Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Joshi


Joshi
titán

Ez most a QD-OLED vagy a JOLED lesz? Kezd összemosódni a téma.

(#2) Chaser


Chaser
titán

A Samsung Display a jelek szerint úgy értékeli, hogy a jövőben megnőhet az igény az OLED kijelzővel ellátott laptopok iránt

és igen, ezek milyen panelek lesznek?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Eddig az Asus laptopokban találkoztam Oled-el és ahhoz képest nem is drágák. (vivobook)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#4) Rexton válasza Joshi (#1) üzenetére


Rexton
tag

A JOLED egy vállalat, míg a QD-OLED meg a Samsung által gyártott OLED panel típus.

(#5) pusszycat válasza Chaser (#2) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Samsung oled? majd nano led, micro led... :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#6) Joshi válasza Rexton (#4) üzenetére


Joshi
titán

Tudom. Csak hogy a Samsung a saját QD-OLED panelje előtt a JOLED vállalat paneljeit használta a készülékeiben (RGBOLED). Azért ködös hogy most akkor mit használnának, mert erről nem ír a cikk írója.

(#7) Rexton válasza Joshi (#6) üzenetére


Rexton
tag

Tippre a már meglévő AMOLED paneljüket fejlesztették tovább, amik már voltak előtte is gépekben. (de ez tényleg csak egy tipp)

(#8) janeszgol


janeszgol
félisten

Mar tobbszor leirtam en is, hogy a telefonok kijelzoi kb 8-10 eve kifogastalanok, a laptopoke nagyon le van maradva. Az Asus mar belevagott ebbe a projectbe. Oriasi piac.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#9) Lacccca87 válasza janeszgol (#8) üzenetére


Lacccca87
őstag

Szerintem az az óriási piac kb most szűkűlt be. Mindenki megvette a Covid kezdetén vagy közbe a laptopját (vég és magánszemály is) nem hiszem hogy most akkora hajlandóás lene váltani. De majd 3-4 év mulva jöhet egy vásárlói hullám.

Kijelző minőségben szerintem nagyon kevesen keresik azt a bizonyos pluszt (kb akinek a munkája miatt szükséges. De egy átalgos irodista/melós nem fog törődni vele hogy mit ka mivel a jelenleg is bőven jó már.

(#10) strogov


strogov
senior tag

Egy laptop-ban milyen gyakorlati haszna van egy érintésérzékeny felületnek? Én hidegrázást kapnék ha össze lenne tapicskolva a kijelző. Tablet mas játék.

(#11) Chaser válasza Lacccca87 (#9) üzenetére


Chaser
titán

a hanyatló nyugaton azért általában gyakrabban cserélnek notebookot - is -

pusszycat
hánemtom', erről semmi info nincs

strogov
nekem volt, poénnak jó volt, persze lehet van aki számára van gyakorlati haszna is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12) wolfman válasza pusszycat (#3) üzenetére


wolfman
veterán

Az OLED alapból nem lenne drága, csak tudják milyen minőséget képvisel, így meg is kérik az árát a hierarchia miatt (meg kapitalizmus).

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#13) zetor2000 válasza strogov (#10) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az ilyen kifordítom-befordítom laptopoknál látom értelmét, mint pl. a Lenovo Yoga, hogy a klavi mögé forgathatod a kijelzőt, mintegy tablet.
Gyanítom, rétegigény, de lehet, hogy szélesebb a réteg, mint elsőre hinnénk.
Mellesleg az, hogy érintésérzékeny, nem feltétlen jelenti azt, hogy muszáj taperolni... Megy az a gép rendesen egérrel, meg billentyűkkel is.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#14) zooly


zooly
aktív tag

Plusz jelenleg szinte az osszes notebookban levo oled kijelzo fenyes (kinti hasznalatra nem tul optimalis), egy kivetel van, legujabb x1 carbonnal kerheto mattitott verzio.

https://www.ratingraph.com/

(#15) kzcs válasza strogov (#10) üzenetére


kzcs
tag

Én személy szerint imádom, hogy érintős a laptoppom, tablet módban sokszor használom, de gyors levelzésre és szerkesztésre meg billenytyűzetet használom.

(#16) zetor2000 válasza zooly (#14) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szerintem ez a probléma orvosolható egy megfelelő fóliával.
Persze ha eleve matt, akkor az árban OK.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#17) HThomas válasza zetor2000 (#13) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Sima laptop módban is lehet haszna, pl ölben használva zoomolni, scrollozni képeket, doksit vagy weboldalt... sokszor kényelmesebb, mint a touchpaddel. Valahogy jobban kézreáll, aztán csak azt veszed észre, hogy az asztali monitort is tapicskolnád :)

(#18) Chaser válasza HThomas (#17) üzenetére


Chaser
titán

ez abszolút egyénfüggő
én utáltam hogy napi sokszor kell törölgetni a panelt :d kijátszottam magam vele aztán már nem is érdekelt
padot meg nem használom, csak végső esetben
akkor már inkább stylus, azzal legalább lehetett rajzolgatni : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19) nkmedve


nkmedve
őstag

Az érintésérzékenység laptopban hidegen hagy, de az OLED jöhet minden mennyiségben, nem árt ha van választék az IPS mellett. A mostani, 1.5 éves ASUS Zenbook-omban levő OLED-nek is gyönyörű képe van és egyáltalán nem volt drága ultrabook szinten. Ha következőben is jó áron lesz OLED-es laptop, nagyobb felbontással, magasabb frissítési rátával (a mostani csak 60Hz) akkor mindenképp le fogok rá csapni.

(#20) HThomas válasza Chaser (#18) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Abszolút... én egyébként a trackpointra szavazok, csak sajnos egyre kevesebb gépen van...

(#21) Chaser válasza HThomas (#20) üzenetére


Chaser
titán

tp-n kívül értelmes tracket én még nem láttam, tp-ben nagyon jó volt, sokszor nem is egerésztem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22) Low Noise


Low Noise
senior tag

Nem fogynak a tabletek? Valamibe el kell adni ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.