Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#141) 4264adam válasza miazmá (#139) üzenetére


4264adam
veterán

Szerintem aki játszani akar hobbiként költ rá és elfogadja 1 éve megváltozott a világ. Luxusabb szint lett a vga vásárlás. Valamire való horgászfelszerelés is kerül ennyibe + engedélyek + állandó kiadás.

Ha kisebb a büdzsé akkor PS5 / Xbox.

(#142) miazmá válasza 4264adam (#141) üzenetére


miazmá
tag

Elfogadtam, ezért írtam hogy 200k forintot már adnék egy olyan kártyáért ami elég fullhd-ra.

Előtte elég volt 114k a 2060-ra, azelőtt 67k az rx580-ra. Mi ez ha nem elfogadás? :DDD

Decemberi esés pedig a profitrealizáls volt. Eladtak, hogy legyen pénzük belőle.

Lehet, én nem értek ezekhez az újvilágipénzekhő csak azt látom hogy az eth azóta -25% és nem felfelé tart, előtte nem sokkal meg még, majd 5k is volt.

[ Szerkesztve ]

(#143) 4264adam válasza miazmá (#142) üzenetére


4264adam
veterán

EURO / HUF Árfolyam
Corona
Növekvő bányászat (készlethiány)
Valós pénzt termelő VGA-k
Bitcoin árfolyam
nővekvő (ja nem) magyar gazdaság
Infláció

soroljuk még a 2019 előtt nem számottevő hatásokat? :P
ETH POS számolásra akar átállni amihez nem kell ekkora erőforrás, de ezt megint eltolták Júliusra. Ha most nem lesz eltolva akkor nem lesz vga bányászat ETH-val. Valaki most adott el belőle a POS érkezés lengetése miatt, ami ismét elamardt --> DONE

[ Szerkesztve ]

(#144) koko52 válasza miazmá (#142) üzenetére


koko52
veterán

Sőt, webshopokban felfelé mennek az árak. 3080 most 40k-val drágább mint 2 hete. Akkor lehet mégsem a bánya miatt van 300%? Eddig is ezt szajkóztam, benne van vastagon, de az áremelkedés feléért felelős kb. 2017-ben is ~50%-ot dobott a kártyák áraira. Akkoriban vettem volna 1060 6Gb-ot és a csúcson volt kb 50%-al drágább. Majd soha nem ment vissza, drágább maradt kb 20%-al.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#145) 4264adam válasza koko52 (#144) üzenetére


4264adam
veterán

Szerintem simán van benne, hogy már tudják, úgyis megvesszük :D

[ Szerkesztve ]

(#146) koko52 válasza 4264adam (#145) üzenetére


koko52
veterán

Arra már én is gondoltam, hogy a PC piac összezsugorodott, a maradék meg úgyis akkora fan, hogy ha 3x-5x annyiért adják a kártyát akkor is megveszik, így ugyan ott vannak mint ha 3x-5x akkora lenne a piac. Lásd 3090ti árazását, 4xxx euró :U

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#147) 4264adam válasza koko52 (#146) üzenetére


4264adam
veterán

nem tudom megszokni a kontroller-t pedig mennék Xbox / PS5-re :( Olcsóbb lenne fenntartani azt az 1-2 címet és kimaxolni az adott generációt.
Ezért maradok inkább amellett, hogy 3 évente duplázzam a nettó fizetésemet mert drágul minden ;]

(#148) KAMELOT válasza miazmá (#135) üzenetére


KAMELOT
titán

Majd az isten nyila fog beléd állni, amikor szeptemberben meglátod a nv 40xx sorozat árakat. Inkább vedd meg aztán játsz, minthogy vársz arra, hogy 10-20k esik. Amikor meg esik egyből megveszi valaki és negy is fel HA-ra, természetesen haszonnal.
Árak akkor fognak esni, ha tartósan 20k alatt lesz a BTC. Arra viszont ne is számítsunk!!!

4264adam: Alap horgászfelszerelést esetleg veszel és hol vannak a kiegészítők?!? Aztán azt még bányába sem teheted :D

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#149) miazmá válasza KAMELOT (#148) üzenetére


miazmá
tag

Valszeg igazatok van, szép új világ :(

(#150) KAMELOT válasza miazmá (#149) üzenetére


KAMELOT
titán

Mi a realitást írjuk. Szeptemberben megvettem a 3080ti, mert játszani akarok. Nem várni arra, hogy 100€ olcsóbb legyen. Azóta 5-600€ drágult, mióta vettem. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#151) Chaser válasza miazmá (#139) üzenetére


Chaser
titán

de nem zuhan, kis hinta volt, de ez tőzsdén is ott van/lehet mindennél

4264adam
sztem valami shitcoint bányászni fognak eth után is, ha egyáltalán átáll az eth
konzolhoz nézz utána, van egy kütyü amivel már kezelik az egér/billzet kombót

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#152) KAMELOT válasza Chaser (#151) üzenetére


KAMELOT
titán

Miért nem sír itt senki? Vagy már lementek az árak? :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#153) miazmá válasza KAMELOT (#152) üzenetére


miazmá
tag

Várás és csendben sírás van :))

(#154) KAMELOT válasza miazmá (#153) üzenetére


KAMELOT
titán

Mire várnak? [link]

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#155) miazmá válasza KAMELOT (#154) üzenetére


miazmá
tag

Arra hogy megkérdezd tőlük mire várnak :DDD

A jobb árakra gondolom.

maajsz :C

[ Szerkesztve ]

(#156) maajsz válasza KAMELOT (#152) üzenetére


maajsz
senior tag

Sírunk azon, hogy nem sírnak? Kell ennek is új topik? :DDD "Itt lehet sírni, hogy nem sírnak eléggé a vga árakon"

(#157) KAMELOT válasza maajsz (#156) üzenetére


KAMELOT
titán

:DDD :DDD :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#158) bobalazs válasza KAMELOT (#152) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Most azért sírok mert lement a kriptó ára és nincs miből venni. Buy high sell low

(#159) koko52 válasza KAMELOT (#154) üzenetére


koko52
veterán

Szokásos: megy a rinya hogy nincs kártya meg drága, most lement az ára -100k-t, most azért nem vesz mert legyen még olcsóbb. Ha visszamegy a kriptó akkor megint felmegy akkor az lesz a baj hogy drága. Ezek a tipikus soha nem veszek csak rinyálok. Ingatlanoknál is azok fikázzák az árakat, akik soha nem vesznek.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#160) maajsz válasza koko52 (#159) üzenetére


maajsz
senior tag

Ez relatív, melyiknek ment le 100k-t? Egy 3090-nek? Összességében még mindig shithead árak vannak. Az ingatlan meg azért kicsit más tészta, nem mindegy hogy 300k-s árat kell duplán kifizetnem, vagy egy 30M-es árat. Az előbbit rengetegen megengedhetik, az utóbbit elég kevesen. Az utóbbi 5 évben összeszámolni is nehéz, hány embernek akadt félbe az építkezése, költözött be "félkész" házba, adta el, stb az elszálló árak miatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.