Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hdd help (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Carpediem


Carpediem
tag

Sziasztok!
Lenne egy pár kérdésem!
amikor belép a windowsba és elkezdi betölteni a cuccokat de elég lassan kb 15s mire betölt mindent
valami 5000rpm krüli 40 gigás winchi van bent .... ha veszek egy 7200 ast akkor ez megváltozik?
még annyi hogy a játékok terén lessz valami külömbség ha lecserélem egy 7200 re?
télleg winyóból mien márkájút ajánlotok?
mindenképp 100 gigás felettit akarok!

M5

(#2) xcbiker


xcbiker
addikt

látszani fog mindenben.
mennyi memória van a gépedben?

én a seagate barracuda-t javaslom.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#3) VladimirR válasza Carpediem (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem sokat fog javulni a hdd miatt, mivel ezt inkabb az okozza, hogy sz@#$%^a van installalva a rendszered mindenne, amit neki el kell inditani boot-kor

jatek alatt a betoltes lesz gyorsabb, maskor nem piszkalja a lemezt, rambol dolgozik (optimalis esetben)...

(#4) Carpediem


Carpediem
tag

Még annyit had kérdezzek meg a winchiknél van olyan hogy 8mb cache az pontosan mit jelent?
érdemes olyat venni ami ilyen???

M5

(#5) Carpediem


Carpediem
tag

meg hogy az ATA/100
ATA/133 között mi a külömbség?
meg még annyi hogy az SCSI, IDE, Sieral ATA
ezek pontosan mit jelentenek? melyik a jobb?

M5

(#6) VladimirR válasza Carpediem (#4) üzenetére


VladimirR
nagyúr

a hdd-k ben eddig 2mb kest (gyrsitotarat) hasznaltak, ami ha jol tudom azt csinalja, hogy eloreolvas arra alapozva, hogy neked majd onnan fog kelleni a cucc, igy csorsitja az olvasast
akkor van ertelme 8mb kessel szerelt hdd-t venni, ha sok kis file-val dolgozol (pl bmp-kbol raksz ossze videot)
ha mondjuik hatalmas iso-k/filmek... vannak a lemezen, azoknnal nem sokat dob a sebessegen

ata133: a maxtor haziszabvanya, de atvette valamelyik s betus gyerto is (seaget v samsung), ertelme nem sok van, mer' meg a 100-at sem tudja teljesiteni a hdd
PATA (szvsz erre gondoltal ide-alatt): parhuzamos ata 40/80-an errel max sebessege 133MB/s
SATA (serial ata): soros mukodes, vekony kabel, max sebesseg 150 MB/s, szvsz meg haszontalanabb, mint az ata133, m,ert ha jol tudom 1kabel-1hdd (bar lehet tevedek)
SCSI: na ez egesz mas, nem ismerem, csak azt tudom, hogy sokkal gyorsabb, megnizhatobb mint az ide (pata/sata), viszont ennek megfeleloen dragabb is (vannak it boven 10k fletti rpm-ek, meg 5ms alatti eleresek)

(#7) Notes


Notes
senior tag

Nagyjából összefoglalva: Vegyél egy 120GB-os ATA100-ast 8MB cache-el.
Hogy milyen márkát? Nem akarok itt vég nélküli vallási vitát gerjeszteni. Nézd át az eddigi HDD topicokat és hamar rájössz milyet ne.

Romanes eunt domus!

(#8) Carpediem


Carpediem
tag

Még annyit had kérdezzek hogy honnan tudom azt hogy milyen winchi jó a gépembe?a kábelem asszem soros ... két winchit lehet rátenni!
lehet hogy hülye kérdés de ebbe nemigazán vagyok otthon!
mindeggyik winchit relehet erre a kábelre tenni?

M5

(#9) VladimirR válasza Carpediem (#8) üzenetére


VladimirR
nagyúr

van a parhuzamos, meg a soros kabel
parhuzamos: 40/80eres szalagkabel 40pin-es csatlakozokkal (3db)
soros: keskeny kabel, tobbet nem igen tudok rola
nem kompatibilisek, bar leteznek (jo draga) atalakitok

(#10) Carpediem


Carpediem
tag

Nemigazán tudom milyen van a gépembe... sajnos!
szerintem a sima...
lap: ASUS A7S333
1GB 266mhz ram
Abit Siluro gef 4 ti 4200 64ddr

M5

(#11) maszat


maszat
senior tag

Adott 2 vincsi a primary IDE-n 80 eres kábellel, SMART enabled
Master: Maxtor 60g
Slave: Quantum FireballP KX13.6

Drága gép bootnál közli, hogy a SMART valmije miatt a Quantumon adatvesztés léphet fel -> folytatás vagy biosba lépés

Próbáltam állítani az ''elérési mód''-ot: LBA, CHS, Large, Auto
Bármelyiket állítom, mindig prüszköl, hogy adatvesztés léphet fel. A gép ATA66-al használja, smart listában csak a Reallocated Sector Count érték rossz.

Mit csináljak, hogy ne figyelmeztessen minden bootnál? Kapcsoljam ki a smartot?:))

(#12) Petie


Petie
veterán

én nemrég vettem egy 200gigás sata-s maxtort.teljesen meg vagyok elégedve vele...ha tud lapod satat akkor érdemes venni

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#13) mr_ricsi válasza maszat (#11) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A vinyódon van egy elkülönített szektorcsoport, amit arra használ, hogy a badszektorok címét ide irányítja át. Ez a ''Reallocated Sector Count'' számolja, hogy még mennyi ilyen szektort lehet felhasználni. Ha teljesen elfogy, akkor a vinyón már badszektorok fognak megjelenni.

Tehát a vinyód badszektoros lett.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#14) maszat válasza mr_ricsi (#13) üzenetére


maszat
senior tag

Ez azt jelenti, hogy egy bizonyos mértékig ''le tudja fedni'' a hibás szektorokat?
12 GB-os, félbe particionálva. #1 rész hibátlan, #2 pedig valóban bad sectoros:O régóta.

Akkor valószínűleg a hibás szektorok :( miatt kiabál bootkor, köszi :P

(#15) Gismo


Gismo
addikt

Nekem Maxtor van (DM+9 80GB 7200) Csakis a megdöglési statisztikák miatt mondom, hogy ne Maxtort!
Szerintem a WD és a Hitachi a király!

(#16) Mapesz válasza Gismo (#15) üzenetére


Mapesz
csendes tag

Minden gyártónak vannak szar szériái.....

Vino vendibili non opus est hedera. (Persius)

(#17) Gismo válasza Mapesz (#16) üzenetére


Gismo
addikt

Na igen, de a jobb gyártók ha naon gázos a széria akkor visszahíjja!

(#18) maszat válasza Gismo (#17) üzenetére


maszat
senior tag

Anno az IBM sem hívta vissza vmely sorozatát, pedig tudta, nagy benne a selejtarány.

Én inkább a Seagate-t mondanám

(#19) mr_ricsi válasza Gismo (#15) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Hol vannak ezek a ''megdöglési statisztikák''?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#20) Petie válasza mr_ricsi (#19) üzenetére


Petie
veterán

UP mer engem is érdekel!!!!
nekem 3 maxtorom van
40es 80as és 200as
40es 2 év után lett bad secus.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#21) Gismo válasza mr_ricsi (#19) üzenetére


Gismo
addikt

Itt a PH-n! Megdöglött a maxtorom című topicok formájában!
Egyébként most már nekem is DM+9 van! És semmi bajom vele! Iszonyat halk és max 24 fokos szokott lenni!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hdd help (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.