Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Mondjuk ha bemegy az ember mattrészegen, azt biztos nem nézik jó szemmel. Vagy ebéd után fogod az újságot, és beülsz a budiba 2-3 órára.
Ha finomabban akarod csinálni netezz egész nap feltűnően. ha odajön hozzád valaki akkor se hagyd abba, beszélj vele úgy hogy közben nyomsz mondjuk valami fotexnetes játékot. Ha mindenképpen csinálnod kell valamit látszódjon az arcodon a világfájdalom, amivel a határtalanul unalmas és semmitmondó feladat elvégzése tölt el.

Ajánlott irodalom:
Hivatali Patkányok (Office Space)
Bővebben: link

Talpig pácban (Working)
Bővebben: link

Kerge város (Spin City): esténként még ma is megy az ÍriszTVn
Bővebben: link

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#52) TheVeryGuest válasza misimagaki (#48) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Ja, ha szimplán csak nem járna be még a nyakába varnának valami bazi nagy összeget károkozás címén. Mondjuk ott tartani meg nincs értelme valakit, mert úgysem fog rendesen dolgozni. Mindenképpen valami megegyezés kell.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#53) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Egy biztos kirugni nem nagyon fog, mert:
1992. évi XXII. tv. 88. § (2) bek.
88. § (1) A határozott időre szóló munkaviszony csak közös megegyezéssel
vagy rendkívüli felmondással, illetőleg próbaidő kikötése esetén azonnali
hatállyal szüntethető meg.
(2) Az (1) bekezdéstől eltérően is megszüntheti a munkáltató a határozott
időre alkalmazott munkavállaló munkaviszonyát, ha a határozott időből még
hátralévő időre jutó átlagkeresetét a munkavállaló részére előre megfizeti.

Ezek alapján nincs kizárva a munkavállaló által kezdeményezett felmondás lehetősége...
Hiszen nem írja, hogy ki kezdeményezheti pl. a rendkívüli felmondást.
Max. nem számíthat a munkavállaló a hátralévő időre jutó átlagkeresetére.
Szerintem, szigorúan szerintem...


A piás bemenetel, meg a hasonló negatív dolgok nem használnának a kolléga későbbi erkölcsi megitélésében. Nem használna neki előmenetelében pl. egy rendőrségi feljelentés meg ilyesmi.

[Szerkesztve]

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#54) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Ez is fontos:
1992. évi XXII. tv. 101. § (1) bek.
101. § (1) A munkavállaló, ha munkaviszonyát nem a 88. §, 92. §, illetve a
96. § szabályai szerint szünteti meg és ezzel kárt okoz, köteles azt
megtéríteni.
(2) A kár összegének megállapításánál, illetve érvényesítésénél a
munkavállaló kártérítési felelősségére vonatkozó szabályokat kell ? a (3)
bekezdésben meghatározott eltéréssel ? alkalmazni.
(3) A kártérítés mértéke a munkavállaló másfél havi átlagkeresetét nem
haladhatja meg. Kollektív szerződés a kártérítés mértékét ettől eltérően, a
munkavállaló háromhavi átlagkeresetéig terjedően meghatározhatja.

ezek miatt kell elérni a közös megegyezéssel történő munkaviszony megszüntetetést.
Ha a vezető valamiért nem pikkel a munkavállalóra, akkor ez ált. simán szokott menni. Csak le kell vele ülni és stb...

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#55) Agyasima


Agyasima
senior tag

Megpróbáltál már beszélni 1általán a főnököddel erről? Mert ezzel kellene nyitni, szerintem.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#56) kBagyula válasza tildy (#40) üzenetére


kBagyula
senior tag

Szerintem kár vesződni velük. Minősíti őket ez a dolog.

kBagyula

(#57) kBagyula válasza misimagaki (#53) üzenetére


kBagyula
senior tag

''A piás bemenetel, meg a hasonló negatív dolgok nem használnának a kolléga későbbi erkölcsi megitélésében. Nem használna neki előmenetelében pl. egy rendőrségi feljelentés meg ilyesmi.''

Igen, a belépéskor és az első munkavédelmi okítás alkalmával erre felhívják a figyelmet, amit alá is írsz (többnyire).
Nálunk pl. azonnali hatályal felmondanak. ''Megköszönik a munkát''.

kBagyula

(#58) kBagyula válasza Agyasima (#55) üzenetére


kBagyula
senior tag

Csak nem Te vagy a főnöke? :)

Mondjuk ez jellemzi azokat az alkalmazottakat, akik tartanak valamiért a közvetlen munkahelyi vezetőjüktől. (mondjuk én nem tartok tőle, néha leordítja a hajam, néha fordítva van, egálban vagyunk, de embere/problémája válogatja)
Nekem képviselni kell az üzemrészt ami rám van bízva, és ugyanúgy a cég érdekeit is, betartatva a hatályos munkavédelmi törvényeket. Mondjuk részrehajló vagyok (kicsit), a dolgozók érdekeit jobban szem előtt tartom, nem felejtettem el honnan jöttem.

kBagyula



[Szerkesztve]

(#59) Thunder78


Thunder78
senior tag

#37 ... Tud valaki segíteni?

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#60) LKW


LKW
tag

A togyiknyitó, hogy eltünt. Lehet, hogy kirúgta magát.:Y

Minden hepe után jön egy hupa

(#61) Sarp válasza vtechun (#1) üzenetére


Sarp
csendes tag

Feltűnően figyeld a férfikollégák hátsóját, néha cuppants hozzá egyet-kettőt.

http://www.smoothjazz.com

(#62) kBagyula válasza Thunder78 (#37) üzenetére


kBagyula
senior tag

Szia!

A fizetésed max. 1/3-át vehetik el, de előfordulhat, hogy külön megállapodást íratnak alá veled, amiben kikötik, hogy mekkora részletekben mennyi idő alatt kell visszatörlesztened a tandíjat.
Legrosszabb esetben letiltatják x%-át (1/3-ot) a fizetésednek, ami az új munkahelyeden, viszont rossz pont.
Szerintem bírd ki valahogy amíg lehet, mert előfordulhat, hogy egy összegben szeretnék a pénzüket. Főnöktől függ a dolog, a pénz meg nagy úr, de vannak azért egész humánus főnökök, nem kell egy kalap alá venni mindet.

kBagyula

(#63) vtechun válasza LKW (#60) üzenetére


vtechun
veterán

itt vagyok, csak közben voltam egy állásinterjún a reménybeli, jövőbeli munkahelyemen: Bővebben: link és ide szeretnék táigazolni, a jövőben, de akkor is le szeretnék lépni a jelenlegi helyemről, ha ide nem vesznek fel, mert hálistennek otthon a szüleim vállalkozásában mindig van mit csinálni... az érdekelne még, hogy max mennyit kellene fizetnem, ha fognám magam és nem mennék be többet vagy valami ilyesmi...

(#64) Damage válasza Thunder78 (#37) üzenetére


Damage
senior tag

Egy lányismerősöm ugyanebben a cipőben jár. Nem vagyok jogász, nem értek hozzá, de Ő utána járt. Végülis ott marad a cégnél (egy fővárosi kerület polgármesteri hivatalában dolgozik). Inkább sznved ott még 1-2 évet, csak ne kelljen zsebből fizetni a sulit, és igaza van. Nem olcsó a távoktatás! Amennyiben sikerül megoldanod ezt a helyzetet, velem is oszd meg légyszíves!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#65) Thunder78 válasza kBagyula (#62) üzenetére


Thunder78
senior tag

És arra vonatkozóan nincs valami szabály, hogy a megállapodás milyen lehet? Kérheti egybe, vagy hivatkozhatok valami törvényre, hogy 1 év alatt kell visszafizetnem vagy valami ilyesmi? Én egyszer 2 évről hallottam valahol, létezhet ilyen?
Vagy esetleg mondjam inkább azt, hogy a bíróság havi X forintot ítélne meg, de én vállalom a havi X+10.000 forint fizetését is, ha nem csinálnak belőle hivatalos ügyet? Ha nem akar évekig futni a pénze után, akkor ez a logikusabban járható út nem? Persze ez is a főnökön múlik.
Vagy esetleg mégegy megoldás létezik, hogy veszek fel személyi kölcsönt, kifizetem egybe a lét, aztán tehet egy szívességet. Hm?

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#66) Thunder78 válasza Damage (#64) üzenetére


Thunder78
senior tag

Nálam a maradás kizárt ... egyrészt betelt a pohár a hülyeségeikkel, másrészt a páromhoz szeretnék költözni (jelenleg 100 km van közöttünk és csak hétvégente látom).
Ez már két nyomós ok és nem akarom még három évig húzni az időt.

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#67) Damage válasza Thunder78 (#66) üzenetére


Damage
senior tag

Nagyon-nagyon off, de nem lehetséges, hogy ismerlek személyesen? Volt egy ember ilyen nick-kel, még évekkel ezelőtt....

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#68) vtechun


vtechun
veterán

érdekelne, hogy, ha nem menne bele a közös megegyezésbe a főnök, akkor mivel lógok neki max? vagy hogyan van ez szabályozva? és, ha olyat tennék, hogy fogom magam és felállok és holnaptól nem megyek dolgozni, akkor annak mik a következményei?

(#69) LKW válasza vtechun (#68) üzenetére


LKW
tag

Már ne haragudj. én egyszerűen nem értelek. Én idáig kb 20 munkahelyen voltam rövidebb,hosszabb ideig.
Tudod ha én ugy gondoltam, hogy tele van a tököm, most mindegy, hogy miért, akkor engem maga a Jóisten sem állított meg.
Mi az, hogy nem mehetek el egy munkahelyről. Ha itt jól olvastam, Te Januártól vagy itt, és ugy nyárig van a szerződésed. Ez kb fél év. Ekkora munkaviszonyra a Világ egyetlen ponján sem fizetnek végkielégítést. Tehát ez kilőve. Ha valamilyen tanulmányi szerződés köt ide, az meg nem lehet egy magas összeg, ha csak fél évet irattak alá Veled.
Ne problémáz itt, ilyen hüjjjeségen. Nem vagy Te elitélt, hogy ne mehessél a francba akkor amikor akarsz. Én ebből az ügyböl semmilyen gondot nem csinálnék magamnak.
A problémák az életben nem itt kezdődnek, idővel majd sajnos Te is rájösz.
Egyszerűen fogd magad, és cselekedjél úgy, hogy a Te akaratod, és döntésed érvényesüljön.
Ilyen munkahelyi hülyeségekröl, egy Jókai kötetnyit tudnák irogatni.
Gondolj bele a szituba. Holnap bemész összepakolni a kis motyód. Ki az a ''hatalmas, nagyfönök'' aki megállíthatna, és hogyan. Fizikai erőszakot alkalmaznak, vagy mit?
Legyél már önálló, és próbálj meg határozott lenni, ne hezitálj itt mindenféle apróságon.:(((

Minden hepe után jön egy hupa

(#70) GombócArtúr válasza agrarfiatal (#12) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

:)

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#71) misimagaki válasza vtechun (#68) üzenetére


misimagaki
aktív tag

1992. évi XXII. tv. 101. § (1) bek.
101. § (1) A munkavállaló, ha munkaviszonyát nem a 88. §, 92. §, illetve a
96. § szabályai szerint szünteti meg és ezzel kárt okoz, köteles azt
megtéríteni.
(2) A kár összegének megállapításánál, illetve érvényesítésénél a
munkavállaló kártérítési felelősségére vonatkozó szabályokat kell ? a (3)
bekezdésben meghatározott eltéréssel ? alkalmazni.
(3) A kártérítés mértéke a munkavállaló másfél havi átlagkeresetét nem
haladhatja meg. Kollektív szerződés a kártérítés mértékét ettől eltérően, a
munkavállaló háromhavi átlagkeresetéig terjedően meghatározhatja.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#72) Thunder78 válasza Damage (#67) üzenetére


Thunder78
senior tag

Ha mond az neked valamit, hogy béta, akkor asszem jó helyen kapizsgálsz. Nekem is rémlik a nick-ed :)
Jah? És a 78 akkor még nem volt a nick-em része.

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#73) vtechun válasza LKW (#69) üzenetére


vtechun
veterán

a kártérítés összegétől félek egy kicsit, de persze, mindenképpen menni akarok...

(#74) vtechun válasza misimagaki (#71) üzenetére


vtechun
veterán

mi az a kollektiv szerződés? nekem az van? mit jelent ez?

(#75) Thunder78


Thunder78
senior tag

Még mindig nincs valami ötletetek, hogy hogyan tudom a főnököt ''rávenni'', hogy alacsonyabb törlesztőrészletekben fizethessem vissza a tanulmányi szerződés összegét?
Törvényi előírás vagy ötlet? PLEASE :O

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#76) misimagaki válasza Thunder78 (#65) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Szia!
Én hasonló körülmények mellett hagytam ott az előző munkahelyem. Szóltam, hogy mennék, azt mondták: O.K. Ekkor gondolotam megkérdezem, hogy mi lesz a tanulmányi szerződésemmel (333.333 Ft). Ekkor az igazgató azt mondta: Hoppá. Telefon központba, aztán hívtak, hogy vagy megegyezünk, vagy nem mehetek el, amikor gondolom, de fizetnem kell mindenféleképpen.
Megegyeztünk egy 1x63, meg 5x54 be. Elfogadtam, mert nagyon jöttem volna a jelenlegi helyemre.
Sóval ennyi. Szerintem Te is eltudsz érni valami hasonló megallapodást, ha csak ne fújnak nagyon rád a cégnél. Nekem szerencsém volt. Állítólag jómunkásember voltam, és még cégen belül is felajánlottak mást helyet, de akkor én már nagyon mentem volna.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#77) misimagaki válasza vtechun (#74) üzenetére


misimagaki
aktív tag

A kollektív szerződésben a munkavállaló és a munkaadó munkatörvénykönyvében konkrétan nem szabályozott dolgait állapítja meg. Itt írja le pl. a vállati üdülő használati jogait, a választható bérenkívüli juttaások rendszerét, meg egy csomó olyan dolgot amit szabályozhathat a törvényi keretek mellet, illetve azok betartásával. Vagy valami ilyesmi.
Egyébként az nem Neked van, hanem vállalatnak, de ha kiváncsi vagy rá akkor a rendelkezésedre kell bocsátani azt.
Röviden egy általános szabálygyűjtemény, ami néha negkeserítheti az életed, de más esetben olyan dolgokat szabályoznak benne, amit jó hogy leírtak.

A tanácsom az, hogy beszélj a közvetlen vezetővel. Ha nem fújnak Rád, akkor általában segítenek a dolog emberi elintézésében.
Egyet ne felejts el. Semmi sem kötelező, kivéve az általános iskola 8 osztálya, az is csak az iskolaköteles korig. Utána minden elsősorben Rajtad áll.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#78) Thunder78 válasza misimagaki (#76) üzenetére


Thunder78
senior tag

Igen, ilyesmire gondoltam én is, csak nálam nem ilyen egyszerű a dolog, mert 560 ezerFt-ról van szó kb. Azért a havi közel 100-at nem tudom bevállalni.
Nincs arra vonatkozóan valami szabály, hogy mennyi idő alatt kell visszacsengetni a lóvét? Mire lehet hivatkozni? Akár egybe is kérheti?
Én annyira nem vagyok a cégnél népszerű, mert elég nagy a szám. Viszont lehet hogy nem találnak helyettem embert sem (ennyi pénzért legalábbis szakembert biztosan nem), tehát valószínűleg minden eszközzel megpróbálnak majd visszatartani.

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#79) kBagyula válasza vtechun (#68) üzenetére


kBagyula
senior tag

Szia!

Nem lógsz semmivel, csak akkor, ha ''kaptál'' tőlük valamit (tanulmányi szerződés...), bár nehezen hiszem el, hogy egy újfelvételes bármit is kapna manapság.
Ha felakarsz mondani, menj oda a helyi hajjakendhez, azt mond meg neki, hogy szeretnél felmondani. Majd elmondja, hogy mi a pálya mivel szerződésed van. De ebből neked is kellene egy példányodnak lenni valahol.

Amúgy meg ne hezitálj, menj oda hozzá és mond meg, hogy elakarsz menni. Ha érdekli, hogy miért úgyis megkérdi. Akkor pedig elmondod, hogy számodra már nem kihívás ez a munka, unod, stb. Persze a kellő tiszteletet add meg neki, végülis még a főnököd, nem mindegy milyen viszonyban válnak el az útjaitok.

Ha holnaptól nem mégy be dolgozni, akkor szerintem a saját lelkiismereted nem fog hagyni, hogy miért nem mentél be. Jobb a rendes utat járni.

Ha megtetted az első lépéseket a felmodás felé remélem tájékoztatsz majd minket itt a topikban az eredményekről/tényekről, mert engem érdekelne. Egy kis tapasztalat sohasem árt. :)
Sok sikert!


Üdv,
kBagyula

(#80) Tigerclaw válasza vtechun (#27) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ez tényleg gáz. Egyébként jellemző, hogy az ilyen adatfeltöltő lélekölő szemkigúvasztó munkákért fizetnek a legkevesebbet. Szerintem menekülj mihamarabb. Ha ez az első munkahelyed és még csak januártól dolgozol, úgyse járna végkielégítés. Nekem 10 év után járna vagy 6 hónap. Szóval szerintem rendes felmondással várd ki azt az 1 hónapot, oszt jónapot. Addig pedig lesz időd kiszemelni az új helyet. Strapálni se kell nagyon magad, hiszen úgyis tudják, hogy menni fogsz. Munkakönyv már nincs, így ha a következő helyen kérdezik, hogy merre dolgoztál, te ártatlan kiskutya szemekkel közlöd, hogy sehol.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#81) misimagaki válasza Thunder78 (#78) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Szerintem van valami szabály ami azt szabályozza, hogy a munkabér hány százaléka fordítható törlesztésre. Gondolok itt a vásásrlási küölcsönökre, ahol max. a bér 30 %-nak megfelelő összeg lehet a törlesztőrészlet.
A kérdés az, hogy sikerülne-e velük megegyezni ha vállásra kerülne sor?
Meg kell próbálni szimatolni, hogy volt-e ilyen eset korábban, meg ilyesmi, de le lehet ülni beszélni a főnökkel is, hátha meglepetés fog érni, és korrekt lesz. :) Akár.....

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#82) misimagaki válasza Tigerclaw (#80) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Ez nem olyan egyszerű, hogy sehol sem dolgoztál. Nem tudod letagadni, mert több helyen nyoma van. Pl. APEH, TB.
Pl. ha a kolléga nem önadózó, akkor a köv. cégének szüksége lesz évben eddig keresett jövedelmére. Így egyből kiderül, hogy a szemlesütős ártatlánság csak színjáték. szóval csak okosan.

Minden munkaszerződésben szerepel egy olyasmi miondat, hogy a vállalt munkát a legjobb tudásodnak megfelelően fogod végezni. Lehet lazáskodni, meg minden, de mivel tudják, hogy menni akar, meg is szivethetják Őt. A cégek szeretnek egyértelmű feltételeket szabni. Erre azért illik odafigyelni.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#83) Thunder78 válasza misimagaki (#81) üzenetére


Thunder78
senior tag

Az a helyzet, hogy volt már ilyen eset, és akkor 6 havi törlesztésben állapodtak meg, de ott lényegesen kisebb összegről volt szó (300 eFt kb.). Nálam ugye hasonló havi részletek esetén legalább 10-12 hónap, amit vagy elfogad vagy nem.
A 30% úgytudom csak a bírói letiltásnál van, meg ha kölcsönt veszel fel, akkor úgy számolják ki, hogy mennyit vehetsz fel. Az én esetemben nem tudok semmiféle szabályról és éppen ez zavar, hogy ki vagyok szolgáltatva a főnökömnek.
Valahol hallottam már olyant, hogy 2 évre lehet kérni a visszafizetést, illetve igazgatói döntés alapján tovább is. Állítólag törvénybe van ilyen leírva. De én nem találtam, igaz nem is vagyok annyira otthon a témában.

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#84) misimagaki válasza Thunder78 (#83) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Amit most írok, az nem tudom mennyire állja meg a helyét, majd jön valaki és cáfol, vagy erősít.
Rendben legyen mondjuk 6 hónap. 93,300 Ft/hónap. Elméletileg ha nem fizeted be, akkor felszólít, majd feljelent. Bíróságon elmondod, hogy Te ezer örömmel fizetsz, de 93/hó az kicsit erős. aztán a bíróság megállapít valami barátibb összeget. Nem tudom ez működik-e?
Igaz ez a megoldást nekem sem venné be a gyomriom. szerintem a Te barátod úgy hívják: munkajogász.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#85) Thunder78 válasza misimagaki (#84) üzenetére


Thunder78
senior tag

Csak az a kérdés, hogy a bíróság olyankor is rám bízza-e a fizetést, vagy letiltásba helyezi az összeget? Plusz perköltség is növeli ilyenkor az összeget, azt ki fizeti? Van azért néhány dolog, ami nehezíti a helyzetet.

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#86) misimagaki válasza Thunder78 (#85) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Maradjunk annyiban, hogy ez csak elméleti jellegű eszmefuttatás volt.
Szerintem keress meg egy munkajogászt. Egy alkalom nem lehet olyan egetverő összeg.
Most mentem, holnap jövök...

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#87) vtechun válasza Tigerclaw (#80) üzenetére


vtechun
veterán

fix időre szóló szerződésem van, ilyenkor is él a rendes felmondás? mert valaki itt azt mondta, hogy ilyenkor ez nem játszik....

(#88) Woodslave válasza vtechun (#87) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Nem játszik, hiszen ez a határozott idő a munkáltatót is védi attól, hogy ne hagyd ott.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#89) dabadab válasza tildy (#40) üzenetére


dabadab
titán

Nem biztos, hogy emiatt raktak ki, lehet, hogy egyszeruen nem voltal szimpatikus a fonoknek. Lattam szinte teljesen ugyanilyen helyzetet, ott ez volt a valos indok.

DRM is theft

(#90) Woodslave válasza Thunder78 (#85) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Kérhetnél részletfizetési kedvezményt, de ebben az esetben pervesztes vagy, tehát te fizetsz.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#91) enzo_ferrari válasza maross (#5) üzenetére


enzo_ferrari
tag

vagy a főnökkel :DD

(amúgy a főnök felesége nekem megvolt :DDD )

---== Csajokat a paplan fölé, éljenek a kezek! ==---

(#92) vtechun válasza Woodslave (#88) üzenetére


vtechun
veterán

és szerinted mi a legrosszabb ami történhet velem ebben az ügyben, lehet, hogy 2 héten belül egy másik munkahelyre ''kellene'' mennem...

(#93) Woodslave válasza vtechun (#92) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Nem fogják kiadni a kilépőpapírjaidat, szóval nem tusza munkába állni a másik helyen.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#94) vtechun válasza Woodslave (#93) üzenetére


vtechun
veterán

ezt mennyi ideig tarthatják vissza? fizetnék is ha kell...

(#95) Woodslave válasza vtechun (#94) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Ameddig a szerződésed tart. Korábban már írtam, csak a sok hülyeség elvonja a figyelmed, hogy próbálkozz be te egy rendkívűli felmondással. Indokold az számodra lealacsonyító munkakörülményekkel, nem vesznek emberszámba stb. Ha kell fenyegetőzz a munkaügyi bírósággal, hátha belemennek egy közösbe.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#96) vtechun válasza Woodslave (#95) üzenetére


vtechun
veterán

egy a lényeg, hogy nem akarok itt tovább dolgozni, nem kell nekem végkielégítés, csak mehessek világgá, mert kevés a lé, meg a munka is tré...

(#97) misimagaki válasza vtechun (#87) üzenetére


misimagaki
aktív tag

88. § (1) A határozott időre szóló munkaviszony csak közös megegyezéssel
vagy rendkívüli felmondással, illetőleg próbaidő kikötése esetén azonnali
hatállyal szüntethető meg.


Nem olvasod a saját magad által indított fórumot? :(((

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#98) Woodslave válasza vtechun (#96) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Akkor meg könyörögj.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#99) misimagaki válasza vtechun (#96) üzenetére


misimagaki
aktív tag

101. § (1) A munkavállaló, ha munkaviszonyát nem a 88. §, 92. §, illetve a
96. § szabályai szerint szünteti meg és ezzel kárt okoz, köteles azt
megtéríteni.
(2) A kár összegének megállapításánál, illetve érvényesítésénél a
munkavállaló kártérítési felelősségére vonatkozó szabályokat kell ? a (3)
bekezdésben meghatározott eltéréssel ? alkalmazni.
(3) A kártérítés mértéke a munkavállaló másfél havi átlagkeresetét nem
haladhatja meg. Kollektív szerződés a kártérítés mértékét ettől eltérően, a
munkavállaló háromhavi átlagkeresetéig terjedően meghatározhatja.

A rendkívüli felmondás a törvényes megszüntetéshez tartozil - lásd feljebb.

Ezek szerint max. másfél havi bér, de ott a fránya koll. szerződés. Ha nem vagy nélkülözhetetlen szerintem simán elengednek.
Beszéltél már valakival, vagy csak a billentyűzetet koptatod?

[Szerkesztve]

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#100) nagash


nagash
senior tag

Az a gond hogy ha saját maga miatt rúgják ki az embert rendkívülivel akkor se végkielégítés se munkanélküli nem jár. Ez akkor gáz ha nem tudsz utána egyből elhelyezkedni.

Knoblauch macht einsam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.