Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Intel 865perl (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) bitfarkas


bitfarkas
őstag

Akinek (akár csak közvetett) tapasztalata van a lappal, kérem, ossza meg velem.
Köszönettel: bitfarkas

(#2) klepto


klepto
addikt

Egy kis topicfelhozás, mert engem is érdekelne, hogy milyen egy Intel 865PERL lapocska, és megéri-e a pénzét. Az e-connectben 31475.-bruttó az ára.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#3) Savanya válasza klepto (#2) üzenetére


Savanya
addikt

Nekem csak 845G-s Inteles lapom volt ,de az a stabilitás és a megbizhatóság jellemezte (valamint egyáltalán nem volt lassú)

Mobilszámom: 70-516-8068

(#4) klepto


klepto
addikt

UP

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#5) -Devil- válasza klepto (#2) üzenetére


-Devil-
aktív tag

Láttam egy ilyen lapot testközelből (igaz nem működés közben, csak ''vizsgálgattam''), a felszereltsége jónak mondható, de nem ajánlom az intel alaplapokat. Szűkös beállítási lehetőségek a bios-ban (semmi ''mélyebb'' beállíthatóság, tuning alapból nincs), olyan finnyásak PCI kártyákra/memóriákra, hogy az valami hihetetlen. Pl.: 5 hálókártya közül 1 volt hajlandó működni egy P2-es intel lapban. Más alaplapokban mind tökéletesen működött. Meg a másik aranyosság: rádugtam secondary slave-ként egy winyót (üres volt a secondary csatorna) és nem látta. Nem megy slave-ként, ha nincs egy master meghajtó is rákötve (átjumpereztem masterre, úgy ment). Más alaplapokkal miért nincs ilyen gond? Néhány Tuner/kamerakártyára érzékeny (abszolute nem indul), a memóriákra szintén. Ha ''egyszerű'' noname ramokkal próbálkozol könnyen pórul járhatsz. És semmivel sem stabilabb mint egy ASUS/MSI/Gigabyte alaplap, ha normális cuccokból építesz köré gépet. De ez csak az én véleményem. Szerintem nem igazán ér meg 30e FT-ot.

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#6) g@bo


g@bo
nagyúr

valaki emlitett a 865 perl-hez tuning biost. létezik ilyen???

(#7) g@bo


g@bo
nagyúr

ap

(#8) g@bo


g@bo
nagyúr

üp

(#9) Pötyi válasza -Devil- (#5) üzenetére


Pötyi
őstag

Nem megy slave-ként, ha nincs egy master meghajtó is rákötve

Tulajdonképpen ez lenne a normális... :D

QNX is cool!

(#10) vlaci79 válasza -Devil- (#5) üzenetére


vlaci79
senior tag

udv
szerintem azert P2 es lap tulajdonsagaibol meresz kovetkeztetni a P4-es lapera.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Intel 865perl (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.