Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) kéknő


kéknő
újonc

Sziasztok!
Én már használtam és nagyon jól bevált. A terhességem alatt is végig ittam. Soha olyan jó nem volt a vérképem.Sajnos egy ideig nem volt rá időm,és a hűtőben elpusztult. Ha valakinek Miskolcon lenne felesleges gombája én nagyon örülnék neki.

(#502) jungleflashr


jungleflashr
csendes tag

Na ma én is elkezdtem gombázni :D
Egyik haveromtól kaptam egy üveggel, de sajnos a kollega nem igazán tudhatta hogy a fémet nem komálják és hát a befőttes üveg teteje elég fém volt... Úgyhogy végeredményben egy büdös sárga löttyöt kaptam az alján egy kis zaccal. De szépen kimertem őket egy műanyag edénybe és langyos vízzel alaposan átmostam őket, most elég vidámnak tűnnek.
Limonádé alapnak kaptak 2 szem aszalt barackot meg pár szem apróra vágott kandírozott aszalt gyümit. Holnap után megkóstolom, remélem jó lesz :)

Ha valakinek kell Fehérváron egy adag kristálygomba annak szívesen odaadom.

(#503) jungleflashr


jungleflashr
csendes tag

Megérett a lé :D Van egyfajta bukéja de finomra sikerült, talán egy kicsit túl édesre is. Ma bekészítettem egy újabb adagot (lévén hogy az előzőt sikerült egyből megvedelnem :D ), de most kevesebb cukorral és mazsolával. Tetszik a dolog :) Ahogy néztem a gombáknak is tetszik mert szép nagyra nőttek.

(#504) Brian_RL


Brian_RL
aktív tag

Van egy adag feleslegem, ha kell valakinek írjon itt, vagy privátba. Budapest XVII kerületben, vagy a keleti pályaudvar környékén átvehető. Cserébe egy befőttesüveget kérek :)

(#505) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Arra valami ötlet hogy a szénsavasság miért nem jön elő készítés közben? Régebben volt de egy ideje semmi.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#506) jungleflashr válasza Winner_hun (#505) üzenetére


jungleflashr
csendes tag

A mostani nekem se lett szénsavas, lehet hogy egy nappal tovább kellett volna érlelni.

(#507) Brian_RL válasza Brian_RL (#504) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

már 2 adag vihető el!! Senkinek se kell? :(

(#508) Kecskemét1


Kecskemét1
újonc

Üdvözlök Mindenkit!,
Kecskeméten ha valaki tudna nekem kristálygombát adni, megköszönném. üdv. Ica.

(#509) Nudlee86 válasza Kecskemét1 (#508) üzenetére


Nudlee86
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Egy adag (kb. 8 kanálnyi) kristálygombát keresek, lehetőleg anyagiaktól mentesen, Debrecenben és/vagy Kaposváron, aki tud ilyenről, kérem privát üzenetben keressen meg, előre is köszönöm.

További szép napot.

(#510) Homlok87


Homlok87
csendes tag

Sziasztok!

2 hete kaptam sógornőmtől egy adag (6 kanál) kristálygombát, 1 hetet pihent a hűtőben, mert lusta voltam beszerezni a hozzávalókat.
Sajnos a magyar oldalakon copy/paste módszerrel írják le a gomba jellemzését, elkészítését.
Olvastam sok külföldi blogot és fórumot is, hogy tudjam, hogyan bánjak ezekkel a kis "zselédarabokkal". :)

Ha jó erőben szeretnéd tartani a gombaflórát, akkor használj szénsavmentes ásványvizet, mert az nem tartalmaz klórt, ami öli a bacikat.
A kén (szulfát) szintúgy öli őket, ami tartósítószerként szolgál sok aszalt gyümölcsnél, ezért is ajánlott a bio. A gyümölcsből nem lehet kiszellőztetni a ként.

Én 1 napig szoktam hagyni őket kajálni és "székelni" (bocs), mert
nekem 2 nap erjesztés után enyhén záptojás szagú lett a limonádé. Ami már tényleg nem finom. :(
Most ott tartok, hogy meg akarok tölteni egy 2l-es flakont gombával. :DD

Tegnap :

[07.28.(nagyban)]
(a kis műanyag dobozban kaptam kb. 1/4-ig volt benne kristálygomba)

Ma:

[07.29.(nagyban)]

Már érzem a pozitív hatását.
Nagyon fáradtnak éreztem magam egész nap, már nem. :C

[ Szerkesztve ]

(#511) Dealer20


Dealer20
tag

Esetleg valakinek Nyíregyházán egy adag felesleges gombája ? :C

(#512) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Nem biztos, hogy jó ötlet egy gomba anyagcsere termékeit fogyasztani. Személy szerint lövésem sincs arról, hogy ez a gomba mit csinál a cukorból, amit odaadtok neki azon kívül, hogy szaporodik. Vegyük pl a sört, azt is ugyanúgy gomba erjeszti, és egyáltalán nem egészséges. (Finomnak mondjuk finom.)

http://en.wikipedia.org/wiki/Tibicos

Ha jól nézem ez az, és nem sok köze van Japánhoz, mert rengeteg kultúrában előfordul. Kb hasonló, mint a kombucha, ez is egy baktérium-gomba társulás. Az átlátszó cucc, amit szemmel is lehet látni az egy poliszacharid, nem pedig gomba termőtest vagy bármi ilyesmi, amire az emberek először gondolnának. Ezek a társulások egysejtűek, nem képeznek semmilyen többsejtű struktúrát.

http://scholar.google.hu/scholar?start=10&q=tibicos&hl=hu&as_sdt=0
Kevés a tudományos cikk, ami használható lenne a témában, úgyhogy sokat nem lehet elmondani róla. Elvileg nem káros a szervezetre, legalábbis az egyik cikk azt állította, hogy madarak belső szervei nem halnak el tőle. Persze ettől még nem is feltétlen hasznos.

"Typical tibicos have a mix of Lactobacillus, Streptococcus, Pediococcus and Leuconostoc bacteria with yeasts from Saccharomyces, Candida, Kloeckera and possibly others. Lactobacillus brevis has been identified as the species responsible for the production of the polysaccharide (dextran) that forms the grains."

Leginkább engem a lepedékre emlékeztet ez a társulás, annyi extra, hogy ott a Streptococcus mutans alakítja ki a biofilm vázát, és a Lactobacillusok termelik a savat, ami lebontja a fogzománcot.

A leszűrt lében egysejtű bacik és gombák vannak, nem csak anyagcsere termékek. Attól függően, hogy milyenek a körülmények jelen lehetnek gomba és baktérium spórák. Pl ha berohadt a lé, akkor valszeg spórákban vannak ott, mert nem ideálisak a külső körülmények. A spórák egy része simán átjut a sósavon, ami a gyomorban van, és elkezdik kolonizálni a vastagbelet, és ez nem biztos, hogy jó. A Streptococcus és a Candida fajok között is vannak kórokozók. A Saccharomyces fajok közül vannak, amelyek erjesztenek, pl sör vagy kenyér, amiben előfordulhatnak. A Lactobacillus általában hasznos a bélrendszerben. A többiről nincs sok fogalmam, hogy micsoda. Ezek közül is eléggé számít, hogy pontosan milyen faj az, ami jelen van a lötyiben. Hasmenést, rosszabb esetben bélgyulladást, vagy komolyabb dolgokat is okozhatnak azzal, hogy letámadják az aktuális bélflórát.

Én mielőtt fogyasztanám sokkal jobban utánajárnék, hogy pontosan milyen fajok vannak ebben a cuccban, és ezek mit okozhatnak. Elképzelhető, hogy egészséges, de az is, hogy nagyon káros. A másik veszélye a dolognak, hogy ezek az egysejtű társulások dinamikusan változnak attól függően, hogy milyen a környezet, és az éppen melyiknek kedvez. Szóval akár az is előfordulhat, hogy az egyik nap még a hasznosnak mondható baktériumok vannak túlsúlyban, a másik nap meg a károsak. Én alapvetően nem tartom egy jó ötletnek ilyesmik fogyasztását, de mindenki döntse el maga, hogy mit akar.

Buliban hasznos! =]

(#513) fess


fess
őstag

Sziasztok
Az mitől lehet,hogy a gombalé sűrűbb lesz? Már a második szűrés óta ilyen,ízre nem rossz,csak állagba sűrűbb mint szokott lenni,kicsit sziruposabb.

(#514) Kata68 válasza Wharmoringen (#470) üzenetére


Kata68
újonc

Sziasztok!
Én is kristálygombát keresek! Aki tud, kérem segítsen! Fontos! Előre is köszönöm! Kérem ide írjanak : bajankatalin@freemail.hu
(Nyíregyháza és környéke)

(#515) pter1 válasza L!NK->Q3 (#201) üzenetére


pter1
újonc

Sürgősen kellene Kristály gomba nem tudod ,hogy hol lehet rendelni!? :)

(#516) pter1 válasza Homlok87 (#510) üzenetére


pter1
újonc

Sürgősen kellene Kristály gomba nem tudod ,hogy hol lehet rendelni,vásárolni? :)

(#517) Dóra1


Dóra1
újonc

Sziasztok!Valaki ne tudna adni kristálygombát Nyíregyháza környékéről?Köszönöm szépen!!

(#518) Dóra1


Dóra1
újonc

A segítségeteket szeretném kérni ,hogy esetleg rendelni lehet-e valahol kristálygombát?"Nagyon fontos lenne!!!!" :((

(#519) tunde01


tunde01
újonc

Sziasztok nekem is szükségem lenne kristálygombára, ha valaki tud írjon: tunde.kerekes@vipmail.hu

KösziTünde

(#520) tunde01


tunde01
újonc

Sziasztok nekem is szükségem lenne kristálygombára, ha valaki tud írjon: tunde.kerekes@vipmail.hu

Bocsánat, az előbb elfelejtettem írni Budakeszi illetve Budapesten vagy környékén.

KösziTünde

(#521) Pekgabor1 válasza Mazsola2002 (#458) üzenetére


Pekgabor1
újonc

Udv!
Nekem kellene kristalygomba. Győri vagyok.
Van meg neked?
vagy valakinek?
ha tudtok akkor itt az emil cimem: harnyasg@gmail.com
Koszonom.

[ Szerkesztve ]

(#522) magortaltos


magortaltos
csendes tag

Én is szeretnék kérni valakitől! Debrecenben.
Cserébe adok egy palack saját aszút (Tokaj-Hegyaljai természetesen)!

(#523) Szafó


Szafó
újonc

Sziasztok! :-) Nem rég szereztem tudomást erről a Japán kristálygombáról. Igencsak felkeltette az érdeklődésemet. Nekem leginkább gyulladásos bélbetegségre "gyógyítására" alkalmaznám!
Veszteni valóm nincs úgy érzem!
Továbbá szeretném beszerezni ez ügyben kérném a segítséget.
Kellemes hétvégét! :)

(#524) stifi82 válasza Szafó (#523) üzenetére


stifi82
aktív tag

2 hónapja van j.k. gombám akkor mikor vettem 1 hét alatt duplájára szaporodott azóta semmi stagnál, mit lehetne tenni vele? Azt kap amit leírnak és mégsem nő.
Meg mióta iszom felbüfög gyomorsavam ez normális dolog vagy hadjam abba vagy ez normális mellékhatás?

(#525) Hannababa3 válasza Fred23 (#465) üzenetére


Hannababa3
újonc

Szia, él még a felajánlásod a kefir gombát illetően? Engem érdekelne. elérhetőségem : 06205841106
Köszi. :C :R
Fekete Mária

(#526) KASZLANA válasza gergo55 (#208) üzenetére


KASZLANA
újonc

Sziasztok!

Szeretném megszerezni a japán kristálygomba+kombucha+tibeti kefírgomba élő kultúrát.
Ha valaki tud adni/ eladni, kérlek, szóljatok.
Elérhetőségem: munkaszk@gmail.com

KÖSZÖNÖM SZÉPEN!

(#527) Teplic


Teplic
tag

Sziasztok!
Ha valaki tud adni kombucha gombát + indítót, kefír gombát, kristálygombát, akkor azt szívesen fogadom!
Mivel régebben ingyen adtuk, köztük én is, ezért a hagyományt szeretném folytatni. Bp. 13. kerület környékén.
Aki tud, az írjon rám egy privát üzenetet, ha kérhetem.
Köszönöm!

(#528) Kriszta1


Kriszta1
újonc

Sziasztok! Ha valaki tudna adni vagy eladni japán kristálygombát Budapesten, azért nagyon hálás lennék. Katasztrofális a vérképem és állítólag azon is segíthet. Nincs veszteni valóm. Elég nagy a baj. :((
Az e-mail címem: gaykriszta@yahoo.com
Köszönöm szépen!

(#529) cicuka


cicuka
újonc

Sziasztok !

Van eladó kristálygombám fölösleg. Ha valakit érdekel, ,jelezzen privátban, ha kérhetem ,vagy az alábbi e mail cimen . Miskolchoz közel :-)
Budapesti érdeklődőknek is megoldható:-)

jolie.arvai@ yahoo.com

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#530) PottikaPotti


PottikaPotti
újonc

Sziasztok ez az elso kommentem itt :) , van meg valaki aki arulja ezt a cuccot? :B

(#531) Melinda1968 válasza katalin1217 (#239) üzenetére


Melinda1968
újonc

Szia hova kellene menni a gombàért vagy hogyan tudnànk àtvenni én Fejérmegyében lakom Abàn ha lehetne 2 adag kellene.Elöre is köszönöm Melinda.

(#532) Nyuszitesó


Nyuszitesó
újonc

Sziasztok!
Több mint 10 évig volt leszárítva egy kis üvegbe eltéve a kristálygombám.
Most elővettem, beáztattam a szokásos módon, és szépen szaporodik :)

(#533) Meliberni


Meliberni
friss újonc

Garantáltan Prémium minőségű Japán Kristálygomba, másnéven japán kristály vagy vízkefir, eladó. Gyönyörű, nagyszemű egészséges fajta gombák, jól szaporodnak! Az általa készített ital, a benne lévő rengeteg mikroorganizmusnak köszönhetően támogatja az immunrendszert és jótékony hatású az emésztésre! lehet kérni házhozszállítást, vidékre postai úton, MPL csomagban , személyesen és utánvéttel tudom küldeni. Az ára: 1800 Ft / 1 adag, ami 200 grammnyi mennyiség, és 2 liter gombalét tud előállítani 2-3 nap alatt. Amennyiben tőlem rendel, kap egy olyan adagolási útmutatót, amellyel a gomba a legjobban szaporodik, és a legjobb italt készíti el! telefonszám magyarországi mobilszám, amennyiben Magyarországról hív és megcsörgeti, szívesen visszahívom!

(#534) Tboy69


Tboy69
friss újonc

Valóban nagyon jó a hatása a Japán Kristálygombának. Én minden nap fogyasztom, több az energiám, mindenfajta bélproblémám megszűnt, jobb az emésztésem, könnyű és rendszeres a székletürítésem!
Csak ajánlani tudom.
Itt beszerezhető: http://www.japankristaly.n1.hu

És nagyon jó még a Tibeti kefirgomba is!
Házi készítésű kefírt lehet vele készíteni, ami tele van élő hasznos mikroflórával.
Ezt pedig itt lehet beszerezni: http://www.kefirgomba.n1.hu

(#535) agisanci válasza Tboy69 (#534) üzenetére


agisanci
csendes tag

Gondolom saját magadat reklámozod... 5400 Ft/adag?! Nem sül le a bőr a képedről?! Számlát adsz róla? :U

"A világ legnagyobb spekulációjának az számítana, ha azon az áron vennénk egy politikust, amennyit ér, és azon az áron adnánk el, amennyire tartja magát." André Kostolany

(#536) devil-k válasza agisanci (#535) üzenetére


devil-k
nagyúr

Miért zavar az téged, hogy mennyiért adja?
Nem mindegy, hogy milyen az a tenyészet. Én magánemberektől soha nem vettem még, de több, komoly kultúrákkal foglalkozó cégektől már vettem kristálygombát, s ott is volt, ami egy kalap kakát nem ért. De az reális, kb. 5.000 Ft/30g. Egy valamit nem szabad elfelejteni az árról, mégpedig azt, hogy ezt csak egyszer kell megvenni, onnantól kezdve nem lesz gond.

- mozi bolondéria -

(#537) agisanci válasza devil-k (#536) üzenetére


agisanci
csendes tag

Milyen hozzáadott értéket képvisel? Milyen munka van vele? Metszeni, kapálni, locsolni kell? Vagy saját szellemi termék?
Én ingyen kaptam közel 1kg-ot, és eszembe nem jutott eddig, hogy pénzért adjak tovább belőle. Szóval ezért... És Téged miért zavar, h ez engem zavar?

[ Szerkesztve ]

"A világ legnagyobb spekulációjának az számítana, ha azon az áron vennénk egy politikust, amennyit ér, és azon az áron adnánk el, amennyire tartja magát." André Kostolany

(#538) devil-k válasza agisanci (#537) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ja tényleg, a cukor és a víz és egyéb hozzávaló ingyen van. Bocs’.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#539) agisanci válasza devil-k (#538) üzenetére


agisanci
csendes tag

Nem, nincs ingyen, de úgy gondolom, hogy mindennek van határa...

"A világ legnagyobb spekulációjának az számítana, ha azon az áron vennénk egy politikust, amennyit ér, és azon az áron adnánk el, amennyire tartja magát." André Kostolany

(#540) Epergabor válasza Nyuszitesó (#532) üzenetére


Epergabor
újonc

Szia!
Érdekelne, hogyan szárítottad ki a gombát? Előre is köszönöm a választ! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.