Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Hp pavilion laptop rendszeresen kikapcsol (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) robyrob


robyrob
csendes tag

Van egy Hp Pavilion zv5383EA laptopom AMD Athlon 64-es procival. Néha mikor rájön, elkezdenek benne vadul menni a ventilátorok, és néhány másodperc múlva se szó, se beszéd kikapcsol az egész gép. Ilyenkor rendszeresen többször is megteszi ezt, szóval teljesen használhatatlan a gép. Ezután hetekig semmi baja. Ma mikor megbolondult, kiültem az 5 fokba és megjavult, én melegedésre gyanakszom, a márkaszervizbe (aksys kft.) meg se hallgattak, azt mondták, attól nem lehet, de nem tudják, mi lehet a baja, és nem tudják megcsinálni. A gépre csak 3 hónap gart kaptam, mert mint majdnem új gépet vásároltam a Hpoutlet-ben. Hogy működhet így egy gép? Hogy-hogy nem tudják megcsinálni a márkaszervizben? Úgy néz ki, ezt is nekem kell megjavítani. Tud valaki segíteni, hogy mi lehet a baja?

[Szerkesztve]

(#2) KrAt válasza robyrob (#1) üzenetére


KrAt
veterán

Elég erősen melegedésgyanús... Everest mit mutat hőfok terén?

(#3) robyrob válasza KrAt (#2) üzenetére


robyrob
csendes tag

Az Everest ingyenes változatában néztem meg, a CPU-ra 89 fokot, a winyóra 33 fokot ír ki.
Jelenleg nincs vele problémám, mióta megszellőztettem.

(#4) KrAt válasza robyrob (#3) üzenetére


KrAt
veterán

89 fokot? Az rengeteg!! Azt minnél hamarabb vidd el szervízbe, és javíttasd meg!

[Szerkesztve]

(#5) kisninja válasza robyrob (#1) üzenetére


kisninja
őstag

Ha igaz az a 89 fok (szerintem igaz) akkor a hütödel van dond vagy elmozdult vagy szar az alaplapi érzékelö az az nem kezd el idelyében hütteni. (ez tipp még nem igazán javítgattam notit)

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#6) robyrob válasza kisninja (#5) üzenetére


robyrob
csendes tag

Állítólag lefuttattak rajta valamilyen diagnosztikai szoftvert, hogy nem tudnak ilyet észrevenni? Ráadásul akkor még garanciális volt!

(#7) KrAt válasza robyrob (#6) üzenetére


KrAt
veterán

Hát hagyd rajta az everestet, és dugd az orruk alá... Azért a 89 az nemhogy sok, hanem rengeteg...

(#8) engusz válasza robyrob (#6) üzenetére


engusz
veterán

Sajnos téged átejtettek, de rendesen. Ha még garanciális, akkor azonnal menj oda vissza és verd az asztalt! Második lehetőség, hogy, itt a PH!-n, van olyan tag, aki HP notebookok szervizelésével foglalkozik, ő biztosan tud segíteni. Harmadik lehetőség nincs, mer' a jelenlegi helyzet nem elfogadható.

Igaz, én nem a HPOutletben, de a HP Renew program keretein belül vettem a ZD8000-resem. Egy év világgaranciát kaptam rá.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#9) robyrob válasza engusz (#8) üzenetére


robyrob
csendes tag

Sajnos a garancia csak 3 hónap volt, ami már lassan egy hónapja lejárt.
De még garanciás volt, amikor bent járt náluk, és azt mondták, ezzel nem tudnak mit kezdeni, mert semmit nem találtak.
Szerintem a garanciális javítás kilőve.

(#10) engusz válasza robyrob (#9) üzenetére


engusz
veterán

Akkor, ebben a témában: [link] érdeklődhetsz. De elképzelhető, hogy házilag megoldható problémával állsz szemben. Azaz, pl. csak meg kell húzni az a két-három csavart, ami a hűtőt rögzíti.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#11) robyrob válasza engusz (#10) üzenetére


robyrob
csendes tag

Köszönöm!
Akkor megpróbálom ott is!

(#12) hosszum


hosszum
csendes tag

Üdv! Fórumozók!
Segítséget szeretnék kérni!
Van másfél éve egy HP Pavilion dv 6241 eu –s laptopom kintről. Eddig szépen ment, most kikapcsolás után újraindult többször. Akumulátor ki XP újra telepítve 2-3 sp-al is és az „eszközkezelő”-„hálózati kártyák”-„1394 hálózati adapter”-nél sárga felkiáltó jel.(nem kérdőjel), s nincs vezetékes Internet kapcsolat, BIOSZ frissítés végrehajtva, előtte már többször telepítettem újra a gépet és minden működött.
Ha valaki találkozott hasonlóval szívesen veszem az infót, és az ötleteknek is nagyon örülnék, mert én már kifogytam!!!
Számítógép adatai:
Operációs rendszer Microsoft Windows XP Professional
Opr. javítócsomag Szervizcsomag 3
DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
Alaplap:
CPU típusa Mobile , 1600 MHz
Alaplap neve Hewlett-Packard
Alaplapi lapkakészlet Ismeretlen
Rendszermemória 960 MB
BIOS típusa Phoenix (11/22/07)
Megjelenítés:
Videokártya NVIDIA GeForce Go 6150 (256 MB)
Videokártya NVIDIA GeForce Go 6150 (256 MB)
3D gyorsító nVIDIA C51
Képernyő Plug and Play monitor [NoDB]
Optikai meghajtó HL-DT-ST DVDRAM GSA-T10N
SMART merevlemezek állapota OK

Teljes méret 74.5 GB (64.8 GB szabad)
Hálózat:
Hálózati kártya Broadcom 802.11b/g WLAN
Hálózati kártya NVIDIA nForce Networking Controller
Modem HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP
[ BIOS ]
BIOS tulajdonságai:
Gyártó Hewlett-Packard
Verzió F.3D
Kiadás dátuma 11/22/2007
Méret 1024 KB
Boot eszközök Floppy Disk, Hard Disk, CD-ROM
Képességek Flash BIOS, Shadow BIOS, Selectable Boot, BBS, Smart Battery
Támogatott szabványok DMI, ACPI, ESCD, PnP
Bővítési lehetőségek ISA, PCI, AGP, USB
Biztonságos
[ Processzorok / AMD Turion(tm) 64 X2 Mobile TL50 ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Hp pavilion laptop rendszeresen kikapcsol (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.