogy P.csabán már megoldott, van már 500as net is.

(#284) Roland-87 Nálatok mennyi a ping? Nálunk 10-14 között van mindig. Tegnap is mértem. Igaz Jurop korszakban 5-7 között volt :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#287) Roland-87 válasza Tanisz (#286) üzenetére


Roland-87
aktív tag

A karbantartás előtt 8-10-12 volt max 12 körül csúcsidőkben, amióta volt a leállás azóta 12-18 között van folyamatosan, 8 csak 100-ból 1 esetleg. Érezhető hatása ugyan nincs de valamitől mégis romlott a válaszidő, bár nekem a feltöltési irányommal is bajok voltak, a modem adási szintje pedig nagyon alacsony, 29db, amikor ez a probléma volt akkor is ennyire alacsony volt aztán nagy nehezen megoldották felment 31-32 környékére na akkor már a ping is alacsonyabb lett. És igen tudom hogy elvileg az a jó ha az adási teljesítmény minél alacsonyabb de van egy alsó határa is ami már nem előnyös, ráadásul amikor ennyire alacsony mint pl. nálam az annak a jele hogy valamelyik erősítő nagyon fel van tekerve a modem pedig próbál visszavenni hogy ne legyen túl sok, a gond ezzel az hogy ha nagyon alacsony az adási akkor a jel/zaj arány romlik, nő a hibaarány amitől a ping is nőhet, én úgy tudom 35-40 között lenne az ideális adási szint, jelentettem már tucatszor hogy szerintem alacsony ez az érték de nem foglalkoznak vele, szerintük ez teljesen jó így is... Nálam szerintem ettől magasabb a ping a kelleténél.

(#288) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Vidanetes autók rohangálnak Annavölgyön mostanság, ma többször is jártak erre, talán készül valami? A net is elment párszor, változtak a jelszintek is. Valamit csinálnak...

(#289) Gabesz77 válasza Roland-87 (#288) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Itt nálunk, Táton egyelőre semmi.
Írj majd légy szíves, ha van valami hír.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#290) Roland-87 válasza Gabesz77 (#289) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Szerintem sincs semmi változás csak annyit sikerült megtudnom hogy a Kalásznet ÁSZF már több helyen is a Vidanet.hu oldalra hivatkozik, azaz valamiféle ügylet áll a dolog mögött, ha tippelnem kellene talán megvették vagy ilyesmi. Viszont az hogy foglalkoznak a hálózattal semmiképpen sem hátrány, hétfőn 2 autóval rohangáltak, az utcánkban az összes oszlopra felmásztak, az erősítőnél kb 4 ember hosszan ügyködött utána meg végigmentek a teljes szakaszon. Sajnos nem sikerült megtudnom pontosan mit is csinálnak és miért, lehet csak karbantartás, de egy kis fejlesztésnek is örülnék ami esetleg nagyobb sebességű csomagokat jelentene.

(#291) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Ma érkezett egy levél a Kalásznettől melyben örömmel értesítenek hogy Augusztus 22-től elérhetővé válnak a Telekom legkorszerűbb digitális tv és internet csomagjai valamint részletes csatornalista frekvenciákkal stb. került mellé még egy Telekomos szórólap amelyen rajta van hogy hamarosan Annavölgyön is, akár 500Mbit internet. Régebben is hallottam már erről hogy állítólag 500-as lesz itt de nem hittem el, most úgy fest mégis igaz. :C :C :)) :))

(#292) NTonee válasza Roland-87 (#291) üzenetére


NTonee
veterán

Dorogon is várjuk szeretettel! :C
kivéve az iptv-t, azt nem annyira, legalábbis részemről

[ Szerkesztve ]

(#293) Roland-87 válasza NTonee (#292) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Az engem sem izgat túlzottan meg az kizárja a saját router használatát is mert akkor nincs bridge mód így nálam az mindenképpen kizárt viszont a 250-500körüli net jöhet, remélem nem csak duma aztán a végén kiderül hogy nincs elég kapacitás vagy valami egyéb.

(#294) Gabesz77 válasza Roland-87 (#291) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Hali!
A kapott csatornalista egyezik a honlapon az annavölgyi 08.22. pdf listával? Mert abban nem láttam egy hd sport adót sem. Sőt, még az eddigi Sport 1 hd-t is kivették.

[ Szerkesztve ]

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#295) Roland-87 válasza Gabesz77 (#294) üzenetére


Roland-87
aktív tag

A Kalászos csatornalistát se néztem de lehet majd kérni a Telekomtól is a tv-t meg a netet, de ez mellett maradnak a kalászos csomagok is, a Trénél nem tudom most milyen csatornák vannak.

(#296) Gabesz77 válasza Roland-87 (#295) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Ahha, szóval párhuzamosan megy majd egymás mellett a kettő?

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#297) Lacass


Lacass
csendes tag

Sziasztok!
Ma délután Dorogon a Bécsi úton kábelt húztak a villanyoszlopokon a pennytől Tokod felé!
Gondolom optika lehet!
Valaki tud valami infót erről?

...: Lacass

(#298) p2pp válasza Lacass (#297) üzenetére


p2pp
őstag

Állítólag át lehet menni minden következmény nélkül Dorogon majd Telekomra. Itt Esztergomban még semmi ilyesmiről nincsen szó. Bár itt a száloptika évek óta a legstabilabb a világon. Amit még a Juhászék húztak ki. Most 125/30 van, de tudnám értékelni, ha lehetne 1000-re váltani.

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#299) Roland-87 válasza p2pp (#298) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Itt Annavölgyön már dobálják a szórólapokat, a napokban pedig egy levelet kaptam amiben már tényként állítják hogy elérhető az 500 megabites internet és hamarosan felkeres egy üzletkötő, van benne egy telefonszám is, a napokban majd felhívom és rákérdezek hogy igaz-e a hír és ha igen akkor át is igazolok. Ha elérhető az 500 kíváncsi leszek mennyire lesz meg valósan. Ha az egész falu 1 szegmens alatt van továbbra is akkor necces mert volt már olyan hogy a 100 se volt meg.

(#300) p2pp válasza Roland-87 (#299) üzenetére


p2pp
őstag

Ha nálatok mindenki 500-at kér, nagyon kíváncsi leszek, azt hogyan sikerül tartani?!
Itt Esztergomban azt mondta a szerelő, ha váltunk Telekomra idén.
Visszatennének koax-ra. :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
Ez vmi vicc? Itt a száloptika könyörgök.
Most az, hogy a Juhász húzta ki, de már Telekom (majdnem).
Azért ne lépjünk már vissza. Nem is értem őket komolyan.
Gyorsítani szerettem volna 1000-re, de nem koax-ra visszalépve,
amit lépten nyomon átvágnak, amikor tetszik.
A koax-al nagyon sok baj van erre felé.
Az optika a legbiztosabb már évek óta.
Szó nélkül elvinne bármennyit is.
A koax-nak állítólag 480 a teteje.
A száloptikának meg jóval több.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.