Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  HOMTOM HT20

Hozzászólások

(#39) hoktar


hoktar
csendes tag

Naszóval...

Nem egyszerűen de összejött HT20 Pro rootolása, így már kezdem belakni a telefont, és erős egy nap próba után, egész kezesnek találom. Összességében szimpatikus készülék sok pozitívummal. Ez a vas egy Xiaomi redmi 1s-t hivatott leváltani, ami hűséges társam volt több, mint két évig. Kicsit paráztam Snapdragon proci - MIUI 8 stabil rendszer után váltani ismét MTK-ra Marshmallow-al.

Pozitív tapasztalataim:

- Külseje robosztus, jó kézben tartani, nem csúszkál, nem egy "nyekenyóka" telefon :)
- Hangszórója IP68 védettség ellenére egész jó, rosszabbra számítottam, de jól hallható.
- Hátlapot rögzítő csavarok porvédő kupakjait kódolás helyesen kell benyomni helyükre, és szépen egy síkban lesznek hátlappal. Egyébként adtak hozzá még tartalék csavarokat és porvédő kupakokat, ha esetleg vesznének el belőlük.
- Oldalsó fülek tényleg jól jönnek zsebből történő kivételkor
- Ujjlenyomat olvasó pontosan teszi a dolgát, nem tököl, nem hibázik (jól kell tanítani, több szögből!)
- GPS szobában lehúzott redőnyökkel, közepesen felhős időben megtalálta a műholdakat. Most 8 műholdtól kap értékelhető jelet egyszerre, elég borús időben szintúgy szobában ablak mellett.
- Telefon Wi-Fi-n keresztül csatlakozott routerekhez rendesen.
- Adatkapcsolatnál sem találtam hiányosságot egyenlőre, de nem is sokat használtam mobil adat kommunikációval.
- Van értesítő LED, nem túl kirívó, szolidan teszi a dolgát.
- Bluetooth csatlakozott szépen nokia klón headset-hez és "Sardyne" mobil hangszóróhoz.
- Érintője szépen teszi a dolgát, még a típusszámot tartalmazó matt fólia van rajt, várom az üvegfóliát hozzá
- Kijelzője rendben van, igaz nem egy Super AMOLED, vagy egy HD IPS, de nekem ez tökéletesen megfelel. Jól olvasható, nem pixeles, verőfényes napsütésben még nem volt alkalmam lepróbálni. Fényereje viszont lehetne erősebb, max. fényerővel használom (mondom ismét, még az eredeti "promó" matt fólia van rajt, majd meglátom, hogy javul-e valamennyit, ha lecserélem). Nyomásérzékenysége nekem pont jó, eddig nem sikerült véletlenül más alkalmazást elindítanom, ha kicsit mellényúltam.
- Telefonáláskor rendesen hallottak, viszont, ha kihangosítottam és egy méterre voltam a telefontól, akkor már nem annyira jól hallottak. Készülék kihangosítása rendben van. MTK Engineering módban lehet még hangosítani audio paramétereken.
- 32 GB-s microSD-t lazán kezeli, 64-el még nem volt módom megpróbálni, de specifikációi alapján azzal sem lehet probléma.
- Ma mosogattam, és valóban cseszte a csőröm, hogy vízálló-e a készülék. Igen, vízálló, és most szép tiszta is! :D

Negatív, vagy hiányosság tapasztalataim:

- LED villanó elé "tejüveg" került, így igaz szórt hideg fehér fényt ad, de elég halovány, lehetne jóval erősebb!
- Kamera elég sokat gondolkodik, remélem szoftveres a dolog, és tudnak majd rajt javítani.
- Kihangosításnál, már elég halkan hallanak (MTK Engineering mód audio beállításainál még utánanézek ténylegesen állítható-e mikrofon erőssége.
- Vibramotor elég gyenge.
- Alsó műveleti gombok nem kaptak háttérvilágítást (de ezt már Redmi 1s-nél megszoktam)

Egyéb:

- OTG funkciót még nem tudtam lepróbálni, hogy működik-e. Nincs elég hosszú érintkezőszárú micro USB OTG kábelem, ami beérne csatlakozóba rendesen. És csomagba nem adtak hozzá sajnos (már ha tudja OTG funkciót)
- Akkumulátor egész jól bírja. Telepítettem az alkalmazásokat, általában Wi-Fi volt használva, kevés bluetooth, kevés adat, csucsukálásnál kikapcsoltam, majd délelőtt vissza, 3 rövidebbet telefonáltam, most járok 24 óra után 50%-nál. Nem volt túl sokat nyomkodva készülék, elég sokat lapult a zsebembe.

Kérés:

Akinek van infója használható, működő TWRP Recovery-ről ezen készülékre, az legyen szíves jelezze nekem. Úgy szeretném már lementeni készüléket beállításaival, mindennel együtt, hogy csuda. :)

Migiri-Migiri-Megyek!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  HOMTOM HT20
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.