Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Java programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3401) TBG válasza pakriksz (#3399) üzenetére


TBG
senior tag

a sax nem dzsunka. csak kicsit macerásabb. és a te problēmádra pont megfelel.

ZTE Grand X powered by Intel® Atom™, Eladó: Panasonic HC-V10 HD+16GB SD kártya 25K.

(#3402) pakriksz válasza TBG (#3401) üzenetére


pakriksz
őstag

nem fogok napokat tölteni azzal hogy megcsináljam az osztályokat az xml mintájára (aminek a többségéről nem is tudok mindent), mert néhány sorban a több ezer közül meg kell változtatni pár dolgot. Akkor inkább a favágómódszeres ment, visszaolvas replace, újra ment dolog lesz a nyerő. Egyre jobban értem azt akik ócsárolják a java-t tele van, lehetetlen dolgokkal, olyan triviális apróságokkal kell szenvedni vele hogy az hihetetlen. És rákeresve a neten pont ezzel a dologgal mint én jó sokan szenvednek jó rég óta. Persze nem került be a transformer osztályba egy erre való beállítás...

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#3403) TBG válasza pakriksz (#3402) üzenetére


TBG
senior tag

(aminek a többségéről nem is tudok mindent),

Aham, tehát a Java a szar...

Egyre jobban értem azt akik ócsárolják a java-t tele van, lehetetlen dolgokkal, olyan triviális apróságokkal kell szenvedni vele hogy az hihetetlen.

Nem kötelező használni....tudod, Kun Béla egyszer azt mondta, hogy ha a kupleráj nem megy, akkor nem a bútorokat kell kicserélni, hanem a kurvákat....azok ócsárolják, akik Hozzád hasonlóan nem hajlandóak tanulni, fejlődni...új dolgokat megismerni.

Aki valóban meg akar oldani egy problémát, az nem a kifogásokat keresi, hanem a megoldást. A SAX parser kiváló megoldás lehetett volna, de dolgozni kell vele..igen. Az élet kemény.

[ Szerkesztve ]

ZTE Grand X powered by Intel® Atom™, Eladó: Panasonic HC-V10 HD+16GB SD kártya 25K.

(#3404) pakriksz válasza TBG (#3403) üzenetére


pakriksz
őstag

csakhogy mint utána olvastam, ez nem is annyira kupleráj :) ennek a kötelezően lezárós formátumnak canonical xml a neve, és ez is egy szabvány.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#3405) TBG válasza pakriksz (#3404) üzenetére


TBG
senior tag

Súgok. normalize() metódus.

ZTE Grand X powered by Intel® Atom™, Eladó: Panasonic HC-V10 HD+16GB SD kártya 25K.

(#3406) Karma válasza TBG (#3401) üzenetére


Karma
félisten

SAX alatt ugye a StAX-ra (pull parser) gondolsz? Vagy ha nem, miért nem?
Natúr SAX-szal nagyon könnyen lehet olvashatatlan kódot írni...

“All nothings are not equal.”

(#3407) TBG válasza Karma (#3406) üzenetére


TBG
senior tag

Natur saxra gondolok mindennel lehet olvashatatlan kódot írni.

ZTE Grand X powered by Intel® Atom™, Eladó: Panasonic HC-V10 HD+16GB SD kártya 25K.

(#3408) Karma válasza TBG (#3407) üzenetére


Karma
félisten

Persze hogy lehet, de SAX-szal sokkal könnyebb. Általában ilyeneket is szoktam látni csak... Arra a kérdésrészre mondjuk nem válaszoltál, hogy miért lenne jobb az.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#3409) WonderCSabo válasza Karma (#3406) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mi ez a StAX pull parser? Én eddig így használtam a SAX-ot.

(#3410) Karma válasza WonderCSabo (#3409) üzenetére


Karma
félisten

Igen, én is ilyen SAX-okat szoktam látni. Tagváltozók, hogy éppen milyen tagen belül jár a parser, aztán a startElement, characters és endElement metódusokban összeturmixolva a mindenféle esetet lekezelő logika; bonyolultabb esetben egy stack még előfordul. Eztán elindítod a parsert az XML-re, végigdarálja, a callbackjeid meghívódnak és a legvégén örülsz, ha minden kitöltődött rendben.

Ehhez képest a StAX fordítva működik. Amikor parsolsz, te lépteted folyamatosan a következő tokenre (iterátor), és az aktuális token típusától, nevétől, stb. eldöntheted, mit csinálsz - akár félbe is hagyhatod a feldolgozást.

De ami fontosabb, a parsert szabadon megoszthatod több metódussal, amik egy adott elemet tudnak feldolgozni. Az előző példakód úgy nézne ki, hogy if fák helyett vannak parseFirstName, parseLastName, stb. metódusaid, amik a startElementtől az endElementig elvégzik a dolgukat.

És eközben teljesítményben nem rosszabb. Itt egy jókis stackoverflow kérdés, amit reggel olvasgattam amikor a kérdésemet elkezdtem.

Példát most nem tudok írni, mert dolgozom.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#3411) TBG válasza Karma (#3408) üzenetére


TBG
senior tag

Arra a kérdésrészre mondjuk nem válaszoltál, hogy miért lenne jobb az.

Volt ilyen kérdés? Nem tűnt fel...

ZTE Grand X powered by Intel® Atom™, Eladó: Panasonic HC-V10 HD+16GB SD kártya 25K.

(#3412) Karma válasza TBG (#3411) üzenetére


Karma
félisten

Idézem magam:

"SAX alatt ugye a StAX-ra (pull parser) gondolsz? Vagy ha nem, miért nem?"

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#3413) TBG válasza Karma (#3412) üzenetére


TBG
senior tag

Ah, hülye kérdésre hülye válasz...azt is kérdezhetted volna, hogy a pinára gondolsz? Nem? Miért nem?

Mivel a kérdésedben semmi olyan nincs, hogy az egyik miért lenne jobb, mint a másik, csak annyi, hogy miért nem, ezért sem értettem.

Azért nem gondoltam a STAX-ra, mert a SAX-ra gondoltam. Ez így megfelel?

[ Szerkesztve ]

ZTE Grand X powered by Intel® Atom™, Eladó: Panasonic HC-V10 HD+16GB SD kártya 25K.

(#3414) pakriksz válasza TBG (#3405) üzenetére


pakriksz
őstag

A normalize ugyan azt csinálja, mint amúgy az xml-be exportálás :) sőt valszeg ezt a metódust hívja meg az is.
De már megoldottam, favágó módszerrel, string replace-el.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#3415) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok!

Ezt posztot az Android programozás -hoz is beírtam, de mivel Java -hoz is kapcsolódik, ezért ide is beírom. Tehát:
szeretnék kérni egy kis segítséget Tőletek, ugyanis Android platformmal kapcsolatban fogok szakdolgozatot írni, illetve részt venni egy projektben.
A dolgozat címe: Android alkalmazások minőségbiztosítása - egy minősítő modell kidolgozása és eredményeinek validálása.
Elég tág téma így első hallásra, ezért is megpróbálom behatárolni nagyjából.
Először is ezen a projekten 3 fő fog dolgozni, beleértve engem is.
Ezek a körök kerülnek feldolgozásra, illetve ezeket kellene feldolgozni a projekt során:

1) Android GUI XML-ek elemzése, új metrikák definiálása
magának az Android alkalmazás felhasználói felületének elemzése meglévő illetve új metrikák bevezetésével
2) Andorid Java kód elemzése, új metrikák definiálása
Android specifikus kód elemzése meglévő illetve új metrikák bevezetésével
3) Minőségi modell adaptálása Androidra, minőségi eredmények és felhasználói vélemények statisztikai összefüggéseinek keresése
az előző két pontban definiált részek használata és eredményeinek felhasználása a felhasználói visszajelzések összehasonlításában

Látható, hogy nem új keletű dolgok kerülnek feldolgozásra, elemzésre, hanem már létező (különálló) rendszert kell átdolgozni magára az Android platformra.
Annyiban új a dolog, hogy még nem igazán vannak speciel Android alkalmazások minőségbiztosításával foglalkozó területek, projektek, ebből adódóan ez a projekt leginkább kutatás/fejlesztés témába sorolható.
Ehhez elsősorban irodalmat kell kutatni.
Találtam is ezzel foglalkozó cikket, SAMOA (ha valaki tud ehhez hasonló cikket, publikációt akkor azt is szívesen veszem).

Illetve lenne még kérdésem, ami leginkább azokhoz szól, akik foglalkoztak/foglalkoznak szoftverek minőségbiztosításával:
Érdekelne engem minden ezzel kapcsolatos forrás, tehát amit érdemes feldolgozni, ami mentén érdemes elindulni. (link, cikk, publikáció, bármi)
Ez vonatkozik mind az XML, illetve az Android specifikus Java kódra.
Pl. Android specifikus szabályok gyűjteménye

Ajánlásokat illetve a segítséget előre is köszönöm

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#3416) Pitu


Pitu
aktív tag

jól látom hogy a jax-ws és 1.5 java nem kompatibilisek?

(#3417) Pitu válasza Pitu (#3416) üzenetére


Pitu
aktív tag

közben ez megoldódott: innen leszedtem a megfelelő jar-okat, így már fordítható 1.5-el.

(#3418) TBG válasza Pitu (#3417) üzenetére


TBG
senior tag

Illene már áttérni 1.6-ra :) Minimum...

ZTE Grand X powered by Intel® Atom™, Eladó: Panasonic HC-V10 HD+16GB SD kártya 25K.

(#3419) Pitu válasza TBG (#3418) üzenetére


Pitu
aktív tag

Bár ilyen egyszerű lenne, ügyfélnél 1.5-ös verzió van :( Mondjuk azt én sem értem hogy még miért... alkalmazkodnunk kell, ez van, többször is javasoltuk már a frissítést.
Még annyi problémám van, hogy így az ant scripttel történő generálás (wsimport) nem megy. 1.6/1.7jdk-val minden ok.

(#3420) pvt.peter válasza pvt.peter (#3415) üzenetére


pvt.peter
őstag

[erre] senki semmit? :))

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#3421) Taoharcos válasza pvt.peter (#3420) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Szerintem még meg kéne próbálnod a prog.hu és javaforum.hu oldalakon.

(#3422) Superhun válasza pvt.peter (#3420) üzenetére


Superhun
addikt

Ez elég nehéz téma, mindenképpen próbálj meg külföldi fórumokon is kérdezni, illetve akár cégekkel is kapcsolatba lépni.

(#3423) pvt.peter válasza Taoharcos (#3421) üzenetére


pvt.peter
őstag

@Taoharcos: elnézek arra is :))

@Superhun: próbálkoztam már külföldi fórumon, eddig eredménytelenül
Cégekkel való kapcsolatfelvételben én is gondolkoztam, a következő lépések közé teszem :)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#3424) Superhun válasza pvt.peter (#3423) üzenetére


Superhun
addikt

A legnagyobb programozási fórum a StackOverflow, én mindenképpen próbálkoznék ott is. :)

(#3425) pvt.peter válasza Superhun (#3424) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszi, körbenézek ott is.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#3426) Scroll Lock


Scroll Lock
tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy az Eclipse mindegyik osztály futtatásakor (amit írtam) hibaüzenetet ír ki:

Error: Main method not found in class Elvis, please define the main method as:
public static void main(String[] args)

holott van main metódus és amikor az Eclipset először töltöttem le még nem írt ki hibát.
Valami ötlet?

(#3427) pvt.peter válasza Scroll Lock (#3426) üzenetére


pvt.peter
őstag

azt az osztalyt futtasd, ahol definialva van main metodus

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#3428) WonderCSabo válasza Scroll Lock (#3426) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A Run Configurationben egyébként direkt meg mondhatod neki, hogy melyik fv-t keresse.

(#3429) Scroll Lock válasza pvt.peter (#3427) üzenetére


Scroll Lock
tag

Azt az osztályt futtatom de hibát ír ki... :(

(#3430) Karma válasza Scroll Lock (#3426) üzenetére


Karma
félisten

Esetleg a main függvényed szignatúráját idemásolnád?

“All nothings are not equal.”

(#3431) WonderCSabo válasza Scroll Lock (#3429) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Csinálj egy új osztályt a varázslóval, és pipáld be, hogy csináljon main fv-t bele. Akkor tuti jó lesz.

(#3432) Scroll Lock válasza Karma (#3430) üzenetére


Scroll Lock
tag

Megváltoztattam a workspace és most újra jó lett.

(#3433) TBG válasza Scroll Lock (#3432) üzenetére


TBG
senior tag

Érdekes workaround.....

ZTE Grand X powered by Intel® Atom™, Eladó: Panasonic HC-V10 HD+16GB SD kártya 25K.

(#3434) sutszi válasza TBG (#3433) üzenetére


sutszi
veterán

:DDD :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3435) artiny


artiny
őstag

JAVA - melyik konyvet ajánjátok kezdo (java) tanulonak a kettő közul?
1./

Nagy gusztav . java programozas

http://nagygusztav.hu/sites/default/files/csatol/java_programozas_1.3.pdf
2./

Java 24 óra alatt

/tudom h nem 24h /

(#3436) Taoharcos válasza artiny (#3435) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Először a Java 24 óra az egy kicsit olyan játékosan mutatja be a dolgokat, utána a Nagy Gusztáv könyv. Később pedig valami komolyabb. Persze ha jól tudsz angolul (sajnos én nem), akkor sokkal több lehetőség adódik (sok videó is van fennt csak angolul).
Persze kérdés az is tudsz-e valamilyen nyelven jól programozni, mert ha igen, hagyd ki a Java 24 óra -t.

[ Szerkesztve ]

(#3437) DopeBob válasza artiny (#3435) üzenetére


DopeBob
addikt

Szerintem az Agyhullám féle Java könyvel kezd, nagyon jó!

MZ/X

(#3438) Taoharcos válasza DopeBob (#3437) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

De jó, még nem is hallottam erről a könyvről.

(#3439) DopeBob válasza Taoharcos (#3438) üzenetére


DopeBob
addikt

Az egész Head First sorozat nagyon jó, sajnos magyarra csak két kötetet fordítottak le (PHP a másik, azt nem ismerem).

MZ/X

(#3440) WonderCSabo válasza DopeBob (#3439) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nekem a Head First sorozatból a Design patterns könyvet volt szerencsém megismerni, és valami katasztrófa volt. Figurák, szövegbuborékok, gyagyi rajzok, ovódás szintű problémafelvetések, szánalmas. A Java nem ilyen?

(#3441) DopeBob válasza WonderCSabo (#3440) üzenetére


DopeBob
addikt

Egy kezdőnek szerintem tökéletes, érdekes, nem unalmas. Nyilván egyik sem egy referenciakönyv.

MZ/X

(#3442) artiny


artiny
őstag

A szemeszter végére egy olyan programot kell majd összehozni ami egy cég alkalmazottjainak adatbízisát tartalmazza,...

Hat nem vagyok semmiben sem expert,inkabb csak van valmi betekintesem.... :U
(pascal, delphi, C ezeket tanultam :U )

(#3443) sutszi válasza WonderCSabo (#3440) üzenetére


sutszi
veterán

Minden Head First ilyen....Néhol kicsit zavaró, de összességében szerintem nagyon könnyen nyomja beléd a tudást..

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3444) WonderCSabo válasza sutszi (#3443) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Értem... Engem az ilyen könyvek kiborítanak. :)

(#3445) sutszi válasza WonderCSabo (#3444) üzenetére


sutszi
veterán

Én a HF Java-t csináltam végig. Néhol kicsit szétszórtnak éreztem az általad említett dolgok miatt...Összességében viszont gyorsan tudtam átmenni a témákon.

Ez is ízlés kérdése kinek bejön kinek nem. Sokszor nehéz megtalálni a megfelelő szakirodalmat...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3446) pakriksz


pakriksz
őstag

Na ilyet még nem láttam, van egy java program, aminél egy fájlból olvas be szöveget (számokat), és azt értelmezi. Valamiért java.lang.NumberFormatException: empty String-el elszáll. Na ezért beraktam pár println-t hogy megnézzem tényleg üres-e. És csak ezt az exceptiont írja, a println-ek kimaradnak, mintha rögtön a program közepére ugrana.

Beraktam a reader létrehozása után közvetlenük egy println-t aminek ki kéne írnia egy szöveget. ÉS nem írja, viszont az utána lévő sor exceptionját igen. És most átírtam a reader fájlhivatkozását, egy nem létező fájlra, és akkor is ugyan azt az exceptiont írja.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#3447) Superhun válasza pakriksz (#3446) üzenetére


Superhun
addikt

Pastebin-re másold fel a kódot és linkeld be ide.

Az empty string hiba azt jelenti egyébként, hogy üres szöveget akartál számmá konvertálni, ami persze nem működik.

(#3448) fatal` válasza pakriksz (#3446) üzenetére


fatal`
titán

Akkor nyílván nem ott van a hiba, hanem valahol máshol. :)

Tegyél be kódot.

(#3449) WonderCSabo válasza fatal` (#3448) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Meg az inputot is feltoltheted.

(#3450) TommyX_


TommyX_
őstag

Kezdő javásként, szeretnék segítséget kérni.
Egy feladatban három különféle művelet végzést(feltétel vizsgálatot) kellene elvégezni, addig el jutottam, hogy ezt else if-fel tudnám esetleg megoldani, de arra nem jövők rá, hogy a műveleteket hol kéne meg adni, hogy jól számolja ki az eredményt a program :U

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Java programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.