Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ide sorrend (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) sebaj


sebaj
tag

Sziasztok!


Szarmazik-e abbol akarmilyen hatrany, ha az IDE-s eszkozok kiosztasa a kovetkezo: PM cdrom, PS hdd (boot), SM cd iro, SS rack? Foleg a primary kiosztas erdekelne.


koszi

(#2) emvy válasza sebaj (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

Miért akarod így beállítani?

while (!sleep) sheep++;

(#3) bélanéni


bélanéni
őstag

Nem értem pontosan: a sorrend amit írtál így van? : pri master , pri slave , sec master , sec slave ?
Mert ha igen akkor nem a legjobb, ugyanis mindkét csatornán egy vinyó+ egy CD van és egy csatornán lévő összes eszköz sebessége a leglassabb eszköz sebességével lesz egyenlő. Tehát a CD-ROM lelassítja valamelyest a vinyót.
Az lenne az igazi, hogy a két vinyó a primary csatornán, a két CD a secondary csatornán vannak.

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#4) bélanéni


bélanéni
őstag

... ja most már látom, hogy biztos :) .

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#5) sebaj válasza emvy (#2) üzenetére


sebaj
tag

A kabeleknek ilyen sorrendben volna jo. AMugy tulsagosan tekeredik:))

Remelem ertheto volt:)

szal ez h master a cdrom slave a fomerevlemez gaz v nem?

(#6) Ahhoj válasza sebaj (#5) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

''A kabeleknek ilyen sorrendben volna jo''
Pff, há akkor rakd át más sorrendbe a cuccokat a gépen belül, hogy így kösd:
PM: vinyó, boot
PS: rack
SM: cdíró
SS: cdrom

(#7) sebaj válasza Ahhoj (#6) üzenetére


sebaj
tag

ha cd copyt csinalok akkor gaz h 1 csatin vannak a cds eszkozok nem?:)

(#8) Ahhoj válasza sebaj (#7) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

nem
gondolom nem on-the-fly írsz, mert nem éri meg a kockázatot az a 3-4 perc
és ha már vinyóról megy, akkor nincs is gáz...
de ha meg olyan fasza íród van, ami ismeri burnproof-ot, akkor írhatod közvetlenül is, de én akkor is azt mondom, hogy nincs értelme
mondjuk mert a cd-t nem olvassa elég gyorsan, és ez az írás sebességét is visszafogja, míg vinyóról biztos elég gyorsan beolvassa az adatot...

(#9) sebaj válasza Ahhoj (#8) üzenetére


sebaj
tag

on the fly szoktam. 24*-nel nem irok gyorsabban, amit meg bir olvassal az olvaso. Tud burnproofot.

(#10) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Rakd be a vinyót fejjel lefelé és akkor nem a kábelt kell forgatni.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#11) sebaj válasza Agyzuzo (#10) üzenetére


sebaj
tag

hmm erre meg nem is gondoltam:) De a tovabbi gond, hogy mivel a kabel vege a master, aztan ha az van a haz legaljan akkor nyakatekert marad mindig. De ez igazabol mind1, arra valaszoljon vki, hogy szamit e a sorrend. Nalam igy meg 3 napja de meg semmi gaz nem volt vele. Aztan nehogy kesobb legyengond.

(#12) boca111 válasza sebaj (#11) üzenetére


boca111
tag

Én is pri mast-ról bootolok (legtöbbször) és semmi gondott nem okozott.

(#13) boca111 válasza boca111 (#12) üzenetére


boca111
tag

Ma nem megy... :(
szóval pri slave...

(#14) sebaj válasza boca111 (#13) üzenetére


sebaj
tag

thnx:)

(#15) dON't hAcK!


dON't hAcK!
aktív tag

Ha nem megy egy kábelen a cd írás, akkor kapcsold ki a dma-t az írónál (vagy ha nem akkor az olvasónál) és máris működni fog rendesen onthefly 24x-esen.

dON't hAcK élt, ...

(#16) sebaj válasza dON't hAcK! (#15) üzenetére


sebaj
tag

ment, csak neha csinalt furcsasagokat (cd-t burnproof miatt nem rontott, de volt par puffer kiurules), ezert valtottam.

(#17) Varjú


Varjú
csendes tag

Help légyszi !
Egy IDE kábelra akartam rakni a CD-írót és a DVD-t, de így csak a CD-írót ismeri fel a rendszer. Ha csak a DVD van rácsatlakoztatva, akkor OK. Mi lehet a probléma ? :(

(#18) Turmoil válasza Varjú (#17) üzenetére


Turmoil
senior tag

Master/Slave jumperek

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#19) nap válasza sebaj (#1) üzenetére


nap
addikt

Regen meg szamitott, hogy a madzag melyik dugojara mit raksz.
Szerencsere azok a idok elmultak, tehat ugy pakolod ra a cuccokat, ahogy jolesik. :)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#20) nap válasza Varjú (#17) üzenetére


nap
addikt

Valoszinuleg mindket eszkoz slave-re van jumperolva.
Tedd a DVD-n a jumpert masterra, meglatod, menni fog ugyanazon a kabelen ! :))

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#21) ztarget


ztarget
csendes tag

Hi!
Az adatkábelnek tökmindegy hogy a végére vagy a közepére csatlakoztatsz ezközt, még ha feliratozva is van!
Úgyis a jumperek határozzák meg a sorrendet!
Tehát a PM eszköz lehet az ide kábel végén is, de a közepén is.
Viszont egy lényeges dolog:
Ha a boot vinchesteredet PS Jumpereled és a racked üres, addig nincs gáz, de 1x tegyél be egy haverod vinyóját ami masterbe van jumperolva!
Ne csodalkozz ha arrol kezd el bootolni, és a te meghajtódon lévő oprendszeredet esetlegesen szétvágja(megtörtént már köreimben:)).
Tehát legrosszabb setben OS reinstall.

ui.: Ha sok az eszközöd és nem akarsz ütközéseket, vegyél egy PCI-os IDE vagy RAID kártyát, és máris meg2xeződik a beköthető egységek száma.(max. 3-4 ezer Ft)

ÖÖÖ...most nézem valami füstöl a gépemben......

(#22) Varjú válasza nap (#20) üzenetére


Varjú
csendes tag

Kösz a segítséget.
Bár soha nem piszkáltam még a jumpereket, ez nekem is eszembe juthatott volna, biztos a sok karácsonyi bejgli az oka... :DD
Mégegyszer thanx.

(#23) sebaj válasza ztarget (#21) üzenetére


sebaj
tag

ata66-os kabelnel mar nem mindegy szerintem.

(#24) kioto


kioto
csendes tag

Gratulálok ha a CDROM és az író azonos IDE csatornán van akkor hogy másolsz a CD copyval? Mniden használható program sikoltozik érte (pl.:Nero,CloneCd,alkohol,CDrWin,WinOnCD). A BurnProf nem megoldás.Az író és a Cd legyen külön csatornán.Én ezt ajánlom:Pm:Boot vinyó;Ps:CDrom;Sm:CDíró;Ss:rack;Egy éve van ilyen felállás a gépembe nincs semmi gond vele.

kioto

(#25) hogyishívnak? válasza sebaj (#23) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Jelentősége akkor van ha CS (cable select) van jumper-olva wincsi,cd. A kábel vége lessz a master közepe meg a slave automatikusan. Ha a mastert leveszed a slave-ből master lessz ha jól emlékszem.
Minden adatkábelen illik az 1ségeket a végére tenni a biztosabb adatátvitel miatt!

Tibi

(#26) hungeek válasza kioto (#24) üzenetére


hungeek
senior tag

eddig cirka 20 cd-t írtam meg hibátlanul On the Fly módban úgy, hogy
SM: Lg 16X10X40
SP: Lg 52x
és mindig 16-szorosan, és egyet sem cseszett el, nem lassult le.
(Neroval írtam, de a Cdrwin sem sikoltozott miatta)

(#27) hungeek válasza hungeek (#26) üzenetére


hungeek
senior tag

pardon nem SP hanem SS

(#28) coolcave válasza kioto (#24) üzenetére


coolcave
tag

Hát sztem akkor sem érdemes cdcopyzni még ha bírnák az eszközök, mivel elég egy fasza ujjlenyomat a cdre és a burnproofot is átvágja a palánkon...
Egyébként így meg, ha cdről megy az install vagy copy meg lehet nézni a sebességvisszaesést....

(#29) Brutus


Brutus
csendes tag

Hi. A kábeltekeredéssel nem kell foglalkozni nem tőrik szakad olyan könnyen. Szerintem is a legjobb kiosztás hogy PM.Boot vinyo
PS:Rack
SM:CD-Író
SS:CD v.DVD meghajtó

(#30) Brutus


Brutus
csendes tag

A cd írásról csak annyit hogy akár 48*-an is írhatsz csak olyan cd lemez kell hozzá. Nálam bevált

(#31) badbrother válasza ztarget (#21) üzenetére


badbrother
aktív tag

>Az adatkábelnek tökmindegy hogy a végére vagy a közepére csatlakoztatsz >ezközt, még ha feliratozva is van!

Nekem nem ez a tapasztalatom.
Éppen most kellett átdugnom a vinyót a kábel végére, mert a közepéről nem akart bootolni. A jumper meg cable select-en van.

(#32) coolcave válasza badbrother (#31) üzenetére


coolcave
tag

A cable select-el vigyázni kell, mert csak olyan kábellel működik, amelyiknek ki van vágva egy drótja...szerintem célszerű ezért mindig meghatározni a mester/rabszolga viszonyt :)

(#33) hungeek válasza coolcave (#32) üzenetére


hungeek
senior tag

az ATA 33 és még régebbi kábelek kivételével az öszes kábelen asszem ki van vágva az egyik ere. Legalább is én ahány ilyet láttam mindnek ki volt (hál istennek mert a régi gépemnél ahol ATA33 van mindig fordítva dugom fel a kábelt :)) )
Cable selectet sztem akkor éri meg választani ha 1 eszköz van a kábelen (ez az én esetemben 1 db 'Cuda IV 80GB)

(#34) coolcave válasza hungeek (#33) üzenetére


coolcave
tag

Pont, hogy akkor nem, mivel ha egy eszköz van és masterre van jumperolva akkor tök mind1 melyik végét kapja a kábelnek, ám ha cable select akkor nem annyira...

(#35) casi1


casi1
csendes tag

Neroval kapcsolatosan ha valaki leírná,hogy túlíráshoz mit kell beállítani és hol?
Köszi :))

(#36) localhost válasza casi1 (#35) üzenetére


localhost
Közösségépítő

File/beállítások/különleges/Túlírás pipa

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#37) KovacsUr válasza casi1 (#35) üzenetére


KovacsUr
addikt

És disc-at once

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#38) localhost válasza KovacsUr (#37) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Az én NEROMBAN egy a két fogalom egy pipa!
Túlirás és DAO engedélyezése

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#39) KovacsUr válasza localhost (#38) üzenetére


KovacsUr
addikt

Nem, ez azt jelenti, hogy DAO módban engedélyezi a túlírást. Szóval attól még neked kell kiválasztani, hogy most DAO módban akarsz írni

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#40) localhost válasza KovacsUr (#39) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Már megint igazad van! :))

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#41) WaterLo


WaterLo
aktív tag

Bedzsampereled a vinyót masterra, cd-t slavera, aztán tökmindegy, hogy hogy van a kábel.

....What's up!....

(#42) Gri


Gri
tag

2 IDE csatlakozo eseten imho

PM: boot HDD
PS: CD(DVD) olvaso
SM: CD(DVD) iro
SS: rekk

Vinyók külön kábelen veszett gyorsak, cd/dvd-ket sztem felesleges gyakran használni, elég addig amíg felmásolod, én mindig hdd-n dolgozom mindennel, gyorsabb, csendesebb, kényelmesebb IMHO...
De szóljon akinek jobb ötlete van!

[ POWERED BY 230V ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ide sorrend (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.