Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Intel vagy AMD? Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#46) birdie


birdie
csendes tag

Érdekes és már százszor kivesézett probléma...
Az én Véleményem:
INTEL SUXX
AMD RULZ
VÍZHŰTÉS RULZ

Sok évig volt intel processzorom, legutoljára cel.366/660, és nagyon meg voltam velük elégedve. De azért az nevetséges hogy az intel a milyen kis szart milyen nagy réklámmal teríti ki elénk.
A 700-as athlon óta nem igen mutatott fel az intel semmit ami meg tudott volna győzni. 800-as Cerka kész röhej. Az új celeronra (tualatin) viszont nagyon érdemes odafigyelni, szerintem tuti befutó a proci(durongyilkos). Aki nem tud vásárlás ügyben dönteni annak egy kis adalék:
600 duron=633/950 celeron.
először én sem akartam elhinni, de a kis cerka télleg elég gyenge.
Ja, és aki jót akar röhögni, annak van egy jó kis teszt a HWSW-n az új cerkáról. Érdemes megnézni, hogy teljesít a p4 a low end csipppp mellett.
Az amd stabilitásáról meg annyit hogy az ég világon nincs vele semmi gond. Ha a csipszet nem gagyi, vagy gagyi és rendesen be van állítva, akkor ugyanolyan stabil cuccost lehet csinálni.
Ja, és lassan a VIA megtanul alaplapi csipszetet csinálni. Én drukkolok nekik:)
Az a legnagyobb baj, hogy sokan még mindig nem képesek felfogni, hogy a világ változik, és az 5 évvel ezelőtti informatikai világban élnek, amikor az intel csinálta a processzorokat, a többi meg a saját sz*rját.
Az már tényleg nevetséges, amikor a bolti eladó (hardveres kolléga) közli velem, hogy ne vegyek amd processzoros gépet, mer az sz*r. Kérdem én hogy mé? Válasz: nem stabil, elromlik,lefagy, elég, felrobban tőle a ház, megdöglenek a tyúkok stb.
Itt fordultam meg és jöttem ki a boltból.
Valahogy el kéne terjeszteni a köztudatban, hogy az AMD A JÓ!!!
Az az érdekes, hogy az összes multi (tesco...) a kész konfigokban mindig cerkákat ad. Ha valaki meg tudá nekem mondani hogy mér a drága szart adják el nagyon boldog lennék.
Ja, amúgy egyik ismerősöm most vett egy CSODAGÉPET!!!
p4 1300 stb... mikor megkérdeztem tőle hogy miért csak annyit mondott, hogy ő hallotta hogy gyorsabb, de a via a sz*r. Na ezen a tendencián kéne calahogy változtatni.
Na mindegy jól kibosszankodtam magam...

Vízhűtéses Kolléga!
Éljenek a folyadékok (gondolok itt elsősorban a sörre:)) !!!
Érdemes megcsinálni, bármelyik léghűtésnél jobb a hatásfoka, és lényegesen csendesebb is (nincs hangja).
Nem kell tőle félni, nekem már kétszer ázott el a cuccom, egyszer fagyállós, egyszer csap víz folyott a Geforce 256-osra de a legnagyobb baja az lett, hogy kiült rá a vízkő:)
Nem kell horribilis összegeket kiadni rá, attól hogy nagy reklámmal és drágán adják, még abszolút nem biztos, hogy jó is.
Ha komolyabban érdekel, tudok olyat aki csinál neked jó hatásfokú blokkot bagóért...

Na jól van már túl sok lesz..
üdv,
birdie


Jelenleg a legjobb vásár a kt133a vagy e, ha más nem később le lehet cserélni.
Melegedés:
Na ezen szoktam magam a legjobban felhúzni.
1. lehet hogy egy duron jobban melegszik, de többet is nyújt mint egy celeron.
2. ha valaki olyan hülye hogy nem szedi le a borda aljáról a védőfóliát, az b*ssza meg... Az egész egy jó nagyra felfújt intelpárti hülyeség.
3. Ha van egy normális hűtőd, akor soha nem fog megfőni/sülni a procid.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Intel vagy AMD? Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.