Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  HOMTOM HT20

Hozzászólások

(#1) Tamyra


Tamyra
tag

Vett már valaki ilyen telefont? :) Ha igen leírná miket tapasztalt használat során? :)

Kívülről lehet, hogy szőke vagyok, de belül sötét!!!

(#2) coyote66 válasza Tamyra (#1) üzenetére


coyote66
aktív tag

Szia. Karácsonyra vettem családtagnak. Érdekes telefon kb 10 csavarral kell a hátlapot felcsavarozni IP miatt. Alatta van egy szilikon tömítés. Kijelző szép, elég gyors. Nagy telefon a 4.7 kijelző ellenére. Fóliát adtak hozzá, meg van is rajta. Sim kártyához nem lehet külön hangot rendelni (gondolom a play store-ról letölthető külön app.) Negatívum, hogy a hívott fél nem hall rendesen. Még nem néztem meg, hogy mi a baja (lehet, hogy fólia takarja, vagy kézzel lett letakarva a mikrofon) ha nem jövök rá, megy vissza kínába. 4g-t viszi rendesen. Tömören ennyi. Most valahol láttam 95$-ért.

Én vagyok

(#3) nextman válasza coyote66 (#2) üzenetére


nextman
aktív tag

Engem is erdekelnenek a tovabbi tapasztalatok:)
Megoldodott a hangero problema?

(#4) Zuri válasza coyote66 (#2) üzenetére


Zuri
tag

Youtubon van video róla, hogy a simkártya kiszedő tűvel kell megpiszkálni és jó lesz, ez egy típus hiba, elvileg az ip védettséget nem befolyásolja.
Próbáltad már a csengőhangokat bemásolni a telefon memoriájába egy Ringtones mappába? :)

(#5) coyote66 válasza Zuri (#4) üzenetére


coyote66
aktív tag

Bocs régen voltam itt. A youtube-s verzió bejött, működik rendesen, vízállóságát nem próbáltam. Év elejeén felvettem a kapcsolatot a kínai eladóval, ő is a videót nyomta meg hogy az IP megmarad. Homtom hiba. Mivel nem én használom, nem tudok róla nyilatkozni, de szerintem vagy a memóriába, vagy sd megfelelő mappájába másolva vinnie kellene. Lehet, hogy root kell hozzá. Majd kifaggatom a használóját, hogy mennyire van megelégedve vele.

Én vagyok

(#6) Zuri válasza coyote66 (#5) üzenetére


Zuri
tag

Telefon memoria->Ringtones mappa és működik majd nem kell hozzá ROOT :) Ám most néztem jön majd ebbe a telefonba a PRO verzió is, 8 maggal m eg 3GB rammal egyedül csak az a rossz, hogy marad a 3500mAh akksi amivel itt sem voltam kibékülve, na meg olyan áron amiért már egy BV6000s-t veszel...

(#7) zadir1


zadir1
tag

Sziasztok!

Ár-érték aqrányban nagyon jó, most 42.000. Tesztvideókat láttam róla, strapának tűnik. Mennyire stabil a szoftver?

(#8) ddsteel válasza zadir1 (#7) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Nekem van ilyen, nagyon szeretem. Imádom, minőségi hatást kelt, pedig olcsó a teló. Mindene szuper, nagyon bejön nekem. Most adom oda a barátomnak, én berendeltem még egyet. Aliexpressen 28 ezer körül van (vicc ár érte), ha megfogják a vámon, akkor is megvan 35-36 ezerből.

Még sosem fagyott le, két hetet használtam folyamatosan, mondjuk én nem nyúzom a telókat. Nálam 2-3 napot elketyeg, majdnem mindig wifin van, néha levélírás, böngészés. Mobilnetem nincs, de azzal is elmenne szerintem 1,5-2 napot röhögve. Persze attól függ, mennyire nyomkorásszák.

[ Szerkesztve ]

(#9) kovcsrob


kovcsrob
tag

Én is vettem egyet.
Első sorban kommunikációra használom a telefont. Meg zenét hallgatok. Ha unatkozom és várnom kell valahol csak akkor netezek. (olyan játékkal meg sem próbálkozok, amit asztalin kell játszani)
Amiért ez lett: Az előző telómra azért vettem tokot, mert nyáron, amikor a zsebemben volt párásodott a kijelző... belülről!
Szóba se jöhetett, hogy víz közelébe viszem. Ha vizes esős időben túráztam zacsiba kellett raknom.
Ez a telefon olyan, mint egy kertvárosi terepjáró.
Nem offroad. De legalább a napi használat közben nem kell miatta aggódnom.

A mikrofont azóta megoldották. Tényleg érzékeny lett. Két méterre voltam a telótól és a beszédfelismerő működött. Híváskor jól hallható voltam.
Az aksi a hírtesztelésekkel ellentétben szintén jó. Intenzív használat mellett is kibírja a napot.
A kijelző nem rosz. Jól látszik.. világosban is. Bár tűző napon még nem próbáltam. (a fényérzékelő teszi a dolgát)
Napi használatkor gyors és gördülékeny. Nem kell mindig mindent zárogatni. Magától sem zárogat PL ha indítok egy böngészőt.
Az újlenyomat olvasóval éleszteni kényelmes.
Ez inkább android 6 :nem kell szenvedni az SD jogosultsági gondjaival. A régi telóm nem engedett böngészőből egy képet sem az sd re másolni.
A wifi jelerősség elfogadható. De láttam már jobbat is.
A H264 10bit továbbra is gázos. MXplayer hardveres még nincs.(nem tudom, hogy a GPU tudja e) Szoftveresen a 720p -t többnyire megoldja. De van, hogy elcsúszik a hang.

A külsőről:
A teló nagy! Nem a kijelző maga a teló! És nehéz! 220g
Ennek az előnye, hogy meg tudod fogni. Meg tudod támasztani. Nem kell azon vacilálni, hogy hol fogjam, hogy ne lógjak rá sem a kijelzőre sem a kapacitív gombokra. A gumi oldala és a rapcsos háta miatt, stabilnak érződik a fogása.
A kamera nem lóg ki. Nem azon fekszik fel. És fordítva a kijelző is mélyebben ül.
A 4,7 col arra elég, hogy normál méretű kezekkel használható legyen üziírásra.
A tömeg hátránya, hogy a vibrának szinte csak hangja van.
A vízálló burkolat lefogja a hangszóróját. Szóval az asztalon van és zenét hallgatunk dolgot el kell felejteni. Pocsékul szól. Egy táska alljáról nem biztos, hogy meghallod.
A 3.5 ös jack ajzatba csak nagyon vékony csati megy bele. Szóval bluetooth.
A töltése spec csati. Vagy faragás. A töltési idő KB 4 óra!

Mindent egybe véve 27E ft ot megér... talán 36 ot is. (áfa)

(#10) ddsteel válasza kovcsrob (#9) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Igen, sztem 36-ot is megér és nagyon jól összefoglaltad a kevés negatívumot, amit én is észrevettem (vibra, hangszóró nekem is feltúnt, én az autós fix USB töltőmet simán megfaragtam, hisz faragva máshoz is jó lesz majd). Egyre nem jöttem rá, ami zavar: a kamera appban nem tudom sehogyse beállítani, hogy a képeket közvetlenül SD-re mentse. Ez az előd lenovónál, 4-es Androidon simán ment egy beállítással. Pár napig használtam egy DOOGEE T5-öt, az jóval drágább teló, mégis a HOMTOM tetszik jobban, ráadásul az csak IP67-es. A DOOGEE-nél sem találtam olyan menüpontot a kamerában, hogy a képeket alapértelmezettként SD-re mentse. Erre van megoldás, vagy Android 6-on erre nincs lehetőség? (fura lenne)
Ja és a 4 meglepő fül a telón kellemes csalódás, először néztem, mik azok a bénaságok rajta, de tök jól kézreáll, zsebből könnyebb kivenni segítségükkel a telót például.

[ Szerkesztve ]

(#11) kovcsrob válasza ddsteel (#10) üzenetére


kovcsrob
tag

"a kamera appban nem tudom sehogyse beállítani, hogy a képeket közvetlenül SD-re mentse"
Nekem oda ment. Szerintem a tárhely SD kártya alapértelmezett írás miatt.

(#12) ddsteel válasza kovcsrob (#11) üzenetére


ddsteel
aktív tag

OK, köszi, ezt ellenőrzöm majd. Régebben a kamera appból is lehetett választani, hova mentsen, de már a 2. android 6-ost futtató készülékben sincs benne, szóval gondolom kivették ezt a lehetőséget.

(#13) danika365


danika365
csendes újonc

Valaki vett már HomTom ht20 PRO-t????Mert ahogy nézem kb 6eze ft van a kettő köszt árban és azért 3gb ram van 2 helyett, a belső memória duplázódott 32-re a kamera is jobb lett 8MP+16MP. Meg a processzor is amitől kicsit tartok mert ez azért megnöveli a teljesítményt de rövidebb lesz az üzem idő is. Akinek van 20 v 20pro mennyit bír ki az aksi 1 töltéssel?

(#14) ddsteel válasza danika365 (#13) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Pont most gondolkodom én is egy pro rendelésén, akkuméret sajna nem változott.... Nem tudom, mennyivel bírhat kevesebbet, engem is érdekelne. Eleve sima is kevés embernek van, pro szerintem alig valakinek, az később is jött ki.

[ Szerkesztve ]

(#15) ddsteel válasza danika365 (#13) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Na be is rendeltem egyet, 114 USD volt az alin. kíváncsi vagyok, mikorra jön meg, meg megvámolják-e. Sajna a legutóbbi 3-4 telómat már mind megvámolták.
A simát, ami szintén úton van még legfeljebb majd eladom. Illetve akkor lehet, hogy összehasonlítgatom őket és ha jó a 8 magos akkuideje is, akkor az marad, ha meg nem, akkor majd az megy :)

[ Szerkesztve ]

(#16) danika365


danika365
csendes újonc

Tudnál linkelni?Nem nagyon vagyok jártas aliexpreszen és nem értem h mi külömbség bundlenél az original standard és a 328 Discount price között.

(#17) ddsteel válasza danika365 (#16) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Bár nem nekem szólt, ime:

[link]

Én sem tom, mi mit jelent, pedig elég régóta alizom, flash dealt választottam.

(#18) danika365


danika365
csendes újonc

Amiket eddig rendeltél telókat és megvámoltattak azokat mind alin vetted?

(#19) ddsteel válasza danika365 (#18) üzenetére


ddsteel
aktív tag

igen, kivétel nélkül. Már 3 éve rendelgetek, azóta vegyesen vámoltak, de az utolsó párat mind.

(#20) danika365


danika365
csendes újonc

Szerinted rendeljem ebay-ról kicsit drágábban hátha ott nem vámolják meg? Neked a ht20 esetén mennyit kellet fizetni és mennyi volt maga a teló?

(#21) ddsteel válasza danika365 (#20) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Én csak aliról rendelek. Volt olyan infóm, hogy ebayről vagy nemtom honnan, eu-ból rendelt valaki, de ugyanúgy kínából küldték és vámoltak. Ezt csak hallottam, nem biztos. Nekem marad az ali, ha nem vámolnak (amire ugyan egyre kisebb, de van esély) akkor jóval olcsóbb. Valami 27E volt a teló és a vám (illetve erre csak áfa van) az olyan 7E volt, szóval 34-ben állt meg a vége. Most 32 körül rendeltem egy PRO-t, úgy számolom, vámmal 42 lesz majd. A vámkezelés összege valami 2-2500 Ft körül van, plusz az áru értékének 27%-a ugye.

[ Szerkesztve ]

(#22) Waikiki


Waikiki
tag

Sziasztok!

Bringás navigációhoz keresek strapabíró telefont, melyet csak erre használnék: se játék, se telefonálás, se egyéb, csak egy darab navigációs programnak kellee futnia. Emellett jó GPS vétel, sokáig tartó akku, éles fényben is látható kijelző a szempont. Az egyik telefon ez, a másik a Vphone M3 lenne. Szóval láttok valami akadályát, hogy erre a célra használjam?
Amúgy a tesztek alapján jónak tűnik úgy általában, csak a mérete miatt aggódom egy kicsit: esetleg valaki le tudná fotózni egy 5,5-es telefon mellett?

Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#23) ddsteel válasza Waikiki (#22) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Ment PÜ

(#24) cselac


cselac
újonc

Sziasztok,

tegnap megkaptam a ht20pro-t. Délután működött rendesen, tetszett is, minden ok, aztán ahogy este hazértem és felcsatlakozott netre, kikapcsolt és azóta sehol semmi. Nem tölt, nem lehet bekapcsolni sem, kuka. Van esetleeg valakinek ilyen tapasztalta esetleg akár ilyen, akár más márkájú telefonnal? Köszönöm.

(#25) ddsteel válasza cselac (#24) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Szia, megoldódott valahgy a problémád? Kiderült, mi volt a hiba? Én most adom el a sima HT20-ast, a PRO pedig a vámon áll. Remélem, amit leírtál, az csak egyedi eset, mert eléggé rákészültem a PRO változatra, mivel már a sima is nagyon tetszett. Milyen az akkuidőd a simához képest? - már ha hasznlod egyáltán.

[ Szerkesztve ]

(#26) hoktar


hoktar
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap megérkezett HT20 PRO. Még csak ismerkedem vele, de szimpatikus kis jószágnak tűnik. Igaz még nem sokat használtam, SIM kártyákat még nem raktam át, csak Wi-Fi-t lőttem be, meg alap beállításokat nézegettem, amik alap androidhoz képest elég sokrétűek.

Szerencsére kikapcsolási problémát nem tapasztaltam még. Hangszórója (gondolom a védelem miatt) magasabb tónusú csengőhangnál torzításra hajlamos. Vibramotor ennél is gyengének tűnik.

Rootolnom még sajnos nem sikerült. Ha esetleg valaki tudna ebben segíteni, azt megköszönöm.

Ha lesz további tapasztalatom, azt még le fogom írni, amennyiben érdekel valakit.

Van egy ugyan ilyen HT20Pro még bontatlan csomagolásban. Ajándéknak szántam, de nem lesz ajándék, így alakult. Tehát, ha valakit érdekel, még jelezheti.

Migiri-Migiri-Megyek!

(#27) zsolt.vargak válasza hoktar (#26) üzenetére


zsolt.vargak
újonc

Szia,

Mennyiért adnád?
Meg lehet először fogdosni valahol Bp környékén?

Köszi,
Zs.

(#28) danika365 válasza hoktar (#26) üzenetére


danika365
csendes újonc

Te honnan rendelted és megfogták a vámon?

(#29) hg6idn


hg6idn
csendes tag

Ma üzemeltem be az enyémet, elsőre minden ok, sajnos a csengő hangja iszonyúan halk, kihangosítás üzemmód is. Meg kell néznem hátha valami gyári ragacsot nem vettem le....Mágnes szenzor (iránytű) van benne? nem találtam róla infót.

(#30) danika365 válasza hg6idn (#29) üzenetére


danika365
csendes újonc

Ez a ht20 v a PRO?

(#31) hg6idn válasza danika365 (#30) üzenetére


hg6idn
csendes tag

Pro verzió

(#32) hoktar válasza zsolt.vargak (#27) üzenetére


hoktar
csendes tag

Nagyon szívesen odaadnám fogdosásra nézegetésre, próbára, az enyémet, amit már kibontottam, csak az a baj, hogy messze vagy. Viszont, ha Vas megyében jársz szólj bátran oda adom én, nem sajnálom. :)

Én makacs eBay párti vagyok, nem a legolcsóbb, vámon is befogták, így +ÁFA, vámkezelési költség (ráadásul, nem is az olcsóbbik, mert "gyorsba" rendeltem), s kissé szomorúan konstatáltam, hogy megkarcolta a végösszeg az ötvenet. De ilyen tudású strapafont ennyiért máshol nem kapok! Pláne itthon újat.

Úgyhogy egyik szemem sír, a másik üveg. :)

Súlya 'ölig tekintélyes, uh. megunt húsvéti nyuszi után ne dobjátok, mert menten 'megdeglik. :D

[ Szerkesztve ]

Migiri-Migiri-Megyek!

(#33) hg6idn válasza hoktar (#32) üzenetére


hg6idn
csendes tag

Hülye voltam:), fordítva raktam be a szilikon tömítést... Mentségemül szolgáljon, autóban raktam össze:) :C

(#34) hoktar válasza hg6idn (#33) üzenetére


hoktar
csendes tag

Az a lényeg, hogy nagyobb baj nem történt. Ezt könnyen, gyorsan tudtad orvosolni, és gondolom meg is könnyebbültél. :)

Furcsállottam is, mert nekem a csengőhang nem volt halk, inkább a vibrálása gyenge a nagy tömege és az IP68 védettsége miatt. De nagy királyság az a szilikon lapka a hátlap alatt. Nézegettem videókat, kenik vágják ezt a típust és semmi baja. Fagyasztást bírja, malteros kannát bírja, igazi csótány ez a készülék (mindent túlél). :)

Videok:

Fagyi teszt: [link]

Malter teszt: [link]

Víz teszt: [link]

De atomtámadás ellen nem 'véjd (úgy magyarázta ki Árpi) :D

Migiri-Migiri-Megyek!

(#35) hg6idn válasza hoktar (#34) üzenetére


hg6idn
csendes tag

Úgy érzem izgalmas lesz az együttműködésem a HT20 Pro-val:), Lenovo P70-ről térek át, nem bírta az eséseket, most kijelzőre vár:), Lenovo minőségib de majd dupla annyiba került, Lassan belakom, majd kiderül milyen munka telefon lesz.

(#36) ddsteel


ddsteel
aktív tag

Tapasztalatom szerint már mindegyiket megfogják a vámon, ki vannak hegyezve a mobilokra. Van egy sima és egy PRO változatom (ez jövő 7en lesz nálam), mindkettő fogdosható Zuglóban, szóljon, aki szeretné fogdosni :). A PRO eladó lesz, nekem olyan 45-ben állt meg önköltségen, ennyiért vihető lesz szerintem a jövő héten.

[ Szerkesztve ]

(#37) Primary92


Primary92
senior tag

Sziasztok!
A gyakorlatban mennyi ideig bírják akksival?

(#38) ddsteel válasza Primary92 (#37) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Én a simát használom most is, a PRO csak jövő 7en érkezik, keveset nyomkodom, mindig wifin vagyok, ha lehet (a nap felében mondjuk), de nincs 3G-m, így nálam 2,5 napig bírja. A barátomnak is hoztam be ilyet, ő mindig mindent bekapcsolva tart (wifi, gps, 3G) és állandóan nyomkodja, mindennap tölti, este 9 körülre 10% marad neki. Mindkét eset mondjuk sztem extrém használat, normál esetben azt mondom, 1,5 napig biztos kihúzza.

(#39) hoktar


hoktar
csendes tag

Naszóval...

Nem egyszerűen de összejött HT20 Pro rootolása, így már kezdem belakni a telefont, és erős egy nap próba után, egész kezesnek találom. Összességében szimpatikus készülék sok pozitívummal. Ez a vas egy Xiaomi redmi 1s-t hivatott leváltani, ami hűséges társam volt több, mint két évig. Kicsit paráztam Snapdragon proci - MIUI 8 stabil rendszer után váltani ismét MTK-ra Marshmallow-al.

Pozitív tapasztalataim:

- Külseje robosztus, jó kézben tartani, nem csúszkál, nem egy "nyekenyóka" telefon :)
- Hangszórója IP68 védettség ellenére egész jó, rosszabbra számítottam, de jól hallható.
- Hátlapot rögzítő csavarok porvédő kupakjait kódolás helyesen kell benyomni helyükre, és szépen egy síkban lesznek hátlappal. Egyébként adtak hozzá még tartalék csavarokat és porvédő kupakokat, ha esetleg vesznének el belőlük.
- Oldalsó fülek tényleg jól jönnek zsebből történő kivételkor
- Ujjlenyomat olvasó pontosan teszi a dolgát, nem tököl, nem hibázik (jól kell tanítani, több szögből!)
- GPS szobában lehúzott redőnyökkel, közepesen felhős időben megtalálta a műholdakat. Most 8 műholdtól kap értékelhető jelet egyszerre, elég borús időben szintúgy szobában ablak mellett.
- Telefon Wi-Fi-n keresztül csatlakozott routerekhez rendesen.
- Adatkapcsolatnál sem találtam hiányosságot egyenlőre, de nem is sokat használtam mobil adat kommunikációval.
- Van értesítő LED, nem túl kirívó, szolidan teszi a dolgát.
- Bluetooth csatlakozott szépen nokia klón headset-hez és "Sardyne" mobil hangszóróhoz.
- Érintője szépen teszi a dolgát, még a típusszámot tartalmazó matt fólia van rajt, várom az üvegfóliát hozzá
- Kijelzője rendben van, igaz nem egy Super AMOLED, vagy egy HD IPS, de nekem ez tökéletesen megfelel. Jól olvasható, nem pixeles, verőfényes napsütésben még nem volt alkalmam lepróbálni. Fényereje viszont lehetne erősebb, max. fényerővel használom (mondom ismét, még az eredeti "promó" matt fólia van rajt, majd meglátom, hogy javul-e valamennyit, ha lecserélem). Nyomásérzékenysége nekem pont jó, eddig nem sikerült véletlenül más alkalmazást elindítanom, ha kicsit mellényúltam.
- Telefonáláskor rendesen hallottak, viszont, ha kihangosítottam és egy méterre voltam a telefontól, akkor már nem annyira jól hallottak. Készülék kihangosítása rendben van. MTK Engineering módban lehet még hangosítani audio paramétereken.
- 32 GB-s microSD-t lazán kezeli, 64-el még nem volt módom megpróbálni, de specifikációi alapján azzal sem lehet probléma.
- Ma mosogattam, és valóban cseszte a csőröm, hogy vízálló-e a készülék. Igen, vízálló, és most szép tiszta is! :D

Negatív, vagy hiányosság tapasztalataim:

- LED villanó elé "tejüveg" került, így igaz szórt hideg fehér fényt ad, de elég halovány, lehetne jóval erősebb!
- Kamera elég sokat gondolkodik, remélem szoftveres a dolog, és tudnak majd rajt javítani.
- Kihangosításnál, már elég halkan hallanak (MTK Engineering mód audio beállításainál még utánanézek ténylegesen állítható-e mikrofon erőssége.
- Vibramotor elég gyenge.
- Alsó műveleti gombok nem kaptak háttérvilágítást (de ezt már Redmi 1s-nél megszoktam)

Egyéb:

- OTG funkciót még nem tudtam lepróbálni, hogy működik-e. Nincs elég hosszú érintkezőszárú micro USB OTG kábelem, ami beérne csatlakozóba rendesen. És csomagba nem adtak hozzá sajnos (már ha tudja OTG funkciót)
- Akkumulátor egész jól bírja. Telepítettem az alkalmazásokat, általában Wi-Fi volt használva, kevés bluetooth, kevés adat, csucsukálásnál kikapcsoltam, majd délelőtt vissza, 3 rövidebbet telefonáltam, most járok 24 óra után 50%-nál. Nem volt túl sokat nyomkodva készülék, elég sokat lapult a zsebembe.

Kérés:

Akinek van infója használható, működő TWRP Recovery-ről ezen készülékre, az legyen szíves jelezze nekem. Úgy szeretném már lementeni készüléket beállításaival, mindennel együtt, hogy csuda. :)

Migiri-Migiri-Megyek!

(#40) hoktar


hoktar
csendes tag

Akksi eddig bírta előző hozzászólás óta. Lehet, hogy még nem kalibrálta be magát. Ami érdekes, hogy 50%-ról indult előző bejegyzés óta. 22:30-kor még úgy 25% körül járhatott, előtte volt egy 10 perces telefonálás, utána meg folytattam az alkalmazások beállítását, tehát a kijelző szinte folyamatosan ébren volt.

Ami furcsa, hogy a 15%-os "Akkumulátor feszültség alacsony" bejelzés után kb 5 másodpercenként esett 1%-ot az akkumulátor visszajelzés, tehát nem kellett neki 2 perc, hogy a jelzéstől számítva 0%-ra merüljön, majd kikapcsoljon.

Most kap egy teljes töltést, remélem bekalibrálja magát. :)

Migiri-Migiri-Megyek!

(#41) ddsteel válasza hoktar (#39) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Tök jó, hogy ezeket leírtad. Én a simát használom, a PRO csak jövő héten érkezik. Igazából ennek a teljesítményével sincs problémám, a PRO-t csak kíváncsiságból rendeltem be, az egyik így majd megy a levesbe :) Az a kérdés, hogy a PRO mennyivel merül jobban, mint a sima, mivel az akkuja ugyanakkora, a teljesítmény viszont ugye nagyobb. Az a merülés nálad nem normális, biztos még csak állítgatja magát.Kb ugyanezeket tapasztaltam én is, amiket leírtál, porvédő kupakokat én nem használok, nekem tetszenek a csavarok :)
A gyenge vibra nekem is feltűnt, gondolom ez is az IP szabvány miatt van, valamint a Flashlight tényleg gyenge. Nálam a viber halk kicsit, de sztem ezen is lehet állítani.
Rootolásnak mi értelme? Szerintem anélkül is elég jól kezelhető. Amúgy milyen leírás aapján csináltad a rootot? Elég ritka teló, főleg nálunk. A root az MTK beállításokhoz kell, vagy csak úgy kíváncsiságból rootoltad? Az tetszik benne még, hogy az alacsony ára ellenére elég minőségi kinézetre és fogásra is.

(#42) hg6idn


hg6idn
csendes tag

Köszi a leírást:)!
1 hete használom, tényleg szuper Lenovo P70 volt az előd. Akku időben jobbnak tűnik hozzá képest. Ami zavar (de nem vészes:) ) a "vaku" LED fényereje, de a szilikon védőlap miatt lehet ilyen, és a fényképező szoftver lassúsága. Lassan minden munka app felkerül, és kiderül a akku élettartama.
Nálam is jelentkezett tegnap a 15%-ról villámgyors merülés effekt.

(#43) hoktar válasza ddsteel (#41) üzenetére


hoktar
csendes tag

Root-ot leginkább a TitaniumBackup programhoz használom, nekem nagyon megkönnyíti az alkalmazások és azok beállításainak mentését, visszaállítását. Továbbá XposedFramework is igényli, amivel nagyon testre lehet szabni telefont. Ha mégis valami balul sülne el akkor ADB Shell-ből még elérhető a telefon, ez sem elhanyagolandó. AD Blocker is root igényű. Én ezért kezdtem ezzel.

Migiri-Migiri-Megyek!

(#44) ddsteel válasza hoktar (#43) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Es mi alapjan csinaltad? Tudsz esetleg linket, vagy egyszeru marshmallow root, semmi ht20 specifikus dolog?

(#45) hoktar válasza ddsteel (#44) üzenetére


hoktar
csendes tag

Nincs standard leírás sajnos még. Portoltak készülékre TWRP Recovery-t, amit lehet flashelni, de recovery indítását követően nem reagál az érintőkijelző. Ha kapok segítséget, vagy működő érintős recovery-t, adom is a su.zip-et, amit könnyedén lehet telepíteni recovery alól és működik. Én két napos szopást és szenvedést követően tudtam felvarázsolni. Próbáltam másik recovery-t portolni, de nem jött össze. Rohadt macerás, de ha sikerül teljesen jól működő TWRP,
Philz, vagy CWM recoveryt találni, vagy összehozni készülékre, akkor gyerekjáték lesz a root. Kingo Root még nem boldogul vele.

[ Szerkesztve ]

Migiri-Migiri-Megyek!

(#46) ddsteel válasza hoktar (#45) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Koszi a valaszt, en annyit nem sz@rakodnek vele, de jo, hogy van olyan ember, akiben megvan a kello elszantsag.

(#47) hoktar


hoktar
csendes tag

Sziasztok!

Szombat reggel aktívan befogtam telefont navigálásra. GPS nagyon jól tette a dolgát, ami pozitívum.

Viszont két kellemetlen dologra fény derült.

1. Kijelző lehetne még fényesebb, erősebb napsütés kifog rajt.

2. Ismét jelentkezett a 15%-os akkumulátor töltöttségi szinttől jelentkező villámgyors merülés.

Egyébb:

Mobiladat kapcsolatban 4G-t tudja stabilan.

Migiri-Migiri-Megyek!

(#48) hoktar


hoktar
csendes tag

Xender alkalmazást ne frissítsétek, ha lehetőség van rá fagyasszátok is le. Frissítés után telepít egy "Charging boost" 'fícsör-t, ami akkor jelenik meg, mikor a telefon töltőn van, idegesítő reklámokat dobál zárképernyő feloldása előtt oldalsó csúsztatással lehet "előfeloldani" képernyőzárat, majd utána lesz csak lehetőségünk a beállított módon normálisan feloldani képernyőt.

Rohadt idegesítő a "Xender" alkalmazás a ludas!

[ Szerkesztve ]

Migiri-Migiri-Megyek!

(#49) ddsteel válasza hoktar (#48) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Kösz a tippet. Sima HT20-on nem jelentkezik a 15% alatti durva merülés. Nem lehet, hogy a root miatt van? Bár elvileg semmi köze hozzá.

(#50) hoktar válasza ddsteel (#49) üzenetére


hoktar
csendes tag

Valóban nincs hozzá köze.

Lásd.: (#42) hg6idn 2017-04-23 10:00:48

"Nálam is jelentkezett tegnap a 15%-ról villámgyors merülés effekt".

Egyéb infó:

OTG funkció működik telefonon, háttértárat, külső beviteli eszközt (billentyűzet) szépen kezeli.

Migiri-Migiri-Megyek!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  HOMTOM HT20
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.