Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25101) Ferdzsoo válasza m0h0senator (#25100) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Gamek alatt még 60 fokig sem jut, linxel 60 egynéhány... :U
A linx pedig jobban fűt mint a prime...
És megint összehasonlítottál egy nemazonos órajelet, egy víz, vs léghűtéssel, és feszről sem beszélgettünk, de még a tesztprogramunk sem ugyanaz... :K
Kicsit hamar vonjátok a következtetéseket...
De nemértem mivel nyernék többet Ti miről beszéltek? :) Egy gyengébb pasztával nyernék többet?

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#25102) pontyos


pontyos
senior tag

Srácok! Tudtok ajánlani Intel Core I5 procit ami ár/értékben megéri?! Húzás tuning nem kell, tehát un alap elég. Nem igazodok ki a számokban, Thx és Üdv

[ Szerkesztve ]

(#25103) laychi válasza Ferdzsoo (#25099) üzenetére


laychi
veterán

Ok,csak azért írtam,mert haswell topicban is írta egyik srác,hogy a h100i hűtőt el kezdte enni az ultra,annak ellenére,hogy réz talpa van,alumíniumot meg teljesen meg tudja enni,csak jó indulatból mondtam,hogy oda ne azt kenj,az meg megint egy más dolog,hogy a kupakra elkenni drága ez a paszta.

Általánosságban 20 fok meg szokott lenni(linx,prime terhelés alatt,amúgy nem ennyire észrevehető),nekem 3570k-nál 103 fokból lett 76,majd házcsere után 71 fok a legmelegebb mag 1,28V 4,5Ghz-en,haswellnél is nyertem vele 18-20 fokot.
De ha te úgy látod,hogy neked azért nem lett annyi nyereség,mert eleve jobb volt a pasztázás és elégedett vagy,akkor nem szóltam.:)

(#25101) Feree13
De nemértem mivel nyernék többet Ti miről beszéltek? :) Egy gyengébb pasztával nyernék többet?
Nem az,hogy többet nyersz,de az ultrának csak a kupak alatt van meg az előnye a többi pasztával szemben,kupakon ugyan azt produkálja,mint az összes többi MINŐSÉGIBB hagyományos paszta(ami nem eszi meg a hűtőt)

Pontyos az adatlapodon i5 2400 szerepel,ha ez van most és nem akarsz tuning procit szvsz. felesleges róla másmilyenre váltanod,mert sokkal nem lesz erősebb,max 10-12%.
Játéknál ugyan olyan jó,de máshol sem sokban marad el,előrelépés mindenképpen egy jól húzható K-s proci vagy egy i7 lenne.

[ Szerkesztve ]

(#25104) m0h0senator válasza Ferdzsoo (#25101) üzenetére


m0h0senator
őstag

Pont ezért említettem a nem azonos órajelet, magasabb feszültséggel hozta nekem az ultra ezeket az értékeket, ezért szvsz 4 ghz-en közelében sem lettem volna az 50-60 fokos tartománynak...

An odyssey through the realm of consciousness.

(#25105) Ferdzsoo válasza laychi (#25103) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ó, nekem messze nem volt gyárilag sem 100 fok közelében 4ghz-n, a legdurvább magom is 78 fok volt maximum. Látod ezmiatt nem hozott nekem huszon fokokat... ;)
A pasztát nem sajnáltam oda se, mivel annakelőtte is ez volt rákenve és láttam hogy nem ette meg a hűtőt emiatt kentem rá ismét.
Mondjuk ma el is fogyott az Ultra és tényleg nem olcsó mulatság...
De hőben ver minden hagyományos pasztát ez tutti... :K

Bale: igen és még mindig vízzel hűtesz, míg én nem. :)
Bár hűthetnék azzal is, csak az megint egy 3 órás történet mire összerakom a rendszert...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#25106) KAMELOT válasza Ferdzsoo (#25099) üzenetére


KAMELOT
titán

4GHz 55-60 fok? Mivel hűtöd?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#25107) ricshard444


ricshard444
veterán

Vicces és egyben ijesztő ilyen hőfokokat olvasni, én most 6/6 szálon Xeon-nal 4400-s órajel mellett sosem megyek 65 fölé semmilyen program alatt /nem égető cuccokra gondolok, hanem a mindennapi felhasználásra max 80-90% kihasználtsággal/, 6/12-n 80-nál állok meg, 4700/4800-n már 90-95 fok körül, így nyáron, az meg egyáltalán nem jó, mert 96 fokon már jön a szorzó ugrálás /ez már Linx/
Még ezt és a kövi hónapot tolom le ezzel a procival, aztán pénz függvényében jön valami újabb generációs csoda, de nekem magas órajeleket és alacsony hőfokokat írjatok, takarjátok el a szemem elől az igazságot és mutassátok meg, hogy milyen mély a nyúl ürege ;]

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#25108) pontyos válasza laychi (#25103) üzenetére


pontyos
senior tag

Igen, de kell egy másik gép is ;) köszönöm a tanácsot!

(#25109) KAMELOT válasza ricshard444 (#25107) üzenetére


KAMELOT
titán

Éppen ezt kérdeztem én is, hogy kipaktalanított és 4Ghz ami lényegében még semmi 55-60 fok. Azért vagyok kíváncsi mivel hűti! Mert nekem fura még ez is és ez nem HT-s proci. Talán ha 3770K lenne akkor valahogy megérteném.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#25110) Ferdzsoo válasza KAMELOT (#25106) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Be Quiet dark rock advance c1.
De mindjárt nekiállok és felhúzom 4.5-re ott mennyit megy...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#25111) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

4,5ghz legmelegebb mag 75 fok. 1,248 fesz
De vissza is vettem 4-re, amire én használom tök felesleges a 4,5. :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#25112) KAMELOT válasza Ferdzsoo (#25111) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor így jó érték! Erre voltam kiváncsi! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#25113) kerxy


kerxy
senior tag

Sziasztok!

Egy másfél órás prime95 teljes terhelés alatt jók ezek a hőfokok?
kep

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#25114) KAMELOT válasza kerxy (#25113) üzenetére


KAMELOT
titán

Milyen hűtő van a procidon?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#25115) kerxy válasza KAMELOT (#25114) üzenetére


kerxy
senior tag

Egyelőre még gyári hűtő!

(#25116) csucsbicep válasza kerxy (#25113) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Jó, de fölösleges kínozzad a procit, ilyen kis tuningtól nem fognak elszállni a hőfokok normál körülmények közt.

(#25117) KAMELOT válasza kerxy (#25115) üzenetére


KAMELOT
titán

Hőfokok okésak! Szerintem vegyél rá valami normális hűtőt. Azzal nyersz 10-15 fokot is.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#25118) kerxy


kerxy
senior tag

Köszönöm a válaszokat!
Tervezek új hűtőt, csak most raktam össze az egész gépet, szóval még egy kicsit várok hogy legyen zsé. De akkor egyelőre minden rendben.

Köszi Grave-nek is, akkor ha maradnak így a hőfokok, akkor lehet mégsem veszek új hűtőt!

[ Szerkesztve ]

(#25119) Grave_444 válasza kerxy (#25113) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Jók a hőfokok, ha nem tartod hangosnak a gyárit fölösleges új hűtőt venned.
Játékokban 65-70 fok fölé úgyse megy, akik meg 4.2 - 4.4GHz-en használják sokaknak van 70 fölött.

[ Szerkesztve ]

(#25120) laychi válasza kerxy (#25113) üzenetére


laychi
veterán

Szia
Nem tudom,hogy állítottad be,de esetleg próbáld csökkenteni a vcore feszültséget,azzal is nyerhetsz pár fokot.

(#25121) Melorin


Melorin
addikt

Nem értem miért kell az összes procis topikot teleszemetelni tuninggal, pasztázással. Arra van külön hely.

(#25122) laychi válasza Melorin (#25121) üzenetére


laychi
veterán

Fórumok>>Processzorok,tuning>> Intel Core i3 / i5 / i7 3xxx "Ivy Bridge" (LGA1155) (kiemelt téma)

További kérdés esetleg?

(#25123) MrM94 válasza Melorin (#25121) üzenetére


MrM94
őstag

Nemtudom minek kell teleszemetelni off hozzaszolassal a szakmai topicot :U

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#25124) daveoff válasza Melorin (#25121) üzenetére


daveoff
veterán

Akkor miről szeretnél beszélgetni egy processzor topikjában?

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#25125) laychi válasza daveoff (#25124) üzenetére


laychi
veterán

-Nekem ilyen van.
-Nekem is.
-Nekem kicsit melegszik.
-Nekem is.
-Nagyon szuper.
-Az enyém is.

;] :C

(#25126) Asbee válasza Melorin (#25121) üzenetére


Asbee
veterán

fail :D

[ Szerkesztve ]

(#25127) m0h0senator válasza Melorin (#25121) üzenetére


m0h0senator
őstag

hol? :Y

An odyssey through the realm of consciousness.

(#25128) MrM94 válasza m0h0senator (#25127) üzenetére


MrM94
őstag

[link]
Szerintem o erre gondolt

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#25129) laychi válasza MrM94 (#25128) üzenetére


laychi
veterán

"Tuning, kezdőknek, szájbarágósan"
Itt haladók vannak,és néhány profibb overclocker :) Szóval az nem a mi topicunk :)

SZVSZ: Nem lenne itt 25k hozzászólás,csak 500,ha ebben a topicban nem lenne helye a tuningról való beszélgetéseknek,beállításoknak,tapasztalatok megosztásának.
Már valamelyik illetékes rég törölte volna az offtopic hsz-eket :)

szerk.:Igen valószínűleg arra gondolt:)

[ Szerkesztve ]

(#25130) MrM94 válasza laychi (#25129) üzenetére


MrM94
őstag

Kb,viszont szerintem o erre gondolhatott :DDD

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#25131) Werkly


Werkly
őstag

1,216V-on ment 4501,6 MHz-et a 3570K 3D Marknál. Viszont Core MAX 82 C volt! Ez milyennek számít? Tudom a hőfok kicsit magas! :F

(#25132) Melorin válasza MrM94 (#25128) üzenetére


Melorin
addikt

:K
Ez a: -hú én felhúztam xyGHz-re, de fagy. Ha megemelem a feszt akkor meg túl meleg. Most mit tegyek? Vegyem lejjebb a szorzót? De akkor meg lassabb lesz a gépem! Pedig valakinél nem fagy ennyin!
Akkor veszek egy hütöt rá. De milyet vegyek? Meg különben is kell rá ilyen-olyan paszta?
Vagy hagyjam az egészet és vegyek jobb procit? Vagy játék alatt nem fog melegedni??

Az agyamra megy, hogy minden topikban ez megy pedig ez nem tipus-specifikus dolog, hanem tuning és kész. Vagy hütés topik is van.

(#25133) Grave_444 válasza Melorin (#25132) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Részben igazad van, de attól még ebben a topikban kell ezeket megbeszélni. :)

(#25134) Auratech válasza Melorin (#25132) üzenetére


Auratech
őstag

Végülis mi a fenének egy proci topik. Mindenkinek megy a gépe de nincs két egyforma konfig. Senki nem tud úgy beszélni a másikkal, hogy teljesen közös nevezőn legyenek. Mindeni a magáét mantrázza..
A tuning annyit jelent, hogy a meglévő hardver konponensek jól alkalmazott beállításaival majdnem egy árkategóriát lehet a teljesítményben lépni. Anno a sima 2.4-es cerkát 4.2-n hajtottam, a legdrágább kapható 3.8-as (prescott) procit is letolva. Ha benne van a vasban a tartalék, miért várnánk, amíg elavul? Élettartamának egytizedét szolgálják ki váltás előtt a procik javarészt.
A suliban a 2.6os dual core cerkás gepeket leszólták, hogy régi. Tettem bele még 2 Gb ramot, így dual ch lett és felhúztam 3.2 re. Kapott egy alap passzív vga-t es voila, fullosan jó, megy rajta minden. 15 ezer Ft ráfordítással.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#25135) akoska07 válasza Melorin (#25132) üzenetére


akoska07
nagyúr

Gondolom nem keves idot szantal ennek a komoly nem hetkoznapi tudassal megtoltott hozzaszolasnak a megirasara.
Velemenyem szerint kar volt a faradtsagert.

Intelnel szerencsere abszolut parosul a processzorral a tuningja is. Es a processzor topicjaban ezt bizony kitargyaljuk minden oldalrol ami segitheti a tunungjat.

Sajnos a homerseklet kezelese egy jo ideje fo tema
Igy mindenhol olvasbi fogod.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#25136) Auratech válasza akoska07 (#25135) üzenetére


Auratech
őstag

A k-s procikon kívül a többi új architektúránál azért elég szerények a tuning lehetőségei a turbo felett...
Ha nem így van, csupa fül vagyok..!

Auratech Field Recording

(#25137) akoska07 válasza Auratech (#25136) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ezzel mindannyian tisztában voltunk ( azt hiszem...) :)

De még azokat is lehet húzni kicsit.

Intel úgy döntött,aki tuningolni akar komolyabban,vegyen k-s procit.

Lehet velük vitatkozni miért nem lehet mindet ugyanúgy tuningolni
Vagy lehet venni k-s procit.
Több lehetőség nem nagyon van.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#25138) Melorin válasza akoska07 (#25135) üzenetére


Melorin
addikt

Én is tuningolom a procimat, ezzel nincs semmi gondom, szerintem félreértettél. :R
Csak az a bajom, hogy folyton folyvást az alap tuningolással kapcsolatban írkálják tele a topicokat.

(#25139) gabro0


gabro0
őstag

Sziasztok!

Szerintetek a HD4000 iGPU mennyi tuningot bír? Ideiglenes megoldás, egyelőre max. 1250MHz-en megy.

(#25140) laychi válasza gabro0 (#25139) üzenetére


laychi
veterán

nekem 1600MHz-en futott 2400Mhz-es ram mellett asus lapban +150 vagy 200-as offsettel,már nem is emlékszem. (3570K-m volt)

(#25141) gabro0 válasza laychi (#25140) üzenetére


gabro0
őstag

Az elég jó :) Nekem is 3570K-m van. Dobok még rá 100-at lesz, ami lesz...

(#25142) bandika0626 válasza gabro0 (#25139) üzenetére


bandika0626
senior tag

Nekem ment 1400-at is 3770K-ban. Ramok meg 2400-on.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#25143) gabro0 válasza bandika0626 (#25142) üzenetére


gabro0
őstag

1600-as ramjaim vannak, 1866-ig működőképesek. Az iGPU instabil 1350/1400MHz-en, feszt nem tudom meddig merjem emelni.
CPU alulfeszelve 0,05V-tal és ugyanennyivel emeltem a iGPU-t

(#25144) laychi válasza gabro0 (#25143) üzenetére


laychi
veterán

adj neki nyugodtan vagy 200-as offsetet(200mV-->0,2V),nem lesz baja,low-on még 1-2 játék fullhd-ban is elment vele,igaz nekem rásegíített a ram :) meg nem vaolt azért 50-100 fps :) 20-30 között vitte a most wanted-et,de a bf3 már megtörte :)

[Itt] van egy táblázat,de nem feltétlenül kell olyan magas feszt tolni neki,legalábbis nekem kevesebbel is beérte

[ Szerkesztve ]

(#25145) gabro0 válasza laychi (#25144) üzenetére


gabro0
őstag

Óóó a monitorom messze van a fHD-tól... Amúgy azért vagyok ilyen óvatos, mert stock hűtő van rajt' :B
Azért így sem ment egyik szenzor értéke 70°C fölé

Köszönöm! :R

Érdekes ez a program, ilyen értékeket az uefiben sem lehet állítani (csak kíváncsiságból néztem meg)

[ Szerkesztve ]

(#25146) laychi válasza gabro0 (#25145) üzenetére


laychi
veterán

Mindent lehet biosban ákkítani,amit nem,azt máshol sem :)
A BIOS a lelke mindennek,megfelelő helyen kell keresni,ennyi :)

Cseréld le a hűtőd.

(#25147) m0h0senator válasza laychi (#25146) üzenetére


m0h0senator
őstag

"Csereld le a hutod."

Hat igen nekem is most kaosz van a gepkorul, uh minden alapon van igyis 65 fokos gyari hutovel bf4/hardline alatt. ;]

[ Szerkesztve ]

An odyssey through the realm of consciousness.

(#25148) Sontir Fel válasza bandika0626 (#24200) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Sziasztok!

Segítséget kérnek egy i7 3770k ES verziójú vas kapcsán. Az eddigi cpuimat előre beállított profillal húztam (2500k@4.8;2700k@4.6) és nem állítgattam semmi feszt, viszont 3770k esetén azt hallottam, hogy erre szükség lehet, mert lényegesen jobban melegszik mint az elődök. Mondanátok néhány fesz és hőfok értéket ami vállalható 24/7re? HAF X ház és noctua u12p se2 gondoskodik a hűtésről :-)

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#25149) Asbee válasza Sontir Fel (#25148) üzenetére


Asbee
veterán

Szia!
Minden tuningolható procinál szükségesnek tartom kézzel beállítani a feszültségeket és nem auto tuningot alkalmazni. Általában túlfeszelik a procikat, nem beszélve a finomhangolásokról. Nem nagyon lehet hőmérsékleteket mondani. Minden procinak más a pasztázása, ivynél a chip szivárgások is elég rendesen kijönnek. Van ami ~1,1-1,2V-on tud 4,5Ghz-et és nyaldossa a 90 fokot linX alatt van ami 1,3V körül de könnyebben hűthető. Keresővel sok eredményt találsz. A hűtés sokszor itt nehéz ügy. Ha nagyon rossza a pasztázása a procinak hűtheted akár vÍzzel is, nem lesz rendes hőátadás a mag és a kupak között.

[ Szerkesztve ]

(#25150) Sontir Fel válasza Asbee (#25149) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Egy olyan fesz értéket tudnál mondani ameddig biztonságosan el lehet menni?

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.