Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MasterDeeJay

Intel sok sok év után újra ringbe száll a diszkrét videókártyák piacára. Bár kissé döcögősen de az első generáció kártyái és mobil megoldásaik részben megérkeztek.



Forrás Techpowerup GPU database: [link]

Az asztali kártyák maximális teljesítményéhez elengedhetetlen az alaplap és cpu oldaláról a RESIZABLE BAR támogatás. Pcie 4.0 ajánlott de nem kötelező.

Legfrissebb Windows 10/11 driver amely az alábbi linken elérhető:
https://www.intel.com/content/www/us/en/download/726609/intel-arc-iris-xe-graphics-whql-windows.html

Egyéb tudnivalók és hasznos dolgok:

Idle fogyasztás csökkentése:
https://prohardver.hu/hir/intel_arc_vga_kevesebbet_fogyaszthatnak.html

Intel Arc nem hivatalos overclocking tool:
https://skatterbencher.com/arc-oc-tool/

Directx to Vulkan fordító DX9/10/11-es játékokhoz ha szükséges:
https://github.com/doitsujin/dxvk/releases

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2) MasterDeeJay

GUNNIR is kiadta a 16gb-os A770 verzióját.

Forrás techpowerup:
https://www.techpowerup.com/303845/gunnir-outs-16gb-arc-a770-photon-graphics-card-with-triple-fan-cooler

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#3) MasterDeeJay

Esetleg ha valakinek kell későbbi OC-ra a referencia kártyákon lévő ramtípusok.

A380 - K4ZAF325BM-HC16 (2000)
A770 - K4ZAF325BM-HC16 (2000)
A770 LE 16Gb - K4ZAF325BM-HC18 (2250)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4) Fred23


Fred23
nagyúr

Ideje volt már ennek a topiknak. :)
Perpill nem aktuális, de a következő dedikált VGA karim biztosan a kékektől lesz.

RESIZABLE BAR-hoz BIOS support van már az összes B450-es laphoz, vagy azért vannak kivételek? Ha jól tudom, az összes B450-es ASRock lap támogatja már ezt a funkciót, de fogalmam sincs arról, más gyártóknál mi a helyzet. Tippre azért ők is léptek már.

(#5) MasterDeeJay

A770 LE 16GB - Xeon 4215R - 6x8gb DDR4 2400 szóval van procilimit.
Metro Exodus extreme TDP limittel:
190W (gyári)

228W max ami beállítható az intel control centerben

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#6) MasterDeeJay

Extra Tipp
Ventivezérlés bekapcsolása referencia Intel kártyákon:
Hiányzó menü azaz nincs ventivezérlés a GPU hőmérsékelt alatt:

Keressük meg a:
C:\Program Files\Intel\Intel Arc Control\resource\js\pages\performance
helyen a performance_tuning.js file-t majd íruk át az alábbi sort: (rendszergazdaként indított jegyzettömbbel vagy notepad++ programmal)

Erre: (vessző se maradjon le!)

visible: true,

Tehát így kell kinéznie:

Restart aztán már hozzáférhetünk vezérléshez:

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#7) Sonja


Sonja
veterán

Mystery Intel Arc Desktop GPU With 16 Xe Cores Spotted in CompuBench
"Could it be an Arc A550 desktop graphics card?"

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#8) Sanyi19


Sanyi19
őstag

TheVR bemutató:

A kék harcos felemelkedése! PREDATOR Intel Arc A770 OC BIFROST

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#9) setup


setup
junior tag


Nem tudja valaki, hogy 16GB A770-nél ez a kisebb nyák ez csak valami karácsonyfa világításvezérlő, vagy kiszervezték a PCB egy részét egy második nyákra és enélkül nem működik a VGA?

(#10) MasterDeeJay válasza setup (#9) üzenetére

Szerintem a ventivezérlés és az rgb usb kivezetése van rajta.
Ha vizezni szeretnéd akkor egyik sem szükséges, amúgy kapbató rá blokk.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#11) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Az Intel nagy erőkkel hegeszti az új drivert.

[link]

"A PC Games Hardware információi alapján sikerült megoldást találni egy olyan szoftveres problémára, mely az összes játék teljesítményére hatással volt."

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#12) MasterDeeJay válasza Sanyi19 (#11) üzenetére

Helyes, dx11-ben van mit még csinálni.

Egyéb:

Acer Predator Bifrost A770 szétszedve:

Forrás reddit.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#13) MasterDeeJay

Felhasználói visszajelzések alapján jelenlegi overlayes control panelt ki fogják dobni a fenébe, lesz helyette új.

LTT Switching to Intel Arc - Conclusion!
https://youtu.be/j6kde-sXlKg

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#16) MasterDeeJay

A770 Energiahatkényoság teszt. (Acer Bifrost, forrás (reddit1 reddit2,)


A tesztnél 130w alatti értéknél a kártya beáll 120-130w-ra hiába van alacsonyabbra.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#17) MasterDeeJay

Kissé érdekes, de gondolom nem optimalizált driver okozza a két riválisnál a gyenge RT eredményt.


https://www.techpowerup.com/review/hogwarts-legacy-benchmark-test-performance-analysis/6.html

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#18) gaben88


gaben88
őstag

Használ valaki innen már A770 16GB-t? Puszta kíváncsiságból gondoltam, hogy kipróbálnám ezt is egy 5800X3D mellett. Mennyire élhető? 4070Ti, 4080, 7900XT(X) 4-esből van tervbe valamelyik hosszabb távra, de gondoltam, hogy átmenetre, kipróbálnám szívesen a kékeket is VGA fronton is. :DDD

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#19) D013 válasza gaben88 (#18) üzenetére


D013
aktív tag

Sokat filóztam rajta. De én meghúztam a ravaszt egy A770 LE-n. 13400f mellé jön. Írok majd eredményeket. Csodàt nem vàrok, bàr sokat javult a stabilitàs a tesztek alapján, teljesítményre új címekben a 6700XT/3070 pàros alatt marad egyelőre.

(#20) MasterDeeJay válasza gaben88 (#18) üzenetére

Nálam stabilitással nem volt gond. 6600XT/3060Ti ellen készült de elég sok mindenben gyorsabb azoknál. Nyilván nem 4K extrém grafikára való. A referencia kártyák halkak, tartalék tuning is van bennük ha szükséges.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#21) gaben88


gaben88
őstag

[link] Ez a 350$-os BiFrost beszivároghatna hozzánk is, nagyon szép az a kártya is! :)

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#22) MasterDeeJay válasza gaben88 (#21) üzenetére

Iponon van de 350 usd × rendkívül morcos forint árfolyam + királyi adó + haszon = 200eft lett.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#23) D013


D013
aktív tag

Na itthon összeállt a 13400f a A770 16Gb-al. Mivel nincs monitorom még, ezért a tv-n próbáltam ki natív 4k-ban. Két játékot volt időm eddig megnézni: Hot Wheels - 4K Ultra 60 körüli fps vsnync off, Witcher 3 Complete 4k, Ultra RT nélkül 60-66 körüli fps DX 12-ben. Eddig pozitív benyomást kelt.

[ Szerkesztve ]

(#24) MasterDeeJay

DRIVER VERSION: 31.0.101.4125 BETA
DATE: February 16, 2023

[link]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#25) MasterDeeJay

3Dmark Timespy A770 16Gb LE alapon. Proci szintén alapon de mesh és ram 3200-ra állítva.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#26) Sanyi19 válasza MasterDeeJay (#25) üzenetére


Sanyi19
őstag

Ez szép eredmény, 6700 XT feletti.
Régebbi tesztekben (FireStrike, Vantage) hogy muzsikál? Csak kíváncsiságból, hogy nyers erőből nem rá optimalizálva mit tud.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#27) MasterDeeJay válasza Sanyi19 (#26) üzenetére

ja és egy kis poén, itt ugye totál emulálva fut mert még dx9-et sem tud a kártya nemhogy dx7/8-at

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#28) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Kár, hogy csak 2 év garancia van az Acer megoldásán.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#29) akarnokd


akarnokd
csendes tag

Én is A770 LE mellett döntöttem (13700KF mellé). Kicsit aggódom a DX11-es játékok miatt, mert sok indie játék (és a nekem fontos Fallout 76) erre céloz. A cél 1080p 60Hz High+.

Van esetleg tapasztalat Unity-s játékokkal?

(Referencia, i7 4770K + GTX 1060 6G, alig hozza 30fps-t low-mediumban az utóbbi 1 év játékaiban).

(#30) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Intel Arc GPU Graphics Drivers 101.4146

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#31) MasterDeeJay

AV1 kódolásban is elég jól megy az Inteles megoldás:
RTX 3090/4090-el összemérhetően.

https://www.capframex.com/tests/AV1%20Video%20Decoding%20on%20Intel%20Arc%20A770

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#32) adler741


adler741
tag

Sziasztok!
Nézegetem ezt az asrock kártyát: ASRock Intel Arc A750 Challenger Szimpatikusnak tűnik,a hűtése érdekelne,hogy a vram-on is vannak-e mindenhol termal padok,szóval esetleg nem csak a légáramlat kavarog felette :)
Szétszerelős videot még nem találtam.

(#33) MasterDeeJay válasza adler741 (#32) üzenetére

[link]
Igen, de kell is lennie. Intelnél ez az első széria, itt magas a mérce. Nem nagyon van gyenge minőségű kártya még asrocknál sem ezekből.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#34) adler741


adler741
tag

Köszi szépen,A képek alapján jónak tűnik.

(#35) Hafy75


Hafy75
aktív tag

Sziasztok. 770LE, rálehet venni vhogy, hogy tudja a 120hz-et? Philips tv. 2070 super volt előtte, ott nem volt gond. Bevillog rendesen, ha úgy akarom használni. 60hz az oké. Ja, HDMI -n keresztül persze.

Köszi

Na!!!

(#36) Sonja


Sonja
veterán

(#37) Ligend


Ligend
tag

Sziasztok!
DisplayPort kimeneten használnám az A770-et (16GB LE), azonban azt tapasztalom, hogy a monitor hangszóróiból a hang akár több másodpercet is késik a képhez képest. Nem csak játékokban, hanem akár egy Youtube video alatt is. A monitorom DP 1.2 verziót támogat, vissza lehet ugyan venni 1.1-re is, de ez nem befolyásolja a jelenséget, mindkettővel jelentkezik. Ha HDMI-re váltok (verzió: 2.0), ez az audió késés nem jelentkezik. Szintén nincs csúszás, ha USB vagy Bluetooth headset-et használók.

A szóban forgó monitort (Samsung C34F791) használom 2007-óta GeForce és Quadro kártyákkal, DP-on, és nem volt ilyen probléma, ezért gyanítom, az Intel Arc lehet a ludas.

Két drivert próbáltam: 4314 (jelenlegi legfrissebb WHQL) és 4335 (legfrissebb BETA), nincs köztük különbség ilyen téren.

Tapasztalt más is hasonlót?

Az ostobaság ellen az istenek is hiába hadakoznak.

(#38) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem.
Vásároltam öcsém gépébe egy új Asrock A750-es kártyát, de csak sípol, az ellenőrző led megáll a vga-nál. A konfig működik, másik vga-val jelenleg is használja.
i7-8700k, Asrock Z370a pro, 16GB DDR4, Seasonic focus 80Gold 550W,
Utólag olvastam és értesültem, hogy kell neki a resizable bar, meg a 10. Generáció.
Kompatibilitási hiba van esetleg, vagy működnie kellene csak kevesebb teljesítménnyel?

Köszönöm előre is!

(#39) MasterDeeJay válasza Gigabyga (#38) üzenetére

Csak uefi BIOS van rajta, azaz a biosodban át kell álítani azt is hogy uefi only minden a gépben. Valószínűleg legacyra van állítva, ezt egy régebbi videokártyával tudod megtenni.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#40) Vigneau


Vigneau
félisten

Időközben kijött a 31.0.101.4369 WHQL driver.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#41) Ligend válasza Vigneau (#40) üzenetére


Ligend
tag

Nagy öröm, hogy végre nem kell UAC admin engedély az Arc Control indulásakor, de más különbséget nem tapasztaltam. A Release Notes elolvasása után sem találtam olyan javítást, ami érintene.

Használja még valaki rajtam kívül DisplayPort kimeneten az A770-et? Amennyiben igen, nem tapasztaltok audio problémákat? Vagy már mindenki USB / wireless headsetet használ? :U

Az ostobaság ellen az istenek is hiába hadakoznak.

(#42) Gigabyga válasza MasterDeeJay (#39) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Köszi, megnézzük.

(#43) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Ilyen VGA-t tervezek venni, mennyire javasolt kategoria? Játékra és netezésre használnám csak. a 770 est néztem de a 750 essel is beérném, 1440p-n játszanék vele. Kompantibilitás és a hűtés hangja érdekelne ersősorban mert nagyon csendes szobába vagyok ahol a hangtalanság elengedhetetlen. :R

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#44) D013 válasza BogyóBP (#43) üzenetére


D013
aktív tag

Hali, annyira jó áron van Emagon az LE: [link] hogy ennyiért inkább ezt javasolnám. Én is innen vettem valamikor februárban akkor még 154 volt. Amúgy nálam fura még semmi hülyeség nem jött ki, a driverek egyre stabilabbak és mindig hoznak szinte egy kis plusz teljesítményt. A 16GB elég jövőálló. De tény hogy nem éri el jelenleg a 6700XT szintjét, azt nem szabad tőle elvárni. Én ezeket próbáltam: Gotham Knigths - 1440p, max + Xess Ultra quality 75 fps stabil (ott a vsync-em) Far Cry 6 - max + magas textúrapakk, de RT nélkül: olyan 64-75 között megy, COD: MWII - a multi az nagyon szépen megy ultrán + Xess quality tartva a magas fps-t, de Warzone, Resurgence..ott bezuhan, de ez főleg nem a kártya hibája, minden szezonnal csökkent a teljesítmény minden kártyán...Ott FSR 2.1 performance módot ha bekapcsolok Ultra beállítások mellett akkor azért ott vagyok 70 fps körül. Elder Scrolls Online: Max, 90 fps fővárosban, amúgy 100 (az a max) mindenütt. Witcher 3 Complete - DX12, Ultra+, Xess balanceddel tartja a 75fps-t nekem, RT offos. Pathfinder Wrath of the Righteous: max, de ott csak későbbi chapterekben van performance gond kb minden kártyán. Spiderman Remasered: RT nélkül maxon, ritkán megy 80 fps alá. Kb ezek jutottak most eszembe.
Amikkel még várok: Last of Us - patcheljék még, Jedi Survivor - szintúgy
Remélem tudtam segíteni. Jah és benne van a pakliban hogy terhelés alatt van némi coil whine, azaz ciripel a kártya, nyitottabb házakban jobban kijön.

(#45) BogyóBP válasza D013 (#44) üzenetére


BogyóBP
addikt

a RAY Tracing miért annyira fontos??

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#46) D013 válasza BogyóBP (#45) üzenetére


D013
aktív tag

nekem aztán nem az, csak gondoltam kiemelem ha valamit max/ultra beállításokkal játszom akkor az RT-t kikapcsolom mert sajnos vagy nem sajnos pont annyit visz el a teljesítményből ami nekem hiányozna. Más kérdés hogy a legtöbb játéban nem látom a különbséget pláne mozgás közben a global illumination és az RT között, szóval részemről szinte mindig off.

(#47) MasterDeeJay

Ha valakinek kellene Asrock A380 ITX szétszedve:
(techpowerupról vannak a képek, nem saját)

Ramok Samsung K4ZAF325BM-HC16. PCIe csatin látszik hogy 8x megy a GPU felé de valamiért további részek is be vannak kötve.
VRM Monolithic Power Systems M2940 PWM, Monolithic Power Systems MP86992
Bios SPI Winbound 25Q64JVSIQ ami egyszerű Ch314a-val kiolvasható.
Sajnálatos módon csak UEFI biosa van, így nem ad képet régebbi gépeken ahol legacy only a vbios (pontosabban biosnál nem ad képet, csak OS alatt)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#48) Vigneau válasza MasterDeeJay (#47) üzenetére


Vigneau
félisten

Érdekes ez az aszimmetrikus mag elhelyezés is. Amúgy nagyon aranyos PCB-je van.

Ha nincs integrált VGA-d a CPU-ban, akkor valóban lehetnek gondok a BIOS-nál. Biztosan úgy vannak vele a gyártók, haladjunk a korral. Mint mikor valaki mostanában a jelenlegi generációs VGA-knál hiányolta a DVI-t.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#49) MasterDeeJay válasza Vigneau (#48) üzenetére

Szerencsére én még a ma már réginek számító monitoromon (dell 2311h) is DVI után DP portot használok azt meg akár mivé lehet alakítani.
Részemről a DP port az ami a leginkább bejön, azt rakják a workstation kártyákra és monitorokra is. Hdmivel nekem voltak gondjaim kompatibilitás terén. (Pl: Rpi4 hdmije alapból nem működött a tv-mel)
Legacy hiánya kissé zavar, nekem több gépem is cmos clear után legacy only videoval megy default szóval be kell raknom egy régi kártyát ha valamit babrálok. (Supermicro x11 lga3647, asrock x299, dell t5810)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#50) Vigneau válasza MasterDeeJay (#49) üzenetére


Vigneau
félisten

Ezt az UEFI-only módot tényleg nem értem, hogy mire jó. Eléggé térden lövi a felhasználót, ha a BIOS-ban kellene épp matatni...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.