Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Intel vagy AMD? Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#20) Ambrosius válasza Barton (#19) üzenetére


Ambrosius
tag

Hol lehet ilyen Azza lapokat kapni?

Én is már régóta gondolkodom gépvásárlásban, de csak odáig jutottam, hogy várni az újabb lapokra, csak várni, várni...
Én várok, de a régi gépem kezd széthullani (6 éves P133 szegény, friss induláskor teljesen lelassul kb 1 percre, mintha be kellene "melegednie" az elsődleges cache-nek a prociban, a cd-m pár hete adta be az unalmast, a vinyó még jó, de néha furcsa kattogó hangokat ad(kb 2 éves 10G IBM), szóval félek, hogy gép nélkül maradok és nincs mire váltanom :(
Szóval az okoskodtam ki, hogy
1.: kellene egy fasza, stabil, bővíthető alaplap, bele egy duron aztán majd később egy olcsó 2Gigás palmolino :)
2.: valami olcsó, de stabil cucc kellene. Kt7E-t azért nem akarok, mert elég vegyes dolgokat hallottam róla, erről az AZZA-ről jókat olvastam, de ezt meg nem nagyon láttam még árlistában.
3. Nagyon szimpatikus lenne nekem az 1.2 GHzes/266 Tbird , csak ehhez meg már illene egy DDR-es alaplap is. Meg hűtés. Azok a processzorfüstölős képek a tom's-on eléggé megijjesztettek.
4. Intelt is vennék, de csak a Celeron lenne elérhető, az van itt a munkahelyemen 766-os Win 2000 alatt, lehet, hogy a memória kevés neki(128) de szerintem nem kellene mp3-nak néha akadoznia, a rendszer piszok lassan töltődik be/áll le, a programok lassan indulnak stb. Szóval nem egy meggyőző valami.
Szóval ami nekem kellene: atomstabil rendszer, nem akarok tuningolni, minden legyen alapból érezhetően gyors, de ne menjen minden palfonon, szóval mindenben legyen tartalék.(lehessen húzni kicsit 10-20%-ot, ha muszáj).
Javaslatok?

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Intel vagy AMD? Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.