Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Java programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3951) zserrbo


zserrbo
aktív tag

A következőt nem értem a Java alapú webalkalmazások szűrőjénél, hogy miért kapja meg a legutolsóként alkalmazott szűrő az előállított választ és megy végig fordított sorrendben a szűrőkön? Lehet alap dolog, de nem tiszta :/

"A kérés mindig először a webkonténerhez érkezik, amely előfel-
dolgozást végezhet a kérésen. Ezután a webkonténer ellenőrzi a kérés
URL alapján, hogy kell-e szűrőt alkalmaznia a kérésre. Az URL mintára
illeszkedő szűrőket a webkonténer egymás után alkalmazza a kérésre.
Ha mindez hibamentes volt, akkor a szűrők után átkerül a kérés a cél
webkomponenshez, a mi esetünkben ez most egy szervlet. A szervlet
az előállított választ a legutolsóként alkalmazott szűrőhöz továbbítja,
majd végigmegy fordított sorrendben a szűrőkön, és végül visszakerül a
webkonténerhez." [forrás]

(#3952) modder válasza zserrbo (#3951) üzenetére


modder
aktív tag

http://viralpatel.net/blogs/tutorial-java-servlet-filter-example-using-eclipse-apache-tomcat/

A filter kódjában chain.doFilter(req, res); a következő filtert hívja meg, legvégül a szervletet. Buta megfogalmazás. Nem végig megy fordított sorrendben a szűrőkön, egyszerűen visszatér mindegyik szűrő chain.doFilter(req, res); metódusával, így tehát amit ez után a sor után írsz, az mindig a sorban következő szűrő (legvégül a szervlet) meghívása UTÁN történik.
Így lehet az előállított választ módosítani.

[ Szerkesztve ]

(#3953) zserrbo válasza modder (#3952) üzenetére


zserrbo
aktív tag

Asszem értem, köszi!

(#3954) kemkriszt98


kemkriszt98
aktív tag

Üdv
Változókkal meglehet adni fájlok nevét?
Arra lenne szükségem hogy egy for ciklusban megadott i értéke határozza meg a betöltendő képet, tehát ha az i az mondjuk 6 akkor a 6.jpg-t töltse be vagy valami hasonló..

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#3955) kispx válasza kemkriszt98 (#3954) üzenetére


kispx
addikt

Az i értékét stringgé konvertálod, majd hozzáfűzöd a ".jpg" stringet. Erre gondoltál?

(#3956) Superhun válasza kemkriszt98 (#3954) üzenetére


Superhun
addikt

Változókkal meglehet adni fájlok nevét?

Igen, String változókkal. :U

(#3957) kemkriszt98 válasza Superhun (#3956) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

OK, de ....
Ha van pl ..... new File("mappanév/6.jpg")
akkor helyett mit írhatok? Mert gondolom a ..... new File("mappanév/string-em")
nem fog működni.

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#3958) WonderCSabo válasza kemkriszt98 (#3957) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Először olvasd el hogy is kell alapvetően a String-eket Javában kezelni, aztán kérdezz. ;)

(#3959) DS39 válasza kemkriszt98 (#3957) üzenetére


DS39
nagyúr

String fajlnev = "";

for (...) {
fajlnev = "mappanév/" + i + ".jpg";
}

aztán:

... new File(fajlnev);

[ Szerkesztve ]

(#3960) kemkriszt98 válasza DS39 (#3959) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

Ok kösz. :D

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#3961) kemkriszt98


kemkriszt98
aktív tag

Sziasztok, a következő problémám lenne:
Van egy haverom aki egy minecraft servert üzemeltet otthonról és szeretné hogy ha pluginokat használ akkor a játék magyar szöveget írjon ki pl. telekfoglalásnál.
Szerencsére néhány pluginnak megvan a forráskódja a baj viszont az hogy használnak olyan függvénykönyvtárakat amik nekem nincsenek meg így ha le is fordítom a szövegeket a kódot nem tudom lefordítani...
Esetleg meglehet ezt oldani valahogy?

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#3962) Superhun válasza kemkriszt98 (#3961) üzenetére


Superhun
addikt

A libraryt is decompile-old, amit kér. A modderek is így csinálják.

Szerk: vagy egyszerűbb megoldás: hozzáadod a libeket a projekthez :D

[ Szerkesztve ]

(#3963) kemkriszt98


kemkriszt98
aktív tag

NetBeans-ben be lehet állítani hogy amikor lefordítom a progit akkor a jar fájlhoz hozzáadja a yml fájlt is?

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#3964) Superhun válasza kemkriszt98 (#3963) üzenetére


Superhun
addikt

Miféle yml fájlt? Ha saját resource-ról van szó, akkor elég, ha a forráskód csomagstruktúrájába rakod, aztán a kódból resource-ként töltöd be.

(#3965) kemkriszt98 válasza Superhun (#3964) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

Sorry de én ehhez még új vagyok csak sejtem hogy miről beszélsz :D am plugint írtam Bukkit szerverhez

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#3966) Superhun válasza kemkriszt98 (#3965) üzenetére


Superhun
addikt

Oda rakod a yml fájlt, ahol a .java fájlok is vannak (a forráskód). Hogy töltöd be egyébként azt a yml fájlt?

(#3967) kemkriszt98


kemkriszt98
aktív tag

Én hozom létre

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#3968) Superhun válasza kemkriszt98 (#3967) üzenetére


Superhun
addikt

Akkor azt nem tudod berakni a jarba :D

A pluginoknak van saját mappájuk a craftbukkit szerver plugins mappájában, ott tudod létrehozni.

(#3969) kemkriszt98


kemkriszt98
aktív tag

Most vagy énértem félre vagy te :D
Nem a kódban hozom létre hanem előtte. Egyébként a szükséges plugin.jml-ről van szó

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#3970) Superhun válasza kemkriszt98 (#3969) üzenetére


Superhun
addikt

Hát ha picit bővebben kifejted a problémát, talán nem értem félre. :)

Ha szabványos dolgokról beszélünk, akkor kövesd a tutorialokat, ott mindent elmondanak, szájbarágósan.

Ha gond lenne az angol, akkor itt egy magyar is.

(#3971) kemkriszt98 válasza Superhun (#3970) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

Na de maik tutoriál szól arról hogy NetBeans-ben hogy lehet a plugin.yml fájlt automatikusan belerakni a jar-ba?

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#3972) ITmuki


ITmuki
csendes tag

Sziasztok!

Gondoltam itt is felteszem a kérdésem:

Az érdekelne,hogy mennyire van értelme java fejlesztői ambíciókkal folytatni a tanulmányaim MSc-n(BME)?
Ez alatt arra gondolok,hogy érdemes-e a +2 évet MSc-n eltölteni,esetleg heti 20 óra munka mellett(ami feltételezem,hogy komoly feladat sulival) vagy inkább vágjak bele a rendes 40 órás főállásba,ahol 2 év tapasztalat azért sokat számít.

(#3973) Superhun válasza kemkriszt98 (#3971) üzenetére


Superhun
addikt

Hogy érted, hogy automatikusan? Ha a forráskód mappáiba rakod a plugin.yml fájt, automatikusan be fog kerülni a jar build során a jarba. Ha erre gondolsz...

(#3974) kemkriszt98 válasza Superhun (#3973) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

úgy hozom létre a yml-t hogy jobb klikk a projektre----new----YAML File.... ezt a (nem vagyok biztos hogy így hívják) gyökérkönyvtárba helyezi. De a jar-ba nem kerül bele.

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#3975) kemkriszt98 válasza Superhun (#3973) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

Ok megvan .... én vagyok a hülye.... :D

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#3976) Superhun válasza kemkriszt98 (#3974) üzenetére


Superhun
addikt

A package struktúrába helyezd át (az src-n belülre, csak ne közvetlenül a gyökerébe).

Edit: ha megvan, akkor ok ;)

[ Szerkesztve ]

(#3977) WonderCSabo válasza ITmuki (#3972) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sztem a Programozás fórumban tedd fel ezt a kérdést. Egyébként engem is érdekelnének a válaszok, hasonló cipőben járok.

[ Szerkesztve ]

(#3978) Pitu


Pitu
aktív tag

Jax-ws-el generáltam egy klienst. Inicializálásnál megadok egy wsdl url-t, ill. opcionálisan QName-t is lehet.
Ügyfél most azt kérte hogy paraméterezhető legyen a soap:address is:
<soap:address location="http://example.com/WSService"/>

Még nem tudtam kipróbálni, de ez a megoldás jó lehet a problémára:

WSService_Service service = new WSService_Service(url, new QName("example.com/WSServices", "WSService"));
webservice = service.getWSServicePort();
((BindingProvider)webservice).getRequestContext().put(BindingProvider.ENDPOINT_ADDRESS_PROPERTY, endpointAddress);
?

Itt találtam ezt.

[ Szerkesztve ]

(#3979) Pitu válasza Pitu (#3978) üzenetére


Pitu
aktív tag

Kipróbáltam, működik ez. :)

(#3980) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok.

Ha JAVA-s állásinterjúkra, vagyis az ezeken gyakran előforduló kérdésekre szeretnék gyakorolni, akkor milyen forrást javasolnátok? üdv

(#3981) Superhun válasza Jim-Y (#3980) üzenetére


Superhun
addikt

Ez erősen függ attól, hogy milyen jellegű az a Javas munka. Mindig célszerű az álláshirdetésben szereplő technológiákat megnézni, továbbá legalább a Java alapokkal legyél teljesen tisztában, hiszen ha az alapdolgok sem mennek, feleslegesen szívatod majd magad az interjú hátralevő részében, nem fognak felvenni. :)

(#3982) kemkriszt98


kemkriszt98
aktív tag

Ha valaki ismeri a bukkit api-t megtudná mondani hogy van-e olyan listener ami a playerek "opolását" figyeli?

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#3983) Superhun válasza kemkriszt98 (#3982) üzenetére


Superhun
addikt

Ezt inkább a minecraft topicban kérdezd. De egyébként mindent meg lehet oldani.

(#3984) gygabor88 válasza Jim-Y (#3980) üzenetére


gygabor88
tag

Effective java es java concurrency in practice anyaga alap. Nem junior poziciora mechanical sympathy, jsr-133, oracle gc-vel foglalkozo oldalai es nehany cikk a vanilla javan.

(#3985) kemkriszt98


kemkriszt98
aktív tag

Meg lehet nézni hogy egy enum tartalmaz e egy felhasználó által beírt szót?Pl.
... enum color{ red,blue}
és akkor a felhasználó beír egy szót mondjuk green s a program megállapítja hogy nincs benne s ha beírja hogy red akkor az benne van....
Bocs ha túlmagyaráztam de úgy vettem észre hogy általában túl keveset mondok s félre értitek :)
A google-t megnéztem de nem ment amit találtam ... de megvan mit szúrtam el :D

[ Szerkesztve ]

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#3986) WonderCSabo válasza kemkriszt98 (#3985) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az enumot így nem nagyon szoktuk használni.

(#3987) Karma válasza WonderCSabo (#3986) üzenetére


Karma
félisten

Azért attól még nem lehetetlen, pl. full naív módban a values() által visszaadott tömbön, a name-re tesztelgetve lehet ilyet csinálni. Pontos illesztésre meg ott a valueOf.

Szerintem lehet olyan helyzet, hogy van értelme egy ilyen lépésnek.

“All nothings are not equal.”

(#3988) TBG válasza Jim-Y (#3980) üzenetére


TBG
senior tag

Manapság: jee, spring, hibernate, jsp/jsf. Ezek pörögnek.

ZTE Grand X powered by Intel® Atom™, Eladó: Panasonic HC-V10 HD+16GB SD kártya 25K.

(#3989) WonderCSabo válasza Karma (#3987) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hááát, a user által beírt stringet egy kódban lévő változó nevével összehasonlítani sose jó ötlet (mert az enum egy konstansa pont ez.)

(#3990) RexpecT


RexpecT
addikt

Ha van egy osztályom, aminek van belső osztálya is, akkor hogyan tudom rávenni javadocot hogy ahhoz is generáljon HTML fájlt? :R

(#3991) Superhun válasza RexpecT (#3990) üzenetére


Superhun
addikt

Próbáld meg a -private kapcsolóval meghívni a javadoc-ot. [link]

(#3992) RexpecT válasza Superhun (#3991) üzenetére


RexpecT
addikt

Köszi, néha nem csak nézni, hanem látni is kellene :B :R

(#3993) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Jövő félévben Java-t fogok tanulni az egyetemen, kicsit szeretnék rákészülni, mert a vizsgát elég nehéznek mondják, állítólag sok referenciát kell tudni a beugróknál, ami nehézzé teszi.

Tehát az lenne a kérdésem, hogy tudnátok ajánlani valami nagyon kezdőszintű oldalt, ahol legalább az alapokat el tudnám sajátítani, majd ha ezeken túl vagyok akkor megint írok a következő szinthez, de egyelőre ez legyen meg :)

A másik kérdésem, hogy milyen fejlesztőkörnyezetet ajánlotok? Ha valaki BME-s, vagy jártas abban, hogy mit használnak ott, akkor az lenne a legjobb, hogy megszokjam azt, később ne kelljen az átállással is bajlódni.

A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#3994) xTc válasza Vasinger! (#3993) üzenetére


xTc
aktív tag

Helló,

"Tananyagból" én a következő linket ajánlanám, ha az angol nem jelent problémát:
[link]

Sajnos magyar nyelvű friss, ma is használható tananyagot nem tudok mondani. Könyvből pedig [link], de már ez is kissé elavult, 2 verzióval ezelőtti.

Fejlesztői eszközből pedig nagy valószínűséggel, vagy az eclipse [link] vagy a netbeans [link], amit gondolnék, hogy használni fogtok.

(#3995) PandaMonium


PandaMonium
őstag

Sziasztok.
Tudtok javasolni akár online, akár könyv formában olyan Java leírást ami a konkurenciáról szól részletesen? Érdekelne, hogy bizonyos feladatokat, hogy lehetne megoldani multi-threadelve.
A Java Concurrency In Practice már felkeltette a figyelmemet, de nem tudom mennyire lehet friss anyag. :F
Előre is köszönet. :R

What I cannot create, I do not understand

(#3996) modder válasza PandaMonium (#3995) üzenetére


modder
aktív tag

Helló, Java 6-ban jött be nagyon sok minden, ami megkönnyíti a több szálú programok fejlesztését, és a Java Concurrency in Practice ezt taglalja. Nagyon jó alap. jó tömény könyv. Persze Java 7-ben biztosan volt pár feljesztés a több szálú programozás terén, de közel nem annyi, mint amit a hatos verzóba nyomtak bele. Én csak ajánlani tudom. De amúgy kétszer el kell olvasni, hogy megragadjon, plusz nem árt, ha ki is próbálod amiket ír, mert nagyon sok tudásanyag van benne, amit könnyű elfelejteni.

(#3997) PandaMonium válasza modder (#3996) üzenetére


PandaMonium
őstag

Rendben, köszönöm a gyors választ! :)

What I cannot create, I do not understand

(#3998) Pitu


Pitu
aktív tag

Van itt valakinek jboss 4.2.3 + jax-ws tapasztalata?
Frankón összeakad a java-s implementáció a jboss-ossal.
Ezt megcsináltam és így a kliens jó lett: [link], 1.6-os java van a szerveren.
Most viszont a service romlott el: java.lang.ClassCastException: com.sun.xml.messaging.saaj.soap.ver1_1.Message1_1Impl cannot be cast to org.jboss.ws.core.soap.SOAPMessageImpl

(#3999) pakriksz


pakriksz
őstag

log4j smtp appender, email küldés gmail smtp-n hogyan? Nem küld el semmit, de még egy hibaüzenetet sem dob.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#4000) Superhun válasza pakriksz (#3999) üzenetére


Superhun
addikt

Mivel próbálkozol?

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Java programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.