Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Roland-87 válasza p2pp (#300) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Koaxnak nem 480 a plafon, attól függ mennyi letöltési csatornát állítanak be de ma már lehet 16 24 sőt akár 32 csatorna is, ED3.1 esetén pedig gigabit feletti sebesség is elérhető, csatornánként kb 50 mbit érhető el, 8x50 is 400, 16x már 800mbit 24 esetén pedig 1,2gbit, ezen már simán lehet 500-as csomagot adni, az más kérdés mekkorák a szegmensek, azaz hány előfizetőt tesznek rá a közös 1,2gigabit kapacitásra. Ha utcánként külön szegmens van akkor simán stabilan is meglehet, ha a komplett falu 1 szegmensen van akkor bizony lehetnek ingadozások. A jurop optikai hálózatát gondolom erősen fejleszteni kéne hogy gigabitet tudjon, az oké hogy van optika de sok egyéb tényezőn is múlik hogy mennyit lehet rajta kiadni, szerintem ha átveszi a Telekom azt a szakaszt is akkor lehet fejleszt is rajta hogy mehessen a gigabit, egyébként az optika valóban jóval stabilabb gyorsabb és olcsóbban fenntartható viszont a fizikai behatásokra érzékenyebb.

(#302) jupp008


jupp008
senior tag

Win10 / Outlook újtatelepítése után nem tudom beállítani ismét a mail címeket.
mail.juropnet.hu / 110 port stb. beállítások vannak még mindig ?
Próbálkoztam imap -al, POP -al is de semmi.

(#303) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Ma van hivatalosan a Telekom átadás napja, reggel elment a net 1 órára, azóta visszajött de csak 4 letöltési csatorna maradt, ami érdekesség hogy induláskor a modem 8-at lát majd reconnectel és onnantól csak 4-et hajlandó kezelni, állítólag innentől a Kalásznetes előfizetőknek ennyi csatorna marad, a többi a Telekomosoké. Felhívtam az üzletkötőt akinek a számát a levélben megadták és el is indítottam az átállást Telekomra, holnap beszéljük meg a részleteket, egy biztos, 500 Megás net lesz mivel valóban igaz a hír és elérhető ekkora sávszélesség kis falunkban végre, a TV csomag meg majd kiderül mi lesz hozzá mert az nekem kevésbé fontos. Remélem hamar megtörténik az átállítás, kíváncsi leszek az eredményre!

(#304) Tanisz válasza Roland-87 (#303) üzenetére


Tanisz
senior tag

Na ez remek hír :)

Annyira jól sikerült az átállás, hogy P.jászfalun nekem már több mint 1 órája nincs net :D A TV-t nem néztem, mivel dolgoznom kellene, de csak mobilnetről tudok :)

Amúgy csak felétek lesz 500-as net? Mert hozzánk semmit sem dobtak be az utóbbi időben.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#305) Tanisz válasza Tanisz (#304) üzenetére


Tanisz
senior tag

Ami vicces, hogy felhívtam őket és kérdeztem, hogy mi a helyzet, hogy jó ideje nincs szolgáltatás.

Erre azt a választ kaptam, hogy rekonstrukciós és bővítési munkálatokat végeznek, előreláthatóan kb fél5-ig ez lesz :D
Kérdeztem, hogy előre nem lehetett volna értesíteni? Mondta, hogy a honlapjukon ez az információ fellelhető.
Hát én hiába nézem, de semmi erre vonatkozó infót nem találok :D

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#306) Gabesz77


Gabesz77
senior tag

Akinél már megtörtént ez a bizonyos átállás, és van energiája, legyen kedves írjon egy csatornalistát. Nálunk, Táton semmi jele a dolognak, s jó lenne tudni, érdemes-e várni.

[ Szerkesztve ]

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#307) Roland-87 válasza Tanisz (#304) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Több körös az átállás ezért még nem mindenhol érhető el a Telekom paletta de amint az lesz hasonlóan ahogy nálunk, értesíteni fognak mindenkit. Az első kör Esztergomot érintette most pedig Dág Úny Annavölgy került be a körbe. Majd rákérdezek az üzletkötőmnél hogy tudni-e már valamit a többi exJuropos terület sorsáról. Csatornalistát tudok adni de azzal érdemes számolni hogy ezeken a területeken már CSAK IPTV kérhető, az analóg és digitális kábeltv csomagok már nem rendelhetőek. Hozzám a héten jönnek kötni az új netet 2 IPTV 106 alap csatorna+26HD csatornával illetve vezetékes telefonnal ami 30 perc mobil hívást tartalmaz, így valamivel 10.000 alatt lesz a havidíjam ami azért több mint jó a jelenlegi árakhoz képest.

Amit még az 500 megás netről tudni érdemes (illetve a többiről is):
Ez mivel nem optika hanem ugyanúgy koax így a feltöltés elég karcsú, 22mbit jár az 500-hoz.
A legtöbb helyen ahogy nálunk is 1 szegmens van a településen, szegmensenként kb. 1 Gbit a sebesség, ezen osztozik mindenki így egy időben elég akár négy 500-as előfizető aki masszívan tölt máris maxon a hálózat innentől a további előfizetők már elkezdik visszafogni a sebességeket ezért azzal számolni kell hogy az 500 nem minden esetben lesz meg, csúcsidőben simán lehet hogy "csak" 200-300 környéke lesz vagy akár annál is kevesebb, ez egyébként a mostani rendszernél is igaz csak a max 100 megás csomagok miatt igen ritkán volt olyan amikor nem volt meg a sebesség, és mivel ekkora sebességen minden pillanatok alatt lejön így kicsi az esélye annak hogy egy időben hirtelen sokan töltsenek, annyira sokan ami már komolyabb lassulást okozna, ha elő is fordul valószínűleg pár percnél nem hosszabb időre.

[ Szerkesztve ]

(#308) Tanisz válasza Roland-87 (#307) üzenetére


Tanisz
senior tag

Köszi az infót :)

Na meg a jövőbeni infókat is nagyon köszi :)

Figyi, ha már "bekötötték" az 500-as netet akkor csinálnál egy-két tesztet? Sebesség, ping...stb. hogy változott-e valami? De gondolom nem kellene a sebességen kívül változásnak lennie, hisz ugyanazokat az átjárókat használod majd, mint Kalásznál gondolom :)

Valamint még egy kérdés, ha 1 szegmens van és azon 1 Gbit az ok, hogy a full 500-as sebesség nem kell állandóan az embernek, viszont mi van ilyenkor a ping-gel?
Ha az 1 Gbit-es csatornára ráakaszkodnak többen romlik a ping értéke?
Bocs, ha hülyeséget kérdezek, de ebben a témakörben nem vagyok túlzottan otthon és egyszerűbb megkérdezni jelenleg :D

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#309) Roland-87 válasza Tanisz (#308) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Mindenképp lesznek mérések mivel ez nálam amúgy is mánia, jelenleg is napjában több alkalommal mérek és tesztelek pinget ha meg átállok az újra ott tuti ezerrel fogom tolni.
Az átjárók az átállás után változtak amúgy, a ping jóval alacsonyabb lett és jobban tartja is, 6-8 között ugrál az eddigi 12-16 helyett, amennyire tudom más vonalon jön már a net felénk mint eddig. Elvileg változásnak nem kell lennie a sebességen kívül és mivel a koax technológia osztott erőforráson alapul így mindenhol igaz amit írtam hogy több előfizető osztozik ugyanazon az erőforráson csak ez változó, van ahol 400 megabiten van ahol 800-on (Juropos területek nagy részén pl.) ha ez kevés lenne akkor kezdődik a szegmentálás amikor is elosztják a települést több különálló részre de ezt csak akkor teszik meg ha már sok a panasz emiatt.
A túlterhelt hálózat valamennyire hatással lehet a pingre is de ha jól van beállítva csomagvesztésnek nem szabad megemelkednie és jelentősen a ping értéknek se csak nem lesz meg a kínált sebesség így tehát ettől elvileg nem kell félni, aztán a tesztek majd megmondják a valóságot.
Az üzletkötés tegnap történt meg, az illető szerint 1-2 napon belül be is kötnek ha minden jól fog menni, megnövelt létszámmal dolgoznak a szerelők és még nincs tömeges igénylés. Remélem beválik a dolog, de én úgy vagyok ezzel hogy ha a jelenlegi 100mbit meglesz jóban rosszban akkor panaszkodni nem fogok mert árban ugyanott vagyok mint eddig csak közben lesz IPTV visszanézhető felvehető megállítható funkciókkal+ TVGO a mobilra meg 27 HD adás is miközben a jelenlegi analóg is marad ha kell valamire.
És igaz az is hogy az esetek többségében nem lesz kihasználva senkinél az 500Mbit mert az már elég sok, pillanatok alatt jön le minden utána meg a böngészés Youtube és hasonlók csak néhány 10Mbitet igényelnek, ez jelenleg is megvan és én pl. az elmúlt 1 évben alig tapasztaltam sebesség csökkenést.

(#310) Roland-87 válasza Roland-87 (#307) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Most vettem csak észre hogy 1Gbit sebességre 4 500-as előfizetőt számoltam :D :D :D :D nem tudom ez hogy jött ki, biztos fáradt voltam vagy nem tudom, szóval 2-re értendő amit írtam.

(#311) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Megszületett! Némi nehézségek és ügyintézési problémák után :C

Folyamatosan hozza az 500 feletti sebességet, IPTV HD mellett is, néha pár másodpercre esik vissza 300-450 közé de azt is csak most délután óta, ez még lehet a router vagy a szerver is ahonnan szedek, eddig tökéletes.
Az IP TV szerintem jobb mint az inviteles, menürendszere is illetve a kép és hang minőség tekintetében is, a TV GO képminősége sajnos 480p csak de tökéletesen működik gyenge wifi térerővel is. Eddig szuper remélem így is marad :DD

(#312) Gabesz77 válasza Roland-87 (#311) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Már csak az a kérdés, hogy a többi településen mikor lesz ez elérhető.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#313) Roland-87 válasza Gabesz77 (#312) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Pontosat nem tudok, az értékesítő se még de azt beszélik idővel az összes Juropos területen elérhető lesz az 500-as net koaxon.

(#314) p2pp


p2pp
őstag

Azt hallottam. Idén Annavölgy, Dág, Úny.
A többi jövőre.
Remélem nem így lesz!
Nagysápon és Epölön is ki van húzva már a kábel.
Szinte az egész megyében a Telekom nyert a pályázaton.

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#315) Roland-87 válasza p2pp (#314) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Viszont lehet a többi területre már optika kerül akkor? Nagysápon és Epölön nem is volt Jurop szóval szerintem ott akkor optika, és akkor bizony 1/1Gbit lazán, lehet megéri az a várakozás, itt viszont koax marad még jó ideig sajnos, és az egyetlen remény az ED3.1 de minőségre sem lesz sosem olyan mint az optikán ugyanakkora sebesség.

(#316) NTonee


NTonee
veterán

Dorogon továbbra sincs lóf... sem, de ami még rosszabb, hogy már a tv adások minősége (legalábbis a nálunk, a Fáy-n) is hatalmasat zuhant.
Net végülis van, az utóbbi időben akár stabilnak is merném nevezni (bár a régebben megszokott ping idők eléggé megnőttek). Semmi hír, semmi levél errefelé, hogy bármi is történne. :(

(#317) Tanisz


Tanisz
senior tag

Most kaptam az infót a leányvári ismerősömtől, hogy hozzájuk is már bedobták a telekomos bővítéssel kapcsolatos szórólapot.
A konkrétumokról majd megpróbálom kikérdezni :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#318) Roland-87 válasza NTonee (#316) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Dorogon tudtommal a Digi optikázik bár azt beszélik nem mindenhová de a nagyobb részére el fognak érni így szerintem a Telekom ott már érdemben nem rúg labdába a koax kábellel, én már azt várnám ki inkább. Itt Annavölgyön ez is csoda, bár nem fenékig tejfel mert a hálózat átalakításkor elbaltáztak valamit és magas a csomagvesztésem 1% körüli.. ezen már dolgoznak mondjuk ha minden igaz.

(#319) NTonee válasza Roland-87 (#318) üzenetére


NTonee
veterán

Kb 6 (de inkább több) évvel ezelőtt járt itt egy Digis csóka, becsengetett mindenhova, kérdezősködött, hogy milyen a szolgáltatás, melyik szolgáltatóval vagyok szerződve. Mondta, hogy a Digi már jön az optikával, már húzzák a kábeleket, "jajj, de nagyon jó lesz itt mindenkinek". No, hát azóta sincs itt semmilyen optika a Digitől. A Mária utcába, ott is egyetlen épületbe sikerült kivitelezni a dolgot.
Ráadásul, amikor ideköltöztem, akkor Digi volt bekötve. Laktam én már sok helyen, több városban is, de olyan bűn rossz szolgáltatással még életemben nem találkoztam, mint amit ők itt produkáltak. Asztalborítással tarkított szerződés széttépést tartottam az irodájukban. Soha többé ne is lássam őket, akárhova is fejlődjenek!

btw... a Fáy-ra a Jurop optikázott be pár éve.

[ Szerkesztve ]

(#320) Roland-87 válasza NTonee (#319) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Akkor jelenleg is optikán kapod a netet? Akkor a Telekomnál majd 2/1 Gigabit is lesz ha egyszer átveszi.

(#321) Roland-87 válasza Tanisz (#317) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Konkrétumok valószínűleg pont ugyanazok mint itt, az árazás eltérhet attól függően van-e konkurencia a környéken. 500/22-es net, alap telefon 30ft/perc hívás díjjal, meg IP-TV szuper családi HD csomag kb. 10 körül hozható össze, digitális kábel tv nem kérhető már.

(#322) NTonee válasza Roland-87 (#320) üzenetére


NTonee
veterán

a földszinten lévő dobozig be lett behúzva nálunk, pár házzal arrébb (Bazsy33 írta) egészen az ajtókig vitték. De tudomásom szerint sehol nem lett befejezve a munka.

[ Szerkesztve ]

(#323) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Péntek este is szépen tartja magát (eddig)

(#324) Tanisz válasza Roland-87 (#321) üzenetére


Tanisz
senior tag

Hát lehet, bár az ismerős valami olyat is mondott, hogy nekik a Telekomos üzletkötő 1Gbps-es neteről is beszélt. Ezért utánajár majd, hogy ez valós-e, mert a munkája miatt nagyon jól jönne, igaz már az 500 Mbps-es net is megváltás volna :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#325) Tanisz válasza Roland-87 (#323) üzenetére


Tanisz
senior tag

Na ez remek :) Akkor nincs agyonterhelve a hálózat :)
Azt a 10 alatti pinget mindig tarja?

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#326) NTonee


NTonee
veterán

Dorog, Fáy és környékének van egy rossz hírem...

Dorog egyes területein elérhető lesz (megnéztem pár címet), de nálunk egyelőre semmi sem várható. Ráadásul épp pár napja írtam, hogy az utóbbi időben egész stabil a kalányosnet... elkiabáltam, azóta 2x volt totál blackout, épp most is.

(#327) NTonee válasza NTonee (#326) üzenetére


NTonee
veterán

hurrá, kaptam 20perc netet, most megint off. :(((

[ Szerkesztve ]

(#328) Roland-87 válasza Tanisz (#325) üzenetére


Roland-87
aktív tag

6-12 között mozog a ping de a legtöbb esetben 8 körül van és az átlag is 8, jelenleg nincs terheltség de még előfizetők se sokan, kíváncsi leszek hogy alakul majd ha bekötnek páran, a teljes kapacitás ugye még mindig 1gigabit, bár tény hogy 500megával 50giga 14 perc szóval 1 TB-os vinyót is tele lehet rakni pár óra alatt, igen ritka az ha valaki ekkora sebességgel hosszú ideig tölt így általában mindig meglesz a sebesség de a fele tuti biztosan.

Viszont a csomagvesztés még mindig tartja a 0,5-1% között mértéken (Bár ez csak nálam vagyis ebben az utcában van, zajosodás miatt) másoknál tökéletes minden.

[ Szerkesztve ]

(#329) Gabesz77


Gabesz77
senior tag

Van valakinek esetleg híre? Felénk (Tát) semmi, komolyan nem értem ezt, Vidanet is Telekom leányvállalat, náluk már Spíler 2 is van/lesz, Kalászéknál még Spíler 1 sincs, plusz a hd csatornák száma is szánalmasan kevés.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#330) Tanisz válasza Roland-87 (#328) üzenetére


Tanisz
senior tag

Az nagyon jó :) Azzal már elégedett lennék :)

Most nálunk szinte mindig 12 felett van, de legalább 20 alatt :) Igaz ez sem rossz, de ugye az ember törekszik a jobbra, főleg, hogy Juropos időkből soha nem ment 10 ms fölé..

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#331) Roland-87 válasza Gabesz77 (#329) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Én úgy tudom idén már csak leányváron várható a Telekom, bár nem tudom hogy az egykor Jurop terület volt-e, a többi terület jövőre kerül sorra, ennek van némi előnye is mert megeshet hogy ott már ED3.1 kerül kiépítésre ami feltöltésben is durva, letöltésben pedig akár a gigabit is elérhető lesz feltéve ha kivezetik a digitális és analóg kábel tv csatikat.

(#332) Tanisz válasza Roland-87 (#331) üzenetére


Tanisz
senior tag

Leányvárról tudom, hogy Jurop terület volt, kolléga ott lakok :) Nekik most van az átállás, vagyis értesítőt már bedobták egy ideje, valamint valami van folyamatban.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#333) Gabesz77 válasza Roland-87 (#331) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Ez nem jó hír. :(
Az internet engem annyira nem izgat, teljesen elég ez a 100/10, ami van, a sportadók kellenének, de így más megoldás után kell néznem.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#334) NTonee válasza NTonee (#326) üzenetére


NTonee
veterán

Mégis lesz még idén változás felénk is. Tegnap érkezett levél Dorogon a Fáyra, miszerint nov.15-től elérhetővé válnak a telekom csomagjai is, max 500as nettel.

(#335) Gabesz77 válasza NTonee (#334) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Ma kaptunk levelet, Tátra is jönnek.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#336) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Na akkor gyorsan haladnak az átalakítással, kíváncsi leszek a városi környezetben hogyan fog vizsgázni az 500mbit.

(#337) p2pp


p2pp
őstag

Leányváron vki építkezik a föld alatt a fő úton. Telekom?

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#338) Gabesz77


Gabesz77
senior tag

Ma már láttam Táton Vidanet szerelőket ügyködni.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#339) Roland-87 válasza Gabesz77 (#338) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Itt is ők szerelték, akkor nemsokára lesz ott is Telekom. Éjjelente majd lesz pár leálllás is várhatóan, itt is ez ment.

(#340) NTonee válasza Roland-87 (#339) üzenetére


NTonee
veterán

Nem csak éjjel. Egyik nap, valamikor éjjel 1kor ment el itt a net nálunk. Reggel 8kor épp működött, aztán 8:30-kor off ismét. Délben már felhívtam őket, hogy mi van. Mondta a üfszolis, hogy dolgoznak, türelem. Később, mikor mentem el itthonról, ott állt két vidanetes kocsi is a házunk mellett és arrébb a zöld területen egy külső dobozban kotorásztak. Este 9 fele lett újra net talán, viszont azóta javult a ping.

(#341) Roland-87 válasza NTonee (#340) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Nálunk szerencsére nem volt ilyesmi napközben, talán 1 alkalommal, de lehet csak éppen akkor dolgoztam és nem vettem észre. Igen a ping javulni fog 8 körülire. A gond az hogy nálunk azóta van csomagvesztés is, néha elég rendesen mert zajosodik a vonal, valamit elbaltáztak a szereléskor, most meg nem oldják meg mert a Tré a Vidára mutogat és vissza... reméljük nálad nem lesznek majd ilyen problémák.

(#342) Gabesz77


Gabesz77
senior tag

Állítólag holnaptól érhető el a Telekom Táton, egy Telekom (konténer) irodával is találkoztam.
Mi a folyamat ilyenkor? Itt nem házaltak, szórólapokkal se találkoztam. Ha jelzem nekik, hogy váltanak, akkor megszűnik az eddigi Kalásznet? Akkor is, ha még májusig arra van hűség?
Ha minden megvan, mennyi idő alatt kötik be a szolgáltatást?

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#343) NTonee válasza Gabesz77 (#342) üzenetére


NTonee
veterán

Nem tudom, hogy mi a helyzet, de itt már teleszórtak minden postaládát, a fb-on is volt kint poszt, hogy Dorogon már elérhető. Gyakorlatilag online nem lehet rendelni, mert szerintük nincs elérhető szolgáltatás nálunk. A fb poszt alatt is többen jelezték, hogy jófejség van, de elérhető szolgáltatás az nincs. Eredetileg itt is 15-re ígérték ugyan, szóval holnap kiderül, hogy történik e bármi változás.
Amúgy ide egy "Helló Dorog!" feliratú nagyobb borítékban dobtak be legutóbb magenta reklámanyagot.

[ Szerkesztve ]

(#344) NTonee válasza NTonee (#343) üzenetére


NTonee
veterán

11.15. Semmi.

(#345) Bazsy33 válasza NTonee (#344) üzenetére


Bazsy33
csendes tag

Delelöt otta semmi a fay-in megint mint pár hette, elöbb szoltam be :(

(#346) NTonee válasza Bazsy33 (#345) üzenetére


NTonee
veterán

mármint nincs neted? A 7esben működik.

Telekom... már hangszórós kocsi is járja a várost, hogy "magasabb sebességre kapcsoltunk". Sajnos én még mindig nem tudok magasabbra kapcsolni. :(

(#347) Gabesz77


Gabesz77
senior tag

Táton van, ma meg is kötöttem velük a szerződést, de hiába látják, hogy a címemen lehetséges, a rendszerük nem engedte a véglegesítést. Várnom kell, amíg megoldják.
Magenta, 500-as net, családi szuper iptv három tévére, plusz a mobilelőfizetésem, 8200 forint.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#348) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Ahogy látom páran gondban vagytok az előfizetés menetével, ez sajnos kicsit olyan telekomos megoldás, a honlapot felesleges nézni mert ott Annavölgy sem érhető el a mai napig pedig hónapok óta van szolgáltatás, így a Telekomot hívni vagy neten szerződni nem is érdemes, amit kidobáltak szórólapot azon van egy telefonszám amin a helyi értékesítőt el lehet érni, őt érdemes hívni, vagy ha van mobil iroda akkor ott is lehet szerződni, a Kalásznetest ezután le kell majd mondani, ezt ők nem intézik el ha hűségidős még akkor is kötbérmentesen lehet felmondani. Amit még tudni érdemes hogy a Telekom csak modem-router kombót tud adni, bridge azaz modem mód pedig csak akkor kérhető rá ha nincs IP-TV előfizetés a csomagban, aki saját routert szeretne annak ez fontos lehet, de megoldható a router-router összekötés is, nekem is így van megoldva, akinek esetleg ezzel kapcsolatban segítségre van szüksége nyugodtan írjon majd privátot.

(#349) Roland-87 válasza Gabesz77 (#347) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Ez a szerződés véglegesítési hiba nálam is volt, ha sokáig nem oldják meg érdemes hívni a Telekomot és elmondani nekik hogy van egy elakadt megrendelés, nekem nagy nehezen a sokadik átkapcsolt ügyfélszolgálatosnak sikerült véglegesíteni, utána 2 napra jöttek is "bekötni" ami tulajdonképpen egy modem csere meg vezetékezés az IP-TV-nek

(#350) jupp008 válasza Roland-87 (#349) üzenetére


jupp008
senior tag

Az IP TV vezetékezés alatt mit kell érteni.
Jelenleg Jurop-Kalásznet csomagba vagyunk ezer éve. Minden Tv CI foglalatba dugott kártyát használ. Marad ez a megoldás ? Set-top box -ot nem akarok még csak látni se a közelembe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.