Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MasOyama


MasOyama
őstag

Lenne egy internetes jogi kérdésem, csak nem tudom hova forduljak. Egy ügyvéd 30-40 ezret is elkér egy tanácsért. Nincs valahol olcsóbb, vagy ingyenes? Vagy itt esetleg nem tud valaki segíteni?

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#2) .:Kristian:. válasza MasOyama (#1) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Jó öklet volt ez a topik.. :C

(#3) Eperfa válasza MasOyama (#1) üzenetére


Eperfa
tag

röhög.
ha neadjisten adnál támpontot, lehet h még segíeni is tudna vki - akár a válaszban, akár abban hol keresd a választ.

(#4) Aurora77 válasza MasOyama (#1) üzenetére


Aurora77
csendes tag

Ha ez segít, a www.magyarorszag.hu-n elérhetőek a hatályos jogszabályok -> szolgáltatások/jogszabálykereső
Üdv!

(#5) MasOyama válasza Aurora77 (#4) üzenetére


MasOyama
őstag

Köszönöm. Ez az oldal egész hasznos. Át fogom nézni rendesen. De azért a kérdésemet még fennt tartom. :D

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#6) FPéter válasza MasOyama (#1) üzenetére


FPéter
aktív tag

Pl. itt a fórumon biztos találkozott már valaki azzal a problémával amivel te. Legalábbis sanszos hogy kapsz ötleteket arra nézve, hogy mit kellene tenned. Persze ehhez a problémát is ismertetned kellene valamennyire:)

(#7) Ariadne válasza MasOyama (#1) üzenetére


Ariadne
őstag

Nem kér el annyit egy egyszerű tanácsadásért, ha normális ügyvéd... Egyébként tedd csak fel a kérdésedet, hátha jár erre jogász. ;)

És esetleg ők [link] is segíthetnek.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#8) Loretto


Loretto
veterán

189-es számon nem adnak ilyenben infot? Mintha valamiért rémlene, hogy mindeféle jogi kérdésben is tudnak felvilágosítást adni.

Soirée...

(#9) Ariadne válasza Loretto (#8) üzenetére


Ariadne
őstag

Jogi tanácsadás telefonon? LOL

Egyébként tudom, hogy nem kérnek el ennyit egy egyszerű tanácsért, ez biztos. De hogy miért nem kérdezi meg itt fórumindító társunk? :DD

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#10) jerry311 válasza Ariadne (#9) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mert nem hírdetted ki NAGY vastag betűkkel, hogy mi a polgári foglalkozásod. :DDD

Gondolom a telefonos jogi tanács az egyszerű esetekre vonatkozik. (pl: hány évet kaphatok ha megölöm a szomszéd visító gyerekét? És ha meg is eszem? :DDD)

[Szerkesztve]

(#11) Ariadne válasza jerry311 (#10) üzenetére


Ariadne
őstag

Pssszt, még meghallják... :DDD Nem szeretem reklámozni, tudod hányan utálják az ilyen foglalkozásúakat? Jobban szeretek ''inkognitóban'' segíteni, meg nem is biztos, hogy tudom a választ. De érdekel a kérdés! :))

Jajj, a szomszédgyerekevésre kellene valami legális lehetőség, szüleimnek otthon már hangszigetelő falat ajánlottam kerítésként, lehetőleg NATO-dróttal a tetején, olyan borzasztóak a szomszéd kölykök... ;]

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#12) Ariadne


Ariadne
őstag

[link] itt a 189 honlapja, és [link] itt a témák - csak közigazgatási kérdésekben segítenek, tehát pl. milyen engedély kell a házam kibővítéséhez, hogy tudok elválni a férjemtől/feleségemtől... (Bár ez utóbbi nem annyira közigazgatási, na mindegy.)

Ingyenes ügyvéd pedig lásd [link] ''nép ügyvédje'', de eléggé korlátozott a dolog, nagyon alacsony jövedelem kell ahhoz, hogy ingyér' segítsen, perben pedig még nem járhatnak el.

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#13) MasOyama válasza Ariadne (#7) üzenetére


MasOyama
őstag

Köszi, ez az oldal is tetszik. :D Hasznos. Egyébként ma voltam a teve utcában, és azt mondták, hogy 7500+áfa egy tanácsadás. Na nekem eddig 5 ügyvéd válaszolt 20-30 ezer+áfa volt a tanácsadási díj. Hol találok olyat aki 7500+áfa-ért segít? Az még egy elfogadható ajánlat.
Itt meg azért nem osztanám meg a kérdésem, mert hosszú, és bonyolult. Sok szemszög, és sok kritérium van.

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#14) Ariadne válasza MasOyama (#13) üzenetére


Ariadne
őstag

A Teve utcában?! Az ha jól tudom a rendőrség központja, ott lehet ügyvéddel konzultálni (mármint jószántadból)? Ha nem büntetős ügyről van szó (ami azért lehet), hanem polgáriról, akkor haszontalan próbálkozás, nem nagyon van ügyvéd, aki mindkettőben otthon lenne, erre vigyázz azért...

Esetleg a www.jogiforum.hu-n vagy a www.ugyved.net-en is böngészhetsz ügyvédek között, akik ezzel foglalkoznak, meg az infomediátor is hátha bejön, úgy tudom, ők is csinálnak ilyet. Meg - ha majd újra működik, pár nap - a www.fogyasztovedelem.com-ot is tudom ajánlani, ott nagyon részletesen szoktunk cincálni bonyolult problémákat is, és be szokott nézni a maga a fogyvédelem is, szóval ''szakmailag lektorált'' - és ingyenes hely. :))

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#15) MasOyama válasza Ariadne (#14) üzenetére


MasOyama
őstag

Igen. Polgáriban nem tudtak segíteni. Csak pont arra jártam azért néztem be, volt ott régen még egy ismerős, aki segített néha megsürgetni egy ügyet. :D

jogiforumot, és ugyved.net-et néztem köszi. fogysztot megnezem. Bár nem szívesen tenném közkincsé az ügyet, inkább szakemberrel beszélnék. Köszi a segítséget.

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#16) Ariadne válasza MasOyama (#15) üzenetére


Ariadne
őstag

Mondjuk ez is szempont, igaz... Mindenesetre ügyvédnél ha ismerős ismerőse révén van valaki, az már jó, érdemes elkerülni a ''befordulok az első névtáblás kapualjba'' dolgot. És ha találsz valakit, de valahogy nem szimpatikus, inkább hagyd ott rögtön, mert fontos a bizalmi viszony, hogy tényleg tudj bízni benne. Kéz- és lábtörést... :DDD

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#17) MasOyama válasza Ariadne (#16) üzenetére


MasOyama
őstag

Sajnos nincs ismerősöm. :( Te tudsz esetleg ajánlani valakit?

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#18) Ariadne válasza MasOyama (#17) üzenetére


Ariadne
őstag

Kifejezetten IT joggal foglalkozót nem ismerek sajnos, szerintem próbáld meg az ugyved.net-et vagy a jogiforum.hu-t, kifejezetten ilyen szakterülettel. Aztán írj e-mailt egy-két kiválasztottnak, vagy hívj fel néhányat, és aki szimpatikusnak tűnik, ahhoz menj el. Érdemes előre tisztázni, kerül-e valamennyibe az első ''tisztázó'' beszélgetés. (Úgy tudom, ez ingyenes szokott lenni még.)

Azért gondolom, hogy érdemes olyat keresni, aki kifejezetten kiírja, hogy foglalkozik ilyennel, mert ismerek olyat, aki fél méternél közelebb nem volt még számítógéphez... :DDD Ha viszont egyszerűen internetes előfizetéses gondról van szó, ahhoz mondjuk nem kell különösebben speciális tudás, egyzserűen polgári ügyekben eljáró emberke is elég.

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#19) MasOyama válasza Ariadne (#18) üzenetére


MasOyama
őstag

Néztem már, de van 28 ember aki ezzel foglalkozik, szinte mindegyiknek írtam, és 3-5 válasz jött vissza. 20-30 ezer forint/óra már az első beszélgetés. :(

Komplikálódik az ügy rendesen. :) Kellene egy hozzáértő személy. Holnap megyek a
''IGAZSÁGÜGYI MINISZTÉRIUM PÁRTFOGÓ FELÜGYELŐI ÉS JOGI SEGÍTSÉGNYÚJTÓ SZOLGÁLAT ORSZÁGOS HIVATALA'' - ba. Meglátjuk mit mondanak.

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#20) Ariadne válasza MasOyama (#19) üzenetére


Ariadne
őstag

Húha, akkor lehet, tényleg nagyon komplikált lehet az ügyed, valszeg azért kérnek ennyit.

Esetleg próbálkozz még normál polgári ügyekkel foglalkozókkal is, hátha kevesebbet kérnek.

A jogi segítségnyújtás ingyenessége fizufüggő, egy főre eső havi jövedelem nem érheti el az öregségi nyögdíj legkisebb összegét, 2005-ben 24.700 Ft volt... Viszont az állam megelőlegezi a díjat, ha havi nettó jövedelem nem nagyobb a minimálbérnél, ez azt jelenti, hogy csak a végén kell fizetni, és csak akkor, ha veszít az ember. Bár most nem tudom, mi lett ezzel a dologgal, hogy perben is képviselhetnek ezévtől, majd kiderül most. Írj azért, mit mondtak!

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#21) MasOyama válasza Ariadne (#20) üzenetére


MasOyama
őstag

Na voltam ott. Hát látszik, hogy ingyen van. :( Egy olyan palival beszéltem aki volt vagy 60 éves, tipikus okoskodós tipus. Internetet szerintem még életében nem láttott. Kb. 10 perc alatt ott hagytam. :(

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#22) Ariadne válasza MasOyama (#21) üzenetére


Ariadne
őstag

Mármint hol voltál? :F Mert a ''nép ügyvédje'' dolog úgy megy tudomásom szerint, hogy kérelmezi az ember, megkapja a papírt, hogy jogosult rá, aztán választ egy terjedelmes listányi ügyvéd közül, akik fenn vannak a honlapon. Érdemes olyat választani, aki korlátozza, hogy havonta x ügyet vállal cska, mert annak vélhetőleg van működő praxisa is fizetős ügyfelekkel.

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#23) MasOyama válasza Ariadne (#22) üzenetére


MasOyama
őstag

Odáig el sem jutottam. Személyesen bementem az irodájukba, és ott beszéltem egy illetékessel. Ő bírálta volna el, hogy jogosult vagyok e igénybe venni a dolgot, de otthagytam, mert igen idegesítő egy ember volt. :) Azt mondta, hogy ő egy jogász, és mondjam mi nyomja a lelkem. :)

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#24) Ariadne válasza MasOyama (#23) üzenetére


Ariadne
őstag

Kassák Lajos utca? [link] Hmmm, az ember a lelkét nyomó dolgokat a pszichiáternél szokta elmondani, nem az ügyvédjének... :D Másrészt ha nem ügyvéd (a jogász még nem feltétlenül az), akkor nem is adhat hivatalosan tanácsot... :(

Próbáld meg így szerintem, a postás változattal:
''A kérelmet a félnek – az erre szolgáló nyomtatvány kitöltésével, valamint a szükséges mellékletekkel – a kérelmező lakóhelye szerint illetékes megyei (fővárosi) hivatalnál kell személyesen benyújtania, vagy postán megküldenie. A nyomtatvány beszerezhető a megyei (fővárosi) hivatalokban, illetve letölthető a világhálóról (www.im.hu). A kérelem előterjesztése illeték- és díjmentes.'' [link]

Itt az ügyvédek listája, van köztük pár, akiről tudom, hogy jó, de nem tudom, foglalkoznak-e netes dolgokkal... [link] Szvsz próbálj meg közülük felhívni néhányat, hogy te ilyen nép ügyvédje rendszerben szeretnél tanácsot kérni, csak nincs még papírod. (Köztük van egy Szentmiklósi nevű ügyvéd irodája, azt hiszem ő volt régen az Ablak műsor ügyvédje, nagyon jó fej volt ott :) )

Ajánlottam már az Infomediátor honlapot is, talán tudnak tenni valamit, mindenesetre ők kifejezetten netes/informatikai dolgokkal foglalkoznak. Az interjúban szereplő nő irodája régóta foglalkozik ilyenekkel, de szvsz drága lehet... [link]

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#25) jerry311


jerry311
nagyúr

1999. évi LXXVI. törvény a szerzői jogról
35. §
(3) Nem minősül szabad felhasználásnak - függetlenül attól, hogy magáncélra történik-e -, ha a műről más személlyel készíttetnek másolatot számítógépen, illetve elektronikus adathordozóra.

Ez az elektronikus adathordozó pontosan mit is jelent?
CD? DVD? ---> Lézer ---> elektronikus
Memóriakártya? ---> elektronikus
Magnókazetta? ---> elektromágneses cucc ---> elektronikus

És hogyan kapcsolódik a szabad felhasználás azon részéhez, hogy ''magamnak másolhatok''?

(#26) Ariadne válasza jerry311 (#25) üzenetére


Ariadne
őstag

Azt mondja ez a bekezdés, hogy ha magadnak másolod, az elmegy, de ha mással másoltatod, az már nem. Így akarják elkerülni, hogy aki üzletszerűen műsol cd-ket vagy dvd-ket, az arra hivatkozhasson, hogy csak megkérte x y, hogy ugyan másoljon már neki egyet.

Elektronikus adathordozóra most hirtelen nem találtam értelmező rendelkezést, de szvsz nem gondoltak ezek akkor arra, hogy még fejlődik a technika, szóval én mindet beleérteném. :D

A ''magadnak másolás'' köréből pedig sajna pont kizárták a szoftvert, adatbázist és nyilnóvános előadás felvételét is... ''Biztonsági másolatot'' készíthetsz a saját szoftveredről, akár winydózról is, ezt a törvény alapján nem zárhatják ki az EULA-ban sem. (59. § (2))

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#27) jerry311 válasza Ariadne (#26) üzenetére


jerry311
nagyúr

Akkor megpróbálom pontsítani a dolgot...
Hogyan fér össze a két bekezdés, azaz a magáncélra engedélyezett másolat és az elektronikus adathordozóra készített másolás tiltása?
Mert ugye míg az egyik elég sok dolgot megenged, addig a másik majdhogynem minden másolási lehetőséget megtilt

(#28) Ariadne válasza jerry311 (#27) üzenetére


Ariadne
őstag

Magáncélra bármire másolhatsz bármit, elektronikus vagy nem elektronikus adathordozóra egyaránt, az adott feltételek mellett (szoftvert nem, csak biztonsági másolatot lehet). Külön kivettek viszont egy esetet, ami gyakran előfordul, mely szerint HA valaki úgymond más számára másol és HA ezt elektronikus adathordozóra teszi, az nem megy - az előző postomban leírtam, miért. Csak ennyi, ez egy speciális eset az általános szabályhoz képest.

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#29) MasOyama válasza Ariadne (#24) üzenetére


MasOyama
őstag

Igen, kassák utca. :) Most úgy tűnik, hogy akivel gondom volt, az csak fenyegetőzőtt, mégsem jelent fel. Ha meg igen, akkor megvárom a hivatalos papírt, és majd csak utánna megyek ügyvédhez. Te egyébként ügyvéd vagy?
Mayer Erika-nak már írtam, mert én is megtaláltam a neten, de nem válaszolt.

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#30) jerry311 válasza Ariadne (#28) üzenetére


jerry311
nagyúr

A miért az tiszta volt eddig is, meg úgy nagyjából...
Csak ma beleolvastam a törvényt részleteibe is és így fennakadtam ennek a 2 bekezsének az ellentétességén, ami tulajdonképpen ha jól értem inkább kiegészítés.
Látszik nem vagyok sem jogász sem ügyvéd :))

Thx! :)

(#31) Ariadne válasza MasOyama (#29) üzenetére


Ariadne
őstag

Nem egészen. Szóval tulképp nem. Ebbe nem akarok bővebben belemenni, max priviben. De elvégeztem az egyetemet annak rendje és módja szerint. :D (Nyugi, nem én vagyok az az emberke, aki - állítólag - körözés alatt állt Szegeden évek óta, és mikor elfogták, épp a jogi karra járt... Komoly, hír volt a Délmagyarban egyszer... :Y )

Viszont ha feljelentősdi van a dologban, akkor mindenképp büntetőssel foglalkozó emberke kell elsősorban, és azok közül kell olyat keresni, aki tudja, mi fán terem a szgép és az internet. Úgy tűnik, ez nem is annyira egyszerű dolog... :U

Jerry311: Szívesen, máskor is. Mindig behalok azon, hogy a ''jogszabály nem ismerete nem mentesít'', közben meg honnan tudná az, akinek nincs jogász ismerőse, merre hány méter... :((( Ingyenesen a jogszabályok is csak a magyarorszag.hu-n vannak fenn, de abban meg macerás keresni, és mindig csak a hatályos van ott. Na ezt jobban csinálják nálunk a nyugatabbi népek, franciáknál és németeknél fent van minden az utolsó szóig, és könnyen kereshető ráadásul...

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#32) jerry311 válasza Ariadne (#31) üzenetére


jerry311
nagyúr

Háát igen... Mondjuk, aki egyszer is veszi a fáradságot, hogy átfussa mit nem szabad vagy mondjuk úgy ''normális'' nevelést kapott, az általában nem kerül szembe a törvényekkel. Ha mégis akkor tudja miről is van szó nagyjából. Ilyen alapszintű ismerethez nem kell jogász, egyéb finomságokhoz már igen.

magyarország.hu-ról van az idézet...
Tippelhetsz hanyadik volt kereséskor, nem az első... (de azért az első 10-ben)
Keresőszavak voltak: szerzői jogi törvény

(#33) Ariadne válasza jerry311 (#32) üzenetére


Ariadne
őstag

Igazából nem is a büntetőjogi dolgokra gondoltam, azzal tényleg ritkán kerül szembe az átlagember. Inkább azt érzem gondnak, hogy az emberek sokszor nem tudják, hogy mit lehetne/kellene tenni az adott esetben. Gyakorlati példa: elromlott a tévé és nem tudják megjavítani, ott üdül náluk hónapok óta, elromlik a videókártya és az üzletben ráfogják az emberre, hogy ő tette tönkre... Most ezek csak fogyvédelmi ''indíttatású'' példák, mert ezzel találkoztam legtöbbet fogyvéd fórumos akciózás közben, de az élet más területén is vannak ilyenek, mondjuk tartozik a munkáltatóm kéthavi béremmel, ilyenek. És ilyenkor az (lenne) a normális, hogy megkérdeznek egy ügyvédet - a legtöbben ugyanis félnek ettől, és sok ügyvéd tényleg iszony összegeket bír elkérni, nehéz rendeset találni, ezt elismerem. De sokszor muszáj, van olyan ismerősöm most, akinek a lakása fölé építenek nemsokára, és az ablaka előtt lesz a feljáró - azt hitte, meg kell várnia, hogy felépüljön, és csak akkor tud ellene tenni, közben meg már szinte késő bármit is tenni, holott megakadályozhatta volna...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#34) jerry311


jerry311
nagyúr

Napi 8 órát dolgozok számítógép előtt.
Munkaadóm erre az időszakra 6 x 10 perc szünetet ad, jó ez így?
A munka törvénykönyve azt mondja, hogy minden órában kell legyen 10 perc nem monitor előtt végzendő munka. Munkakörömben nincs olyan tevékenység amit meg tudnék oldani PC nélkül (gyakorlatilag papírmentes munkám van).
Nos akkor most helyes a 6 x 10 perc vagy 8 x 10 perc kellene legyen?

(#35) Ariadne


Ariadne
őstag

Megnéztem, az 50/1999 (XI. 3.) EüM rendelet szól erről, és napi max. 6 óra képernyő előtti munkát enged, nem összevonható 10 perces szünetekkel óránként.

Kivételesen lehet csak összevonni, ha életet, testi épséget, vagyont veszélyeztetne vagy a technológia miatt nem lehetséges megszakítani a munkát (szvsz normál irodai környezetben ez nem áll meg), de akkor is max. munkaidő 75%-ban és min. 10 perves szünetek kellenek.

Plusz kétévente látásvizsgálat és monitorhoz való szemüveg is kellene.

Jelzem én is napi legalább 8 órát ülök monitor előtt, időnként többet is, szünet nélkül (na jó, egy ebédszünettel). :DDD

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#36) Ariadne válasza Ariadne (#35) üzenetére


Ariadne
őstag

Itt megtalálod a rendeletet, ha érdekel. [link] Van benne egy jó rész, aminek a címe: Ember-gép kapcsolat. :C The Matrix has you... :D

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#37) jerry311 válasza Ariadne (#36) üzenetére


jerry311
nagyúr

Köszönöm. :)

(#38) _seth_


_seth_
veterán

2005 decemberében kötöttem egy net előfizetést 2 évre 512/128-as netre és ez 9588 hufba került/kerül (nincs más szolgáltató ezért ilyen drága) és csak most nézem az általános szerződési feltételeket ahol az én csomagom 8988 forintba kerül most. 2006 jan 1 től érvényes ez az aszf, megkérdeztem az ügyfélszolgálatot, hogy nekem miért kerül többe mire azt mondta, hogy régen kötöttem be és ezért ilyen drága és rám nem az az aszf vonatkozik bár azt nem tudta megmondani, hogy akkor melyik vonatkozik rám....

Ez törvényes? Ugyanazért többet fizetek mint aki most köti be? (csak pár hónapja lehet 8988 forint ez a csomag)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#39) VladimirR válasza _seth_ (#38) üzenetére


VladimirR
nagyúr

axeleronal ugy volt, hogy a husegido alatt a szerzodesben meghatarozott ar ervenyes, leven te a termekre azon az aron kotottel szerzodest (ennek leginkabb ott van lenyege, hogy nem emelhetik az arat, de ugye egyertelmuen nem is fogjak csokkenteni

szoval igen, torvenyes (bar nem a regi aszf, hanem a szerzdesed miatt)

a szolgaltatodat nem irtad (bar ha irtad volna sem segit), de szinten a axeleronal ugy van (volt), hogy nagyobb csomagra valtas nem szamit szerzodesszegesnek, igy ha pl valaki rendelt egy 512/128-ast 9990-ert, majd kesobb valtott egy 1024/256-osra 8990-ert (tegyuk fel csokkent az ar, mint pl esetedben is), akkor ez teljesen rendben volt, nem szamit szerzodesszegesnek, nem kell a husegszerzodes lejarta elotti valtas (akkori csomag szerzodes megszunese) miatt kotbert fizetnie (persze az uj szerzodes miatt a husegido szamolasa ujraindulm, az uj szerzodesnek megfeleloen

p.s.; a szamokat (sebesseg, ar) csak ugy irtam
es tudom, hogy nem axelero, keretik nem belekotni

[Szerkesztve]

(#40) _seth_ válasza VladimirR (#39) üzenetére


_seth_
veterán

Best Save Net :) Helyi cég ezért nem írtam :)

Szerződést gyorsan átolvastam és kimondja, hogy nem mond ki semmit mert még az is benne van, hogy ha emelik nekem azt is el kell viselnem max fellebezhetek 8 napon belül....

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#41) letix válasza Loretto (#8) üzenetére


letix
aktív tag

Loretto!!!!! :)
a 189 meg veletlenul sem tud ilyesmiben segiteni, Főleg a 0/1-es mellek.hidd el, tudom, hisz ezt csinalom :)

udv es up!

let

don't panic! ... http://www.letix.hu - linux parancsok

(#42) VladimirR válasza _seth_ (#40) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ezesetben passzolom
azert kerdezz ra, hogy ha az ar csokkenese eseteben a regi afsz vonatkozik ra, akkor emelkedesnel miert nem

(#43) Ariadne válasza _seth_ (#38) üzenetére


Ariadne
őstag

Azért meg kéne nézni pontosan azt a szerződést, egyrészt az ár általában nincs benne az ászf-ben magában (mert tényleg ezen az áron kötötted, olcsóbb csak annak lesz, aki most köti), másrészt viszont sokszor szerepel benne az, hogy a szolgáltató az ászf-et egyoldalúan módosíthatja, ha ez hátrányosabb, tájékoztat és elállhatsz a szerződéstől. Szóval mi is van benne pontosan? :)

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#44) Egon


Egon
nagyúr

Olyan kérdésem lenne (és elég sürgősen kellene a válasz sajna), ami nem kapcsolódik teljes mértékben a topic címéhez (hacsak nem értelmezem úgy, hogy ''Interneten feltett jogi kérdések topicja'').
Adatvédelem. Elvileg le van írva vmilyen jogszabályban, hogy adóazonosítót, TAJ számot és személyi számot nem lehet együtt kezelni, sem adatbázisban, sem pedig együtt megjeleníteni egy iraton, nyomtatványon (pontosabban a háromból már kettőt sem). Az lenne a kérdés, hogy ez hol van pontosan leírva (mely törvény vagy rendelet hányadik paragrafus stb.).
Az biztos, hogy ez nem így, egzakt formában van kizárva, hanem valahogy körül van írva (így a gépi kereséseim rendre csődöt mondtak). Egy, a témában jártas jogász segítségét nagyon megköszönném.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#45) Egon válasza Egon (#44) üzenetére


Egon
nagyúr

up, mert fontos lenne

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#46) Egon


Egon
nagyúr

Egy árva jogász sem jár erre? :)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#47) Egon válasza Egon (#44) üzenetére


Egon
nagyúr

up, mert még mindig kellene

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#48) jasszer válasza Egon (#47) üzenetére


jasszer
senior tag

Akkor én is kérdezek h ''uppolódjon''... :)

A regisztrált tárhelyeket szokta ellenőrizni vmilyen szerv jogi/adózási szempontból? Mer' ugye az ingyenes szolgáltatók oldalain nincsenek megadva személyes adatok, viszont a bejegyzett domain-ek esetében könnyen utolérhető vki...

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#49) Ariadne válasza jasszer (#48) üzenetére


Ariadne
őstag

Hát az adónyomozók ha nagyon akarják, biztos kikérhetik ezeket az adatokat indokolt esetben. Egyébként nem hiszem, hogy csak úgy passzióból nézegetnék ezeket. Szerintem... :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#50) jasszer válasza Ariadne (#49) üzenetére


jasszer
senior tag

Ühü, köszi a választ. :)

Pozitív. Gondolkozom rajt' h áttelepítsem regelt domain-re a ''szigorúan baráti alapon'' működő üzelmeimet. :B

Apokalipszis? Ezeknek?!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.