Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) nyunyu válasza donhere (#99) üzenetére


nyunyu
félisten

Tegyük fel, hogy 25% árréssel dolgozunk.

:Y

Nalamnal okosabb vendeglatosok mondtak, hogy a nyersanyagok arara kb. 300%-ot kell ratenni, hogy rentabilis legyen az etterem, kitermelje a berleti dijat, a rezsit, az alkalmazottakat, az adokat, meg jusson haszonra is.

Nyilvan egy kocsmaban nincs egesz nap villany/gazszamlat generalo ipari tuzhely, nincs szakacs, nincs tanyernyalogato, nincs 2-3 pultot tamaszto pincernek latszo ettermi fogyatekos, szoval lenyegesen kevesebb a rezsi, meg a szemelyi jellegu kiadasok, de a fenti 25% az meg mindig edeskeves.

Pesten sehol sem kapsz 350 alatt egy korso sort, ez az altalad irt 160-hoz kepest bo +100%.
(Falun persze jobb a helyzet, nem ilyen draga a kocsma uzemeltetes)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#102) nyunyu válasza lotteuntatta (#100) üzenetére


nyunyu
félisten

Én azt nem tudom pontosan, hogy mi van akkor, ha a szomszédok,utcabeliek feljelentgetik a kocsmát. Gondolom a hangos zene miatt,stb...de hogy bizonyítják, hogy a határértéket túllépte a hangerő?

Olyankor kivonul az onkormanyzat megbizasabol valaki, aztan nekiall mericskelni, hogy a kiszurodo zaj vajon hany dB.

Ha a megengedett hatart tulleped, akkor csendhaboritasert birsag.
Ha nem, asszem csak a zajszint merest kell kifizetned.

Legalabbis faterom altal uzemeltetett szupermarket szomszedja szorakozgatott egy idoben azzal, hogy hetente ment feljelentest tenni a szerinte tul zajos legkondi miatt.
Faterom erre 2M-ert kiepittetett egy zajvedo falat a telekhatarra, holott a kapott meresi jegyzokonyv szerint eppen a megengedett szint alatt volt a legkondi hangja.

Persze a feljelentgetes ettol meg nem szunt meg, igy fater odament a szomszedhoz, es kozolte vele, hogy legkozelebb benyujtja neki a szamlat az altala kifizetett meresekrol+feleslegesen felhuzott zajvedelemrol.

Azota kuss van, szomszed megtanulta becsukni az ablakat, igy mar nem zavarja a legkondi hangja. :DDD

De szerintem kerdezd meg a helyi jegyzot, hogy nalatok rendeletileg mi merre hany dB.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#103) papirkutya


papirkutya
csendes tag

Hali mindenki, ismét kotnyeleskedek!
a legegyszerűbb pl.-t hozom:
borsodi besz. ára: legyen 135.-
eladási ára nálunk 1 hónapja lett 240.-
Ez egy üveg borsodi, és a sörön van a legkisebb haszon. Ami a legtöbbet hoz, a kimérős üdítők, 40.-/dl, vagy a "kommersz" pálinkának NEM! nevezhető szeszesital, amiből egy feles (a napokban emelte a főnök az árát) 150.- Beszerzési értéke legyen 1.000.- de lehet, sokat mondtam. Munka után vagyok, mára már számoltam eleget, szorozzátok ki, milyen árréssel dolgozik. Csak úgy mellékesen egy csomag szotyi 60.- és egy boci szendvics 120.- vagy a penny-ből megvehető chio eredeti chips 90.- nálunk 190.-
Pár példa a sok közül.
JA! Hát ami életben tart, sokszor már vénásan használom, és most kifelejtem a szórásból? Hát a fííínom, friss, forró, illatos, éltem megmentője: a kávé!!!
Egy adag 6gr-ra jön ki, (egy feles, 0,05 l ) lefőzött állapotában 90.- és igaz, hogy áremelés következik itt is, de piszok olcsón adjuk!!! Naponta minimum 7szer főzök egy 6 személyest.
Házi feladat: kiszorozni az árrést.
Egy kis bonyolítást még melléfűzök: általában csoportosítva van kidolgozva a %kulcs. Bor, sör, szesz, üdítők, kávé, trafik. Mindegyikre más-más szorzó vonatkozik...
A dohányárut is említettétek a minap, egy dob. cigin sac/kb 20-30 Ft van, attól függ, ki a forgalmazó. Ezt biztosra tudom. :))
Pá mindenkinek, szép éjszakát!

(#104) donhere válasza papirkutya (#103) üzenetére


donhere
tag

Köszi az infókat!

Majd ha ráérek kicsit számolgatok :) a kávét tényleg kihagytam, bűn volt :DD

Magyarország jobb pozícióba került a korrupciós listán, bár ez nem volt olcsó.

(#105) AmpIII


AmpIII
csendes tag

Sziasztok!

nahh végre találtam egy ilyen fórumot :D
én is ez ügyben tervezgetek van sok szép jó ötletem, kíváncsiam várom a további fejleményeket ebben a témában, meg megpróbálok érdemeben hozzátenni ahhoz amit itt leírtak

(#106) Jolanda1213


Jolanda1213
újonc

Sziasztok!
Érdekes ez a nyerőgépes elgondolás... Én, ha bemegyek egy helyre akkor nem akarok nyerőgépet látni ott! Nem azért megyek, mert bele akarom folyatni a pénzem valamibe... Elhiszem, hogy sok pénzt hoz, hiszen az emberi butaság határtalan egyrészt, másrészt pedig a szerencsejáték(mindegyik) úgy van kitalálva, hogy az aki játszik az mindig minuszban lesz.(Kivéve, ha megnyered a lottó ötöst :) ) De most komolyan... Szerintem, ha egy hely jó, kedvesek a pultosok, kedvesek, de nem zavaróan(!), jó a választék, vagy esetleg tud valamit nyújtani ezeken kivül, ami érdekel(program, jó zene, bulik, stb.stb.) akkor szivesen megyek oda!! És vissza fogok járni, és viszem a barátaimat is! A kérdés milyen réteget célzol? Alkoholista, lecsúszott embereket és rámész a gyengeségükre, hogy abból profitálj? Valaki mondta itt, hogy ez üzlet. Persze, az. De erkölcsileg és morálisan sztem az egy selejt ember aki e mellet úgy el tud menni, hogy szeme sem rebben. Főleg kisebb helyeken, ahol tudod, hogy a Józsi ott szórja be a kocsmádban a család pénzét a gépbe meg dönti le a torkán, otthon meg 3 éhes száj várja, de mikor hazamegy még el is kalapálja őket... És nálad teszi mindezt... Mindegy. Vagy egy igényesebb célközönséged van? Akit érdekel, hogy hol issza meg amit, és az is hogy mi az amit iszik? Akkor csinálj olyan helyet, hogy ezek az emberek ne csak szórakozni menjenek oda, hanem napközben kávézni, beszélgetni, baráti találkozókat lebonyolitani! Ez az én véleményem. Az én életemben fontos szerepe van a "kávézásoknak" :)) Sok barátommal ilyenkor találkozunk, beülünk egy jó helyre és őrákat beszélgetünk. Megiszunk két kávét meg két üccsit és jól érezzük magunkat! Mindemellett már 3 nyarat lehúztam a vendéglátásban illetve 5 hónapja iskola mellett ott dolgozom. Most egy egyetemi kávézóban dolgozom, ami nagyin népszerű a "városiak" körében is. A tanárok is épp úgy bejönnek délelőtt kávézni, ebédelni, sokszor a menza helyett minket választanak, pedig jóval drágábbak vagyunk. Nincs nyerőgépünk, mégis jól megy a hely! Van viszont csocsónk, dárcunk, flipperünk, ami hozza az embereket! Abból persze nem lehet megélni, de abból hogy bejönnek 6-an dárcozni mondjuk és egész este ott isznak abból már igen!(Persze nem csak az a 6-ember van a helyen :D ) Kávézó a neve, de este kocsmára vált.Nyitva vagyunk 2-3 óráig. Meg lehet fogni mindenkit. Kérdés, hogy mi a célközönséged? Mert akkor ahhoz kell igazodni! Szép hétvégét mindnekinek: ;)

Miért van a citromsavban mesterséges aroma, a mosogatószerben pedig valódi citrom?

(#107) papirkutya válasza Jolanda1213 (#106) üzenetére


papirkutya
csendes tag

Szép estét!
Örülök, hogy találtam új hozzászólásokat, mostanában kicsit csendben voltunk...
Amit szeretnék hozzáfűzni:
kisvárosban, sörözőben, elég kultúrált helyen dolgozok. De! Bejön az az alkoholista is, aki ide szórja el a pénzét, nyerőgép, zenegép, ital, cigi. Igen. Van-e lelkiismeret- furdalásom? Nem.
Elég volt ebbe is "beletanulni", De! ami fontos: nem feltétlen őt kell elítélni. Olyanról is hallottam, hogy x év házasság és minden napos kemény munka után arra ment haza a férj, hogy a felesége mást vitt az ágyba. Vagy: elvesztette az állását, vagy beteg lett, vagy egyszer bejött neki a nyerőgép és olyan szenvedélyévé vált, mint én (és vagyunk még így egynéhányan) a cigarettának. Ezek betegségek, akárki- akármit mond. Vagy leszokunk róla, vagy nem. Ha üti a gyereket, akkor is ütni fogja, ha nem jön be hozzánk, vagy ha másik helyre megy leinni magát. Sajnáljam őt, vagy a családját? Akkor engem is sajnáljanak már légyszi, aki tisztességgel megdolgozik a munkahelyén, szeretik és becsülik őt, fenttart egy lakást, és magát, és az édesanyja semmirekellőnek nevezi, az állam ott adóztatja meg, ahol akarja, és ha elmegy egy nagy bevásárlóközpontba véletlenül, kilopják a pénzt a táskájából. Majd mikor szakadó esőben a 20.-ik autó nem engedi át a zebrán, az egyik még belezúg a pocsolyába, hogy a vizes nadrágja sáros is legyen egy kicsit. Ugyan már! Emberek! Ez a világ nem az a világ, hogy sajnálkozzunk. 24 évesen meg kellett tanulnom, hogy a lehető legkevesebb embertől függjek. És Isten őrizz, hogy engem valaki sajnáljon! Örülök a nehéz sorsomnak, mert attól csak erősebb és önállóbb lettem, és nem bőgöm el magam, ha apuci nem veszi meg a seggem alá az autót.
Nagyon elkanyarodtam, és tudnám még sokáig sorolni, de! ... ha egy kisvárosban a kávéból akarsz megélni, és mondjuk nincs ebéd, mint ahogy írtad, akkor ki se nyisd a kocsmát!!! A kocsma azért él meg egymás hegyén- hátán, mert az alkeszokból és a butykokból fizeti a rezsit és a nyaralást két hétre! Ez van. Ha nem nálad, akkor máshol, de meg fogja inni a magáét, el fogja veszíteni a család pénzét. Azért adod el magad ennek a szakmának, hogy őket meg tudd tartani, és ne a szomszéd Pistát gazdagítsa, mert te lelkis vagy.
Mindezek mellett van egy ismerősöm, aki bármelyik felestől összeeshet és meghalhat, de mégis iszik, annyit tudok rajta segíteni, hogy leszabályoztam napi 3-4 pohár borra az adagját, a 10-15 helyett. Egyébként orvosok megmondták, hogy az ilyen alkesz abba halna meg, ha egyből megvonnának tőle minden piát. Akkor ... hol a helyes út?
A pénz kell neked! És a pénz kisvárosi kocsmákban ebből van.
A fiatalos szórakozóhely péntek- szombat este megy csak... Az összes többi időben kihalt!!!
Mellesleg a kávézóban te megkérdeznéd, kinek mennyi a vérnyomása? Őket ne sajnáljuk?
Nem hiszem, hogy bármely kissé érzelgősebb ember ilyen világot képzelt ... de azt sem hiszem, hogy bármely ember, aki reálisan gondolkodik, ne tudná, hogy igenis a gyengét eltapossák...
Nem feltétlen ezt és így akartam írni, most ez jött... fáradt vagyok... majd folytatjuk, ha lesz reagálás...
jó éjszakát!

(#108) runner 125 válasza donhere (#104) üzenetére


runner 125
nagyúr

A topik indítása óta nyitottál már kocsmát? :U

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#109) blackroze


blackroze
újonc

Sziasztok!

Én egy 20 éves budapesti lány vagyok. Az álmom nyitni egy sörözőt Budapest valamely forgalmasabb részén. Őszintén szólva nem tudom, hogy kezdjek bele a szervezésbe... Ha bárki tapasztaltabb tudna tanácsot adni, annak nagyon örülnék! Köszönöm szépen előre is a segítséget!:) t.brig@freemail.hu

Blackroze

(#110) donhere válasza runner 125 (#108) üzenetére


donhere
tag

Nem.
Maradt az állandó és biztos meló. Nem merek belevágni. Egyre jobban kezdem átlátni a dolgokat. Le kellene cserélnem az autóm, lassan el kell kezdenem építeni egy családi házat, ja és nemsoká jön a baba.

Magyarország jobb pozícióba került a korrupciós listán, bár ez nem volt olcsó.

(#111) papirkutya


papirkutya
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
Ha jár még erre valaki, egy fontos kérdésem lenne. Kocsmában hogy lehetne elkerülni a zenegépet? Illetve egy gyors felvázolás: pulton belül lehet-e számítógépről zenét szolgáltatni a vendéglátó helyiségbe? Max. kifizetném a MAHASZ-nak az éves 40EFt-ot, de nem zenegépre, hanem saját szg-ről menne a music... Van ilyen? Vagy milyen megvalósítható ötletetek van? Az 50.-/szám -ot akarnánk kikerülni, ingyenessé tenni... Segítsetek, kérlek! :F

(#112) sosperecek18 válasza papirkutya (#111) üzenetére


sosperecek18
senior tag

Noti a pulton belül, mellé egy használt erősítő (v...rán már 10k-tól lehet kapni), és az erősítő összekapcsolva rca kábellel a notival, és így te állítod a hangerőt, meg a zenét is. Persze még 1 v. 2 hangfalra szükséged lesz.

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#113) lotteuntatta válasza papirkutya (#111) üzenetére


lotteuntatta
csendes tag

Üdv paprírkutya!
Én még nem láttam sehol ilyen megoldást amit te mondasz, pedig jó ötletnek hangzik. Bár nem értem, hogy a vendégek így a pultosnak mondják meg, hogy mit tegyen be? Meg így eredetiben kell meglegyen gondolom minden. Valahogy úgy mint egy DJ-nek, asszem fizetned kell minden szám után a jogdíjakért. De lehet hogy hülyeséget írtam, régebben már én is beszélgettem ilyesmiről pár emberrel. Ja, és így kiesne a zenékből származó bevételed, és még rá is fizetnél ezzel az évi 40 ropival.
Amúgy te csinálsz, vagy csinálni akarsz kocsmát? Vagy valaki más? Nagyon kihalt ez a fórum. Kevés a leendő kocsmáros? :)

(#114) popey37 válasza papirkutya (#111) üzenetére


popey37
addikt

ne is probálkozz: a mahasz és az artisjust is jelentkezni fog előbb-utóbb.
a mahasz átalánya 4200huf, az artisjust a nyitvatartási idő alapján számláz: nálam 8-24-ig havi 24000huf a dij.
saját zene nem lehet, ugyanugy fizetni kell érte., a TV-ért szintén.
vegyél egy használt olcsó zenegépet, ha van igény a zenére, megéri ha havi 40000huf a bevétele a zenegépnek akkor kb 17000 megmarad belőle. és jó vendég csalogató, pláne ha saját, met akkor olyan zenét töltesz fel amit akarsz. nálam is igy müködik.
ha kell van zenegépem eladó.

[ Szerkesztve ]

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#115) papirkutya


papirkutya
csendes tag

Köszönöm szépen a hozzászólásokat. Jelenleg még alkalmazottként dolgozok kocsmában, ebben 3 éve, de ha eladó lesz, elsőként kaparnám elő a pénzt és a kapcsolatokat rá, mert jó helyen van.
A jogdíjakat tudom, olyan szinten kell a számok után fizetni, hogy az sem mindegy, hány szám van a zenegépben, ezáltal is van valami szorzó, hogy mennyit kell fizetni. A saját gép szerintem macerás lehet, hogy külön még azzal is foglalkozni, törvények, befizetések, frissítések, könyvelések, zenék megszerzése... Akkor inkább a %, ami nálunk asszem 40-re korbácsolta fel a főnök. És nem teljesen legálisra gondoltam a zenelejátszásokat, még olyan is megfordult a fejemben, hogy mp3-as megoldás hangszórókkal. Persze lenne rádió is, de ezt bármikor elő tudnám hozni. Külön válogatások, mulatós, rock, pop, disco, magyar, vagy mindezt véletlenszerű lejátszással, hadd menjen egész nap. Lehet, hogy hülyeség, lehet, fel is adnám egyhamar, ez még csak egy tipp...Erre keresek válaszokat, mi lenne a leg-leg-legpofásabb ötlet.
Egyébként már lehet, hogy kérdeztem, de nincs itt a közelben egy könyvelő?
Szép estét mindenkinek!

(#116) lotteuntatta


lotteuntatta
csendes tag

Üdv!

Újra előtérbe került a kocsmabérlés téma nálunk, és van is egy ami nagyon jó lenne. De sajna kicsit drágább mint gondoltuk. Ezért ha kifizetjük 3 hónapra előre, alig marad pénzünk árukészletre, pénztárgépre, illetékekre (más kiadás remélem nincs, mert működő kocsmát vennék át.). Szerintetek mennyi kellene minimum árukészletre? Elég ha csak pár napra előre veszem meg? Vagy hogy szokták ezt? Kezdő vagyok, unokatesómmal béreljük, aki már sokat volt pultos, de régen. Már nincs benne ő sem.
Ez egy kb. 25 ezres kisvárosban lenne amúgy.
Köszönöm ha válaszol valaki, főleg aki ért hozzá valamennyire.

(#117) LuckyL válasza lotteuntatta (#116) üzenetére


LuckyL
őstag

Hali!
Nekem van egy haverom akinek saját kocsmája van.
Sajnos nem megy túl jól az utóbbi 2 évben és alig van pénze :(
Ő is mindig úgy vásárol, hogy 1-2 napra előre.
Az szokott a gond lenni, hogy mikor nagyobb társaság beesik, vagy egyszerűen csak valaki elkezd sokat piálni, elfogy az a fajta sör/bor/feles amiből sokat megiszik.

Elég kellemetlen...
de általában ugyis iszik valami mást helyette, szóval nem megoldhatatlan.

Ha olyan a közönség, játékgépet mindenképp érdemes berakni, jó pénz ha sokat dobálnak bele.
Ha nem, akkor akár ráfizetéses is lehet, mivel ugye havi 100k az adója egy gépnek.

cryptot minden termékemért elfogadom

(#118) lotteuntatta válasza LuckyL (#117) üzenetére


lotteuntatta
csendes tag

Üdv!

Én úgy tudtam, hogy játékgépnél lehet úgy is, h 60-40% arányban, vagy valahogy osztoztok a bevételen a gép tulajával. De ha sokat hoz a gép, lehet jobb a fix 100e is.
A haverod miért nem vásárol egy hétre előre legalább? Tudja gondolom mi szokott elfogyni hamar, legalább abból egy-egy nagyobb készletet.
És haverod pultos is, vagy felvett valakit?

(#119) LuckyL válasza lotteuntatta (#118) üzenetére


LuckyL
őstag

hali!
szerintem félreértetted
a játékgép tulajával általában 60-40% ban osztoznak ez igaz.
de csak akkor lehet osztozkodni ha van min, azaz elég vesztés van rajta
és az adót be kell fizetni havonta fixen, az a 100k
és értelemszerűen ennek is a 40% át ő fizeti, mint ahogy a haszonból is 40% erejéig részesül

cryptot minden termékemért elfogadom

(#120) lotteuntatta válasza LuckyL (#119) üzenetére


lotteuntatta
csendes tag

Igen, közben utánakérdeztem, és tényleg így van, csak nekem 100 helyett 70-et mondtak. De lehet, hogy már 100e itt is... Amúgy köszi, ezt például nem tudtam.

(#121) LuckyL válasza lotteuntatta (#120) üzenetére


LuckyL
őstag

igen, ráadásul most volt szó róla, hogy 500 ezerre akarták emelni, ami nyílván azt eredményezte volna hogy eltűnik a legális gépek nagy része
úgy tudom egyelőre levette a kérdést a napirendről a kormány

cryptot minden termékemért elfogadom

(#122) lotteuntatta válasza LuckyL (#121) üzenetére


lotteuntatta
csendes tag

Az kéne még...A kocsmák forgalmának jelentős részét adja szerintem a játékgép. Így is nehéz már megélni kocsmákból. Teljesen dilettáns lépés lenne ez a kormánytól. Jópár kocsma lehúzhatná a rolót, ezáltal jópár ember elvesztené a munkahelyét megint,stb...Amúgy is arról volt szó, hogy segíteni fogják a kisvállalkozásokat, nem pedig még jobban ellehetetleníteni.

[ Szerkesztve ]

(#123) LuckyL válasza lotteuntatta (#122) üzenetére


LuckyL
őstag

teljes mértékben igazad van, valószínűleg ezt a kormány is belátta és ezért halasztották el a dolgot

ami viszont tény:
az összes játékgép után megfizetik a havi 100 ezer Ft adót, viszont többet egy fillérrel sem
ugyanis ha pl. a 100 ezer ft adót kitermeli a gép és ezen felül még termel 100 ezer ft hasznot, akkor további 40 ezret be kellene fizetni szerencsejáték adó címén
természetesen ezt a plusz hasznot kitörlik az üzemeltetők a memóriából, ezáltal adómentes pénzen osztozhatnak a kocsmárossal

ez szúrja a szemét a kormánynak, és ezért akarják az adót megemelni
viszont abba nem gondolnak bele, hogy max a gépek 3-4% a tudna ekkora adót kitermelni

illetve belegondoltak végül, mert elhalasztották a dolgot

cryptot minden termékemért elfogadom

(#124) lotteuntatta


lotteuntatta
csendes tag

Üdv!

Tudja valaki hogy kb. mennyi egy kocsma napi bevétele? Én egy 25 ezer fős kisvárosban nyitnám, elsősorban hasonló adottságú városok kocsmáira lennék kíváncsi. Tippre én napi 15-20e Ft-ot azért elég jónak tartanék...Túl sok? Vagy kevés?

(#125) LuckyL válasza lotteuntatta (#124) üzenetére


LuckyL
őstag

hali szerintem ez nagyon sok dologtól függ
sima egyszerű olcsó kocsmát akarsz nyitni, amibe melósok, meg ilyenek járnak?
sajnos nincs ismerősöm akinek lenne iylen kocsmája, pedig megkérdezném neked

amugy sztem a napi 15-20 ezer ft az arra elég hogyha van egy alkalmazottad és te is dolgozol akkor magadnak ki tudsz venni vagy 100-150 ezer ft ot havonta, szóval nem sok
esetleg ha van játékgép, az még hozhat plusszot, de ha bérleti díjat kell fizetned vagy hiteltörlesztést akkor az meg minusz

cryptot minden termékemért elfogadom

(#126) donhere válasza lotteuntatta (#124) üzenetére


donhere
tag

Hali!

A napi 15-20 az nagyon kevés. Az egy gyenge nap, annál jóval többet kellene hoznia hogy megérje fenntartani, dolgozni vele.
De természetesen függ a bérleti díjtól, alkalmazottaktól stb. Ha csak egy talponálló csillagvizsgáló büfét akarsz akkor lehet nem kevés az :)

Magyarország jobb pozícióba került a korrupciós listán, bár ez nem volt olcsó.

(#127) LuckyL válasza donhere (#126) üzenetére


LuckyL
őstag

igen
ha egy ember dolgozik egyszerre akkor napi 30-40 már elég lehet, hogy egy normálisabb összeg összejöjjön a tulajnak havonta
főleg ha esetleg jól megy a játékgép is

cryptot minden termékemért elfogadom

(#128) PubMan


PubMan
csendes tag

Helló!

Én most nyitottam egy sörözőt úgy két hónapja,szóval aktuális a téma!
Azt tudni kell hogy egy hely mire beindul az sok idő,úgy legalább egy év mire hasznot termel.
A saját költségeit kihozza kb.fél év alatt de nagyon sokat kell rajta dolgozni.Nálam nincs játékgép,de van tv meg hifi laptoppal!Első évben nem kell alkalmazottban gondolkozni az biztos!A "kreolok" miatt szenvednek a vendéglátósok mert a rendes ember már nem megy be és mivel vannak játékgépek mennek rá nagyon"van hely a segélynek"
Én 16 éve vendéglátózom és tudom mibe vágtam a fejszét elhihetitek!
Fontos tudni hogy ha nyitsz egy új helyet nem fog azonnal megtelni kell egy kis idő még öregedik a hely de ha igényes szép tiszta,és most nem a milliós berendezésekről beszélek akkor az értelmes emberek fel fogják fedezni!
De mint mondtam nagy kitartás kell hozzá és türelem jaa,és pénz mert bizony rezsi az van bevétel így,vagy úgy ;)

Jó tanács:olyan helyet csinálj,ahová te is szívesen bemennél!

[ Szerkesztve ]

(#129) LuckyL válasza PubMan (#128) üzenetére


LuckyL
őstag

az a szemét féreg artisjus kopogtatott már nálad a tv meg a zene miatti jogdíjbevételéért?
ha még nem számíts rájuk

cryptot minden termékemért elfogadom

(#130) PubMan válasza LuckyL (#129) üzenetére


PubMan
csendes tag

Nem még de várom őket.A tapasztalat az hogy fél évig nem piszkálnak,de utána érdeklődnek a hogy lét felől ;] Visszamenőleg nem sza..kodnak de onnantól fizu van!

(#131) LuckyL válasza PubMan (#130) üzenetére


LuckyL
őstag

szerintem megkapják az adatokat, hogy hova van jövedéki adó köteles értékesítési engedély kiadva, és ez alapján mennek a rohadékok

cryptot minden termékemért elfogadom

(#132) PubMan válasza LuckyL (#131) üzenetére


PubMan
csendes tag

A párom hivatali dolgozó,ő azt mondja hogy van egy bizonyos adat nyilvántartási rendszer amibe ők betekinthetnek innen már könnyű a keselyűknek :(((

(#133) LuckyL válasza PubMan (#132) üzenetére


LuckyL
őstag

utána meg mindenféle ellenőrzés, külső betekintés lehetősége nélkül felélik meg szétosztják haveri körben a milliárdokat, amiket a vállakozóktól kizsaroltak
valószínűleg csorgatnak vissza a pártkasszákba is mert senki sem nyúl hozzá a rendszerhez

:W

cryptot minden termékemért elfogadom

(#134) PubMan válasza LuckyL (#133) üzenetére


PubMan
csendes tag

A közlöny ha jól emlékszem tavaly ősszel megírta hogy foglalkoznak a jogdíj eltörlésével hivatkozván arra hogy miután te befizetsz a kábel tévére,egyben szerzői jogdíjat is fizetsz!A másik példa a mobil telefon volt itt azt mondták hogy a mobilokon halgatott zenék miatt is jogdíjat kell fizetni,ez szintén benne van a teló árában és még sorolhatnám!A lényeg hogy rájöttek mekkora pénz van a jogdíj beszedésében-főleg ha kétszer fizettetik meg veled! :(((

(#135) LuckyL válasza PubMan (#134) üzenetére


LuckyL
őstag

kábeltv, memóriakártyák, üres cd-dvd, kocsmák, éttermek, szállodák, befizetett jogdíjai
rádióadók is fizetnek

10 milliárdos mutyi megy

a 10%-át megkapja fekete pákó meg a többi gané, a többit meg lenyúlják
ilyen egyszerű a képlet

utolsó rohadék banda, és a sok pénz miatt amit -feltételezhetően- visszaosztanak a politikának, mehet tovább a bolt.

10 milliárdokból könnyű lobbizni :W

cryptot minden termékemért elfogadom

(#136) zsanna1120


zsanna1120
újonc

Megtudná valaki mondani mennyibe kerülne egy kocsmába tv-t beköttetni? A jogdíjak érdekelnének.

Előre is köszönöm

(#137) LuckyL válasza zsanna1120 (#136) üzenetére


LuckyL
őstag

Szia!
Attól függ, hogy hány férőhelyes a kocsma és milyen hosszú a nyitvatartás.
Az artisjust hívd fel, vagy a honlapjukon tudsz tájékozódni.
Haverom kocsmájában kb 20 ülőhely van és 12 órás a nyitvatartás, így azthiszem évi 200 ezer ft körül van

de lehet hogy rosszul emlékszem, az a biztos ha megkérdezed tőlük.
egyébként induláskor van kb fél éved, amíg nem fognak keresni, mert kb iylen csúszással kapják meg az adatokat hogy hol nyílt vendéglátó egység
visszmenőleg nem fogják kérni a díjat

cryptot minden termékemért elfogadom

(#138) donhere válasza zsanna1120 (#136) üzenetére


donhere
tag

PDF

ebben megtalálod :)

Magyarország jobb pozícióba került a korrupciós listán, bár ez nem volt olcsó.

(#139) tutan


tutan
újonc

Sziasztok!

A család tulajdonában an egy kb 70 m2 alapterületü + galériás helyiség kb (30-40 fős) ami eddig kocsmaként üzemelt. Elhelyezkedés szempontjából egy 100 000 fős város elég forgalmas területén helyezkedik el. Aki eddig bérelte, az visszaadta, hogy kevés a forgalom. Személy szerint arra gondolok, hogy a mostani gazdasági helyzetben, csak az tud életben maradni, aki nem fizet bérleti díjat. Így felmerült bennem a kérdés, hogy miért adjuk ki "fillérekért" a helyiséget (van érdeklődő, de persze mindenki sokalja a bérleti díjat), ha mi is tudnánk csinálni. Azt hozzá kell tennem, hogy csak annyi rálátásom van az egészre, hogy jártam már kocsmában :) Szóval az én számításom az, hogy kb 1 mill havi forgalmat tudna csinálni, napi átlag 30 000 bevétellel 2 alkalmazottal. A kérdés az, hogy ez mennyire lehet reális ? Milyen környezettanulmányt lehetne ezzel kapcsolatban elvégezni ?

Válaszotokat véleményeteket előre is köszönöm!

(#140) LuckyL


LuckyL
őstag

na, megemelték az égetett szeszek adóját 50% al meg a játékadót is ugyanennyivel....
nem vagyok benne teljesen biztos, hogy ez utóbbi a játékgépekre is vonatkozik-e, mindenesetre, ha igen, akkor kaptak a kiskocsmák két emberes pofont most....

cryptot minden termékemért elfogadom

(#141) petervoros


petervoros
újonc

Kedves Fórumozók!
Én még új vagyok itt! Én is, mint ahogy több előttem szóló egy vendéglátó ipari egység (kisvárosi egyetemi pub) nyitásán töröm a fejem!! Hogy miért pont egy egyetemi pub? Tudok egy üzlet helységet egy egyetemtől kb. 100 méterre, és én inkább egy fiatalos közönséget szeretnék megcélozni. Na most az én kérdésem az lenne, hogy milyen adókat kell kötelezően fizetnem minden egyes hónapban, és hogy ezeknek az adóknak a mértéke mitől függ??? Egyéni vállalkozóként szeretném csinálni eleinte hivatalosan egyedül! Dolgoztam már pultban kocsmában is meg éttermi italpultban is, de sajnos a gazdasági részére egy ilyen vállalkozásnak nem láttam rá! Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm!

(#142) LuckyL


LuckyL
őstag

na a játékgépek oda vannak, jövedéki adó megemelve....

cryptot minden termékemért elfogadom

(#143) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

hasznos link, de vajon mikori? [link]

(#144) atee


atee
őstag

Sziasztok!

Nagyon régen mozgott ez a topik. Van itt még valaki aki üzemeltet? Vagy tervezi? Vagy van tapasztalata?

D-day 2002-01-04 01:54

(#145) Melcsyke84


Melcsyke84
újonc

Sziasztok.Szeretnék Kocsmát nyitni vidéken.Egy nagyobb községről van szó.Egy cukrászda,bolt,focipálya van.Én jó befektetési lehetőségnek tartom,mivel a kiadó üzlet a fő ut mellett van.
Dolgoztam kocsmában,mint pultos....sok mindent tapasztaltam..
A következő kérdésem lenne.:milyen engedélyeket kell kikérnem,és mennyibe kerülnek azok????Természetesen csak italokat árulnék,semmi kaja...És mennyi a kezdő tőke?A bérleti dija az üzletnek 50ezer/hó.Nyilván való hogy jönnek mennek a pletykák majd...ezért is érdeklődöm itt a fórumban.Köszönöm a segítséget :R

(#146) meszaros válasza bigman00 (#9) üzenetére


meszaros
újonc

Van itt egy vendéglátó egységekre specializált oldal, őket érdemes megkérdezni. Étterem nyitásában biztosan, de kocsma nyitásban is segítenek ingyenes tanácsadással! www.kreativsef.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.