Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33554) Lauda


Lauda
félisten

Olvasgatva a topikban a topikgazda írta nemrég, hogy [a Liebherr is szerel belépő hűtőt kínai fos kompresszorral!]

Itt mire kell gondolni? Mit jelent a kínai fos kompresszor és melyik típusokban használják?

A topikban sokat emlegetett jiaxipera kompresszoroknak utánanézve, a legnagyobb márkák beszállítója: The company has established a good cooperative relationship with Haier, Hisense, Meiling, Bosch-Siemens, Electrolux, Whirlpool, Italian Dai-hi, Liebherr, Samsung, Toshiba, Sharp and other well-known refrigerators at home and abroad.

Itt ezekről a fos kompresszorokról volt szó, vagy másik típusról? Nem gondolnám, hogy a jiaxipera fost gyártana a boschnak, liebherrnek, electroluxnak, sharpnak stb.

(#45595) #94529552 válasza farkas-j (#45587) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez remek :R , mert hasonló kaliberű hűtőt néztem ki én is(4 ajtórekesz, és 5 hűtő polc): LG GBP62DSNFN , és a múlt héten a csereakcióban még 20k-val olcsóbb is volt, de már sajnos nem is rendelhető, bár 1-2 üzletükben még van a magasabb áron, és csakis személyes vásárlással.

Helyette most a vízadagolós LG GBF60NSFZB van porondon, meg ebben az üzletben(Marketworld) online rendeléssel is lehet a hgcs-t intézni, és ráadásul 5% kedvezmény van a COOP kártyával a háztartási gépekre, és azzal a szállítás is ingyenes.
A Bosch KGN39XI38-nál úgy tudom, hogy mutatja a valós hőmérsékleteket, de ez nem biztos. Mondjuk nekem ez annyira nem is lényeges, mert a belső ledes is megfelel, de még várok, hátha még kedvezőbben alakulnak az árak.

(#45987) #94529552 válasza _adaml21_ (#45959) üzenetére


#94529552
törölt tag

Én is olyat szerettem volna mint farkasj, csak az, a nem outlet-ből mindenütt jóval 200 felett van, és annyit én se szántam rá. Engem meggyőzött a gyártási minőség és kivitel, mert az össz márka hűtőit megnéztem mostanában. A zajszinteket is néztem, van akinek hangos a 37 dB, másnak meg halknak tűnik a 42 is.
Most úgy néz ki, hogy a marketworldnél 175k-ből hasonló méretben és olyan tudásút lehet venni, kis eltéréssel: LG GBF72NSDZN, és itt írtam, hogy egy Coop-os kártyaszám beírásával olcsóbb, amit mindenki szerezhet csak be kell menni érte az egyik boltjukba, vagy rokon, ismerős kártyája is jó lehet.

Ha olcsóbb kell, a szintén 200cm-es GBB62PZJZN típust pedig most ilyen módon meg tudod venni kb. 160 ezer Ft-ért, ami szerintem nagyon kedvező ár, és lesz bőven hely a 4 ajtórekesz és az 5 polcnak köszönhetően, csak ez nem külső kijelzős. Ezek az árak sok helyen nagyon sűrűn változnak(és a kínálat is), tegnap még akciósan volt ennyi, mint most alapból. De nem zárnám ki, hogy holnapra megint felviszik az árát, vagy elfogy nekik.
Ha kevesebb polc is elég, akkor a kisebb méretűek még olcsóbbak, csak a boltoknál a szűrőknél a gyártón kívül ne jelölj be más opciót, mert az sok esetben nem pontos. Azon kívül az árukeresőn nincs fenn az összes terméke pl. az Euronicsnak sem, ezért a boltoknál is nézelődni kell.

[ Szerkesztve ]

(#47483) #94529552 válasza kicsi kecske (#47439) üzenetére


#94529552
törölt tag

Elég drágák a termékei, csak a beépíthető mosogatójuk van megfizethető árban. Szerintem 125 899 Ft-ért nem rossz ár a 2+3 évével, ha teljesen integrálható kell. A tudása a Bosch 4-es széria szintjén van minimum, de azokat se lehet megkapni 5 év garival ennyiből, de össze kellene hasonlítani a képességeit. AEG-ből még több lenne, de mindegy, csak egy ötlet volt.

A másik, hogy abból az üzletből Coop kártyával a vételárból 5%-ot meg lehet spórolni+ a fuvardíjat is, itt írtam erről, kivéve az akciós árukat, mint most ez a Neff gép is, ilyenkor sajnos csak a fuvardíjat engedik el.

(#57634) makoss válasza Digitalpimp (#57630) üzenetére


makoss
veterán

Szerintem is.
Megmondom miért kérdezem:
Felénk: (Tiszaújváros) 3 boltba szoktunk menni / hét
1 Tesco
2 Penny
3 Coop
A LIDL-be nem szoktunk menni, viszont van mikor ott olyan akció van, hogy jobb a többitől.
Pld.: 5 Literes Tomi, vagy az 5 Literes OMO.
Ma végül a Tescoban vettem egy 3,5 Literes Persil gélt.

#57631 Degeczi : Aldi sajnos nincs a közelben.

#57632 BB9000 : Majd kipróbálom a Perwollt, amúgy mink is mindig áztatjuk, de úgy, hogy nagy lavór vízbe előzőnap, ugyanazzal a mosógéllel, + venis.

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#74728) #73959936 válasza Grande Ale (#74724) üzenetére


#73959936
törölt tag

most még...
nem szabad véleményt mondani. csak azt írom le, amit gondolok.

most az 1 kilós kovászos kenyér ára, amit eszem jelenleg 860 Ft.
a fájdalom majd ott fog kezdődni, hogy januártól kb.1200 lesz...

na - az nekem rossz....
(a robotgépet az ember meg ott veszi meg, ahol olcsóbb.)
jut eszembe. egyik vidéki bolt 10 km-re, kilós vegeta ára 1599
ugyenez helyben a coopnál: fél kiló 1899 Ft akciósan :Y

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.