Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) MasterDeeJay válasza Mans20 (#150) üzenetére

GTA5 bőven jó A380-assal is ([link])
Gyenge volt dx9-ben valóban másfél éve mivel nem is támogatta, most úgy működik hogy a driver automatán lefordítja a kártya számára jobb formára (vulkan, dx12)
Ha valami cím mégis rosszul futna akkor külön van rá ilyen fordító (DXVK) amit csak ki kell csomagolni a játék könyvtárába.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#152) Mans20 válasza MasterDeeJay (#151) üzenetére


Mans20
addikt

Köszi. A control menüt már javították? Olvastam mostanában is vannak bugok néha.

(#153) MasterDeeJay válasza Mans20 (#152) üzenetére

Nem tapasztaltam.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#154) Mans20


Mans20
addikt

Végre gépben az Asrock A380, eddig tetszik. Venti is elég jó, alig hallani, mondjuk eddig csak 1500-ig ment fel. Hőfok idle 55 terhelve 70 körül. Érdemes állítani valamit a driverben? pl power limit az 55W alapból. yutubon néztem valahogy lehet állítani, az idle fogyasztást is alacsonyabbra.
Firestrike

(#155) MasterDeeJay válasza Mans20 (#154) üzenetére

Biosban ASPM beállításokat kell bekapcsolni az idle javításához. TDP limit szerintem csak a max fogyasztást befolyásolja.
Ez amúgy olyan GTX1060 szint.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#156) Mans20 válasza MasterDeeJay (#155) üzenetére


Mans20
addikt

Majd megkeresem. Már örültem, hogy nincs bug, most meg bejelentkezési képernyőn voltam aztán sötét lett a kép. Visszajött aztán megint fekete. tápnál tudtam csak lezárni a gépet. Neten látom másnál is volt hasonló DP porton. Z690 lap 13500 Gigabyte FHD 165Hz monitor, úgy hogy nem régi rendszer.

Rebar az alapból Enableden volt biosban.

[ Szerkesztve ]

(#157) MasterDeeJay válasza Mans20 (#156) üzenetére

Mindegyik DP portot próbáld ki. Igazi DP portos a monitor vagy valami adapterrel működik?
Nekem csak DP portos monitorjaim vannak (még a 20 éves Belineát is DP-DVI adapterrel használom új gépeken). Nem tapasztaltam ilyen A770, IrisXeMax, A380-as kártyáknál de az is igaz hogy csak 60hz-es monitorjaim vannak.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#158) Mans20 válasza MasterDeeJay (#157) üzenetére


Mans20
addikt

Gigabyte G24F a monitor normális DP portos hozzá kapott kábellel. Próbáltam másik portot HDMI-t is és így se ébred a monitor alvásból. Intelnek már volt aki panaszkodott emiatt. Can't wake monitor after going to sleep

(#159) MasterDeeJay válasza Mans20 (#158) üzenetére

Alvás nálam nem is tudom mióta nem működik, az előző gépemen sem ment. Nem is tudom letesztelni.
A 2011v3-as platformaimon a turbo unlock hack miatt szétfagy a gép sleepből visszatérve. A 2066-os gépemen pedig el sem megy aludni. Bár olyan gyorsak a gépek hogy 3-4s alatt login képernyőn vagyok, nem sok értelme lenne az alvásnak. A többi gépemet meg nem kapcsolom ki.
Tudom ez nem problémamegoldást csak én nem tudom tesztelni, lehet nálam se menne.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#160) Mans20 válasza MasterDeeJay (#159) üzenetére


Mans20
addikt

Eddig úgy néz ki a legutóbbi intel chipset driver telepítése után már működik az alvó mód normálisan.

(#161) MasterDeeJay válasza Mans20 (#160) üzenetére

Azt lehet én is felrakom.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#162) Sotho


Sotho
őstag

Üdv!
Alzában még van eredeti Intel A750 mennyire jellemző ezekre a cw? Olvastam fentebb kolléga rossz tapasztalatát.

[ Szerkesztve ]

(#163) D013 válasza Sotho (#162) üzenetére


D013
aktív tag

A770 LE - van cw. Sajnos kb az egész szériára jellemző

(#164) Sotho válasza D013 (#163) üzenetére


Sotho
őstag

A redditen olvasom hogy idővel halkabb lesz.

(#165) MasterDeeJay válasza Sotho (#164) üzenetére

Fps limit/vsync nálam megoldotta. A770.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#166) Sotho válasza MasterDeeJay (#165) üzenetére


Sotho
őstag

30 nap elállási idő van, igazából egy próbát megér, elég jó hw ennyi zséért az a helyzet. Még szerencsém is lehet.

Köszönöm.

(#167) D013 válasza Sotho (#166) üzenetére


D013
aktív tag

Én 1 éve használom. Sokat javult driver szinten. Még egy évig simán marad, jövőre meglátom. Nem bántam meg.

(#168) Sotho válasza D013 (#167) üzenetére


Sotho
őstag

Beüzemeltem, a cw nem éri el az ingerküszöbömet. :) vsync vagy egyéb limiterrel meg végképp semmi hangja , a ventivezérlés is jónak tűnik.

(#169) D013 válasza Sotho (#168) üzenetére


D013
aktív tag

nagy erőforrásigényű játékoknál észrevehetőbb, vagy ha a kis 1080p-s 240hz-s másodlagos monitoromon nincs kvázi korlát.

(#170) IBMAN42


IBMAN42
csendes tag

Intel Arc A750 Challenger D 8GB OC
Asrock Z690 PG Riptide , Intel Core I5 - 12400 , FSP Hydro GSM Lite PRO 650W , Zalman i3 case , G.Skill Ripjaws V 2 x 16 GB DDR4 3200 Mhz

Jó a hardware, maximum 70fok terhelés alatt a gpu, vram 74fok. Nincs tuning csak a 180 watt limitet vettem ki 216-ra, bár ahogy elnézem a 190 is elég lenne neki.

Első telepítésnél egy tesztet nem tudtam elindítani. Újra telepítettem utolsóként a driverek közül a videókártyáét, utána már működött.

Bizonyos játékoknál tökéletesen működik bug-mentesen, viszont random módon, pl; a red dead 2-ben, vagy youtubozás közben beüt a kékhalál...

A teljesítménye jó, a hőfok rendben, játékok alatt maximum 182w fogyasztással megy.

Mit lehetne tenni a véletlenszerű kékhalállal ellen? Váltsak vissza egy driver verzióval?

(#171) Mans20 válasza IBMAN42 (#170) üzenetére


Mans20
addikt

Gondolom rebar-t a biosban bekapcsoltad. Lehet alapból be van. Kékhalálnál meg kellene nézni mit ír ki, vagy a win eseménynaplójában.

(#172) roseA580 válasza IBMAN42 (#170) üzenetére


roseA580
kezdő

Nekem mióta az A580 meg van, (igaz az csak pár hét) nem volt még kék halálom, telepitésnél volt DDU?
Szerintem valamivel összeakad.
A visszaváltást nem javaslom, a driver újratelepítést viszont igen, természetesen DDU-val.

[ Szerkesztve ]

(#173) IBMAN42 válasza Mans20 (#171) üzenetére


IBMAN42
csendes tag

Igen alapból is már be volt kapcsolva. Nem nagyon konkretizált, hogy mi a gond, egy nem befejezett hirtelen leállás amit okozhat az áramszünettől kezdve bármi. (Áramszünet pont nem volt.)

(#174) IBMAN42 válasza roseA580 (#172) üzenetére


IBMAN42
csendes tag

Igen teljes driver törlés volt, bár az intel saját szoftverét használtam hozzá.

A visszajelzések alapján valóban senki nem javasolja egy korábbi driver használatát, ezért tovább keresgélek. (Ez amúgy valahol megnyugtató is, hogy a legfrissebb valóban a az elérhető legjobb.)

A ram-ra gyanakszom, mert 1.35v gyári javaslattal nem lehetett 3200mhz-t elérni, csak a 2660 ment stabilan, ezért feljebb toltam 1.37v-ra így már működik. Lehetséges, ezen kell még variálni.

[ Szerkesztve ]

(#175) D013


D013
aktív tag

Mindenki aki esetleg ezt olvassa, és új tulaj, a DDU-val kapcsolatban: Minden egyes új driver esetén (és ezt nem csak Intel gpu-val érdemes, hanem Nvidia/AMD):
Windows kereső -> msconfig -> rendszerindítás fül -> biztonságos indítás -> minimális
Újraindul a gép
Windows kereső -> msconfig -> rendszerindítás fül -> biztonságos indítás -> pipa ki és NEM kérsz újraindulást most
DDU elindít, itt első indításnál feljönnek a beállítások, amennyiben már fent van és volt használva, akkor Beállítások menüpont -> További beállítások -> legalsó pont "Az illesztőprogramok letöltésének megakadályozása..."
DDU-ban legördülő menü -> GPU
Tisztítás és Újraindítás
Ezek után újra fog indulni a gép már nem csökkentett módban és nem lesz fent driver.
Ha valamiért nem ad képet a gép akkor kikapcs, tápot áramtalanítani, visszakapcs (nekem az elmúlt több mint 1 évben talán 2szer volt ilyen, korábbi driverekkel)
Mostmár telepítheted a legutolsó drivert

Ez így hosszúnak tűnik, de őszintén nem több mint 10 perc max. Én így megúsztam az itt és Redditen olvasott hibák kb 97%-át. Két monitorom van, egy 1440p 75 hz és egy 1080p 240hz. A Freesync tökéletesen működik és ha 5 perc után kikapcsolnak a monitorok egérpöccre azonnal vissza is jönnek. Játékokban artifactok, glitchek. crashek ilyesmi: olyan ritka mint anno más kártyákon.

[ Szerkesztve ]

(#176) Mans20


Mans20
addikt

Mondjuk az is lehet, hogy nem vga hiba. Pl testmem programmal lehet tesztelni a ramhibákat. [link]

Elvileg én is váltok Asrock A580-ra csak megint felmentek az árak. Nvidiából meg nincs semmi normális 100 alatt.

(#177) Mans20


Mans20
addikt

Tud valaki ingyenes programot gameplay videóhoz? Csináltam az A380-al a saját rögzítőjével AV1-ben, minőségre még tűrhető lett, de youtube-ra feltéve már eléggé gyenge a kép minősége. 1080/60 GTAV [link]

(#178) MasterDeeJay válasza Mans20 (#177) üzenetére

Youtube-on a képminőség javul.
OBSstudioval szoktam felvenni.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#179) kvarc


kvarc
tag

SPARKLE Intel Arc A770 TITAN OC Edition 16G-val van valakinek tapasztalat? cw ennél a kártyánál is van?

(#180) IBMAN42 válasza Mans20 (#176) üzenetére


IBMAN42
csendes tag

Sikerült megoldani a ramok másik slotba helyezéssel és + feszültséggel.

A750-nél 180w limitet kivettem 216w-ig és így sokkal jobban teljesít terhelés alatt 70fok max mellett így is.

Az asrock z600 alaplapok biosában nem szabad bekapcsolva hagyni a driverek automatikus telepítését, mert valami félre megy és kressel tőle a rendszer. Új windows és kézi telepítéssel minden jó.

(#181) Mans20 válasza IBMAN42 (#180) üzenetére


Mans20
addikt

Melyik másik slotba? cpu foglalattól a második és a negyedikbe kell tenni a ramokat, ha nem úgy volt lehet az volt a baja. Asrock lapokat mondjuk én kerülöm.

A venti mennyin megy terhelve? Az A580 teszt szerint elég halk lett, kb az A750 is gondolom, mert egyforma Challenger a hűtő rajtuk. Sparkle 2 ventis jobban tetszik de nagyon hangos teszt szerint.

(#182) IBMAN42 válasza Mans20 (#181) üzenetére


IBMAN42
csendes tag

Igen, úgy vannak, csak felcseréltem őket és valamiért így működik.

Halk a venti max terhelésen is, a coil hangosabb fps limit nélkül.

Észrevettem egyfajta általános ellenállást, de nem igazán értem az asrock-tól való idegenkedést, se a lapok se a kártyák nem rosszak, sőt, a limitált kiadásúaknál minden tekintetben jobb.

(#183) IBMAN42


IBMAN42
csendes tag

A750 2600mhz, 5379 driver

[ Szerkesztve ]

(#184) IBMAN42


IBMAN42
csendes tag

Nem tudom az alap fogyasztását a Asrock Arc A750 lejjebb vinni. 40w korul mozog, pedig megpróbáltam, hogy játékon kívül (1080p) 60hz frissítsen a monitor, és mindent ahogy a nagykönyvben le van írva beállítottam. Kipróbáltam korábbi meg a legfrissebb driverrel, de egyszerűen nem adja be.

(#185) MasterDeeJay válasza IBMAN42 (#184) üzenetére

Biosban keress ASPM néven beállításokat és kapcsold be őket.

High Power Consumption when Intel® Arc™ Graphics Card is Idle

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#186) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

(#187) roseA580


roseA580
kezdő

Az első komolyabb problémám az Intel ARC A580-al:


CyberLink PowerDVD 21.

Tudom hogy már 23-nál tart, de nincs infóm arról hogy az már támogatná, van valakinek információja róla?

Köszönöm!

(#188) MasterDeeJay válasza roseA580 (#187) üzenetére

A580-as eléggé új kártya, ha van lehetőséged frissítsd a szoftvert, meg a kártya driverét is.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#189) roseA580 válasza MasterDeeJay (#188) üzenetére


roseA580
kezdő

CyberLink PowerDVD 23-ra frissítettem, így már nem panaszkodik! :)

Csak el akartam kerülni az esetlegesen hiábavaló frissítést!
A kártya drivere már frissítve volt.

(#190) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Intel miért tartja erősen 150 ezer ft környékén a 770-et? 7800XT már 200E Ft körül kapható. Használt piac mennyire érdekelt az Arc kártyákra?

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#191) MasterDeeJay válasza ƵøŁĭ (#190) üzenetére

130eft az Asrock verzió 16Gb-osból. Magyar piac kicsi, totál random mennek az árak. Intel LE meg inkább ritkaság lesz már ha van még belőle.
Használtba nézd meg, alkudj, amúgy is garisak még bőven. Eladni nehéz, kevesen ismerik. Idén jön az új széria.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#192) thomasa


thomasa
senior tag

Sziasztok, A310-es VGA-t vettem, meg tudnátok mondani, hol találom a képernyőigazítást?

Egy régi samsung plazmatv-re megy ki a kép, de a szélei lelógnak. AMD és GF kártyák drivereiben van ilyen adjust, de ez az intel kifogott rajtam. Köszi.

(#193) thomasa válasza thomasa (#192) üzenetére


thomasa
senior tag

Meglett. Végül a TV menüjében kellett átállítani a 16:9 helyett fit to screen-re.
Ehh.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.