Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zoltán


Zoltán
őstag

Hellósztok!

Eddig úgy tudtam, hogy udma33 és alatta 40 eres kábel kell, udma66 meg fölötte 80 eres.
De: Van most egy udma4 -es (44,néhánytized mega/sec) vinyóm (Seagate Medalist) ami ugye a kettő között van. Itt milyen kábel kell?

Illetve: lehet-e gond, ha mondjuk udma100 -as vinyóhoz 40 eres kábelt, vagy mode4 -eshez 80 erest használok?

Köszi!

(#2) Alex91 válasza Zoltán (#1) üzenetére


Alex91
félisten

Nyugodtan teheted 80 eresre is.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3) Zoltán válasza Alex91 (#2) üzenetére


Zoltán
őstag

Oké. De elég neki(a Seagate-nek) a 40 eres is, tehát nem csökken a sebesség?
(Mert most épp olyan van nálam és ha fölösleges, akkor nem veszek másikat)
Köszi

(#4) pubwart válasza Zoltán (#1) üzenetére


pubwart
aktív tag

udma6 - SATA (ata150)
udma5 - ata133
udma4 - ata100
udma3 - ata66
udma2 - ata33
udma1 - sima ata

udma1,2 - 40eres kábel
udma3,4,5 - 80eres kábel
udma6 - SATA kábel

Remélem minden világos

Ha ata100as vinyóhoz 40eres kábelt veszel, akkor lassabb lesz sokkal
jah jóltom a mode4 hez elég a 40eres kábel

Where you go how is up to you

(#5) pubwart válasza Zoltán (#3) üzenetére


pubwart
aktív tag

minden kábel cserélj 80an eresre. Nem olyan nagy kiadás, és akkor biztosan okés és a leggyorsabb módban megy

Where you go how is up to you

(#6) VladimirR


VladimirR
nagyúr

1: kereso
Bővebben: link
Bővebben: link

2: a masodik topicban esett rola szo, hogy a 40 eres kabel hivatalosan csak ata33-at tud, de nem gond neki az ata66 sem (ez utobbi tapasztalat)

3: en szemely szerint rosszul vagyok a 80 eres kabelektol - minosegileg messze elmarad a 40 eres kabeltol - felevente cserelni kell, mert megtorik valahol, holott van 4-5 eves 40 eres kebelem is - tehat ha nem muszaj a 80 er (ata100), akkor en azt mondom, hogy hasznalj 40 erest

(#7) Alex91 válasza VladimirR (#6) üzenetére


Alex91
félisten

Es ugyan miert torik meg?????

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8) csika válasza pubwart (#5) üzenetére


csika
tag

Optikai meghajtókra minek 80 eres?

A vinyóknál amit megadnak (Pl.: ata133) az a sebesség megabitben amit a vinyó tud prudukálni ... elviekben. A gyakorlatban szinte sosem tudja ezt, inkább csak a töredékét ...

Magyarok! Férfiak és asszonyok! Hallgassátok csika vezért!

(#9) VladimirR válasza Alex91 (#7) üzenetére


VladimirR
nagyúr

mert hajtogatom agyba-fobe (;])
de a 40 eresnek ez nem artott meg...

csika: az ata133 nem a hdd maximalis elmeleti sebessege, hanem az atviteli szabvany max sebessege - a hdd maga meg sem kozeliti azt

[Szerkesztve]

(#10) csika válasza VladimirR (#9) üzenetére


csika
tag

Igaz, igaz!
Nemtom miért írtam ekkora hülyeséget.

Magyarok! Férfiak és asszonyok! Hallgassátok csika vezért!

(#11) pubwart válasza csika (#8) üzenetére


pubwart
aktív tag

mert mondjuk ingyér adták az alaplaphoz és ha már van, akkor feldobom rá. Melleleg az íróm ata66os

Where you go how is up to you

(#12) pubwart válasza VladimirR (#9) üzenetére


pubwart
aktív tag

Vlad! Vegyél tuning kábelt, kicsit drágább, de sokkal jobb a minősége, mivel én állandóan másolom és hetente több vinyó is jár itt, hidd el megéri azt a kevés befektetés. Tápkábelnél ugyanez a ehlyzet

Where you go how is up to you

(#13) VladimirR válasza pubwart (#12) üzenetére


VladimirR
nagyúr

milyen kabelre gondolsz? tudnal rola mondani vagy mutatni valamit?

(#14) Side_


Side_
aktív tag

Hi_egyéni tapasztalat: volt egy cdíróm, és ha 16x-el vagy afelett akartam írni, kevés vlt neki a 40eres kábel! Ugyanis ugrált u puffer_de 80eressel (vagyis csőkábellel, mert a vinyo miatt azt vettem, meg szebb is) már rendesen ment még a 40x-es írás is.
(Egyébként meg szerintem a csőkábel még jobb mint a sima 80-as, valami sebbeségbeli külömbséget is tapasztaltam, csak hát drágább_és nekem még 3at kéne vennem belőle, hogy szép rend legyen a házban.)

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#15) ett válasza pubwart (#4) üzenetére


ett
aktív tag

pubwart:
udma6 - ata133
udma5- ata100
udma4-ata66
udma3-ata33
udma2-ennek nem tudom mi a neve,ez azt hiszem 11 mb/s az átvitel szerint

Így udma3-ig 40 eres kábel, udma4-től meg 80 eres kábel kell. S-atahoz meg s-ata kábel.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#16) pubwart válasza ett (#15) üzenetére


pubwart
aktív tag

Tévedsz, mert a sata vinyómat a raid udma6nak mondja

Where you go how is up to you

(#17) Zoltán válasza pubwart (#4) üzenetére


Zoltán
őstag

Gogole szerint:

...UDMA3 should be ATA44 not ATA66...

(#18) Zoltán válasza VladimirR (#6) üzenetére


Zoltán
őstag

Ha elolvasod a pontos kérdésfelvetésemet, akkor látod, hogy nem az általad belinkelt topicok adják a választ. Bár hasonló téma.

(#19) Zoltán


Zoltán
őstag

Illetve: árlistákban (pl.: kékhal/AMP) láttam olyat, hogy valamelyik 80 eres ide kábelhez azt írták , hogy: (ata66/100) másikhoz meg azt, hogy: (ata133). Miért?

(#20) Zoltán válasza Zoltán (#1) üzenetére


Zoltán
őstag

Elírtam. UDMA 4 helyett UDMA3 -at akartam. Tehát ami a google szerint ATA44.

(#21) VladimirR válasza Zoltán (#18) üzenetére


VladimirR
nagyúr

olvastam, sot irtam is mindkettobe
s lathatod, hogy bar az en kerdesem sem volt 100%-ig as temaval megegyezo, megsem szakadtam bele, hogy ott tegyem fel
kepzeld el mi lenne, ha lenne sajat topicja a zold, piros, kek, feket es lila nyakos x800xtpe-nek es tarsainak, hisz nem ugyanaz lenne a topicok temaja, bar hasonlo ;)

[Szerkesztve]

(#22) Zoltán


Zoltán
őstag

Árlistákban (pl.: kékhal/AMP) láttam olyat, hogy valamelyik 80 eres ide kábelhez azt írták , hogy: (ata66/100) másikhoz meg azt, hogy: (ata133). Miért?

(#23) Waterman válasza pubwart (#16) üzenetére


Waterman
aktív tag

Te tévedsz,az igazság Ett #15 leírásában van.Az én ATA 133-as vinyómat UltraDMA Mode 6-nak írja az eszközkezelő.Persze ez nem zárja ki,hogy a Te SATA-dat is annak írja.

(#24) mr_ricsi válasza VladimirR (#6) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''en szemely szerint rosszul vagyok a 80 eres kabelektol''
Én is.

''- minosegileg messze elmarad a 40 eres kabeltol - felevente cserelni kell, mert megtorik valahol, ''

Már 2 hibásan működőt teljesen lecsupaszoltam, és kijelenthetem, hogy nem a kábel törik, hanem a csatlakozó lesz kontakthibás. (1 szétszereléssel el lehet b.szni.)
A körkábel kicsit jobb, én azt használom a vinyókhoz, az optikaiakhoz pedig a hagyományos 40erest. (Persze: körösítve)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#25) mr_ricsi válasza ett (#15) üzenetére


mr_ricsi
veterán

udma6-sata
udma6 -ata133
udma5- ata100
udma4-ata66
udma3-ata66(48MB/sec)
udma2-ata33

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#26) Zoltán válasza mr_ricsi (#25) üzenetére


Zoltán
őstag

Akkor viszont elég 40 eres az UDMA3 -hoz? Mert határeset. (48)

(#27) tike


tike
csendes tag

Haliho!

Lenne egy kérdésem:

Másolok cuccot egyik winyorol a masikra(seagate 120G mind2) az XP meg kék halállal leáll, s ezt irja ki:
IRQL_NOT_LESS_OR EQUAL

Miarák lehet vele???

Winyok tesztelve, jok, csinálja 40 és 80 eres kábellel is.
Alaplap: ABIT KX7

SZERINTETEK????

köszi. tike:F

(#28) ett


ett
aktív tag

az lehet, hogy a s-ata hdd-t udma6-nak látja. Mondjuk nekem is. Azt nem tudom miért, de azt tudom, hogy az udma6 -ata133. Ez biztos.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#29) mr_ricsi válasza Zoltán (#26) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Elvileg elég, de a gyakorlatban nem fog működni, mert az alaplapok az figyelik, hogy milyen kábelt dugsz a csatiba. Ha 40erest, akkor automatikusan visszaveszik az átvitelt ATA33-ra.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#30) mr_ricsi válasza tike (#27) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Bővebben: link

Szerintem...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#31) mr_ricsi válasza ett (#28) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Szerintem a biosok az UDMA6-ot csak valami kompatibilitási okból írják ki, jelentősége nincs.
(Pl mivel vannak olyan integrált SATA vezérlők, amelyekhez nem kell külön driver, és kompatibilis módban is képesek müxeni.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#32) wnix


wnix
senior tag

szvsz a gyártók kissé keverik itt a sebességeket:

vannak a szabványok:
ATA-1, ATA-2, ATA-3, ATA-4, ATA-5, ATA-6

aztán vannak az adatátviteli módok:
PIO-1, PIO-2, PIO-3, PIO-4
MWDMA-0, MWDMA-1, MWDMA-2
UDMA-0, UDMA-1, UDMA-2, UDMA-3, UDMA-4

Ezek időegységei:
PIO-0 600ns
PIO-1 383ns
PIO-2 330ns
PIO-3 180ns
PIO-4 120ns
MWDMA-0 480ns
MWDMA-1 150ns
MWDMA-2 120ns
UDMA-0 240ns
UDMA-1 160ns
UDMA-2 120ns
UDMA-3 90ns
UDMA-4 60ns

az UDMA-4-nál a 133Mbit/s a min. időegység amivel a vinyót vezérli.

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#33) mr_ricsi válasza wnix (#32) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''133Mbit/s a min. időegység''

A Mbit/sec nem időegység, ezért a mondatod értelmezhetetlen.


''PIO-4 120ns
MWDMA-2 120ns
UDMA-0 240ns
UDMA-1 160ns
UDMA-2 120ns
UDMA-3 90ns
UDMA-4 60ns''

A PIO-4 és az MWDMA-2 átvitele egyaránt 16,6MB/sec. Az UDMA33 ennek a duplája. Ha az időzítéseket nézem, akkor az UDMA-4 lenne az UDMA-33?
Vagy hogy is van ez?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#34) wnix válasza mr_ricsi (#33) üzenetére


wnix
senior tag

Ezek az időadatok arra vonatkoznak, hogy a vinyó ennyi ideig dolgozza fel a parancsait.
A parancsokat ennél gyorsabban nem tudod a vinyó felé ''leadni''. pl ha te UDMA-4 módban 16 Millió parancsot küldesz a vinyó felé másodpercenként, azt egy UDMA-4-es vinyó még értelmezni tudja. Ezen parancsok végrehajtása az már más téma. Az függ az alaplapon levő DMA-controller sebességétől, a memória sebességétő, a kábelezés minőségétől, és attól is, hogy a IDE-vezérlő drivere hogyan kezeli az adott vinyót. (ezalatt értem, pl hogy ha a vinyóról csak sektor-onként, vagy track-onként, vagy több track-ot olvas)

''akkor az UDMA-4 lenne az UDMA-33?''
melyik szabványban van az UDMA-33 definiciója, mert én ezt sehol nem találom ?

Ha ugy számítom, mint ahogy feljebb párszor meg lett adva (udma-6=133MB/s), mert akkor az UDMA-4 = ''udma-6''. Ezért írtam, hogy a gyártók kissé furcsán kezelik ezeket az adatokat.


[Szerkesztve]

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#35) Blackmate


Blackmate
senior tag

No Flame !!!! :D Ezekhez mit szoltok?

PIO = Programmed Input/Output

Mode 0 -> 3.3 MB/s
Mode 1 -> 5.2 MB/s
Mode 2 -> 8.3 MB/s
Mode 3 -> 11.1 MB/s
Mode 4 -> 16.7 MB/s

UDMA = Ultra (Direct Memory Access)

Mode 0 -> 16.7 MB/s
Mode 1 -> 25.0 MB/s
Mode 2 -> 33.3 MB/s
Mode 3 -> 44.4 MB/s
Mode 4 -> 66.7 MB/s
Mode 5 -> 100.0 MB/s
Mode 6 -> 133.3 MB/s

(#36) gLes


gLes
őstag

Na idefigyejjetek...40 eres kábel felejtő, nem is értem, hogy miért hasznájják ma még, mikor már rég elavult (kell valakinek néhány nosztalgiából? :DDD). 80 eres kábel kell és valami szabványos méretben (hossz), mert ha az sem stimmel, akkor elvileg kockázatosabb az adatátvitel, a kábelek hossza is le van írva rendesen a szabványokban, attól eltérni nemigen ajánlatos :U

(#37) gLes válasza Blackmate (#35) üzenetére


gLes
őstag

Nekem teccik :))

(#38) mr_ricsi válasza wnix (#34) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''ha te UDMA-4 módban 16 Millió parancsot küldesz a vinyó felé másodpercenként,''

Miért akarnék én parancsokat küldözgetni milliószám? A vinyó egy adattároló, ezért inkább adatokat szeretnék küldeni és fogadni.

''és attól is, hogy a IDE-vezérlő drivere hogyan kezeli az adott vinyót. (ezalatt értem, pl hogy ha a vinyóról csak sektor-onként, vagy track-onként, vagy több track-ot olvas)''

Ez a LBA bevezetése -azaz jópár év- óta már egységesen történik, nem?

''melyik szabványban van az UDMA-33 definiciója, mert én ezt sehol nem találom ?''
Arra az UDMA átvitelre gondolok, amelynek az elméleti átviteli sebessége 33,3MB/sec. (Az alaplapok UDMA-2 vagy ATA-2 néven szokták kijelezni, és 40 eres kábelnél erre állnak vissza az ATA66-100-133-as vinyók.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#39) wnix válasza mr_ricsi (#38) üzenetére


wnix
senior tag

''Miért akarnék én parancsokat küldözgetni milliószám? A vinyó egy adattároló, ezért inkább adatokat szeretnék küldeni és fogadni.''

Én csak az elméleti maximumot írtam. A kérdésre: pl töredezettség folytán, vagy kismillió file-ok tárolása, vagy különbözö file-ok kezelése egyszerre stb...

''Ez a LBA bevezetése -azaz jópár év- óta már egységesen történik, nem?''
ha megnézel egy vinyót egy olyan tesztprogival ami kiírja, hogy mennyi az olvasási/írási sebesség egy adott sektor/track mennyiséggel, akkor láthatod, hogy ez közelsem egységes. Majdnem minden vinyó különbözik az egy sávon tárolható adatok mennyiségével. Az LBA -nak csak az adatok elérésének számításához van köze.

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#40) KRi2


KRi2
aktív tag

kicsit más a kérdés ,de nemnyitotam új topicot:

ha le szeretnék egy wincsit húzni a rendszerröl ,hogy mondjuk ne peregjen aznap feleslegsen ,akkor elég a tápkábelét kihúzn a wincsiröl ,vagy az idekábelt sem árt ,vagy az már tökminegy neki ,mert nem is veszi észre ilyenkor a wincsit ? szóval?

||| | || ||||| | ||| ||

(#41) mr_ricsi válasza KRi2 (#40) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az IDE-kábelt is ki kell.

''mondjuk ne peregjen aznap feleslegsen''
A biosban és a winben is be lehet állítani, hogy a nem használt drive-ot állítsa le, és akkor nem pörög feleslegesen.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.