Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Roland-87 válasza jupp008 (#350) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Hát pedig az IP-TV azt jelenti hogy a TV adás internet streamként jön, ehhez pedig set top box kell majd és ezt lan kábellel kell majd összekötni a routerrel, a digit kártyás megoldás a telekomnál megszűnt, nem is lehet rá előfizetni, úgy hírlik egyébként hogy hamarosan meg is szűnik a dtv szolgáltatás, a kalászos alap csomag csatornái maradni fognak koaxon.

(#352) jupp008 válasza Roland-87 (#351) üzenetére


jupp008
senior tag

Akkor minden TV -re Set-top box, vagy központilag 1db ami leosztja a hálózatba ?

Jah, tegnap eltűnt az összes HD csatorna ...

(#353) Roland-87 válasza jupp008 (#352) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Külön box lesz minden tv-hez, annyi előny van hogy a távirányítója tudja a tv-t is ki-be kapcsolni. Annyira nem rossz az IPTV amúgy de a HD adások képminősége elmarad a rendes HD adásokétól valamivel. Sajnos az hogy elvesztek a HD csatornák sem véletlen van, az 500-as net biztosításához kellenek a frekvenciák, ezért is tervezik szép lassan megszüntetni első körben az analóg majd később a digitális csatornákat is, így lehetőség lesz az 1Gbit elérésére, illetőleg IP alapon korlátlan csatorna számig bővíthető a rendszer miközben a gyors internet is adott lesz. Amúgy ha 100/10-es csomagod van jelenleg a kalásznál akkor majd mérj rá, észre fogod venni hogy a sebesség nem igazán lesz meg főleg esténként, ennek oka az hogy innentől csak 4db letöltési csatornát kap a modem, illetve minden Kalászos előfizető ennyin osztozik a szegmensen belül, ez 200mbit kapacitást jelent, ha sok a 100-as csomag a településen akkor majdnem biztosra vehető a lassulás.

[ Szerkesztve ]

(#354) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

A Kalásznetet vasárnap milyen telefonszámon lehet elérni?
Van ilyenkor hibabejelntés egyáltalán?

Reggel 8 óta nincs internet. TV van.
Hívtam a 80-as számukat, de 5 percig hallgattam az andalító zenét, de semmi :)

Köszi

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#355) Roland-87 válasza Tanisz (#354) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Hétvégén nem nagyon lehet őket elérni, de ha sikerül is csak felveszik a hibát, javítani majd talán holnap fognak, amúgy a modembe benéztél mit mutatnak a jelszintek? Most a nagy Telekomos átalakítás miatt gyakoriak a kiesések a környéken amúgy

(#356) Tanisz válasza Roland-87 (#355) üzenetére


Tanisz
senior tag

Nem néztem be a modembe.

Sikerült velük beszélni(1 órámba telt csak :D), tudnak a hibáról.

Ismerősöm Leányváron mondta, hogy náluk is gond van, szakadozva megy csak ott.

Itt nálam P.jaszfalun egyáltalán nincs.

Az ok, hogy a Telekomos fejlesztés miatt lehetnek gondok, de miért pont vasárnap reggel 8-kor megy el? :) 7-8 között még volt, meg tegnap is.

Nekem hetek óta stabilan megy a net, minden gond nélkül.

Mondta az ugyfelszolgálatos, hogy 72 órájuk van a javításra, ami valahol vicc :D

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#357) Tanisz válasza Tanisz (#356) üzenetére


Tanisz
senior tag

A legjobb, hogy azóta se semmi :D

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#358) Roland-87 válasza Tanisz (#357) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Könnyen megeshet hogy ma már nem is lesz jó, ezt párszor itt is eljátszották még annak idején... volt ahol 2 teljes napig nem volt szolgáltatás

(#359) Tanisz válasza Roland-87 (#358) üzenetére


Tanisz
senior tag

Hát elszóltam :D
Most visszajött, remélem marad is így, mert amit mai napra terveztem melót, azt be kellene hoznom.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#360) NTonee válasza NTonee (#346) üzenetére


NTonee
veterán

már online is rendelhetőek a telekom szolgáltatásai.

(#361) Tanisz válasza Tanisz (#359) üzenetére


Tanisz
senior tag

Megint nincs net nálunk (P.jaszfalu)
Lassan zokon veszem :)
Ha a hálózatfejlesztés miatt van(nagyon remélem), akkor legalább szólhatnának, hogy lesz kimaradás, mert akkor úgy tervez az ember.

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#362) Roland-87 válasza Tanisz (#361) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Ha a fejlesztés miatt is van valószínűleg nem tervezett kiesés, az olyat ami biztosan azzal jár nálunk éjjelente csinálták nem csúcs időszakban, már ha fejlesztenek arra is ténylegesen, ezt nem tudni.

(#363) Tanisz válasza Roland-87 (#362) üzenetére


Tanisz
senior tag

Köszi. Hát nem tudom mi volt délután :)

Most értem haza, a Cisco-s(szolgáltatói) modem/routert sem értem el.
2x reboot pár perc kihagyással, első után ugyanúgy nem volt net, de elérhető volt a modem, 0 jelszinttel., hiába volt visszajelző "led" a készüléken.

A saját routeremben láttam, hogy a WAN nem kapott jelet a modemtől (se ip, se mac, se semmi)

Második reboot után már minden okés volt. Max sebesség, szokásos ping.

Párom is 16h-kor amikor hazaért, megcsinálta a modem újraindítást és akkor nem javult meg neki, sajna több infóm arról az időszakról nincs.

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#364) Adidasler


Adidasler
újonc

Táton az elsők között a héten bekötöttem az új vezetékelésű "állítólag szupergyors" netet a legkisebb 150/5-ös sebességűt (150,300,500-as csomagok vannak) és Szuper Családi HD tv csomagot. A Tv-szolgáltatással semmi gond tökéletesen működik. A szupernet viszont 3-14 Mbit/s sebességgel jön általában, néha felmegy 30-40-ig de a 150-et meg sem közelíti pedig elvileg még 500-as csomag is van itt. Nem értem hogy lehet ez már hívtam az ügyfélszolgálatot is műszaki hibát reklamálva de még mindig ugyanolyan lassú. Az a fura, hogy ezzel a vezetékeléssel mindenki azt írja full sebességen jön e nete. :W :(

(#365) Roland-87 válasza Adidasler (#364) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Tudtommal a vezetéket sehol nem cserélték, ugyanaz a koax maradt, de koaxnál a sebesség nem csökken a jelszinttel arányosan mint a dsl-nél, viszont nálad valami nagy baj lehet ha ennyire lassú, modemben milyenek a jelszintek? Esetleg be is linkelhetnéd mit mutat, lehet valahol tényleg gyenge a jelszint, ja és a másik hogy ne wifin mérd, főleg ne az általuk adott eszközével mert az egy kalap.... Kábelen mérd újra, ha akkor sincs meg nézz jelszintet, ha rossz jelentsd újra.

(#366) Adidasler válasza Roland-87 (#365) üzenetére


Adidasler
újonc

Nem is nálam cserélték a kábelt hanem az egész városban. Mindent feltúrtak miatta az egész környéken. A saját otthoni kábelem maradt persze, azt kötötték az új rendszerre. Az ügyintéző a reklamációnál közölte, hogy látja valóban gyenge a jelszintem de a problémát nem oldották meg. A Kalásznetem a szerelés előtti napon is az előfizetett 64Mbit/s sebességgel ment ugyanezen a kábelemen. Másnap a rákötött Telekom szolgáltatás 150 helyett csak a 3-14 Mbit-et hozta. Nem azért váltottam, hogy egy mobilnet szintű szolgáltatást kapjak. :(( A sebességet természetesn többféleképpen mértem. Lan csatlakozással asztali gépen is és mobil eszkozökkel wifin. Mindig ugyenezt a gyenge sebességet adja.

[ Szerkesztve ]

(#367) Roland-87 válasza Adidasler (#366) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Ott valami nincs rendben mert ilyen extrém sebesség csökkenés csak extrémen rossz jelszint esetén fordulhat elő, vagy eszközhiba esetén, szerintem meg fogják oldani, általában a 150mbit-es csomagoknál nem szokott olyan előfordulni hogy nincs meg a névleges, még átlagon felüli terhelésnél se ami pl. ünnepnapokon vagy hosszú hétvégék esetén van. Az 500-as csomag már más tészta, ott sajnos napközben kora este és hétvégén napközben is előfordul hogy "csak" 300-400 között jön, én ennél lassabbat nem mértem eddig, kivétel a mai nap délután amikor 170mbit volt csak de aztán gyorsan helyrejött. Ha jól sejtem a garantált sebesség sincs meg így mindenképpen foglalkozniuk kell majd vele.

(#368) Lacass


Lacass
csendes tag

Sziasztok! Aki váltott Kalásznetről Telekomra az megosztaná még velünk a jó és rossz tapasztalatát is? Főleg Dorog érdekelne!
Köszönöm!

...: Lacass

(#369) Roland-87 válasza Lacass (#368) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Annavölgyön nincs vele gond, szerintem ott se lesz, az 500-as csomag valósban csak csúcsidőn kívül fogja hozni az 500-at, tehát késő estétől másnap délutánig, hétvégén meg csak éjjel, 300 körül mindig megvan, a ping jó, ha nem rontottak el semmit az átalakításkor mint itt nálam akkor nem lesz gond, nálam sajnos packet loss van azóta is, de legalább már nem extrém mértékű.

(#370) Naibu


Naibu
csendes tag

Vicces ez a telekomos ügynök.... Mondom mennyi lenne a net? Kalkulálni kell.... Heh?
Tudom, hogy gyorsabb a net a t-nél. Viszont én nem akarok többet fizetni.
Szerencsére ma eddig csak 4 órán keresztül nem volt net.. Dorog, Schmidt....
Megvárom az ismerősök mit mondanak a t-ről... Olyan érzésem van, hogy az sem lesz jobb...

(#371) NTonee válasza Naibu (#370) üzenetére


NTonee
veterán

Itt is megint órákig nem volt net aznap. Fel tudtam volna robbanni, olyan dühös voltam. Most már nagyon elegem van ebből, hogy ezek random napokon órákra, vagy akár egész napra lelőhetik a szolgáltatást. Én is úgy gondolom, hogy ez akkor sem fog változni, ha megrendelem a telekomost, hiszen ugyanaz a csürhe.
Ma valamiért mégis bementem a bécsi úti irodába Dorogon és megrendeltem. 500as net + a közepes tv csatornás csomag. ~7400Ft, szóval egy ezressel drágább, mint ami eddig volt nálam, de legalább a HD csatornákat biztosan visszakapom, a net meg... majd meglátom.
Igazából az a legszebb, hogy máshol ezért a csomagért már 5000-et sem kérnek. :((( De ez már egy másik történet.

[ Szerkesztve ]

(#372) Naibu válasza NTonee (#371) üzenetére


Naibu
csendes tag

Reménykedjünk benne, hogy jobb lesz a Telekomos.
Szívesen olvasnám majd a véleményedet, hogy a bekötés után miket tapasztaltál.
Plusz, hogy új kábelt visznek-e be az ingatlanba, vagy jó a régebbi jól megcsinált Juropos.
A tv-t én tuti hagyom Digin. Azzal nagyon elégedett vagyok... Plusz ugye a Telekom Ip-tv...
Na mindegy... kíváncsian várom.

(#373) Roland-87 válasza NTonee (#371) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Kedden délelőtt pár órát itt se volt net de eddig a Telekom óta ez az első alkalom volt, a környéken viszont továbbra is jelentős hálózat átalakítások zajlanak ami váratlan leállásokhoz vezet majd ez sajnos addig fog tartani amíg kész nem lesz véglegesen, sajnos ez az ára annak hogy gyorsabb net is elérhető legyen, a régi juropos hálózatok kapacitása sok helyen kevés lenne a stabil 500 megához és az optikai oldalon is vannak problémák, reméljük mihamarabb végeznek ezekkel és onnantól egy normális gyors net lesz ott is mint itt nálunk, részemről ez a 2-3 havonta előforduló pár órás pihenő még az elviselhető kategóriába esik.

(#374) NTonee válasza Roland-87 (#373) üzenetére


NTonee
veterán

ha 2-3 havonta lenne, akkor én se nyafognék, de itt nagyjából hetente 1x.

(#375) NTonee válasza NTonee (#374) üzenetére


NTonee
veterán

és megint nincs net, de most még a tévé is elszállt.

(#376) Roland-87 válasza NTonee (#375) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Most itt is elment de már vissza is jött, valamit nagyon alkotnak, remélem a mostanság tapasztalható sebesség gondokat javítják, mert bizonyos "útvonalakon" 250mbit a max de néha még ennél is kevesebb...

Ja igen most már semerre sincs meg 250 felett...

[ Szerkesztve ]

(#377) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Remélem ezt nem hagyják így mert akkor nagy cirkuszok lesznek....

(#378) NTonee válasza Roland-87 (#377) üzenetére


NTonee
veterán

itt 60-65mbit dl sebesség van meg a 100ból, ellenben a feltöltés a duplája, mint kéne.

[ Szerkesztve ]

(#379) NTonee


NTonee
veterán

délután 2 óta hasít az 500mbites netem és bámulom a csodás minőségű 31 HD csatornámat

...jahh nem! :(((

Szimplán nem jöttek ki szerelni, de még a központ sem tud róluk semmit, ők is próbálták elérni őket. Jól indul a barátság :((

[ Szerkesztve ]

(#380) NTonee válasza NTonee (#379) üzenetére


NTonee
veterán

Azt merészeltem feltételezni, hogy mivel tegnap "nem értek ide a hóhelyzet miatt" (komolyan képesek voltak ezt hazudni ma a telefonban), reggel 8-kor itt fognak topogni az ajtó előtt, hogy bejöhessenek. Persze nem, álmodik a nyomor. 11-kor gondoltam akkor én hívom megint a központi számot (mert a szerelőét nem adják ám ki), hogy mikor lesz már valami.
Nem, a válasz nem az volt, hogy még a mai nap folyamán rohannak a kollégák és ne aggódjak, meg lesz csinálva. A válasz az volt, hogy "hát erre a hétre tele van a naptárjuk!"
A pofám leszakad! Nem elég, hogy egész délután itthon ültem rájuk várva. Nem elég, hogy nem szóltak, hogy nem jönnek, ma sem szóltak, hogy "helló, bocsi a tegnapiért, mi legyen?". Még én kuncsorogjak új időpontért és hát a héten tele vannak!
:(( :W

Naibu: Nah, ilyenek az élményeim, tapasztalataim a bekötésről.

[ Szerkesztve ]

(#381) Roland-87 válasza NTonee (#380) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Bekötést írtam fentebb hogy azt nekem is nagyon nehézkesen közel 3 hét várakozás után csinálták, és nálam is beadtak mindenféle okot hogy miért nem tudják megcsinálni, szerintem simán túl kevesen vannak és nem bírják az iramot csak nem akarnak emiatt felvenni embert mert utána meg nem fog kelleni :D kitartás, meglesz az hamarosan. A HD stream minőségétől nem fogod eldobni az agyad, a digitális kábeltv hd adásaitól messze le van maradva minőségben.

(#382) NTonee válasza Roland-87 (#381) üzenetére


NTonee
veterán

A probléma itt azért leginkább a kommunikációval van. Délután 4-5 óra fele már azért gondolom sejtették, hogy nem fognak kiérni 2-re hozzám, de valószínűleg azt is, hogy egyáltalán nem. Nem szólt senki, hogy "ne várjá' öcsém, nem mögyünk!". Ma is nekem kell telefonálgatni ezért, én kunyeráljak időpontot?
Biztosan nekem túl magasak az elvárásaim, de engem úgy neveltek, hogy minimum szólok, ha nem tudom elvégezni a rám bízott feladatot, vagy ha elba**ok valamit. A bocsánatkéréshez manapság túl magas intelligencia szükséges, ezt nem várom el mindenkitől.

"A HD stream minőségétől nem fogod eldobni az agyad, a digitális kábeltv hd adásaitól messze le van maradva minőségben."
Most ettől meg azt érzem, hogy talán inkább még most kéne gyorsan lemondani az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#383) Roland-87 válasza NTonee (#382) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Ugyanezt játszották nálam is, ígéret majd nagy semmi, telefonálgatás - magyarázkodás, nehezen de összejött, aztán végre bekötés, hurrá, majd kiderül 5-10% packet loss, emiatt szerintem vagy 10-12 alkalommal jöttek ki úgy hogy a végén semmit nem csináltak, na nagy nehezen végre azt is megoldották, most már nincs loss, stabil a net, a tv eddig is jó volt csak a képminőség nem egetverő, de az IPTV kb 8mbit-es bitrátával streamel amitől nem lehet nagy minőséget várni, szerintem amúgy elfogadható azért de tény hogy érezni rajta a tömörítés hatásait, sajnos itt a környéken még mindig ez az elérhető leggyorsabb és legjobb szolgáltatás, ameddig egy Digi nem jön be nem is várhatunk nagy csodát. Egyébként az IPTV tudna kiváló minőséget is ha végre emelnének a bitrátán és több HD adás lenne, talán egyszer ez is eljön.

(#384) NTonee válasza NTonee (#380) üzenetére


NTonee
veterán

Tv+net bekötés - telekom, második menet... ismét bukta
Pedig most ők kerestek, hogy jönnének csinálni. Megbeszéltük, nem jöttek. Természetesen megint mindenféle értesítés/füstjelek/akármi nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#385) NTonee válasza NTonee (#384) üzenetére


NTonee
veterán

Harmadik felvonás, megtörtént a csoda.
Jöttek, modem csere, settopbox bekötés és konfiguráció, max 15perc volt és már mentek is. Mivel itt teljesen kiépített juropról kalásznetre hagyományozott szolgáltatás működött, így semmilyen kábelt, csatlakozót, egyebet nem szereltek.

A saját eddigi itthoni hálózatom (router, nas, egyéb) is egyetlen apróságot leszámítva (port forward) rendben működik.

(#386) Roland-87 válasza NTonee (#385) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Gondolom Sagemcom modemet kaptál, ez egyben router is, ha ez mellett szeretnéd a saját routered is használni ahogy én is teszem akkor a következőt kell tenned. Kösd össze a Sagemet a saját routereddel úgy hogy a Sagemen a Lan1 portba dugod a kábelt a másik végét a routered Wan portjába ezután állítsd be így:

- Saját routered felületébe lépj be majd nézd meg mi a wan ip címed ez 192.168.0.x lesz
- Lépj be a Sagem menüjébe itt pedig a haladó/dmz host menüt keresd meg majd írd be a routered wan ip címét ide ezután alkalmazra nyomsz és már működik is a saját routereden beállított összes port forward szabály

A Sagemcom cucc sajnos nem a legstabilabb szerkezet, a wifije gyenge az 5ghz része még instabil is, én a wifit is kikapcsoltam benne és mindent a saját routerem intéz így nincs gond vele, stabilan teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#387) NTonee válasza Roland-87 (#386) üzenetére


NTonee
veterán

Úgy lett bekötve, ahogy írtad, minden működött is elsőre (meg is lepődtem rajta). Tényleg egyedül a port forward-al kínlódtam, mert sehogy sem akart működni. A dmz nekem is volt eszembe, de örültem volna, ha nem ezzel a megoldással kell élni. Mindenesetre így legalább működik, köszi! :R
Sagemcom lett, igen. A wifit én is helyből kikapcsoltam, a saját routerem stabil, nincs vele gond soha, így nem kísérletezgetek inkább.

[ Szerkesztve ]

(#388) Roland-87 válasza NTonee (#387) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Eleinte én is féltem ettől a dual natos dmz megoldástól de nincs mitől, a routered tűzfala így továbbra is véd, a sagemet meg nem kell félteni, jó pár hónapja működik nekem így és mindent elérek távolról, a netrádióm is akadás mentesen hallgatható, lassulást sem érzek, sebesség ping is rendben. Egyébként tud a Sagem bridge módot is csak azt akkor ha nincs iptv, de így is jó. Érdemes amúgy a Sagemban fixálni a routered ip címét. Arra érdemes figyelni hogy ha valamiért a modem újraindul vagy a szolgáltató ügyködik és megszakad akkor utána néha a dmz nem aktiválódik, ilyenkor én azt szoktam hogy átírom a dmz címet leokézom majd fél perc múlva visszaírom a régit és szintén, valamiért magától nem aktiválja néha, ez picit idegesítő de szerencsére eddig talán 2 alkalommal volt erre szükség, csak ha belefutsz abba hogy nem éred el a szervereid akkor érdemes ezzel próbálkozni.

(#389) p2pp


p2pp
őstag

Nálunk Alcatel-Lucent modem van, Wifi nincsen benne.
Itt száloptika van Esztergomban. Még Juropnetes téma.
Tettem mellé egy AC 2300 TpLinket.
No Problem. Csak a port kell néha letörölni róla.
Nem kell sosem mojolni vele. Nem kell turkálni benne sosem.
Amikor átvette a Telekom. Ha rajtam múlt volna, sosem veszi át. Mert k....a jó! Atombiztos egyébként. 1 napig volt probléma az átállás miatt. Azóta is gyors, de a ping rosszabb lett sajnos.
Ez 125/30 most. Felhívtam a Kalászt, mert anno létezett ebből 256/64, de nem lehet gyorsabbat kérni.
A Telekom koaxon tudna 250/22. Ez nem alternatíva számomra. Nekem 1000/200 vagy 500/100 lenne ideális a felhők miatt. Mindenünk ott van.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#390) Gabesz77


Gabesz77
senior tag

Jó ez a Telekom, de az 500-as netem 20 mbps-mal száguld...
Ennél a Kalász is jobb volt.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#391) Roland-87 válasza Gabesz77 (#390) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Jelértékek rendben? Helyileg hol van? Csak mert egy altárói ismerősöm hasonló gondokkal küzd, nála -16db alá ment a bejövő de az snr is 33db körül, ennyire szar értékeknél már gyakran nincs sebesség. Ennyire nem terhelt a hálózat szóval érdemes lenne jelszintet nézni és ha az rossz akkor hibára jelenteni. Írd ki a modem jelszinteket és megmondom jó-e vagy sem.

(#392) Gabesz77 válasza Roland-87 (#391) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Helyileg Tát.
Kicsit segíts kérlek, milyen adatok kellenek? Később lövök egy képet a speedtest-ről.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#393) Roland-87 válasza Gabesz77 (#392) üzenetére


Roland-87
aktív tag

192.168.100.1 vagyis nálad mivel sagemcom van, 192.168.0.1 lépj be, a belépési adatok a modem alján vannak ha nem változtattad még meg, ott a kapcsolat fülön láthatod őket, ilyesmit fogsz látni:

Az értékeknél a teljesítménynek +12 és -12 között kell lennie, az ideális +6 -6 között van de nem baj annyira ha rosszabb
Az SNR-nek pedig 34db felett kell lennie, 38 felett mondható jónak, 40 felett kiváló
A feltöltésinél a teljesítménynek 50dbmw alatt kell lennie de ilyenkor télen 40 körül ideális.

Ha ezeknél sokkal jobban eltérnek akkor az már okozhat lassulást akár szakadozást is.

(#394) Gabesz77 válasza Roland-87 (#393) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#395) Roland-87 válasza Gabesz77 (#394) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Ezek az értékek pedig jók, ez alapján biztosra mondom hogy nem a rossz jelszint miatt van ennyire drasztikusan alacsony sebességed, gondolom a mérést nem wifin csináltad hanem kábelen, és a kábelek gigabit képesek, azaz cat5e szabványnak megfelelőek, ha véletlen mégsem akkor érdemes kábellel mérni, a sagem wifi része nagyjából egy rakás hulladék, nem is érdemes használni főleg ha van bármilyen N-es routered.

(#396) Gabesz77 válasza Roland-87 (#395) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Van egy tp link wr940n típusú.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#397) Roland-87 válasza Gabesz77 (#396) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Mérted azóta kábellel gépen? Jelenleg 350-420 körül van nálam, általában ennyi szokott lenni ünnepnapokon sőt néha még 300 alatt is, de amúgy bőven jön az 500.

(#398) Roland-87


Roland-87
aktív tag

A tegnap hajnali szélvihar szétzilált valamit, ha fúj a szél halott a feltöltésem olyan szinten hogy használhatatlan a net... persze a hibabejelentésnél hitetlenkednek meg amikor hívnak hogy próbáljam le akkor jó mindig. Megint pár hetes cirkusz elé nézek mire ezt valaki hajlandó lesz megnézni nekem.

[ Szerkesztve ]

(#399) Gabesz77


Gabesz77
senior tag

Kezdem egyre jobban megbánni ezt a Telekomra váltást. Azt tudtam, hogy az iptv minősége jócskán elmarad a digitális kábeltv-től (ezek a HD-nak nevezett adók inkább viccesek), de bíztam benne, hogy az internet legalább jó lesz.
Xboxon vásároltam egy játékot, tölteném le, de 150 Mb/s sebességről indulva 500 kb/s-ra csökkenve töltöget.
Csodálatos.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#400) Roland-87 válasza Gabesz77 (#399) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Mondom hogy ez a sagem fos gyári wifije miatt lesz, próbáld kábellel vagy saját routerrel és tuti nem fogja ezt csinálni, de amúgy meg én a boxot nem wifin használnám ha már van ekkora sebességem mert ahhoz kábel kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.